Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13455
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 27. 16:07

A Miskolci Görögkeleti Ortodox templom udvarán álló emeletes épület ad otthon az ország leggazdagabb ortodox
kegytárgygyűjteményének, a Magyar Ortodox Egyházi Múzeumnak. Az 1805-ben, eredetileg iskolaként funkcionáló
épületet 1988-ban alakították át múzeummá, mely a görögkeleti egyház történetét mutatja be kultúrtörténeti
hagyatékain, egyházművészeti tárgyain és egyéb dokumentumain keresztül.

Három teremben látható a múzeum „A Magyar Ortodox Egyház művészeti és kulturális öröksége” című állandó kiállítása,
melyben Magyarország több városának ortodox templomaiból és parókáiból összegyűjtött emlékek láthatóak.
A gyűjteményben szereplő városok: Budapest, Miskolc, Eger, Gyöngyös, Szentes, Kecskemét, Üröm, Karcag és Nyíregyháza.

A Magyar Ortodox Egyház napjainkban hat egyházközséget és három filiát jegyez, székhelye Budapesten működik.
Joghatósága kiterjed a magyar és orosz egyházközségekre is, főhatósága a Moszkvai Patriarcha.

https://miskolc.varosom.hu/latnivalok/vallasi-epuletek/Gorogkeleti-Ortodox-Templom-es-Muzeum.html

Ez volt a templom eredeti terve, amelyet elvetettek.

Kép

Kép

Kép

Kép



Ennek a lepelnek a másolatával takarják le a szent sírt ünnepek alkalmával.

Kép


Evangéliumos könyvek:

Kép

Kép

Kép

Kép


Nagy hidegben, a múzeumban, ebben a teremben tartják a miséket.

Kép

Kép


Gyönyörű ötvösmunka, középen miniatűr fafaragással:

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 27. 17:14

Huha Rita!Ez fantasztikus!!!!Ma csak raneztem az eddigi kepekre,ha kicsit enyhul az ido , eljut a tudatomig is.Elore ,addig ,is koszonom.A konyhaablakban a homero 48 fokot mutat.Rasut a nap.A szobaban 34 fok van a ventilator ellenere.Kinlodunk.Paggy
Ja es nem hallom a telefonban a hangot.Tarcsazni tudok, de hangja nincs, se be , se ki. :((
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13455
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 27. 17:29

Áginak üzenem!

Többször mondtad, hogy sokáig tartott a képeket feltöltened, mert előbb le kellett kicsinyítened.
Addig nem értettem, miért kicsinyítesz, amíg meg nem lett az új telefonom, most már minden
világos.

Általában olyan módban fotózok, ahol a képek mérete nem haladja meg a 10 MB-ot ilyenkor elég a
postimage a feltöltéshez, de ha egy másik módra állítom át a telefont, akkor már kicsinyítenem
kéne, de ez nekem is lohasztotta a lelkesedésemet, ezért kerestem egy másik képfeltöltőt, ami
elbír ezekkel is. Erre az oldalra 40 MB-ig mehetnek a fotók.

https://kepkuldes.com/?lang=hu

Miután feltöltöttél egy képet, letekersz az oldal aljára, és jobb oldalt rákattintasz a "Beillesztő kódok"
fülre. Háromféle méretből választhatsz.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 27. 17:31

Sziasztok lÁNYOK! Még most készül az ebéd! Olyan fáradtan jöttünk haza, hogy a tegnap sütött túrós kevertet megettük és már dőltünk is le. megint határ esete a csirkemell de addig fogom főzni míg szét nem mállik szinte! Jól befűszereztem.
Erről jut eszembe, hogy nem csináltam még meg a salátát! Majd mindjárt!

Paggy, köszönöm azt is amit feltettél, ez is érdekes. A telefont vagy tedd Rizsbe, vagy vidd el szervízbe, seperc alatt kiszárítják!
Esetleg számítógépes is meg tudja csinálni, pláne ha Samsungos, és van helyi szervize!
Nem írtam az előző hozzászóláskor,hogy üdvözlöm a lányokat, olyan jó volt együtt látni benneteket!
Rita, köszönöm a körbevezetést neked is, Pazar belsővel rendelkezik ez a múzeum! Látszik micsoda mestermű egy egy darab.

Jót nevettem a spoileren de megértelek. Néha nem árt egy kis óvatosság!

Na hogy ne unatkozzak, kiderült amit sejtettem hogy gerincsérv és nyakigerinc ritkulásom van! A többi már csak hab a tortán.
holnapután megyünk a korházba a másik röntgen miatt!

Ildikó olyan csodás az a két kis minikép! remek keretet és hátteret választottál neki! :littlehearth:
Köszönöm a tippet a paradicsommal kapcsolatban, de itt nem is tudom hogyan oldanám meg, mert egybe van a paprika és a paradicsom.
Már megint zsibbad a bokám, ronda színe lett fel kell pócolnom!
augusztus 15-én kezdem a kezelést! 3 féle egyszerre, egyik utána! Remélem Samu nem dobja majd be a törülközőt! :-o ;) :D
Nagyon védett a drnőtől, majdnem nem tudott megvizsgálni!
elfoglalta az asszisztensnő helyét, és alig tudtuk rábeszélni, hogy üljön át máshova! :)) :)) :)) :)) :)) :-bd \:D/ :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: Micsoda lovagom van .. akkora puszit meg ölelést kaptam hogy abból csók lett :)) :)) :)) :)) :)) :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: .

De hazasétálva már annyira kimerültek a lábaim hogy az utolsó két lépcsőfoknál neki kellett felsegíteni felhúzni, mert nem akart a lábam tovább menni!
De a lényeg itthon vagyunk épen és egészségesen! Most már csak 33 fok van... :)) :-bd :flower1: :littlehearth:

De azt mondtam a Samunak hogy inkább izzadjunk mint dideregjünk! :x :-h :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13455
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. június 27. 17:42

Jaj, Paggy! Olvastam mi történt a telefonoddal! Nagyon-nagyon sajnálom! Remélem kibírja a fürösztést!
Hátha helyrerázódik, ha teljesen kiszárad.

Én tavaly nem voltam itthon nyáron, így most tapasztalom ki, hogy mennyire melegszik fel a lakás. A fiam
mondta, hogy nem kell aggódnom, nem lesz benne hőség. Ez a lakás a ház keletre néző részén van, füves,
parkos, fás részre nézek, nem betonra, és téglaépületről van szó, az is sokat számít. A másik oldalra néző
lakások viszont nagyon felmelegednek. Kora délutántól egész estig süti őket a nap. Most 25 fok van nálam.
Napközben zárva vannak az ablakok, csak éjszakára nyitom ki őket, és ahogy elkezdene besütni a nap, már
zárom is be. Plusz addig a redőnyt is lehúzom háromnegyedig, amíg idesüt a nap. Ez csak pár óra, utána
felhúzom.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. június 27. 21:01

Ez a múzeum csodálatos dolgokat rejt. Jó, hogy megnézted Rita, és nekünk is elhoztad. Remek fotókat készítettél. Még biztos találsz olyat, amit nem fedeztél fel.
Elküldtem Rita a linket, most is kipróbáltam, hátha sikerül,de nem ment.
Köszönöm szépen ha megnézed, és találsz rá valami módot, hogy csináljam.
Szegény Paggy sajnálom, hogy így jártál.
Holnap korán kelek, barackot szeretnék venni.
szép estét, ha nem tudok aludni visszajövök, van még mit néznem olvasnom itt.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 27. 22:59

Sziasztok!A nagy melegben ülök a gép előtt , olyan olvasnivalókat keresek,amihez nem kell nagy agytevékenység.Találtam egy érdekes ,fontos interjút.Kérlek ,ne nézd azt,hogy egy politikus ment el a kutatóhoz,mert nem a magyar politika a téma,hanem mindnyájunkat érdeklő dolog.Semmilyen pártnak nem vagyok a tagja,már írtam,hogy középen igyekszem állni és mindenkit meghallgatok,aki valami érdekes,engem érintő témáról szól.Szerintem mindenképpen nézzétek meg!
Spoiler: mutasd
https://www.youtube.com/watch?v=54rwzW4nQB0
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 28. 6:00

3/4 6 van es mar tul vagyunk a setan Csokival.Most kezd besutni a nap a szobamba.A nyulak a konyhaban setalnak, Csoki reggelizik, bepakolom a mosogepet es gyorsan fozok valamit.Szep reggelt.!A telefonommal telefonalni nem lehet. :(( Paggy

A TALAJRÓL SZÓL!!!!!!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 28. 6:36

Főzök teát és jövök nézelődni.
Nézzük,nézzük :ymdaydream: ,mit jelent az ortodox kereszténység?ÉS mit jelent az ikonosztáz?IKON=szentképek
A Nyugatrómai Birodalom 395-től kezdve napi szinten válságról válságra tengődött, míg végül a germán népek támadásai között összeomlott, igaz az utódállamok igyekeztek átvenni a megszűnő állam szervezetét, életmódját, vallását, technikáját. A kortársak természetesen nem érzékelték, hogy valami történelmi dolog ment éppen végbe, hiszen a birodalom az elmúlt 100 évben ritkán volt egyetlen császár uralma alatt. A Keletrómai Birodalom a 400-as évek invázióit és vallási összetűzéseit túlélve még arra is képes volt, hogy Jusztinianusz császár idején Afrikát, majd Itáliát is visszafoglalja, sőt Spanyolország déli része is ismét római uralom alá került az 500-as évek közepén. Róma keleti fele még 1000 éven át képes volt újra és újra megújulni, igaz, közben göröggé vált, a római császári címből Basileus Romaion lett, s mi inkább úgy ismerjük, hogy Bizánci Birodalom.


1054. július 16-án közösítette ki IX. Leó pápa küldöttsége Kerulariosz Mihály konstantinápolyi pátriárkát, a Bizánci Birodalom legfőbb egyházi méltóságát, miután az nem volt hajlandó elismerni a pápai főséget és a nyugati zsinatok határozatait. Mivel Mihály maga mögött tudhatta Bizánc támogatását, még ezen a napon ő is exkommunikálta a pápai követeket, így a kereszténység egy nyugati katolikus és egy keleti ortodox részre szakadt.

:ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: Az ortodox kereszténység[megj. 1] (más néven pravoszláv egyház, régiesen görög(keleti) egyház, óhitűek, görög nem egyesültek) mind történelmileg, mind híveinek létszámát tekintve a keleti keresztény egyházak egyik fő irányzata, amely földrajzilag elsősorban az egykori Keletrómai Birodalom területén, illetve attól keletre számít meghatározónak. Az ortodox keresztények önmeghatározása szerint az ortodoxia az egyetemes kereszténység egyetlen legitim örököse, amely egyedüliként őrizte meg Jézus és a 12 apostol tanításait változtatás nélkül, úgy ahogy ezt a hét egyetemes zsinat meghatározta. Az ortodox keresztények nem ismerik el azokat a dogmákat, amelyeket az első hét egyetemes zsinat után fogalmaztak meg nyugaton (ilyen a Szentléleknek az Atyán kívül a Fiútól származtatása, Mária szeplőtelen fogantatása). A keleti egyházak nem ismerik el a pápát a legfőbb méltóságnak. Nincs központosított egyházszervezetük, jelenleg négy ősi patriarchátus és számos önálló nemzeti egyház alkotja az ortodoxiát. :ymparty: :ymparty: :ymparty: A keleti ortodox egyház nem egyetlen szervezetet jelent, hanem 13 önálló helyi egyházat tömörít magába, melyek elnevezése országonként más és más (például Görögországi Ortodox Egyház, Orosz Ortodox Egyház). Egységesek a szentségekről, tantételekről, liturgiáról és egyházvezetésről vallott nézeteik, de mindegyik autonóm módon, önállóan kormányozza magát.

Az egyes ortodox egyházak élén a pátriárka áll. A konstantinápolyi (Isztambul, Törökország) pátriárkát tekintik az ökumenikus – vagy egyetemes – pátriárkának. Szerepe valamelyest hasonló a római katolikus pápáéhoz, ám a pápával ellentétben, akit Vicarius Christi (Krisztus földi helytartója) néven említenek, a konstantinápolyi püspök az ortodox hit szerint primus inter pares, azaz „első az egyenlők közt”. Különleges tiszteletet élvez, de nem avatkozhat bele a 14 másik ortodox részegyház ügyeibe.

A katolicizmussal történő kölcsönös kiátkozását 1965. december 7-én oldotta fel VI. Pál pápa és I. Athenagorasz konstantinápolyi pátriárka.
http://users.atw.hu/vagnermatyas/Bizanci%20muveszet.pdf
IKONOSZTÁZ=OLTÁRFAL
I)konokból álló képfal az oltár előtt.Elválasztja az apszist////// Az apszis eredetileg a klasszikus római építészetben a bazilika legtöbbször félkörös, fülke alakú része, amelyben a szószék állt. Tágabb értelemben a templom szentélyének végződését jelenti. ///a főhajótól.Egyfajta transzcendens átjáró a hivek és a szent tér között.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 28. 7:07

Az ikonosztáz szerkezete

Az ikonosztáz szerkezete több ikonsor (négy-öt) felépítését vonja maga után, három kapu alul, az ikonosztáz a tetején kereszttel végződik. :ymparty: Az ikonok az imádkozóknak szólnak, és szimbolizálják az isteni elv egyesülését a földivel. Így az istentisztelet során a hívők gyülekezete mintegy szemtől szembe kerül az ikonosztáz képein titokzatosan jelen lévő égiek gyülekezetével. :ymparty:
Spoiler: mutasd
Hagyományosan az ikonosztáz elrendezése a királyi ajtók elhelyezkedését feltételezi középen, a trónussal szemben. Azért hívják őket így, mert rajtuk keresztül jön a szent hatalom, amellyel Krisztust felruházták. A királyi ajtók bal oldalán, az oltárral szemben - az északi ajtók a papság és asszisztenseik kijáratához az istentisztelet alatt; a jobb oldalon az ikonosztázon déli ajtók találhatók a papság bejáratához.

A Royal Doors belsejéből függöny lóg ki, amely az isteni szolgálat bizonyos időpontjaiban nyílik vagy záródik. A fátyol felnyitása az üdvösség misztériumának megnyitását jelenti az emberek előtt. A királyi ajtók megnyitása a Mennyek Királyságának megnyitását jelenti a keresztények előtt.

:ymparty: Maga az ikonosztáz általában több sorban lévő ikonokkal van díszítve. Az ikonosztáz lényegében egy kísérlet arra, hogy bemutassa az embernek a világ teremtésének történetét. :ymparty:

Az ikonosztáz szerkezete: alsó sor
A jobb oldali szélső kép a „templom ikon”. Egy ünnepet vagy szentet jelképez, akinek a tiszteletére a templomot felszentelik. Ugyanitt, a bal oldalon - "a helyi sor ikonja". Azt jelzi, hogy melyik szentet tisztelik leginkább ezeken a részeken. A királyi ajtókon az Angyali üdvözlet kis ikonjai és négy evangélista látható: Máté, Márk, Lukács és János. A királyi ajtók felett található az utolsó vacsora ikon - az Eucharisztia szentségének szimbóluma. A királyi ajtóktól jobbra a Megváltó nagy ikonja, balra pedig az Istenszülő ikonja, karjában a Gyermekkel. Az északi és déli kapun Gábriel és Mihály arkangyalok (néha a szent diakónusok) állnak.

Az ikonosztáz szerkezete: második sor
Ha az alsó sor bevezet minket az ortodox hit alapvető pontjaiba és a helyi szenttisztelet sajátosságaiba, akkor a második sor (más néven Deesis sor) bonyolultabb: több ikon van, és kisebbek méret. Ez az egész sor az Egyház Krisztushoz intézett imáját jelképezi, azt az imát, amely most zajlik, és amely az utolsó ítéletkor ér véget.
A sor közepén (közvetlenül a Királyi ajtók és az Utolsó vacsora ikon felett) az Erőben lévő Megváltó képe látható. A könyvvel trónuson ülő Krisztust egy hosszúkás végű vörös négyzet (föld), kék ovális (lelki világ) és vörös rombusz (láthatatlan világ) hátterében ábrázolják. Ez a kép Krisztust az egész világegyetem félelmetes bírájaként mutatja be.

A jobb oldalon Keresztelő János, az Úr Keresztelőjének képe, a bal oldalon - az Istenszülő ikonja. Nem véletlen, hogy ez a "Közbenjáró" (az Istenszülőt teljes növekedésben ábrázolják, balra néz és egy tekercssel a kezében). Ezektől az ikonoktól jobbra és balra arkangyalok, próféták és a leghíresebb szentek képei láthatók, akik Krisztus szent egyháza.

Az ikonosztáz szerkezete: harmadik sor
Ez az úgynevezett "ünnepi" sor. Történelminek is nevezhető: bevezet minket az evangélium történetének eseményeibe (az első ikon itt a Legszentebb Theotokos születése, majd a Templom bemutatása, az Angyali üdvözlet, Krisztus születése, a Bemutató, Teofánia, színeváltozás, belépés Jeruzsálembe, keresztre feszítés, feltámadás, mennybemenetel, leszállás Szentlélek, Mennybemenetel (Az ünnepi ikonok száma változhat).

Az ikonosztáz szerkezete: negyedik sor
A negyedik sor prófétai. Ha a harmadik sor ikonjai egyfajta illusztrációk az Újszövetséghez, akkor a negyedik sor az Ószövetségi Egyház idejét vezeti be. Itt láthatók a jövőt hirdető próféták: a Messiás és a Szűz, akitől Krisztus meg fog születni. Nem véletlen, hogy a sor közepén az Istenszülő "Oranta" vagy "Imádkozó" ikonja áll, amely a Legtisztább Szűzanyát ábrázolja imádság közben az ég felé emelt kezekkel és a Kisbabával a keblében.

Az ikonosztáz szerkezete: ötödik sor
Ezt a sort „elődnek” nevezik. Ikonjai még régebbi idők eseményeire utalnak bennünket. Itt az ősatyák láthatók - Ádámtól Mózesig. A sor közepén az "Ószövetségi Szentháromság" - a Szent örök tanácsának szimbóluma.
Szentháromság Isten Ige önfeláldozásáról, hogy engesztelje ki az emberi bukásért.

Az ábrázolt elődök választása önkényes, a választás jelentését általában ismerik azok, akik az ikonosztázt rendelték. Az ikonosztáz tetejét keresztre feszítés koronázza. Itt kell fenntartással élni, hogy ilyen ikonosztáz eszköz nem minden templomban elérhető.


E


ÉS A konosztáz az ortodox egyház egyik legfontosabb és legkötelezőbb eleme. Az ikonosztáz egy válaszfal, amely elválasztja az oltárt a templom középső részétől, az úgynevezett főhajótól, és minden bizonnyal ikonokkal van bélelve. Valójában az utolsó jellemző az "ikonosztázis" nevet adta, ami azt jelenti, hogy "a képek vagy ikonok állanak" (görögül. eikonosztázis: ikon - kép, kép + sztázis - állóhely).
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 28. 7:50

Na most lezárom,mert dörög és villámlik!!!Majd jövök.
Megjavult a telefonom,elállt az eső.
Kérdés:Miért kell nekünk nem csak nézni,hanem látni is?
Nem tudom Ti ,hogy vagytok vele,de ha pld benézek egy ilyen templomba,azonnal eltelek a sok arannyal,a díszítéssel,a méretekkel.SOK nekem.DE,ha valamennyire utánanézek a kornak,amikor építették, megértem,hogy MI MIÉRT OLYAN AMILYEN?
Beteszem a WIKIPÉDIA linkjét.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Biz%C3%A1 ... %C3%A9szet
Persze ,nem kell minden után kutakodni,de azért pld.RITA hozta ezt a sok szép képet,kénytelen voltam magamnak egy kis részét értelmezni.
Nagyon köszönöm Rita!!!! :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 28. 8:51

:o) MA VAN!!!!!!!!!!
Június 28-án bárki bárhol találhat virágot, hiszen ez a Virággal egy mosolyért napja. Virágüzletek helyeznek ki parkokba, közterekre virágcsokrokat, cserepes növényeket, melyeket ingyen el lehet vinni.

Egy ország mosolyát szeretnék előcsalogatni június 28-án, kedden a lelkes és a közös jóért adakozó „virágos” szakemberek, a projektben részt vesznek virágüzletek, kertészeti árudák, faiskolák. :o)
:o) :o) :o) :o) Június 28-án Te is találhatsz virágcsokrokat településeden! :o) :o) :o) :o)
https://viraggalegymosolyert.hu/?fbclid ... iCojbsug-Q
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 28. 9:52

Újfent kipipáltam a jelentkezést, mert mindig be kell lépnem!
Sziasztok Lányok! Itt hajnalban volt egy kis csihipuhi, így kellemes hűvösre ébredhettünk!
Eddig elolvastam mindent, és a videót is félig meghallgattam, majd onnan folytatom!
Ezek szerint már talán teljesen kiszáradt a telefon? Azért én megnézetném amíg garanciális szakszervizzel.
El lehet menteni az adatokat, s visszatenni, mert biztosan sok minden van rajta, amiért kár lenne.

Körbenézek még egy két oldalon, de csak bepillantok, hogy az ebéd ne nagyon szalasztódjon el. Már csak a köret és saláta
van hátra!
jövök majd... :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. június 29. 7:20

Sziasztok Lányok! Talán fiúk is! :-)
Elolvastam mindent, de hiányosságaim vannak vele kapcsolatban, igy vissza kell keresnem majd pár dolgot.
Lassitok, igy este tizenegy körül kerülök ágyba, ott meg rögtön elalszok. Gép elé ülni? Hát az a baj, ha leülök nincs egy órám rá és igy nem teszem, csak rövid időre. Nem vagyok toppon, de ez van. A meleg nem segit. Sose szerettem.
Ma megpróbálok kibiciklizni és vinni a bácsikának kaját, mert már jópár napja nem tettem. viszek hűtőtáskát is.

Ildikó, nagyon szépek a kis képeid, barackból lekvárt főzől?
Nekem nem volt sikerem a piacos lekvárral. Nem az ami itt a szomszédban a régi fán van. Minden évben kapunk, el is döntöttem nem fogok máshonnan vettből főzni. Most kaptam egy kis vödörrel, három kiló barack volt benne. Ebbe még kevés méz sem kell, annyira finom.

Paggy, vissza kell olvasnom merre voltál nyaralni. Láttam a képeket Biriékkel, jól néztek ki! :-)
Amikor sétálni voltunk Ramossal - nem sokat megyek mostanában -, még a magánházak előtt a járda mellett is ott a toklász. Mérgelődtem is eleget, gondoltam Csokira közben.
sajnálom a telefonod, de látom már telefonálni is tudsz vele. Jól ki kell száritani szétszedve, aztán reménykedik az ember.
Olvasom majd amit Rita ortodox képeihez keresgéltél.

RIta, Lilyke annyira tündér! :-) Mikor jönnek haza?
A Szandál képed is vissza kell keresnem, meg hogy hol vetted....
Gyönyörű ez a templom!

Kata, mosolyogtam Samu szeretetén az orvosnál, ami akkor biztos nem volt könnyű helyzet, de hát gondolom az ottlévők is megértik ilyenkor. Samu aranyos, mint mindig.
Milyen kezeléseket irnak fel majd??
Még a térdedre visszakeresek modntak-e valamit....
Azóta is sütöm a kenyered, láttam tettél be újat, újranézem majd azt is.
Most épp kimaradt és száritom a sütőben zsemlemorzsának.

Paggy, tegnap ahogy vásárolni vitt el a férjem - ők addig Ramossal sétáltak az árnyékba. Igy oldjuk meg, hogy ne ugasson, mig a fiam alszik, mert ő hajnalig dolgozik, tizkor kel. Ramos meg élvezi a kocsikázást -, az egyik boldban egy csigalassú nyugdijas pénztárosnőnek mosolygós maszk volt az arcán. Most tudom hova tenni. Hát kiváncsi lettem volna voltak-e itt nálunk kitett és elvihető virágok...

Rita, nézem majd ezt a képfeltöltős oldalt. Köszi :-)

Megyek csinálom a dolgom. Vigyázzatok magatokra mert piszok meleg van. Irnék rá más jelzőt is...
Tegnap délután Ramost kivittem a kertbe pisilni, hát szabályosan pofáncsapott - ezt nem lehet másként mondani- a forró levegő. Jöttünk is be mindjárt. Megy a klima egész nap szinte, mert a szivem nem szereti a meleget. Kijelez folyamatosan a vérnyomásmérő.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 29. 7:39

Sziasztok Lányok, mindjárt végez a mosógép teregetés és lassan rajtolunk itthonról is , addigra már bő 30 fok a beigért hő.
Ági, majd minden kérdésedre válaszolok, csak bekukkantottam. én is veszem elő a tavaly vett párásító ventillátort!
Estére meg csinálok jeget, és beteszem az ágy alá lavórba vagy valami edénybe hogy olvadozzon szép lassan.

a kánikulaimádók most nem panaszkodhatnak, igencsak kijut nekik a jóból. De inkább meleg legyen, elvégre ennek van itt az ideje. A tűrőképességünk az más kérdés.
Aug. 15.től megyek3 féle fizikókezelésre!
:x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 29. 13:17

Sziasztok!Isteni delelottom volt,Lillaval uszodaban-strandon voltunk.Most villamosozom haza.Delutan elolvasom ,hogy mit irtatok
Tenyleg rekkeno hoseg van.A vizben elviselheto.3 es 1/2 orat strandoltunk.Eleg is volt.Tegnap imatkoztam,hogy kibirjam es ne ajuljak el,de Lilla elfeledtette velem a meleget:littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :flower1: Paggy:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 29. 17:34

Kedves Kata!Most végre tüzetesen el tudom olvasni,az írtakat.
Bizonyos szempontból végtelenül aranyos Samu viselkedése.Az jutott az eszembe ,hogy egy angyalka parkoló pályán van Samu testében.Pihen egy kicsit,eljött egy szerető anyához,aki ezt meg tudja adni neki. :littlehearth: :movingflower:
Hogy sikerült a túrós kevert?Kata !Most olyant írok,ami legeglegelsősorban rám vonatkozik,de azért leíírom NEM SZABAD NAGYON MEGHÍZNI és MINDENKÉPPEN MOZOGNI KELL!AHOGY ELJÖN A HŰVÖS.Kata!Legyél a "tanulópárom"a mozgásban,azaz kicsit mindig mozogj ,vagy táncolj otthon zumbára.Elfogadom,hogy Samuval nem lehet tervezni,de tartsd evidenciába,hogy mozogni kell és kevesebb sütit enni.Most annyira meghíztam,mint egy NAGYMALAC/nem akarok durva szavakat leírni/.Tudom,hogy neked is oka van,amiért finomak eszel.Leírom,hogy egy 4 éves rettentő,mérgező perióduson vagyok túl,amiben folyton vigasztaltam magam.A pszichológusnő és a magam munkájával sokat javult a helyzet.Talán most már nincs a vigaszevésre szükség.Tudom Neked sok-sok-sok erő kell.Viszont Kata,adjon erőt az,hogy életed végéig mindig egy tartásos nő legyél,akinek óriási életminősége Samu életének a biztosítása.Fontos,fontos és fontos ezt a tudatban tartani és megfelelően értékként kezelni.Attól,hogy ez a sorsod,lehetsz még egy klassz csaj.Egy jó fodrász,manikűrös,esetleg néha masszőr.NEM VICCELEK!!!Nekem nagyon tetszik a szépen ápolt köröm,a frissen vágott,ápolt haj.Kell,hogy erre legyen időd.vannak kijáró fodrászok is.Várom a vízparti képeket majd,ha enyhül az idő.Fáj a lábad.Értem,együttérzek.Nekem olyan,hogy meg sem merném mutatni.A súlyom és a zabálás miatt.De próbálom most már a kárenyhítést.Kata!Meg ne sértselek a szavaimmal!!Várom az orvosi eredményeid javulását!Drukkolok Neked és magamnak. :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 29. 17:50

Kedves Ági!örülök,hogy jelentkeztél.Bár elhiszem,hogy rettenetesen sok a dolgod,sajnalom,hogy nem tudsz pihenni:flower1: :flower1: :flower1:VIGYÁZZ A SZÍVEDRE!!!!!!!!!Ne idegeskedj,nyugalom,nyugalom-!!!-írja ezt egy izgága nő. =)) =)) =))
Lányok!Dög meleg van.Hozok 3 képet a strandról!
A képek kicsit később jönnek,mert még mindig nem 100%os a telefonom.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. június 29. 18:06

Sziasztok! Kicsit kipihenve, de mivel már ültem két filmnyit már fáradt vagyok. Le voltam egyébként döbbenve mennyire fájt a térdemnek körkörösen a ultrahang. még az a kis készülék is fájt ahogy végigvezette a lábamon.

Paggy, hidd el nem eszem eszünk sokat, sőt visszafogtam még azokat az adagokat is, és egy héten 2-3 szor már leves is van.
Még karácsonyra sem sütöttem semmit, hogy még akkor se együk túl magunkat. Egy fonottkalács felszeletelve, leöntve vaníliás forró tejjel és mákkal ez is csak kéthetente egyszer van.

A túróskevert nagyon finom lett, és kicsit kevesebb hozzávalókkal csináltam, s egy minimális cukorral, mert édesítőt használok.
Viszont el is felejtettem rákérdezni a dokinál, mert most csinálunk egy ilyen májtisztító kúrát, hogy hogyha valakinek nincs epehólyagja annak hogy működik az epe, mert a kettőnek harmóniában kellene működni és ha itt zavar van ez is okoz hizást, vagy azt hogy nem tud az ember fogyni!

Na majd legközelebb. Azért a 100 kg már nagyon durva. Még vízhajtással együtt is csak két kg minusz van , már ha van.
A dinnye hatalmas csalódás volt egy negyedet vettem, annak a felét nagy nehezen legyűrtük, aztán azt mondtam hogy nem ér az egész annyit és kidobtam. Csak a legbelsejének egy része volt finom, a többi brrrrrr.

Villámgyorsan összproszívozok, mert már mezítláb az én lábamat is böki a morzsa!
Vigyázzatok magatokra, még mindig masszív 35 fok van nálunk a szobában pedig 3o-

megyek vizet inni!!!! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. június 29. 21:41

Kata, micsoda ötlet a jég az ágy alá!
Nálunk kb de. 11.00-től megy a klima kisebb szünetekkel. Igy szerencsére olyan 25,5 fok van a lakásban, de nem lehet melegnek érezni.
Most jöttem be Ramossal, 29 fok van még kint. Itt liheg mellettem.

Paggy, a kérdéseidre, vagyis a gondolataidra válaszolva: A főzést ha nem csinálom és rendelnénk - menzától mentsen meg a ...., hiznék mint a nem is tudom én micsoda. A gyomrom sem birná. A covid is változtatott ezen, meleg vacsora is főzve van legtöbbször. Újabban már nem tudom megenni a maradékot délről, mást kell csináljak. Sokszor rendela fiam, de egy idő után bármennyire jó, megunja a belső berendezésem.
A nyári eltevések a kamrába azért van, mert valamiből főznöm kell. Tudom meg lehetne venni, de nem teszem. Én tudom kitől milyen minőséget vásárolok, hogy tisztitom, hogy teszem el. Tésztában is tanyasi tojást használok. Egész más az ize az ételnek a házi tésztától. megszoktam. Persze, ha nem tudnám, nem csinálnám. De annyi tartalékot halmozok fel, hogy egy ideig van mindenből elég. A lekvárokban pl. amit csinálok,nincs semmi - kivétel most a kis méz, mert olyan savanyú volt a s.barack, hogy muszáj volt.- A boltiban meg sajnos nem igy van.
Nekem a főzés a zepter és amc edényekkel nem nyűg. Hamar összedobok bármit, az edények meg dolgoznak maguktól. A maradékot viszem mindig a bácsikának. Tudom, hogy vár, mint pl. most is. Van egy mozgássérült elektromos franc tudja minek hivják kis szerekezetben ülő pasi aki mindig jár hozzá beszélgetni és ma mondta neki reggel, hogy biztos ott leszek már, ne izguljon. Tudja a bácsika, hogy a szivem a hülye oltások után romlott, igy remélte, hogy nem történt semmi velem.
Reggel megyek még aránylag hűvösben és utána piac, aztán haza.
A kertet sem tudom már úgy csinálni, viszont a fiúk csak könyörgések árán állnak neki. Az utcán van két ezüst hárs. Hát senki ne vegyen ilyet. Egész évben hullajt valamit. Két hete nem volt az utca felsöpörve. Ma sem tettem, kihoztam a fűnyirót és a járdán, meg az árokban átmentem vele ezeken a bogyókon, meg virágszirmokon ami állandóan esik le róla. most is már majdnem tele a járda, de ott egye meg az avas.

Nem idegeskedek, ha csak a párom fel nem húz agyilag. üZLET eladva, készül itthon annak a pár vendégnek a hely ahol dolgozni tudok az emeleten.
Már az sem érdekel, hogy nincs bevétel, mert a férjem áll mindent.

Amit irtál, hogy nem irod le a férjek mit mondtak mit szeretnek a párjukban, hát van aki pl. azért válik el, amire én gondolok, amiért nem irtad le. :-)

Festek, aránylag sokat. Könyvet jelentet meg a Konf. Intézet és a tanár úr az utolsó órára kérte be a dolgainkat . Nagyon sok képemet kiválogatott, beszkenneli és adja vissza.
Július végén Lótusz napok. megbeszéltük,hogy viszünk plédet és felváltva fogunk feküdni a füben. Festészeten a padtársam is jócskán szivja az oltások utáni mellékhatásokat - ő hármat kapott a pfeizerből-, az immunrendszere k.o azóta. Igy felvátva fogunk pihenni.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. június 29. 21:52

Múzeumok éjszakája után elindultunk Békéscsabára, Gabóci otthonába a Munkácsy múzeumba az agyaghadsereget megnézni.
Nagyon jól éreztük magunkat aMúzeumok éjszakája után elindultunk Békéscsabára, Gabóci otthonába a Munkácsy múzeumba az agyaghadsereget megnézni.
Nagyon jól éreztük magunkat a fiammal és a padtársammal. :-) Csak ugyanolyan k.o. lettem, mint amikor az Országházat néztük meg. Alig vártam , hogy hazaérjünk. Ez azóta van, mióta a vérnyomáscsökkentőt szedem. Abból is csak fél szemet felezve egy nap kétszer, mert ha egész szemet felezek, megy a hasam ezerrel. A doktornő szerint nem a gyógyszertől. Hát persze....
Viszont még igy is megérte, mert egy nagyon jó délelőttöt töltöttünk el hármasban.

Kép
Itt a hajviseletek vannak

Kép

Kép

Utána megnéztük a Munkácsy kiállitást is:

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 29. 22:05

Hat ez az Agi!Egy ilyen klassz , gondos haziasszonynak hiaba papolok itt.Egyikunk sem tud megvaltozni.Mindenkinek mashol van a hangsuly.A legjobb baratnom , aki meghalt, annyira Muvelt , olvasott es szocialis erzeku volt, keresve sem talaltunk volna olyant Nem volt tudalekos es nagykepu.4 diplomaval 120kgmal szocialis munkas volt a kulvarosban.Isteni humorral rendelkezett,de hegyekben allt a mosogatni es mosnivalo.Egyedul felnevelt 2 csodas gyereket, diplomasak lettek . Amikor ez meglett, meghalt .Ennyi volt az eletterve.Megbetegedett es meghalt.Nagyon hianyzik.Jot rohogni, magunkat is kinevetni, csak vele lehetett.Az o lanyai Vera es Julika.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. június 29. 22:18

Paggy, én nagyon szeretek itthon nyugiban és csendben meglenni. Jó, most épp zengett a ház a véleménynyilvánitástól, de hát ha halkan nem megy, akkor a gőzt ki kell engedni. :))
A fiam megy szeptemberben ki a céghez külföldre, a férjem menne vele, persze, csak ha lehetne. Engem nem vonz az amerikai nagyváros. Mondjuk Utah állam nemzeti parkja viszont már nagyon, de akkor már inkább Kina...
Azt szoktam mondani szerencse, hogy nem vagyunk egyformák, mi is lenne velünk. Semmi izgalom nem lenne az életben. Mondjuk ez nem igaz, mert lehet akkor állna csak a bál, ha mindenki egyforma lenne :-)
Na mentem fürdeni, meg Ramost nézni, mert a méregzsák becsukta magukra az ajtót. :-)
Jajj, majd elfelejtettem. Valamelyik este Ramos ugatása sünt jelzett. Kimentünk és két picurka kb. 8 cm.-es sünike volt a kerités mellett.
Esőt ir az időjós erre. Hát kiváncsi leszek. Holnap dolgozom, pénteken szintén. 1-1 vendég. Falra lehet tőle kenődni...
Lányok, nem akar valaki egy szoláriumot venni potom 20.000-ért? Csövek jók, 170 cm hosszúak benne, mentsetek meg, ne kelljen a szeméttelepre kivinni.
Még a bútorokkal mit fogok csinálni... Fa bútorok....
Na majd kialakul.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. június 30. 7:49

[ Sziasztok!Egy furcsanak tuno kerdest teszek fel.Van-e olyan dolog,tema ,amit szivugyeteknek tekintetek a csaladi dolgokon kivul?Ami nem a sajat erdeketek, hanem valami ennel nagyobb relacio?Pld.kiallnatok-e valamilyen fontos ugyert, ha miatta KI KELL KERULJETEK a KOMFORTZONATOKBOL?Esetleg heti 1 orat a KOZRE kene aldozni?

Nyilvan, ugye valogatja.A parom pld.azt mondja, mindenki oldja meg a sajat eletet maga, o se ker soha segitseget.A szomszedaim szerint, meg kell godolni, hogy kire vagy mire aldozod a sajat idodet..
Szerintetek?
Sziasztok,sziasztok.Paggy
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. június 30. 9:14

Paggy, röviden a válasz: nem.
Mondom ezt jó pár csalódás után.
Politikára egyáltalán nem a válasz. Utcára sose mennék mondjuk tüntetni valamiért. Elég sok agressziv véleményű egyénnel találkozok az üzleten belül is.
Peticiókra szoktam aláirni.
Régebben nagyon sok vendégemnek segitettem állás, egyéb doglok elintézésében. Mindezt önzetlenül, nem várva érte semmit. De! A jószándék ehhez kevés, legyen az bármilyen téma. Akinek segitesz neki sem a sültgalambot kellene várnia. Belefáradtam. Ma már nagyon-nagyon megválogatom kinek segitek.
Volt, hogy szegedi állatmentőknek adtam oda Ramosnak rednelt nagy és jó minőségű tápot, mert maradtunk a nyers etetésnél. Akinek akartam és jobban rászorult nem válaszolt az e-mailre, csak már miután más elvitte. Azt nagyon sajnáltam. Később kiderült aki megkapta jó nagy csaló volt.
Fajtamentésnek megy mindig az 1 % Ramos miatt. A fiúk miatt ez szerencsére kicsit nagyobb összeg.
A férjem mindig utal a z újszülött mentőknek Szegeden.
Bácsikának segitek az étellel.
Ennél többet nem akarok , lehet csúnya dolog.
Mennék ide a Tappancs állatmenhelyhez kutyátsétáltatni, etetni, de a kijutás az számomra nem megodlott.
Nem az a tipus vagyok aki fogja magát és elindul bármely szervezet keretében segiteni embereknek. Nem azért mert oldja meg maga a saját problémáit..... Hiszem azt, ha az ember bármiben segit bárkinek bárhogyan azt valahogy visszakapja ugyanúgy, mint amikor rosszat tesz.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég