Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 4. 22:55

Gyorsan megnezek itt mindent, mert a monitorom bemondta az unalmast.Feladta."neki" sok a 37 fok.Nem lehet aludni ilyen melegben.
Agi vegul is meggyogyultal a sargadinnye utan?Hatott a szentablette?Szegeny rigogyerekek.Nalunk a macskak gyilkolasznak.A bacsika szulinapjara vett dinnye biztosan sokkal finomabb volt, mint barmelyik masik, mert torodesbol vitted.
Most jonnek a gyonyuloru etelfotok, melyekbol 2-t elmentettem Rita.Koszonom.
Ildiko!Huuu, de szep szine van a baracklekvarnak.A z ablakfotok is nagyon szepek.Csokira ratettem az uj nyakorvet-eddig semmi problema.Ma osszerugtuk vele a port, nagyon merges lettem ra uvoltoztem sot meg oldalba is taszajtottam kicsit!!!.Tobbszor osszejarkalta a felmosott lepcsohazat a saros labaval.Megingott a bizalma bennem.Kellett 1 ora, mire oda mert jonni.Mindegy,.Azutan megiscsak megenyhultunk.Most szent a beke.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 4. 23:24

Kata! Jo az a szilikonos fakanal.A muanyag vagodeszka is csak hamar elszinezodik es a vagasnyomoknal fekete marad.Ami klassz az a szilikonos sutopapir.
Megertem, hogy Samut zavarja a tomeg.Akkor egy vizparti seta is izgalmas lesz.Gusztusos a kenyer.Mar nem is veszel, csak sutsz?Mennyibe kerul igy?
Ildiko!Mennyi mindent csinaltal ebben a nagy melegben!Apropo, elfogy a lekvar telen?
Ago!Biztosan klassz kesz ismet a Lotusz napi program.Gondolom bemutatot is tartotok.Gratulalok a konyvben valo reszveteledhez.Mostmar tenyleg olyan elfoglalt lettel, hogy idotervet kell keszitebed.Mi nyugdijasok , jobban raerunk mindenre.
Hat Lanyok ennyi voltam :) ..Udv:Paggy
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. július 5. 5:26

Szép jó reggelt mindenkinek!
Jajj Paggy, minden utolér! Most meg a monitor! Na majd pihen kicsit és meggyógyul! Remélhetőleg!
Emlékszel, mikor irtam, hogy egyik este-éjszaka hajkurásztam Ramost, mert ha nem akar valamit és alkalmi süket, mint általában, akkor a hülye szomszéd miatti bejövetele szinte lehtetlen. Na akkor fogtam a söprűt, emrt valamiért fél tőle és jól rávvágtam a meggyfa törzsére. Visitva rohant be akennelbe, ahonnan már be tudtam hozni. Azóta is röhögök, mikor eszembe jut. Bánthatták? valószinű. Szerintem most Csokinál is ez lehetetett. Valami emlék visszajött.
A dinnye keresztallergiát csinál a parlagfűvel. Ma már veszem be a pici kiskanálhegy mennyiséget. Mármint a parlagfűből. Imádom a dinnyét, tavaly már falatokat ettem belőle és nem volt semmi bajom. De nem egy kis fél dinnyét! :)) Aztán, hogy ez volt-e a gond, vagy a kapott tzatziki mártás, frász se tudja. Érzékeny a gyomrom a két oltás után, nagyon kell vigyáznom. Jó nagy bolond voltam, de hát ez van, most már nem fogom magam oltatni legyen bármi, potyogjanak néger gyerekek az égből....
Jobban vagyok, de óvatosan kell ennem.
Kata, mondtad az allergia gyógyszert. Elég nekem a vérnyomáscsökkentő a mellékhatásaival, azt is megérzi a gyomrom, nem mérgzem magam még másikkal. Széntabletta, ami a méreganyagot megköti meg gyógyteák, aztán majd megjavul. Van kalciumusk injekció - bárki bármit mond rá,nálunk sőt a kutyáknál is hatásos volt-, ha bedagadna az arc valami miatt.

Kata, azóta is a kenyered sütöm. teljes kiörlésűt fogok most, megnézem milyen lesz.
Paggy, ehhez a kenyérhez kb. 300 Ft körül jön ki az ár. Nagyi titka lisztből sütök. Nem bitzos, hogy annyival olcsóbb, de legalább nincs benne adalékanyagok tömkelege, csak liszt, viz meg só.

Bácsika tegnap mondta, hogy nagyon finom minidg amit viszek. Kicsit beszélgettem vele, nem volt senki körülötte. Nagyon meleg van náluk bent ahol lakik. Felmelegszik az a műanyag bevonatú matrac, ha jól értettem, hogy azon fekszenek a lepedő alatt. Mármint a matrac van a lepedő alatt. :-)
Biztos nézik, mikor kipakolja anapi szerzeményeit. :-)
tEGNAp modntam neki, jön a lehülés és az eső, amit vittem neki esernyőt az legyen nála, ne ázzon el. Mutatta dicsekvőn mosolyogva, hogy mindig a táskájában van. :-)

Nem tudom mi lesz a Lútusz Napokkal. Nem jó teljesen a szivem, kijelez a vérnyomásmérő sokszor - má rnem is mérem-, meg a dupla ütések is ott vannak. Ez van. Hátha lemegy ez a meleg és jobb lezs....
Tegnap a férjem kitalálta, hogy meggymagozót kellene venni, mert az új fogával ami nagyon szép, nem tudja teljesen kimagozni . Na aztán rájöttem, ha elkezd ott nekem magozni, az egész konyha tiszta izé lesz, úgyhogy lefújtam. Megkérdezte, hogy én mivel szedem ki a magot a meggyből, mikor a süteményt csinálom.
Hát most komolyan!!! Mi a bánattal? Hát a kezemmel. =)) Ő meg fogja a kés - villát. =))

Tegnap a rigófiókák kirepültek, hála az égnek.

Ahogy a lakást keressük, belefutottam ebbe az albérletbe, ami Szeged sétálóutcájának szélén egy palotában van. Az épületről régen tettem be fotót, de msot a szám is tátva maradt, milyen a belseje. Hát minumum kétszázat simán elkérhetnek a lakás kiadásért, bár nem merték odairni.
Kerestem újra, hogy nagyobb képeket hátha tudok lementeni, de nem találtam a lakást. Gyönyörű lehet ez a lépcsőház....

Kép

Kép

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. július 5. 5:41

Engedtem a csábitásnak és megleptem magam málnával. A sárga málna a rokonunknál volt mikor gyerek voltam. Finom volt, nem az a vizizű, mint a mostani nemesitések.

Kép

Ezen dolgozom. Nehéz.... Egyszer már megcsináltam, de a mostani technikát akartam belevinni. Lassan haladok, mert nem tetszik...

Kép

Tegnap ahogy festettem a BBC earl adóján volt egy műsor Oroszország nemzetiségeiről. A torokéneklésről volt szó és úgy megörültem, hogy a lófejes hegedű is ott volt náluk.
A riporter ment eldugott kis falvakba is a sztyeppe után, ahol elég magas volt az alkoholizmus a kilátástalanság miatt. Az egyik bácsika mesélte, hogy az apja tanitotta gyerekként a torokhangos éneklésre és megmutatta, hogy ütögeti az arcát a füle-szeme - állcsont vonalában és jönnek az ok a csodás hangok tőle.

Kép

Ramos tegnapi pancsija. Rohangál mint a féleszű és közben beugrik a vizbe fél percre. :-)
Kép

Kata recpet:

Kép

Igy kelt ki a katica amit bevittem, hogy lelegelje a hibiscusomról a repkedő izéket.
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. július 5. 5:45

Megyek fekszem vissza aztán utána készitek a bácsikának, főzés , jyskbe menés hintaágy párnákért, mert akciós, délután fekvés talán, meg festés. Egyedül leszek Ramossal, emrt a férjemmey a haverjaival kártyázni, de mondja az esőt, igy elég mozgalmas napom lezs megint.
Vigyázzatok magatokra ebben a hőségben!
Ildikó, elfelejtettem irni, hogy nagyon szépek a virágaid! Zefirvirágot még nem is láttam!
Kata kenyerei pedig mindig csodásak! :-)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. július 5. 7:13

Sziasztok Lányok, végig olvastalak benneteket, és kigyönyörködtem magam a képekben!

Szegény Csoki, csak helyben kellett volna marasztalni. Lehet annyira melege volt, hogy örült hogy hűtheti a lábát! :flower1:
Paggy, mindegy a liszt, én 16o Ft. ért vettem az utóbbit, de van ahol még lehet kapni 14o-ért Tescos.
De nagyon meg kell nézni mit emel le az ember, mert nagyon hasonló csomagolással vannak a cukrok is pl. és nem mindegy hogy dupla áron kell e venned...
Egyedül a szárított élesztő még és a villanyköltség amit a keveréshez és a sütéshez használsz. mert a két kiskanál só fillérek.
De annál, amit Ági írt semmiképp nem drágább. Sőt néha majdnem a fele..a beszerzésektől függ.
Pláne ha ajándékba hoznak lisztet :)) :)) :)) :)) barátnőm hozott 4 kg.-ot :-bd :movingflower:

Ági,csodás lett a kenyered. Sütöttem már teljes kiőrlésüvel is, de annak egy picit más az adagolása, és nem is lett annyira hű de jó.
abból a német receptet érdemes megcsinálni!
A kúpvirágról meg anyu jutott eszembe, volt a Sashegyi kiskertemben. Zafirvirágot még én sem láttam, gyönyörű!
Negrónak hamar ki fog nőni ott a szőre. Már biztosan jobb a kedve is. :D

Esik az eső, kellemesen lehült a levegő. Samu már itt van mögöttem, de igazából már minimum 6 óta fent van,!
Adom a reggelit neki, aztán a reggeli gyógyszer és vitamin kombó!
Ma már muszáj mossak!
Rita ételei meg megint megihlettek, úgyhogy megyek hűtőnézőbe, hátha van valami legalább mirelitben itthon. :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
ui.: Aranyos a katica baba, még ilyet sem láttam... :x
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 5. 8:52

Sziasztok.
Itt is esik az eső. Dörgés villámlás minden volt, azért aludtam valamennyit.
Ági már most szép a festésed.
Egy régi 2015-ös rajzom.
Kép
"Tollal írva csókkal lezárva"
Ha barátom vagy,
Adjál erre választ:
Barátok vagyunk, vagy nem?
Egyszer mondtad, de elfelejtettem.
Úgyhogy mondd meg nekem most
És mondd meg igazságosan
Aztán hadd mondjam.....
Itt vagyok neked.
Minden barátok között
Akivel eddig találkoztam,
Te vagy az
Akit soha nem fogok elfelejteni.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. július 5. 13:17

Ildikó, tetszik a rajzod.
Itt nálunk se eső, se dörgés. Nagyon remélem, hogy nem akkor fog dörögni, mikor egyedül leszek Ramossal, mert akkor 100%-ban rá kell figyelnem annyira fél.
Ma még medencéztünk:
Kép
Kép

Megtaláltam a másik szegedi palota belső folyosóját, amiben megint kiadnak egy lakást. gyönörű környezet, csak hát négy méter belmagasság, itt a fürdő borzadály, meg az ajtók állapota.

Kép

Mai kenyérke

Kép

Reggel ahogy hazajöttem a bácsikától ő fogadott:

Kép

Valamelyik nap tettem a madaraknak vizet. Mig Ramos füdött, ugyanezt tette az énekesrigó is, csak nem lehetett hozzá nagyon közel menni. De ott van :-) Kb. 5 m távolságból lekapva.

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 5. 14:30

Sziasztok,,sziasztok!Hazamenekültem az M.R.I-ről,mert pánikrohamot kaptam.Az itt látható rajzon mutatom ,hogy miért.A nyitott M.R.I.,csak 2 oldalt nyitott.Egy hatalmas szerkentyű 8 cm távolságra pásztázza a testedet,miközben le vagy kötve.Fogalmam sincs miért az első 10 perc az arcomon lett volna a gép,miközben a hátamról kell majd képet csinálnia.2 percig bírtam,hogy az itt látható rajz szerint feküdtem.Biztosan van,aki gond nélkül bírja,de amikor megjelent az arcomtól 8 cm.re ez a hatalmas dolog és úgy kellett volna maradnom 10 percig,azután ment volna lefelé,rámjött.....Na innen menekülni kell!!...Isten őrizzen,hogy rossz hírét keltsem,de a nagy meleg és ez a gép ,megrémisztett.Úgy éreztem összenyom mindjárt.Elnézést kértem,kifizettem a vizsgálat árának a felét/ez a szabály/ és majd szeptemberben visszamegyek.Addig próbálok másnaponta úszni menni és lefogyni 10 kg-ot.Muszáj lesz,mert nem bírja a gerincem a súlyomat.
A telefonommal csináltam a képet és átküldtem a gmailemre ,onnan töltöttem le.Néhány fotót így tudok csinálni.
Kép
Ezen a képen nagynak tűnik a nyílás,de ha befekszel,mert betolnak alá,mindjárt 8-9cm lesz az arcod felett szabadon.
Mindenesetre jó dolog,hogy van egy korszerű eszköz,csak előtte engem,fejbe kéne vágni,hogy 30 -40 percig kibírjam mozdulatlanul.Nem cirkuszolok,csak pánikolok.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 5. 14:42

Mutatok egy jót is ,majd megnézem,hogy mit írtatok.Itt közepesen esik!!!! :ympray:
Kitettem az erkélyre frissülni/eső/ a szobanövényeim egy részét is.
Kép
Kép
Kép
A párom ablakában is élvezkednek a virágok.
Kép
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. július 5. 14:56

Paggy, nagyon sajnálom!
hA MONDTAd volna hova mész, mondtam volna, hogy semmiféleképpen ne nyisd ki a szemed vizsgálat közben. Gondolj valami szépre, vagy Csokira mikor sétáltok, vagy Lillával az uszodára. RÁnéztem a neten, nyitott MRI-n voltál.
Évekkel ezelőtt a gerincemről zárt MRI-ben csináltak képeket. HÁt mit ne mondjak. Nagyon kellett összpontositanom, levegővételt jól venni, de sikerült. Az egy henger, zárt, oda tolnak be.
De legalább nem kap az ember egy nagy dozisú sugárnyalábot, mint a CT-ben.
Nekem mikor a gerincemmel volt gond a pesti orvos a Milgamma Neurót ajánlotta. Csak azt a fajtát, nem a simát és nem az N-es változatot. Jó is szokott lenni.

Nálunk dörög ezerrel. A férjem kártyázik a haverjaival, hát most remélem csuklik és abba sem hagyja mig nem jön haza. Ramos vele szokta átvészelni ezt az időt a szobájában. Most velem van az enyémben, de előtte magára rántotta a fürdőszobában a száritót, beszorult a száritó részeibe, azt hittem komolyan, hogy ott fullad meg, mert a fiam okoskodik, hogy majd ő tudja. Beengedtem a tuskabinba, jól elvolt. Addig mig a fiam be nem jött. Teregettem, muszáj volt.
Most itt fekszik a láűbamnál mig gépelek a szobámban.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. július 5. 14:58

Paggy, nagyon szépek a nöényeid! mIYLEN jót fog nekik tenni az eső. Össze - vissza gépelek, mert kitekeredve irok. Még jó, hogy festeni akartam. Abból sem lesz ma semmi.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 5. 15:05

Ági!Örülj neki,hogy a párod eljár kártyázni!!Majd meglátod milyne lesz ,ha nem!!!!! :(( :(( :(( :(( :(( :(( Semmi sem jó neki.
Szegény Ramos,sorstársak vagyunk.
megnézem mit írtatok.Úgy látom sok érdekes dolog van.ÓÓÓÓ,milyen klassz fotók!!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 5. 15:13

Ági!Mindegyik kép annyira jó.A málna-igen ez a kerekszemű a finom,édes.Nógrádban is ezt termesztik,vagy már lehet,hogy nem,mert nem kapnak munkáskezet a szedéshez.
Kisalföld július 5.

Eltűnhet néhány bogyós gyümölcs a magyar mezőgazdaságból
A klimatikus viszonyok, a munkaerőhiány, valamint a lengyel és a szerb konkurencia miatt lassan megszűnhet itthon egyes bogyós gyümölcsök termesztése - írta a Magyar Idők hétfőn.





Apáti Ferenc, a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (FruitVeB) alelnöke a lapnak elmondta: a nyolcvanas években hétezer hektáron évi 40-60 ezer tonna málna termett, és a termőterület még az ezredforduló környékén is 1200-1400 hektár, a termés tíz-tizenötezer tonna volt. Ma száz hektár körüli területen 600-800 tonna málna terem.

A drasztikus visszaesés egyik oka, hogy az elmúlt tíz-tizenöt évben olyannyira megváltoztak a klimatikus viszonyok hazánkban, ami már nem kedvez a bogyós gyümölcsök, köztük a málna, a szeder és a fekete ribiszke termesztésének sem. Ezek a gyümölcsök nem bírják a forró, száraz, aszályos nyarakat, de a málna és a szeder a csapadékos, meleg időt sem kedveli, a mostanihoz hasonló, záporokkal tarkított időjárás ugyanis kedvez a szürkerothadás betegség terjedésének, ami ellen nagyon nehéz védekezni.

A FruitVeB alelnöke kitért arra is, hogy a helyzetet tovább súlyosbítja a munkaerőhiány: a málna és a szeder munkaerőigénye egy hektárra vetítve 3-4 ezer munkaóra, míg a szántóföldi növényeknél ez alig 10-20 óra, és az almáskerteknél is csak 500-800 munkaóra. Ráadásul az ültetvényeken alig néhány hónapos munkát tudnak ajánlani a termelők, és azt is egymástól távol eső időszakokban.

A piros ribiszke egy fokkal jobban tolerálja az időjárást, ezért egyelőre úgy tűnik, megmaradhatnak az ültetvények. E gyümölcs esetében a munkaerőhiány sem okoz különösebben nagy gondot, hiszen géppel is betakarítható - írta a Magyar Idők.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 5. 15:18

Ramos a füdrőkádjában!!Milyen szép kutya!!!!A festményedre emlékszem.Arra,hogy az egyik szikla feketébb volt,a másiknaál.Szép a kép,jól sikerült,bármit is mondasz!!!Irigylem a kenyereteket.Így saját sütésben,sokkal,de sokkal finomabb lehet.Ági!Köszönöm,hogy betetted a szép palota képeit.Most hallottam,hogy valami nagy banzáj lesz Szegeden.de mi is????Talán egy kiállítás??,Igen,igen egy óriási kortárs festészeti kiállytás.Tudom Te nem szereted.Készülj csak szorgalmasan a Lótusz napokra!!! \:D/ \:D/ \:D/ \:D/
https://www.reok.hu/hu/item/1269-100-ko ... a-reok-ben
Gyíkocska és madárka is hagy fürödjön,hűsöljön a kertedben!
Hogy is állsz most a befőzéssel?
JA ,MEGJAVULT A MONITOROM!!!A csatlakozóval volt a baj.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 5. 15:32

Ildikó!Köszönöm a rajzot és a verset. :) :flower1: :littlehearth: Paggy
Most durmolunk egy kicsit Csokival.Bár nem szoktam du.aludni.Már megint változtatnom kell az életvitelemen.Hogy miért nem egyszerű minden??,!!! :-?? :-?? :-??Vigyázzatok MAGATOKRA!Türelem Ramoshoz és a férjedhez!!! :)) :x :) Paggy
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 5. 19:59

Paggy nagyon sajnállak. Én sem bírom az ilyen zárt zakatolós beszorításokat. Nem csodálkozom.

Lekvárt megfőztem. Ez úgy van, hogy nem egyéves időtartamra szól a lekvár. Lehet, hogy jövőre barack sem lesz, és az is lehet, hogy nem is tudom megfőzni valami miatt. Van sokféle lekvárom, de felét eldobtam, mert nem fogy el, de még maradt olyan ami nem biztos, hogy kell. A barack a nyerő, és a málna. Fügelekvárom is maradt még, azt sem fogok csinálni. Szellőrózsa is bontogatja a szirmait.
Jó idő lett délután, de délelőtt sok eső leesett.
Egy kis paradicsom rózsaszínesedik. Kint voltunk a kutyával, éppen indultunk be, akkor bőgött a szarvas az erdőben. Szük sáv ez az erdő, hogy mit keresnek benne?Költői kérdés.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. július 6. 8:00

Sziasztok! szép reggelt lányok, 16 fok van nálunk! Egyenlőre élvezem a reggeli hűvösséget. ;)
bár így is folyik rólam a víz.
Ildikó, miért dobod ki a lekvárt, ha nem penészes nyugodtan megtarthatod. HÚ de sajnálom. Az anyagot is, meg a munkádat amit belefektettél.
Most éppen Bori csipkelekvárját fogyasztottuk vacsorára! Még van egy 3-4 menetrevaló ha okosan beosztom. Annyira finom, hogy képes vagyok egy jjó nagy kiskanállal bekapni egy egy falatot. Azért evőkanállal nem mernék :)) :(( :)) .

Elég zivataros időszakok vannak felétek, de most azt hiszem Rita sem mondhatja hogy nincs eső, megnézem minden nap a radarvideót napjában többször.

Nálam még sehol sincsenek a termések, majd meglátjuk, lesz e egyáltalán valami... :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. július 6. 12:12

https://www.fyrklovern.com/hu/etkeszlet ... cm-pepper7
https://www.fyrklovern.com/hu/etkeszlet ... cm-pepper7
ezt a kettőt vettem meg kedvező áron, s fantasztikusak!

https://www.fyrklovern.com/hu/etkeszleteink/pepper
annyira magával ragadó! Ilyen tálat csak a Thai konyhán találsz..
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. július 6. 19:43

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Ennyi mára! Jó éjszakát.. :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: i-)
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. július 6. 21:05

Drága Kata. A lekvárok ízüket, színüket veszítették, beszáradtak, és már legalább 7 évesek voltak.
Nem tudtam tovább tartani őket, mert kellett a hely. Amik jók, azokat megtartottam. Mivel nem írtam fel milyen lekvár, volt amit nem is tudtam igazán. Egy igen régit, ami még jó állapotban van az a legrégebbi, nem dobtam el,mert az íze is finom, és rettentő sok cukor van benne, szerintem ezért nem ment tönkre. Sárga kerek szilvából készült azt hiszem 2002-ben. Nem tudom milyen szilvának nevezik, mivel hashajtó volt ha sokat ettél belőle ezért / :)) fosóka szilvának/ nevezték. Ehető, nekünk is volt egy másik változata ami olyan kis piroskás volt.

Különben itt nincs olyan, aki elfogadná a környezetemben, mindenki főz be magának. Keresztfiamnak adnék ideiből is, de ő meg nem szereti a lekvárt.
Csipkebogyó lekvárt már megettük, az igazán finom volt, feketeszeder még van, eléggé folyós,mert nem zselésítővel csináltuk. Fagyira szoktam tenni valamikor.
Ma málnaszedés volt 3 kisvödörnyi.
Fénypostán küldhetek neked. Nyisd ki az ablakot és mz/X odaér.
Jó éjszakát lányok.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. július 7. 7:44

Sziasztok LÁnyok!
Drága Ildikó! nyitva volt az ablak, már meg is érkezett!!4 :)) :)) :)) :flower1: :littlehearth: :flower1: :littlehearth:
Végre jót aludtunk, kellemes volt az éjszakai hűvösség! Gondolom most felétek sincs annyira hű de meleg, itt most éppen 15 fok van.
Túl vagyunk a reggelin, már ami Samut illeti. Magamnak is mindjárt kikeverem a kását!
Annyira jóllaktunk az almás palacsintával..még mindig nem érzem magam éhesnek! De fogok majd pár falatot enni, anélkül nem mernék semminek nekiállni, pláne nem kimenni valahova.
Még nem tudom ma mit fogunk csinálni, de mivel korán ébredtünk, esély van egy városi beugrásra is.!
Jövünk majd, addig is mindenkinek szép napot kívánok!
ui.: A lepke megsértődött rám, nem tudom hova lett...vagy a lakásban van még vagy elrepült! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 7. 12:59

Sziasztok!
Kósza versek tőlem:


Városi ballada


Álmodik a csiga halkan,
puha levélágyon ,
a városi parkban.
Szél hintáztatja,harmatban fürdeti,
a csigaházat
napfénybe görgeti.
De ha jön az eső,felhersen az élet,
a csigacsaládban,
mindenki feléled.
Ide-oda másznak,
a dolgukra
mennek,
Ellepik az utcát,
sehol sem
pihennek.
Sajnos mi emberek,
nem vesszük
őt észre.
Így talpunk alatt ér véget
egy kis csiga
élte.


Hangulat
Zsákba teszem bánatom,
elásom,
Soha ki nem fordítom,
barátom.
Vidám percekben
szájszélen csücsül,
elhagyott sóhajjal,
messzire repül.
Ám ,ha a szél felém szalad,
visszatér hozzám,
egy pillanat
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. július 7. 13:15

Ha nem tudsz festeni, irjal!Mindegy , hogy rimmel vagy rim nelkul, de ird le a hangulatodat!Barmit, csak irjal!Nagyon szep "szokepeket" is lehet alkotni. :flower1:
Vagy keresd meg a hangulatodat legjobban kifejezo fenyeket!Fotozd le a reggelt, a delelottot , delutant,estet!Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. július 7. 16:50

Kép
Kép
elkészült a mai kenyér is!
Kép
Kép
Kép
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég