Van képem hozzá

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. augusztus 15. 17:02

Ildikó!
Most ebben a szezon paradicsom eltevésben döntöttem el, hogy iszom majd a paradicsomot. Van egy nénike most a piacon, nema nagyon sűrű lucullus paradicsomot árulja, hanem kerek, de piszok massziv a héja, viszont nem vizszerű átpaszirozva. Na és a lényeg: olyan édes, finom, hogy teszem el télire. Úgy gondolom egy 7 dl-es üveggel elég lesz 3-4 napra. Hűtőben eláll felbontva, mert ugye nem teszek bele semmi tartósitót, csak forralom és fejreállitom, utána szárazdunszt. Kétségem azért volt, hogy meg tudom-e inni, de mivel maradt ki a legutobbi főzésből próbáltam és a megivással nem lesz gond.
12 üveg van eddig abból a fajtából, de fogok többet venni még péntken és főzök be belőle. A többi sűrűből meg 90 üveg azt hiszem. Ha nem fogy el télen és a következő főzésig, semmi gond, nincs semmi baja, kevesebbet kell következőben csinálni.

Amikor a darazsaknak csinálod a cukros vizet, akkor csak összekeversz vizzel kristálycukrot?
Nálunk még mindig nincs leszedhető füge az első szedés óta. Északi a fekvés, árnyékban is van, szeptemberben s zokott elindulni. Bár most meglepett, mert jún. végén volt pár nagy rajta ami elsőre letermett.
Támadja valami a leveleket, valahogy mindig elmarad a permetezés, igy rágja töretlenül. Majd csinálok róla képet, hátha valaki okosabb ezzel kapcsolatban, mint én.

Festeni kellene, de nincs kedvem most.
Volt egy kis eső, szemetelés utána , meg dörgés is. Ramos azonnal kibérelte a férjem szobáját.
Még egy rakat dolgot, meg tükröt az üzletből elvittünk a szeméttelepre, igy most már többet nem kell arra menni és pakolni. Fent az emelet is kész, bár még csütörtökön várom az asztalost. A mosógép is tökéletesen mossa a törölközőket a garázsban. Milyen jó,hogy annak idején lett csap téve a garázsba, és összefolyó van a járólapokon, igy simán beüzemelhető volt.
Csigatésztát csináltam ma.
Lefeküdtem én is aludni kicsit délután arra keltem, hgoy a fiam angolul meatingel az amerikaiakkal.
Nem megy Amerikába, nem veszi fel végül a Jansen oltást. Támogatom benne, látva, hogy nálam a szivemmel és mindenemmel mit csinált a pfizer.
Ha ott nem fogadják el az orosz vakcinát, de minden mást igen, legyen az illető akár másfél éve beoltva, hát akkor igy járt. Majd megy máskor....
Sajnálom azért....

Ildikó, miért nem tudsz letölteni?

Kata, nagyon aranyos Samu. Nagyon tetszik a nyuszikája. Kimozdultatok?
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 15. 17:46

Ági, most már le merem írni.. nagyon örülök hogy nem megy Amerikába! :-bd 5 évvel ezelőtt ha menni akart volna azt mondtam volna hogy menjen, mert sokat fog vele nyerni.- ma inkább veszíteni minden téren!
A pfizertől én is olyan beteg voltam mint az állat. a Szputnyiktól nem volt semmi bajom a sok aludhatnékomon kívűl.
Samu meg a Jansentől feküdt ki!
Most olvastam egyébként, hogy az én alapbetegségeimmel be se adhatták volna a pfizert. Erről ennyit.

Ma kezdődött a kezelésem a kezemre rövidhullám vizalatti kezeléssel, a nyakamra olyancsipkedős lökéshullámok, a térdemre meg mágnes! Samu végig zabálnivaló volt, nagyon aranyosan és okosan viselkedett!

'1o-x fogunk menni!
Jót röhögtem a mai sms-en ..6ezer forinttal nőtt a lakbérünk...eddig 27 volt most 33.-34..kerekítve. Durva!

Ma nagyon finom lecsós csirkehúst csináltam, mellé rizs és holnapra is maradt.
viszont a köret holnap krumpli lesz hozzá és csinálok uborkasalátát!

Na megyek egy kicsit filmezni, közben elindítok egy nagyon rövid programot, meg majd még gyorsan összekapom a szőnyeget..
Szép estét majd mindenkinek!
Ildikó, jó hogy megúsztad a darázskalandot, hogy csak néző és nem részes voltál.
Állítólag még azok is akik immunisak voltak eddig a csípésre okozhat allergiát. El is hiszem, hiszen több étellel is óvatosabban kell bánnom, pedig nem volt komolyabb gondom, kivéve ha az epét irritálta valami.

Most meg pl a ropitól is viszkettem..

:x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. augusztus 15. 18:28

Kata, Samu tényleg nagyon aranyos. Olyankor nem szokott kérdezni, mikor kezelnek, hogy mit csinálnak? Gondolom ott van a közeledben, nem mozdul mellőled.
Meglepett, hogy a térdedre mágnest kaptál. Cisztát állapitottak meg, vagy csak itt beszéltük, vagy a háziorvosod mondta, hogy valószinűleg az? Vagy az ultrahang mutatta ki? Már nem emlékszem. De mondom majd anyunak. Na ő aztán totál ellene van a mágnesnek, nem tudom meggyőzni róla, hogy van itt egy még tartalékba nálunk és elvisszük. Őneki aztán biztos nem kell! Hát ha nem, akkor nem. Igy járt az üzletben levő mosógéppel is. Hiába mondtam a férjemnek, hogy jó az, ha van itthon tartalék. Mert az emeleten volt egy amivel a törölközőket mostam volna. Anyunak nem kellett, mert ő szeret hajolgatni a félautomata mosógépe mellett a fájós derekával, igy be lett üzemelve a garázsba amit elhoztunk. Az emeleten lévőt meg kitettük a fürdőszobából és nagyobb helyem lett fodrászkodni.

Remélem a kezelések hatásosak lesznek és jobban leszel, mert már az nem volt állapot, hogy hol itt fájt és hol ott.

A fiam amerikai cégnek dolgozik online. Magán cég. A tulaj nagyon rendes, most karácsonykor voltak Szegeden, hoztak is csomó ajándékot az itt dolgozóknak. Minden évben hivja ki a bandát, ilyenkor ott dolgoznak meg mennek jobbra-balra.
Azért lenne jó kijutni, mert a kapcsolatépités és amit a fiam akar továbbiakban arra a személyes találkozó fontos volna. Lesz még rá lehetősége. Nagyon szeretik a cégnél, mert gyors, ügyes és jó a problémamegoldó képessége. Itt nem csak a fizetés jó, de a munkafeltételek is, hiába vannak ők ott, a szegediek meg itt.

Hát az oltással kapcsolatban anno irtam, hogy a háziorvos nem vállalta a felelősséget, hogy beadja nekem. Az oltóponton meg ....-tak rá. Már bocsánat. De hogy én még egy oltást fel nem veszek az is biztos!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 15. 20:57

De jó Ági, hogy azért egymás után valahogy megoldódnak a problémák s lám még te jártál jól! pl mosógép ügyben is.
Rendeződnek majd ezek a világpolitikai helyzetek akkor már az ember nyugodt szívvel van bárki utazása iránt de most...
A lényeg hogy megbecsülik itthon is a szegedi csapatot, kedves tőlük hogy ilyen a viszony. Sok múlik az ilyen életérzésen munka terén is!
Mindenesetre most mégis azt érzem jobb, hogy így történt.
Samukám a mikulással volt elfoglalva, most az a fő téma mostanában. A nyuszijának nagyon örült, egy olyan névnapos előzetes
lett belőle, annyira örül neki, már régen kapott ajándékot. S én csak azt veszem meg neki aminek nagyon nagy becsülete van már az első pillanatban. Ha nem kell neki valami, nekem hiába tetszik, nem játszik vele. Hogy mi ez nála nem tudom, de nekem Így kell őt elfogadnom! De jó érzés volt nagyon , hogy örömöt szerezhettem neki ma!

Na lassan megyünk aludni, nehogy reggel bealudjak mint ma.! Mondjuk nem késtünk el, de mégis..az ember nem tudja kiszámítani a tempót. S jobb egy kicsikét előbb odaérni! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Igen csiszta volt, már alig lehet látni belőle valamit, de már jobban van a lába, de még éppen jókor kapok rá kezelést, s mindkét lábra! :-bd :ymblushing: :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 16. 16:32


egy kis érdekesség.... amíg törölgetek, éppen meg is tudom hallgatni.! :D
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 16. 17:32

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
:x :ymhug: :D :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 16. 20:04

Hajvágás után...
Kép
Kép
Jó éjszakát mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: i-)
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. augusztus 16. 22:34

Jó estét.
Kata milyen virágfélét fényképeztél?
Kép
Kép
Kép
Képklavye testi
Képklavye testi
A fotós
Kép
Jó éjszakát.
Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. augusztus 16. 22:35

Nahát valami összekeveredett.
Nem így szerettem volna.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 17. 12:45

Sziasztok, szia Ildikó! Remek képek, remek fotós ! Te is fotogén vagy! Szuper ez a kép! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Most tettem be a kenyeret sülni...reggel kikevertem, aztán be a hűtőbe letakarva, s most vártam egy órát, s 1o perce tettem be. Most rendes fedőt tettem rá...
Próba szerencse! Annyira fáj a bokám és az egész lábfejem, hogy hangosan jajgatok sziszegek, a nővérekre majdnem frászt hoztam! :)) :(( :)) De durva, mert 4o perc alatt értünk oda reggel!

Megyek egy kicsit bóklászni a neten, hogy teljen az idő a megsülésig. :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. augusztus 17. 13:26

Kata nagyon sajnállak, tegnap a térdem tette ezt v elem.
Bekentem, bekötöztem, felpócoltam. Ja és egy fájdalomcsillapítós gyulladáscsökkentő.
Mig bóklászol a neten addig gyógyítsd.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 17. 14:24

köszönöm szépen..csinálom is mindjárt, csak olyan feledékeny vagyok, hogy pont magamat meg nem látom el.
itt a mai kenyér, amiben az a különleges, hogy reggel kikevertem s mivel el kellett menni hazulról, így betettem letakarva egy nejlonnal a hűtőbe!
Gyönyörűen megkelt így is, és csak egyszer hajtogattam át, előtte egy picit meggyúrtam hogy ki tudjam venni a tálból.
A többi ahogy szoktam. :D ;)
Nagyon édes ahogy vigyáz rám, érzi, hogy most egy két fokkal komolyabb a helyzet. :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Na jó KÉP meg lemaradt....
Kép
Kép
Ja és üvegfedő volt rajta... :D
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. augusztus 18. 16:04

Sziasztok!
Jövök én is, csak ma munka volt, Ramos meg ügyeletes örző-védőt játszott hajnal fél kettő óta, igy ebéd után aludtam egy kicsit, mert nagyon fáradt voltam. Ugattak a kutyák, mint a bolondgomba éjszaka - remélem a szomszéd is élvezte, aki allergiás Ramosra- igy őkelme is válaszolni akart. Nekem kellett átmenni a férjemhez, hogy ha nem hagyja abba agyoncsapom.

Ildikó, nagyon jó képeket tettél fel! Mindegyiknek más a hangulata. Jó kép lett rólad ott az erdőben! :-)
A fák között megbújó nap annyira hangulatos, jó lehetett ott sétálni. Nagyon remélem, hogy az okosok ezzel a nagy fairtással észhezkapnak és nem fognak eltünni a zöld foltok. Szép is lenne, ha a kert végében levő tó partján kivágnák a fákat reggelre nálunk.
Ilyen piros virágja a szomszéd néninek volt, mig itt lakott. Átnyúlt hozzánk.
Tegnap ahogy az utcát tettem rendbe, meg a tulipánfák alatt levő lehullott leveleket a gyerekes szomszéd srác átszólt,hogy nyugodtan vihetem hozzájuk, mert komposztálnak. Hát nem merem, mert annyi levelünk van, hogy kitérne a hitéből, ha azt átvinném. Marad a most már barna kuka, ami augusztustól üzemelt be - bár nem értesitettek bennünket, hogy lehet beletölteni, csak a szembeszomszéd mondta, hogy ki lehet tenni, de nem tudják hetente-e. Érdekes lenne, ha két hetente üritenék azt a szrencsétlen kis kukát, ott rohad bele a fü és folyik a lé belőle. Na majd felmegyek a honlapjára a szolgáltatónak és kiokositom magam hogy viszik el.

Kata, Samukát annyira birom, ahogy nézi mit csinálnak Veled! Jó lett a haja is. Biztos melege volt már szegénynek. Az a pár centi levágása is sokat jelent, meg szellőzik a fejbőr, jobb a komfortérzete.
Szép lett változatlanul a kenyered!
Az a fehér virág amit fényképeztél közelről annyira élethű. Látszanak a pihe-puha szirmok, szinte érezni lehet azt a lágyságot, amikor megfogja az ember.
Képzeljétek tegnap déltuán a madaraknak kitett cserépaljban levő vizben egy szajkó fürdött. Azonnal kiszúrta, hogy odamentem a konyhaajtóhoz videózni. Kétszer elrepült, utána már nem jött vissza. Mondjuk messze is volt, nem tudom mit erőlködtem. Várom már a téli etetést, hogy lássam őket az ablakból.
Kiváncsi leszek erre a nagy esőzésre, amit beharangoznak. Mérséklem a vizfogyasztást locsolás terén, jó volna már egy kiadós eső, mert az az igazi.

Képzeld Kata, anyu cisztájára a térde mögött protézist javasolt a reumatológus.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. augusztus 18. 16:16

Minden évben nagyon megmetszem, még nőni fog. Jövőre annyiszor fogom permetezni, amig az apró fekete kukacvalamik el nem tünnek a levelekről. Pár éve nem tudok megszabadulni tőlük.
Magát a fügét nem bántják, csak csúnya az összhatás.

Kép

Éjszakai kép, vagyis annyira nem, kb. kilenc körüli. Ramos szeme világit a fűben fekve.

Kép

Legutóbbi kenyérkém. Ha marad zsemlemorzsa lesz belőle.

Kép

lassan nyirni sem kell a füvet ebben a hőségben. Régen hetente kellett, most talán havonta egyszer.

Kép

Tarhonya. Kitört a lába a száritónak, átlátszós ragasztóval odaragasztottam. :)) Ma hozza vissza az asztalos, a dolgozó részem előterének kész részeivel együtt.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 18. 20:24

Ági, csak ámulok és bámulok. Nyugodtan vidd a srácnak át a komposztálni valót, pláne a fügelevél..
Az a száradó tarhonya! Csúcs látvány az már biztos.
Tényleg el is felejtettem mondani, hogy megtaláltam a kávédarálóm kallantyúját. Ha minden igaz, vissza tudom majd passzintani ha nem akkor nem. Mindenesetre jó lenne, mert igencsak unom a késhegyes megoldást! :ymblushing: :(
bár még mindig jobb, mintha így nem működne!

Klassz az esti kép is, Ramossal, mint valami jelzőlámpával, na meg a gazdi kipingált lábkörmeivel..szuper lett!
Én nem szeretem lakkozni a körmeimet, szerencsére elég jó állapotban vannak, de per pillanat még a körömvágás is megér egy misét, nemhogy még ezzel is kényeztessem magam. :))
Vettem uborkát, kelkáposztát, stb..részben eltenni részben meg főzni.
Holnap még veszek apróságot, pontosabban ami ma nem jött össze, aztán két napig majd nem kell menni sehova.
Nem is bánom, kicsit már elfáradtam ebben a mindennapos jövés - menésben.

Szépen javul a lábam de szerencsére vettem be fájdalomcsillapitót és kenegetem is.
Kissé ledöbbentem mit írtál anyudról hogy mit javasolnak neki... hát én tuti jócskán körbejárnám a kérdést.. khm....

Kerülget itt az eső bennünket, de megnézve a radar éppen nem esik sehol, de igen jövögetnek a felhők itt is!
El sem hiszem hogy már 8 óra, a gyógyszerezésen túl vagyunk, csak egy enyhe hőemelkedése van a Samunak.

Egyébként majdnem bajt hozott rám. A zebránál megálltunk, és elengedtem a kezét egy pillanatra, hogy jelezzek, ő meg
erre fel szépen elindult. akkorát ordítottam rá hogy egyből visszafordult. Szerencsére autó éppen nem jött.

Ennyire nem lehet benne megbízni. Soha nem megyünk úgy át a zebrán hogy nem fogom a kezét! 3mp és kész a baj.
De szerencsére az Úr megőrzött bennünket. Még most is feláll a hátamon a szőr ha eszembe jut..

Na jó éjszakát mindenkinek! Szombaton minden zárva! :x :ymhug: i-) :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

ui.......: A kenyérkéd kihagytam..létezik hogy marad belőle? Bár ritkán nálunk igen, de annyira bedohosodik néha penészedik is ha több napra akarom tartani hogy nem érdemes. Meg kell enni két nap alatt...
Amúgy tényleg nagyon guszta! Ügyes vagy! :x :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. augusztus 19. 21:58

Jó éjszakát Lányok.
Ma paradicsomfőzés volt, turmixolás után kiszedtem a magvakat, nem is gondoltam ilyen könnyen átszűröm.Sokkal nehezebb az elején csinálni, és annyi maszat sincs vele.
Sóskát is tettem el, igaz csak egy vagy két főzetre valót.
Hivatkoztak ma arra, hogy nagy vihar lesz, az nem volt, de én reggel már az összes virágot elpakoltam. Jó sokat dolgoztam ezzel-azzal.
Kata én a kenyeret is be szoktam tenni a hűtőbe. Akkor kibírja azt az időt, amig megeszitek, nem kell folyton sütni.

Aludjatok jól.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 20. 8:05

sziasztok szép reggelt Lányok,!
Megnéztem a radarvideót, hát..... gyorsan filmezek is egyet, mert ha ideér a vihar, tuti nem kapcsolom be a gépet, hanem mindent le!
Nagyon ügyes vagy a paradicsommal kapcsolatban. A sóskát imádom, ahogy a rebarbarát és az egresmártást is.
Az már biztos, hogy nem megyünk ma sehova!
Vigyázzatok magatokra.
Ildikó, biztos hogy nem feleslegesen pakoltál el, még hol a vége. Délről és nyugatról is jön.... :-o :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. augusztus 20. 8:15

Sziasztok!
cSAK egy gyors bejelentkezés, miután bugyiig áztam ma. Vittem ki a bácsikának kaját, meg a tojásos nénikétől hoztam az elhozandót. Szerencsésen otthagytam az egy kiló babot. A guta üt meg, de mivel Ramos fél,igy kocsival sem megyünk vissza. Megyek hajat száritani. Rögtön ugrottam a tus alá ahogy hazaértem, nehogy megfázás legyen belőle. Nekem is paradicsom van még mára. 100 üvegnél tartok, ebből 30 eddig a z innivaló. Ma még kb. tizenegy lesz.
Kenyeret is kell sütnöm, mert megcsináltam zsemlemorzsának ami volt. Elég sok maradt ki. Dörög, villámlik, esik az eső. Kellett már nagyon. Na elkezdett megint szakadni.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 20. 9:11

Ági, köszi a gyors bejelentkezést, vigyázzatok magatokra! A villám nem játék! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. augusztus 20. 19:26

Sziasztok!Hiába ,hiába nem vagyok itt és tényleg másfelé "'kacsingatok",nem tudom megállni,hogy ne hívjam fel a figyelmetek Friderikusz legutóbbi podkasztjára :

Tudom,egyszerűbb a fejünket a homokba dugni,mert hát úgysem rajtunk múlnak a dolgok.PEDIG RAJTUNK IS!!!!!!!! MÚLIK.MI MÁR TETTÜNK EGY LÉPÉST A JOBB JÖVŐ FELÉ,azzal,hogy beszélgetünk egymással .megpróbálunk tartalmasabb,barátságosabb,közösségibb életet élni.Haragudhattok rám,mert vettem a sátorfámat,vagy esetleg azt gondolhatjátok.VÉGRE,ez az örök izgága csaj kicsit eltűnt,viszont én most is azt mondom,igenis a jövő útja a tájékozódás,az emberséges viselkedés és az egymást támogató közösségek kialakítása.Az utóbbi viszont nem nélkülözheti az emberi energiabefektetést.Pld.az odafigyelést.
Mindenkinek szép napot,jó időt és egészséget kívánok!Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 20. 20:17

szia Paggy! végre csak van téma ami érdekel és elhozod ide is. Találkoztam már vele, s igenis érdekes dolgok hangzanak el benne. De per pillanat mindennek a mottója, hogy Amerika meddig pénzeli és egyben rabolja ki a z Eut- és persze a ukránokat is.
Az hogy fér bele a zöldpolitikába, az egészséges élethez való jogba pl. az onnan szállítandó palagáz, annak az átalakítása, Afrika szemétdombbá tétele az abortusz megengedése még a születés utáni pillanatokban is .. stb stb.

Mi itt Mo.-on egy normálisan gondolkodó vezetőséget kaptunk, s már szerintem sok mindent megengedtünk az eunak amit nem kellett volna!
Imádkozom, hogy ez a háború véget érjen, mert igazából nincsenek győztesei, csak vesztesei!
Én is hozok majd egy nagyon érdekes témát, de most nem kapcsolok oda, mert este van és kezdődik a szokásos műsor, gyógyszerek, stb....
Nagyon szemnyitogató volt pl. az euro bevezetésével kapcsolatban is.
Remélem a vihar nem tett nálad semmit tönkre, és mindenki jól van nálatok is !
Jó éjszakát mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. augusztus 20. 21:41

Ez aranyos!!! :) :)) György László/innovációs államtitkár/ Dél-Koreában:
.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. augusztus 21. 12:56

Sziasztok!
Kicsit csúszásban vagyok mindennel, még a második készül, de nézem majd Paggy, amit betettél. Jó pár percet meghallgattam belőle, hát tudja az ember, hogy vannak bajok, nagy bajok, de igy hallgatva és belegondolva mifelé megyünk, hát kétségbeejtő.
Hallgatom majd még, mert érdekel.
A kép meg nagyon jó :-)
Itt nálunk esik, aztán szakad, de legalább kapnak a növények vizet. Mindjárt zöld a fű ahol kiégett nálunk is.
Ma el kellett mennem még egy kiegészitőt vennem a munkához, mert kész lett a fejmosó, bár nem olyanra csinálta meg az asztalos amit megbeszéltünk... Hát mondanám, hogy katasztrofatúrizmus volt a boltokban. Nézelődő, bámészkodó emberek, akik örültek, hogy egy nap zárás után végre nyitva vannak a boltok.
Megdöbbentett, hogy az elmaradt tuzijáték helyett egy hét múlva megtartják Pesten. Szerencsére nálunk a polgármester már hónapokkal előtte azt hiszem közölte nem lesz tüzijáték a magyar helyzetre való tekintettel. Hát örültem neki, végre valaki még hozzááll a kevesekhez, akik ezt megteszik és másra forditják a pénzt.

Megyek csinálom a mákos nudlit, mert igy nem eszünk belőle.
Tegnap is leültem a géphez, a fiam barátnője szólt, miután behúzta Ramos utána konyhában a szúnyoghálót - be tud jönni rajta-, hogy nem akarok a vizzel valamit kezdeni, mert már a fele elforrt. Na ez van, mikor leülök és nézelődök.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 22. 7:36

Sziasztok! Szép reggelt, itt esőre és erős lehülésre és erős szélre ébredtünk. Lassan össze is kellene szednünk magunkat,
hogy időben elinduljunk!
Megint elfelejtettem hogy Samu nem ehet egymás után krumplit. Frankfurti levest csináltam..
Megyek, veszek elő csirkehúst, hogy mire hazajövünk addigra kiolvadjon.
Én örültem volna a tüzijátéknak, de az évi egy illetve 2 fővárosi bőven elég is. De akár gyönyörű fényjátékkal is meglehetett volna oldani!
Amúgy nálunk se lett volna, aminek örültem, úgysem sokat láttunk volna belőle, a tájolás miatt.

Mi abszolút szünetet tartottunk, itthon maradtunk. Viszont a hét elég mozgalmas lesz megint.
Egyébként sajnálom hogy nem pont úgy csinálták meg a munkát ahogy kérted. Reklamálni újra csináltatni nem lehet?
Biztosan nem mindegy hogy hogyan fértek el stb.
Megnéztem a radarvideót.. hááááát khm nagyon nem szeretem idő jön keletről. Már egész rákaptam hogy napjában többször ránézek!
Na mentem is lassan, készülgetünk.. Vigyázzatok magatokra, egymásra! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 22. 15:26

Hozok egy kis lemaradást...
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
tavalyi emlék
Kép

Kép
Kép

mai kezelés
Kép
Kép
Kép
szerencsére a fekete zokniban nem látszik hogy lukas a cipőm...

Kép
Kép
ennyi mára ... :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég