Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 23. 17:07



Nézzétek meg barátnőm legkisebb fiát, aki ezüstérmet szerzett!!!!! 4 évvel fiatalabb Samunál! :littlehearth:

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
:x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. augusztus 24. 20:43

Kedves Rita!
Miután írtad,hogy elolvastad a mesémet a mukóci salátáról,így merem Neked ajánlani Dorina most lefordított filmjét.Még nem néztem meg ,de a témája hasonlónak tűnik.És persze mindenkinek ajánlom.Köszönet érte Dorinána:
https://doridafo.blogspot.com/2022/08/a-csoda.html
Sziasztok,sziasztok :-h Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 25. 19:30

Aki hiteles és aktuális forrásból szeretne tájékozódni a gyógynövényekről, azoknak az alábbi könyveket ajánljuk. 1. Melanie-Jayne Howes–Jason Irving–Monique Simmonds: Gyógynövények lexikona. Corvina Kiadó, 2022. A londoni Kew Gardens világszerte elismert szakemberei által írt, alapos és komoly kutatások eredményeit felhasználó füveskönyv hobbikertészeknek, alkalmi gyógynövénygyűjtőknek és gyógyulni vágyóknak egyaránt javasolt. Minden egyes gyógyhatású készítmény (például tea, olaj, kenőcs stb.) elkészítésének leírása mellett megtaláljuk a lépéseket illusztráló fotókat is. 2. Csupor Dezső-Szendrei Kálmán (szerk.): Gyógynövénytár. Medicina Könyvkiadó, 2012. A szerzők a laikusok számára is érthető nyelvezettel, a legfrissebb szakirodalom alapján járják körül mindazt, amit a gyógynövényekről tudni érdemes a tudomány oldaláról és a gyakorlatban is. 3. Csupor Dezső: PirulaKalauz. PharMagist, 2020. A nyolc fiatal gyógyszerész által írt ismeretterjesztő könyv az egészségmegőrzésben leggyakrabban alkalmazott anyagokat (növények, vitaminok, ásványi és egyéb anyagok) mutatja be lényegre törő és közérthető módon. Összefoglalót ad a felhasználásról, az adagolásról, a bizonyított hatásokról és a hatásmechanizmusokról, kitérve a mellékhatásokra, a lehetséges gyógyszerkölcsönhatásokra is. :x :ymhug:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. augusztus 25. 20:44

Kata!Ma minden a latvany!!Egy foto jobban felhivna a figyelmet.Szoktam szgeprol is fotozni.Paggy:flower1: :littlehearth: P
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. augusztus 25. 20:51

:flower1: :-bd
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 26. 12:25

Igazad van Paggy, de itt nem volt csak interjúkép! azért nem hoztam, s ezt meg nagyon fontosnak tartottam!
Szép hétvégét mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 26. 17:42

Kép
ez már az utolsó nap, látszik hogy kezd besokallni .
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

a hét első ködös reggele
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. augusztus 26. 17:50

Sziasztok kislányok! Ahogy terveztem, hamarosan jövök. Már csak négy rész van hátra.
Kettőt kiteszek holnap, kettőt meg hétfőn és utána ide vezet majd az első utam.

Addig is puszi.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 26. 19:02

Köszönjük előre is :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. augusztus 26. 20:44

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. augusztus 26. 22:45

Fontos videó:

A nemzetközi és a magyar ELIT létrejöttének története.Van-e társadalmi mobilitás?Azaz lehetsz e az Elit tagja es forditva?Rettento erdekes es tanulsagos.
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2022. augusztus 27. 21:08

Paggy írta:Fontos videó:

A nemzetközi és a magyar ELIT létrejöttének története.Van-e társadalmi mobilitás?Azaz lehetsz e az Elit tagja es forditva?Rettento erdekes es tanulsagos.

Paggy! Ez nagyon érdekes! :-h
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. augusztus 28. 9:45

Sziasztok! Szeretnem javasolni, hogy akit erdekel , olvassa el Kissinger volt amerikai kulugyminiszter davosi nyilatkozatat.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. augusztus 28. 10:20

Elobb utobb meg fognak egyezni.!!!!!Mert ki szeretne meghalni az atomhaboruban?A globalis nagytoke sem!!#
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. augusztus 28. 12:25

Sziasztok!

Bocsánat a távolmaradásért. Írhatnám, hogy miért, de nem hiszem,hogy kíváncsiak vagytok rá.

Tegnap éjjeli zivatar felfrissítette a klímát. Jól esik, bár már melegszik újra az idő.
főztem egy csomó paradicsomot. Sajnáltam volna kidobni, fügét is sütöttem pl. tegnap is.
Festettem is valamennyit, de inkább gyakorlási munka volt.
Ja és lekötött még Rita fordítása, most végre nem töltögettem le, jól meg tudtam nézni a videán. Az első részeket letöltögettem.
Unokatesómnál is eltöltöttem egy kis időt. Voltak mászkálós időszakok, bolt, piac, gyógyszertár. Szept 1-től drágulnak a gyógyszerek, mintha nem lenne elég drága már most. Megijesztettek a hiánnyal is, így előre is vásároltam 1-2 db-ot.
Hoztam pár képet az orvoshoz menet /beutalóért/ és a május 1 liget környéke került a gépre.
Nagyon szép a liget, éppen akkor is takarították. A ligetbe még akkor jártam, amikor lányom óvodás volt. Akkor itt volt a hazavezető utunk.
Paggy megnéztem a koreai videót, már egyszer láttam, én is felfedeztem. A többi még várat magára, talán rákerül a sor.
Kata látom a kísérőd nagyon gondos, és mindenre figyel. Használjon a kezelés.
Anya gyermekével szobor, előtte valamikor üzemelő szökőkút. Így volt értelme a szobornak is, ficánkoló gyermekét nem engedi a vízbe.
Kép
temető bejárat /egyszer érdemes volna bemenni,
Kép
a liget bejárata
Kép
sétány
Kép
ezekkel a régi padokkal van tele, lehet nosztalgiázni
Kép
játszótér, előtte kell felmenni az orvosi rendelőbe.
Kép
régi csecsemőotthon, most a kórház használja nem tudom mire. Sokszor hallottunk itt csecsemősírást.
Kép
Mindszenty ált.iskola és gimnázium. /Ide járt Bence 8 évet, a gimnáziumot már máshol/ Valamikor az apácarendé volt, később óvoda is volt benne, később alakult át oktatási épületté.
Kép
Az iskola mellé nemrég épített sportcentrum.
Képshell store number locator
A bejárat fő épülete az impozáns templomtoronnyal /magamnak csináltam, hátha megfestésre kerül/
Kép

Itt a vége.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 29. 8:18

sziasztok jó reggelt Lányok! Ildikó, élvezettel nézegettem a képeket a liget is valami gyönyörűség!
A padok láttán tényleg lehet nosztalgiázni. :) .
Gyönyörűen fel van újítva minden, talán a szökőkút üressége ütött egy kicsit szíven, az elhanyagoltsága miatt. Az anyuka a gyerekével nagyon telitalálat, ügyes aki megcsinálta!

Olvasom, mi mindent csináltál, én is vásároltam egy két dolgot előre, de aztán el is fogyott a pénzem, mert annyira nem tudok már fejből számolni, hogy még mi minden kellene, hogy rémes. azért ez a kezelés is sok pénzt kivett belőlem, nem mintha Samutól sajnáltam volna amit ráköltöttem, de a cirka 25-30 most nagyon kellene! 5o-et kellene visszatenni a kártyára hogy a hóvégi és eleji rezsiket be tudjam fizetni!
ez most érdekes lesz...
Na mentem, mielőtt teljesen .... :ymhug: :x :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. augusztus 30. 11:46

Szép napot!
Jó reggel biztos megvolt, finom kis reggelivel, egy kis kutyázással, és mással, ami nektek kedves.
Rita köszönöm a sorozatot. Jó gyorsan haladtam vele, később is kezdtem, de folyamatosan haladtam utánad.
Ma piacon jártam, szilvát vettem lekvárt szeretnék belőle. Nem sokat, csak 4 kg-ot. 500 alatt nem adják kilóját. Kevés időm volt nézegetni, - nem is voltak sokan - mert hozott-vitt Bence. Most bedobtam egy mosást, és utána még a fehéreket szeretném kimosni.
Kata használ-e a kezelés? Nagy kár, hogy Samu nem jár valami közösségbe. Neki és neked és nagyon jót tenne. Persze könnyű ezt mondani nekem, aki nem ismeri a helyi dolgokat és hogy amennyit segítene rajtad és rajta, lehet, hogy annyit rontana is. Csak lenne később pár óra szabad időd.... magadra. /gondoltam először együtt vennétek részt a találkozón. Ne haragudj, csak úgy kijött belőlem. Nem szeretnélek megbántani.
Ági vannak-e vendégeid, átszoktak-e már az új helyre?

Más hírem nincs, ebédelek, aztán levakarom a falapot, amire festettem, mert nem tetszik, ami rajta van.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. augusztus 30. 11:54

Sziasztok Kislányok!

Ígértem, hogy jövök, ha befejeztem a sorozatot. Ez így is lesz. Holnap reggeltől olvasok, és válaszolok,
utána végre leírom a takarítós tapasztalataimat.

Ma muszáj vagyok takarítani, meg főznöm is kellett. Kivételesen délután megyek menni, és pár dolgot
beszerezni.

Puszi
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 30. 17:37

Sziasztok Lányok! Minden rendben, még időben hazaértünk a nagybaleset előtt, legalább itthon történt,.
Gyanús volt hogy Samu annyit hizeleg, de a lényeg nagytakarítás cipőlemosás és ami belefért, kézzel kimostam mindent, pontosabban átfolyattam, ja én is megyek indítom a mosógépet.. pill

gyorsan ki is tettem a párnákat is a napra, hadd legyen kellemes napsütötte illata.
Ma egy néninek aki itt lakik a földszinten vettem új telefont mert a régihez nem lehetett kapni már akkumulátort, így már tud a vonalason is telefonálni!

Én még semmit nem tettem el azokból a dolgokból amiket akartam, ez a kezelésre járás teljesen kiszívta az erőmet.
De legalább úgy érzem egyébként hogy használt, de a kezemre nem annyira mint a nyakamra és a térdemre.
Persze én balga meg ugyanúgy terhelem magam mint előtte, de hát nemigen merek elmozdulni hátizsák nélkül.

Vannak képeim az elmúlt napokról, de most még nem jutottam el odáig hogy kitegyem.
De a rádióműsorokkal is le vagyok maradva, nem csak Paggyéval, hanem azokkal is amikre fel vagyok iratkozva.

várom Rita a tapasztalataidat neked is a takarítás stb terén is.. Puszi mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. augusztus 30. 22:07

Sziasztok Lánykák!
Na én is jól lemaradtam megint, mitn a délibusz.
Hátulról haladtam visszafele, de csak ezt az egy oldalt, mert irány fekvés, kezelem a térdem. Szerintem a gyógyszer kavar be, amit a vérnyomásomra irtak anno.
Ez még egy óra lesz kb, amig el nem alszom. Orgonterápiás készülék, ez ami most hat rá, mást hiába próbáltam.
Kata, jó, hogy vége a kezelésednek és Samu birta is a kiképzést. Remélhetőleg sokáig lesz eredménye. Mondták,hogy kell-e ismételni?
Ildikó, nagyon szép és nyugis képeket hoztál. Szép zöld minden. Nálunk is kezd visszatérni az eső után az élet a növényekbe.
Teszek még el én is paradicsomot inni. Egész jól rászoktunk. Mondjuk nem vagyok én normális a 100 fölötti üvegszámmal.
Dolgozok itthon szépen. Akiknek modntam, hogy jöjjenek, jönnek. Hozok majd képeket, de muszáj kezelni a térdem is, igy igyekszem az irással.
Festenem kellene nekem is, mert szeptember közepén úgy gondolom kezdődik a kalligráfia és festészet
Paggy, nézem, hallgatom majd a videókat is.
RIta, nagoyn kiváncsi vagyok már az új tapsztalataidra amit megosztasz majd velünk.
Jajj, a végére: Kata, gratulálok a barátnőd fiának. Nagy teljesitmény az ilyen!
Képeim is vannak, de az is marad későbbre. Iszok egy kis paradicsomlevet és irány a kezelés a lábamra.
Jó éjszakát mindenkinek!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. augusztus 31. 9:12

sziasztok Lányok, jól elaludtam, kellett délután kávét innom, éjfél felé aludtam el.
De a szervezetem nem enged a 8 órai alvásból. Mondjuk nem is bánom, csak így a fél délelőttöm meg el is meg mire mindenbe visszarázódom.
Jövök majd én is hamarosan a képekkel. :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. augusztus 31. 15:54

Sziasztok Kislányok!

Az olvasást és az írást reggel 6:20-kor kezdtem el, és most, 15:45-kor fejeztem be. Közben elmentettem
egyszer az irományomat, mert mentem menni, aztán hazajöttem, és ebéd után folytattam volna, de közbejött
egy repülőjegy vásárlás (november 5-én megyek ki, pont elkaptunk egy olcsó jegyet, megúsztam 29 ezerből,
egyébként 50-67 ezerért vesztegetik őket), két hosszú telefon, és egy hosszabb chatelés. :))


Ildkó, annyira guszta a kép, amit betettél. Szívesen megkóstolnám, milyen íze lehet. Csak úgy betetted a
sütőbe és megsütötted, vagy megkented valamivel?

Jaj, azok a darazsak! Kár, hogy nem tudtad megörökíteni őket. Kezdetben féltem méheket fotózni közelről,
de aztán rájöttem, hogy ha rászállnak egy virágra, semmi más nem érdekli őket, nyugodtan ott lehetek
a közelükben. Talán a darazsakat is jobban érdekli a cukros lé csábos illata, mint az emberé.

Olvasom, hogy nem sikerült videót letöltened. Ilyenkor írd meg, hogy melyikkel van problémád. Szívesen
megpróbálkozom vele én is, és ha sikerrel járok, felteszem neked Megára.

Azta!! De jól nézel ki Ildikó! 10 évet nyugodtan letagadhatnál!!!! Nagyon hasonló a hajunk, hosszra, és
őszességre is. :D

Istenem mennyit álltam a trombitafolyondárom közepén, hogy méheket fotózzak! Nagyon szeretem ezt
a növényt. Szép lett a fotó róla.

Ezt írtad: "Bocsánat a távolmaradásért. Írhatnám, hogy miért, de nem hiszem,hogy kíváncsiak vagytok rá."
Nem tudom, miért írtad ezt. Engem érdekel.

Nagyon tetszik a ligetről betett összes fotó. A szökőkút üres medencéje szerintem is rontja kicsit az összképet,
de a többi nagyon hangulatos. A régi temetőket nagyon szeretem. Szeretem olvasgatni a régi fejfákat, néha
olyan fura dolgokat írnak rá. Angliában is mindig bemegyek szétnézni, ha az utamba akad egy.

Nagyon szép a gimnázium épülete. A főtornyot mintha direkt a te stílusodban építették volna. Tudták, hogy
egyszer megakad rajta a szemed. :)) Nagyon élvezném, ha megfestve is láthatnám. ;)

Nagyon szívesen a sorozatot! Úgy örülök, hogy nektek is tetszett!

Itt az enni és lekvárnak való szilva kilója 400 forint alatt van a piacon, de nem mindenütt. Két helyről szoktam
venni enni, az egyiknél 360, a másiknál 390 forint. Finom lédús, édes.

Kata, a fügék utáni képeid megint eltűntek. Ildikó reagálásából tudom, hogy Samu, kenyér, és felhők voltak
ott valamikor.

Egyszer ki kéne nekem is próbálni a cukkinis lecsót. A lecsó az egyetlen étel, amibe nem teszek mást, mint
amit évek alatt megszoktam: hagyma, paprika, paradicsom, legfeljebb gomba, és kész. Mellé eszek mást is,
de bele nem teszem. Régen tojást ütöttem rá, ma már ezt nem eszem, és olajat se teszek alá, de így is
nagyon fincsi nekem.

Írod, hogy csak Samunak jutott kenyér. Csináld azt, hogy egy-két szeletet lefagyasztasz, így lesz tartalékod.
A fagyasztott kenyér akkor a legfinomabb, ha magától engedhet ki. Ez nagyjából fél-egy óra. De ha muszáj,
meg is mikrózható, de fél percenként ellenőrizni kell, mert a túlmikrózás kiszárítja.

Sajnos a lecsós hsz.-od után megint eltűntek a fotók, de most meg Ági Hsz.-ból tudom, hogy frissen sült
kenyérke volt rajta. ;) :D

Nekem is vannak olyan törülközőim, amik sokkal keményebbre száradnak, mint a többi. Szerintem ez anyagfüggő,
hiszen együtt mosódnak, mégis más lesz a tapintásuk száradás után.

Újabb eltűnt képek. Most Ildikótól tudom meg, hogy kék nyuszija van Samukának. :littlehearth:

Most értem oda, hogy elkezdik a nyakadat, a kezedet és a térdedet kezelni. Remélem, sok pozitív hatását
fogod érezni. Azt mondják, hogy ezek a kezelések először felerősítik a fájdalmakat, de utána csökken vagy
meg is szűnik a probléma. Samu aranyos volt, mint mindig. Tudta, hogy türelmesen ki kell várnia, amíg újra
csak vele fogsz foglalkozni.

Már írod is, hogy van eredménye a kezelésnek. Ez jó hír!

Most meg azt olvasom, hogy a bokád fáj. Ez nem lehet igaz! Egyszer leírom, hogyan kezeltem magamat, ha
valami bajom volt. Szerencsére legalább négy éve, amióta életmódot váltottam nem kellett hozzá folyamodnom.

Újabb eltűnt képek, de Ildikótól tudom, hogy virágok is voltak rajta.

Újabb eltűnt képek. Most meg Áginál olvasom, hogy Samu is szerepelt, méghozzá lenyírt hajjal, és pihepuha
fehér virágokat is fotóztál. :D

Nálunk többször volt mostanában nagy szél, meg csinnadratta, még se esett annyi eső, hogy ne csak az út porát
mossa el. Amióta május végén hazajöttem, nem volt egy kiadós áztató eső itt Miskolcon.

Miért volt Samunak hőemelkedése?

Jót röhögtem, mert megint sok kép hiányzott, de a tavaly készült paradicsom fotók mind megvannak. Végre látok
tőled valamit. :D Szép, egészséges paradicsomjaid voltak tavaly.

Gratulálok a barátnődnek a fiához! Nagyon-nagyon régen láttam már férfi talajtornát, és nagyon meglepett, amit
most láttam. Szinte csak ugrásokból állt az egész, alig volt más elem benne. Nyilván nem ő tehet róla. Megváltoztak
a kötelező elemek.

Végre! Láthatom az utolsó kezelést, és Samukát, akin valóban látszanak a türelmetlenség jelei. És azt is látom,
hogy meg van nyírva. :D

Nálunk még nem volt egy ködös reggel se, pedig nagyon szeretem őket. Nagyon tetszenek a fotóid!

Milyen jó, hogy te is tudsz segíteni másoknak (néni, telefon)!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. augusztus 31. 15:54

Ági, már korábban olvastam, hogy otthon fogsz dolgozni, de egy újabb hsz.-ben is írsz róla. Most is azt
mondom, hogy jó ötlet volt eladni az üzletet és otthon megoldani a munkát, főleg a rezsiemelés tükrében.

Atyavilág! 79 üveg paradicsom?!

De jó hangulat lehetett a Füvészkertben! Szívesen ott lettem volna én is. A pillangó is szép és te is, de a
legszebbek a festményeid. Büszke lehetsz magadra, ahogy Ildikó is. Mi végigkövethettük kettőtök fejlődését.
Nagyon nagy utat jártatok be. És még nincs vége szerencsére! Az a két bekeretezésre váró festmény csodálatos!
A tájképnek külön bájt ad, hogy kör alakú. A lótusznak pedig a kecsesen hajlongó levelei, és a színe az, ami
magával ragad.

Örülök, hogy neked is sikerült elkapni egy gyönyörű naplementét! Nagyon sajnálom, hogy az én városi életemből
ez most kimarad. Napkeltét is majd csak télen látok, mert most eltakarják a fák.

Milyen megelégedett fejjel ül Ramos a medencéjében. Úgy látom, bele is lefetyelgetett a vízbe.

Megjegyeztem a C vitaminos gyógymódot a herpeszre. Nekem is nagyon régen volt - még kicsi volt Zsuzsi, emlékszem
milyen kín volt, hogy nem adhattam neki puszit - de jó tudni, hogy van egy ilyen gyors és olcsó megoldás, ha....

Említed Katának a víz keménységét, erről jut eszembe, hogy milyen szörnyű lett a lányom frissen mosott hosszú
haja a miskolci víztől. Most tapasztalta meg először, mert mióta itt lakom még nem voltak itthon. Gyönyörű,
egészséges, fényes, egyenes szálú, dús haja van, aminek a kifésülésével eddig soha nem volt gondja. Na, most
viszont még a hajkefe is cibálta neki. Sprőd lett a haja, rossz tapintású, rossz esésű, nem is sorolom. Vett
hajbalzsamot, amitől jobb lett kicsit, de nem lett közel se olyan, amilyen volt. Angliában tuti, hogy lágyabb a víz,
mint itthon, mert mindig csodálkozva figyelem, hogy a rozsdamentes mosogatójukon soha nincsenek vízkőmaradványok,
amit én annyira utálok a magamén, és a vízforralójukat is nagyon ritkán kell vízkőteleníteni.

Na, még egy kép a Lótusz Napokról! Tényleg a mosolyod a legjellemzőbb rád, ahogy korábban írtad. Féltél nagyon
tőle, de a fotók azt bizonyítják, hogy jól érezted magad. :D Jaj, nem zsibbadt el a lábad? Én nagyon kevés ideig
tudok így, vagy törökülésben ülni, mert hamar elzsibbad. =))

Valamikor én is szinte hetente sütöttem fonott kalácsot. Imádták a gyerekek kakaóval. Később kenyérsütőben
készítettem ezt is. Nyilván így már nem lett fonott, de továbbra is nagyon finom maradt és nem kellett vele
foglalkozni, a gép mindent megcsinált helyettem.

Most olvasom, hogy már több, mint száz üveg paradicsomleved van! Jó ég! :-o Hirtelen az jutott eszembe, hogy
honnan van ennyi üveged, de aztán az is eszembe jutott, hogy amikor még én is mindent befőztem a kertből, bizony
nekem is több mint száz üveg édes, sós, ecetes, befőtt sorakozott a kamra polcain. Jó régen volt, még mindenki
otthon lakott, el is fogyott minden, sokszor idő előtt.

A falusi házamban a kamra jóval nagyobb volt, mint a fürdőszoba, ezért ott alakította ki az előző tulajdonos a
mosógép helyét. Szerettem, hogy nem a fürdőben van. Ezt csak arra írom, hogy neked lekerült a garázsba.

Érdekes párhuzam, hogy egy amerikai kiküldetés már harmadik éve merül fel az én vőm esetében is. Kétszer
a covid miatt maradt el, az idén nem tudom, hogy megvalósul-e. Mondjuk ő német cégnek dolgozik Angliában.

Nekünk a faluban adtak minden évben egy naptárt, hogy melyik színű kukát, melyik napon viszik el.

Ha nem tudnám, hogy Ramos szeme világít, a körvonala alapján egy megtermett cicát is el tudnék ott képzelni.
Nagyon tetszik, hogy belelóg a képbe a lábujjad, ha direkt volt, ha nem. Jó poén!

Mennyi tarhonya! De nagyon szerettem! Ma a hajdina helyettesíti számomra. Nagyon emlékeztet rá.

Igaza van Katának, én se értem, miért javasol az orvos cisztára protézis, de biztosan neki van igaza. Én abszolút
nem értek hozz.

Térdízület fájdalomra szokták ajánlani a káposztalevelet. Sokszor olvastam már, de nem mélyedtem bele,
szerencsére nekem már nem fáj, pedig valamikor nagyon "térdes" voltam. Olyan érdekes volt, hogy akkor fájt
jobban, ha lefelé mentem a lépcsőn, nem felfelé. Néha éjszaka nem tudtam hogy tartani a lábam, annyira
nem volt jó neki sehogy. És mindig tudtam, hogy jön a hóesés, mert azt is megjósolta, de tényleg! Ja, és
mindkét térdem fájós volt, de soha nem fájtak egyszerre. Jó, hogy vége!


Paggy, le vagyok maradva vagy négy Friderikusz podcasttal, de most, hogy már nem fordítok, be fogom pótolni.

Köszi a filmajánlót!

A Koreáról szóló videót megnéztem - és közben eszembe jutott, hogy az Ildikó által betett szintén Koreáról
szólót meg még nem, de pótolom - és máris az elején eszembe jutott az egyik négy részes dokumentumfilm,
ami a demilitarizált övezeten belül készült, Lee Min Hoval a főszerepben. Imádtam fordítani is, meg nézni is
annyira érdekes volt. Ági és Kata biztosan látta, te és Ildikó szerintem nem, ezért ajánlom most.

https://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=11&t=135

Az itthoni fiammal szoktam beszélgetni a háborúról. Neki nagy kedvence Kissinger, több könyve is megvan.
Én is amondó vagyok, hogy meg kell egyezniük. Kierősködik magukat, aztán le kell ülni tárgyalni.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. augusztus 31. 15:58

Katának két képét kicsit megvágtam, és most kiteszem.

Nagyon tetszettek a kis szőrös paradicsomikrek, és a háttérben ködben úszó fák, az előtérben
élesen látszó, és még a nyarat idéző gyönyörű zöld lombkoronájával.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. augusztus 31. 17:16

Elkezdem összeszedni a képeket a takarítási beszámolóhoz, holnap reggel pedig elkezdem írni.
Ma újabb tapasztalatot szereztem, jó is, hogy csak holnap van időm készre csinálni.

Addig pár Lilyke :

Spoiler: mutasd
Tisztába teszi a parkban a babát:

Kép

Nagy baba és kis baba a kisbaba kocsijában:

Kép

Vízzel fújkálja a növényeket.

Kép

Kacsaetetés:

Kép

Kép

Mindenhová mászik fel:

Kép

Kép

Egyedül vette fel az új téli cipőjét. Hogy lehet, hogy mindig kacsalábra sikerül? :))

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 68 vendég