Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 2. 22:33

Sziasztok!Most hallgatom ezt a musort.Az elso resz Indiarol szol.Erdekes.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. május 3. 8:00

Sziasztok!

Kata, mindjárt teszem ki a képeidet. A videót nem tudtam leszedni a fb-ról. Ha elküldöd nekem emailben vagy a
messengerben, akkor ki fogom tudni azt is tenni.

Nagyon aranyos a képeken és a videón Samuka. Milyen türelme van, és hogy örül, amikor megdicséred. Jó volt hallani
a hangod. Az évek alatt hangot is odaképzeltem a képeitek mellé. Hozzád egy magasabb hangfekvést társítottam, ezért
kicsit meglepődtem, hogy milyen kellemes "alt"-od. :D

Köszi, hogy megmutattad az új cipődet is! Látszik rajta, hogy nagyon kényelmes és hogy jól tartja a lábat.

Paggy, jó pesti "kirándulást"! :D Az életünkben több a hétköznap, mint az ünnep. Nem kell mindig a "nagy esemény".
A kicsiknek is megvan a maguk haszna és értelme. Én szeretem a hétköznapjaimat. Milyen érdekes, hogy a régi "nagy
eseményből", amit évente egy angliai utazás jelentett, a nyugdíjba vonulásom és Lilyke születése hétköznapot csinált.
Kétféle hétköznapjaim lettek, angol és magyar. Ezt is nagyon szeretem. "Hétköznapgazdag" vagyok. =))

Nagyon tetszenek Lilla szülinapi könyvei. Ha annak idején így ismerkedhettem volna meg a történelemmel, biztos,
hogy megértettem és megszerettem volna.

A lepkekert is klassz ajándék lesz, ami egyben együtt töltött idő is. Megütötte a fülemet, hogy a videó első perceiben
lepketermesztésről beszél a férfi lepketenyésztés helyett. Ettől függetlenül nagyon érdekes volt a videó.

Kata fotói:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 3. 9:51

Lanyok, Rita, Kata es Mindenki!Balszerencses kezdessel, de elindultam Pedtre.Varok a buszra.Majd jovok
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 3. 14:05

Haliho!Hazaertem.Hamarosan teszek fel kepeket.
Osszefoglalo ciuk:
Varosi kepek " kutyafuttaban", azaz villamosrol, buszrol es gyalog fotozva.Mit fotozva?Kattintgatva! =))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 3. 15:54

Mielőtt felteszem a képeket elolvasom,hogy mit írtatok.
Kata:
Jó színes,vidám ,aranyos kép Samuról.Szerettem ezt a játékot,van dobozba dugdosós formája.Klassz a cipőd."Ő" is vidám,szép a színe!!! \:D/
Kezdem a mai történetem:
Ma egy ismerősömhöz mentem a XIV. kerületbe,azaz zuglóba.Hajnalban sütöttem csöröge fánkot,mert nagyon szereti és ,gondoltam,veszek egy csokor virágot.Igen ám de majdnem üres a pénztárcám.A félretett 20000ft-hoz nem akartam nyúlni.Délután már lesz pénzem,de 1000 ból,ami nálam van,nem lehet virágot venni,sőt pénz nélkül nem mehetek el,Tehát nagyon-nagyon nagyon fájó szívvel leszakítottam a kertemben néhány íriszt és még mentát,és egyebeket.Már amikor leszakítottam éreztem,hogy nem kellett volna.Ők a "gyerekeim"Kép,mármint az íriszek és csak páran vannak.Családtagoknak,barátoknak nem túl szívesen,de adok a "gyerekekből"/Féltve nevelgetem őket,gyönyörködhet mindenki bennük,de leszakítani azt a pár darabot nem szabad. :(( :(( :(( /Csokival jöttünk haza,kinyitottam az ajtót kulccsal,bezártam,majd leszakítottam a virágokat és!!!!ELTŰNT A KULCSOM :(( :(( :(( :(( :(( .Ott álltam a 2 ajtó között.A bejárati ajtónk zárva,már a kapu is,Csoki mellettem,kezemben a virág,a párom félig süket,sőt nem szokta felvenni a telefonját,mert zenét hallgat.-Most mi lesz?A kulcs-se égen,se földön a pici kertben sincs meg.Éreztem,hogy megbüntettek az ÉGIEK,mert leszakítottam a virágokat. :(( :)) :-?? 15 percig álltunk ott,nagy szerencsére jött egy házbeli és beengedett az ajtón.De a saját lakásunkba ,hogy jutok be?
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. május 3. 16:08

Paggy, rájöttem, hogy a sikeres babfőzelékről és Ágiról elfelejtettem írni.

Nagyon örülök neki, hogy a párod ennyit evett. Lehet, hogy ez a főzelékvonal bejövős lesz neki. Könnyű rágni,
könnyen csúszik, könnyű emészteni, van benne rost. Jó lenne, ha rákapna.

Szeretném, ha Ági velünk is megosztaná a sikereit. De nem akarom erőltetni. ha lesz kedve és ideje, jönni fog,
biztos vagyok benne. Megérdemli a sikert, láttuk a saját szemünkkel, hogy hová fejlődött rövid idő alatt. Ez a
tehetség. És nekünk itt kettő is jutott belőle. Ildikóról ugyanezt el lehet mondani.

Holnap hozok saját fotókat is, és szeretném Kata videóját is kitenni.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 3. 16:16

Dörömböltem,próbáltam telefonálni.Nagy nehezen kijött a konyhába és meghallotta,hogy valaki dörömböl.Így végre bejutottam.Nincs meg a pótkulcsunk.ÚGY MENTEM EL ITTHONRÓL,hogy a bejárati ajtó nyitva maradt,a párom a szobájában.CSOKIRA BÍZTAM A LAKÁST. :ympray:
Nincs vége a hányattatásnak!
Felszálltam a villamosra és kiderült 1 megálló múlva áramszünet lett. :(( Végül átszálltam a 7-es buszra.-Nem baj gondoltam-legalább buszoztatom a Lányokat.Ez következik most.7-es busszal végig Budáról Pestre.
Kép[img]
Elment az orrom előtt a busz
Át az Erzsébet hídon

[url=https://postimg.cc/9zwjcmxC]Kép

Kép
KépKép

Kép
Kép
A Ferenciek terére érünk,amit már a múltkor mutattam.
Kép
Most végig egyenesen megyünk a Keleti pályaudvarig.
Kép
Azért még gyorsan jobbra nézünk a templom mellől.Kép

Majd folytatjuk az utat az ASTORIÁIG
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 3. 17:03

Kép
Kép
Itt az Astori csomópont./Az Astoria szállóról kapta a nevét.Itt találkozik a Kossuth Lajos utca,amin jöttünk ,folytatásként a Rákóczi út.Jobbra a Múzeum krt,balra a Károly körút.
Az előbbi képen a jobb oldali üvegpalota helyén,ezen a képen ugyanez a ház balra látható állt...,
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 3. 17:23

Megyünk tovább,mindjárt itt a híres Uránia mozi.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 3. 17:37

Ezután jön a Szt Rókus templom -kórház majd, a felújított Corvin Áruház és a szintén "fáiról" híres ,Blaha Lujza tér.
Kép
https://pestbuda.hu/cikk/20200618_a_sze ... i_ispotaly
Részlet:
A Szent Rókus Kórház a Semmelweis Egyetem része lett – Több mint 200 év viharait élte át Európa egyik legrégebbi ispotálya
Itt a Corvin áruház,még becsomagolva:
Kép
https://magyarnemzet.hu/gazdasag/2023/0 ... ozgolepcso
Kép
Most nézzük meg ,buszról,hogy néz ki a Blaha Lújza tér,ami nemrég lett zöldítve!
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 3. 18:00

Elhagyjuk a "Blahát",ott,ahol az előző képen villamost láttok az a NAGYKÖRÚT https://hu.wikipedia.org/wiki/Nagyk%C3%B6r%C3%BAt
JÓZSEF KÖRÚTI része/Jobbra/,balra pedig az ERZSÉBET KÖRÚTI rész.
Kép
Majd átkelve a kereszteződésen ,megyünk tovább a Rákóczi úton a Keleti pályaudvarig.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 3. 18:16

Itt most abbahagyom a képeket.Még sokat utaztam....
De mégis ,1 képet még beteszek.!!Hazaértem!!! \:D/
Kép
Sziasztok.Paggy
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2023. május 4. 16:38

Lányok! Kicsit benéztem, láttam sok szép képet. Kaptam kis ízelítőt Angliából Ritának köszönhetően, Samu türelmességéről Kata képei alapján, Paggytől a pesti oldalon tett kirádulásáról. Megjelenik itt örömeink és problémáink lenyomata, Ildikónak kívánom, mielőbb gyógyuljon meg. A többieknek, hogy ne legyenek betegek.
Nos, ha már itt vagyok megemlítem, hogy van egy Piaf sanzon, amit hallgatva mindig beleborzongok. Nem tudom, más is így van-e vele, ha van kedve megnézni valakinek, eldöntheti, ideteszem. Ahogy írtam, istenhívőt és ateistát egyaránt megérinthet, akkor is, ha nem érti a dal szövegét, ha pedig elolvassa a fordítást, azt gondolom, feltétlenül.
https://doridafo.blogspot.com/2023/05/h ... ngszo.html
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 5. 5:04

Dorina!Köszönöm a linket.Meghallgattam,ismerem,nagyon-nagyon szeretem Edit Piafot .Köszönöm a fordítást is.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 5. 6:28

Kép
Kép
Kinyílt az első frézia,le kellett szedjem,mert annyira kilógott.Vázába tettem ,isteni illata van.Rita!Bocsánat,sárga lett az első.A háttérben lilás rózsaszín "készülődik".Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 5. 6:41

Sajnos,sajnos,borzasztó,a környezetemben sokan veszik a sátorfájukat és itt hagyják az országot. x_x
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. május 5. 8:17

Sziasztok!

Paggy, tudom, hogy neked akkor nagyon idegesítő volt, hogy beragadtatok a kapuk közé, meg elveszett a kulcs, meg
le kellett szakítanod az íriszeket (nem is láttam még ilyen fehér-sárga színkombinációban), de kívülről olyan viccesnek
tűnt az egész, és olyan szemléletesen írtad le, hogy nevetnem kellett rajta. Hát igen, a kibicnek semmi sem drága.

Na, nézzük, milyen szinten és mélységben tudok a te hétköznapi pesti kalandodhoz.

A jól karbantartott budapesti hidakról azonnal eszembe jutott, hogy a gyerekeim angol városában - kb. Miskolc nagyságú
200 ezer lakossal - pocsékok a hidak. A várost a Mersey folyó szeli ketté, több híd is található rajta, de csak két gyalogos
hidat tudnék említeni, ami igazán mutatós, a többi ronda. A szerkezetük se szép, de a baj az, hogy nagyon elhanyagoltak.
A szerkezetükre azért nem mondok semmit, mert tudom, hogy a hajók miatt ezek szétnyitható és elfordítható hidak, nem
a szépségre, hanem az erősségre mentek a tervezésüknél. Később majd hozok róluk fotókat.

Az egyik buszos fotón feltűnik az Aranypók. Már a múltkor, amikor a kirakatairól tettél be fotókat, láttam, hogy nekem vagy
ugyanolyan vagy nagyon hasonló pizsama alsóm van, mint az egyik kiállított pizsi, csak az enyém nagyon olcsó volt, mert
turiztam, és csak az alsója van meg, a képen lévő meg egy vagyonba kerül.

A felső a te képed.

Kép

Kép

Ki gondolta volna, hogy egyszer egy fotóra kerülhet a régi Nemzeti Színház és a Tesco neve? Azt olvastam, hogy a B. L. tér
vörös forgószékei a régi nemzeti székeit jelképezik. Állítólag azok is így néztek ki. És hogy a tér burkolatába beépített
vékonyabb csík mutatja a régi színház alaprajzát.

https://fidelio.hu/plusz/a-regi-nemzeti-szinhaz-alaprajzat-is-megoriztek-a-blaha-lujza-ter-felujitasakor-176296.html

Eszembe jutott még Gobbi Hilda és a teglajegyek is.

Gyönyörű az Uránia mozi! Az egyik fotódon láttam a Mrs. Harris Párizsba megy c. film plakátját. Nagyon megtetszett, utánanéztem.

A leírása alapján nagyon jónak tűnik. Még ma megnézem, megtaláltam a Videán. Agatha Cristie regényeinek hangulatát
árasztja, ez nekem való lesz. (látod Paggy! Egyetlen "hétköznapi" képeddel milyen változást tudsz előidézni az én szintén
hétköznapi hétköznapomba! :D Mondja valaki, hogy nincs értelme ennek a fórumnak!)

https://videa.hu/videok/film-animacio/mrs.-harris-parizsban-teljes-film-tesRkNgmurJV2iWU

Leírása és nézői vélemények itt:

https://port.hu/adatlap/film/mozi/mrs-harris-parizsba-megy-mrs-harris-goes-to-paris/movie-222694

https://www.mafab.hu/movies/mrs-harris-goes-to-paris-354415.html

Jó meleg volt nálatok is. Látom az emberek öltözetén. Mindig rácsodálkozom, milyen gyönyörűek a régi épületek!

Az egyik blahás képen látszik, hogy a buszmegállóban kijelzőn mutatják, hogy milyen buszok fognak érkezni. Ez Miskolcon
is így van.

Egyszer régebben már megállapítottuk, hogy az ország nagyobb városaiban nagyon szépek, és jól karbantartottak a
vasútállomások épületei.

Csoki méltó lezárása a körutazásunknak. Az a fehér tappancs! Köszi a városnézést! Nagyon élveztem! Szeretem alaposan
megnézni a fotókat és észrevenni kapcsolódási pontokat. Ez olyan izgalmas játék.

Dorina, megvallom, nem kedvelem a sanzonokat, rossz érzéseket keltenek bennem. Nem tudom elmondani, hogy mi az
oka ennek, de mivel így érzek, kerülöm őket. Viszont a dalszöveg fordításod nagyon tetszik! Így dallam nélkül nem kelt
bennem semmilyen rossz érzést, pedig nem egy vidám szöveg.

Kata, délután kiteszem a te újabb fotóidat is, és végre hozok sajátokat is. Most megyek menni.

Küldd el a videókat messengeren vagy emailben, akkor azokat is ki tudom tenni.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. május 5. 8:24

Gyorsan visszajöttem, mert megláttam Paggy első fréziáját. Nem baj, hogy nem nyertem. Ennyi veszteségem lenyen
az életben. :D Gyönyörű, ide érzem az illatát!

A fentebbi hsz.-ba elfelejtettem az egyik fotódat betenni. Játékos kedvemben vagyok, egy találós kérdést szeretnék
feltenni vele kapcsolatban.

Észrevesztek-e valami furcsaságot ezen a fotón? Ha nem, adok segítséget (közelebbi támpontot).

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. május 5. 14:26

Kata fotói:

Kata, olyan jólesik legeltetni a szememet ezeken a virágokon. Egyszerűségükben van a gyönyörűségük. Színesek, vidámak,
jókedvre derítenek.

Ez a nemesítetlen halványlila, ahogy mifelénk hívják "paraszt" orgona a kedvencem. Imádom az illatát. Amikor nyílni kezd,
tudom, hogy közeleg a ballagás és az érettségi.

Ki volt a vendég, aki Samuval játszott? A videóban úgy tűnik, hogy nagyon kedves hölgy.

Utánanéztem a képen látható könyveknek. Olvasom, hogy sikerkönyvek. A yt-on a filmek is megtalálhatóak ugyanezen a címen.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. május 5. 16:02

Készítettem kimcsit.

1 kínai kel,
4(!) csomag újhagyma
2 répa
egy nagy fej fokhagyma
1 fej hagyma
1 darabka gyömbér
4 evőkanál rizsliszt
fél l víz
kb. három evőkanál koreai paprika pehely
kevés szójaszósz


Kép

Kép

Ezt az adagot április 23-án készítettem, de már elfogyott. Amit most eszem, az már két fej kínai kelből készült, ebből
is látszik, hogy nagy sikere lett nálam.

A gyöngyvessző aprócska virágai makró módban fotózva:

Kép

A háttérben lévő Szent Anna templom kicsinyített fordított képe a vízcseppben:

Kép

Kép

Egyik reggel egy jó nagy légy sütkérezett az erkélyajtón. Háttérben a fenyőágakon átszűrődő felkelő nap képe. Makró
módban fotózva.

Kép

A potrohuk átlátszó egy darabon. Nem akartam hinni a szememnek, ezért tettem egy próbát...

Kép

...átsütött rajta a nap. :-o

Kép

Egybibés galagonya és zselnicemeggy. Békésen élnek, virágoznak, pompáznak egymás mellett.

Kép

Kedvem volt fák alatt állva fotózni. Nagyon tetszik az eredmény.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Tegnap bolodballagókkal találkoztam. Nagy örömmel engedték meg, hogy lefotózzam őket. Beszélgettünk egy kicsit.
Boldogan mondták, hogy csak 11-re kell visszamenniük az iskolába, és hogy nem adtak melléjük felnőtt kísérőt, és ez
nagyon jólesett nekik. Azzal hálálják meg, hogy nagyon vigyáznak, hogy nagy hülyeséget ne csináljanak. Énekelve,
bolondozva rótták a várost. Többször találkoztam még velük. Aranyosak voltak nagyon!

Kép

Reggel, miközben készült a kávém, a konyhám kitelepült a természetbe. Nagyon tetszik ez a fotó!

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. május 5. 17:50

Sziasztok.
Köszönöm szépen ezeket a gyönyörű fotókat.
Nagyon tetszett a foglalkozás Samuval. Ismerős a hölgy, azért gondolom,mert Samu biztos nem áll szóba "akárkivel". Most kapta a kirakóst?
Szép képeket készítettél.
Paggy gyönyörűek a virágaid. Elég kacifántos volt az utad, és a hazaérkezésed is. Mit csináltál volna, ha nem tudsz bemenni. De szerencséd volt.
Jól végigkövetted az utad. Még egyszer végig kell néznem, igaz nem ismerem Pestet, biztos az ellenkező irányba mennék, ha magam lennék fent. Bár voltam, de tovább utaztam. A Keletiben szoktunk találkozni a netes barátnőimmel. Mostanában nincs személyes találkozás, mindenkinek valami nyavalyája van. Nekem is.
A NÁT-HA van, akkor se levegő, se élet nem szól másról, csak zsebkendő, és zsebkendő, és tüsszögés, orrdugulás, közben köhögés. Régen voltam náthás, akkor még dolgozni sem volt jó, egy orrfúvás, egy betű gépelés, vagy akármi más, és ujrakezdve. ez több napos volt. Nem tudom hol szedtem össze, de itt tartózkodott egy hétig.

A sanzonokat én sem szeretem annyira, a népdalokat még inkább, de a nótákat végleg nem szeretem. Pedig szeretem a zenét, /az érzelmes lassú népdalokat sem, mert azokat én siratónak neveztem el/. Köszönöm a fordítást Dorina.

A mi vasutállomásunk nem éppen a legszebb, pedig valamikor gyönyörű volt, egészen más mint most. Akkor még szép virágos is volt, bár tavaly még láttam muskátlikat kiakasztva, és azt locsoló embert is. Most tervezik felújítani. Először úgy volt, hogy kihelyezik a vasutállomást a városon kívül. az lett volna a vasút halála,mert most így is nehéz busszal utazni, nem tudni mikor hova megy nem tudjuk értelmezni a menetrendet. Aki vonattal akart volna utazni, valamilyen busz kellett volna találnia oda-vissza, és a sok várakozás miatt teljesen más van a helyén. Ma én is felszálltam egy eddig nem látott számúra, de megnyugtattak, hogy a régi busz vonalán megy. Tegnapelőtt kerestek egy nőt aki eltűnt a buszrengetegben.
A rejtvényen többféle dolgot látok, ami lehet hogy nem jelent semmit. Le kellene töltenem, hogy jobban lássam. Szóval nem tudom.
A legyet elmentettem magamnak, megpróbálom rajzolni, vagy festeni, még az átlátszó pergamenszerű szárnyait is látom, méghogy átsüt rajt a nap. Ezek a legyek aztán minden jót begyűjtöttek maguknak. Nem tudom milyen virág a gyöngyvessző, de úgy látom nagyon szép.A vízcsepp egy csoda, épp úgy mint a visszatükröződött konyha.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. május 5. 17:56

Kedves Paggy!

Szeretettel köszöntelek névnapod alkalmából, kívánok neked sok szépet, jó egészséget, boldogságot.

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 5. 18:21

Sziasztok!Most csak egy igazan csoppnyi pillanatra jottem.Ildiko!Koszonom az aranyos nevnapi gratulaciot.Csaladilag mar leszoktunk rola, kiveve meg Lillaet.Orulok, hogy tulvagy a nathan, vigyazz magadra, mert most ismet ijesztgetnek valami nagyonnagyonsulyos virussal!
Koszonom szepen Kata a szepseges viragokat.Rita az egyeb gyonyoru fotokat.Mindent csak atfutottam, mert iszonyu faradt vagyok.Ma el kellett mennem Lilla ajandekaert es kozben jatszotereztunk az egyik baratnom unokajaval.Lanyok teszek be kepeket.Csak pihenes keppen, mert olyan kupi van itthon, hogy IHAJ!!!Szoval most 2 nap takaritas.Kiakadtam,mert csak akkor lett meg a kulcsom, amikor 27000ftert csinaltattam egyet.Hoppa rohannom kell!HZNott a parom. a vasarlasbol.Ilyenkorfel van dulva.Utalja de csinalja sajat joszantabol.Majd jovok
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 6. 12:54

Itt a 2. dupla virágú frézia .Kinyílt.
Kép
Kép
[url=https://postimages.org/]Kép[/ur
.A háttérben látszik egy másik sárga, az szimpla.Majd azt is lefotózom.Csak holnap este érek rá. :-?? Paggy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. május 6. 15:58

Sziasztok!

Ildikó, akkor most már jobban vagy? Nagyon sok éven keresztül szokásom volt egy évben kétszer, tavasszal és ősszel megfázni.
Rájöttem, hogy ez azért van, mert ennek a két évszaknak van olyan szakasza, hogy kint még meleg van, de bent a házban
még nincs meleg, és amikor kimelegedve kintről bemegyek, képes vagyok megfázni. E felismerés után mindig magamra kaptam
valamit, ha kintről beléptem a házba. Innentől kezdve két-három évente vagyok csak náthás. Az idén télen például Angliában a
hülye túlhűtött üzletek miatt.

Megnéztem a vasútállomásotokat, tényleg nem a legszebb, de nem is annyira csúnya. Olvasom, hogy fel fogják újítani, mégpedig
korhű módon.

A rejtvényhez adok egy szó segítsége: optikai csalódás

Az jutott eszembe, amikor felfedeztem, hogy a légy potroha átlátszó egy darabon, hogy milyen kis vékonyka hajszálerecskék
lehetnek azok, amit életben tartják azt a részt. Meg az is, hogy vajon miért így teremtette a természet. Megkérdeztem a fentebb
említett ChatGPT mesterséges intelligenciát, hogy "Miért átlátszó a légy potroha?", ezt a választ adta:

"A légy potrohának átlátszó megjelenése azért van, mert a potrohában található szövetek és szervek rendkívül vékonyak és enyhén
átlátszóak. Az átlátszóság lehetővé teszi a napfény áthatolását a potroha szövetein, amelyek segítenek a légynek hőszabályozni.

Az átlátszóság másik előnye a légy számára, hogy a potroha alatti szerveket könnyen látni lehet, ami a légy számára előnyös lehet
a táplálkozás során. A légyek számos információt nyerhetnek a környezetükről azáltal, hogy áttűnő testűek, így könnyebben navigálhatnak
a környezetükben, vagy észlelhetik a ragadozókat.

Az átlátszóság a légyek számára az evolúció során kialakult hasznos tulajdonság, amely lehetővé teszi számukra, hogy hatékonyabban
éljenek és alkalmazkodjanak környezetükhöz."

Ha lerajzoltad vagy megfestetted, és olyan lett, amilyennek szeretted volna, majd mutasd meg nekünk is. Nagyon kíváncsi leszek rá!

Ez a növény a gyöngyvessző. Lassan már elvirít. Ennek az egyik picike virágcsoportját fotóztam le makróval.

Kép

Paggy, 27 ezerért csináltattál kulcsot???? Hogy a jó égbe került ennyibe?

Az árak miatt húzza fel magát a párod?

nagyon szép a rózsaszínű frézia is! Milyen érdekes, hogy több szirmában van narancssárga szín is. Elvileg ez a két szín nem
illik össze, de ennek a gyönyörű virágnak ez is jól áll.

Megnéztem tegnap a Mrs. Harris Párizsba megy c. angol filmet, amit az Uránia plakátján láttam. Nagyon aranyos, kedves,
meseszerű filmecske volt, olyan, amilyet karácsony környékén szoktak vetíteni. Semmi nagy durranás nem volt benne, nem
rengette meg a világot, de nagyon jólesett megnézni. Nagyon tetszett a főszereplő színésznő alakítása, tetszettek benne
az optimista, pozitív kicsengésű klisék, és hogy a gonoszak is csak egy picit voltak gonoszak, nem is kívántam, hogy megbűnhődjenek.
Szeretem, ha a készítők a film vagy sorozat végére is tartogatnak egy csavart. Itt is volt egy, ami teljessé tette a befejezést.

Az Uránia másik plakátján látható Hab c. magyar filmet is letöltöttem. Este ezt is szeretném megnézni. Könnyed vígjáték a
plakátja szerint.

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 66 vendég