Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 23. 2:25

Na ezt ki kell majd próbálni!Persze nincs kemencém,de azért majd meglátjuk!!!Most megyek vissza az ágyba!!!Sziasztok!!! :-h
Még egy "picike" olasz dal:
A tengerpartot ölelő, magával ragadó Sorrento híres örökletes „limoni di Sorrento” citromjairól,
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 23. 2:47

És az "UTOLÉRHETETLEN"Pavarottitól: ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 23. 13:28

A nagy melegben:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 23. 13:46

Meg egy kis nosztalgia:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 23. 13:51

Emlekeztek a csodalatos szinesznore?
https://hu.wikipedia.org/wiki/Irene_Papas
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 23. 13:57

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 23. 14:46

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. június 23. 15:18

Paggy köszönöm a szép zenés videókat.
Hogy vagy, változott-e valami, természetesen jó értelemben szeretném. Férjed javult-e Nem tudom mész-e az unokáddal kiállításra, vagy már elvoltál, és nem olvastam el.
A szépséges fotókat is köszönöm. Rita ha találsz valami szép házat, aminek több ablaka is van, akkor azt hozd el. Nagyon vadászok egyre.

Sziasztok. Nagyon meleg van, de én ma készültem, hogy hátha megjön a nagy vihar, amit jósoltak.
Napokkal ezelőtt már messziről az erdő felől cikáztak a villámok, nagy kísérteties jelenség volt éjszaka./a vihar megjelenése estefelé lehetséges/
Felkötöztem a paradicsomot, hogy ne törje le, ha lehet.
Nem szép a kertem, de azért van benne ez az, és fű, ami a petrezselyem, a cékla és a zöldbab helyén nőtt.
Remélem Kata jobban vagy, úgy olvastam, Samura valahol vigyáznak, és akkor most pihenhetsz egy kicsit. Persze nem gondtalanul. De próbálkozz.
Ma több gépnyi mosásom is volt, /számítva az esős időre/, még kint száradjon meg.
Várjuk a téli tüzelőt már egy hete, megvan, kifizetve még nincs. Majd ha itt lesz.

Remélem még jövök, belenézek a Romantik dokis sorozatban, nagyon szeretem a főszereplőt.
Szép napot addig is míg nem jövök. :littlehearth: :flower1:
Kis templom a kastély mellett nálunk.
Kép

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 23. 16:38

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 23. 16:48

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 23. 17:10

Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2023. június 24. 0:47

Sok szép képet láttam most is, ha nem is mindet. Ami ma elcsábított, az Paggy Theodorakis videója volt. Ezen felbuzdulva, pár videót megnéztem a régen látott, híres görög zenészektől. Elhoztam, hátha mást is érdekel.
Theodorakis gazdag életműve szimfóniákból, operákból és más zeneművekből áll, mégis leginkább a "Zorba, a görög" film zenéjéről ismerjük a legtöbben:

A régebben nagyon népszerű Vangelis szintén az egyik filmzenéjével tett szert további hírnévre:

Nem hagyhatom ki, Demis Russost, biztos emlékszik rá még valaki:


És végül Vangelis zenéjével egy 1992-es film letölthetősége. Előbbiek kapcsán találtam rá, elcsodálkoztam, hogy még nem láttam, tetszett.
Letöltése innen: https://mega.nz/#!QIlhzSBL!GGHrJM9BsIw0 ... ByFIxWaeUw
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2023. június 24. 0:54

Egy 1992-es film letölthetősége.
Letöltése innen: https://mega.nz/#!QIlhzSBL!GGHrJM9BsIw0 ... ByFIxWaeUw

Folyvást kiléptet valami, ezért maradt ez benne.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. június 24. 5:14

Sziasztok Kislányok!

Tegnap ígértem, hogy jövök, de elragadott a fordítás, gondoltam nem baj, majd ma, főzés után olvasok, írok és
teszek ki képeket. De délután hívott az itthoni fiam, hogy van-e kedvem "leruccani" velük a Balatonhoz. Persze,
hogy van, úgyhogy még ma se jövök, de holnap már biztosan itt leszek.

Nálunk késő délutántól nagy hangzavarral megérkezett a vihar. Leszakadt az ég. Most nyugalom van, de biztosan
nagyon fülledt lesz a levegő, ha kisüt a nap.

Kellemes hétvégét mindannyiunknak!

A nagyszoba kanapéjáról fotózva (fényképezőgéppel, zoomolva):

Kép

Dagi Cica

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. június 24. 9:14

Szép reggelt, és kellemes hétvégét kívánok mindenkinek, viharkármenteset. Állítólag ma még lesz egy menet.
Tegnap este hirtelen lehűlt a levegő, hát jólesett, bár nem mertem nyitva hagyni a nyugati oldalon az ablakokat, a kisszobában meg szinte nem is lehetett érezni a levegő mozgását.
Köszönöm a sok zenét és képeket, egyik szebb mint a másik. De az a kismadár... :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:

Dorina, én sem láttam még a Vangelist, bár az egyik kedvenc zeneszámom. Köszönöm a linket, biztosan meg fogom nézni, amint sort tudok rá keríteni, egyenlőre már kezdek fáradni a reggeli és az eddigi dolgok megnézése miatti üléstől.
Ma már normál vérnyomással ébredtem, hála Istennek, és nem kellett éjjel + fájdalomcsillapítót bevennem, bár lehet egy fél gyengébbet mégis jó lett volna, de mindegy, a hajnali felkelés kimenet stb még most is fájt, de csak egy bevillanás volt és szerencsére nem lett maradandó és fel tudtam állni onnan......

Mégis péntekig marad a Samu, hogy tényleg tudjak pihenni és legfőképp intézkedni a rendelőkben.
Jól érzi ott magát, csak sokat bepisil szegénykém.

bár nagyon hiányzik, mégis most még nem tudnám kockáztatni a fürdetést és a ki és beszálláskor a hajolást vele.
De már megfőztem tegnap és ma csak nyalánkságot fogok pár darabot csinálni, hogy tényleg csak annyit álljak amennyit muszáj. Aztán meg különböző ürügyekkel jövök megyek a lakásban. :)) :)) :)) .

Rita, nagyon várom a Balaton környékéről is a képeket. Biztosan úton vagytok már, csak a katonai konvojokra
figyeljetek, ma reggel jelent meg a hírekben. Ha egy hajózás beleférne, annak örülnék a legjobban! :D :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 24. 22:20

Lanyok!Most ultem fel a villamosra.Voltam a japan kiallitason a Hopp Ferenc muzeumban.Majd hozom a latnivalokat.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 24. 22:29

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. június 24. 22:37

Köszönöm szépen Paggy várom a fotókat.

Mindig meg akartam kérdezni, kikeltek-e a paradicsom magból a palánták? Milyenek lettek? A tegnapi eső kicsit megdobta az enyémeket.Hiába az öntözés, akkor sem olyan, mint a természetes locsolás.
Ma hűvösebb volt az idő, remélem Rita nem fázott a Balatonon.
Kata szépen gyógyulsz, örülök, hogy Samu jó helyen van, és így most teljesen magadra tudsz koncentrálni. /na azért azt gondolom, sokat gondolsz rá/

Dorina, köszönöm szépen a linket, letöltöttem, alkalomadtán megnézem. Most úgyis besokalltam a Romatic dokiból. Sok a vér, és a műtét.
Jó éjszakát mindenkinek.
:-h
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 24. 23:49

Veget ert a moka mara...
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 25. 7:05

Szep reggelt!Lanyok!Mivel nagy anyag a japan kiallitas, csak keso delutanra rakom ossze, akkor hozom.Viszont 1-2 erdekesseget a Budapesti Torteneti Muz.Budapest hatas c.kiallitasarol a reggeli kutyaseta utan.
Hali!Megjöttem.
Hali!Megjöttem.

Nagyon-nagyon és nagyon bután/hülyén/ gondolkodtam tegnap.Nem is gondolkodtam,hanem belevágtam fejetlenül..Mibe?
Hát 3 múzeumi kiállítást akartam megnézni.
NA EZ NEM MEGY!Aki sokat markol,az keveset fog.Úgy nem igaz,hogy keveset fog,hanem,hogy FELSZÍNESEN NÉZI.
Most annak lesztek tanúi,hogy minden igyekezetem bevetem és megpróbálom az első kiállításnak A HANGULATÁT ÉRZÉKELTETNI.Hozok videókat,de az IGAZÁN KÜLÖNLEGES KIÁLLÍTÁS VALÓDI TARTALMÁT AZT ÖSSZEOLLÓZOM.Összeollózom,mert fontosnak tartom a kiállítást és nem szeretném,ha kimaradnátok belőle.A második kiállításról nem ejtek szót,a harmadikat pedig viszonylag részletesen taglalom.Ott azonban több tájékozottságra lesz szükség,mint amit én elérhetek,így itt is segítségül hívom a nyomtatott és nem nyomtatott sajtó cikkeit ,hozzátéve az én rengeteg fotómat.Erre késő délután kerül majd sor.
Most is leírom,akit nem érdekel,ne olvassa el!Arra nem fogok reagálni többet,ha azt írod NEM SZERETED A KIÁLLÍTÁSOKAT vagy BUDAPESTET .Ha nem szereted,akkor ne nézd,hallgasd! :)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 25. 10:24

Kezdem.
Öröm látni,hogy ezen a napon /Múzeumok Éjszakája /útrakel a város,kicsik és nagyok,múzeumba való belépésre jogosító karszalaggal,róják a város.A karszalagot online meg lehet venni ,vagy az első múzeumban,ahová mész.2500ft . Mindenhová mehetsz vele,sőt a múzeumi körjáratot is használhatod,7 külön buszjárat van erre a célra,érintve az összes résztvevő múzeumot,melyek száma nem kevés.Lásd.muzej.hu-résztvevő múzeumok.
Budapesti Történeti Múzeum Vármúzeum
Kiállítás:Budapest hatás

Ahány ember és emlék és történet, annyi Budapest létezik. De hogyan lehet megmutatni ezt a sokszínűséget és a közös pontokat, ami kirajzolja azt, hogy mit jelent budapestinek lenni? A válasz(ok) keresése közben egy szórakoztató, és nem egy tudományos kiállítást álmodtak meg a város 150. születésnapjára a Budapesti Történeti Múzeumban, ami egyszerre elgondolkodtat, kérdez és mesél is. És talán azt is megtudjuk, milyen állat lenne a város, és a lakói a Tilos az Á-ra vagy az éjszakai díszkivilágításra büszkébbek.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. június 25. 10:27

Sziasztok!

Próbálok kevesebbet írni a szokásostól, mert még csak főztem ma, és már kilenc óra van. Ilyenkor szoktam az utamra
indulni, hogy 12-ig - fél egyig hazakeveredjek, amikor az első étkezésem van.

Kata, ha csütörtökön azt írtad, hogy már egy kicsit tudsz ücsörögni, akkor most vasárnap, már biztosan hosszabban is
megy. Nagyon remélem, hogy így van. Folyamatosan olvasom az elmaradásomat, lehet a fejleményekről is írtál már,
de még nem tartok ott.
Olvasom, hogy jó tapasztalataid voltak a kórházban. Nagyon örülök, mert sok rosszat hallunk az egészségüggyel kapcsolatban.

Samu szegény nagyon meg lehet ijedve, hogy nem vagy mellette, de tudom, hogy nem tudtad volna ellátni, így nem maradt
más megoldás. Többször írtam, hogy Samu miatt (is) nagyon kell vigyázni magadra.

Jót nevettem a "hasító" számítógépeden. Milyen jó, hogy öröm is társult a rossz dolgok mellé.

Na, most olvasom, hogy már sokkal jobban vagy, és a vérnyomásod is helyreállt. Szuper!

Paggy, én úgy csökkentem a meleg bejutását a lakásba, hogy amikor már besütne a nap az ablakon, lehúzom a redőnyöket,
és bezárom az ablakokat. Mire hazaérek a menőkémből már elmegy tőlem a nap, ilyenkor a redőnyöket felhúzom, de az
ablakokat nem nyitom még ki. Az csak akkor történik meg, amikor azt látom a kinti hőmérőn, hogy kint nincs már melegebb,
mint idebent. Mostanában ez azt jelenti, hogy csak lefekvéskor nyitom ki az ablakot. jelenleg 25 fok van idebent.
A legtöbb ember nem bírja a hőséget, én ilyen szempontból fordítva vagyok bekötve, a hideg az, amit nem bírok. A tél
leghidegebb napjain utálom a lábamat kitenni a lakásból, ugyanúgy, mint a többség, a hőségben. Inkább folyjon rólam a
víz, minthogy fázzak.

Nekem tökéletesen megfelel, ha Renoir képeit a te szemeden keresztül nézhetem meg. Jó tárlatvezető vagy! :)

Szeretem a pizzát, de én is csak ritkán élek vele, mármint a fehér lisztessel. Vegán pizza ritka, mint a fehér holló (BP.-en kívül,
de lehet, hogy Bp.-en is).

Megnéztem a Hopp Ferenc Múzeum linkjét, és látva a képeket elolvastam a Vay Péterről írottakat. Ez a kiállítás biztosan
tetszeni fog nekem. Várom a képeket! (Akkor is várnám, ha nem tetszene. Kedvet szoktál hozni a nézelődéshez. :D )

Ildikó, nálunk tegnap és tegnap előtt is leszakadt az ég. Trópusi eső esett. Tegnap hazafelé jövet kapott el az autóban
minket. Olyan jó érzés volt, hogy védve vagyunk. Néztük szegény járókelőket, akik bőrig áztak. Az esernyőt fel se tudták
húzni, mert kicsavarta a szél a kezükből.

A mi kis templomunk is nagyon hasonló a tiétekhez! Mondom, hogy van hasonlóság a két falu közt, pedig nem is lehetnénk
messzebb egymástól. :) De van egy különbség is, a mi templomunk mellett nem kastély volt, hanem én laktam ott néhány
szomszéd társaságában. :)) Az emlékezés miatt is szívet melengető ez a festményed. A virágos kép hangulata kicsit komorabb,
mint ahogy én szeretem, de ez legyen az én bajom. ;)

Dorina, köszi a videót!

Majdnem fél tizenegy! Szerintem most megiszom a smoothiemat, és csak azután indulok útnak. Délután fordítok. A fordítással
haladok a nézéssel is (nem láttam előre egy részt se, csak annyit látok, ahol épp a fordítással tartok), és már komoly izgalmak
vannak, emiatt is alig várom, hogy nekiülhessek. :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. június 25. 10:29

Paggy! Bocsáss meg, olvasás-írás közben nem vettem észre, hogy te is írtál.

Most mennem kell, de utólag olvasok majd!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 25. 10:31

Már a kiállítás nyitó pillanata nagyon erős – a Barokk udvarban áll egy hatalmas, tükröződő fekete kocka, amibe belépve négy irányban kaleidoszkópszerűen örvénylik körülöttünk a város múltjának montázsa. Híradó, mese - és legendás játékfilmek részletei, villódzó neonok, retróvillamosok, az utcák lüktetése – ha jobban figyelünk, feltűnik, hogy a négy irány négy téma is, a nappali és éjjeli város, a történelmi pillanatok és egy bérház kel életre mozaikszerűen. Ha itt kibámészkodtuk magunkat, és elkapott minket is a Budapest életérzés, vár minket az igazi kiállítás.
Mindjárt hozom a "kockában" készült saját videót./fel kell tennem a you tubera/kb 5 perc!
Bocsánat,lassan ment.Még lesz 2 videó+képek:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. június 25. 10:58

.Kép
Ha rákattintasz jobban látod!Nagyítva!
Kép
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 84 vendég