Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. július 7. 7:50

Sziasztok!

Kata, lefotóztam, hogy az én telefonomban hol található a "szuper makro" mód. Rákattintok a fényképező jelre,
akkor ezt látom (befogtam a kamerát, hogy ne zavarjon a benne látható kép).

Kép

A felső fekete sávban, a sor végén látható három csíkra kattintva, ez a látvány fogad. Felülről a harmadik sor végén
látható tulipánszerű jel a szuper makro funkció.

Kép

Leszedtem az új fotókat a fb-ról, de sajnos a gomba ebédet nem találtam. Találtam viszont két olyat, amit korábban
tettél fel, de elkerülte a figyelmemet. Most kiteszem majd.

Jót nevettem, amikor írod, hogy "ledőlök, pontosabban csak a lábam nyújtom ki egy kicsit". Gondolom, alvás lett
a vége. Anyukám jutott eszembe - kicsit szégyellte, hogy jól esik lefeküdnie ebéd után -, aki mindig úgy álcázta
alvási szándékát, hogy "nem alszom, csak pihentetem a szemem". :D

Jó, hogy Ági írt a matracról, mert nekem fogalmam sincs ezekről.

Jaj, már megint Samu! De örülök, hogy már jól van!

Nagyon megijedtem, amikor olvastam, hogy nem kapsz nyugdíjat. Aztán olvasom, hogy az eddigi bevételed megmarad.
Megnyugodtam, de megértem, hogy rosszul érint a dolog.

Elthan, tényleg nagyon sajnálom mindazokat, akik rengetegféle betegséggel küzdenek, én is átéltem ezt, mégpedig
elég fiatalon, 40 éves korom után kezdődött. Nem tudtam, hogy magam is kezembe vehetném az irányítást, de
egyszer csak az jutott eszembe, hogy az mégis nonszensz, hogy a saját testemről van szó, mégis egy idegen embertől
várom, hogy csodát tegyen velem, mintha saját felelősségem nem is lenne. De tényleg, gondolj bele, hogy ha valami
fáj, gondolkodás nélkül megyünk az orvoshoz, és tehetetlenül, de nagy bizalommal várjuk az ítéletét, aztán kritika
nélkül elfogadjuk azt, és nem gondolkodunk el rajta, hogy helyes-e a diagnózisa vagy sem. Passzívan tűrjük, hogy azt
tegyenek velünk, amit jónak látnak, mintha mi nem is lennénk benne a buliban.
Lassan jöttem erre rá, és lassan ébredtem öntudatra a saját testemet illetően. Évekbe tartott, mire oda eljutottam,
hogy hírből sem ismerem a betegséget, és hogy hatvan évesen százszor jobb állapotban vagyok, mint 40 éves korom
környékén voltam. Ami segített, az a gyökeres életmódváltás, kezdve az étkezéssel, folytatva a mozgással, és a hit,
hogy minden, amit teszek, az egészségemet szolgálja.

Mondjuk én régen se mentem orvoshoz, amikor még bajaim voltak, úgyhogy nem vagyok jártas egészségügyi dolgokban,
se gyógyszerekben. Nem is tudok ezekhez hozzászólni. Amiben profi lettem az évek alatt, az a táplálkozás, azon belül
is a növények, mert állati eredetűt már évek óta nem eszem.

Kívánom, hogy te is találd meg magadnak azt az utat, amivel a betegségeket, a betegségtudatot és az egész egészségügyet,
úgy ahogy van, elkerülheted!

Épp az éjjel kaptam értesítést a Discordtól, hogy meg fogják szüntetni a fiókomat. Már régóta megvan, de nem használtam.
Jól érzem itt magam. A gyerekeimmel messengeren vagy Skype-on tartom a kapcsolatot. Nekünk az is bevált. Régen
nagyon szerettük a Gmail hangouts-ot, de sajnos túlbonyolították.

Spoiler: mutasd
Kép


A tőgykenőcs nagyon jó! Régi vágású falusi gyógyszerész bácsi sokszor javasolta a faluban, ahol dolgoztam.

Ildikó, tegnap én is megint az Intersparban dekkoltam háromnegyed órát, mire haza tudtam menni. Verőfényes napsütésben
indultam el, és egy hirtelen jött, szélviharral kísért trópusi zápor lett belőle, ami nagyon nehezen akart abbamaradni. Kilépve
az üzletből láttam, hogy megint sok ágat letört a vihar. Most ez a divat nálunk.

Azt írod, hogy "Sajnos most annyira elfoglalt vagyok, sürü programom van." A "sajnos" szó miatt úgy sejtem, nem biztos, hogy
kellemes ez a program. ha így van, kívánom, hogy hamar vége legyen!

Örülök nagyon, hogy sikerült posztolnod és képet is betenned. A második fotón a cserépben látok kövér porcsint. Csipkedd le,
mosd meg, és csak úgy magában, nyersen fogyaszd el egészséggel. Rengeteg omega3 és C, E, B vitamin van benne. Finom!

Ági, mi se felejtettünk el! :D Egy picivel többet jó lenne tudni rólad! Biztos ennek is eljön majd az ideje. Várunk szeretettel!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. július 7. 7:50

Kata fotói:

Hogy te milyen jó képeket tudsz csinálni a buszon utazva! Nekem ez nem szokott sikerülni.
Megint áfonya volt a sütiben? Mitől barna a színe? Tk lisztet is tettél bele?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. július 7. 8:27

Zsuzsi tegnap hívott, hogy talált augusztusban két olcsó jegyet, úgyhogy 5.-én utazom! Nyáron drágák a jegyek a
szabadságolások, nyaralások, iskolai szünetek miatt. Ilyenkor biztosan elfogynak a jegyek, ezt használják ki a légi
társaságok. Mivel nem vagyok konkrét időpontokhoz kötve, ki tudom várni, hogy egy-egy akciós jegyre bukkanjunk.
40 ezer forintból megúszom az oda-vissza utat. :D Most csak két és fél hétre megyek, de szeptemberben megint
hazaugranak a gyerekek. Majd októberben megyek hosszabb időre.

A lányom küldte ezt a két képet. Örültem neki, mert nálunk mostanában nem lehet fotózható felhőket látni az égen.
Majd hozok még fotókat, de most mennem kell.

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. július 7. 9:08

Jó reggelt mindenkinek! Samuel visszaaludt a reggeli után, így volt időm olvasni. gyönyörűek az angliai felhők is.
Annyi szépség van benne. Néha már az is elég, ha felnéz az ember az égre, s máris jókedvre tud derülni egy két jó felhőkép láttán!
Kicsit aggódom most a repülős dolgok miatt, ami Hollandiában is van, az időjárás rendesen bekavar. Még jó hogy nem oda akarsz menni, mire mész meg remélhetőleg nem lesznek ilyen szélsőséges égi jelenetek.

Szerintem a kókuszcukortól barnult be ennyire a sütemény. Ma is csinálok valami apróbb finomságot, bár lehet, hogy most kiegyezünk egy turmixban.
Samukám meg közben meg is ébredt, nem mintha nem várhatott volna még 1o percet, mert még vizes kicsit a padló, s zokniban van.
Mennem kell, amint tudok jövök is majd.! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. július 7. 22:16

Sziasztok. Rita, ma sok porcsint kihúztam a földből, még nem kóstoltam meg, pedig már régóta tudom, hogy gyógyít. Én mindig felülbirálom az orvost, - általában csak magamban - és változtatok, ha lehet.vagy ha kell. Megkóstolom, köszönöm, és lehet, hogy máskor is megteszem. Szóval megint utazol. Ma nagyon jó idő volt, kicsit melegedtem a fahordásban, ma és majd télen is. Nem tudom még mi lesz a gázszámlával, mert kétféle fütést alkalmaztunk.
Véletlenül sikerült elküldeni az írást, többedszerre, érdekes a képek küldhetők voltak.
Most indítom,hátha itt marad nekem, és ti nem látjátok. :flower1: 2. próba. 3. próba
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. július 8. 6:53

Sziasztok!

Kata, mi történt Hollandiában? Nem olvastam róla.
Nem félek a repüléstől, bízom a szakemberekben. Ha azt látják, hogy a repülés szempontjából kritikus az időjárás,
elhalasztják az indulást.

Ildikó, rágcsáld a porcsint, akár naponta is. Nincs mellékhatása, csak jót tesz a szervezettel. Az omega3 tartalma
miatt gyulladáscsökkentő hatása van.

Utazom, igen! Nagyon várom már!

Fahordás! Álmomba se jöjjön elő többé!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. július 8. 6:53

Most pár ételt hoztam. Ezek az ebédjeim. A napi tucatból több mindent tartalmaznak, amit nem, az benne van a
smootieban, és a vacsorában.

Általában 12-fél 1 között iszom meg egy fél liter smoothiet, amiben bogyós gyümölcsök (eper, áfonya, meggy, ribizli,
szeder, vörösáfonya) banán, zellerszár, cékla, keresztesvirágú (brokkoli, karfiol, kelkáposzta, káposzta, lilakáposzta),
zöld leveles (bébi spenót, zellerlevél, mángold, madársaláta, kelkáposzta, káposzta), répa, cukkini, sütőtök, avokádó,
őrölt lenmag, őrölt kendermag, őrölt chiamag, víz kerül bele. A felsorolt (nyers) zöldségekből válogatok, arra figyelek
csak, hogy a smoothie minimum 75%-a zöldség legyen.

Este sűrű (sok zöldség, kevés lé) levest vagy rozskenyeret hummusszal, nyers zöldségekkel (paprika, paradicsom, uborka,
retek) vagy ritkábban zabkását, kölesgombócot, gofrit (csicseriborsó, cukkini, zabpehely, víz), zabpalacsintát (zabpehely,
alma, fahéj, víz) eszem.

Délben sok zöldséget, gabonát, hüvelyest fogyasztok.

12-13 órakor eszem először (smoothie), kicsit később jön az ebéd, és este 18-19 órakor a vacsora. Csak vizet iszom.
Reggel fél liter langyos vízzel indítom, este egy deci gyömbéres-borsos-kurkumás vízzel zárom a napot. (fél deci víz+
fél kiskanál őrölt gyömbér+fél kiskanál őrölt kurkuma+két-három csipet bors, összekeverem és megiszom, mindenféle
gyulladásra hatással van, de ha nincs gyulladás is hasznos nagyon).

El szoktam felejteni, de naponta egy fél marék diót érdemes elrágcsálni.

Lecsó, zabnokedli, vesebab (TÉNÉ)

A fotó kedvéért vannak szétválasztva, összekeverve szoktam enni, ahogy a második képen látható.

Lecsó: hagyma, paprika, paradicsom, só

Zabnokedli: darabosra őrölt zabpehely, víz, só, petrezselyemzöld

Kép

Kép

Indiai zöldségek, hajdinás quinoa

Tikka masala szószt használtam, amiben van olaj, emiatt nem teljes értékű ez az étel. Maga a szósz semmi rosszat
nem tartalmaz, nyugodt szívvel ajánlom. Egy púpos evőkanállal tettem a zöldségekhez, amit utána három napig ettem,
de nálam jóval nagyobb egy zöldségadag, mint egy átlagos, vegyes táplálkozáson lévő embernél. Magyarul jó sokat
eszem belőle egyszerre. :))

Indiai zöldség: édeskrumpli, lilahagyma, újhagyma, brokkoli, borsó, csicseriborsó, hagyma, fokhagyma, kevés só,
tikka masala szósz. Lehet kicsit levesesre hagyni, a csicseri be fogja sűríteni.

Hajdinás quinoa: hajdina és quinoa 1:1 arányban (esetemben fél bögrényi mindkettőből), víz, só
Együtt főttek meg a kuktában.

A quinoa nagyon hasznos álgabona, nagyon szerettem volna megszeretni, ami sikerült is volna, ha nem lenne mákszerű
a szemnagysága. Nem esett jól a számba venni, nem volt jó érzés a számban forgatni, rágni. Mindig van itthon, mert
ragaszkodnék hozzá, de csak néha került az asztalomra. A hajdina szintén egy nagyszerű álgabona, ami nagy kedvencem,
gyakran eszem. Egyszer csak eszembe jutott, hogy a hajdinát és a quinoát is ugyanannyi ideig szoktam főzni az elektromos
kuktában, mi lenne, ha együtt raknám be őket, hátha így szívesebben megeszem majd a quinoát. Az eredményre álmomban
se számítottam! Ez az egyveleg lett a legújabb kedvencem. bebizonyították, hogy 1+1 lehet 3 is. A hajdina felemelte a
quinoát a maga szintjére, míg az ő élvezeti értéke megduplázódott. Értéküket emeli, hogy gluténmentesek.

Kép

Tökfőzelék, hajdinás-bulguros-quinoa, lencsefasírt (TÉNÉ)

Tökfőzelék: tök, hagyma, fokhagyma, kapor, só, víz, kesujoghurt, pici burgonya keményítő a sűrítéshez

Lencsefasírt: barna csiperke (emiatt ennyire sötét a színe), kelkáposzta, répa, hagyma, fokhagyma, lencse, só, bors, majoránna,
őrölt kömény, petrezselyemzöld, tahini, csicseriliszt, zabpehely

Hajdinás-bulguros-quinoa: 1/3 bögrényi mindegyikből, víz, só
Együtt főttek a kuktában. Nem volt elég a hajdina itthon, emiatt született ez a megoldás. Ez is nagyon fincsi lett, de maradok
a fentebbi megoldásnál, mert a bulgurt magában szeretem a legjobban.

Kép

Egy hétig bírtam, újra főznöm kellett ilyet. Azt elfelejtettem mondani, hogy nemcsak a hajdina képes magához emelni a quinoát,
az indiai zöldség is ezt a kettőt, hogy aztán hárman együtt engem is a magasba röpítsenek. :))

Indiai zöldség, hajdinás quinoa

Indiai zöldség: karfiol, zöldbab, lilahagyma, édeskrumpli, fokhagyma, újhagyma, karfiollevél és levélnyél, vesebab
kevés só, tikka masala szósz

Hajdinás quinoa: hajdina és quinoa 1:1 arányban (esetemben fél bögrényi mindkettőből), víz, só
Együtt főttek meg a kuktában.

Kép

Többféle tikka masala szósz kapható, mindegyiknél megnéztem az összetevőket, és ez az egyetlen, ami számomra
megfelel. Ha nem lenne benne olaj, teljes értékűnek számítana. Vegán, gluténmentes, se cukrot, se tartósítószert,
se ízfokozót, se mesterséges színezéket nem tartalmas. talán pont ezért elég drága, de nem kell sok belőle.

https://www.spar.hu/onlineshop/pataks-tikka-masala-fuszerpaszta-165-g/p/524517008
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. július 8. 10:00

Sziasztok lányok és Elthan! Kellemes hétvégét mindenkinek!
:D ~o)
Rita, köszönöm ezt a ízkavalkádot, van amit már mi is bevetünk. :D ;)
Mindenesetre az biztos, hogy szem szájnak ingere! ~o) \:D/

Ildikó, remélem van segítséged a fahordáshoz. Én vágni jobban szerettem mint a hordást, de hát ugye azt is meg kell csinálni!
Úgy döntöttem, hogy várok a laborral pár napot, hogy Samum megerősödjön. Nagy ölelés mindenkinek! :x :ymhug: :flower1:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. július 8. 18:50

Sziasztok, most egy nagy próba, egész nap nyitva van a gépem, most is be vagyok már előre jelentkezve.
Kata a fahordáshoz van segítség, csak én elhatároztam, hogy egy bizonyos mennyiséget minden nap beviszek. Ma túlteljesítettem.
Nagyon meleg van, így délután nem csináltam, csak reggel. Majd beér egyszer csak az összes a helyére, utána meg majd télen be kell cipelni. Jól meghordoztatja magát.
Rita nagyon jók a kaják, mostanában nem főztem magamnak, csak ettem, amit találtam, vagy egyszerű volt.
Paggy videóira még nem került sor, de hát nem futnak el innét, csak ugye megtaláljam.
Na nézzük, mi lesz a küldéssel.
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2023. július 8. 22:49

Sziasztok. Tegnap írtam, de úgy látszik megint nem küldte el. Időnként valamiért eltűnik, amit beírok. Rita. 40 éves koromig orvos se nagyon látott. Azóta a magas vérnyomáson kívűl nincs bajom. De ha eltörik a csuklómban egy csont, vakbélgyulladásom lesz és nem megyek orvoshoz, perforálódik, ezen semmilyen életmód nem segít. Térdem régebben autóbalesetben ment szét.Jobb vállam még a cselgáncsos időszakomból, többször sérült, kiugrott, stb. A csontkinövés attól lehetett a doki szerint, illetve valamelyik évben beleestem a pincébe, jobb vállam és a bordáimat ütöttem meg. Én mindig sokat dolgoztam. Feleségem állandóan fenyeget mostanában, hogy éjjel lekötöz, mert mindig korán felkelek és megyek ki a kertbe. Ma is 4 órakor mentem öntözni, gazolni. Most a feleségem ügyeletes volt. Ha itthon van 7 óránál előbb nem kelek fel, mert állandóan morog, hogy egyedül nem tud jól aludni, így Ő is fel kel. Aztán egész nap hallgatom, hogy fáradt, mert nem hagyom aludni. A perforált vakbél és hashártya gyulladás után, rengeteg sérvem lett. Hálót raktak be 4,5 éve. Most az szakadt szét, mert haskötő nélkül elvittem a mosogatógépet. A kiszakadt hálón keresztül kijött a bél és elzáródott. Ezen semmilyen étrend nem segít.
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2023. július 8. 22:50

Elsőre most se küldte el, de most lemásoltam és láttam, hogy nem tette be és újra elküldtem.
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2023. július 8. 22:58


Ezt tegnap megfőztem, mivel a feleségem ügyeletes volt és ma reggel jött haza. Nagy sikere volt, mind elfogyott. Így ma megint megfőztem, hogy a feleségem is meg tudja kóstolni. Szalonna kivételével vegán. Nem tudom a szalonnát lehet-e helyettesíteni, ezen sose gondolkodtam, mert én szeretem a szalonnát. Ezt negyedjére küldte el
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. július 9. 6:29

Sziasztok Lányok és Elthan! Ma én is jó korán ébredtem, már túl is vagyok a cikóriás tejeskávén. ~o)
Elthan, olvastam amit írtál. Nem semmi dolgokon mentél át te sem. Megértem a feleségedet is, annyira aranyos lehet zsörtölődése közben, tényleg nagyon szeret Téged! :movingflower: :ymhug:

Mondhatni vannak párhuzam sérüléseim nekem is veled, és szinte ijesztő, mert vicces is valahol, de én sem mentem orvoshoz mikor a pincébe, ahol még nem fejeződött be az építkezés szülői tilalom ellenére játszottunk, és persze én is visszaestem, jól megütöttem a hátam és a nyakam. Van is eltérés ennek következtében a csigolyáknál a nyakon, amit még a görbület is feszít. A térdem meg az autó szivargyújtójába verődött be anno, aminek térdműtét lett a vége. Akkoriban volt a hatalmas tömeges tatabányai karambol, meg Cheu.. kivégzése, de azt már itthonról néztem, mert saját felelősségre hazajöttem, mert kellett a fekhelyem a súlyosabban megsérültnek.

A 3. ilyen gerincsérv és becsípődés stb sérülés óta nem vagyok hajlandó bizonyos súly felett cipekedni. A térdemben meg megvannak nyúlva a szalagok vagy mi... azóta nagyon fáj ha térdelnem kell, szégyen de van hogy sírva fakadok. :-q

Szóval az ember szervezete időnként megálljt parancsol. Látod, a saját példádon is, hogy nem lehet a régi reflexekkel csinálni a dolgokat.
Remélem most minden jól végződik, és te is visszafogsz egy kicsit az erőkifejtésből. Mondhatni sok minden munka már kétemberes ezentúl.
Akinek háló van annak nem írnak elő valami külső támasztékot? Mintha egy széles öv lenne, ami megakadályozná a túlzott erőnyomást a hasfalra? :-bd

Remek ebédet készítettél. lehet ma én is megcsinálom. A szalonnát mi is nagyon nagyon szeretjük, bár ritkán élünk vele, ilyenkor muszáj Lordastint bevennem.
De jó hogy nem adtad fel, és juszt is elküldted!! :ymhug: :x :-bd ~o) :flower1:
Szép vasárnapot mindenkinek!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. július 11. 6:59

Sziasztok!

Szép napot mindannyiunknak!


Eddig is fordítottam minden nap, de most begyorsítottam egy kicsit, hogy mire utaznom kell, elkészüljek az új
sorozatommal. Olyan érdekes ez a sori, hasonlót még soha nem fordítottam. Minden jelenetét, még a legkomorabbat,
a legszomorúbbat, a legvadabbat is átszövik humorral. Hogy lehet hahotázni egy olyan jeleneten, ahol a főhősnő apja
készül megbotozni, az előtte már jól megvert főhőst, a hősnő szerelmét? Nemsokára ti is meglátjátok. Nagyon sokat
nevetek fordítás közben, pedig nem csak vidám dolgok történnek benne.

Először Kata fotóit teszem be, utána jövök a sajátjaimmal is.

Kata fotói:

Fátyolos szélfútta felhők! És egy fincsi ebéd.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. július 11. 8:02

Szombaton ismét a Tisza-tavon voltunk. :))

A Tisza-tó, bár ugyanolyan összefüggő vízterület, mint a Balaton, de nádasok-gyékényesek, és nagyon sok kisebb-nagyobb
sziget szabdalja a vízfelszínt. A Hortobágyi Nemzeti Parkhoz tartozik, minden része védett. A poroszlói szakasz "növényes",
mi ezt jobban kedveljük, mint a sarudi részt, ahol nagyobb a szabad vízfelület. Most okosabb voltam, magammal vittem a
fényképezőgépemet, hogy jobb fotókat készíthessek, bár mozgó csónakról nem volt könnyű ezzel se fotózni. A képeket látva,
néha olyan érzésetek lesz, mintha egy folyón, vagy egy holtágon hajóznánk. Ahol fákat láttok, azok szigetek, ahol nádat/gyékényt,
azok a szigetek szélei vagy nem szigetek. Mindez egy nagy labirintus, több be- és kijárattal. Csodás érzés itt hajókázni.
Békák kuruttyolnak, madarak zajonganak, víz csobban (nagytestű halak ki-be ugrálnak). Akik a vízen találkoznak barátságosan
integetnek, átkiabálnak egymásnak. Úgy tapasztalom, hogy a víz sokkal jobb hely, mint a szárazföld. A béke, a nyugalom,
a csend mindenki idegeit kisimítja.
A vízen közlekedők jobban vigyáznak egymásra. Nincs dudálás, idegbeteg előzés, a másik lekáromkodása, ökölrázás,
büntetőfékezés (a hajókon nincs fék :)) ).
Mindenki vigyáz a nála kisebbre. Egy motorcsónakos se száguld el egy kajakos vagy egy SUP-os (én is most tudtam meg,
hogy ez mi) mellett, nehogy a nagy hullámok felborítsák őket. SUP: speciális szörfdeszkán állva lapátolják a vizet.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. július 11. 8:25

Nem kötelező, csupán csak ajánlat:

Korn Anita youtube csatornáján a Ruhastory c. műsorban láttam először Juhász Szép Annát. Elbűvölt, de akkor még nem
követtem be, pedig már akkor is megvolt a Remény Farmjuk.



Aztán pár hete szembejött velem ez a videó, ami után már feliratkoztam a yt csatornájukra. Anna és a férje Dávid, az
Eger melletti több tíz hektáros farmjukon a regeneratív gazdálkodásnak szentelik az életüket.



A Remény Farm csatornája:

https://www.youtube.com/@RemenyFarm
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. július 11. 9:34

Sziasztok LÁnyok és Elthan!
Rita, köszönöm a képeket, nálad valahogy mindig szebb.
Nem győztem kigyönyörködni magam a Tisza tó látnivalóin, és milyen az ember, egyből egy két ismerős élethelyzetre egyből a Tüskevár ugrott be!
A két videóba most csak bepillantottam, mert mennünk kell majd ide oda, posta stb. de ha hazaértünk, feltétlen megnézem!
Igaz, csak a szívemet fájdítom vele. :(( :)) sok mindent felhoz bennem, de ugyanakkor meg örül az ember szíve, hogy ilyen is van! És nem csak hollandok és németek képesek ezeket a dolgokat meglátni és megcsinálni.

Ezért is sajnálom Örkénypusztát többek között. De Samu egészségi állapota csak még rátett a döntésem helyességére.
De azért nagyon vágyom arra, hogy eljuthassak egy kis családiházas környezetbe, még ha csak 1-2 óra vendégség erejéig.

Már előre örülök a soridnak, de jó lesz egy kis újdonság is végre! :x :D :ymhug: :-bd :movingflower: :littlehearth: ~o)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. július 12. 11:41



:ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: :ymparty: FAGYLALTGÉP NÉLKÜL!!!!!! :ymparty: :ymparty: :ymparty:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. július 12. 12:00

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. július 12. 20:30

Sziasztok. Hű de sok szép "dolgot" hoztatok.
Rita a vizes képeid nagyon szépek, biztos jól érezted magad.
Aztán a videók, egyet megnéztem, a másikba belelestem. Most úgysem tudok filmezni, valahogy "nem érdekel". Köszönöm, a porcsint mag tényleg eszem, sok van nálam. Mintha csak azt vetettem volna. Ma reggelre valami megette, az egyetlen most érő piros paradicsomomat. Nagyon sajnáltam. Paggy tényleg hogy sikerült a vetésed a par. magból.
Jaj a fagyi készítés is nagyon tetszett, régen szoktam csinálni, milyen régen volt, még kicsik voltak a gyerekek.
Mostanság csak festegettem egy kicsit, igazán annyira remek semmi sem lett, éppen nem annyira rossz, de nem is annyira jók.
Ma stíriai metéltet főzetem fia kérésére. Megpróbáltam helyettesíteni a fehér lisztet, /csak egy résznél/ nem tetszik, nem is az a süti. Olvaslak Elthan, nem semmi amit átéltél, de remek ember vagy, mert kibírtad, csak a jövőben csökkentsd kicsit az ilyen eseményeket.
Kata szépek a Samuképek aranyos nagyon.
Nem tudom még mit akartam, majd, ha elküldtem, és talán el is megy, akkor eszembe jut.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. július 13. 7:07

Sziasztok!

Holnap jövök. Hozom Kata és a saját fotóimat is.

Szép napot mindannyiunknak!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. július 13. 7:57

Sziasztok LÁnyok és Elthan! Remélem az éjszakai vihar nem tett tönkre semmit. Cudar volt itt Győrben is most az éjszaka!
A fák a helyükön vannak! De igen megtépázottak!

Ildikó lehet meztelencsiga volt a tettes.! A fene a gusztusát! Igazán sajnálom, hogy így jártál, pedig mennyire vártad már a kóstolást!

Megyek kenyeret készíteni. :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
A fagyivideóba belestem, de most fontossági sorrend van. :x :ymhug:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. július 14. 7:18

Sziasztok!

Kata, nagyon "tüskeváros" volt a nádasok-gyékényesek mellett hajókázni. Néhány képen jól látszódnak az egész napos
horgászáshoz kialakított motorcsónakok. A horgászok egész nap kint vannak a vizen, a csónakjuk ehhez van igazítva. Úgy
állnak le, hogy szinte befúródnak a nádasba. Ahogy elsiklottunk mellettük, mindegyikbe belenéztem, és arra gondoltam
(a fiam is), hogy egyszer én is szívesen eltöltenék egy napot ilyen nyugalomban, csendben. Mi is két és fél órát voltunk
a vizen, hol csak csorogtunk és bámészkodtunk, hol száguldottunk. Nagyon jó volt. Imádok a természet közepén lenni.
Ugyanilyen érzés, amikor a Tátrában, magasan, hegycsúcsok közt vagyunk.

A Remény Farm videókra ráfüggtem, minden nap legalább kettőt megnézek. Ha csak egy pillantást akarok vetni rájuk,
akkor két-három "shorts"-ot - rövidke videót - lesek meg tőlük.

Nálunk majdnem minden nap égzengéssel egybekötött zuhé van. De legalább már nem kíséri szélvihar is. Reggel még
gyönyörűen süt a nap, felhő sehol, aztán hirtelen lecsap.

Paggy, de jó, hogy jelentkeztél, hacsak pár videóval is. Régen én is csináltam fagyikat. Olyan pici faluban laktunk, hogy
csak egy kocsma és egy kis bolt volt benne. Jégkrémet lehetett kapni, de fagyit nem. Az volt az olcsóbb megoldás, ha
én csináltam a három gyerekünknek a fagyikat. (A kocsma még azalatt az idő alatt bezárt, amíg ott laktam, de mióta
eljöttem, már a bolt se üzemel. A falu buszával intézik a bevásárlásokat az időseknek.)

A vegán fagyikat "nicecream"-nek (nájszkrím) nevezik. :) Mivel eleve fagyos gyümölcsökből készül, egy perc alatt megvan
a fagyi. A lányom időnként szokott készíteni ilyeneket.

Ez például egy gyors csoki nicecream:

https://www.youtube.com/shorts/QEyv142qfiw

Ildikó,
neked bosszantó a "lelegelt paradicsom" esete, de nekem egy réges-régi - akkor bosszantó, ma már mosolyra
késztető - emlék jut eszembe róla. Dundi előtti kutyánk egy fekete óriás schnauzer volt, Fanni volt a neve. Nálunk
ő volt az, aki a megette előlünk a paradicsomokat. Mindig láttuk, hogy már pirosodik egy-kettő, aztán hirtelen eltűntek.
Kezdetben azt hittem, hogy a gyerekek szedték le és ették meg, de amikor rákérdeztem, kiderült, hogy nem ők voltak,
és hogy már ők is nagyon várják, hogy végre ehessenek a paradicsomból. Ekkor kezdtük figyelni, hogy hová lesznek a
félérett paradicsomok. Hogy Fanni a tettes, arra végképp nem számítottunk. :D Kibaktatott a kertbe, körbejárta a
töveket, és leette a féléretteket. :D

A megszokott ízek megváltoznak, ha a fehér lisztet helyettesíteni próbáljuk tk. liszttel (meg a tejet növényi tejjel, vagy
a tejfölt szójajoghurttal....) Erre én is hamar rájöttem, ezért arra jutottam, hogy a régi ételeimet nem ténésítem, mert
csalódás a vége, hanem teljesen új alapokra helyezem a főzést.
Nagyon fura volt harmincöt év után mindent másképp csinálni, újoncként állni a konyhában. Nagyon igyekeztem, nehogy
emiatt adjam fel az életmódváltási terveimet.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. július 14. 7:18

Kata fotói:

Samut milyen boldoggá teszi a süti. Mintha magamat látnám. Az a süti engem is mosolyra késztetne.
Nem csak a kék, a zöld is jól áll nektek. :D Mindig nagyon örülök, ha azt látom, hogy ki tudtatok menni
a lakásból.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. július 14. 7:26

Egy napig madáriskolában érezhettem magam. Kikelt egy fészekalja kis szajkó, és épp a nagyszoba erkélyajtaja előtt
álló fenyőt választották játszótérnek. Először csak egy kismadarat láttam, majd kettőt, aztán négyet. Ennyien maradtak
végül. Az anyjuk is megjelent néha, de gyorsan otthagyta őket, és átrepült a fenyő mögött lévő fára. Vagy azért csinálta,
hogy repülésre késztesse őket, vagy csak megijedt attól, hogy időnként megmozdulok, hogy kezembe vegyem a fényképezőt
(a kanapén ülve készítettem a fotókat), nem tudom. A kicsik még nem féltek egyáltalán, őket könnyen le tudtam fotózni,
már ha megálltak/ültek. Állandó mozgásban voltak, kergetőztek, egyik ágról a másikra reppentek, de a akkor voltak a
legcukibbak, amikor az ágak végén le-föl hintáztak. Csak egy napot, de azt reggeltől estig, töltöttek a szemem előtt, másnap
már nyomuk se volt. Szerintem ennyi idő kellett nekik ahhoz, hogy a játékos ide-oda röpdösés után bátorságot merítsenek,
hogy messzebbre is elrepüljenek. Azóta se láttam őket.

Az utolsó képen egy rigó látható.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A legutóbbi régiségvásárban fotóztam ezt a kis autót. Nem volt kedvem hosszabban nézelődni, inkább gyalogoltam helyette.

Kép

Amióta Miskolcon vagyok (több, mint két éve), azóta senki nem lakik ebben a házban. Eléggé elhagyatott és elhanyagolt.
Eddig soha nem volt mozgás a ház körül.
Vajon hogy került ide ez a két póni? Pár száz méterre van egy lovasiskola, talán ők bérelték ki?

Kép

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 50 vendég