Van képem hozzá

Rita
Adminisztrátor

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. március 30. 18:30

Sziasztok!

Holnap még jó idő lesz. Elmegyünk a gyerekekkel, a nászasszonyommal és a párjával Hollókőre.
Ott mindig annyira szép képeket lehet készíteni. Már várom, hogy megoszthassam veletek. :)

Ismét elkészült egy újabb húsvéti kalap - easter bonnet - amit Lilyke magával vitt csütörtökön az oviba.
A lányom egy húsvéti kosárkát szedett szét, azt rávarrta a szalmakalapra, ragasztott még rá ezt azt, és
kész is lett a kalapka.

Kép

Kép

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. március 31. 9:40

Sziasztok Lányok és Elthan!
Mindenkinek gyönyörű virágvasárnapot! Köszönöm a szép képeket.
Aranyos lett a kis kalapka! Jó kirándulást, és várom majd a szép képeket! :x :D :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
nildiko

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. április 4. 21:10

Kedves Mindenki, aki itt olvas és ír is.
Elmúlt a húsvét. Most nem bántam, életemben talán először.
Remélem nem vagytok betegek, aki volt is meggyógyult már.
Megnéztem a képeket, igaz nem most, már akkor mikor feltettétek. Rita az a kalap kész mestermű. Egyáltalán nem tudnék ilyet készíteni, ennyi ötletem nincs. Lilyke ezt mennyi ideig hordja, vagy csak húsvéti ünnepekben az oviban teszi fel? Nagyon szép a virágos utca is.
Kata nagyon szép képeket készítesz, felhőket, kenyeret és ételeket is.
Paggy talán már kicsit múlt a fájdalmad a cica miatt. Én még ma sem tudtam Negro miatti bánatomat száműzni. Itt van eltemetve a pince mögött, szoktam virágot tenni a sírjára. most gondolkodtam, hogy vetek pillangóvirágot a nyughelyére. Lehet, hülyeség, de nem baj.
Kedden jelenésem lesz a kórházban. Doki nagyon kiváncsi mi lehet az erekben. Tartok az egésztől, de ha elszalasztom az alkalmat 4 hónappal ezelőtt kérte meg az időpontot, most bekerültem valaki visszamondta, vagy éppen nem érte meg, így mennem kell. Még jó, hogy megcsinálják ennyi időseket már nem szoktak marasztalni ezen a világon /ugye szépen írtam/. Már majdnem kész vagyok a cuccal, amit viszek. 2 nappal kell számolnom, remélem ennyi is lesz.
Hozok pár fotót, ha fel tudom tenni.
Kép
pasztell kréta
Kép
pasztell kréta
Kép
akvarell virág és üvegpohár másféle ecsettel, és használattal.
Kép
Cserélve pár kép a fehér keretekben.
Kép
vászonképek.
Próba, talán megy.2
nildiko

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. április 4. 21:21

Kép

Kép

Kép

Kép
Zegi utca templommal
Kép

Kép
Parkunk a Hűvös kastéllyal és templommal.

Kata elfelejtettem az előzőben megemlíteni a kicsi Samukát olyan édes. A napokban vettem elő én is Bence kicsi kori képét, amit én nyomtattam még anno, /mikor még dolgoztam a cégnél/ nagyon jó rájuk nézni.
Jó pihenést kívánok 2, küldés.
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. április 5. 6:54

Sziasztok Lányok és Elthan!
Ildikó, annyira örültem hogy írtál. Köszönöm a gyönyörű képeket, most kifejezetten a környezeted képeit a virágzó fákkal, és az aranyos ház ugyanazzal a virágzó fával.
Az otthoni kis kiállításod is szuper! és milyen érdekes hogy mennyit nyom a latban a fehér keretszín.
De jó hogy végre eljutsz a vizsgálatra. Igazából nem is a vizsgálat rossz, hanem az hogy utána rögzített fáslit kap az ember, na abba aztán jól elfárad az ember karja.
Vigyél külső aksit, hogy tudj hallgatni valamit a telefonon. Remélem minden simán fog menni, és hamar haza is jöhetsz!

Megnéztem az időjárást, felétek megint esik. Mindenesetre a környező virágok gyönyörüek. A templom is csodaszép.!

Samu képei mindig előkerülnek valamennyire, rengeteg elveszett a fényképező gépemmel együtt a sok költözés közepette!
És ugye az elmúlt időt nem lehet visszahozni!

Elég kemény dolog egyedül tölteni az ünnepeket, még mindig nem tudtam megszokni!
Na elég ebből, mindenkinek szép napot, ide is esőt igér, este is volt egy kevés. Mindegy, megpróbálok kimozdulni! :x :D :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
ui! nálam is mindig kétszerre megy el. Már megszoktam. ;)
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. április 8. 17:54

Sziasztok! Holnap jövök!
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. április 8. 18:12

Várunk! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Rita
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. április 10. 15:23

Sziasztok!

Ildikó, a kis húsvéti kalapkát az óvodákban és az iskolákban szokták hordani egy napig. Úgy tudom, hogy az
iskolákban szépségversenyt is rendeznek a kalapoknak. Eddig kétszer voltam úgy kint, hogy beleesett a húsvét.
Az utcán csak nagyon kevés húsvéti kalapos fiatalt láttam. Szóval az utcán nem hordják, csak az intézményekben.

Most olvasom, hogy tegnap be kellett feküdnöd a kórházba. Remélem, hogy már túl vagy azon a beavatkozáson,
ami elkerülhetetlen volt a szívednek. És azt is remélem, hogy nagyon jól vagy, és ma már haza is mehetsz. :littlehearth:

Szeretem a pasztellkrétát, de jobban megragadják a szememet az akvarell képek. Olyan finomságot, mint ami a
kék virágfejeket jellemzi, csak vízfestékkel lehet elérni. Cserélheted a képeket vagy a kereteket, a hangulat
megmarad. Ahogy írtam korábban, a több képnek együtt megsokszorozódik a hatása. És milyen jól illik hozzájuk
az étkezőszekrény és a virágtartó színe!

Ez a kép, mintha az én kicsinyke falumban készült volna! Az ország két végében élünk, mégis sokszor éreztem a
falusi képeidet látva otthon magam. Csodásak a tavaszi képek!

Spoiler: mutasd
Kép

Kata, nálunk nagyon jó (túl jó) idő van húsvét óta. Ma is egy szál ruhában mentem a városba, úgy, hogy alatta
csak melltartó volt. Még így is kimelegedtem, mert gyorsan gyalogoltam. Jövő hétre viszont nagy visszaesést
prognosztizáltak.

Jó, hogy töltöttél fel fotókat a fb-ra, legalább megőrzi neked.

Leszedtem a legújabb képeidet. Teszem is ki.

Kata fotói:

A tavaszi virágokat imádom. Biztosan azért, mert amikor nyílnak, már el lehet mondani, hogy vége a télnek. A kis
huncut felhőpamacsok meg mindig a gyengéim voltak. Annyira cukik! Samu ruházatán látom, hogy nálatok is jó idő
van mostanság.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kata58
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. április 10. 17:11

Sziasztok Lányok! Nálunk már ma elég goromba idő volt, nem is mentünk sehova.
Ildikó remélem én is hogy már minden rendben. El is felejtettem mondani, hogy nekem utána a tű helyén nagyon sokára szívódott fel a véraláfutás.
A kis falusi kép nekem is megdobogtatja a szívemet, mert Somogy megyében több ilyen kis házikó volt, de pl nagyapámék háza talán már össze is dölt, mert aki megvette nem gondozta, csak lakott benne, aztán azt hiszem már ki is halt belőle.

Kár érte, mert nagyon takaros kis ház volt még eredeti fa gerendákkal, igazi padlóval és a régi kövezettel, a a nyárikonyha meg az a tipikus jól ledöngölt padló volt.

Még mindig nem 1oo-oa harcom a dögökkel, de szabad szemmel már egyáltalán nem látni, sőt szinte már a nyomaikat sem, de azért még az ágy résében a rácson találok nyomot. De még petéket sem és kifejlett egyedet sem viszont a csótányok sem adnak kevesebb munkát, hogy rohadna ki az írmagjuk is. Bocs ez kikivánkozott belólem.

Nem is merek semmit csinálni amit nem tudok gyorsan lefedni, nem hagyhatok semmit szabadon pl egy órára csak letakarva.
Egyszer ennek csak vége szakad.

Köszönöm a beszámolót és a képeket. Néha igazán sajnálatos, hogy nem jönnek át az illatok, mert azok a gyönyörű lilaakácok amit árasztottak magukból, ez még a Samunak is tetszett! Ja és megvolt a gyámügyi elszámolás, és el is fogadták.

Szép délutánt mindenkinek! Hihetetlen hogy máris majdnem hétközepe van. :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth: ~o)

Vissza: “Társalgó”