Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13478
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. március 30. 18:30

Sziasztok!

Holnap még jó idő lesz. Elmegyünk a gyerekekkel, a nászasszonyommal és a párjával Hollókőre.
Ott mindig annyira szép képeket lehet készíteni. Már várom, hogy megoszthassam veletek. :)

Ismét elkészült egy újabb húsvéti kalap - easter bonnet - amit Lilyke magával vitt csütörtökön az oviba.
A lányom egy húsvéti kosárkát szedett szét, azt rávarrta a szalmakalapra, ragasztott még rá ezt azt, és
kész is lett a kalapka.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7220
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. március 31. 9:40

Sziasztok Lányok és Elthan!
Mindenkinek gyönyörű virágvasárnapot! Köszönöm a szép képeket.
Aranyos lett a kis kalapka! Jó kirándulást, és várom majd a szép képeket! :x :D :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. április 4. 21:10

Kedves Mindenki, aki itt olvas és ír is.
Elmúlt a húsvét. Most nem bántam, életemben talán először.
Remélem nem vagytok betegek, aki volt is meggyógyult már.
Megnéztem a képeket, igaz nem most, már akkor mikor feltettétek. Rita az a kalap kész mestermű. Egyáltalán nem tudnék ilyet készíteni, ennyi ötletem nincs. Lilyke ezt mennyi ideig hordja, vagy csak húsvéti ünnepekben az oviban teszi fel? Nagyon szép a virágos utca is.
Kata nagyon szép képeket készítesz, felhőket, kenyeret és ételeket is.
Paggy talán már kicsit múlt a fájdalmad a cica miatt. Én még ma sem tudtam Negro miatti bánatomat száműzni. Itt van eltemetve a pince mögött, szoktam virágot tenni a sírjára. most gondolkodtam, hogy vetek pillangóvirágot a nyughelyére. Lehet, hülyeség, de nem baj.
Kedden jelenésem lesz a kórházban. Doki nagyon kiváncsi mi lehet az erekben. Tartok az egésztől, de ha elszalasztom az alkalmat 4 hónappal ezelőtt kérte meg az időpontot, most bekerültem valaki visszamondta, vagy éppen nem érte meg, így mennem kell. Még jó, hogy megcsinálják ennyi időseket már nem szoktak marasztalni ezen a világon /ugye szépen írtam/. Már majdnem kész vagyok a cuccal, amit viszek. 2 nappal kell számolnom, remélem ennyi is lesz.
Hozok pár fotót, ha fel tudom tenni.
Kép
pasztell kréta
Kép
pasztell kréta
Kép
akvarell virág és üvegpohár másféle ecsettel, és használattal.
Kép
Cserélve pár kép a fehér keretekben.
Kép
vászonképek.
Próba, talán megy.2
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. április 4. 21:21

Kép

Kép

Kép

Kép
Zegi utca templommal
Kép

Kép
Parkunk a Hűvös kastéllyal és templommal.

Kata elfelejtettem az előzőben megemlíteni a kicsi Samukát olyan édes. A napokban vettem elő én is Bence kicsi kori képét, amit én nyomtattam még anno, /mikor még dolgoztam a cégnél/ nagyon jó rájuk nézni.
Jó pihenést kívánok 2, küldés.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7220
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. április 5. 6:54

Sziasztok Lányok és Elthan!
Ildikó, annyira örültem hogy írtál. Köszönöm a gyönyörű képeket, most kifejezetten a környezeted képeit a virágzó fákkal, és az aranyos ház ugyanazzal a virágzó fával.
Az otthoni kis kiállításod is szuper! és milyen érdekes hogy mennyit nyom a latban a fehér keretszín.
De jó hogy végre eljutsz a vizsgálatra. Igazából nem is a vizsgálat rossz, hanem az hogy utána rögzített fáslit kap az ember, na abba aztán jól elfárad az ember karja.
Vigyél külső aksit, hogy tudj hallgatni valamit a telefonon. Remélem minden simán fog menni, és hamar haza is jöhetsz!

Megnéztem az időjárást, felétek megint esik. Mindenesetre a környező virágok gyönyörüek. A templom is csodaszép.!

Samu képei mindig előkerülnek valamennyire, rengeteg elveszett a fényképező gépemmel együtt a sok költözés közepette!
És ugye az elmúlt időt nem lehet visszahozni!

Elég kemény dolog egyedül tölteni az ünnepeket, még mindig nem tudtam megszokni!
Na elég ebből, mindenkinek szép napot, ide is esőt igér, este is volt egy kevés. Mindegy, megpróbálok kimozdulni! :x :D :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
ui! nálam is mindig kétszerre megy el. Már megszoktam. ;)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13478
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. április 8. 17:54

Sziasztok! Holnap jövök!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7220
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. április 8. 18:12

Várunk! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13478
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. április 10. 15:23

Sziasztok!

Ildikó, a kis húsvéti kalapkát az óvodákban és az iskolákban szokták hordani egy napig. Úgy tudom, hogy az
iskolákban szépségversenyt is rendeznek a kalapoknak. Eddig kétszer voltam úgy kint, hogy beleesett a húsvét.
Az utcán csak nagyon kevés húsvéti kalapos fiatalt láttam. Szóval az utcán nem hordják, csak az intézményekben.

Most olvasom, hogy tegnap be kellett feküdnöd a kórházba. Remélem, hogy már túl vagy azon a beavatkozáson,
ami elkerülhetetlen volt a szívednek. És azt is remélem, hogy nagyon jól vagy, és ma már haza is mehetsz. :littlehearth:

Szeretem a pasztellkrétát, de jobban megragadják a szememet az akvarell képek. Olyan finomságot, mint ami a
kék virágfejeket jellemzi, csak vízfestékkel lehet elérni. Cserélheted a képeket vagy a kereteket, a hangulat
megmarad. Ahogy írtam korábban, a több képnek együtt megsokszorozódik a hatása. És milyen jól illik hozzájuk
az étkezőszekrény és a virágtartó színe!

Ez a kép, mintha az én kicsinyke falumban készült volna! Az ország két végében élünk, mégis sokszor éreztem a
falusi képeidet látva otthon magam. Csodásak a tavaszi képek!

Spoiler: mutasd
Kép


Kata, nálunk nagyon jó (túl jó) idő van húsvét óta. Ma is egy szál ruhában mentem a városba, úgy, hogy alatta
csak melltartó volt. Még így is kimelegedtem, mert gyorsan gyalogoltam. Jövő hétre viszont nagy visszaesést
prognosztizáltak.

Jó, hogy töltöttél fel fotókat a fb-ra, legalább megőrzi neked.

Leszedtem a legújabb képeidet. Teszem is ki.

Kata fotói:

A tavaszi virágokat imádom. Biztosan azért, mert amikor nyílnak, már el lehet mondani, hogy vége a télnek. A kis
huncut felhőpamacsok meg mindig a gyengéim voltak. Annyira cukik! Samu ruházatán látom, hogy nálatok is jó idő
van mostanság.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7220
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. április 10. 17:11

Sziasztok Lányok! Nálunk már ma elég goromba idő volt, nem is mentünk sehova.
Ildikó remélem én is hogy már minden rendben. El is felejtettem mondani, hogy nekem utána a tű helyén nagyon sokára szívódott fel a véraláfutás.
A kis falusi kép nekem is megdobogtatja a szívemet, mert Somogy megyében több ilyen kis házikó volt, de pl nagyapámék háza talán már össze is dölt, mert aki megvette nem gondozta, csak lakott benne, aztán azt hiszem már ki is halt belőle.

Kár érte, mert nagyon takaros kis ház volt még eredeti fa gerendákkal, igazi padlóval és a régi kövezettel, a a nyárikonyha meg az a tipikus jól ledöngölt padló volt.

Még mindig nem 1oo-oa harcom a dögökkel, de szabad szemmel már egyáltalán nem látni, sőt szinte már a nyomaikat sem, de azért még az ágy résében a rácson találok nyomot. De még petéket sem és kifejlett egyedet sem viszont a csótányok sem adnak kevesebb munkát, hogy rohadna ki az írmagjuk is. Bocs ez kikivánkozott belólem.

Nem is merek semmit csinálni amit nem tudok gyorsan lefedni, nem hagyhatok semmit szabadon pl egy órára csak letakarva.
Egyszer ennek csak vége szakad.

Köszönöm a beszámolót és a képeket. Néha igazán sajnálatos, hogy nem jönnek át az illatok, mert azok a gyönyörű lilaakácok amit árasztottak magukból, ez még a Samunak is tetszett! Ja és megvolt a gyámügyi elszámolás, és el is fogadták.

Szép délutánt mindenkinek! Hihetetlen hogy máris majdnem hétközepe van. :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth: ~o)
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2024. április 16. 14:52

Sziasztok Lányok!

Olvasgattam, lehet nem mindent tüzetesen,mert nem szabad sokáig ülnöm.
Bolond idő van felénk, nagyon fúj a szél. Hidegebb is van, nem is tudom melyik időt szeretem jobban. Talán ezt, ami most van.
Csak kiragadok pár dolgot, mert már feküdnöm kellene, de szégyen, nem szégyen, most jelentkezem csak. Ez nem azt jelenti, hogy nem gondoltam rátok, de igy alakult.
Rita, láttam még a diafilmeket hogy viszed ki magaddal. Lilyének nagyon szé fürtjei vannak változatlanul.
Meglepett és nagyon jó ötlet, hogy az ételmaradékoknak külön tároló van. Most csak remélem,hogy nálad olvastam.
A székről lelépésed javult? Meglepett, mikor irtad valamikor, azért kérdezem csak.

Paggy, nagyon nagyon sajnálom a Kobakkal történteket! Csokit is, mert biztos kereste, de ők tudják , érzik, hogy baj van.
Nagyon sok képanyagot töltöttél fel, köszönöm, nézegettem. Sok munkád van benne!

Ildikó, remélem minden rendben volt a sziveddel, túl vagy rajta és az eredmény sem rossz. Negrót megértem, és a virágültetést is.
Gyönyörűek a képeid a falon! Igy együtt látni meg külön élmény!

Kata! Reméelm jól vagytok Samuval! Nekem is van ilyen frász tudja -keccsör- cipőm, mint ami rajtatok van. Szeretem, nagyon kényelmes.
nagyon szépek a vattacukorfelhőid is!

Nagyon dióhéjban ennyi. Nem tudom mi lehetett a fórummal, én elvagyok, nem csinál semmi rosszat.

Nálunk most én vagyok a gyenge láncszem. Most ért be a két pfeizer oltás utáni térdizületi mizériám. Akkor menjen el az eszem, ha én még egy oltást bármikor felveszek.
Hosszú a történet, de a lényeg, hétfőn mentő vitt a sürgősségire, mert orditottam a fájdalomtól az udvaron elesés után. Onnan fel sem birtam kelni. Este hétkor. Még jó, hogy a telefon nálam volt és tudtam szólni Jánosnak. Nincs törés, szakadás, bár a mentős szakadásra tippelt, Pedig a fájdalmat nagyon birom, de ez a bokatörésemet, aminél az egyik szilánkos volt, még azt is felülmúlta. A röntgen nem mutatott ki semmit, ultrahangot nem csináltak, ami az izmokat mutatta volna, csak a doki mondta mi vna. Három hét fekvés. Fájdalomcsillapitóval.- na azt biztos nem veszek be, mert kikésziti a gyomrom- Mondhatnak nekem bármi gyomorvédőt....
Lényeg, egy hét éeltelt, folyamatos mágnesezés után sokkal jobb, de még nem merek lépcsőzni és dolgozni. Három hetet adok magamnak, mert ezzel most nem játszok. Járókeretezek. Ramost kergetem és brüm-brümmözünk :-)
Ülni sem nagyon szabadna a lábtartás miatt, igy megyek is vissza fekvés.

Próbálok majd pár képet is betenni. festésnek is annyi most, van még két óra, ami nélkülem fog eltelni.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2024. április 16. 15:00

Kép

A kinai újéven készült a Szegedi Konf. Int.-ben:
Kép

Kép

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2024. április 16. 15:19

A fiam elvitte az apját és engemis Svájcba. Külön-külön Ramos miatt. Előtte kardiológus volt, mert magasra a hegyekbe mentünk.
Jégpalota:
Kép

Kép

Kép

Kép

Életemben először szánkóztam. Totál be voltam tojva, de túléltem. Mennék még egyszer! 3200 m-ről mentünk lefele két felvonó távolságot.
Kép
Kép

Svájc szerelem volt első látásra. Grindelwaldban voltunk, fantasztikus hely volt, a hegyek pedig fent a hóban, hát....

Lányok, megyek vizszintbe. Mindenki vigyázzon magára! Fogok jönni, de nem biztos, hogy napi rendszerességgel, mert most pihenés van, aztán ha elkap a gépszij a festéssel, akkor meg hulla fáradt vagyok utána. Bár most nagyon nem fogok virgonckodni, az biztos.
Megigértem magamnak, vigyázok magamra, mert még egyszer ki akarok jutni az álom Kinába. Hogy hogy és miből, azt még nem tudom :-)
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2024. április 16. 15:24

Ramos lemaradt :-)

Pihenünk a levegőn.

Kép
Kép
Ez nem mostani :-)

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. április 16. 17:39

Gyönyörű fotók.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7220
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. április 16. 19:21

Sziasztok Lányok! De jó hogy sikerült kikapcsolódnotok, bár a baleset itthon biztosan nem hiányzott.
Gyönyörűek a képek, nagyon tetszettek! viszont a hideg látásától majdnem elkezdtem fázni. :))
A túl nagy hideget és meleget egyáltalán nem bírom, ez utóbbi biztosan a fóliákban való munkák miatt alakult így.
Tegnap és tegnapelőtt 3o fokok voltak itthon, még az orrom sem dugtam ki enyhe túlzással, 6 után meg már nem volt kedvem kimozdulni,. Igaz meredeken ment is lefelé a hőmérséklet.

Most megyek, nálunk ilyenkor már este van, gyógyszer stb. vacsora most, pedig fél7 után már szoktunk enni!
Jövök majd olvasni! :x :D :-bd :flower1: :littlehearth: i-)
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. április 20. 13:30

Sziasztok.
Kicsit nem jöttem, megcsinálták a szívkatéterezést 9-én 10-én haza mentem. /altatásban történt, a szívben ballonnal tágítottak, és ujra áramütéssel kezeltek. Nagyon csúnya kék foltokkal jöttem haza. Talán kicsit jobban vagyok, nem is beszélve a gyógyszerhiányról. Állítólag a megszokott gyógyszerem hónapok mulva lesz. Remélem a mostani újat megszokom. Kicsit gyenge vagyok. Nem is tudom Áginak milyen volt. Nekem az ágyéki részből indultak. Nem akarok többet ilyet.
Most látom Samu is kórházban van.
Jobbulást neki. Paggy veled mi van?
Rita biztos fordít.
Ági rendületlenül fest. Én is csináltam pár kisméretű paszt.krétás képet.
Mindenkinek szép napot kívánok.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2024. április 20. 13:58

Sziasztok!

Ildikó, a gyengeség majd elmúlik pár hét után.
Nekem is ágyékból mentek fel az abláziónál, de nem altatásban. Nálad a kiütés miatt altattak.
Ültettek is be valamit? Vagy csak tágitottak a szivnél? Na ezt a módját még nem hallottam...
Remélem megszokod a góygyszereket, és jó lesz minden!
Én nem festek most a lábam miatt. Még mindig pihentetés van, pedig nagyon fel kellene menni a lépcsőn az emeletre.

Kata! Gyógyulást Samunak! Hogy viselte a bentlétet?

Vigyázzatok magatokra!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13478
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. április 21. 8:55

Sziasztok!

Holnap jövök olvasni, és írni. :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13478
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. április 22. 10:57

Sziasztok!

Kata, még nem jártam a fb-on az újabb fotóidért, de ami késik, az nem múlik. Holnap leszed, és kiteszem neked.

Örülök nagyon, hogy a dögökkel nagyjából sikeres volt a harcod. Nekem tavaly az erkély ajtó környékén tűntek fel
hangyák, de fokhagymával távol lehetett tartani őket. Kívül és belül is tettem végig a küszöb mentén, és elmaradtak.

A lilaakácért irigyeltelek, mert régen éreztem már az illatát, de egyik nap nekem is sikerült megszagolni és lefotózni
egy szép példányt. Majd hozom a képet.

Nálunk nincs túl meleg, de az eső csak egyszer esett, és akkor is keveset. Több kéne, nagy a szárazság. A hűvös ellenére
szinte minden nap süt a nap, ami nagyon sokat számít nekem. Imádom a napsütést.

Na, mégis csak felmentem a fb-ra, mert Ildikó és Ági is írta, hogy Samu megint bekerült a kórházba. Olvastam, hogy
megint összeesett. Annyira sajnálom szegényt! Túlságosan gyakran esik meg ez vele. Hogy meg lehet ijedve ilyenkor.
Azt is olvastam, hogy már otthon van. Hogy érzi most magát? Nagyon remélem, hogy igen!

Ági, igen, nálam olvastad a konyhai hulladékoknak szánt kis vödröt. Sajnos a kis barna kukába, amibe bele kéne önteni,
mindenféle mást is beletesznek, hamar tele lesz, én meg nem tudok mit tenni, kidobom a hasznos hulladékomat a nem
arra való kukába. Annyira utálom, hogy ilyenek az emberek!

A székre fellépni nem tudtam hirtelen, csak másodszorra sikerült. Ekkor gondolkodtam el rajta, hogy nagyon szép, hogy
megyek minden nap jó sokat, de az izmot nem épít nekem. Pont ekkoriban olvastam arról, hogy 50 éves kor felett
milyen gyorsan veszítünk az izmunkból. Azóta két naponta tornázom (ma már kézi súlyzóval), és szépen alakulok izomilag. :)
A yt-on nagyon jó edzések vannak. Nyugodtan, lassan végezhető erősítő edzések. Nem mindent tudok pont úgy megcsinálni,
ahogy a profik (a derekamra vigyázni kell, mert hajlamos becsípődni rossz mozdulatra) de akkor csinálom kicsit másként.
Ma például ezt csináltam meg darabonként 1,5 kg-os súlyzókkal. Másfél hónapja fél kilóssal kezdtem, lassan emelem a súlyt.



Három hét múlva megyek megint "babázni". Megint akarok diafilmet vinni, meg vettem már könyvet, és ruhácskákat is.
Majd megmutatom őket. A haja aljából nyírni kell valamennyit, de a loknik még megvannak. Néha nem bánnánk, ha nem
lennének őszintén szólva.

Most jutottam a kálváriádhoz. Ahogy drága anyósom mondaná, "mindig b@szik a kutya valamit". Nem igaz, hogy ennyi
rossznak kell történnie! Ha a vizsgálat nem mutatott ki nagyobb bajt, mi okozta azt a hatalmas fájdalmat? Csak kell,
hogy valami oka legyen. Elég lesz a pihentetés a gyógyuláshoz? Csak tippelek, nem lehet, hogy gyulladás van a térdízületben,
és emiatt okozott az esés ekkora fájdalmat?
Nem irigyellek a fekvés miatt. Egy-két napig még elmegy, de három hét... Remélem, ennyi elég lesz a gyógyuláshoz, és
hamar elkezdhetsz újra dolgozni, bicajozni, meg csak úgy jönni-menni, ahogy kell. :ympray:

Már írtam, hogy a fekete tussal készült festményeid is nagyon tetszettek, de a visszafogott színek megjelenése csak tetézte
az élményt. Nagyon szépek a képeid. Azt tudom írni, amit Ildikónak is, hogy jól esik a szememnek nézegetni őket.

Svájc!! Nem jártam még ott (se), és ilyen magasságon se. Az első képen a jégnek selyemcukorka fénye van! Nagyon érdekes
és szép. A hátad mögött a csúcsok az én tátralomnici élményeimet juttatják eszembe. Na, most jól megkívántam tőled!
Meg is kérdezem a fiamat, hogy nem akarunk-e ( :)) ) valamikor újra elmenni.

Az első teraszos képen ott van Ramos, a másodikon meg nincs. Olyan, mintha a napsugarak valahogy felszippantották
vagy teleportálták volna. =))

Ildikó, de jó, hogy sikeresen túl vagy ezen is! Ballon, áramütés, kék-zöld foltok... istenem! De jó lenne, ha nem kéne többet
átélned. Nagyon remélem, hogy a gyógyszer bevált! Már eltelt egy pár nap, amióta írtad, hogy kicsit gyengének érzed magad.
Most, hogy eltelt pár nap, hogy érzed magad? Olyan jó lenne jó híreket is hallani!

Igen, fordítok, de már nagyon várom, hogy vége legyen. Még soha nem szenvedtem ennyit fordítással. Olyan történelmi
sorozatról van szó, ahol a főszereplők 90%-a valóságos személy, és valós történelmi események vannak benne, amiket a
valóságnak megfelelően kell lefordítanom. De ezt nem könnyű megtenni, ha az angol felirat nem mindig a tényeken
alapul. Nagyon sok mindennek kellett utánajárnom. Kész szakértő leszek, mire végzek. #:-s Persze a thai történelemből
nagyon kevés dolog van meg magyar nyelven. Szerencsére angolul mindent megtaláltam. Így derült fény az angol felirat
tévedéseire, hiányosságaira. A rangok és címek egy másik ügy, a hajamat téptem kezdetben miattuk, de mostanra már
ez is letisztult.
Annyiból nem bánom, hogy ennyit bajlódtam vele, hogy ha legközelebb megint történelmi sorit fogok fordítani, már sokkal
könnyebb dolgom lesz. Még két rész van hátra.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13478
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. április 22. 10:58

Holnap hozom Kata fotóit és a sajátjaimból is teszek ki párat.

Most megyek fordítani. Már csak két rész van hátra.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7220
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. április 24. 7:50

Sziasztok Lányok! Rita, annyira örültem hogy sokat írtál. Most éppen a keménytojást főzöm, és még bő 2o percem van a gyógyszer beadásig Samunak!
Egyébként 1o percig volt eszméletlen, de a papíron pár másodperc van. Majd szólok is nekik!
Most már jól van, de nagyon félve megyek ki vele, pontosabban azóta még nem voltam kint, egyszer vittem le a szemetet.

amit írtál Rita a szemét kiválasztásáról én már rég lemondtam róla, tele a hócipőm az egésszel. Akkor lehetne ezzel valamit csinálni, ha pénzt kapnának a szabályos konyhai hulladékért, és megértenék hogy minden őértük is van, nem újabb hóbortról van szó. Újabb roma családokkal "gazdagodtunk". Egyenlőre nincs gond velük, csak több a kinti szemét amit az ablakon kidobálnak, pl. a csikk. papirzsepi csokipapir stb. Nem fogok odamenni összeszedni!!!

Már nem érdekel!

Hallgatom a politikai ismertetóket. szörnyű hogy mi készül Ukrajnában. Tényleg képesek az amik kirobbantani a a3. világháborút!
ahelyett hogy a háború befejezésén dolgoznának! Na ennyit a politikáról.

Van két kedvenc sorozatom amit minden nap megnézek egy egy részt, pedig még le sincs fordítva, csak folyamatban van az egyik.
gyönyörű és szívmelengető Xiáék fordították le. Már vagy 2o-szor megnéztem, imádom a dalok lefordítását, amellett hogy gyönyörűek. Love Me Love My Voice
Blossoms.in.Adversity-nél a 2. rész is már le van fordítva, és a sorozat maga hamarosan végére érnek.

Az izomvesztést nagyon észre lehet venni, én pl már egyáltalán nem állok fel semmire.
Egyenlőre csak a gyógytornát csinálom, már ha rá tudom venni magam.

Remélem Ági és Ildikó is már sokkal jobban vannak .Hétvégére megint nyár lesz. És leszámítva majd az esőket, már normális hőmérsékletek lesznek, ami megkönnyíti majd a kimenetelt!

Samunál óriási javulás, hogy ki lehet mondani a séta szót és öltözik is hogy menjünk!
Paggyról nincs hírem, gondolom neki sem fenékig tejfel a sokféle próbatétel. Csak a humora maradjon meg mindenkinek a nehézségek közepette is, mert az sok erőt tud adni!
Puszi és nagy ölelés mindenkinek, ma családlátogatás lesz nálunk! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7220
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. április 24. 8:12

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13478
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. április 25. 8:19

Sziasztok!

Kata, az nagyon jó, hogy nem kell napokig kórházban maradnia Samunak. Otthon gyorsabban gyógyul. Örülök, hogy
jobban van már. %%- Maradjon is így sokáig!

Írod, hogy hallgatod a politikai ismertetőket, és erről eszembe jutott valami, amiről már több év óta akarok írni, de
mindig kiment a fejemből. Már 12 éve járok ki Angliába, több miniszterelnök választást megéltem, de még soha nem
láttam se óriásplakátokat, se röpcédulákat, se lejárató kampányt semmilyen formában. Se a gyerekeim, se az angol
rokonság közt nem téma a politika. Nem uszítják őket, senki nem kelt hangulatot, nem riogatják feleslegesen a lakosságot.
Ilyen szempontból olyan jó érzés kint lenni.

Már Paggy is javasolta korábban ezeket a széken ülve is végezhető tornákat. Több helyen olvastam, meg tudom is, hogy
az idősek legnagyobb réme az esés, és az ezzel járó combnyaktörés. Izmokkal ez megelőzhető.

Paggy azt írta korábban, hogy most nincs semmihez kedve. Én is megértem. Nekem se volt egy ideig jönni. Nem tudom,
miért, nincs semmi változás az életemben. Még fotókat se csináltam vagy két hétig.

Használd ki, hogy Samunak van kedve kimenni. Ez tényleg óriási fejlemény. :)

Kata fotói:

Habos felhők, esőfelhők, viharos szél, és Samu.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Spoiler: mutasd
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7220
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. április 25. 17:08

Sziasztok Lányok!
Köszönöm Rita a képeket, és igazad is van, de sajnos ez a fajta kultúra begyürűzött ide. Nem tudom honnan, de ez van.
Én az ukrajnai és az izraeli dolgokat figyelem külön. Sajnos nem a lezárás hanem a nagyobb baj felé tart most az EU.

Az ukrán fiatalokat meg most különösen sajnálom, mert aki pl nem regisztrál a hadkötelességnél, munkát sem kap a behivóig.
Tulajdonképpen a jövőt küldik meghalni!
Bárcsak ne így lenne.

Más . Ma kimozdultunk végre, de képeket nem hoztam most, pontosabban nem csináltam, mert mire lemásztunk a 3. ról ,komolyan én fáradtabb voltam mint a Samu.
Felhívtam a szervízt, és nagyon udvariasan megkértem őket hogy ha lehet csinálják meg a liftet, a csikorgást is. Úgyhogy mire hazajöttünk már készen is volt legnagyobb örömömre. Ja jut eszembe, gyorsan vissza is hívom őket hogy megköszönjem...
Majd jövök! :x :ymhug: :-bd :flower1:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7220
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. április 25. 17:09

Harmadik kattintásra sikerült elküldenem. :x

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég