Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. június 10. 12:47

Kata fotói:

Kata, az első három kép hol készült? Újra szedtem le Samuka régi fotóiból, mert olyan aranyos rajtuk. Úgy tűnik nekem,
mintha régen többet mosolygott volna, és nagyobb kedvvel ment volna ki veled a városba. Azok a mókás arcok a végén!
Szép emlék az esküvő.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7265
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. június 10. 16:27

sziasztok lÁnyok! Na már a betük is ellenem fordulnak! Itt is egyre másra úgy besötétedik hogy én is lámpát gyújtok.
most éppen kivilágosodott, de úgy szakad az eső hogy csak úgy füstöl
A felső 3 kép a Móra Iskola, tudod tegnap szavazás miatt voltunk bent.
Samu nagyon sietett haza, így nem csináltam több képet. A mosoly akkor tünt el, mikor belépett az autizmus az életébe. Egy egy villanást azért kapok még belőle...

Láttam a neten, mindig megnézem a radart, ma is kijut a jóból mindenkinek. Ilyenkor sajnálom nagyon azokat, akiknek muszáj úton lenni, vagy szolgálatból kint lenni. Most a rókáról írok hozzászólást, és igen bolhabetük lettek belőle és a cromon változatlanul nem tudok semmit megnézni mert azt a hibajelet írja ki amit megosztottam a facén .. hát örület!

Egyetértek a kiosztással azt a személyt illetően, én biztos még a férfiasságát is kitapostam volna belőle! :-ss :ympray: :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7265
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. június 10. 16:38

https://videa.hu/static/custom_image_xl ... 1749566179
Mindenhol ezt látom már lassan egy hete
nem adja ki a képet, nem tudom ide áthelyezni a hibaképet!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. június 17. 8:39

Sziasztok!

Holnap jövök képekkel.

Legyen szép napunk!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7265
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. június 17. 14:13

sziasztok LÁnyok! Irgalmatlan meleg van, augusztusra is éppen elég lenne.
Rita, izgatottan várom a képeket. Remélem mindenki jól van! :x :))
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1114
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. június 18. 14:44

Sziasztok, a megírt szöveget sajnos valami hülye reklám kinyomta. Nincs kedvem ujra írni.
Postimagest megnyitva előjött valami hülyeség és nincs meg a szöveg. Egerszeg fesztiválról akartam képet hozni. Ujra próbálkozom.
Városkép még a koradélutáni időben.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1114
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. június 18. 14:52

Folytatás...
Kép
Kép
Kép
Kép
Képgrab screenshot
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. június 19. 9:27

Sziasztok!

Ildikó, annyi minden eszembe jutott a fotóidról. Ezért szeretem nézegetni a ti képeiteket is.

Az első kép akár egy miskolci rendezvényen is készülhetett volna. Ugyanilyen kis "bódékat" állítanak fel az árusok számára.
A gyönyörű gyűszűvirágokról kedvenc írónőm, Agatha Christie jut eszembe, aki előszeretettel gyilkolászta vele az arra érdemes
regényhőseit. Azt a csodaszép különleges orgonafajtát Angliában láttam először. Akkoriban tettem is ki ide sok képet róluk.
A kék trabant az ifjúságomra emlékeztet. Egy vaj színű kétütemű trabant kombi volt az első autónk a volt férjemmel. Használtan
vettük két volt gimis osztálytársamtól (egy osztályba jártunk, érettségi után pár évvel összeházasodtak). Végigcsinálta velünk
az építkezést. Minden terhelést elbírt, és hűségesen szolgált bennünket, amíg meg nem vettük az első új autónkat. Utána is velünk
maradt, a volt férjem ragaszkodott hozzá. Kb. három hete vette rá magát, hogy eladja. Ahogy feltette a hirdetést, öt perc múlva
már rá is írtak többen. Villámgyorsan elkelt. Kb. negyven éves lehetett. Ja, és látom, hogy Zalaegerszegen is van büdöske. Ez az
én egyik kedvencem.

Kata, nálunk is jó meleg van, és végre Angliába is beslisszol a jó idő. Végre kaptam olyan fotót is Lilykéről, ahol rövid ujjú
pólóban van a játszótéren, nem pufimellényben. Jövő héten kedden érkeznek hozzám. Szegények elég nehezen viselik ezt
a meleget, ami nálunk van nyáron. Már a lányom és a fiam is elszokott tőle. Vágynak rá, de már nehezen bírják. Ettől még
nagyon jól szokták érezni magukat. Lilyke is nagyon várja már, hogy itt lehessen. A lányomék az idén nem is akartak hazajönni,
mert kellett volna a szabadság a költözködéshez (nem tudom írtam-e, hogy sikerült végre házat venniük), de Lilyke már
annyira tervezte az ő miskolci nyaralását, hogy nem lehetett nem eljönniük. :D

Most mennem kell. Délután hozom a képeket. Azt is megnézem, Kata rakott-e ki újakat.

Remélem Paggy szépen nyeri vissza az életkedvét, és Áginak is gyógyul a lába. Mindkettőre hatalmas szükség van. :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. június 19. 17:52

Válogatás nélkül, ahogy jönnek, a maguk összevisszaságában teszem ki a következő fotókat.

Ezt a képet, még április 25-én készítettem. Olyan szépek voltak a virágzó fák a sétáló utcán!


Kép

A felnőttek már elmentek dolgozni. Lilyke és én még pizsamában, reggeli előtt játszottunk ezzel az aranyos játékkal.
Enyém a rövidebb, övé a hosszabb nyakú pelikán. Soha nem kellett még győzni hagynom, egyszerűen képtelen vagyok
nyerni ebben a játékban, bármennyien is játszunk. (A szülők számára készült a fotó).


Kép

Ha az IKEA-ban járunk, mindig készül egy ilyen fotó. Soha nem hagyná ki ezt az érdekes széket.

Kép

Kép

Azt kérik, hogy ide dobjuk be a rágógumikat. Az oldalán lévő írás szerint újrahasznosított rágókból készült ez a tároló. :-o

Kép

Kép

A helyi pláza kis játszóterén fotóztam ezt a Szoboszlai mezes kisfiút. Nem csodálkoztam, 25km-re van innen Liverpool, ahol
a híres magyar játékos futballozik. Átfutott az agyamon, hogy talán magyar a kisfiú, de angol volt. Nem messze állt az apja,
és az anyja, hallottuk beszélni őket.


Kép

Liverpool, vegán édesség automata:

Kép

Már máskor is tettem be fotókat a fordított buszmegállókról. Esős időben se csapják az autósok vagy a busz a vizet a várakozókra.
A buszon állni nem szabad, addig nem indul el a busz, amíg mindenki helyet nem foglalt, nehogy elessen valaki induláskor. Megálláskor
ugyanez van csak fordítva, addig nem állhatsz fel, amíg meg nem áll a busz.


Kép

Nagyon sok helyen rongált meg fákat a múlt heti vihar. Az első kép azért érdekes, mert tavaly ugyanerről a fáról már leszakadt
egy hasonlóan vastag ág. Hoztam is akkor erről fotót, most is beteszem (harmadik kép).


Kép

Kép

Kép

Itt még mindig van pocsolya, pedig máshol már minden vizet felszárított a napocska. Ez a pocsolya azért nevezetes, mert pontosan itt
estem/csúsztam el télen. Akkor épp be volt fagyva.


Kép

Csak mert szép... Nagyon szeretem a sásliliomot is.

Kép

Egyszer írtam, hogy két embernek szoktam rendszeresen pénzt adni. Az egyik egy torzszülött fiatalember, a másik egy idős bácsi, aki
népdalokat énekel és citerázik. Sajnos a bácsi meghalt, amíg nem voltam itthon. A legnagyobb hidegben is itt ült, és vastag kabátban,
nagy plédbe beburkolózva, kötött kesztyűvel a kezén citerázott.


Kép

Kép

Emlékeztek, tavaly novemberben írtam ezt a hsz.-t. Emlékeztet a fenti megemlékezésre. Örülök, hogy nálunk is van ilyen.

Spoiler: mutasd
Nem tudom, hogy írtam-e vagy csak akartam arról, hogy meghalt az a hajléktalan férfi, aki évek óta ennek a
templomnak a tövében töltötte a mindennapjait. Nagyon hosszú, boglyaszerű, összenemezesedett haja volt.
Sok ismerőse volt, mindig beszélgetett vele valaki, sőt annak is szemtanúja voltam, amikor egy fiatal férfi
megnyírta ott az utcán. Most már tudom, hogy csak ötven éves volt, de sokkal-sokkal idősebbnek nézett ki
a valóságban. Az egyik írás tanúsága szerint 16 éves korában meghalt az édesanyja, ekkor a főbérlő a fiút
kiteszi a lakásból. Innentől fogva hajléktalan volt.

Kép

Peternek hívták, és állítólag otthon, ágyban halt meg. Ezt nem értem. Lehet, hogy kórházban volt, és ott érte
a halál. Azt is írják, hogy értesítik az embereket a temetés időpontjáról.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10980
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. június 19. 17:59

Sziasztok!Julius 11en lesz a temetes.Addig nem tudok jonni.Julius 6an telik le a 49 nap.Meg mindig hangulatilag ingatag vagyok, de mar igyekszem.Konyveket rendezgetek.Nagyon sok van.Kivalasztom a nekem kellot, a tobbit elviszik a konyvmentok, aki konyves szekereken arulnak.Ajandekba adom.Rengeteg jo konyv van 6ot felretettem nektek, ha majd letelik a 49 nap felteszem ide es ha keritek elkuldom.A parom fantasztikusan olvasott volt.Most, hogy atneztem a konyveit, hatalmas valasztekra leltem.A volt tanitvanyaim is valasztanak beloluk es felolvasasokat fogunk tartani evszakonkent.Szigoruan olyanokbol, amiket eddig nem ismertek.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10980
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. június 19. 18:02

Most Lanyok nem is olvasok semmit, mert be szeretnem tartani az igeretemet.Udv Mindenkinek.Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10980
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. június 19. 18:05

Mindenkinek ezer udvozlet es a hajlektalannak :Nyugodjon bekeben!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7265
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. június 20. 6:05

Sziasztok Lányok! Nagyon örülök, hogy végre van egy kis mozgás a fórumban.
Paggy, még visszafelé számolja a napokat de ahogy olvasom pihenésről nincs szó!
Apum után is rengeteg könyv maradt, de csak minimálisat tartottam meg, helyhiány miatt. az újaknak is kellett a hely.

szépek lettek a képek, Lilyke is milyen aranyos, de már megint mennyit nőtt! Azt az ikeás bujocskás képet még nem láttam. Én meg a neten láttam egy nagyon érdekes játékot, dobókocka figurákkal, és hozzá meg kellett találni és kirakni négy képből ugyanazt. Egy kicsit hasonlít, az autisták érzelemvilágának rajzolásához, hogy ki tudják fejezni magukat.

Tegnap sikerült elmenni a papirokért, és még ráadásnak eljutni Tb-be, de utána sprint haza szerencsére, így még 3o fok előtt hazaértünk.

Jövök majd még ma és folytatom én is..addig is :ymhug: :ymhug: :littlehearth:
Elthan
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2024. július 4. 22:28

Sziasztok. Gondoltam életjelet adok magamról. Április 30.-án megműtöttek. 6 év alatt 4. hasi műtétem. 4 órás műtét volt. A doki azt mondta nagy káosz volt, de mindent megcsináltak, amit meg kellett csinálni. 1-2 hónapig a kertben csak irányítani voltam. Miután a műtét után 2-3 héttel elültettem egy sor paradicsom palántát, úgy kellett betámogatni, mert rosszul lettem. Nem bírta a sebem, sem a hajolgatást, sem a guggolást. Most már elvagyok. Remélem ti is jól vagytok, nem olvastam vissza most. Ez a műtét viselt meg a legjobban. Úgy látszik öregszem. Nagyon fáradékony lettem a műtét óta. Az orvos azt mondta ne csodálkozzak, ez egy súlyos műtét volt.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7265
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. július 6. 9:03

Sziasztok!
De jó Elhtan hogy végre bejelentkeztél. Örülök hogy végre ha minden igaz, akkor már nem kell újabb műtét!
Ne legyél türelmetlen magaddal, most tényleg kijár szó szerint a kényeztetés!!!!
Az egészségügyi sétán kívúl semmi más nem jöhet szóba mint fizikai megerőltetés. Adj időt regenerálódni és gyógyulni a sebednek. Hiszen szinte újjászülettél a sikeres mütétnek hála. Azért nem semmi, 4 órás műtét! Még belegondolni is, mindkét oldalról!
És semmi lazsálás.. már olyan értelemben, hogy kitalálsz magadnak ezt kell megcsinálni dolgokat, inkább most tényleg az eddig elmulasztott jó dolgokat pótóld be, olvasás filmezés stb. Legalább összeállíthatsz egy listát is a családtagoknak!

Hogy vannak a kinti japán ismerőseid? Majd róluk is kérek ha lehetséges híreket. ott is zajlott az élet rendesen!
Nagy ölelés az egész családnak!

Mindenkinek üdv. leszámítva a migrént a meleg miatt jól vagyunk! :x :ymhug: x_x :-bd :flower1: :littlehearth: ~o)
Ui: Mégsem az öregségi nyugdíjat választottam, mert az fele lett volna a járadékomnak! Abból pedig csak a lakbért és a villanyt tudtam volna kifizetni! :-q
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1114
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. július 6. 20:19

Sziasztok.
Itt is nagyon meleg van, igazán kicsit csökkenhetne már.
Elthan, nem semmi volt az a 4 órás műtét, kicsit próbáld betartani a gyógyulási folyamathoz az időt. Gondolom mennyi elmaradásod van, de ne akarj visszakerülni. Jobbulást minél előbb, vissza fog térni az erdőd.
Katám, micsoda választás előtt voltál, egyáltalán nem vagyok megelégedve ezzel a lehetőséggel. ilyenkor sajnos nem esik több a pozitiv mérlegbe. Na szóval hogy mégis jobbat választottad, azért gratulálok.
Olyan régen olvastam vissza itt,csak be-be néztem, aztán futás.... fene tudja miért, türelmetlen vagyok. Az ujjam gyógyul----t, vagyis annak kellene nyilvánítani, de még mindig be kell kötnöm, mert ha szabadon van, biztos valamibe beütöm, vagy valami sérülés éri. Már nem tudom írtam-e 3 hete becsíptem, ..... akárhova, ami leszabta az ujjbegyet.
Paggy nagyon hiányzol, remélem viszonylag jól vagy. Anno 22 éve én is minden nap gyertyát gyújtottam, és nagyon jó aludtam. Mindig tányérban volt, és külön egy kis pohárfélében /gyertya tartó/ és abban szépen végig égett. Ez minden este megtörtént. Nappal nem tudtam, mert dolgoztam. Remélem vigaszt és megnyugvást ad.
Köszönöm a sok szép fotót, már nem is tudom miket láttam, újra kell néznem.
Kata nálatok sok fehér felhő van, de nemrég én is találkoztam itt nálunk is hasonlókkal. Bár nemrég olvastam, hogy a felhőfehérítés / így írták, nem jó, időjárás átalakításhoz használják. Ez már nem az" Úristen dolga".
Megpróbálok fotókat hozni.
Kép
Kép
Kép
Képhost images
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1114
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. július 6. 20:31

Ágikám, nagyon sokat dolgozhattál a képeken. Most mi a helyzet, mikor viszed őket a kiállításra?
Rita, a csigák ellen van boltban vásárolt méregféle, és só, ezt szoktam használni. Régebben ecetes víz permetezővel.
Amúgy nyomdai volt munkatársam szerint korpát kell etetni velük. Megeszik, és valahol szétrobbannak tőle. Most a nagy melegben nem jönnek elő.

Kép
Kép
Kép
Kép

Szép estét mindenkinek.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7265
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. július 7. 7:45

sziasztok Lányok és Elthan, remélem mindenki jól van. Ildikó, sajnos nem lesz kisebb a hőség, sőt!Most éppen tárva nyitva nálam is, hogy járjon a levegő!
Jártam én is úgy , hogy az éppen megsérült újjra sikerült újabb sebet szerezni, vagy szimplán megütni.
Ha már teljesen meggyógyul, már nem lesznek balesetek. Nagyon szépek a virágok.

Ma jön a Tescos kocsi, 2 napos migrén után nem érzem magam olyan erősnek, hogy kimenjek. De most már jól vagyok!
Mennem kell, kezdődik a reggeli macira a gyógyszerekkel, és egy óra múlva meg a pakolás, jó sok mindent rendeltem, hogy aztán két hétig is akár ne kelljen a bolt felé még menni sem. Legfeljebb egy egy apróság miatt.!

Vigyázzatok magatokra ebben a kánikulában! :x :ymhug: :D :-bd :flower1: :littlehearth: ~o)
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2689
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2024. július 9. 22:13

Sziasztok!
Csak bejelentkezem, hogy én is megvagyok.
Elthan is megkérkezett, ez jó hir.
Ildikó, remélem jól vagy ebben a melegben, nem viseli meg a szived.
Kata, még jó, hogy van házhozszállitás, igy kicsit tehermentesitett.
Samu jól van?
Vége a gyógytornámnak, még nem tökéletes a lábam, de nagyon igyekszem vele jobban lenni.
Készülünk a Lótusz napokra júl. végén lesz.
Most csak ennyi, megyek fürdés és fekvés.
Ma dinnyét ettem, rosszul is lettem tőle, úgyhogy ez volt az utolsó, többet nem eszek. Keresztallergiát csinál a parlagfűvel.
Vigyázzatok magatokra ebben a nagy melegben!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7265
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. július 10. 6:55

sziasztok LÁnyok, végre tárva nyitva minden, de nem sokáig! Ezt a pár napot ki kell bírni. bár amíg a fóliákban dolgoztam, ez még langyosnak volt mondható. Párásítással próbáltunk hűteni. Na meg kivágtuk a fóliák egy részét ablaknak.

azóta nem bírom én sem az extrém meleget.
Örülök Ági, hogy te is a javulás útján vagy a lábadat illetően. A festményeid csodálatosak! Nagyon várom a Lótusz napokat, sok sikert mindenkinek!

Ma kevertet sütök, ami pár perc + a sütés!
Már mi is vettünk dinnyét, de még nem kezdtük meg mert előbb a baracknak kell elfogynia!

Jut eszembe! Képzeljétek, olyan görög joghurtot vettem ami nádcukorral van édesítve, és feldaraboltam két két barackot és nyakonöntöttem vele! Isteni finom lett! az utolsó falathoz jutott eszembe egy kis vaníliás cukrot tenni, majd legközelebb az egészhez teszek egy kiskanállal. szóval megvan az új kedvenc! :D ~o) :-bd :ymhug: :x :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2689
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2024. július 10. 8:13

Szép jó reggelt mindenkinek.
Gyors beteszem a festményeim linkjét, aztán még visszafekszem. Szerintem meg lehet nézni, mert nyilvánosra van állitva

https://www.facebook.com/media/set/?van ... 4964368707
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7265
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. július 10. 16:16

köszi Ági itt is :x :D :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1114
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. július 10. 18:41

Ágikám, köszönöm az elfogadást. Nagyon szépek a festményeid, és különlegesek. Gratulálok neked. :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10980
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. július 10. 22:56

Sziasztok!Holnap lesz a temetes.Szegeny parom jol megjarta velem,majd elmeselem.Borzalmas hoseg van.Jovok hamarosan, udv Mindenkinek!
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1114
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. július 11. 8:24

Kép

Paggy, sok erőt és megnyugvást a mai és a további napokra.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég