Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13541
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. október 17. 18:31

Sziasztok!

Megint csak úgy rakok ki képeket. Nem volt időm csoportosítgatni őket.

Itthon készült az első kép. Csak azért fotóztam le, mert a fiatalkoromat juttatta eszembe. Ha nem látom, már
el is felejtettem volna, hogy ilyen szatyorkáink voltak annak idején. Emlékeztek, a kis kerek végébe lehetett
belegyömöszölni a többi részt, és még be is lehetett gombolni. A mai napig szeretem az ilyen kicsire összehajtható
"szatyikat". A második képen a jelenlegi kollekcióm látható. Mind vízhatlan. Egy Kenji nevű japán dolgokat áruló
boltban szokta venni a lányom magának is meg nekem is. Kértem, hogy ne vegyen többet, mert ezeket is évekig
tart majd elkoptatnom. A tíz év alatt még csak egy ment tönkre. A harmadik fotó a Kenjiben készült. Szeretünk
Lilykével nézelődni benne a sok színes csacskaság miatt.

Kép

Kép

Kép

Aznap, amikor a gyerekekkel visszarepültünk (július 4.) országgyűlési választások voltak Angliában. Csak akkor tudtam
meg, amikor leszálltunk, mert mondta a vejem, hogy pont jókor érünk haza, mert hétig még le tudja adni a szavazatát.
Meglepődtem, mert hétköznap, csütörtök volt. Most a saját szememmel győződhettem meg róla, hogy a városban semmi
nem utalt arra, hogy választások vannak épp. Se a politikusok arcával, se uszító vagy degradáló vagy félelemkeltő plakátokkal
nem lehetett találkozni. Csak az újságok címlapjain lehetett olvasni, ahogy a Tory és a Munkáspárt kéri a támogatóik
szavazatait. Egy durva szó sem esik az ellenlábas pártról, sőt a Toryk magukat hibáztatják, mert rosszul állnak a közvélemény
kutatóknál, és megértik, ha a választóik meg akarják büntetni őket azért, mert a kormányzásuk nem volt sikeres. Mi vaaan? :-o
Édes Istenem, hol vagyunk mi ettől? :((

Kép

Kép

Másnapi újságok az új munkáspárti miniszterelnökkel.

Kép

Kép

Angol zászlót viszont annál többet láttunk városszerte az utcákon, a lakóépületeken, az üzletekben és a kirakatokban is.
Zajlott egy másik esemény is ekkor, a Labdarúgó Európa Bajnokság.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Az adományboltok nagy kedvenceink. Míg én a porcelánok közt nézelődöm (teáskannák után kutatva), addig ő a játékokat
és az ékszereket (bizsu) veszi szemügyre. Ha tükröt lát, azonnal átváltozik Elzává (Jégvarázs), és elkezd énekelni, és elzásan
mórikálni magát, úgy, ahogy a videóban látja. Mondjuk ezt az utcán is csinálja, és bár nem túl hangosan és nem túl látványosan,
mégis mosolyt csal az emberek arcára. Tapsot is kapott már. :D

Mindhárom fotó július elején készült. El tudjátok képzelni milyen hideg volt. Itthon meg tombolt a kánikula.

Spoiler: mutasd
Kép

Itt is énekel...

Kép

...és itt is...

Kép


Ha beléptünk a TESCO-ba vagy bármelyik nagyobb üzletbe, elsőként az egyenruhákhoz kellett mennünk. Alig várta, hogy ő
is megkapja a magáét. Lilyke iskolájában zöld és szürke színű az egyenruha. Van, amelyiknek piros, bordó, világoskék, sötétkék,
lila vagy sárga a színe, szürkével vagy feketével kombinálva.

Zöld a kardigán a nyakkendő, a testnevelés órán a pulcsi és a rövidnadrág, a fiúknak a mellény, a lányok nyári ruhája (ez minden
színben kockás is egyben). Zöld a táska is, de ez nem kötelező, ahogy a kabát se kell, hogy zöld legyen, de lehet kapni, akinek
tetszik. Szürke a hosszú szárú zokni, a harisnya, a ruha, a szoknya, a nadrág, a rövidnadrág. Télen a lányok is viselhetnek
nadrágot, az is szürke. Fehér a blúz, az ing, a testnevelésre a póló. A lányok többsége kis rövidnadrágot visel a szoknya és a ruha
alatt, ahogy az ázsiai sorozatokban is látjuk. A cipő mindenütt fekete. A kislányok hajába zöld vagy fekete gumi kerülhet, zöld
színűek a csatok, hajpántok, masnik, szalagok is. A nyári ruhához fehér zokni tartozik. Lehet csupa fehér, de kapható zöld kockás
fodorral is. A ruhaféléket sokféle stílusban árulják, így mindenki kiválasztja a gyereke alkatának leginkább megfelelőt. Az anyaguk
is többféle.

Van kifejezetten egyenruha bolt is, hatalmas választékkal.

Csak pár fotót csináltam. Ezek a választéknak csak kb. az 1 százalékát mutatják meg. Bár a nyári ruhák alaktalan csúnyaságnak
tűnnek, a kislányokon egyáltalán nem furcsák, sőt... én se értem, de így van.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Lilyke ebédes doboza. Vagy menzán eszik egy gyerek vagy viszi otthonról az ételét. Leviszik őket az ebédlőbe, a dobozosok
egy kupacba ülnek, a menzások pedig egy másik kupacban. Mindkét csoportnak vannak felnőtt segítői. Dinner ladynek (én is
most ismertem meg ezt a szót) hívják angolul őket, amit nagyjából a konyhásnéninek lehet fordítani.

Alul van az ételes doboza, felül pedig a gyümölcs. A vizet mindenki saját kulacsban viszi.

Kép

Ez pedig a kicsik táskája. Odafelé üresen visszük, visszafelé a rajzait, a szülőknek küldött értesítéseket és mióta a betűket
tanulják, vékonyka pár lapos könyveket is viszünk haza. A könyvecskéket csütörtökön kapják ki és kedden kell visszavinni.
Aztán csütörtökön újat kapnak. Erről írok majd még.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13541
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. október 18. 7:50

Nyolctól négyig áramszünet lesz nálunk, de utána jövök majd még képekkel.

Szép napot mindannyiunknak!

Egy másik gyönyörű hortenziabokor.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13541
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. október 18. 17:50

Sziasztok!

Kata, milyen jó, hogy Samunak is volt kedve sétálgatni. Régebben jobban rá lehetett venni. Tudom, akkor kisebb volt,
csinálta, amit mondtál neki. Egy felnőtt meg megy a saját feje után.

Holnap folytatom a képfelrakást.

Az egyik adományboltban fotóztam ezt a banyatankot. Már korábban írtam, hogy kint ezt az elől tolós fajtát veszik inkább,
de húzósat is lehet látni időnként.

A fotók közt spoiler is van, ne hagyjátok ki!

10 fontba azaz 4800 ft-ba került. Nagyon jó állapotban volt. Pont ma láttam az egyik kirakatban egy húzós banyatankot
18 ezerért.

Kép

Kép


Spoiler: mutasd
Tele volt az orra, porlasztottunk:

Kép

Hercegkisasszonynak öltözve épp hercegkisasszonynak öltöztet egy mágneses babát:

Kép

Míg mi az iskolás cipők közt válogattunk, ő felnőtt magas sarkúakat próbálgatott :)) :

Kép

Kép

Még a régi lakásban épp azt néztük végig, hogy hogyan tesznek fel és hogyan szállítanak el egy meghibásodott autót.

Kép



Július 27. hirtelen nyár lett pár napra. Már nem csak szürke-fekete esőfelhőket lehet látni.

Kép

Kép

Kép

Kép
Már Jamie Oliver fiának is van szakácskönyve, főzőműsora, és főzős yt csatornája is. Tiszta apja egyébként.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7282
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. október 18. 20:08

Sziasztok! Gyorsan írok, mert kicsit elfilmeztem az estémet, és mennem kell Az esti dolgokat rendezni!

Rita, nagyon tetszett a beszámoló, arra a miniszatyorra én is emlékszem, sokat használtuk, igaz nem is igen volt még akkor másfajta, később jött a füles műanyagtáska, meg a fonott kosár.

Lilyke igen aranyos nagyon élvezi a mindennapokat. Helyes minden ruhában. Gondolom élvezi is az iskolai életet.
Jót derültem a magassarkú próbálkozáson, de nagyon ügyesen áll benne. :D

Olvastam az újságban, hogy nálatok is lesz áramszünet. De szerencsére nem tart sokáig.
Majd itt is lesz, mert nemcsak a műszaki karbantartás, hanem a túlnőtt fák ritkítására is ilyenkor kerül sor.

Nagy ölelés mindenkinek! :x :-bd :flower1: :littlehearth:

ui,. nem is tudtam hogy Oliver gyerekei is már olyan nagyok, és milyen ügyesek, hamár könyvet is ad ki.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13541
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. október 19. 17:26

Sziasztok!

Szia Kata!

Közben eszembe jutott, hogy cekkernek hívtuk ezeket a szatyikat régen. Egy idős bácsi vagy néni hagyhatta el az utcán.
Igen, emlékszem a színes, füles műanyag szálakból font cekkerekre is. De régen volt!

Spoiler: mutasd
Most hétfőn volt Lilykének szülői értekezlete. Ugyanúgy van, ahogy a bölcsiben volt: 10 pecekre beosztott időpontokra
lehet feliratkozni. Csupa szépet és jót mondtak Lilykéről. Keveset beszél otthon az iskolai életről, csak azt látjuk, hogy
állandóan iskolásat kell játszani vele (korábban állandóan bölcsiset játszott). Ő Miss Naylor (így hívják a tanítónénijét),
mi pedig a gyerekek vagyunk. A szülőin elmondta a lányom Miss Naylornak, hogy milyen módszerrel tanítja nekünk a
hangzástant Lilyke, vagy hogy miket szokott mondani, miközben írni tanítja a számokat és a betűket. Miss Naylor azt
mondta, hogy teljesen magára ismer, szóról-szóra ezeket szokta mondani ő is, és nagyon nevetett. Majd ha találok, teszek
be tanítós képeket is. Bár nagyon figyeltem az órán :D, úgy emlékszem, csináltam párat.


Továbbra is válogatás nélkül teszem ki a fotókat, emiatt elég vegyesek.

Július 14. (csak a ruházat miatt írom, hogy nem ősz vagy kora tavasz van épp) Lilyke szappanbuborékok között:

Kép

Kint tudtam meg, hogy Biden kiszállt/kiszállították az elnökválasztási csatározásokból.

Kép


Spoiler: mutasd
Barbiztunk.

Kép

Vége az első iskolai napnak, megyünk haza, csak előtte a szomszédos játszótéren elidőzünk egy kicsit.

Kép

Két nappal később, szintén hazafelé menet.

Kép

Egy hétig hamarabb kellett hazahozni a kicsiket, emiatt fordulhat elő, hogy Lilyke már kint van az iskolából, míg
a nagyobbak még bent vannak.

Kép

Kép

Kép

Ez volt az a nap, amikor még a régi lakásból indultunk iskolába, de már az új házba mentünk haza.

Kép

Beállok a sorba. Először nagyon furcsa volt, hogy sorban állva várjuk, hogy kinyissák az iskola kapuját. De szűk a
járda, nem akadályozhatjuk a járókelőket.

Kép

Ahogy kijön az osztályból, máris mondja, hogy nagyon éhes. Vagy a játszótéren ülünk le enni, vagy most, hogy
autóval jönnek érte, a kocsiban eszik. Eső esetén várnia kellett, amíg haza nem értünk.

Kép

Utána játék:

Kép

Pénteken tornaruhában kell menni.

Kép


Magyar könyvecske az egyik adományboltban.

Kép

Macsek.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7282
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. október 20. 10:14

Sziasztok, szia Rita! Nagyon élveztem a képes beszámolót, látszik Lilyke minden pillanatán hogy mennyire élvezi a mindennapokat! Öröm nézegetni a képeket.
Remélem az új lakásba már mindkét családban megtörtént a bevackolás. Nagyon kíváncsi leszek, ott neked milyen szomszédaid lesznek.
Jobb lesz e a fekvése, nagysága, belső elrendezése. stb.

Izgatottan várom a további beszámolót. Nagy ölelés mindenkinek! Szép vasárnapot! :x :ymhug: ~o) :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13541
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. október 21. 7:39

Szia Kata!

A lányomék még vackolnak. Sok még a garázsban a kibontatlan zsák. Várják az új konyhaszekrényt, a fürdőjük is most
újul és beépített szekrényeket csináltatnak, de lassan a helyére kerül minden.
A fiamék már foglalót és előleget is fizettek. Ők egy Miskolccal szomszédos faluba költöznek majd. Szombaton elmentünk,
hogy én is lássam legalább kívülről a házat, az utcát, és magát a falut is, mert még nem jártam ott. Nagyon tetszett, amit
láttam.
Én egy ugyanolyan lakásba költözöm, amilyenben most lakom, de az egy fél szobával (étkező) nagyobb lesz. Biztosan te is ismered
az ilyen típusú lakásokat és házakat. Gyerekkoromban nagy számban épültek hasonlók, még a panel házak megjelenése előtt.

A leendő lakásomnak ez az alaprajza. Kb. 52 négyzetméter. (kattints rá):

Kép

Szerettem volna a közelben maradni, mert nagyon csendes, nyugis környék ez, de tizenöt perc sétával bent vagyok a belvárosban.
Az új lakás a szomszéd házban van, mindenre kiterjedően felújították, nekem csak festenem kell. Már a képek alapján nagyon
tetszett, de miután megnéztem, biztos voltam a választásomban.

Most a jobb szélen lévő lépcsőházban lakom az elsőn (írtam már, hogy ez a fiamék lakása), és a világoszöld épület bal szélén lévő
első lépcsőházában a negyedik emeleten fogok lakni (ha jól számolom, ez hat autónyi távolság :D ). Most nem az utcafrontra néz
az ablakom, az új lakásban arra fog, de ez egy nagyon csendes utca, ide csak az hajt be, aki itt lakik.

Kép

A vőm mesélte, hogy gyerekkorában úgynevezett "lollipop lady"-k, magyarul "nyalókás nénik" irányították az iskolák előtt a gyerekek
úton való áthaladását. Ezek a hölgyek általában anyukák vagy nagymamák voltak, akik önként vállalták ezt a feladatot. A nyalókás
kifejezést a kezükben tartott tábla miatt kapták. Ő ma Anglia legidősebb lollipop ladyje. 50 éve vigyáz a gyerekek biztonságára.

Kép

Lilyke iskolája előtt nincs forgalmas út, nincs szükség nyalókás nénikre, de azért hogy megmaradjon a hagyomány, táblával
jelzik őket. A rendőr jelenléte reggel már modernebb dolog.

Kép

Cicus:

Kép

Mi lehet ebben a sok papírdobozban? Tea? Kávé? Papírzsebkendő? Nem... Bor! Tudjátok, ezek olyan dobozok, amikben a tej is van. Hmmm.... Érdekes...

Kép

Nem tudtam, hogy még mindig él az a szokás, hogy kihordják a tejet azoknak, akik ezt igénylik:

Kép

Kinek a tej, kinek a házszáma van a lépcsőjén.

Kép

Egy nagyon finom aligkalóriás vacsora.

1 kisebb cukkini lespirálozva
vegán pesto (DM-ben vettem)
csicseriborsó
tofukockák

Kétféle vegán pesto van a DM-ben: bazsalikomos és szárított paradicsomos. Mindkettő nagyon-nagyon finom.

Kép

Gazdag tökfőzelék, hogy minél többet elfogyasszak a napi tucatból. Tudom, túlzásnak tűnik ennyi minden a tányéron,
de én már így szeretem. Zöldség, hüvelyes, keresztesvirágú, gabona, egyéb zöldség, zöldfűszer - hat dolog a napi tucatból.
A hajdinát már nem főzöm magában. Bár úgy is nagyon szerettem, de kinoával még finomabb. (9 perc az elektromos kuktában).
A főzelékbe nem főzöm bele a babot, a főzés végén adom hozzá. Az édeskrumplit és a brokkolit együtt pároltam az elektromos
kuktában (4 perc).

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7282
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. október 21. 10:41

Sziasztok, szép reggelt mindenkinek, bár lassan dél lesz..
Rita, köszönöm a beszámolót, nagyon tetszett, s lehet túlzás, de én azonnal beleszerettem az alaprajzba magába is.
Kamra és ebédlő!!!! mindkettő fantasztikus, ha van az embernek ilyenje. Itt még rendes szekrényes spajz sincs. sajnos.

Mai napig is a könyvespolcom tölti be a kamrarészt!
Nálunk már nem múködik az, hogy kiteszel valamit, mert szinte rögtön lába kel. :(( . Pedig muszály lesz venni rendesebb lábtörlőt is, mert ami van már nevetségesen gyenge, csak arra jó hogy kicsússzon az ember lába alól a talaj! mármint a lábtörlő!

Még nem vettem fel az új cipőmet, nem volt annyira hűvös, érdemes lett volna, azt meg hogy esetleg beleizzadjon a lábam nem akartam.

Reggelente már hordhatnám, de nincs hova menni, de hamarosan lesz, ugyanis megtudtam, hogy a piac egy része egész közelre költözött!!!-

Megyek most, mert vannak tennivalóim, mindenkinek kellemes hetet kívánok!
:-bd :ymhug: ~o) :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13541
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. október 22. 8:33

Szia Kata!

Egy hibája van csak a lakásnak, az, hogy a félszoba nagyon keskeny. De már ezt is megszoktam, mióta itt lakom. Cserébe a nagyszoba
jó nagy. Nagyon fontosak a tárolóhelyiségek, és erre Angliában se gondolnak. Nemcsak a lakásokban, a házakban sincsenek spajzok.
Szerencsére a lányomék házában van garázs, ami miatt kicsi ugyan a nappali, de a ritkán használatos dolgokat el lehet tüntetni benne.

Mikor ideköltöztem a fiamék is mondták, hogy nehogy vegyek új lábtörlőt (elég kopott a régi), mert ellopják. Mivel nem lehet csak
úgy bejönni a házba, gondolom, hogy a lakótársak csórják el. Elgondolkodtam rajta, hogy utána mit csinálnak vele. Az ajtójuk elé nem
tehetik, mert lebuknának. Odaadják egy rokonuknak, aki cserébe szintén lop neki egyet? Annyira utálom, hogy még egy lábtörlő sincs
biztonságban.

Milyen jó lesz piacozni néhanapján! Nekem a közelemben van a piac, minden nap keresztül megyek rajta, hogy a napi almámat, amit
hazafelé jövet szoktam elmajszolni megvegyem, de ezen kívül és néhány zöldségen kívül már nem szoktam itt vásárolni. Az eladók
utálatosak, durvák (nem a vidéki nénikékről beszélek), már szinte semmihez nem lehet hozzáérni, nem tudok válogatni. Az ő szempontjaikat
is megértem, de nekem is vannak szintén fontos szempontjaim. Például az, hogy azért a sok pénzért, amit ott hagynék, ne rohadt,
penészes, vagy éretlen, kőkemény gyümölcsöt kapjak. Az üzletekben legalább tudok válogatni. A másik, hogy az esetek 85%-ban a
piaci árak magasabbak, mint a bolti árak. És ez csak Miskolcra vonatkozik, lehet, hogy máshol másképpen van. Minden nagyobb üzletben
megfordulok, itt az Intersparban éri meg a legjobban zöldséget venni. Írtam már egyszer, hogy minél messzebb van egy szupermarket
a piactól, annál drágábbak a zöldek. Saját megfigyelés, nem biztos a szándékosság.
Paggy se és Ági se panaszkodott még soha az ő piacaikra, ebből gondolom, hogy ez a helyzet település specifikus.

Remélem az új cipő beválik, és megdolgozik az áráért! :D Ha van kedved fotózd le, és kiteszem ide. Vagy feltetted a fb-ra? Mindjárt
megnézem. Megnéztem. A cipőt nem láttam, de új fotókat igen.

Mostanában bútorüzletekben szoktam nézelődni. Ma a Möbelixbe fogok elmenni, és be is kell vásárolnom, mert holnap főznöm kell,
és zárva lesznek a boltok.


Kata fotói:

A gombának megpróbáltam utána nézni, de nem sikerült beazonosítani. Viszont azt olvastam, hogy azokon a fákon tudnak megjelenni,
amik már nem teljesen egészségesek.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7282
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. október 22. 12:12

Sziasztok, Szia Rita! Várom a csomagom, utána megyünk boltba. Csak kenyeret és gyümölcsöt veszek.
A cipőt majd lefényképezem, amikor előveszem hogy felvegyem. Ma igazán kellemes idő van, 1-fél2 között mondta a futár hogy érkezik.
Most gyorsan csinálok borsófőzeléket, eszünk, addigra talán meg is jön.

Mostanában több minden esik ki a kezemből, persze megint a turmixnak a teteje. S az még hagyján, de úgy begurul a konyhaszekrény aljába, hogy nem tudom kiszedni. még seprüvel sem.

Meg kell várni a szomszédomat míg hazaér.
Na megyek mert még esti báliruha van rajtam. ... =)) :x :ymhug: :D :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég