Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 20. 21:06

Megnéztem a képeket.Rita!Igazán gyönyörű a maradék köd a rét közepén!Jön a november,csinálj nekem ,amjd ilyen gyönyörű ködöseket.A Sajó is csodálatos a 2. képen!ÉS megtaláltalak,"szellemként" az első kép alján!!! :)) Megint nagyon gusztusosak a kaják.Már majdnem rajta vagyok,hogy elkészítsem,mindig közbejön valami!!!!és a párom parasztgyomrúúúú:-CSAK JÓ ZSÍROSAT ÉS SZAFTOSAT!!!"-megörjít vele,de megértem,más az ízlése :YMHUG: :YMHUG: :YMHUG: Köszönöm a szép képeket.Ja és rondák az angliai műanyak díszek!!!!BOCSÁNAT!!!! ^:)^
Kedves Kata!Tényleg sejtelmesek az esti képek.NAGYON JÓK!!!!!!!!!!!!!Mint egy impresszionista festmény az egyik.A ködös is tetszik.Tőled is kérek majd ködös fotót \:D/ Samuka és TE két huncutka,ahogy belesomolyogtok a képbe.ARANYOSJól áll Samunak a zöld!!! :) Nem is írtam,hogy szó szerint el voltam ájulva a győri fotóidtól.Nagyon-nagyon jók.Hangulatosak,élesek,szépek.Ne hagyd abba a város bemutatását.Írtad,hogy majd egyszer lementek a Rába-partra.Drukkolok ,hogy sikerüljön a tanya-üzlet.Köszönöm szépen az igazán jó fotókat. :flower1: :flower1: :flower1:
Lányok!
Biritől kaptam egy jegyet a Koreai Filmfesztivál nyitófilmjére:ÉLŐSKÖDÖK
Tudom,hogy az ÁZSIÁN fent van,de én majd csak ott nézem meg.
A másik:
Jövő vasárnap színházba megyünk Lillával.A nászasszonyom vett 3 jegyet az OPERETTBE /mesemusicalok részletei????????/Remélem!!!!nézhető lesz.
Mindenkinek szép estét kívánok!Paggy :movingflower: :littlehearth: :movingflower:
Az előkert alakul.ANNYI MÁS DOLGOM VAN!!! x_x
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 21. 23:04

Most csak beköszönök, mert majdnem éjfél van...a reggeli képeket majd most már holnap..Paggy, jó lehetett a találkozó öröm az ilyen ráadásul nem is sikeredett unalmasra! :)) Én még soha nem voltam egyiken sem..
Az est biztosan csodás lesz Lillával és a filmről is beszámolsz majd..izgalmas lesz ott nézni először, és ha nagyon tetszik talán még a neten is újranézed.. hát kíváncsi leszek hogy döntesz. Tanyaeladás folyamatban...eddig félúton...3 mill különbséggel..aki előbb jön az viszi...mert az igérgetésekkel tele a hócipőm, már a pénz sem érdekel, csak tudjam a hátam mögött! :(( Csak Samukámat sajnálom mert minden nap kimenne...most olyanja van, alig tudom lebeszélni hogy más dolgunk van... :( i-) :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 22. 4:59

Kata! Biztosan megint minden rendben lesz az állapotfelmérésen. Egyébként már akartam írni,
hogy Samukán nem fog az idő. Pár éves fotókon is úgy néz ki, mint a maiakon. Látszik, hogy
nagyon szépen gondoskodsz róla. Már írtuk páran, mekkora szerencséje van, hogy téged kapott
anyukájának. :) :)

Igazad van, add el a tanyát minél hamarabb! Nincs segítséged, ezért felesleges tartogatni, csak
neked van problémád vele. Nektek kettőtöknek sokkal jobb a városban, ahol nem kell fűtened,
füvet nyírnod, a ház kisebb-nagyobb hibáit javítgatnod.

Paggy, jót vigyorogtam a felső képen. Milyen jólesik együtt sziesztázni a cimbikkel. Aranyosak!
Látom, még mindig tölcséres a cicusod. Meddig lesz rajta?

Emlékszem, tettél már fel egyszer képeket a volt tanítványaiddal való találkozásról. Akkor is jól
szórakoztatok. Nagyszerű hagyomány, ápoljátok sokáig!

Megpróbálok hozni ködöseket, de sajnos a mai és a pénteki lyukasórámban is helyettesíteni fogok,
szóval a héten nem lehet rá számítani.

Én is feltétlen híve voltam a magyaros konyhának. Finom is az nagyon! Meg tudom érteni a párodat.

Nem csak az Ázsia Ékkövein van fent az Élősködők, hanem itt nálunk is! A fordító, mili56, a csapatunk
tagja.

http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=195&t=268

Hátha tetszeni fog a musical! Ha olyan nagyon szép színes fotókat fogsz tudni hozni róla, mint a
legutóbbi alkalomról, mi élvezkedni fogunk. :D

Zsuzsiék Chesterben voltak a hétvégén. Majd hozom a fotókat, most csak két kép tőle. A felső kép
mutatja, hogy még csak ősz van, de az alsón már a karácsonyi készülődés jelei is láthatóak. Hová
rohannak ezek?

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 22. 8:14

sziasztok! Szép reggelt mindenkinek..majdnem későn néztem ki..annyira lefoglaltak a néznivalók, miközben ittam a tejeskávémat. :D
Még ez a maradék köd is elég jelentős, és meg is jelent az első téli madár... :-o

Rita, milyen bájosak azok a mókusok, látszik, hogy kiélvezik a kellemes időt. ;) A rohanós karácsonyi készülődést nem értem, még november végénél megértem de ilyen korán...elveszíti a kedves varázsát addigra, az izgalmas várakozással együtt.!

Hozom majd a lemaradt egy két fotót is, csak most mennem kell a dolgomra, valamint éppen töltöm fel a telefont!. Mindenki óvatosan közlekedjen. :-bd :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 22. 19:48

Halihó Lányok!Megjöttem.Próbáltam Lukréciát lefotózni,hogy megmutassam,miként állnak nála a dolgok,de állandóan mozgott.Ma levettem a tölcsért a nyakáról.Eddig még nem szedte szét a varratokat.Most beteszem a képeket.A sokból próbáljátok összerakni hogy is néz most ki!Holnap megyünk varratszedésre.BVeteszem a képeket és azután nézelődök.LÁTOM,HOGY VAN MIT!!! :) :) :)
Kép
Kép
Púposítva nyújtózkodik.
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 22. 20:16

Kedves Rita és Kata!Valamint kedves Mindenki!
Először Rita!A múltkori bábszínházas képeket nem én csináltam,mert előadás alatt nem lehet,így a dícséret nem engem illet.Azt hoztam a hivatalos oldalukról.Mindig úgy csinálom,hogy a "becsengetés előtt" kikapcsolom a telefont és a tapsnál bekapcsolom.Nagyon helyes a mókusos kép,először azt hittem Te csináltad,olyan jó közeli.Jó látni újra CHESTERT,sétálgathatunk mi is az utcákon.Utálom,hogy még zöld faledvelek is vannak a fákon és már karácsonyi hangulatotb akarnak a boltosok. :( Rita,a ködös kérésem MAJD,HA LEHETŐSÉGED LESZ RÁ,erre vonatkozik.Katának is ugyanezt írom.HA ÉS AMIKOR.....mert én szeretem a sejtelmes képeket.-Ma megint picit elromlott a kedvem,mert buta módom olivaolajjal sütöttem ki a fűszeres tarját és a párom fanyalgott.NAGYON-NAGYON FINOM VOLT,de mit tehetek,.......FELADOM AZ ÁTNEVELÉSÉT =)) =)) ,mert azt kérdezte :
-Ez a lötty alatta micsoda?-Képzeljétek citromos ,szőlős fincsi szaft volt.Mondtam neki mérgesen/ :)) /-Ezután könnyű dolgom lesz,zsír,hús,krumli és kész.-Erre azt mondta:-Az jó lesz- :(( :(( :(( =)) =)) =)) és vigyorgott hozzá!!!Na így legyen az ember kreatív!!!Rita,köszönöm a 2 képet.
Kata!Igazad van,én sem birnám sokáig az izgalmakat.Jöjjenek és vigyék már el a tanyát!remélem édesapád odafent nem fog haragudni :ympray: :ympray: :ympray: .Kiváncsi vagyok a 2 új fotódra,ha sikerül beraknod.
Lányok!Ma láttam valamit a GEO c.újságban.Mindjárt kutakodom egy kicsit és majd berakom.Addig? :-h :-h :-h :movingflower: Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 22. 20:22

Az a neve,hogy GARDENS OF THE BAY

https://en.wikipedia.org/wiki/Gardens_b ... 140809.jpg
Spoiler: mutasd
Kertek az öböl mellett
A Wikipedia-ból, az ingyenes enciklopédia
Ugrás a navigációhozUgrás a kereséshez
Kertek az öböl mellett
Taman di Persisiran ( maláj )
滨海 湾 花园 ( kínai )
வளைகுடா தோட்டம் ( tamil )
OCBC Skyway, Gardens By The Bay, Szingapúr - 20140809.jpg
A Supertree liget Gardens by the Bay mellett
Wikimedia | © OpenStreetMap
típus Természeti park
Elhelyezkedés Downtown Core , Kallang , Marina East , Marina South , Singapore
Koordináták 1 ° 17′5 ″ é. Sz. 103 ° 51′54 ″ Kkoordinátái: 1 ° 17′5 ″ é. Sz. 103 ° 51′54 ″ k
Terület 101 hektár (250 hektár)
Alkotó 2012. június 29 . ; 7 évvel ezelőtt
Üzemelteti Kertek az öböl mellett
Látogatók 50 millió (2018. október óta) [1]
Nyisd ki Napi
Tömegközlekedéshez való hozzáférés CE1 DT16 Bayfront
TE22 Kertek az öböl mellett(2021-től)
Alapítók emlékműve(2025-től)
Weboldal www .gardensbythebay .com .sg
Gardens by the Bay egy természetvédelmi park átívelő 101 hektár (250 hold) feltöltött területek [2] a központi régióban a Singapore , szomszédos Marina víztározó . A park három vízparti kertből áll: Bay South Garden (a Marina déli részén ), Bay East Garden (a Marina East ) és a Bay Central Garden (a Core belvárosában és Kallang belvárosában ). [3] A kertek közül a legnagyobb a Grant Associates által tervezett, 54 hektáron fekvő Bay South Garden. Virágkupája a világ legnagyobb üvegháza. [4]

Az Öböl melletti kertek része a nemzet azon terveinek, hogy „Kertvárosát” „Kertvárossá” alakítsák át azzal a céllal, hogy az életminőséget javítsák a város növényzetének és növényzetének javításával. Először bejelentette a miniszterelnök , Lee Hsien Loong , a nemzeti ünnep Rally 2005 Gardens by the Bay szánták Szingapúr legnagyobb városi szabadtéri rekreációs tér, és a nemzeti ikon.

A szingapúri egyik népszerű turisztikai látványosságként a park 2014-ben 6,4 millió látogatót fogadott el, miközben 2015. novemberében meghaladta a 20. millió látogatót, és 2018-ban több mint 50 millió látogatót [5].


tartalom
1 Bay Central Garden
2 Bay East Kert
3 Bay South Garden
3.1. Konzervatóriumok
3.1.1 Virág kupola
3.1.2 Felhőerdő
3.2 Supertree liget
3.3 Gyermekkert
3.4 Kertészeti témájú kertek
3.5 Bayfront Plaza és Floral Fantasy
4 Költségvetés
5 Szállítási összeköttetések
6 A népkultúrában
7 Lásd még
8 Hivatkozások
9 Külső hivatkozások
Bay Central Garden
A Bay Central Garden összeköttetést biztosít a Bay South és a Bay East Gardens között. 15 hektáron (37 hektár) fekszik egy 3 km-es (1,9 mérföld) vízparti sétányon, amely lehetővé teszi a festői sétákat Szingapúr városközpontjától keletre. [6] A Bay Central Garden további fejlesztései várhatók az elkövetkező néhány évben.

Bay East Garden

A szingapúri láthatár a Bay East Gardenről nézve
A Bay East Garden 32 hektár (79 hektár) méretű, és egy 2 km-es (1,2 mérföld) sétányú homlokzattal rendelkezik, amely a kikötő közelében található. A Bay East Gardenben átmeneti parkot fejlesztettek ki a 2010-es nyári ifjúsági olimpia támogatására . A kert első szakaszát 2011 októberében nyitotta meg a nagyközönség, lehetővé téve alternatív hozzáférést a kikötőbe . [7]

Úgy tervezték, hogy nagy trópusi levél alakú kertek sorozata legyen, amelyek mindegyikének megvan a saját tájrendezési forma, jellege és témája. Öt vízbevezető nyílás lesz az irányadó szélirányhoz igazítva, maximalizálva és meghosszabbítva a partvonalat, miközben lehetővé teszik, hogy a szél és a víz áthatoljon a helyszínen, hogy elősegítsék a körülvevő hűvös tevékenységi területeket.

A Bay East Garden a látogatók számára akadálytalan kilátást nyújt a városra. A Bay East Garden közelgő fejlesztései a víz témáján alapulnak.

Bay South Garden
A Bay South Garden 2012. június 29-én nyílt meg a nagyközönség számára. [8] Ez a három kert közül a legnagyobb, 54 hektáron (130 hektár), és célja a trópusi kertészet és a kerti művészet legjobbjainak bemutatása .

A Grant Associates által kidolgozott általános terv általános koncepciója egy orchidea ihletéséből származik , mivel reprezentatív a trópusokra és Szingapúrra, mivel az ország nemzeti virága, a Vanda „Miss Joaquim” . Az orchidea a vízparton (télikertekben) gyökerezik, míg a levelek (terepformák), hajtások (utak, utak és összekötő utak) és a másodlagos gyökerek (víz, energia és kommunikációs vonalak) azután integrált hálózatot alkotnak virágzással (témakertek és supertrees). a kulcskereszteződéseknél.

Konzervatóriumok

Kertek az öbölben 2012-ben
A szingapúri Gardens-öböl téli télikertje két hűtött télikertből áll - a Flower Dome-ból ( kínai : 花 穹 ) és a Cloud Forest-ből ( kínai : 云雾 林 ), amelyek a kikötő szélén helyezkednek el . A WilkinsonEyre és a Grant Associates által tervezett télikertek célja a fenntartható építési technológiák energiahatékony bemutatása, és minden időjárási szempontból megfelelő képzési hely biztosítása a kertekben. Mindkettő nagyon nagy (körülbelül 1 hektár (2,5 hektár)), és a Flower Dome a világ legnagyobb oszlop nélküli üvegház. [9]


Szingapúr városára a naplementekor a kertből az öbölben
Az üvegházak építése kétféleképpen különbözik. Mindenekelőtt azzal, hogy ilyen nagy üvegtetővel rendelkezik kiegészítő belső tartó (pl. Oszlopok) nélkül. Másodszor, mivel az építmények erősen célja a környezeti lábnyom minimalizálása. Az esővizet a felszínről összegyűjtik és keringtetik a hűtőrendszerben, amely a Supertrees-hez kapcsolódik. A Supertree-ket mind a forró levegő szellőztetésére, mind a keringtetett víz hűtésére használják. [10]

Virág kupola
[ árajánlat szintaxisának ellenőrzése ] [ árajánlat szintaxisának ellenőrzése ]

Itt a lista egyes növények nőnek a Flower Dome: [11]

Adansonia grandidieri
Adansonia madagascariensis
Adenanthos sericeus
Agave guiengola
Agave victoriae-reginae
Aloe barberae
Anigozanthos flavidus
Araucaria araucana
Bombax ceiba
Brachychiton rupestris
Brahea armata
Bulbine namaensis
Camellia japonica
Carnegiea gigantea
Ceiba chodatii
Cleistocactus winteri
Crassula ovata
Cyphostemma juttae
Dasylirion longissimum
Dianthus barbatus
Dorstenia gigas
Dracaena draco
Echinocactus grusonii
Euphorbia horrida
Faucaria tigrina
Ferocactus glaucescens
Ferocactus pottsii
Fouquieria columnaris
Jubaea chilensis
Magnolia grandiflora
Olea europaea
Phoenix canariensis
Phoenix dactylifera
Protea cynaroides
Pseudobombax ellipticum
Xanthorrhoea glauca
Cloud Forest

A Felhő-hegy

Az elveszett világ
A Cloud Forest magasabb, de kissé kisebb, 0,8 hektáron (2,0 hektár). Ismétli a délkelet-ázsiai, Közép- és Dél-Amerikában található, a tengerszint feletti 1000 méter (3 300 láb) és 3000 méter (9800 láb) tengerszint feletti trópusi hegyvidéki térségekben található hűvös, nedves körülményeket. A szálloda 42 méteres (138 láb) „Felhő-hegyről” érhető el, amely lifttel megközelíthető, és a látogatók kör alakú úton tudnak leszállni a hegyre, ahol egy 35 méteres (115 láb) vízesés frissítő, hűvös levegőt biztosít a látogatók számára.

A „Cloud Mountain” maga is egy bonyolult szerkezet teljesen burkolt epiphytes mint az orchideák, páfrányok, páva páfrányok, kalász- és Korpafűfélék , broméliák és anthuriums . A Grant Associates tervezését a Maiden Hair gomba ihlette, és több szintből áll, amelyek mindegyike eltérő témával rendelkezik, beleértve az Elveszett világot, a barlangot, a vízesést, a Kristályhegyet, a Felhő-erdő galériát, a Felhő-erdőt. Színház és a titkos kert.

Az alábbiakban felsoroljuk a felhőerdőben növekvő növényeket: [12]

Arundina graminifolia
Coelogyne usitana
Dracula diana
Gongora gratulabunda var. aceras
Masdevallia ayabacana
Nepenthes jamban
Megszünteti a truncata-t
Nepenthes ventricosa × singalana
Odontoglossum cirrhosum
Oncidium Sharry Baby 'édes illat' ( O. Honolulu × O. Jamie Sutton)
Paphiopedilum maudiae
Paphiopedilum rothschildianum
Phalaenopsis cornu-cervi
Phalaenopsis schilleriana
Rhynchostylis gigantea
Sarracenia sp.
Wollemia nobilis
Supertree Grove
A supertree faszerű szerkezetek, amelyek uralják a kertek tájképét, magasságuk pedig 25 méter (82 láb) és 50 méter (160 láb) között lehet. Ezeket a Grant Associates tervezte és tervezte, az Atelier One és Atelier Ten ötletes fejlesztésével. Függőleges kertek, amelyek sokféle funkciót látnak el, beleértve az ültetést, az árnyékolást és a kertek környezeti motorjainak működését. [13]


Supertree Grove, Szingapúr

Éjszakai kilátás a Supertrees-re
A Supertrees otthont enklávék különleges és egzotikus páfrányok, a szőlő, az orchideák és egy hatalmas gyűjteménye bromeliads , mint Tillandsia , többek között a növények. Fel vannak szerelve olyan környezetvédelmi technológiákkal, amelyek utánozzák a fák ökológiai funkcióját: fotovoltaikus cellák, amelyek napenergiát használnak fel, és amelyek felhasználhatók a Supertrees egyes funkcióihoz (például világításhoz), hasonlóan a fák fotoszintetizációjához, és az esővíz összegyűjtése felhasználás céljából. az öntözés és a szökőkút kijelzőiben, hasonlóan ahhoz, ahogy a fák abszorbeálják az esővizet a növekedés érdekében. A Supertrees a télikertek hűtési rendszereinek részeként levegő szívó és elszívó funkciókat is szolgál.

Két nagyobb Supertrees között van egy emelkedett sétány, az OCBC Skyway, amely lehetővé teszi a látogatók számára a kertre néző panorámás kilátást. Minden este 7: 45-kor és 20: 45-kor a Supertree-liget életre kel egy összehangolt fény- és zenebemutatóval, amelyet a Garden Rhapsody néven ismernek meg. A műsor kíséretének zenéje körülbelül havonta változik, bizonyos témákkal, például a Csodálatos Világ és a Zenei Színház éjszaka, amelyek kivonatokat / darabokat mutatnak be olyan filmekből, mint a Jurassic Park és a Karib-tenger kalózai .

Az olasz pavilonban az Expo 2015- ben Albero della Vita (vagy olaszul az "Élet fája") nevű szerkezet szerepelt , amely vizuálisan hasonlónak bizonyult Szingapúr Supertreeséhez.

Gyerekkert
A Grant Associates tervezte, amely szintén a Gardens by the Bay tervezte. A Gyerekkertet a Távol-Kelet Szervezete teljes mértékben finanszírozta 10 millió dollárban. Ezt a látványosságot 2014. január 21-én nyitották meg. A gyermekkert a faház és a kalandút közelében található. A kalandút trambulinokból, egyensúlyozó gerendákból, függő hidakból és egyebekből áll.

Keddenként hétfőtől péntekig 10-től 19-ig, szombaton, vasárnap és ünnepnapokon 9-től 21-ig nyitva tart. Hétfőn vagy a következő munkanapon zárva tart, ha hétfő ünnepnap. [14]

Kertészeti témájú kertek
Két teljesen különböző készlet kertészeti témájú kertek központtól a kertészeti örökségét a különböző kulturális csoportok Szingapúrban és a biológia, az ökológia kertek és erdők. Ezek fontos részét képezik a Kertek oktatási programjának, amelynek célja a növényekkel kapcsolatos ismeretek nyilvánosságra hozatala.

Az „Örökség Gardens” téma területén kertek, hogy kiemeli a különböző kulturális csoportok Szingapúrban, és fontos szerepet játszanak, hogy a növények a saját kultúra, valamint az ország gyarmati történelem. Szintén a szingapúri és délkelet-ázsiai gazdaságilag fontos üzemekre összpontosít. A négy kert az indiai kert, a kínai kert, a maláj kert és a gyarmati kert. [15]

A "Növények világa" téma hangsúlyozza a különféle növények közötti kapcsolatok hálózatát törékeny erdőben, bemutatva a bolygó növényi életének biodiverzitását. Hat részkeretből áll, amelyeket hat „kert” szemléltet, amelyek Discovery, Life Web, Gyümölcsök és virágok, Understorey, Palms World és Fák titkos életének nevek. [16]

Bayfront Plaza és Floral Fantasy

A Marina déli leendő kert városi újjáépítési hatóságának modellje
A Bayfront Plaza a főbejárat kapitányságon a kert származó Bayfront MRT állomástól. Ez magában foglalja a vadonatúj látványosságot, a Floral Fantasy nevét, amely négy virágkertészeti kerti tájból és egy futurisztikus 4D-es utazási élményből áll. Az 1500 négyzetméteres Floral Fantasy négy különféle kerti tájat fog bemutatni - mindegyik a virágművészet eltérő koncepcióját mutatja be, valamint egy 4D-es multimédiás útvonalat, amely szimulálja a szitakötő repülési útját az Öböl kertjein keresztül. Ide tartozik egy fedett rendezvényterület, a Bayfront Pavilon, egy kávézó és egy hétvégi hétvégi élelmiszer- és italvásár.

Költségvetés
A projekt végleges építési költsége, amely nem tartalmazza a földterület árát, de magában foglalja a belépési utat, a csatornázási munkákat és a talajjavítást, egy 1,035 milliárd dolláros költségvetési keretben volt. [17] Az éves működési költség várható volt, hogy körülbelül $ 58 millió, ebből $ 28 millió volt működésre Konzervatórium épületek. A projekt 1,7 millió látogatót fogadott be 2012. június és október között, akiknek ingyenes volt a belépés a park legtöbb részébe, de jegyet kellett vásárolniuk a télikertekbe való belépéshez. [18]

2006-ban nemzetközi versenyvizsga került megrendezésre a park kialakítására, amely több mint 70 pályázatot vonzott be 24 ország 170 vállalkozása által. Két brit cég - a Grant Associates [2] és Gustafson Porter - nyerte el a Bay South és a Bay East Gardens szerződéseit.

A vezető dizájnok, a Grant Associates mellett a Bay South tervezőcsoportjában szerepeltek a WilkinsonEyre , az Atelier Ten (környezetvédelmi tervező tanácsadók) és az Atelier One (építészmérnökök). Számos szingapúri cég támogatta őket, köztük a CPG Consultants (építészeti, civil és szerkezeti, mechanikai és elektromos), a Meinhardt Infrastructure (polgári és építészeti), a Langdon & Seah (költségtanácsadók) és a PMLink (projektmenedzsment).

A közlekedési kapcsolatok
A legközelebbi Mass Rapid Transit állomás Bayfront MRT állomástól. A kert a Bay MRT állomás, építés alatt, megnyílik 2021-ben [19]

A Bus Bus 400 kiszolgálja a kerteket is. [20]
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 22. 20:28

Nézzétek meg a fenti linken a képeket!FANTASZTIKUS!!!!!!!
Most megyek mosogatni.Szép estét!Paggy :movingflower: :littlehearth: :movingflower:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 23. 6:27

Kata! Nálunk is hatalmas nagy köd volt tegnap reggel. Az ablakon kinézve nemhogy a kert végét,
de az elejét sem láttam. Aztán ismét csoda szép idő lett.

Paggy! Szegény Lukrécia sebe még mindig szörnyen néz ki, de begyógyult, és ha a varrat sem lesz
már benne, élheti a régi életét. Ha benövi a szőr, el is lehet felejteni ezt a "kalandot". Már az is
biztató, hogy nem tudtad lefotózni, annyit ficergett.

Cicánál lehet, hogy nem alkalmazható, mert hajlékonyabb a teste, de mi Dundinál azt csináltuk,
hogy amikor bent volt a lakásban levettük róla a tölcsért, és egy lepedőből fabrikált "ruhát" adtunk
rá, ami a hátán volt több helyen megkötve, így a hasához nem fért hozzá, és nem tudta piszkálni
a varratokat.

Ötven évig ugyanezt csináltam, mint a párod. Nem voltam hajlandó a magyaros konyha nyújtotta
komfortzónámból kilépni. Szóval megértem a párodat. Emlékszem, hogy milyen nagyon sokára
voltam hajlandó megkóstolni a kínai kajákat. Ma sem nagyon rajongok értük egyébként. De azt
végképp nem tudtam volna elképzelni, hogy én majd indiai fűszereket fogok használni a főzéshez.
A húsmentesség gondolata pedig végképp kiverte volna nálam a biztosítékot. :))

Kata, Paggy! Szerintem is elveszíti a varázsát a karácsony, ha már októberben az orrod alá dugják.
Mindent a pénz diktál. A Halloweentől is nagyobb biznisz, azt is elnyomta. Emlékszem pár éve még
olyan fotókat küldött Zsuzsi, amin az üzletek őrül halloweenes kínálatán szörnyülködtünk.

Na, jöjjön Chester! Ez az a cukker város, amiről két éve és az idén is hoztam fotókat. Ennek van a
hatalmas állatkertje, ami az ötödik legjelentősebb a világon az állatvilág sokféleségének megőrzése
érdekében végzett tevékenysége és kutatásait illetően. Különleges az épen maradt középkori
belvárosa, és a római korig visszanyúló városfala, na, meg egy fantasztikus katedrálisa. Az idén
hoztam fotókat a folyó partján épült szépséges házakról és kertjeikről is. Csak egy párat beteszek
emlékeztetőül (spoiler), utána pakolom Zsuzsi képeit.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 23. 6:28

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 23. 7:14

sziasztok! Nagyon korán megébredtem...Samu meg most feküdt vissza...kint még sötét van. Köszönet a sok szép beszámolóért, el sem hinné az ember azt a sok szépet, ha Paggy is nem hozta volna ezt a városfejlesztési szépségeket. Örülök, hogy Lukrécia is ilyen szépen javul. Pát hét és már nyoma sem lesz...
Rita, milyen jó ötlet a felöltöztetés, majd megmondom az ismerőseimnek..dokik, hogy lehet ezt is javasolni, és akkor nem kell sokáig a tölcsér, Persze függ az állat sérültségétől stb./csak egy pl. fülműtéténél muszáj vagy farok..hogy se rágni se kaparni ne tudja.../ Még a végénél se, mert felszakíthatja az eddig gyógyulást. :ymblushing:
Gyönyörűek az angliai képek...mindig öröm ha láthatja az ember..
készülök feltenni ezt a pár képet, de mindig belefutok ebbe a Tong Császárfa ültetésbe...hát lehet azzal kellene teleültetni a kertet..4- 8 év alatt megtérül.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
:ymblushing: :ymhug: :x :flower1:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 23. 8:12

Lányok, szép pihenőnapot Mindenkinek!
Kertben sün elleni védekezést csináltunk, mot még a maradék fák metszése jön, totál el vagyok veszve. Meg egy kis mosolyszünet is van, igy az energiám kicsit leszivta minden, de majd jövök, mert nagyon le vagyok maradva.
Annyi minden történt, de egyszerűen hulla voltam estére. Elaludtam szinte ahogy lefeküdtem kilenc fele, ami nálam ritkaság. Aztán hajnalban ébredés, kakukkolás egy-két órát és reggel hatkor hulla fáradtan ébredés. Na de egyszer vége lesz ennek is remélem. Úgyhogy jövök majd, nem vesztem el.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 23. 13:16

Kata! Persze, függ az állattól és a sérülés helyétől is. A cicák eleve hajlékonyabbak, mint a kutyusok, lehet,
hogy ők ezt a kis ruhát is leszednék magukról. Dundinak a hasán volt egy nagy vágás. A textilen keresztül
nyalogatta a sebét - már amit elért belőle - ezért három ruhácska is volt egyszerre neki. Az egyik rajta volt,
a másik készenlétben, ha nagyon összenyálazta azt, ami rajta volt, a harmadik meg mosásban.

Mintha a mi időjárásunkat fotóztad volna le. :)) Köd, gyenge napsütés a felszálló ködön keresztül, majd
ragyogó napsütés, jó meleggel. Most épp ebben a fázisban vagyunk.

Nagyon tetszik az a kép, amin a fekete holló van! Kicsit hátborzongató halloweenes. (~~) (~~) (~~)

Ági! Csináld a dolgod, és amikor jönni tudsz majd, nehogy mindenről írj, amiről lemaradtál! Órák mennek
el vele, felesleges. Csak nézelődj, olvasgass, aztán tegyél fel pár képet Ramosról, vagy egy új festményedről,
vagy bármiről, ami mostanában készítettél. Fametszős is jöhet! :))
Mosolyszünet? Néha kell, hogy értékelni tudjuk azt, ha béke van. Majd lesz nálatok is! :ympeace:

Angolóra az egyik 4. osztályban:

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép


Reggel negyed nyolckor:

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 23. 13:23

Sziasztok!gyorsan írok.Előre/megnézés előttz/is köszönöm a ködös és nem ködös/CHESTER!!!!/ fotókat.Holnap este jövök egy csomó állatkert fotóval,mert Lillának szünet van és mi ketten elmegyünk.Tudom Ti sem szeretitek nagyon az állatkertet/én sem/,de mit csináljak lillának nagy kedve van hozzá.Szóval próbálok "emberséges" áéllatképeket/VIDEÓT!!!/ csinálni.Lukrécia túl van a varratszedésen /összesen 2 NYEKKET NYÁVOGOTT/ Ági gyere,majd ha ráérsz.Most rohanok,mert leég a fasirt. :-h :-h :-h :movingflower: :movingflower: Paggy
RITA,KATA SZUPER_SZUPER A KÖD!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 23. 14:26

Lányok!Csak nem tudtam megállni és hoztam gyönyörű őszi idős fotókat , ma este fogok nézelődni,nem holnap.Holnap meg az állatkerti "cuccokat" és péntek este KOREAI FILMFESZTIVÁL,vasárnap de.Operett Színház . A "FENE A JÓ DOLGOMAT"!!!!!ÁM közben 1000 állat etetése,almozása,sétáltatása,friss kaja főzés,takarítás,kert,öreg néni lelki ápolása,magam "leápolása" =)) =)) =)) stb....stb.Hozom a fotókat és iszom a 3 korty kávét, :-h :movingflower: :littlehearth: :movingflower:
Kép
Kép
+ LEVENDULA CICÁM
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 23. 14:53

Kitty is előkerült:
Kép
Hazaértünk/Lizi nem jött velünk most sétálni./:
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 23. 14:58

Kép
Még virágzik a paradicsomom a gangon:
Kép
2 l,usta frézia most hajt ki.Kora tavasszal ültettem."KÉSŐN ÉRŐ FAZONOK":
Kép[/url)
[url=https://postimg.cc/nCZ4ZZy8]Kép

:-h :movingflower: :littlehearth: :movingflower:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 23. 20:34

először Áginak..mosolyszünet..olyan időnként nálunk is van...aztán annyira elkezdünk egymásnak hiányozni, hogy hogy hol ő jön előbb hozzám, én hozzá...egymásra mosolygunk összeduccoljuk a fejünket és szent a béke../anya éhes vagyok kezdetű mondattal/ :))
Sajnos egyre többször történik baleset, újabb formája, két hete kezdődött vagy 3 de már nagyon tele a hócipőm! De nem tudok ellene tenni. Látszólag nem változott semmi, talán érzi,m hogy befejeződik megint egy életszakaszunk...mert a héten utoljára megyünk ki Örkénybe..még talán kétszer.. ;;) .
elvégre a villanyórát és a vízórát is le kellene olvasni...megoldjuk valahogy. aztán az átírások stb. ...megint egy nagy hercehurca lesz. :-o
közben telefon volt...péntekre lesz segítség...elajándékozom a butorzatot...

Ritám olyan csodásak a képeid, hogy igencsak csavaroghatnékja van az embernek... :))
Paggy, olyan lélegzetelállítóan szépek az ősz színei a környezetedben, és látom máris kiváncsi növénykék bújtak elő..lehet 3 hét múlva már bimbók is lesznek rajta. .az udvarotok is milyen takaros lett. Egyébként a kertről jutott eszembe, hogy olvastam érdekes dolgokat a fahamuról, hogy milyen jó a talajnak, és mennyire utálják a tetvek és más kártevők..ja és egerek ellen pedig a molygolyót kitenni..sajnos nem mentettem el a linkeket..de talán a retikül... vagy a nosaltis oldalon mindig vannak más témák is és úgy került az utamba...valamelyik reklám után. :D

Hú késő este van, már javában megy az Istentisztelet...sziasztok..be kell oda lépnem
Jövök majd :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 23. 20:58

Kedves Lányok!Kata!GRATULÁLOK ISMÉT,igazán jól sikerültek a ködös fotók!!!! :ymparty: :ymparty: :ymparty:Nálunk is többször van mosolyszünet,ahogy öregszünk türelmetlenebbek lettünk.FONTOS viszont egymás tisztelete
Spoiler: mutasd
.Régebben jókat röhögtünk dolgokon,mostanában karcosabbak vagyunk,ragaszkodunk a saját igazunkhoz.Vagy,ha nem ,akkor legyintünk.Ez nem annyira jó,de ez van.Nem vagyok haragtartó,de a fafejséget nehezen viselem.ÁM KEZDEM LÁTNI,hogy a másik oldalról nézve én is az vagyok :(( :(( :(( :(( :(( :)) :)) :)) .
Köszönöm szépen a képeket. :-bd :-bd :-bd :movingflower:
Rita!Nagyon szép még mindig a város.Olyan mintha egy film részleteit látnám.KÖSZÖNÖM SZÉPEN a fotókat. :movingflower: :movingflower: :movingflower: Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 23. 22:03

Ezt találtam ma egy koreai újság honlapján:
Kép
A szöveg alatta google fordítóval:
Jinju Namgang Yudeung Fesztivál

Minden októberben gyönyörű lámpák díszítik a Namgang-folyót Jinju-ban, a Gyeongsangnam-do tartományban.
Különféle előadásokat tartanak a hagyományos piacokon, a földalatti bevásárlóközpontokban és a régi városközpontban.
A városi lakosok megemlékeznek a több évszázados múltjáról és együtt imádkoznak a békéért a lámpások világításával Jinju-ban.



A történelem újratelepítése
1592 októberében, amikor az ország káosz volt az első japán invázió és Korea megszállás közepette, a 3800 fős Joseon (koreai) hadsereg 20 000 japán haderőt harcolt 10 napig a Jinjuseong erődben, a Koreai-félsziget déli részén. Az azon a napon történt történelem, nevezetesen az ég lámpák repülése a város falán és a folyón lebegő lámpák, hogy megvédjék a vár alatt folyó Namgang-folyón átjáró ellenségeket, és ma is, több mint 400 évig világít a folyóparton. majd később.

Imádkozzatok a békéért
A várost világító lámpák azoknak szólnak, akik életüket az ország és családjuk védelmében adták, és imákat képviselnek a város és a fesztivál látogatóinak boldogságát és békéjét illetően. Több mint 70 000 lámpát felfüggesztenek, beindítanak és repülnek, hogy hajnalig kényelmet kívánjanak. Így októberben a Jinju évente több mint egymillió látogatóval jár.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 23. 22:08

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 23. 22:11

ÉS HA MÁR ,AKKOR TESSÉK NÉZNI!!!!!!!!
https://rove.me/to/england/lumiere
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 24. 13:29

sziasztok..Paggy, milyen szép is lett az a lámpás fesztivál..és a történelmi kiegészítést is köszönöm! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Végre! Le van törölve a valutatartozás a telekről!!!! :D :-bd ^:)^ :ympray: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 24. 17:35

Ma reggeltől elkezdtem újra fordítani. Nagy dolog ez, mert azt hittem, hogy örökre elmúlt a
"fordíthatnékom", de találtam egy olyan sorozatot (nagyon nehezen), ami újra meghozta a
kedvem. Egyelőre még nem verem nagy dobra, mert nem szeretnék csalódást okozni. Nem
érzem magam stabilnak, lehet, hogy közben mégis lelohad a lelkesedésem, és így bármikor
lelkiismeret furdalás nélkül abbahagyhatom a fordítást.

Ezzel csak azt szeretném jelezni, hogy nem biztos, hogy minden nap jönni fogok, de a terv az,
hogy naponta bekukkantok. Hozok fotókat, az biztos, de rövidebbre veszem a hsz.-mat.

Paggy! Valóban nagyon szépek az őszi képeid! Az őszi ruhába öltözött ecetfák meg a vadszőlő
még soha nem okoztak csalódást. Aranyos az aprónéped is. A paradicsom hihetetlenül élettel
teli még. A kertben már tönkrement volna.

Kata! Samukával egyek vagytok, minden rezdülésedet átveszi, ha ideges vagy azt is, ha örülsz
azt is, ha zaklatott vagy, azt is. Mivel nem tudja jól szavakba önteni az érzéseit, más módon
adja ki magából a feszültséget. Nem vagyok szakember, de szerintem ez történik most vele.
Ha újra a régi életeteket fogjátok élni, ő is a régi lesz.

Na, de jó! Újabb előrelépés telekügyben!

Egy korábbi lyukasórámon találkoztam az egyik tanítványommal, Martinnal, (ő fogja a kecske pórázát),
aki az első órán még ott ült angol órán, és még most is az iskolában kéne lennie. Kérdésemre azt
válaszolta, hogy elkéredzkedett az osztályfőnökétől. Biztos voltam benne, hogy nem mond igazat, de
ha már ott voltam beszélgettünk egy kicsit. Megtudtam, hogy a kecskét Rozinak hívják, vemhes, és
Tódiék bakja az apuka. Tódi ugyanabba az osztályba jár, mint Martin, és egyébként másod unokatesók.

Sétám végén, ahogy az iskolához érek, mit ad isten, találkoztam Tódival (egyébként Márió a neve), aki
épp a szomszédja póniján ügetett a buszmegálló környékén. Ő is azt mondta, hogy elengedte az
osztályfőnöke. A végén kiderült, hogy mindketten hazaszöktek a harmadik óra után.

A képek szeptember 30.-án készültek

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 24. 19:43

Halihóóóóóóóóóóóóó!Ezer élménnyel gazdagodva értünk haza Lillával az állatkertből.Nagyon-nagyon jó napunk volt.Mindjárt elmesélem és hoztam videókat,amit Lillával a szüleinek és Nektek készítettünk.Egy ideig eltart mire felteszem a you tubera.Csinálom és majd jövök.kb 30 perc múlva!!! :-h Paggy

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 65 vendég