Van képem hozzá

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 24. 20:03

Sziasztok!
A terv az volt, hogy tegnap a hatalmas kerti munka levezetéseként jövök és végre irok is. Na ebből nem lett semmi, miután leültem a géphez és a derekam úgy gondolta azonnal becsipődik, ha nem fekszem le.
Kellett nekem a 100 tuja tövében a tálcát kitisztitani. Ugyanis a sünözés mellékhatásaként tele lett rozsdás tuja levelekkel. Úgyhogy lefeküdtem, mágneses öv - amit kaptunk a régebbi matracunkhoz és isteni jó- felvéve, aztán kristályos kezelés, mire fel tudtam kelni az ágyból.
Ma meg kutya bajom. Ki érti ezt?

Szerencsésen végig olvastalak Benneket. Nem volt 100 oldal, mint ahogy én azt gondoltam.
Irás előtt még gyors kirobogtam a konyhába Paggynak lefényképezni az oliva olajat, amit használok és nem érződik rajta az oliva iz . Lehet ez főbenjáró bűn, de én nem szeretem az izét. Ezzel a fajtával pedig tökéletesen elvagyok.

Kép

Viszont ennek most az lett az eredménye, hogy házi mangalica tepertőt mártogatok házi krémsajtba. :))

Paggy, nekem változatlanul nagyon szép volt Lukrécia sebe. Lehet látni olyanokat, hogy elborzat az ember. Szépen megcsinálták a műtétet. Remélehtőleg hamar fel is gyógyul!
Az iróasztalos képeden először is Lilla széke - már ha az övé- ötlött a szemembe, utána meg a vizes tál az állatkáknak. :-)
Valamint, hogy milyen jó helyen van az iróasztal, mert ahogy a gépnél ülsz simán rálátsz az ágyadra és szemmel tartod az ágyfoglalókat. :-)
Az enyémet most le nem merném fényképezni, mert akkora kupi van, hogy ihajj. A fiam megkérdezte valamelyik nap, hogy : anya, nem kellene nagyobb asztal? :-)
Feleség cipelésről és sajt gurigázásról már hallottam, láttam tv-ben.
Nálam is virágzik még az ubi, meg van pár ami nővögetne, de már kevés ideje van neki arra. Ugyanez a fügével is. Lassan le is vágom majd az ágakat és téliesitem a fát is.
Most olvastam, hogy lehet már kitenni a madaraknak eleséget. Vettem egy szép kis madáretetőt, meg még megcsinálom a tavalyit is és elinditom a napraforgó - köles projektet. Diót ünnepnap fognak kapni, mert arany árban van :-)

Kata, nagyon örülök, hogy lekerült a tanyáról a valuta teher! Várjuk a jó hireket továbbra is.
Megkerestem a kedvenc kislibazöld széldzsekis képem. :-)

Kép

Aranyos lehet Samuka, mikor mosolyszünet után kéri a kaját, mint békepipát :-)
Tényleg egyre jobbak a képeid!
Az a kép, amin a felhő megnyilt és a napsugarak sugárban szűrődnek ki fantasztikus kép! Ugyanilyen a nyárfás kép is, meg a ferde képeid a rózsaszin felhőkkel. Nem teszek be képet, mert nagyon sok idő elmegy vele, igy csak körül irtam.
A részletek, ahogy a házakat fotóztad és kiragadtad ami tetszett, szintén nagyon jók voltak. A régi ajtó diszek, ablakok, házfal motivumok mind olyan dolgok ami mellett, ha elmegy az ember - legalábbis én-, olyan jó érzés fogja el.

Rita, nagyon nagyon szépek az őszi képeid! Az a piros csipkebogyószerűség- tudom, nem az-, a háttérrel, a pirosas levelekkel annyira jó!
A ködös kép nekem megint középkori hangulatot áraszt.
Néztem a gyerkeek halloweenes alkotásait. A lányoké jobban tetszett, de nem ezt néztem igazán, hanem azt, hogy partneerek voltak és dolgoztak. Nem tudom a lányokat, vag y a fiúket nehezebb kordában tartani és munkára birni ilyenkor. Ugyanez vonatkozik az angolra is. Szépen dolgoztak ott is.
A kecske, meg a póni már csak hab volt a tortán. Tudom, nem ezt kellene látnom, de a két gyereken látszott a büszkeség, állatszeretet - jó láttam?- az már más tészta, hogy lógtak ezerrel és még igazat sem mondtak.Ezen már szerintem meg sem lepődsz.

Gabóci, mindig gyönyörűek az őszi képeid a Körös partról. A kacsák a falevelek között a vizben, borzalmasan jó kép!
Garfield meg tényleg olyan, mintha a m ásodik képen nem is ő volna az árnyékban.
Andrisnak hogy tetszik a suli??


Lányok, lehet kihagytam valamit amit irni akartam, próbáltam nagyon összpontositani azért :-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 24. 20:10

Elkezdem feltenni,hogy egy kis részét már ma lássátok és rátok is ragadjon ennek a jó kis napnak a hangulata.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 24. 20:14

Tehát:
ma az enyém volt Lilla,mert náluk már megkezdődött az őszi szünet.Tanakodtunk,meghánytuk-vetettük a dolgot és arra jutottunk,hogy régen voltunk az állatkertben.De csak úgy, nem megyünk el és rohanunk át az egészen,Hát az állatkerti híreket "fellapoztuk",azaz legörgettük ,mindketten választottunk magunknak 1-2 érdekességet:
https://zoobudapest.com/ezt-latnod-kell/hirek
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 24. 20:16

Lilla választása/elolvastuk közösen illetve csak azt,ami egy 8 éves számára érthető,majd néhány dolgot kiírtunk belőle/
https://zoobudapest.com/ezt-latnod-kell ... en-feketen
ez az én választásom.Mindjárt kiragadok belőle nektek néhány dolgot:
https://zoobudapest.com/ezt-latnod-kell ... s-hangyasz
Hangyászsün és sörényes hangyász
Nap mint nap tapasztaljuk, hogy sokan összekeverik a hangyászt és a hangyászsünt. Pedig elég nagyok a különbségek, még ha mindketten alkalmazkodtak is a hangyákból és termeszekből álló menühöz. Cikkünkben helyére tesszük a dolgokat.
Az Állatkertünkben bemutatott sok-sok érdekes állatfaj között a sörényes hangyászok, illetve a hangyászsünök is megtalálhatók. Igaz, utóbbiakat átmenetileg nem láthatja a nagyközönség, ugyanis ezeknél az állatoknál nemrégiben világszenzációnak számító gyermekáldás volt, s a kicsi, illetve az anyaállat nyugalma érdekében ezt a bemutatóhelyet átmenetileg el kellett zárnunk a közönségtől.
A tojásrakó emlősök körében, amelyek emlős létükre lágy héjú tojásokkal szaporodnak, a hangyászsünök a fő hangyaevők, az erszényes emlősök körében a numbat néven is emlegetett erszényes hangyász, a méhlepényes emlősök körében pedig, ahová az emlősállatok tartoznak, a hangyászok, a tobzoskák és a földimalac is a hangya- és termeszevő állatok jellegzetes életmódját folytatja. A szóban forgó állatok közül Állatkertünkben a már említett sörényes hangyászon és a hangyászsünön kívül a földimalacokat is bemutatjuk.
A sörényes hangyász és a hangyászsün megjelenésüket tekintve sem sokban hasonlítanak egymásra. A sörényes hangyász egy termetes állat, akár 30-40 kilósra is megnőhet. Jellegzetes rajzolatáról és hosszú, bozontos farkáról könnyű felismerni. A hangyászsün jóval kisebb, ritkán nyom többet 5 kilónál, testét pedig jellegzetes tüskék borítják. Őshazájuk is más, mert amíg a sörényes hangyász Dél-Amerikában őshonos, addig a hangyászsünök az ausztrál fauna képviselői.

Hasonlóság inkább csak abban mutatkozik, hogy a sörényes hangyász és a hangyászsün is szélsőségesen alkalmazkodott a hangyákból és termeszekből álló táplálékhoz. Ennek megfelelően mindegyiküknek hosszú, megnyúlt arcorra, annak végén aprócska szája van, amelyből meglehetősen hosszú, féregszerű, ragadós nyelvet tudnak kiölteni. Ez a hasonlóság azonban nem rokonságból ered.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 24. 20:21

Közös választás:
https://zoobudapest.com/ezt-latnod-kell ... disznokrol
És most jöjjenek az állatkerti képek és videók.Csodás idő volt.Ketten fényképeztünk és videóztunk elég béna is lett némelyik,de örömmel csináltuk.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 24. 20:32

Na és akkor jöjjenek a történések:

Először is a festészet.
Tényleg nem emlékszem irtam-e, ha igen bocsánat, de most nem keresem vissza, mert csak az idő megy vele.
Nagyon közelit a Konfúciusz Intézet új helyén megrendezésre kerülő kiállitás megnyitója.
48 képet lehetett volna kiállitani, erre vagyunk kb. kilencen. Szegény tanárunk fogta a fejét, mert a bambuszból, szilvafavirágból, orchideából, lótuszból és a mostani krizantémból kellett összeválogatni. Egyszer csak szól a tanár felénk, hogy a kiállitás úgy fog kinézni, hogy Ágnes és a többiek. :-) Hizelgő volt rám nézve. Kedvenc képeim a nagyságuk miatt nem kerültek bele, sokáig nézegette a tanárunk, mondta is. Nem baj, 11 képem lesz kiállitva, ebből kettő kalligráfia. A többieknek is ott kell lenniük.
Nagyon várom már, hogy a padtársam elinduljon és hazajöjjön a nyeremény útról. Déli tartományokba megy , többek között a három szurdok völgyébe, hajókázás a Jangce folyón, sok olyan hely lesz benne, amire nagyon kiváncsi leszek majd.
Lassan neki kellene állnom festeni, mert van egy nagyon nehéz kép, amit elkezdtem, de akkor voltam rosszul Ramos sünkalandja miatti megfázástól igy nem tudtam órán kibontakozni. Na emlékszem már, irtam róla, akkor kaptam Marcsitól Ramosnak ajándékot. :-) Mindegy, nem törlöm már ki amit irtam.

Nagyon elvoltunk a sün mentesitéssle. 170 m csirkehálót kellett felrakni a keritésre. Húsz centinként ráerősiteni alul-felül-középpen. Iszonyatos munka ovlt a tuja és a kerités között.
Itt látszik milyen is valójában. Na ezen egy deka sün nem jön át. Viszont disznók, mert a szomszéd kupis kertjében egy óra körül megjelenik délután, amig nem csukom át Ramost aki folyamatosan ugatja, addig ott van, élvezkedik, aztán ahogy csend van elmegy. Minden nap azóta, mióta fent van a csirkeháló.

Kép

Fák megmetszve, kerités kész, tuja alól kigereblyézve minden. Esti kép hat órakor, mikor végeztünk.
Mára meg akkora káosz volt a nyárfa lehullott leveleitől, hogy újra kellett kezdenem a gereblyézést .

Kép

A képen még Ramos új háza. Arthur és Ödön házát elrepitettük Gombára, de azt is irtam már szerintem.
Adományból, 1 %-ból élnek. Nagyon sok kutyát mentenek, adnak ellenőrzött gazdikhoz ivartalanitás után.
Kép

95-tel döcögtünk végig a Monor után található Gombáig. Azt hittem megunom az életem, mire hazaértünk. Utána pedig olyan jó volt látni, hogy melyik kutyához került pl. Arthur háza. Rögtön felismertem :-)

Kétszer voltunk már kutyaiskolában.
Ami megdöbbentő, hogy mindkétszer eljátszotta, hogy ő a szabadságra termett kutya és elvonult, nem értette mi is történik vele, mit akarunk mi. Szerencsére az oktatónak nem ő az egyedüli mentett tanonca.
Mindenki hüledezett, hogy .... -hez mentünk, de én szeretem a stilusát. Szókimondó, de következetes és nem kinozza a kutyát. Jutalom falattal van a munkára ösztönözve, nem pedig büntetéssel, mint pár helyen Szegeden. Az asztalosunk is amit mesélt, felállt a szőr a hátamon. Azonnal elhoztam volna a kutyámat onnan ahova ő vitte. Azt mondta, hogy a kutya mindent megcsinál, amit szeretne, de látszik, hogy a lelke meg van törve. Na én pont ezt nem akarom.
Nem akarok belőle vérebet, ha alap dolgokat tud és nem rohan ki, mikor kocsival állunk ki, az már nekem elég.
Van egy olyan sanda gyanúm, hogy Ramos azért kerülhetett lapátra, mert nagyon barátságos az emberekkel. Nem tudom a postást megugatta-e már.
Viszont akik mellettünk épitkeznek, a srác apukáját megugatja. Fügyül neki, vagy mit tudom én mit csinál és Ramosnak nem tetszik. A másik szomszédot meg ma farkcsóválva fogadta. Jót röhögtem magamban.
A csipkedésről le kell szoktatni még. Játszana ezerrel és ez egy rossz szokás. Tudja, hogy nem szabad, de akkor is csinálja.Ha meg rácsapok az orrára, mert muszáj, látványosan eljátsza a hattyú halálát. Aztán kezdi újra a csipkedést. Egyenlőre reménytelen :-)
Már a kaja adásnál is le tudom ültetni, ami nagy szó, úgyhogy haladunk szépen.
Behivásra odajön, hallgat már a nevére, fekszik, ül, jön mellettem. Ezek amik mennek, a pórázon mellettem menést még gyakorolni kell, mert általában átesek rajta, össze - vissza megy, mint a bolond tehén :-)

Az ártatlanság mintaképe :-)

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 24. 20:34

Ágika!Szia.Akkor csak az első két képet teszem fel és,ha majd elkészültél rakom fel a többit.NAGYON ÖRÜLÖK,HOGY ITT VAGY!!! \:D/
Kép
Kép
Kiírjuk,hogy mire figyeljünka kiválasztott állatoknál.
Folyt.köv.később! :-bd :-bd :-bd :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :-bd :-bd :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 24. 20:53

Ági!EZ EGY NAGYON GYÖNYÖRŰ KUTYA!!!!!!!!!!!NAGYON,NAGYON!!!!!!!!Gratulálok hozzá és a jó szívetekhez is!!!!! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :movingflower: Rengeteget dolgoztatok,szörnyű sok meló!!!!!De legalább nem gyarapodik a SÜNMENNYORSZÁG.
Nekem csak az előkert fele jutott /vagy talán az egész,mert a férfiak!!!!!tanakodnak,hogy mi is legyen ?-Talán fű???Esetleg fa?????De virág az nem,mert Ők ,majd nem sza...kodnak vele.Ez el fog tartani jövő karácsonyig,s azután én kapom meg,mertn .-Ilyen hülyeséggel kinek van kedve foglalkozni???? =)) =)) =))
Örüllök ,hogy egy leerndő "kínai festőmestert" ismerhetek. :-bd :-bd :-bd Váromk a szép képek fotóit.Tényleg-tényleg nagy dolog!!!!,hogy Téged választottak etalonnak.Gratulálok hozzá!!!Azért pihenjél is!
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 24. 20:54

Apu is túl van az első kemón. Hát..., a hangulata jó volt ahogy felhivtam, rá két napra meg piszokul szédült, vacakolt a mindig jó vérnyomása. 12 alkalom. Nem tudom mi lesz.
Jönnek a hétvégén kutyalátogatóba. :-)

Olyan szmog van Szegeden, hogy borzadály. Ráadásul a mellettünk levő második szomszéd szokásához hiven éget. Komolyan mondom kikötném egy fához.
Amikor a tuják mellett látszik a benzinfüsthöz hasonló köd, érzem a torkomban, dörzsölöm a szemem, nem igaz, hogy más nem veszi észre, hogy baj van.
Nagyon jó idő van, ez nekünk jókor jött, mert Ramost szépen magunkhoz tudtuk szoktatni. Én vagyok legtöbbet vele. Most már szerencsére nem kell a kennelbe zárni, kész a kerités. A múltkor egy ragadozó madár szállt le a fűre. A telefon persze a szobámba volt, nem a konyhába.
Ramos nagyon jól nevelt kutya. Vacsi 5-kor este, utána kicsi simi a teraszon és aztán elvonul aludni. Reggel hatkor kel :-) Igy ugatás sincs éjszaka, meg is jegyezte a szomszéd, hogy milyen jó kutya. :-)

Itt látszik a szmog. A nagy nyárfa kb. 60 m-re lehet tőlünk, már az is homályos kicsit, de az út túloldalán jobban látszik a rossz levegő.

Kép

Még egy kép ahogy a két pasi dolgozik. János akkor kezdte a projektet, Ramos meg felügyeli. Mindig ott volt láb alatt. :-)

Kép

Úton Makóra a dokihoz bemutatkozásra és állapotfelmérésre :-)
Itt volt az, amit nem is gondoltunk volna, hogy a váróba benyitva -

Kép

szerencsére senki nem volt, mert nem tudtuk hogy reagálna idegen kutyákra- lefeküdt az ajtóba és laposkúszásba ment be a rendelőbe, ahol már nyitott ajtóban vártak bennünket. Vigyorogva persze.:-)
A kis doki meg is jegyezte, hogy jó háborús kutya lett volna belőle :-)
A Sebő dr. úr pedig ahogy kiderült, hogy mentett kutya - ő altatta el Ödönt és ő is kezelte, nagyon profi doki-, látni kellett az orvos arcát, ahogy mosolygott és örült neki. Kaptunk tanácsot a súly gyarapitásra, mert 27,5 kg. Ami meglepett, mert a nyers ellen vannak nagyon az orvosok és én is felkészültem, hogy azt modnja térjünk át a tápra. Viszont nem igy lett. Azt mondta a nyers a legjobb neki, úgyhogy hajrá.

A másik: Akinek van kutyája, tudja mit jelent a rettegett szivférgesség. A milbemaxról pedig megy a mendemonda a neten, hogy mennyire májkárositó. Ezt adják megelőzésre a nem fertőzödött kutyáknak. Ramosnak is ezt irták fel. Persze, hogy felvetettem az előzőekben leirtakat. Erre az orvos közölte, hogy ő tesztelt pár kutyát az első bevételtől kezdve egy éven át. ELőször is és egy év után is nézett májfunkciót náluk és nem volt változás, igy adjam csak nyugodtan. Na ilyen doki. Megbizok benne, igy megy a milbemax.

Hú, jó sokat irtam Ramosról, remélem nem nagyon untattalak benneketeket.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 24. 20:59

Paggy! Kész vagyok!! :-)
Jól összeütköztünk megint :-)

Lillának gyönyörű a haja még mindig!! Ahogy a nap rásüt! Szépséges!
Mit hallgat?
Nagyon szerencsés szerintem, hogy ilyen bevállalós belevaló nagyija van :-)
Az ellenárnyékolásról nem is hallottam még, főleg nem igy kifejtve.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 24. 21:03

Kedves Ági!Nagon jó,hogy ilyen részletesen leírtad,mert jobban el tudom képzelni,azt a sok munkát,amit ebbe a sünmentésbe fektettetek.Minden szép és jó.Gyere,ami :movingflower: :littlehearth: :movingflower: kor tudsz,én is így teszem!
Most rakom a videókat.
Spoiler: mutasd
https://www.youtube.com/watch?v=Twqhczd7l3A&feature=youtu.be
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 24. 21:06

Spoiler: mutasd
https://www.youtube.com/watch?v=RBttgpF8aKQ&feature=youtu.be
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 24. 21:15

Ezt nem tudom megfordítani:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 24. 21:29

Paggy! Nagyon birom Lilla idegenvezetését! Micsoda kifejezései, magyarázatai vannak! :-) Partner az egészben, nagyon aranyos! Nagyon ügyesen tanitod mindenre!

A hangyász sünnek olyan izmos lába van, ha azzal ad valakinek egy pofont, biztos megérzi :-) Hatalmas!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 24. 21:40

Jó éjszakát!------Szép álmokat,rózsás csókokat,bajszos angyalkákat!----- :)) :movingflower: :littlehearth: :movingflower:
Elfelejtettem írni,hogy az ősz szünetben a gyerekeknek 200ft/!!!!!!!!!!! / az állatkerti belépő.Jó ötlet! :-bd
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 25. 11:30

Sziasztok!

Paggy, a bajszos angyalkák kiestek eddig a látókörömből. :-)

Ma beizzitottam a madáretetőt. A saját kreálmány is megvan még tavalyról vészhelyzet esetére.
Remélem minimum annyi cinege lesz, mint tavaly körülötte.

Kép

A szomszéd gombatenyészete az enyészet útjára lépett :-)

Kép

Ramos leteszteli hoztam-e neki valamit :-)

Kép

Ma az én béketűrő párom - csak én tudom kihozni a sodrából, bár mostanában más is megdöntötte már ezt a tévhitet :-) - elvitte a szemétlerakóba a nagy kupac ágat , falevelet. Ami leesett a betonra, épp söpörte fel, mikor odament egy pasi hozzá aki a kezében vitt egy nyaláb ágat és azt mondta neki, hogy nem lehetne kevesebb porral? =))
Jajj, de szerettem volna látni a szitut! :-) Erre a férjem oda akarta adni a pasinak a seprűt, hogy tessék, mutassa meg. Az meg azonnal ott is hagyta.
Komolyan mondom, nagy az az állatkert, amiről néha beszélünk. A szemétlerakó portása mondta, hogy ennél vannak sokkal cifrább esetek is :-)
Hova fajul ez a világ, komolyan!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 25. 23:52

Megjöttem Lányok!
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 25. 23:59

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 26. 0:01

[url=https://postimg.cc/BL2fgmSz]Kép[/url)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 26. 0:04

Nekem tetszett a film.Itt a FANSUBBAN MEGTALÁLHATÓ!!!-----KÖSZÖNET ÉRTE ^:)^ viewtopic.php?f=195&t=268

Szép álmokat!Paggy :movingflower:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 26. 6:41

Este befejeztem az első rész feliratát, ami 890 soros volt, szóval egész ügyesen kivégeztem.
Jövő héten őszi szünet van, a megnövekedett szabadidőmet arra fogom használni, hogy
minél több feliratot elkészítsek. A többi nem ilyen sok soros, jól fogok haladni azt hiszem.

Gyorsan írok, aztán főzök, majd nekiállok ellenőrizni az elkészült feliratot.

Én ilyen olíva olajat vettem az Aldiban. Teljesen semleges az íze. Szeretem, bevált.

Kép

Ági! Ugyanolyan etetőm van, mint neked! Azt is az Aldiban vettem valamikor. Én még nem etetek,
mert a jó idő miatt még rengeteg élelmet találnak maguknak a madárkák, akár rovarokkal, akár
magvakkal táplálkoznak. Akkor kezdem majd el, ha hidegebb lesz, talán egy hét múlva. Csak áprilisig
szabad etetni őket, különben a kicsinyeiket is a magokkal etetik, abból meg baj lehet.

A kölesről jut eszembe, hogy a vegánok ezt használják túrópótlékként. Csak egyszerűen megfőzik, ízesítik,
és lehet is enni. Olvastam, hogy milyen klassz hamis túrógombócokat, meg túró rudikat készítenek belőle.
De ha fermentáljuk pár napig a kölest, és utána főzzük meg, az íze még hasonlatosabb lesz a túróéhoz, nem
beszélve arról, hogy a fermentálással könnyebben emészthetővé is tesszük, amiért nagyon hálás lesz a tápcsatornánk. :D
December környékén talán ez lesz az első fermentálásom.

Neked is nagyon jól áll a zöld dzseki! Az én túradzsekim kékesszürke, de szemre ugyanilyennek tűnik, mint
a tiéd. A Decathlonban vettem két éve.

Az a bordó levelű növény a japán borbolya, a buszmegállónk környékén található. Igazán fotogén, szeretem
fotózni.

Az a munka amit a képeken látsz (halloween) három órát vett igénybe. A lányokkal sokkal könnyebb ilyen
dolgot csinálni, mint a fiúkkal. Pénteken az alsósok tartottak egy halloween partit. Megkértem az egyik
kolléganőt, hogy csináljon fotókat.

A faluban is van egy cigánytelep (sokkal-sokkal kisebb, mint a falu határában lévő), ahol csak oláh cigányok
élnek. Nekik a ló a mindenük. Ha az nincs, akkor jöhet a többi állat. Tódiéknak két bárányuk és nyulaik is
vannak. Martinéknak is volt egy pónijuk még nem rég. A faluban mindennapos látvány a lovasszekér. Mind
oláh cigányoké.

A jobboldalon látható utolsó villanyoszlop után kezdődik a cigánytelep. Martinék viszik haza a kecskét. Én
itt jobbra fordulva folytattam a sétámat, hogy aztán a végén Tódival találkozhassak. :))

Spoiler: mutasd
Kép

Ramos valóban az ártatlanság megtestesítője. Milyen jól áll neki a tujaháttér! =))
Elhűlve hallgatom, hogy milyen különbség van a kutyatrénerek között. Én még soha nem láttam kiképzést,
de ezután fogom mondani az ismerőseimnek, hogy mire figyeljenek, ha taníttatni szeretnék a kutyáikat.

Annyira örülök a sikerednek, és annak is, hogy mi is tanúi lehetünk / lehettünk annak a nagy útnak, amit
bejártál. A szemünk láttára fejlődtél, általad mi is más szemmel nézzük a festményeket. Remélem, te is ott
leszel a kiállításon! Várom nagyon a fotókat!

Szegény apukád! Tudom, hogy egy beteg ember mindenbe belekapaszkodik, amit az orvosok javasolnak neki,
de én biztos, hogy elutasítanám a kemót. De ez csak az én véleményem, természetesen azokat is megértem,
akik élnek vele. Tiszta szívemből drukkolok neki!

Paggy, nagyon jó ötlet ilyen módon felkészülni, ráhangolódni a közös élményre. Követni fogom a példádat.
Igaz, hogy várnom kell rá még pár évet, de sebaj, az az idő is eljön majd. :D

Lilla meg a hatalmas fejhallgató! Nagyon aranyos, ahogy készülődik, tervez. Valóban ritka szép a hajszíne.

Nagyon nem tudok tájékozódni, jó ötlet lesz az unoka kezébe adni a térképet, hogy ő vezessen majd. Ezt
is lopom. :)) Lilla vagány, talpraesett kislány!

21. századi valóság. A színházteremben mindenki a telefonját nézi, nehogy lemaradjon valamiről, amíg várakozik.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 26. 6:41

Tegnap reggeli köd. Nagyon hideg is volt, de délutánra megint kipendült az idő. Szinte hőség volt.
Ezt az utat végig - kb. egy kilométer hosszú - be szoktam látni, miközben várakozom a buszmegállóban.
Most a semmiből, hirtelen tűnt fel a busz:

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 26. 11:19

Kedves Lányok!Most sietnem kell a piacra és késő délutánig sok a dolgom,de estefelé jövök végre nézelődni.Ági,Rita képeiteket és a hozzászólásokat újraolvasom,mert a heti rohanásban csak átfutottam.Különösen szeretnék Ági apukájáról olvasni./Panni barátnőm,aki 10 éve halt meg,jóval idősebb volt nálam,25 évig áttétes rákkal élt.Egy csoda volt ,ÓRIÁSI HUMORRAL,NEM KEVÉS "karcossággal" =)) =)) =)) /Nem a daganat miatt halt meg.Majd elmesélem/MEGYEK,mert lemaradok.JA ÉS Rita faluját is szeretném megnézni.Remélem Kata,Gabóci ,Évik,Szilvi,Boszorkány jól vannak!!!!!! :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :-h
Ja és Lilla,nem egy kis szerepelni vágyó lény,csak ő vitte a telefont és dünnyögött magában,valamint bár még csak 8 éves,de kezdenek kibújni a kiskamasz tulajdonságok. :)) :x :)) :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: Paggy
ÉS SZINTÉN REMÉLEM,HOGY NEM ÁRULOK EL TITKOT:
Birivel/Kagylóhéj blog/voltunk a nyitófilmen,tőle kaptam a jegyet,mert már nem lehetett kapni.Nagyon kedves volt,hogy odaadta az egyik jegyét.Szóval Ő nagyon sok filmet megnéz a Koreai Filmfesztiválon ,s a végén a blogjában összefoglalót készít. \:D/ \:D/ \:D/ :littlehearth: :movingflower: Talán kedd este én is eljutok még egy filmre! :ymdaydream:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 26. 13:01

Sziasztok!

Paggy, aranyosak vagytok Birivel. Milyen régen is jártam a Kagylóhéjban...
Most hogy mondog Lilla kiskamaszkodását az jutott eszembe, hogy: és tényleg!! :-)
Nálunk Zoltán ebből kimaradt, ugyanúgy a kamasz negativ időszakból is, amiről a vendégeim mesélnek. Na nem úgy kell ezt érteni, hogy nem ment néha a diliségeivel az agyamra.:-)

Rita, hatalmas köd volt Nálatok! Jövő hét elejére irja itt a hideget. Fent vagyok madaras webkamerás oldalon és ott irták, hogy már megkezdték az előetetést, hogy odaszokjanak a madarak. Ezt tettem most én is. Tudom, hogy tavasszal, ha jön már a jóidő abba is kell hagyni, mert nem teszek nekik jót, ha etetem a bandát.
Az Aldiban vettem én is az etetőt. Most volt akciós valamelyik héten. :-)
Van a piacnál egy termény bolt, ott lehet nem horror áron kapni magokat.

Ma voltunk harmadjára kutyaiskolába. Nagyon meg lettünk dicsérve, mert Ramos átesett a holtponton és rájött, hogy nem is olyan rossz dolog ez. Nem akart elvonulni az elején és 10 percig könyörögni sem kellett, hogy abbahagyja a háttal forditást nekünk.
Szépen dolgozott, csinálta az eddig tanultakat és az újdonságokat is. Szinte azonnal érti mit kell csinálni, igy a két oktató tátott szájjal nézte néha.
Lehet, hogy legközelebb már csoportban dolgozunk, ha nem eszi meg a többieket. Bár azt mondta az oktató, hogy legfeljebb akkor nekünk a játék kimarad, ha úgy lenne.

Apunál
Spoiler: mutasd
sajnos elmúlt hét szombat óta szinte folyamatos néha a szédülés, alacsony vérnyomás. Mondtam, hogy a kemós helyet hivják, de persze nem azt csinálja anyu. A belgyógyászuk azt mondta csökkentsék a vérnyomás csökkentőt. Na persze, ettől aztán a probléma meg is oldódik.
Apu azt mondta, hogy nem megy többet. Hál' istennek. Na majd kiderül. Ha berág, mert nincs jól, biztos nem megy.
A baj az, hogy ráijeszt az orvos amikor a kemót mondja, hogy mennie kell. Az első esetben, amikor a vastagbél daganat műtét volt, azt mondta meg fog halni, ha nem megy kemóra. Ehhez most nem irok semmit, mert lehet nem tűrne nyomdafestéket.
Most meg a máj kivétel után azt mondta, hogy a kemóval teljes a kezelés.
Na, legyen okos az, aki világ életében az orvosokban hitt. Ami persze, hogy nem baj, de ma már szerencsére van más alternativa is.
Jól érezte magát műtét után is, na most ennek vége. Csak az a baj, ha an yuék otthon vannak a hugommal, apuval nem lehet kommunikálni. Ha meg egyedülk van, le se lehet lőni, tudok vele mindenről bezsélni és meg is hallgat.
Na , majd kiderül mi lesz. Elvileg jövő héten jönnek Ramos nézőbe.


Megyek , mert János ablakot szerel. Elég agyament nyitószerkezetet tettek a kamra és a garázs ablakához, az most elromlott és senki nem akarja megjavitani. Úgyhogy tegnap legalább be lehetett teljesen csukni, ma meg mivel a párom többek között buszokhoz gyárt rolókat, a legspécibb holland, vagy belga busz rolóját teszi fel ma. Most még várjuk, hogy a gyerek végre felébredjen és lehessen fúrni.
Jó idő van ma is, ki kell élvezni, mert ha minden igaz jövő hét már nem ilyen lesz.

Festenem is kellene, muszáj lenne már!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 26. 23:01

Jó estét Lányok!Megjöttem és elolvastam és megnéztem jópár képet .
Spoiler: mutasd
És mindjárt sírhatnékom támadt.Rita!Jó lenne mindenkinek megadni azt a lehetőséget,hogy rendes otthona lehessen,ahol télen meleg van,ennivaló sok,valamennyi létbiztonság.Ma egy cigányember beszélt a rádióban/a miskolci roma gimnázium alapítója-mindjárt megnézem a nevét/azt mondta,már az is siker,ha valakit munkásként felvesz egy multi cég.Olvastam,amit Rita írt az osztályáról és az iskolájáról.Ez egy borzasztó fájó dolog.Boldog voltam nyáron a dolgos építőbrigád láttán.Az én gyerekkoromban minden cigány osztálytársamnak dolgozott az apukája.A tanító néni megfésülte azt a gyereket,aki kócosan jött iskolába és nem volt probléma az emberi joggal.Sokszor aludtam Tengeri Katiéknál a nagyon szerény,petróleumlámpás "házukban".Mindenki zsíros vagy vajas kenyeret evett,nyáron lekvárost. Felénk olyan nem volt,hogy éheztek volna.Pestújhelyen laktak anyukámék/XV.ker/Egyenlők voltunk.Az utcán játszottunk,mert nem jártak arra autók./JA ÉS ÉN MINDIG A TANÍTÓ NÉNIT,a környék gyerekeit gardíroztam. :)) :)) :)) Még színielőadást is csináltunk
.Ez a sok minden Rita falujában lévő cigánytelepről jutott az eszembe,meg ahogy írtál a kecskéről és a lószeretetről..Nagyon szépek a ködös képek.MINDJÁRT MEGÉRKEZIK AZ AUTÓBUSZ c.képKöszönöm szépen. :flower1:
Kedves Ági!Azt már írtam,hogy mennyire gyönyörű és értelmes tekintetű az új kutyátok/Ramos!!!!!!/Azt pedig Te írtad,hogy mennyire okos. HATÁROZOTT SZEMÉLYISÉG,mert hátat fordít,ha nem tetszik neki ,amire rá akarjátok venni.Hamar meg lehet szeretni. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Panni barátnőmről csak annyit,hogy ő CELLADAMOT szedett a kemo mellett és 25 évet élt a daganat felfedezése után.MOST -AVEMART -szednek a betegek.Ismeritek????Mindenkinek széádülése és hányingere van a kemotól. :flower1: ---Hú,de nagy a kertetek'!!!!Gondolom még a sok vakondnak is ez a véleménye :)) :)) :flower1: Köszönöm a képeket
Kedves Lányok!Mindenkinek jó éjszakát!Paggy :movingflower: :movingflower:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 89 vendég