Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 28. 17:12

Szia Mónika, ha megengeded nekem én is így szólítalak..köszönöm a képes bemutatkozást, a gyűjteményed igencsak ámulatba ejtő! A kis tálkák nekem is kedvencek... :D .
Kis keresztlányod egy kis szőke tündér, már most látszik rajta, hogy szeret a középpontban lenni, de mellette mégis egy kis csacska :D @};-
Tetszenek a rajzok is, mindig csak sóhajtozom, hogy miért nincs ilyen talentumom. :D :)) rajz még csak csak..de a festéssel mindig lerontottam 2-re..úgyhogy totál elment a kedvem tőle, ha látok másnál és tetszik kigyönyörködöm magam benne és ennyi elég is. :D
Jövök majd lányok, Samukám jelentkezett, hogy éhes..uzsonnaidő..nem lehet becsapni a gyomrát.. :)) .
Holnap papír aláírás...este #:-s :x :ymhug: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 29. 5:05

Kata! Már írtam a fiamnak a fórummal kapcsolatos problémáról. Ő biztosan tudni fogja, mit
kell csinálni.

Nagyon örülök, hogy újabb gonddal lesz kevesebb nálad. Én ugyanígy voltam, amikor apukám
meghalt. Mindig örültem, ha kipipálhattam valamit. Nekem is a házeladás volt a legutolsó
feladat. Nagyon örültem, amikor mindent letudtam.

Mónika! Nagyon megleptél a fotóddal! Azok alapján, amit írtál magadról, a leendő szakmádról,
a fegyverek szeretetéről, fiúsabb nőnek képzeltelek el. A képen egy dekoratív nőcis nőt látok,
akit még a kedves nagyszülők is "lágyítanak".

Hát tényleg egy örökmozgó vagy!

Nagyon édesek a kutyuskák! Mitől függ, hogy lelapul, vagy áll a fülük? Erre a képre gondolok:

Spoiler: mutasd
Kép

Rengeteg edényed, tálkád, étkészleted van! Tényleg szükség lesz a teraszon kialakítandó pihenőre,
hogy a barátokkal használhassátok a szebbnél szebb teáskészleteket.

Egyikünk se tökéletes. Mi itt a fórumban mindenkit olyannak fogadunk el, amilyen.

Nagyon kis édes az unokahúgod!

Én is szeretek egyedül lenni. Persze ha örökre egyedül kéne maradnom, azt nagyon nem bírnám,
de szeretem, hogy magam szabhatom meg, hogy egyedül akarok-e lenni vagy sem.

Én nagyon szeretem a növényeket, a természetet. Kis faluban élek, nincs is nagyon más, amit
fotózhatnék. Szívesen megnézem édesanyád növényeit is.

Nagyon ügyesen rajzolsz! Belém nem szorult tehetség. Másolni viszont nagyon jól tudok. Az az
ágyba hívogató férfi! :)) :))

Nem foglalkozom a fotózással, csak hobbi szinten. Jó a fényképezőgépem, és azt hiszem, jó a
szemem hozzá.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 29. 5:10

A múltkori ködös buszvárós kép most nyer értelmet. Írtam akkor, hogy legalább egy
kilométer hosszan belátni azt az utat, amin a busz felszokott jönni a faluba. Tegnap
lefényképeztem. Mentem a városba vásárolni.

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 29. 7:51

Kedves Lányok és kedves Mónika!Jó reggelt!
Először Mónika!HŰHA!!!!!!!!!Ezek fantasztikus dolgok,mármint,hogy ennyi mindennel tudsz foglalkozni :-bd !!!!
Nekem is azonnal megakadt a szemem a gésa szobrokon..Szép,kecses" hölgyek",valamint szintén nagyon tetszenek a kínai rajzaid.Örülök,hogy a csapat tagja leszel.És üdv az állatszeretők társaságában.----Nekem 2 öreg kutyám,5 macskám,2 nyulam és két 35 éves teknősbékám .Budapesten élek a XI.kerületben egy 2 emeletes ház 2. emeletén , kis lakásban.A cicák kijárnak/macskaajtó/ a kutyákat sétáltatom,a nyulak nagy ketrecben,de naponta 3-4 órát a konyhában szabadon futkosnak ,a teknősök,bár vizi teknősök,ám a vízben nem bírják egymást,ezért felváltva, sőt sokszor együtt,ha nincsenek vízben,szabadon kószálnak a lakásban.Minden állat jól megvan egymással.Jómagam nyugdíjas tanítónő vagyok,aki egész életét gyerekek társaságában töltötte.Öket és önmagát az élet szeretetére tanította ./máshoz nem is értek igazán/Hobbim ,az illatos dél-afrikai virág ,a frézia, nevelése a házunk gangján.Fényképezni nem igazán tudok,nemrég vettem egy könyvet,ami az instragramra való fényképezést tanítja,ebből a könyvből szemezgetek.Gyakran csinálok videót Budapesten sétálgatva, vagy 1-1 eseményen részvéve,amit azután elhozok ide a fórumba.Mégegyszer ,nagyon jó ,hogy VELED bővült a tagságunk. :flower1: :flower1: :flower1:
Lányok!ma Vácra megyek a temetőbe a nagyszüleimhet.Itt szürke az idő.ESTE JÖVÖK NÉZELŐDNI!!!!!!!!!!
DE,hogy ne jöjjek üres kézzel ,hoztram 1 you tube-os videót. Múzeumról szól,de érdekes. :-bd :-bd :-bd
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 29. 8:11

Sziasztok, ma reggel írtó korán keltem, biztos az izgalom... :( .Na mindegy..egy ideje bőngészek, és leszedtem a feliratokat, és olvastam az olvasnivalókat...
Gyönyörű a két kép és érdekes mennyire más ködben és anélkül ugyanaz az utca.. :D :x :ymhug:
Paggy, az Úr örizzen meg az úton, nem semmi forgalom van már most...mondhatni nem lehet rutinból vezetni...és lehetőleg a szélső sávban...azt mondta a szakértő a mostani súlyos balesetben.. :ympray: :-ss :x :ymhug: :littlehearth:
Avatar
Yagamilight
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2018. december 27. 10:49

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Yagamilight » 2019. október 29. 8:32

Sziasztok!

Nagyon kedvesek vagytok!
Örülök, hogy ennyi állat barát van köztünk. :x

Kati persze nyugodtan hívhatsz a nevemen. :) Vagy aki így szeretne.
A Francia Buldognak magától,természetes módon áll fel a fülük.
A Mopsz-nak a fajtájából kiindulva nem.

A francia bulldog egy kis méretű társasági kutya hetyke denevér fülekkel és zömök testtel.
Rövid bundájú, laza személyiségű kutya, amely a legtöbb időt játékkal és lazítással tölti.
Intelligens és könnyen tanul, de időnként megmakacsolja magát.
Elengedhetetlen a kölykök megfelelő szocializációja ahhoz hogy egészséges lelkületű felnőttekké váljanak.
A francia bulldog egy nagyon közismert kutyafajta, Magyarországon az egyik legismertebb és legkedveltebb fajok egyike.
Származása vitatott, bár kétségkívűl ez az egyik legfranciább kutyafajta.
Eredete nem tisztázott, de egyes elméletek alapján az angol törpebulldogtól származik. Az angol bulldog kisebb változatának tartották. Úgy tartják, hogy mikor a Nottingham-i csipkeverő iparág hanyatlani kezdett, a munkások kivándoroltak Franciaországba és magukkal vitték bulldogjaikat.
A francia kisemberek megszerették ezt a fajtát és az 1880-as években saját kis terrierjeikkel és griffonokkal keresztezték, így alakult ki a francia bulldog, akinek nevét az angolok adták, mikor Angliába kerültek. VII. Edward angol király uralkodása alatt közismertté és kedveltté vált a felsőbb osztály számára is.
Más elméletek alapján az angol bulldog alakult ki a franciából, egyesek pedig úgy tartják, hogy eredete a mopszra és a spanyol dog-ra vezethető vissza.
Hivatalosan külön fajtaként csak 1898-ban ismerték el.
A francia bulldog egy tömzsi, erős csontozatú kutya.

Mopsz
A mopsz egy gyengéd, figyelmes, vidám, bátor, barátságos, kedves, intelligens, szerető, hűséges, játékos, makacs és édes kutyafajta.
A leggyakoribb színek: fekete és ezüst.
Ahhoz hogy egészséges maradhasson rendszeres testmozgást igényel.
A mopsz nagy valószínűséggel Kínából származik. Egy időben az volt az általános vélemény, hogy Hollandiából származik, mások a pekingi palotakutya sima szőrű változatának tekintették.

Kínában már jóval időszámításunk előtt tenyésztettek kistermetű kutyákat, melyeknek típusa és szőre ugyan különböző volt, de egyben megegyeztek: rövid, széles és lapos fejük volt.

A rövid orrú kutyákat már jóval a kereszténység előtt ismerték Kínában. Confucius i.e. 551-ben említi a "rövid pofájú" kutyákat.

A Tang-dinasztia korából származó feljegyzés szerint (kb. i.sz. 950), akkoriban nyolc fajtát különböztettek meg, ezek egyike volt a Lo-sze. A legfőbb fizikai követelmény az volt, hogy a Lo-Sze olyan kicsi legyen, amennyire csak lehetséges, rövid szőrrel és nagyon elasztikus bőrrel - és természetesen viselje kell a hercegi jegyeket, farka kunkori ritkán duplán csavart.

Mr. Morrison és a Willoughby d'Eresby tenyésztette kutyák fontos szerepet játszottak az 1840-es évektől kezdve. Még manapság is megszokott Willoughby mopszokról beszélni a hideg fawn színnél és Morrison mopszokról az arany apricot árnyalatnál.

Angolszász nyelvterületen a pug elnevezés vált népszerűvé, de azt nem tudjuk, honnan ered és hogyan terjedt el ez fajtamegjelölés. A pug, pugg és pugge szavakat a szeretet és ragaszkodás kifejezéseként használták. A Puck szót a huncutság, csínytevés megjelölésére használtak.
Általánosan elterjedt teória, hogy Angliába Oroszországból érkeztek először mopszok, mert onnan olcsón lehetett mopszhoz jutni, de erre nincs igazi bizonyíték.

19. század közepén került Angliába és mivel a királyi család kedvencei közé tartozott ezért hamar nagy népszerűségre tett szert.
Az AKC 1885-ben ismerte el hivatalos fajtaként a mopszot.
A mopsz egy kicsi, köpcös kutya.


Yagamilight
Avatar
Yagamilight
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2018. december 27. 10:49

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Yagamilight » 2019. október 29. 8:47

Kedves Paggy!

Hű, múzeum. Szeretem őket meg a művészeti kiállításokat.
Viszont nem igazán járok el, ilyesmire.
Ritka mifelénk ez a kulturális esemény.
És őszintén szólva egyedül elmenni ilyesmire nem nagyon szeretek.
Szeretem kibeszélni a műveket.
De a baráti körben ez képtelenség, nem rajonganak a kiállításokért.
Címszó: Unalmas.
( a fejük lágya az ) :D

Kedves Rita!

Milyen fényképezőgépet használsz?
Gyönyörű képek.

Yagamilight
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 29. 18:46

Kedves Mónika, milyen jó hogy egy kis összehasonlítós, ismertetőt adtál kutyusaidról. Amúgy nagyon édesek... :D :))
Éppen tegnap hoztam be NDKban és Berlini kiállításról képeket...ha tudom hozom...majd azt hiszik most voltam ott... :)) :)) :)) :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 29. 18:56

Lányok4Szerencsésen hazaértünk.Hoztam sok mindent,de csak vacsoráztatás után tudok jönni.ÜDVVVVVVVV:Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 29. 21:07

Mai váci képeslapok:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 29. 21:09

Kép
NA KI LEHET A KÉPEN?
Spoiler: mutasd
A ma 86 éves mesterről a váci Sajdik Múzeum tulajdonosával, Papp László műgyűjtővel beszélgettünk. /3 évvel ezelőtti cik az UNIKORNIS honlapról/
Eredetileg tisztelője vagy régi barátja volt Sajdik Ferencnek?

Egyszerűen besétált az utcámba. A váci Duna-parton volt galériám, és nagyon hangulatos lett attól, hogy a ház falára, meg a közeli fákra is akasztgattam képeket. Jött egy házaspár, megcsodálta, hogy milyen olaszos vagy inkább párizsias atmoszférája lett ettől a helynek. Két órát beszélgettünk, úgy, mintha mindig ismertük volna egymást. A végén aztán bemutatkoztunk egymásnak, és kiderült, hogy Sajdik Ferenchez és feleségéhez volt szerencsém. Annyira összebarátkoztunk, hogy máskor is jöttek, és valahányszor meglátogattak, Sajdik hozott kis rajzokat. Azonnal láttam benne fantáziát, meg kell mondanom, nemcsak az elvéthetetlenül egyedi képi világa miatt, hanem, mert ő olyan művész volt, aki szellemileg legalább annyit beletett a rajzaiba, mint technikailag – kevés ilyen grafikus van. Megkérdeztem, hajlandó lenne-e ugyanezt a humort és ezt a képi világot táblaképeken megfesteni.

Spoiler: mutasd
A gyűjtemény elég tetemes része ábrázolja Vác girbe-gurba utcácskáit, lakóit, kutyáit. Hogyan inspirálta őt erre?

Sokat járt ide akkoriban. Nagyon jól érezte magát, sokat beszélgettünk, anekdotáztunk, ő csak finoman mosolygott, és én valahogy éreztem, hogy ebből remek képek születnek.

Honnan ismerte Sajdik a városi legendákat, például a diadalív történetét?

Nagyon alaposan felkészült, amikor nekiállt egy-egy témának. Vác egyik püspöke, Migazzi Antal sok pénzt költött a belváros fejlesztésére. Annak idején meghívta Mária Teréziát látogatóba, és diadalívet építtetett a tiszteletére. Az anekdota szerint, mivel mindössze két hét alatt építették fel, a császárnő nem mert áthaladni alatta. Ezt a legendát Sajdik történeti komolysággal, az igazsághoz híven akarta megoldani: elment levéltárakba, utána olvasott, aminek csak lehetett. Végül rá is írta a képre, hogy a rajzoló nem tudja eldönteni a váciak nagy vitáját, hogy átment-e Mária Terézia a diadalív alatt vagy nem, úgyhogy ő most itt megállítja a menetet, a váciak meg csak vitatkozzanak tovább. Feldolgozta Petőfi és a tintásüveg történetét is – Megyeri itt, ahol most ülünk, az egykori Kúria szálló épületében tintázta össze magát. Megfestette Sajdik azt a jelenetet is, amikor az első vonat Vácra jött.

Épp 170 éve, hogy a Nyugatiból elindult az első gőzvontatású vonat. Nagy esemény volt az ország életében, Kossuth, Széchenyi, a nádor és egyéb hírességek is a vonaton utaztak, de a vörös szőnyeg Sajdiknál mégis a mozdonyvezetőkhöz vezetett, hiszen ők a hősök: ők hozták a vonatot. A háttérben vöröslő ég pedig nem a naplementét ábrázolja, hanem a váci Tabánban perzselő tüzet, ami miatt elmaradt a díszünnepség is, mert mindenki ment tüzet oltani.

A karikatúrát sokan komolytalan műfajnak tartják a képzőművészeten belül, mint mindent, amin nevetni lehet. Ezt ön is így látja?

Nem. A humort ki is kell találni, méghozzá vizuálisan. A legtöbb grafikus azért nem lesz karikaturista, mert nem tud ilyeneket kieszelni. A karikatúra nagyon is értékes, évezredes műfaj, már a barlangrajzok közt is találni. A németalföldi festészet is használta.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 29. 21:14

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 29. 21:17

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 29. 21:23

:) :movingflower: :littlehearth: :movingflower:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 29. 21:51

Kedves Kata és Mónika!
Kata!Remélem nagy öröm ért és sikerült az ÜZLET!!!!!!!!!!!Várom a híradást!!!!!! %%- %%- %%-
Mónika!Érdekes ,amit írtál.nem is gondoltam volna a mopszról ,hogy hercegi jegyeket kellett magán viselnie :) .Köszönöm szépen én is a részletes ismertetést,hasznos volt. :flower1:
Lányok!Ennyit mára.
Egy ideig megint nagyon elfoglalt leszek,mert a szomszédba megjöttek a német nénikék(persze nem nénikék,mert majdnem egyidősek vagyunk =)) =)) =)) !!!!/akiket nyelvgyakorlás végett, Budapesten elkalauzolom.Jó éjszakát!Üdv:Paggy
Ja és a barátnőm nagyon rendes volt,mert elkisért Vácra a ködös ,csúszós időben.Kata köszönöm szépen a reggeli útravalót. :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 29. 21:54

Itt egy igazán jó kis videó VÁCRÓL:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 30. 17:30

Lányok, full fáradt vagyok, holnap jövök. sikerrel letudva Minden! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 30. 19:57

Sziasztok Lányok!

Beállok a hulla fáradtak sorába. Most már muszáj irnom, mert megint úgy lemaradok, mint a déli busz.
Mónikánál hagytam abba a nézelődést. Mónika, nálam is marad ez a megszólitás, ha nem gond. :-)
Gyönyörű képeid vannak és sok minden másod is.
Kutyusok aranyosak nagyon. Amikor még Ödönünkkel sétáltunk, volt az útvonalon egy mopsz. Ugatta Ödönt ezerrel, amig az meg nem szaglászta, utána haverok voltak :-)
A kaktuszoknál jót mosolyogtam. Nálam még az is kipusztult, pedig imádom őket!
A két nagy hibiszkuszom viszont eléldegél. Ha hullik a levele akkor tudom, hogy meg kell locsolni. :-) Most vágtam nagyon vissza mindkettőt, remélem nem sértődnek meg és kihajtanak.
Amikor magadról irtál - negativumok, pozitivumok-, azon gondolkodtam, milyen jó is lenne mindenkienk csinálni egy ilyet :-)

Kata, nagyon-nagyon örülök a sikernek!!! :-)

Paggy, Lukrécia jól van?

Ma biorezonanciás állapotfelmérést csináltak rólunk. Megmondom őszintén kicsit be voltam tojva, mert tudjátok apu műtéte és Ödön elmenetele óta vacakol a máj-epe vonalam, még mindig nem normális. Lényeg: úgy néz ki megmaradok, de hogy totál lemerültem a ebben a tudatban most az is biztos.
Igy csak ennyi voltam ma röviden bejelentkezve.
Festettem is, de újra kell csinálnom, mert nem tökéletes.
Azért beteszem, bár a bambuszok elég sok kivánni valót hagynak maguk után. Ezek az egyszerű krizantémok meg kifognak mindig rajtam. Ami nehezebb, azzal semmi bajom. - a második képen lesz a nehezebb, bár többen láttátok már -


Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 31. 6:55

Tudtam, hogy ez lesz, ha fordítani kezdek. Nem bírom félvállról venni, nem tudok tötyörögni
vele. Ha belekezdek, képtelen vagyok lassítani, elkap a gépszíj és végem. Arra vigyázok,
hogy a napi mozgásom (ideje) megmaradjon, mert abból nem engedek. Ez az egyetlen dolog,
ami a fordítás elé került. Ez is nagy csoda, mert 2012-től, amióta fordításra adtam a fejem,
mindig az volt az első, és minden más csak utána jött. Persze nem a kötelező dolgokra gondolok
itt (iskolai munka, főzés, mosás, takarítás, vásárlás), hanem a szabadidős tevékenységekre.

Kihasználva a szünetet, már a 7. részt is befejeztem a soriból, és mivel továbbra is van kedvem
csinálni, ezért a szünet után elkezdem kipakolni a részeket. Nektek elárulom, hogy egy thai
sori lett a kiválasztottam. Nem azért választottam thait, mert ahhoz volt kedvem, hanem azért,
mert csak 18 részes, és nem sok sorosak a feliratok. Nekem ez most fontos szempont volt, mert
nem tudtam előre, hogy még ennyit is lesz-e kedvem végigfordítani. Persze az is szempont volt,
hogy tetsszen, anélkül akkor sem megy a fordítás, ha épp nagy kedvem van hozzá. Szerencsém
volt, annyira izgalmas a történet, hogy mindig nagyon várom, hogy nézhessem a következő részt.
De persze csak akkor nézhetem, ha befejeztem az előző fordítását. :)) Ami majdnem a legfontosabb,
hogy ez a sorozat olyan, mintha nem thai lenne. Majd meglátjátok ti is, ha nézitek. Semmi nincs
benne a thai sorikat jellemző dolgokból. Olyan, mintha kínait néznék. Nagyon tetszik.
A címe: In Family We Trust. Van egy másik angol címe is, magyarra fordítva "A vér nem válik vízzé".
Valamikor a jövő héten kezdem el kitenni. Négy résszel fogok indítani.

https://mydramalist.com/30294-luead-khon-kon-jang

Nem fogok tudni mindenre reagálni, de mindent megnézek, és elolvasok. Cserébe ti se szóljatok
hozzá az én dolgaimhoz. :))

Mónika, ilyen fényképezőgépem van. Sokat tud, de én mindig automatára állítva használom. Mindkét
lencsét használom. Nagyon szeretem.



Kata! Megvan az újabb pipa! De jó! Mindjárt vége!

Köszi a kutyás eligazítást! Én vaksi azt hittem, hogy az a két kiskutya, ugyanolyan fajta. :))

Paggy! Milyen érdekes, hogy a beígért esőből nálunk egy csepp sem esett eddig.
Sajdik Ferencet rajzait már gyerekként is nagyon szerettem. Járt nekünk a Ludas Matyi és a Ludas
magazin is. De később amikor már gyermekeim voltak a mesekönyv illusztrációiba is beleszerettem.
Nem is tudtam, hogy táblaképeket is festett.

Ági! Az alsó képed már annyira összetett! Ahogy a felső képen megláttam a bambuszokat, eszembe
jutott, honnan indultál. Nagyon rövid idő alatt, hatalmasat fejlődtél! Várom nagyon a kiállítást!

Ma reggelre -3 fok lett nálunk! Reggel fél hétkor fotóztam:

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 31. 6:55

Ezeket pedig tegnap délután készítettem:

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 1. 10:16

Sziasztok!Maí végre van időm és fel is fogom használni lógásra,nézelődésre.Pofátlanul először megnéztem újra a váci dolgaimat.Nem tettem be a saját videóimat,mert nyáron elmegyünk újra Vácra az unokámmal és a barátnőmmel.Strandonon leszünk és előtte betérünk a piacra ,emeletes vconattal utazunk , átmegyünk a komppal Pokol -szigetre,ami szemben van Váccal.Ezen kívül ,Szentendrére kirándulunk tavasszal.Megmutatom Nektek milyen lett.Oda hévvel utazunk majd/mint a biokert tanfolyamra/.Visszafelé az időben,indul a biovirágtermesztésem a cserépkertben/gang/,januárban valamilyen koncertre megyek,decemberben menő kávéházba és "kajáldába"---karácsony előtti forgatag a városban,November----EZ PEDIG A VÁROSLIGETÉ,de még lehet,hogy összekeverem az egészet.Kevesebbet leszek itt,mert sok a dolgom,de hetente 1x biztos jövök nézelődni és képeket is hozok.Nagy-nagy öröm,hogy többen lettünk.Most picit nézelődök,majd hozok valami érdekest.--Itt napsütéses hűvös idő van.Az íróasztalomon esténként alig férek el,mert minden cicám bent tanyázik.Lefoglalták az íróasztalt,s mivel a macskabéke híve vagyok/Kitty cicám a pánik miatt mindenkivel verekszik ,tehát neki külön tér kell,emiatt néha az egész szoba összes megszokott macskafekhelyet saját terének tekinti./Tehát új lehetőségként először csak felszorultak a kandurkáim az iíróasztal szélére,most már én szorultam oda,ők meg ott terpeszkednek.Viszont jó nézni a sok a melegben békésen szundikáló macskát.Kitty meg őrmesterkedik a 4 helyen.Hol ide,hol oda "eszi a fene".Persze legtöbbször menekül előlük,csak itt a szobában próbál besáskodni felettük.Most megyek.Jövök vissza a nézgelődés után.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 1. 11:08

NAGYON ELKALANDOZTAM
Remélem Rita nem haragszik meg a következőért.Már jeleztem,hogy Biri /Kagylóhéj blog./ összefoglalót készít a Koreai Filmfesztiválró..Most elkészült,így meg tudjátok nézni.Mellékelem a linket:
Spoiler: mutasd
https://birikorea.blogspot.com/2019/11/a-12-koreai-filmfesztival-filmjei.html

Ugyancsak Birinek köszönhetően valószínüleg meg tudom Nektek mutatni az ÚJ KOREAI KULTURÁLIK KÖZPONTOT,ugyanis küldött nekem egy figyelemfelhívó linket.Itt is köszönöm neki. :littlehearth: ^:)^ :littlehearth:
És mivel találtam valami nagyon érdekes dolgot,csak este hozom és képeket is.DE!!!!!!!!!!!!AMI ENNÉL FONTOSABBB!!!!!!!hogy megnézzem a betett képeiteket.Mosolyog a szívem,amikor olvasom és nézem.Előre is köszönet érte ÉS MOST TÉNYLEG ÁTADOM MAGAM A NÉZELŐDÉSNEK.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 1. 11:55

Kezdem is.
Mónikának újra!Mopsz:Nagyon megszerettem őket,bár csak kutyás barátoké,de édesek,eredetiek.Először évekkel ezelőtt 2 barátnak volt 1 EDDY nevű tündére.Nagyon édes volt.Később hoztak mellé egy ugyancsak mopszot,fekete színűt.
Az utcánkban van egy jópofa fiatal házaspár 2 SZÓ SZERINT TÜNDÉRI gyerekkel.a kislány 2-os és nagyon szereti az állatokat,DE A PICI FIÚ ÓRIÁSI FAZON!!!!!!!!1,5 éves volt,amikor átrohant hozzánk a műanyag futkosós rollerrel,hogy megsimogassa a kutyáimat.Rettentően barátságos.És a mopszuk,halkan jegyzem meg :)) :-bd ,nagyon hasonlít a házaspár férfi tagjára.JÓFEJ!!!!
Ágika!Állapotfelmérés--inkább nem :(( :(( :(( :(( ,mert hamar kiderülne ,milyen kripli vagyok.Most 1 hónapig ment az 5 tányéros fogyókúra,1 hónap kihagyás,a sok probléma miatt,folytatom és újra járok jógára.MUSZÁJ!!!!!!!!!!!!Ágika!Tudom,hogy hulla fáradt vagy,de azért várom RAMOSRÓL a naplót!!!!!Szintén Ágika!HÁT TE MILYEN SZÉPEKET FESTESZ MEGINT!!!!!Nehéznek,bonyolultnak tűnik.Készülj a kiállításra ezerrel,gyere majd ,ha tudsz!!
Ja és mi lenne,ha mindenki komolyan leírná a pozitív és negatív tulajdonságát,3-4 oldal lenne a negatív =)) =)) =)) .Köszönöm festményfotókat. :littlehearth: @};-
RITA!GYÖNYÖRŰEK A DÉLUTÁNI levélfotók.Ahogy átvilágít rajtuk a nap,még így is meleget áraszt!rita!Ilyent,ne írjál,hogy mi se reagáljunk az írásodra.Kicsit másképp lesz most,hogy fordítasz,de ez is nagyon kell.Tudod én is hányszoir itt akartalak hagyni Titeket,mert rengeteg a dolgom,de annyira jónak és fontosnak tartom a fórumot,hogy mégis mindig visszafordultam.Most kicsit kevesebbet jövök majd,hogy legyen időm magamra,DE MINDENKÉPPEN JÖVÖK és MINDENKIT ERRE BIZTATOK.Higgyétek el, ez nagyon jó hely!!!!!!
Kata!Nem írtad meg ,hogy hogyan sikerült végre,csak azt,hogy OKÉ.Kíváncsi vagyok .ÉS Kata!Menjetek a levegőre még a hidegben is,ha tudtok!Szuper képeket csinálsz,ne hagyd abba.Kevesebbet jövök,de jövök,mert rettentően érdekel ,ami itt történik!!!!Várom a képeid és a beszámolóid!!!!!Vigyázz MAGADRA és Samukára!!!!Üdv.P :movingflower: :littlehearth: :movingflower: aggy
Este jövök képekkel és talán valami érdekessel.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 1. 14:12

Csak egy pillanat.Belemerültem valamibe.Este egy olyan témát hozok,amiben mindnyájan érdekeltek vagyunk és Kínával kapcsolatos.Most megyek kutyát sétáltatni,és családkodni,de este 8 után jövök.addigra összeszedek dolgokat a témával kapcsolatban. :-h :movingflower: paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 1. 17:15

Végeztem a dolgommal ás csak 7-kor megyek sétálni a kutyákkal,ezért most hozom,amit akartam.
nem tudom érdekel-e Titeket,de engem nagyon érdekel mi lesz a jövendő szerepe Kínának a világgazdaságban .Persze sok minden általániosságot hallottam. ma egy hír került a szemem elé,ennek mentem utána:
http://bolcsvar.hu/2019/10/31/a-kinai-f ... -kepzesei/

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 82 vendég