Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 1. 17:17

Először is mi az a Bölcs Vár?
Az épület a Várban van srégen szemben a Mátyás templommal.Nézzétek,1 éve lett kész nemrég a felújítása!
http://pestbuda.hu/cikk/20180921_ovaros ... dai_varban
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 1. 17:21

Elsősorban a kormány által támogatott alapítványok székhelye lett,DE EZ ITT MOST NEM FONTOS!!!!!!!!
Tudomány, közösség, érték
A régi budai városháza épülete Bölcs Vár néven, a Pallas Athéné Domus Sapientiae Alapítvány értékmentő munkájának köszönhetően oktatási és közösségi térként újult meg. Az alapítvány célja, hogy az újjászülető épület széles körű tudományos és kulturális programok helyszíne legyen. A változatos események megrendezése mellett oktatási tevékenységnek is otthont ad, amely lehetőséget teremt arra, hogy a Bölcs Vár tudományos és szakmai központtá váljon.

A Pallas Athéné Domus Sapientiae Alapítvány fő célkitűzése a közgazdasági- és társadalomtudományi élet, valamint a felsőoktatási intézmények szakmai tevékenységének támogatása, továbbá Magyarország nemzetközi oktatási és kutatási együttműködéseinek erősítése. Mindezek megvalósítása érdekében az Alapítvány számos nyilvános pályázati lehetőséget hirdet meg és szakmai együttműködéseket indít.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 1. 17:24

Ami igazán fontos egy beszámoló az ott tartott kongresszusról!!!!!!!!Beteszem az egészet,mert RENDKÍVÜL ÉRDEKES,de akinek nincs türelme elolvasni/pedig jó!!!!!!!!!!/ kiragadok belőle néhány számomra/!!!!!/ elgondolkodtató részletet.
a konferencia 1 évvel ezelőtt volt,hallottam is róla,de nem jutott el a tudatomig.
A link:
http://www.geopolitika.hu/hu/2018/11/12 ... polaritas/
A kiragadás:/Mindjárt,mert átolvasom újra/:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 1. 17:29

Spoiler: mutasd
A 21. századra a geopolitikai valóság ugyanis megváltozott: míg az elmúlt évtizedek során egy unipoláris világról beszélhettünk az Amerikai Egyesült Államok vezetésével, addig mára egyeduralmát számos dimenzió mentén megkérdőjelezik a különböző aktorok –mint például Kína, India, vagy az ASEAN országai –, akik mindnyájan nagyobb szerepet kívánnak játszani a globális hatalmi játékban. A rendezvény a következő kérdésekre kereste a választ: visszatérhet-e a bipoláris világrend (új szereplőkkel), vagy egy multipoláris világrend felemelkedésének lehetünk tanúi? A kisebb országok integrációba tömörülve válhatnak-e az USA riválisaivá?
A konferencia első nyitóbeszédét Yukon Huang, a Carnegie Asia Program szenior munkatársa, korábban a Világbank Kínáért felelős igazgatója tartotta
uang elmondta, hogy a kereskedelmi háború egy geopolitikai rivalizálás része a világ két vezető hatalma között. Ennek egyik aspektusa a globális pénzügyekkel kapcsolatos: a kereskedelemmel ellentétben a globális pénzügyi rendszert illetően Kína ereje nem mérhető Amerikáéhoz, ezen a területen az USA az egyetlen domináns hatalom. Ez akkor változhatna, ha Kína saját valutáját, az RMB-t globális fizetőeszközzé tudná tenni, erre azonban a közeljövőben nincs kilátás.

Amire viszont van, az a kutatás és fejlesztés terén történő nagyhatalommá válás, ami Kína deklarált célja – az amerikai kormány egyik sérelme pedig éppen az, hogy Kína ezt nem etikusan csinálja, ugyanis külföldi cégektől lopja el a kívánt technológiát. Ez a kereskedelmi háború egy további fontos indoka.A szembenállásnak beszélhetünk egy teljesen szubjektív oldaláról is, mégpedig a Kínával kapcsolatos irracionális bizonytalanságról a nyugati világban. Egy Huang által ismertetett közvéleménykutatás szerint ugyanis a világon mindenhol Amerikát tartják a világ vezető gazdasági hatalmának – kivéve az USA-t és Európát, ahol Kínát. Összességében azonban Kína még évtizedekre van attól, hogy valódi nagyhatalom legyen, amit szemléletesen mutat, hogy az amerikai és a kínai egy főre jutó jövedelem közti különbség nem csökken, hanem éppenséggel nő – márpedig ez a mutató „nagyhatalmi” szempontból fontosabb, mint a gazdaság mérete.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 1. 17:36

A konferencia másik nyitóbeszédét Martonyi János, Magyarország volt külügyminisztere tartotta,
Spoiler: mutasd
Magyarország számára lényeges kérdés, miként érinti a kereskedelmi háború az Európai Uniót. Van olyan vélemény, miszerint az EU a nevető harmadik, ám a konfliktus hosszú távon mindenkinek árt. Összességében elmondható, hogy bizonytalan világunkban az EU a saját vízióját kívánja a világ felé példaként állítani, így többek között a szabályokon és multilaterális egyezményeken alapuló rendet, példát mutatva ezzel arra, hogyan működhetne egy globális együttműködésen alapuló világrend.
Szapáry György a Magyar Nemzeti Bank elnöki tanácsadója szerint:
Európa hiába képvisel óriási gazdasági erőt, nem egységes mivolta miatt nagyon nehezen tudna az USA-hoz vagy Kínához mérhető szerepet játszani, ráadásul Európának inkább a támogató szerepek felelnek meg. Oroszország ezzel szemben nincs szűkében a világhatalmi ambíciónak, gazdasága azonban ehhez a szerephez túlságosan gyenge. . Kína felel meg a felsorolt kritériumok közül valamennyinek, így ő lesz Amerika mellett a másik szuperhatalom a jövőben. Összességében tehát egy bipoláris világrend várható, amelyben ugyanakkor az USA még sokáig vezető szerepet fog játszani.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 1. 17:44

Az első szekció utolsó előadásában Csiki Varga Tamás egy kevéssé vizsgált szempontból,
Spoiler: mutasd
a kis országok perspektívájából elemezte az integrációs tömörüléseket, vagyis hogy az integrációk milyen előnyökkel és hátrányokkal járnak a kis területű államok számára. Az előnyöket a következő elemekben látja: szocializáció (például az EU-csatlakozás utáni időszak), az érdekek könnyebb artikulálása, a strukturális hatalom nyújtotta előnyök (az EU erre is példaként hozható fel), védelem (például a NATO-tagság), és megnövekedett kapacitás az esetleges hatalmi vákuumok betöltéséhez. Egy integrációs csoportosulás akkor vonzó egy kis ország számára, ha ezen tényezők közül kínál legalább egyet. Ugyanakkor a kis országoknak vigyázniuk kell, amikor a nagy országok hatalmi viszonyaiban változások történnek – így például a jelenlegi változó világrendben is –, mivel ilyenkor könnyen sérülhetnek az érdekeik.

A második szekció a VISEGRÁDI ORSZÁGOKRÓL SZÓLT:
Spoiler: mutasd
Michal Bogusz Kína és a V4, illetve a tágabb kelet-közép-európai régió kapcsolatáról beszélt. Meglátása szerint Kína a saját feltételei, nem pedig az EU szabályai szerint kíván a régióban üzletelni. Az ázsiai óriás azért fektet be jelentős mértékben a Balkánon, mert ott ő szabja meg a feltételeket. Bogusz úgy látja, a 16+1 együttműködés a régió országai és Kína között nem működik, mivel a tagországok érdekei túlságosan szerteágazóak, továbbá Kínának ez a régió csak „megálló” Nyugat-Európa felé. Valójában mi több fontosságot tulajdonítunk a kínai jelenlétnek a régiónkban, mint Kína. Ennek megfelelően Kínának a V4 sem fontos, és csak magunkat áltatjuk azzal, ha azt hisszük, hídfők lehetünk Kína és Nyugat-Európa között.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 1. 17:48

Nálunk pedig egy közös kínai-magyar egyetem alakult.
No,de melyik ennek az egyetemnek a kínai apukája?
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. november 1. 17:49

Kedves Fórum társak!!
Először is mindenkinek szépséges szép estét!!

Csekély 2 és fél órát olvastam vissza,de helyjel-közel már képben vagyok hogy mi mindenről maradtam le mióta utoljára itt jártam.
Jöttem volna hamarabb is,de egy kis letargia,egy kis házi munka,egy kis munkahelyi akármi,na és a kert !! Hála a mindenhatónak,(meg talán a sörélesztő tablettának amit újabban szedek étrend kiegészítőként) mostanság az erő velem van,ha akarom :o) :o) (Na jahh most is a Star Wars -t nézem az AXN-en \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/
Ágikám !!Újra egy cuki Német juhi !! Ha egyszer egy fajta belopta magát a szívedbe nem szabadulsz tőle!! Sok sok boldog évet kívánok nektek Ramos kutyussal !! Nagyon boldog lesz nálatok abban a gyönyörű hátsókertben,amivel tudom hogy egy rahedli meló van !! :O3 :O3 :O3
Gratulálok a közelgő kiállításhoz !! Elnézve a gyönyörű képeidet tutira valami reinkarnálódott festőművésznő vagy!! :movingflower: :movingflower:
A süni invázióról nem tudok elfogultság nélkül nyilatkozni,én pl imádnám ha a mi kertünkben csavarognának,össze szednének mindenféle tücsköt bogarat,és amilyen állatbolond vagyok még egy kis macskatáppal is meg szponzorálnám őket !!!

Paggy Újfent hoztad a formádat ha mondhatok ilyet !!
Állatkert ?! Tudod te hogy most milyen irigy vagyok ?!
A Váci képeid nagyon ütősek !! Imádom Sajdik Ferencet !! A Ludas Matyit mindig megvettük,ahogy a Ludas Magazint,na és az én korosztályom soha nem fogja elfelejteni Pom Pom meséit,Gombóc Arturral az élen !!!
Szegény Lukrécia cica !! Mielőbbi gyógyulást neki!! %%- %%- %%- Az én Gombócom mint azt már itt egyszer elmondtam,1 évvel azután hogy hozzánk került egy szerelmi csetepaté során olyan állapotban jött haza hogy az életben maradása is kétes volt,de rácáfolt,és azóta is fél szemmel,de gyanítom ő a környék ura!!
Az ágyfoglalók című képeden nagyot nevettem !! Ki (kik) is akkor a ház urai ???? =)) =))

Gabóci Gratulálok ehhez a szép kerek évfordulóhoz !! További sok sok boldog évet még együtt nektek! %%- :littlehearth:
A Körös parti fotóid festővászonra kívánkoznak !! Igazán szemet gyönyörködtetőek.Nálunk sajna nem ilyen lebilincselően szép a Kraszna part.Gyerekkoromban még volt némi vízkék színe,mára feketés zöld és randa :-q

Katám Ezek az épület fotók csodásak !! Megint valami ami nálunk "hiány cikk" !! Remélem te és Samukád is jól vagytok !! Ne hagyd magad megvezetni !! 3 milla,az 3 milla !! Ha valóban kell neki akkor fizetni fog az illető !!

Drága Ritám Újfent idilli képek a ködös Albionból!! Ha az emberiség nem találja fel a politika nevű emberiség romboló fogalmat,akkor a világ tele lenne hasonló szépségekkel,köztük a mi kis hazánk is.
A hajnali fotóid művésziek,vagyis a természet az aki ezt a lelket melengető látványt produkálja,de te vagy a közvetítő!! Mondhatni igazi Nature Díler vagy !! A Cica Party olyan jó sikerült,hogy simán elmenne naptár fotónak.Édes kis tündérkék!!

Yagami (Éva) Isten hozott !! Bevallom nagyon ismerős a nic neved.AnimeAddicts,esetleg UraharaShop ?? Én is nagy Japán rajongó vagyok ha Animéről és Mangáról van szó,viszont nagyon is válogatós vagyok e téren.
Fantasztikus és számomra irigylésre méltó az életutad,kívánom hogy teljesüljön a bakancslistád !! A képeid miatt pedig ne szerénykedj,mert ahogy én látom egy igazi cica csaj vagy!! :-bd :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 1. 17:51

Szia Szilvi!Mindjárt befejezem,amit hoztam és elolvasom amit írtál. :movingflower: :littlehearth: :movingflower: :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 1. 17:52

http://fudan-corvinus-mba.uni-corvinus.hu/
GOOGLE FORDÍTÓVAL:
Spoiler: mutasd
Megérkezett a globalizáció és a multipoláris világ új korszaka.

Ha üzleti vezetővé kíván válni, vagy a lehető legjobban szeretne maradni, fel kell készülnie az új gazdasági és geopolitikai kihívásokra, és ismernie kell mind a keleti, mind a nyugati üzleti kultúrát.

A jelenlegi és a jövőbeli vezetőknek nemcsak az általános vezetési ismeretekre, hanem a helyi kapcsolatokra is szükségük van egy jó hálózat kialakításához a többi regionális üzleti vezetõvel és a köztisztviselõkkel, valamint a döntéshozókkal. Közép-Európa és az EU érdeke, hogy szorosabb együttműködést folytassanak Kínával, hogy megértsék, hogyan alakul a kínai és az ázsiai gazdaság. Az „Egy öv egy útja” kezdeményezés és a „Kína – Közép-Kelet-Európa 16 + 1 csúcstalálkozója” jó platformot kínál a további együttműködések és a 21. századi Új selyemúthoz való kapcsolódás elősegítéséhez.

Új MBA programunk készen áll arra, hogy iránytűvé váljon, és keleti és nyugati legjobb professzorok segítségével irányítsa Önt ebben a multipoláris világban. További részletek: töltse le a program információs füzetét PDF formátumban.

A Magyar Nemzeti Bank (Magyar Központi Bank) szakmai támogatásával a kínai és a magyar vezető egyetemek, a Fudan Egyetem és a Budapesti Corvinus Egyetem közreműködtek az első kínai-közép-európai kettős fokozatú program biztosításában. Ezt az egyedülálló regionális tapasztalatot az ügyvezetés irányításának jelenlegi trendeinek feltárásával kínáljuk.

A program résztvevői a következő fokozatúak lesznek:

Fudan University: Pénzügyi Mester (MSc)
Budapesti Corvinus Egyetem: Gazdálkodási Mester (MSc)


A tanulási tapasztalat korszerű nemzetközi módszertant tartalmaz intenzív osztálybeszélgetésekkel, regionális és nemzetközi esettanulmányokkal, szimulációkkal és üzleti projektekkel. Mindkét egyetem vezetõ oktatói mellett a Magyar Nemzeti Bank vendégszövetõi, valamint a regionális vállalatok bemutatják az üzleti esettanulmányokat.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 1. 17:57

AZ EGYETEM:
https://www.fudan.edu.cn/en/About/main.htm
Most már csak 1 képet hozok az íróasztalomon székelő macskákról és azután elolvasom Szilvi hozzászólását.Üdv:Paggy :-h :movingflower: :movingflower:
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. november 1. 17:59

Természetesen utolsó ittlétem óta szorgosan fotózgatok ami arra érdemesnek találok,most tehát senki nem ment meg benneteket!!
Mi mással is kezdhetném mint az én kis csavargómmal !! Ez a redős lábtörlő a kedvence,szerintem nem véletlenül,ugyanis gyanítom hogy kiváló masszás matrac számára:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 1. 18:05

Kép
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. november 1. 18:09

Szia Paggy!! Én is nagyban "pakolok" !!

Ezennel bemutatnám az egyik függőségemet,amire már rég készülök,de hogy most megvan az okoskám,ez már nem akadály!!
Csak jelzem hogy a "készlet" egy kis része lemaradt,úgy 5-6 darab,de majd őket is megörökítem mielőtt kifogynának:
Kép

Jó ez a szép hosszú ősz !! Fűteni a cserépkályhákban csak a múlt héten kezdtünk,ez a szép kis rózsatő azóta megint rogyásig van virággal,majd hozom a frisset ha el nem felejtem:
Kép
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. november 1. 18:31

Két héttel ezelőtt sikerült megörökítenem ezt a szuper teleholdat!! Persze akkor is kiment a fejemből hogy az okoskámmal közelít is lőhettem volna de ez is elég látványos pláne így hogy még világos volt az égbolt:
Kép
Ugyan ez,már sötétben:
Kép

Ugyan ezen napon,az égbolt valami fantasztikusat produkált,valósággal lángolt !! Drága apukám picit nem tolerálta a lelkesedésemet,mivel akkor jöttünk haza ,de sikerült!! Mivel az okoskámon több választható fotózási mód van,én mindet kipróbáltam,az eredmény váltakozó.Ezt a Professzionális móddal lőttem:
Kép

Ezt sima Fénykép üzemmódban:
Kép

Ezt pedig Élőfókusszal,ami igen csak Munkácsy Mihály stílusúra sikeredett:
Kép
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. november 1. 19:00

Az utóbbi napokban a "Várost" jártam,jártuk a kolléganőmmel,kiértesíteni a gazdákat hogy eltelt 5 év,újra itt az ideje a földmintavételnek,én pedig mint a gyerek,úton útfélen megálltam ha szép kutyusokat láttam!!
Kezdem a kedvencemmel,ami ráadásul rokon,lévén az unokahúgom és az unokaöcsém kis kedvence.Mivel reggelente már fogós az időjárás,kabát nélkül nem mehet sehová !!
Kép

Ő pedig az egyik barátom nővérének "kis" házi kedvence,háttérben a lakótárssal:
Kép

Ezt az igéző tekintetű szépséget nem tudtam ott hagyni,még ha hangosan tiltakoztak is a cimborák:
Kép

Napsütéses idő lévén volt ahol a potenciális modelljeim fittyet hánytak a jelenlétemre és csak élvezték a jó időt:
Kép

Volt ahol kimondottam örültek nekem !!
Kép

Ez a kis mütyür az utolsó a vadász zsákmányomból!! Felhívnám a figyelmet a háttérben lévő B-30-as téglára !! Az udvar Ura,pont akkorka,hatalmas hangerővel !!
Kép
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. november 1. 19:23

Mint az köztudott,Júniusban ítélet idő volt országszerte!! Akkor azt hittük,hogy a kertünkben a kukoricából alig lesz valami,lévén két sort is letarolt,kidöntött a vihar,ebből arra következtetett a család,(velem az élen) hogy az idén nem sok szedni való lesz!! Nos,a sors ezt is másként akarta,amit a bal alkarom és csuklóm sínylett meg!! Egy kis válogatás az aprajából:
Kép

Közeleg a zehernyika,mi pedig felkészültünk rá!! Tavaly bevált a méz,és a propolisz,remélhetőleg az idei tél is úgy hagy el minket,hogy egy napig sem kell az ágyat nyomnom eldugul orral,és könnyektől kieső szemekkel:
Kép

Próbálkoztam gif készítéssel,remélem a Fórum megjeleníti:
Kép

És végül egy vasárnap reggeli derűs égbolt kondenz csíkokkal átszőve,lévén légi utas és teher útvonal vagyunk:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 2. 8:03

Jó reggelt!Kedves Szilvi!Remélem még visszajössz olvasni,mert csak ma reggel tudok írni.Tegnap este többször megnéztem a fényképeidet,de már nem volt erőm kommentelni.
Tehát:
Persze,hogy az állatokkal kéne kezdenem,DE MÉG SEM,HANEM A "MÁNIÁDDAL",ami nagyon tetszik,ugyanis én is szeretem az illatokat magamra locsolni./Sajnos, vagy nem sajnos,ahogy öregszem,kezdek hasonlítani anyukámra,aki idős korára ,meg azelőtt is :)) ,imádta a finom dolgokat./Szilvi!Mi szerint választasz?Márka,esetleg van lehetőséged megszagolni???Honnan szerzed be a kölniket?A szép üvegek tetszenek?Minden nap mást használsz?Nagyon kíváncsi vagyok!!!! \:D/ \:D/ \:D/
Most jöjjenek a kedvencek!Persze GOMBÓCKA az első.Olyan elégedetten,biztonságban kinyúlva fekszik a lábtörlőn!Gondolom,ha beköszönt a hideg,inkább a fotelt fogja választani.Szép,egészséges a szőre.mivel etetitek?Egerészik esetleg?Nálatok, hogy oldjátok meg a patkány-egér kérdést.Itt Pesten nagyon elszaporodtak.Volt olyan,nemrég,hogy az OPERA előtt, találtunk döglött patkányt.Hallottál róla,hogy valami pancser cég kapta meg a pesti patkányírtást ,ő pedig inkább a saját hasznára dolgozott,vagy a nem megfeleő szerrel írtott.Az állateldel boltban nem mernek ablakot nyitni,mert az ablak előtt/szuterénben van/szaladgálnak.BRRRRRRRR! :((
Aranyosak a kutyusok!!!Az elsőt azonnal elfogadnám,de nem lehet többet kutyám,mert nincs,aki besegítsen./a lányom cicaás,az unokám meg még kicsi hozzá/Persze a németjuhász és a lakótársa is szép,de itt nem tudnám tartani.Nektek nincs kutyátok??,A kert miatt??
Szilvike!Mit jelent az hogy 5 évente földmintát kell beküldeni???A talajt vizsgálják,hogy milyen az összetétele és az eredmény szerint kell adózni???
Szép egészséges kukoricacsöveket látok.Mi lesz a sorsa.Nem emlékszem,vannak malacaitok?Szilvi!Most,hogy van okos telefonod örömmel fogadnám,ha a tájról,a "városodról" láthatnék képeket.Annyira érdekes lenne,mert én pld.nem látok sok falusi vagy kisvárosi fotót.Tudod,hogy az állatok miatt,csak maximum a kb 50km-es körzetben tudok nézgelődni.Kedves Szilvi!Nagyon örülök,hogy jelentkeztél.Kérlek ne hagyd abba és hozzál minél több képet,mert engem minden érdekel,és írjál,amikor csak tudsz!Szép hétvégét kívánok! --Itt hűvös van.Az állataim horkolnak,már megfőztem és elmosogattam/rizseshús készült.Nagyon fincsi!!!! :-bd lett.Üdv Neked és MINDENKINEK:P :movingflower: :littlehearth: :movingflower: aggy
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. november 2. 11:31

Szia Paggy,szép napot neked is,és mindenkinek !!
Első kérdésedre válaszolva: Én már nagy kamasz korom óta egy két kivételt leszámítva
Spoiler: mutasd
A V O N
használó vagyok.Legyen az tusfürdő,hajolaj arckrém,arcmaszk,testápoló,és persze parfüm.Eddigi életem során 3 tanácsadótól vásároltam,mikor kihez laktam közelebb,de az utóbbi 3 évben megszaladt velem a ló,ugyanis a mostani tanácsadó hölgy már régi ismerősünk,és a régióban ö áll a rangsor legtetején,ami azt eredményezi,hogy minden vásárlójának majdnem
Spoiler: mutasd
20%
engedményt tud adni,még az akciós termékekből is.Természetesen ha új parfümöt dob piacra a cég,neki már előző hónapban van belőle illat minta,tehát ez alapján el tudom dönteni hogy megfelel e számomra vagy sem.Hogy mikor melyik illatot használom az a hangulatomtól függ,de az itt kiállítottakról csak jót tudok mondani,egyik jobb mint a másik!! Van a képen 4 darab ami a luxus kategóriába tartozik,természetesen ezeknek az ára is ott van,a katalógus szerint,de nem nekem!! Spojrelben lásd a:
Spoiler: mutasd
Az EVA-lila színű-,az Alfa-piros üveg-,a Luck-kék és sárga,valamint a barna Attraction,ezek mind az 5-6 ezret súrolják akcióban,de én hozzá jutok 2300,3200-ért
A katalógus is nála mindig egy hónappal hamarabb van,most tehát ami a Novemberi katalógusban van,azt én már Októberben el tudtam dönteni hogy mit szeretnék.Nem a hiúság miatt,de szeretem ha az arcom legalább rendesen ápolt.Sminkelni nem szoktam magamat,nem is bírok semmiféle vakolatot magamon!! Egyszer sminkeltek ki egy rokonom esküvője alkalmából,de pár perc múlva már izzadtam is le magamról mindent x_x x_x x_x x_x
Spoiler: mutasd
Most is bevásároltam rendesen,arcszérumból,és regeneráló krémekből aminek az akciós ára is 20 ezer fölött lenne,de én 14-15 ezerből megúszom


Gombóckám ?! Kóbor sovány kis egy évesen szelídítettem magunkhoz apukám engedélyével.Akkoriban még mindenféle megromlott parizelt meg maradékot megevett,mára már igen csak elkényeztettük!! Télire apukám engedélyez neki macska konzervet,természetesen táppal keverve,de még apumból is elő elő csalogatja az állatbarátot,mert egyszer csak haza állítván a vásárlásból,lelkendezve újságolta hogy milyen különleges tápot vett a Daginak!! Marha,birka,és vadhúsosat.Azóta is azt a fajtát vesszük!! Anyukám és apukám Daginak hívja,én mostanság hol Dagi,hol Gombóka,de az Ázsia expressz óta néha szoszimónak =)) =)) =)) =)) Egeret fogni még nem láttam,de tudom hogy néha néha el el kap egy egy verebet.Kultúr macsek lévén akinek van ám hálószobája,-mindjárt mutatom-természetesen a tornácon lévő asztalon fogyasztja el zsákmányát,édesanyám legnagyobb bosszúságára.Én titokban szoktam neki venni alutasakos eledelt,abból is a luxus kategóriát,lazacosat,kacsa,nyúl,pulyka,édesanyám pedig rendszeresen vesz olcsó parizelt a Penny Market-ben,de nem ő az egyedüli,már más házaspárokkal is találkoztunk akik szintén így tettek.Dagi-Gombócka étrendje tehát kezdődik reggelente egy szép szelet darabolt szalámival,rá száraz táp,este újfent szalámi.Mivel sokat eszünk csirke combot,abból még a porcogót is megkapja,aztán jön az én dugi kajám,tehát rámondhatjuk hogy úri módja van.
Kép

Ez tehát a téli lakosztálya,lévén kinti cica,és bizony használja is!! Ha bemegy oda alukálni,akkor már tudjuk hogy az éjszaka hideg lesz.Mit ne mondjak,roppanttul okos kis jószág,és ő az első cicánk aki már sok éve velünk van,lassan 8 éves lesz az én kis túlélőbajnokom!! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:

Nálunk a patkány írtás édesapám feladata,ő szokta elhelyezni a finomabbnál finomabb utolsó vacsorákat,mindíg változatos a menü,hol édes zselés,hol pedig kék és rózsaszínű illatos búza.Van nálunk az Ukrán becenevű üzletház,tőlük szoktuk beszerezni ezeket a dolgokat. \m/ \m/
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. november 2. 12:19

További kérdéseidre válaszolva.: Hatalmas a kertünk,városon ilyen nagyságú telekre lakóparkot építenek!! A kertnek vetemény szempontjából csak a felét használjuk,ebből a G+ idején tettem is fel fotókat,majd pótolom ha lesz rá igény,mert szerencsére a mappa megmaradt a gépemen.Tehát felébe vetemény,másik felébe kukorica,amivel egy vetési szezon alatt nem sok baj van,tehát nem locsoljuk mint a veteményt,és csak a betakarítás necces mert azt kézzel szedjük,furikkal(malteros talicska) feltoljuk amit szedünk,és begórézzuk :ympeace: :ympeace: .Valamikor igen,tartottunk sok jószágot,lévén gazdálkodtunk,de az évek múlásával ez már teher volt,szüleim megöregedtek,és mindent felszámoltunk.Ami mostanában terem,azt eladjuk,vagy ha nem,akkor tüzelőként végzi,ami fa spórolás szempontjából klassz,mert a kukorica hőértéke a szénnel azonos.Most már csak Dagi-Gombóc uraság van,előtte persze volt sok más cicánk,de mint mondottam 2-3-4 éves korukra mind elpusztult.Volt akit a szemünk láttára gázoltak halálra,volt aki csapdába futott,és volt aki már öregen csapódott hozzánk,és a kora vitte el.Ez szegény kis Kormikám volt,egy teljesen fekete cica,sosem felejtem el az utolsó vacsoráját!! Mintha megérezte volna hogy az lesz az utolsó,aznap ráfújt Herkulesemre,elzavarta minden kajáról,és csak evett egész nap,reggel pedig apukám már holtan találta,és gyorsan el is temette.Természetesen őt is megsirattuk,mint minden jószágunkat.Kutyát szívesen tartanánk,hisz abból is sok volt nekünk,és szeretjük is,de a körülmények nem alkalmasak.Kellene egy kenel valahová,de talán ez is megoldódik,és egyszer csak azzal a hírrel állítok be hozzátok hogy van egy kutyusunk!! Így legyen !!

Paggykém!! A mi "városunk" !!! Fogós !! Őszintén szólva egy két dolgot nem számítva semmi látni való,de majd próbálok össze szedni valamit !!

Földminta: Ez csak a gazdálkodó embereknek van.Tulajdonképpen azt vizsgálják hogy a termőtalaj nitrát (műtrágya ) érzékeny,vagy éppen nitrát szegény.
Spoiler: mutasd
Adózni nem kell,ez nem az a kategória,de van olyan hogy vetés ellenőrzés,ráfedés-mikor egyik gazda elszánt a másiktól,vagy rávet-ezt hívjuk kereszt ellenőrzésnek.Műholdról ellenőriznek,van mikor drónnal,és van mikor repülőről vagy helikopterről,hogy a 15 hektár felettiek betartják e a nagybirtokokra érvényes előírásokat,mivel akinek a nevén termőföld van,az minden évben úgynevezett Föld támogatást kap állam bácsitól,de nem csak a nagybírtok,hanem a kicsi is,mert aki már egy hektár földdel rendelkezik,az jogosult a támogatásra.Na nem sokra,de vannak emberek akiknek még az a kis 15 ezer forint is jól jön évente.A szabályok viszont egyaránt érvényesek kicsikre és nagyokra,csak épp a nagyoknak több az előírás.Földminta viszont mindenkinek kell 5 évente egyszer.
:ympray: :ympray: :ympray:
Avatar
Yagamilight
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2018. december 27. 10:49

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Yagamilight » 2019. november 2. 17:37

Mindenkit üdvözlök!

AnimeAddicts-en is tag vagyok valóban. ;)
Én is válogatós vagyok. Főként horror vagy Bl manga a legmenőbb nálam.
De vannak lazább témájúak is.
Rengeteg kedvencem van.
Párat ezekből: Brave 10, Blood+, blood C,Highschool of the Dead, Death Note,
Vampire Knight, Tokyo Ghoul, Hellsing Ultimate, Hellsing, Junjou Romantica, Sekaiichi Hatsukoi: Onodera Ritsu no Baai,
Given, Btooom!, Akatsuki no Yona, Rurouni Kenshin, Mo dao zu shi , Kamisama Hajimemashita, Spiritpact, Satsuriku no Tenshi...stb stb.. :D




Ha esetleg valakit érdekel az animáció.
Tekken Blood Vengeance teljes...

A Kaptár - Bioterror (2008) - (Magyar)


Yagamilight
Avatar
Yagamilight
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2018. december 27. 10:49

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Yagamilight » 2019. november 2. 17:45

Nagyon édesek a kutyusok és a cicuskák.. :x
Jó képeket hoztok lányok. Köszönöm.
Nem maradok le, hoztam nektek én is.
BAJA városa (nem saját kép)

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Városháza
Spoiler: mutasd
Kép


Yagamilight
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. november 2. 18:41

Szia Yagami! Látom nagyon egy kerékre járunk ha animéről van szó !! A felsoroltakból én is mindet láttam,de én is szívesen nyúlok könnyebb témájúak után,és van két sport anime is amit a kezdetektől gyűjtök,a Kuroko no Basuke,valamint az Ace of Diamond.Az egyik kosárlabdás,a másik bészboolos,viszont ha szereted a romantikus bizarr vígjátékokat is akkor ajánlom a most futó Beastars sorozatot.Természetesen nekem is annyi kedvencem van hogy alig bírom fejben tartani.Vannak sorozatok amiket időről időre újra nézek annyira szeretem.
Úgy látszik csak én lakok a világ végén !! Mindenki olyan szép városi fotókat hoz.Sajnos nálunk az idén a természet nagyon szürkére sikeredett köszönhetően a Júniusi sivatagi éghajlatnak,és a Júliusi zimankónak x_x x_x x_x
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. november 3. 6:48

Paggy! Nyugodtan betehetsz bármilyen linket.
Jó sok terved van! Mondjuk nekem is, de azok egyenlőre nem kirándulással kapcsolatosak,sajnos,
na, de majd annak is eljön az ideje.

Ezek a cicák! Az utolsó képet látva azon izgultam, hogy a csajos rózsaszínű egérkédet le ne rúgja
a lábával az egyik macsek.

Szilvia! A mi összes kutyánk is imádta a lábtörlőt. Ez valami fétis náluk. :)) Hű! Parfümök! Még
egy dolog, amihez nem értek. Nekem kettő van itthon, de most lusta vagyok felállni és lefotózni,
és a nevüket se tudom, de az biztos, hogy vagy oriflame-es, vagy avonos származékok.

A kutyaparádé nagyon tetszett! Mi mindent meg nem tud az ember a kukoricáról! És az égésterméke
biztosan nem mérgező, nem környezetszennyező.

Én emlékszem a "kertes" fotóidra, és hogy milyen gyönyörű volt minden benne.

Nem csak Szabolcs, Borsod is a világvége! Nem vagy egyedül.

Mónika, Szilvia! De jó, hogy összehoztak benneteket a mangák és az animék! Ebben nem tudok csatlakozni
hozzátok. Nagyon kevés keltette fel az érdeklődésemet.

Mónika, szóval bajai vagy! Valamiért azt gondoltam, hogy budapesti, de hogy miből...? Utoljára gimis
koromban jártam felétek. Egy építőtáborban vettem részt. Nagyon szép város!

Zsuzsiék már megint Chesterben jártak. Már láttátok a nyári, és az őszi Chestert, most esős, őszi képek
következnek. Ahogy a lányom mondta, Chesternek még az eső is jól áll. Igaza van!

Elsőként a folyó part

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. november 3. 6:49

A városban:

Kép

Kép

Kép

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 120 vendég