Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 8. 5:08

Kedves hajnali KUKORÉKOLÓK /3 órakol keltem ma,mert 7-re megyek valahova/Kicsit bejöttem ide nézelődni.
Elkezdem a hozzászólást és majd vasárnap este folytatom.időrendben haladok:
Kedves Kata!Úgy láttam a régebbi képeiden/városi/sok szép épületdíszt fényképeztél.Jó ránézni a bordó ajtóra a szép ajtóablakráccsal.Nem is gondoltam,hogy bordóra is lehet festeni egy ajtót /persze görögországi fotókon láttamm már olyant,hogy kékek /.Felsorolom én is ,amit szembe ötlött:
a BÁSTYA VENDÉGLŐ kapuja feletti erkély oszlopai és az ormótlan kémény a házon.Vajon miért????Különleges a kapu kilincsee,hajlított.Olyan mint a könnyező pálma levele,amikor készül szétbomlani.Samuka és Te,mindig aranyos fotók,és végül a vízszintes képek az útelágazásokról.Jó nagy kép és ott érzi magát az ember.A legjobbak, az ablakból készített, őszi fák fotói.Köszönöm szépen.
Kép
:-bd :movingflower: :littlehearth: :movingflower:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 8. 5:56

Kedves Szilvi!Nagyon jó,hogy írsz a kerti munkákról.Mióta elvégeztem a biokertész gyorstalpalót,mégjobban megbecsülöm az asztalra kerülő zöldségeket,gyümölcsöket.Sőt,már nem drágállom ,ha 1 szál virágért 350ft-ot kérnek,mert tudom ,mennyi vacakolás van vele.Szépek a nagyfejű krizanténok az asztalodon........Nekem mindig a temetőt juttatja az eszembe.Mindenki ilyent tesz a sírra,kivéve én.sajnálom megfagyatni ott kint és ekkora virág sokkal több vizet igényelne,mint a kis sírvázában lévő.Szóval én mohakoszorút viszek és kisfejű virágot cserepestül.Azt is beteszem mégegy szerépbe,hogy ne fázzon szegény. :-?? .......De nézegetni szeretem a virágosnál.Köszönöm szépen a képeket.Ja és küldjél minél több kátyús utcafotót,nem baj hogy Neked nem tetszik,innen nézve egészen másnak tűnik. :) Köszönöm a képeket. :movingflower: :littlehearth: :movingflower:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 8. 6:07

Mónika!HÚÚÚÚÚÚÚ,de szépek anyukád virágai!!!Irigylem....Gyönyörű a bazyarózsa,ilyen nagyot még nem is láttam!!!!!Te készítetted a sétányos fotót?Jó lenne nagyban látni!
Ritától tanultam,hogy a postimage.org-ra teszem fel és akkor nagyban lehet látni.Rettentő aranyosak a kutyáid.Jól megvannak egymással?Hová viszed őket sétálni?Gondolom ,annak ellenére,hogy van kert,sétálgattok.Köszönöm szépen a sok szép képet. :-bd :movingflower: :littlehearth: :movingflower:
Kedves Lányok!Indulnom kell,de azért hoztam én is.Persze nem versenyezhetek veletek zöldségtermesztésben =)) .Ezerk a képek tegnap készültek a közösségi kertben.a barátnőm parcellájáben sok saláta termett,úgy hogy kaptam belőle.Szép napot!vasárnap este jövök:Paggy
Kép
Kép
Kép :-bd
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. november 8. 13:54

Sziasztok! most csak kép nélkül...Szilvia itt is olyan vegyes idő van, meg is sinyli a fejem de most megpróbálok kitartani, hogy ne vegyek be fájdalomcsillapítót. Viszont totál álmos vagyok a hajnalig fennlét miatt, és a korai kelés miatt. Ez most így jött ki...Lehet lefekszem egy kicsit, többet nyerek vele mint veszítek, úgysem lehet a pohárba több vizet önteni mint ami belefér, különben kifolyik...Meg most a pulzusom is nyugira ösztökél.
Paggykám, újfent rácsodálkoztam a veteményesre, milyen dús és csodaszép! Így van, mióta én is kertészkedtem, pontosabban apu, mert az én kis sashegyi kertem átment kutyatenyésztő telepre...anno!
Mindenkinek kellemes hétvégét! Jövök majd ha lesz mit fényképeznem akkor azzal, ha nem akkor csak olvasni nézegetni. :x :ymhug: :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. november 9. 6:45

Kedves Kislányok!

Még öt és fél rész van hátra a sorozatom teljes befejezéséig, addig nem jövök, de beköszönök,
hogy lássátok, nem vesztem el teljesen.

Úgy döntöttem, hogy csak akkor kezdem el kitenni a sorit, ha mind a 18 részt lefordítottam, mert
ha még ott a saját topikjában is fórumozok (amit nagyon szeretek, de sok időt vesz igénybe, hogy
mindenkinek válaszolok), tényleg nem maradna időm a fordításra. Így ha készen van, kettesével,
hármasával kipakolgatva, ide is tudok jönni, és amoda is tudok válaszolgatni.
Úgy tervezem, hogy a jövő hét végéig elkészülök, utána jövök! Ez nem fenyegetés... :)) =))

Addig mindenkinek jó fórumozást kívánok!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. november 9. 6:49

Húha! Ez aztán a reggeli beköszönés...huncutúl fordít a háttérben :)) :)) :)) . Köszönöm a jó hírt és kellemes hétvégét! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. november 9. 8:11

Kata! És ráadásul milyen sorozat ez!!!! Mind a tíz ujjunkat meg fogjuk nyalni utána!

Én még soha nem láttam ehhez foghatót. Családregénnyel ötvözött krimi, ahol a részek számával
egyenes arányban nő a fordulatok száma. Csavaros, izgalmas, érdekfeszítő. Ugyanakkor olyan meleg,
szívet-lelket melengető emberi kapcsolatoknak lehetünk szemtanúi, amilyeneket én még nem nagyon
láttam sorozatokban, ilyen mértékben biztosan nem.

Egy rangos thai fesztiválon, amit sorozatoknak rendeznek, majdnem minden díjat bezsebeltek vele.

A kilenc fiú unokát, a 9X9 nevű feltörekvő thai fiúcsapat tagjai alakítják. Egy éve ebben a sorozatban
debütáltak. A sorozat egyik célja az ő promotálásuk is volt. Ezzel egy időben megjelent első lemezük,
a "Night Light".

Na, megyek vissza fordítani!

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 10. 9:46

Szép napot!
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 10. 9:51

És mivel ez egy fotós fórum
Reggel:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 10. 9:58

Lányok!Ma lesz az új KOREAI KULTURÁLIS INTÉZET megnyitója!!!!!Üdv:Paggy
Rita,Kata! :-h :-h :-h :-h :movingflower: :littlehearth: :movingflower:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 10. 12:22

Kedves Lányok! http://urbface.com/budapest/a-ceu-haz
Spoiler: mutasd
Akármilyen politikai nézetet vallotok , most az egyszer erre nem leszek tekintettel és elmegyek a CEU épületébe és bemutatom Nektek,hogy mit vesztettünk.Tök mindegy ,hogy ki támogastja és ki nem, de óriási lehetőséget BALTÁZOTT EL AZ ORSZÁG AZ ÁLLANDÓ POLITIKAI VISZÁLY MIATT.Megkérem az egyik tudós volt tanítványomat vigyen be ,sőt a Budapesti Műszaki Egyetemre is.Ez azért jött elő,mert a mai KKKP.abban az épületben van,ahol a CEU is volt.Ehhez mit szóltok??????
KUTATÁSI TERÜLETEK:
Kiválasztott kutatási területek
Kutatási területek:

Absztrakt ábrázolások - Kovács Ágnes
Viselkedésgazdaságtan - Christophe Heintz
Kétnyelvűség - Kovács Ágnes
B iological és statisztikai tanulás - Fiser József, Lengyel Máté
Megismerés és kultúra - Christophe Heintz,Dan Sperber
Kognitív fejlődés - Csibra Gergely,Gergely György, Kovács M. Ágnes, Téglás Ernő
Kognitív közgazdaságtan - Christophe Heintz
Kognitív modellezés - Lengyel Máté, Fiser József,
Kognitív idegtudomány - Csibra Gergely
Együttműködés - Guenther Knoblich,Natalie Sebanz
Számítási modellek - Fiser József, Lengyel Máté
Kommunikáció és nyelv - Dan Sperber
Számítógépes idegtudomány - Fiser József, Lengyel Máté
Döntéshozatal - Fiser József,Christophe Heintz
Logikai következtetések kidolgozása - Erno Teglas
A társadalmi megismerés fejlesztése - Kovács Ágnes, Téglás Ernő
Fejlődési pszichopatológia - Gergely György
Megtestesített megismerés - Guenther Knoblich,Natalie Sebanz
Kísérleti pszichológia - Guenther Knoblich
Evolution - Dan Sperber
Csecsemő társadalmi megismerés - Csibra Gergely,Gergely György, Teglas Erno
Közös fellépés - Guenther Knoblich,Natalie Sebanz
Nyelv és megismerés - Kovács Ágnes
Tanulás és emlékezet és fejlődésük - Lengyel Máté, Fiser József
Perspektíva - Kovacs Agnes-Melinda
Valószínűségi modellek - Fiser József, Lengyel Máté
Problémamegoldás - Fiser József, Lengyel Máté
Tudományos megismerés - Christophe Heintz
Társadalmi megismerés - Guenther Knoblich,Natalie Sebanz
Társadalmi-kognitív fejlődés - Kovács Ágnes
Társadalmi kognitív idegtudomány - Natalie Sebanz
Statisztikai tanulás - Fiser József, Lengyel Máté
Az elme elmélete - Csibra Gergely,Gergely György, Kovács M. Ágnes
Vizuális észlelés és megismerés - Fiser József
További információkért lásd a kar profilját .

Volt látogató kar:

Plé Csaba [2011. szeptember és 2011. december] (vendégprofesszor)
Lengyel Máté [2012. január és 2012. április között] (vendégprofesszor)
Stephen Butterfill [2012. szeptember és 2012. december] (vendégprofesszor)
Pierre Jacob [2013. január és 2013. április között] (vendégprofesszor)
Clark Barrett [2013. szeptember és 2013. december között] (vendégprofesszor)
Uta Frith és Chris Frith [2014. január és 2014. április között] (vendégprofesszorok)
Laurence Maloney [2014. szeptember és 2014. december] (vendégprofesszor)
Dana Samson [2015. január és 2015. április] (vendégprofesszor)
Claes von Hofsten [2015. szeptember és 2015. december] (vendégprofesszor)
Alan Leslie [2016. január és 2016. április] (vendégprofesszor)
Peter Keller [2016. szeptember és 2016. december között] (vendégprofesszor)
Nausicaa Pouscoulous [2017. január és 2017. április között] (vendégprofesszor)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. november 10. 12:59

szép napot mindenkinek kis megszakításokkal esik az eső már tegnap óta...ez olyan nagyon nem szeretem idő mert ráadásul a szél is felerősödik időnként. Na megyek lepihenni, összevissza alszunk és fent vagyunk Samummal...ő reggeli után visszaaludt, én meg most fáradtam le, megyek olvasni hogy egy kicsit vizszintben is legyen a lábam meg a derekam mert önálló életet akar élni... :(( . Majd jövök...! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 10. 20:33

Megjöttem Lányok a megnyitóról,ami nem a hivatalos.Eltart egy jó darabig ,amíg felteszem ,amit hoztam.Aki korán fekvő,feküdjön le,mert kb 1 óra lasz mire minden a helyére kerül.Paggy
Lányok!Mindjárt kezdem.Nagyon szép,tartalmas ,érdekes programmon vettünk részt.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 10. 21:17

Lányok!Hogy valami értelmes dolog kisüljön belőle/amit hoztam/idő kell hozzá,mert lassú a gépem.Reggelre fent lesz minden.Üdv:Paggy
Tehát mint már említettem ez az a hát,amit belül csodásan átalakítottak a Kor.Kult.Kp-nak
http://urbface.com/budapest/a-ceu-haz
3 szintes:
Kép
[url=https://postimg.cc/YLgf8zJW]Kép[/urlEz még az előtér,ahol vitrinek vannak.Mindjárt mutatom:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 10. 21:52

Lássuk a földszintet:
Kép
Kép
A bejárattól/ahol most állunk/balra lesz majd a színháztererm,szemben egy lépcsőn kicsit fel ruhatárak tőle jobbra egy érdekes tér:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 10. 21:59

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. november 10. 22:00

Sziasztok Lánykák!
Választási lehetőségem van: vagy olvasok, vagy irok. A kettő megint nem fog beleférni, mert rögtönlebukok a gép elől. Igy is csukott szemmel gépeelek, mert addig is pihenek.
Majdnem minden este ezt a két krédést tettem fel magamnak, mivel nem tudtam dönteni, igy elmaradt mindkettő. ma már nem halogatom, mert ez igy nem mehet tovább. Sok minden történt itt is, meg nálam is.

Azt hiszem először a festészet:

Kb ott hagytam abba, hogy megint lesz egy kiállitás. Mára ez beélesedett, délután felkértek segiteni a képeket felrakni a paravánokra az egyetem rektori hivatalának aulájában. Kis csapat hatalmasat alkotott szerintem, mert mire a hatvan valahány képet felraktuk a paravánokra, rendezgetve, kitalálva hogy legyen, eltelt három óra. Nagyon jó lett szerintem, szerdán lesz a megnyitó, ahol a tanárunk is tart kalligráfiai bemutatót.

A padtársam már Kinában. Épp az előbb chateltem az ikertestvérével - aki szintén jár a festészetre-, hogy hogy érzi magát a leányzó. Fantasztikusan telt az első két napja, szinte hihetetlen,hogy ez az első hely mivel jár számára. ÖRülök az örömének és szinte én is ott vagyok vele, mert jön a beszámoló azért tőle szépen.
Kinában van egy wechat alkalmazás, amit ott használnak facebook helyett. Hát az istenért nem birtam rátelepiteni a telefonomra, de még a fiam sem.Ő már feladta, én ma még két órát szórakoztam vele, de nem tudom megcsinálni.

Krizantémokat festünk, megmutattam a két új képem a tanárnak, hát azt hiszem amit láttam az arcán az az volt, hogy nagyon tetszett neki. A kiállitáson vannak számomra nagyon szép képek - nehezek és szépek- aztán vannak olyanok, amik nem igazán tetszenek. De ez természetes, azt hiszem.

A krizantémokat most már szinezzük is. Kép nincs róla, mert kritikán aluli volt a munkám. Épp ma irtam az egyik lánynak ott, hogy rájöttem nem tudok két helyre figyelni. A tanárunkra is, meg a munkára is. Igy az utóbbit hanyagolom.Erre ő azt mondta, hogy ez az első pad átka. Hát igen, de én szeretek az első padban ülni....

Ramossal iskolába járunk rendithetetlenül. Most szombaton olyan raplis volt, hogy annyira elfáradtam, majd ülve aludtam el a kocsiban. Történt ugyanis, hogy az oktató közben ebédet kapott. Na Ramosunknak sem kellett több, ott kuncsorgott. Ült ő nagyon szépen szó nélkül, csent is volna szó nélkül, és dolgozni sem akart se szóval, se szó nélkül. Na, ekkor jött az oktató, mert az én tudományom kevés volt az ebzetnek. Hiszti hegyek voltak majd negyed óráig még vele is, miután megkaptam a pórázt, hogy most már kezelhető.
A másik segéd oktató mondta, hogy nem tudja melyikünk fog nagyobbat aludni otthon, Ramos, vagy én. :-)
Hét elején méretkeztünka Fressnapf-ban. Két kilót hizott már, szépen is látszik rajta.
Elmúlt héten annyira tetszhetett neki az oktatás, hogy a garázs elől nem akart elmozdulni. Gondoltam egyet, ráveszem,hogy egyedül unszolás nélkül beszálljon a kocsiba, amitől félt eddig. Fél órámba telt, de megtörtént. Ma már ha nyillik a kocsi hátsó ajtaja magától mászik be. Nem valami férfiasan, légiesen, de bent van. :-)
viszont kiszállni még nem akar. Fél. A következő feladat is megvan :-)



Ó, mennyi mindenről akartam irni és most nem jut eszembe...

APu holnap veszi fel a második kemóját. Mondtam szóljanak mi volt az előző mellékhatása. Nem tudom megfogadják-e a tanácsom...
Apun viszont nem látszik semmi, jól néz ki, kedve is jó szerencésre.

Másodjára estem bele a jó kis megfázásba, ami két hetes köhögéssel jár a végén. Kicsit elegem lett már magamból, de igy jár az, aki nem tanulja meg, hogy normálisan felöltözzön.

Felénk ilyen a naplemente

Kép

Ramos segit vödröt cipelni. Itt nem látszik, de fogja a vödröt és jön velem a dinnye :-)

Kép

főzünk, ő meg én :-)

Kép

Múltkor az iráni albérlő lány megtanitott perzsául a sziára :-)
https://hu.forvo.com/guides/hasznos_kif ... anatkeres/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 10. 22:00

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 10. 22:06

Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 10. 22:10

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 10. 22:13

Ezen megxünk föl a félemeletre a ruhatárhoz és ahhoz az érdekesm térhez:Ez akép visszafelé mutatja a ruhatártól az előtér felé,de minegy mert itt jöttünk fel.
Kép
A NEVE MULTIFUNKCIÓS TEREM:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 10. 22:17

Itt a színházterem a bejárattól balra,,AMI NAGYON KICSI/100fő/!!!!!!??????
Kép
ÉS ITT LÁTTUNK EGY SZENZÁCIÓS TÁRSULAT SZENZÁCIÓS ELŐADÁSÁT.A videók nem adják vissza azt a hangulatot ,a tehetséget,amit és amilyent láttunk.A társulat neve:GOBLIN PARTY.Nevüket a koreai népi hiedelemvilág jellegzetes alakjáról kapták.
Az előadáa címe:egyszer volt hol nem volt.
Kiinduló kérdése,vajon lehetséges-e a hagyomány továbbfejlődése....Kulturális örökségünk kincseire nem mint megkövült leletekre tekintenénk,...vajon hogyan hatnának ránk,ha a tárgyak emberek megelevenednének...A Goblin Partyarra tesz kisérletet,hogy új szemmel lássuk a hagyományokat:

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 10. 22:31

remélem a KKKP.you tube videója,majd ha felteszik,az itteni előadásból is mutat részleteket!
Most pedig jöjjön az 1. emelet!
Kép
Kép
2 kiállítótér + 1 étkező.Mindkét kiállításról sokat teszek be:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 10. 22:39

Az első a KOREAI KONYHA c.Mégpedig a koreai porcelán:
Kép
A cheongseongi porcelán a Josaeon-dinasztia egyik leghírexsebb terméke.A 16. századtól kezdve a 20. század közepéig gyártották elsősorban CHEONSEONG megyében.íg legtöbb kerámiatermék alapanyaga a porcelánföld,addíg az itteni porcelán alapja a csak itt található kőzet,melyet doseoknak/ejtsd .doszaknak hívnak/A belőle készült porcelán viszkozitása gyengébb,azonban a szokásosnál magasabb hőfokon égethető,rendkívül vékony,könnyű szerkezetű és páratlanul szép fehér színbenn tündököl.A gyártást kézzel végzik 1200-1300 fokopn égetik ki,ennek következtében vékony légies porcelánt kapnak,ami illaszkedik a modern életvitelhez/ízléshez szerintem/.Ezeket a darabokat fogjuk most látni:
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. november 10. 22:54

Kép
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 148 vendég