Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 28. 18:56

Itt pedig gyerekek zumbáznak:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. január 28. 20:10

Megosztották és tényleg úgy tünik,hogy végre egy normális összefoglaló a jelen helyzetről:

https://drinfo.hu/koronavirus?fbclid=Iw ... uhGWF0o1_Q
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2020. január 29. 10:04

Rita írta:

Szia Elthan!
Olyan sokan - és nem csak a fiatalok - játszanak számítógépes játékokkal. A legkisebbem így tanult
meg rövid idő alatt nagyon jól angolul, amikor még suliba járt. Ők élőben beszélgettek az online összeverődött
játékostársakkal.

Milyen növény a rózsaszín virágú minifácska?


Szia Rita! Sajnos nem tudom. Egy japán hölgy küldte a képet, ヴエラ chan. Kérte a chan megszólítást. A többséget san megszólítással kell megszólítanom. Négyen is magyarázták a megszólítás fontosságát, kit hogyan szólíthatok. Nagyjából felfogtam. A nők többsége közvetlen, a férfiak visszafogottabbak, de udvariasak. Megfogom kérdezni. Érdekes egy társaság. Van aki fest, van aki zenél, van aki együttesben játszott és most zenét tanít. Közvetlen, kedves emberek. Nagyon szeretek velük beszélgetni. Képet magukról nem nagyon küldenek. Kivéve ヴエラ Ő egy velem egy idős hölgy, Küldött a gyerekeiről is képet. Fia haditengerész, lánya egyetemista.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. január 29. 11:21

Sziasztok!

Paggy, isteni finom a céklasaláta!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A férjem azt mondta, jól kitaláltam =))
Most rohanok, mert főzök és úgy járok, mint tegnap, de ezt el kellett mondanom.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 29. 15:48

Sziasztok !
Ági! nagyon örülök,hogy ízlett.Elmondom a nászasszonyomnak,mert tőle tanultam.Szerintem is FINOM!!!.Most hozok 2 nyuszkós képet,azután nézelődöm és még majd valami.,
Nyuszkók a konyhasarokban.Egyébként ilyenkor az egész konyhában mászkálhatnak.Különben óriási ketrecben vannak a párom szobájában.
Kép
Candy a lány a bátor nyúl/fekete-fehér/ és CYOSI a fiú nyuszi,félénk:
Kép
:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 29. 16:08

Még annyit a nyuszikról,hogy Candynél néha káromkodni szoktam,mert ha felemelem,hogy kivigyem a konyhába, picit megkurkássza a kezem.Nem harapás,csak figyelmeztetés,hogy LASSAN ÉS ÓVATOSAN,mert fél HISZEN ZSÁKMÁNYÁLLAT.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 29. 16:15

Kedves Elthan!Milyen jó Neked,amiért megtaláltad ezt a társaságot!Érdekes lehet más nemzetiségű emberekkel csevegni,barátkozni.Szép a virág.Köszönöm,hogy feltetted a képet.Üdv.Paggy :movingflower:
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2020. január 29. 20:03

Paggyhihetetlen vagy !! \m/ \m/ \m/
Ez a két kis tündér is a tied ?! Micsoda élet élmény ennyi állatkával együtt élni lakásban !! Egy szent vagy !! O:-) O:-)
Láttam a kutyusoknak eszkábált esőmentes szereléket,nagyon cukin festenek!!
Most megyek a Rubens tárlatodra,mert két napig hulla voltam olyan frontok cikáznak itt felénk,mondjuk ma sem vagyok százas,de ha megadom magam még többet kell vissza keresnem,és nem tehetem ezt veled,hiszen én voltam az aki kikunyeráltam tőled ezeket a csodákat!!
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2020. január 29. 20:29

Kép

Mindíg szerettem régi templomokba járni nézelődni !!
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2020. január 29. 20:34

Kép

Az akkori divat a mai nyaki sérvesek mennyországa lenne!! Nyílvánosan megbámulás nélkül hordhatnám a nyakmerevítőmet !!!!!
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2020. január 29. 20:53

Kép

Ez nagyon szép!! El tudnám képzelni falfestményként a szobám falán !!!!
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2020. január 29. 20:58

A kor szépség ideáljáról csak annyit,hogy ha ez valóban így volt,akkor a mostani sudár idomaimmal értem hercegek királyok háborúztak volna !!
De nem vagyok irígy !! Köszönöm az úrnak hogy mégis csak az internet korában leledzem !! O:-) O:-)
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2020. január 29. 21:29

Kedves Paggy,köszönöm a Rubens és Van Dike képeket!!!
Bár mind két festő műveit szeretem,Van Dike-t kissé jobban kedvelem.Láttam mind a két festő életéről készült dokumentum filmet a Viasat History műsorán,persze nem mostanában,és a Rubens életéről szóló filmet is,ahol azért elég jól korhűen mutatták be az akkori társadalmi különbségeket,és hogy hogyan is jöttek létre ezek a műalkotások.Nem ám úgy volt hogy: Na én ma festek egy bibliai témájú képet!! Hát nem ... Először is vászon kell,meg festék,meg ecset,és ez bizony pénz,tehát !! Szponzorokat keresek !! Régi vagy új gazdagokat,akiknek természetesen feltétele hogy akkor a képen az ő,vagy a fia,vagy a lánya,vagy a felesége esetleg az egész família,de még a szerető képmásának is szerepelnie kell.De ha a kép el is készül,még akkor is engedély kell a cenzúrátustól hogy eladható legyen.
Jó példa erre az Éjjeli őrjárat című kép,amit maga a város rendelt meg.

És most el,mert a fejfájásom már piruláért kiabál ... További szép estét mindenkinek !!!! :-h :-h
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 31. 17:33

Kedves Szilvi!örülök,hogy megnézted a kiállításokat.Remélem,hogy ha most nem is tudtál eljutni,de majd mindenképpen eljössz!Azt gondoltam,mivel a kiállítás febr.elejéig vannak nyitva,így virtuálisan valamennyire láthatod.
SzilviNem szent vagyok,hanem egy hülye,aki képtelen elviselni,ha valakiket kidobnak és ott kóborólnak a hidegben az utcán/.Persze senki sem fogadta be őket.Sőt egyenest betették a kerítésünkön keresztül./itt a valakik ebben az esetben az állatokra vonatkoznak.Fruzsi,Lizi,Lukrécia és kölykei ,Kitty,Kobak ,mind így kerültek hozzám.Egyedül Dömötört,aki nemrég halt meg,hoztam el anyukám barátnőjétől.Addig csak 2 kutyánk és 1 macskánk volt.Ezután lett ez a nagy dömping, idestova 10 éve.Most megmutatom hogy élünk.Nem szégyelem,mert ilyen vagyok.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 31. 17:57

Most hozok még egy rövid kis videót.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 31. 18:39

Spoiler: mutasd
Kép

Mindenki horkol. :))
Sziasztok,jó hétvégét! :movingflower: Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 31. 18:43

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 31. 18:54

A csudába!!!!Megint elkalandoztam.Ezt láttátok?
https://www.lumas.com/pictures/ysabel_l ... e_goes_on/
A LUMAS galériában van /BP.V. ker.Október 6. utca/
Most már tényleg megyek..........
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. február 1. 13:05

Paggy, nagyon szeretem az ázsiai sorozatokat, de csak a fordításuk volt számomra érdekes. Nem tudom
megmagyarázni bővebben, hogy miért nem tudok nézőként funkcionálni, én is csak annyit érzek az egészből,
hogy nem tudok passzívan ülni a képernyő előtt. Soha nem tudtam. Ezért nem tudok moziba se menni.
Elalszom az unalomtól, vagy a passzivitástól, ezt se tudom pontosan. Ha szinkronizáltak lennének a sorozatok,
a mai napig érdekesek lennének számomra, mert tudnám őket hallgatni, amíg mással foglalkozom, de így,
hogy odakötnek a képernyő elé esélyük sincs. A fordítás azért volt jó, mert az úgy zajlott, hogy 10 percet
megnéztem a videóból, majd a szöveg nehézségétől függően mondjuk egy órán át fordítottam. Aztán újabb
tíz perc nézés, újabb fordítás. Ezt így akár egész nap is tudtam csinálni.

Cukik ezek a szárítós, íróasztalos, radiátoros cicák. :D

Már az első - könnyebbik - zumba videó is nehéz lenne számomra a 39. mp.-ben beiktatott mozgáskombinációtól. :(( :)) :D

Az a sok csiripelő népség nem verebek hada? Nekik van ilyen hangjuk, amikor egy-egy bokorban, vagy tujában
megtelepednek. Közben egy harkály "fadöngetését" is többször hallani. :D

Szegény Lizike! Tényleg nagyon kell rá figyelni.

Szép nagyok azok a nyuszik! És milyen aranyos kis játszóházuk van a dobozokból! Mennyi az átlagos életkor náluk?

Én ilyen játszószőnyeget vettem az unokámnak. Az angol amazonon rendeltük meg, másnap már ott volt a lányoméknál,
természetesen ingyen kiszállítva.

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. február 1. 13:06

Kata, remélem tudtatok sétálgatni a jó napsütésben! Ebben az egy hétben volt nálunk mindenféle csapadék, és
rettentő ködös-nyálkás, és verőfényes napos idő is.

Ági! Most értem Ramoshoz. Remélem semmi komoly baja nincs! A fiad biztosan szerencsésen levizsgázott.
Aúúúú! Frankfurti leves! Az égett dolgok úgy működnek, mint az aktív szén, megkötik a szervezetben a méreganyagokat.
Szóval az a szlogen, hogy az odakapott dolgokat nem szabad megenni, mert rákkeltőek, ez nem igaz teljesen.
Jó, persze, azt is látom, hogy nálad kicsit nagyobb az "odakapottak" mennyisége. Ezekből már valóban nem lesz
leveske. :(
Most értem Paggy véleményéhez, és igaza van. Függetlenül attól, hogy kicsit "túlpárolódtak" az alapanyagok, a fotó
nagyon mutatós.

Hűha! Ramos önjáró lett! Hiába, Gazdiéknál sokkal jobb, mert még arra is képesek, hogy kora reggel mellé heveredjenek.
Bolond lenne kint maradni. :))

Még nem is halottam a "számok szerinti festés"-ről. Mekkora ötlet! Még az is lehet, hogy egyszer kipróbálom, de
nagy bölcsen megvárom a ti tapasztalataitokat róla. =)) Nagyon tetszik az elgondolás!

Nagyon-nagyon tetszenek a kifestett virágaid. Tapasztalom, hogy nem adja vissza a fénykép a valóságot. Látom a
saját kiszínezett képeimnél is. Ez a harmadik befejezett:

Spoiler: mutasd
Kép

Elthan! Tegnap hallgattam meg egy yt videót, ahol Bayer Ilonával - volt tévés - beszélgettek, akinek a lánya Japánba
ment férjhez. Ő is azt mondta, hogy minden téren nagyon visszafogottak, tartózkodóak a japánok még családon belül is.
Szóval nem csoda, hogy nem küldözgetnek fotókat magukról.

Szilvia
, jót vihogtam a tárlatnézegetés alatti megjegyzéseiden. Én is nőidolja lehetnék Rubensnek.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. február 1. 13:34

Pár napja fedeztem fel, hogy a telefonomban vannak beépített szűrők, amik elszínezik a képeket.
Biztosan minden telefonban van, de én erről eddig nem tudtam, most meg már bolondulok érte.
Annyira hajtott a kíváncsiság, hogy elfelejtettem mindegyiknél egy eredeti fotót is csinálni, hogy
legyen összehasonlítási alap. Az utolsó csoport fotózósánál jött meg az eszem. Ott a legutolsó kép
az eredeti.

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. február 1. 13:42

Lyukasórámban, árnyékosan. Ezek közt sincs eredeti.

Kép Kép Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. február 1. 13:46

Ezek nem szűrővel készültek. A héten újra esett hó (is). Útban a buszmegálló felé.

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 1. 14:06

Szia Rita!Nézegetem a szép képeket,mindjárt tanulok belőlük,de előbb megírom,hogy nekünk is ilyen volt ,mármint játszó-fejlesztő szőnyeg.Persze kevésbé bonyolult.Nagyon :-bd :-bd :-bd tetszik,még én is eljátszadoznék alatta.Láttad az egyik kislány milyen ügyes volt,a lábikójával is elérte?.
Rita!Engem a táncnak még a látványa is boldoggá tesz.A zumbát házilagossá tettük,azaz nem járunk el,hanem itthon gyakorolunk.Sok tanfolyam indul a kerületben,de mi itthon csináljuk.Voltunk egy órán.Jó volt,de ezt itthon a netről is le tudjuk nézniPersze a lépcsőházfelmosás,kutyyaséta,gyerek- és öreg néni felvigyázás,főzés,takarítás,jóga után. :)) :)) :))
Ja és a kertészkedés is hozzájön majd,ha kitavaszodik.
Nyulak életkora-még nem néztem meg meddig élhetnek.
Most elolvasom és megnézem még egyszer,hogy mit írtál.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. február 1. 14:16

Gombács csicseriborsó curry sült fűszeres sütőtök kockákkal

Kép

Első szusim, ami ráadásul még vegán is:

algalap (nori)+szusi rizs+hummusz+uborka+piros kaliforniai paprika+lilahagyma

Kép

Kép

Vettem a Tescoban egy szusi szettet hozzá, amiben két adag szusi rizs, pár darab algalap, rizsecet, wasabi,
szójaszósz, evőpálcika és bambusz szusitekerő is található. Egy adag szusi rizs, ami fél bögrényinek felel meg,
pont elég egy algalapra. Egyébként lehet kapni szusi rizst külön is, de nem akartam egy kilót majd egy ezresért
megvenni kipróbálás nélkül. Nori lapot is lehet kapni, az sem olcsó, de az alga nagyon egészséges, és egy tekercs
annyira kiadós, hogy csak kétszerre tudtam megenni, igaz előtte levest is ettem.

Kép

Kétszeres vízzel megfőztem a rizs. A szokottnál ragacsosabb lesz a végeredmény, de erről olvastam már, úgyhogy
nem ért váratlanul. Még melegen egyenletesen szétkentem a norin, erre vékony rétegben pikáns ízesítésű hummuszt
kentem. Aztán jött a vékony csíkra vágott uborka, pritaminpaprika és lilahagyma. Feltekertem és hűlni hagytam
az egészet. Melegen nincs értelme felszeletelni. A meleg rizstől a nori elveszítette a ropogósságát, és szépen
rásimult a rizsre. nem kellett attól tartani, hogy szétbomlik a tekercs. A főtt rizshez hozzá kellett volna keverni a
rizsecetet, de én ezt jól elfelejtettem. Úgy nem tudom milyen lett volna, de így nagyon-nagyon ízlett nekem.
Máris rászoktam! Legközelebb fermentált dolgokat is teszek majd bele.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 89 vendég