Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 5. 11:36

Ó Ági!Te szegény!Milyen pech, hogy ma lesz a fotózás!MINDIG kíváncsi vagyok az újabb képekre.a múltkori még mindig előttem van.Gyönyörű a mályvaszín és a fekete együtt.Szép napot kívánok!P :movingflower: aggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. február 5. 18:28

Sziasztok! most csak beköszönök, mert megyek uzsonnát csinálni.. ;) :D elvideóztam a mai napomat, mert tegnapról volt nagyon finom maradék. meg megettünk egy 8 db. mandarint...még most is tele vagyok, de mire tálalom a vacsit pont jó is lesz! :ymblushing:
Amúgy a Go Go Scuidot néztem onlinen..két nap alatt ledaráltam az ami eddig le van fordítva..kicsit belefájdult a fejem a helyesírási hemzsegésbe, de próbáltam nem törődni vele. Ezért nem jó ha nem tudja az ember a javítanivalót megcsinálni..mert egy kettő elmegy, de ez még nekem is erős volt. Viszont a fordításért meg mégis hálás vagyok, mert nagy kedvenc ez a történet is a maga kibertér harcával :D
Ági! hát akkor úgy jártál mint én anno az ablakkal nagytakarításkor.! Viszont a konyhaszekrény nyitását miért nem fordítjátok meg, hogy még véletlenül se forduljon ilyen elő. Irgalmatlan fájdalmas lehetett. Én egy polccal is így jártam mert alatta volt a szemetes, és ahogy lehajoltam én meg az orrnyerget vertem be iszonyú erővel. még ma is csodálkozom hogy megúsztam élve, tényleg durva volt. Na le is szedettem onnan azonnal és csak pár év múlva lett feltéve, az én magasságomhoz.. Amúgy ha lecserélném a konyhaszekrényt, felül csak felfelé nyíló megoldás jöhetne szóba! Az egyik helyen ilyen volt és szerelem az első látásra és használatra... :ymblushing: .

Itt is hatalmas szélvihar volt tegnap, rendesen muzsikáltak a nyílászárók, és nem mondhatom hogy időnként nem féltem. Olyan ijesztő volt. :-q
Ha majd fel is avatom a kávédarálót készítek róla úgyis képet...hosszú kávéhoz is akarok majd darálni... :)) :ymblushing: :D

Paggy, nem könnyű mikor az ember már az elmenetel útján van, az ember azt kívánja, hogy békességes mosollyal álmodva tudjanak elmenni. Anyum és anyai nagyapám is így mentek el, mintha szépet álmodtak volna, mint mikor valami nagyon jó dolog várta volna őket odaátról. És ez olyan megnyugtató és valahol boldogító érzés is, mert tudja az ember, hogy biztosan jó helyre került. Volt ellen tapasztalatom is ami apuval volt...hát..még most is kiráz a hideg ha eszembe jut, és nagyon sajnálom. És sok sok gonoszsága ellenére csak hiányzik... :-w Mérges vagyok rá még mindig..és igencsak vigyáznom kell magamra, hogy Samu mikor emlegeti szépen beszéljek róla...hiányzik neki is és menni akar hozzá Örkénybe. Egyetlen kivétel volt hogy eljött velem temetésre, mégis nem tudja nem érti...aztán azt találtam ki, hogy apu fényév távolságba messze elutazott így már nincs kulcsunk a házhoz bemenetelre, és nem tudunk elmenni hozzá. Talán ez nem tartozik a hazugság kategóriába. Hátha az utolsó pár másodpercben segítségül tudta hívni mégis az Úr nevét. Hát majd a feltámadáskor megtudjuk.Addig meg kétkedéssel, de mégis egy kis reménységgel vagyok irányába! Nem akarom az életemet miatta keserűen folytatni. Nehéz dolgok ezek nagyon.

Na ebből már nem is uzsonna, hanem vacsora lesz, mert mire ezt a sok mindent leírtam máris ránk esteledett ... :)
Paggy a kutyus képek is nagyon aranyosak, főleg Fruzsi, ahogy élvezi a kinti fűillatot..
Remélem a tegnapi irgalmatlan szélben senkinek nem esett baja... :x :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 5. 19:40

Sziasztok!Hoztam néhány "FÉNY"-képet.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 5. 19:51

És ,hazafelé bementem a turkálóba.ma 350 ft volt minden.Áginak fotóztam a fülkében néhány virágos inget.Nem vettem meg,csak bevittem magammal a fülkébe,mert mit szóltak volna a tömött üzletben,ha fotóztam volna.magamnak 1 db olajzöld pólót találtam.
-SAJNOS/ :)) /nem jók-mondtam.Ami igaz is volt.Mutatom.
Kép
Kép
Élőben szebb színű!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 5. 19:56

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 5. 20:01

Ez a turkáló:
Kép
ezen gondolkodtam,hogy 350ft-ért!!! megveszem:
Kép
De végül ezt az olajzöld,nyári LENGE ,szaladgálós pólót vettem meg:
Kép
Szép estét!Paggy :movingflower:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 5. 20:17

Végül hoztam néhány "TURKÁLT" ruhát:
http://elle.hu/divat/2020/01/27/igy-nez ... dijatadon/
Egy kép a link alatti galériából.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 5. 21:12

LÁNYOK!A NAGYON VAGÁNY,JÓ HUMORÚ , CSALÁDASZERETŐ és NAGYON KARAKTERES DÉDINK FELMENT AZ ÉGBE,Jó társasága lesz ott anyukámnak és természetesen az Ő ELTÁVOZOTT SZERETTEINEK.
Életünk múló virág :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. február 5. 21:29

ÚÚÚÚÚristen Paggy!!!
Képeket jöttem feltenni és mit látok! Nagyon sajnálom dédit! Legyen neki nagyon jó dolga odafenn!
Részvétem!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 6. 9:26

Köszönöm Ági.Talán,már jobb neki így.Örülök,hogy elköszönhettem. :-h :littlehearth: :movingflower:
Sziasztok.Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. február 6. 9:28

Drága Paggy, részvétem, nem vártam a nézni valók után ilyen mondatra, de biztos hogy dédi elmondhatta magáról, betelvén az élettel ment haza. @};- .
Ő is egy példakép az életünkben, hiszen kora ellenére igencsak agilis egy személyiség volt. Bár most még friss az elmenetel, de majd az idő előcsalja majd a mosolyt is az emlékekben, hogy milyen sok mindent csinált, merre mentetek stb. Milyen jó hogy az esetek többségében az embernek idővel már csak a jó emlékek maradnak...És biztos hogy találkozunk a szeretteinkkel odafent. Mert a testi halál csak egy rövid időszak, az örök élet viszont végtelen.! :-bd :littlehearth:

szépek lettek a reggeli fények, itt is végre süt a nap. :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. február 6. 19:33

beszaladtunk a városba...
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 7. 11:50

Sziasztok!Kata!Köszönöm.Nekem dédi az örök vagány,belevaló ember marad,akivel sokszor értettük egymást.
Spoiler: mutasd
ÉS PERSZE MINDEN EGYÉB,amiről régen írtam Nektek.Az is Ő VOLT,anyukám is egy hasonló,de azért nem ennyire ,hogy fogalmazzak finoman,talán ÖNÉRVÉNYESÍTŐ személyiség .Egyik szemem sír,most is bőgök,a másik meg nevet,mert igazi ÉLETTEL TELI,ami az én ideálom is . Felnőttként értékelem ezeket a tulajdonságokat SZÓVAL A DÉDI,NAGYON FOG HIÁNYOZNI!!!Majd teszek be róla egy karácsonykor készült képet,ha picit eltávolodtunk a halálától.

Lányok!
Itt nagyon szeles idő és hideg van.
Kata!Most az összes kutyás barátomnak gond van a vérnyomásával.Vigyázz az egészségedre,inkább pihenj és nézz valami üdítő sorozatot4Ne a problémásat!Örülök,hogy bejutottatok a városba és köszönöm a Samukáról betett képet is.
Még nem tudom mikor megyek be én is a belvárosba.majd hozok képet.
Ági!Izgatottan várom a képeidet.Üdv MINDENKINEK!!!!Paggy :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 7. 13:05

Kertészeti Holdnaptár https://www.kolibrikerteszet.hu/februar_



Spoiler: mutasd
A Hold és a növények közti kölcsönhatás kiaknázásával növelhetjük a terméshozamot, növényeink egészségesebbek, szebbek lesznek. Miért? Mert a Hold – az égen elfoglalt helyzetéből adódóan – különböző mértékben hat a növények egyes részeire. Amikor a Hold leszálló pályán mozog, a növények nedvei visszahúzódnak az alsó részekbe (a naptárban sárgán jelölve). Ez az időszak nagyon kedvező ültetésre, vetésre, metszésre.
Amikor a Hold felszálló ágba kerül, a növényi nedvek a föld feletti részekbe áramlanak. Ilyenkor érdemes pl. gyümölcsöt szedni.
A szimbólum nélküli napokon az égitestek állása nem kedvez a kertészkedésnek.


Virágnap:
Ezeken a napokon gondozzuk dísznövényeinket, vethetjük, ültethetjük őket. Ide tartoznak még azok a növények is, melyeknek virága fogyasztható pl. brokkoli, karfiol, articsóka stb.


Gyümölcsnap:
Ezeken a napokon ültessünk gyümölcsfákat, szedjünk gyümölcsöt. Ide tartoznak még: paradicsom, paprika, tök, uborka, hüvelyesek, dinnye stb.


Levélnövények:
Leveles zöldségek gondozásának ideje. Vethetjük, ültethetjük őket. Ide tartozik pl. káposzta, saláta, sóska, bazsalikom, a sövénynövények és a gyep is.


Gyökérnövények:
A gyökérzöldségek vetésének, gondozásának, betakarításának a napja. Ide tartozik: karalábé, zeller, cékla, petrezselyem, sárgarépa, retek, hagyma, burgonya.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 7. 13:10

Az első adag fréziahagyma, 1-2órás hideg kamillateás áztatás , 5 nap 13 fokos nejlonzacskós-párás pihenés után, ültetésre várnak.
Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. február 7. 13:23

Megjött a konyhai gépem...de kép majd később.. ;) .
Itt a rossz időből már csak a szél maradt, igaz az is kicsit visszafogottabb, tegnap igencsak lestünk, és igyekeztünk szélmentes helyen állni. ;;)
Megjött a behívó is a gyámügyis beszámolóra is! ;) félig már kész is vagyok vele.! :) . Utána már bátrabban mozgok majd az itthoni dolgaimmal..mert most még egymás hegyén hátán a különféle papírok...de még azok is minimum négyfelé! na mindegy majd az is elkerül. Más! érdekes dolgokat olvasok a hidrogén peroxidról, ami leginkább a fodrászat használ, de mint kiderült kívűl belül nagyon jó szer. Esetleg tapasztalat valakinél?
Még egy dolog..jövő héten megszűnik egy egy blog, a Varga gomba szakértó oldala. esetleg ha valakit érdekel..én nem voltam oda beregizve, de ha levetetik vele a honlapot akkor amit esetleg mi elmentünk az már nem fog megjelenni nekünk ugye? csak azért kérdezem, hogy feleslegesen ne dolgozzak esetleg az adott témán.
Nem biztos hogy lesz időm, vagy legfőképpen kedvem a boltjukat itt Győrben megkeresni. De majd meglátom.

Még valami...ja igen azt olvastam hogy a mikrosoft megszünteti a jegyzet opciót meg még egy csomó mindent. Ami gondolom kell a fordításhoz is...Esetleg ennek is utána kellene járnia valakinek ...valahol megosztottam a napokban...a facéra... :) :x :ymhug: :flower1:
A kertészeti naptár nagyon jó, én valamikor biokertészkedtem kicsiben a saját kertemben, és nagyon szép eredmények lettek, de aztán a sok kutya mellett már nem volt erőm teljesen odafigyelni. Az biztos, hogy a büdöskét szinte minden mellé és a fokhagymát is érdemes leültetni..még akár lakáson belül is. :-bd :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. február 7. 13:24

Paggy, elkerültük egymást az írással...igen igéretes máris a hagymás kép..bár még nem hallottam a kamillás megoldásról..mindig vannak érdekes dolgok.... ;) :D :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 7. 19:53

https://www.travelo.hu/turista/20191231 ... hajon.html
Bárki, aki hosszabb időt tölt Délkelet-Ázsiában, legalább egyszer megfontolja az éjszakai utazást buszon, hajón vagy vonaton. Ennek több oka is lehet, egyrészt ezek jóval olcsóbbak, mint a repülés, ráadásul megspóroljuk az aznapi szállás árát is, másrészt nagy kaland egy ilyen út. Szerzőnk egyedül, hátizsákkal járta be Délkelet-Ázsiát, cikksorozatunk következő részében most többek között arról ír, milyen az, amikor egy hálófülkés buszon egy idegennel kell osztoznia az ágyán.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. február 8. 8:05

Paggy! Sorrendben szoktam olvasni az elmaradásomat, ezért a szomorú hírt szinte utoljára olvastam.
Ki is töröltem mindazt, amit a Dédi jobbulásával kapcsolatban írtam.

Őszinte részvétem Neked is és a családnak is! Mindenképpen jobb neki így, mint kiszolgáltatva,
magatehetetlenül feküdni és várni az elmúlást.

A telefonomon vannak ezek a színszűrők, amivel a fentebbi képeket csináltam. Haszontalan vagyok,
mert ha utána néznék a fényképezőm lehetőségeinek, azzal még érdekesebb fotókat tudnék készíteni, de
nem akaródzik megtenni. Megelégszem azzal, hogy automatára állítva kattintgatok vele. Na, majd egyszer...

Remélem az idén úgy sikerülnek majd a fréziák, ahogy te szeretnéd. Bosszantó, ha az ember beleöl valamibe
sok pénzt és energiát, aztán meg csalódik. Arra is kíváncsi leszek, hogy milyen lesz az idei paradicsomod. :))

Mikor romoljon el a fűtés, ha nem télen! Én is jártam így pár évvel ezelőtt, de szerencsére már április volt,
elég volt az "ökofűtést" alkalmaznom: ha melegebb volt kint, mint bent, minden ablakot kinyitottam. :))
Így nem kellett kapkodni a fűtésszereléssel.

Nagyon jók a "fény"képek! A legfelsőn minden van, fény-árnyék, napsütötte és felhő-árnyékolta dolgok.

Jól választottál a turiban, de a kék-fehér mintás blúzocska is tetszik.

Ági! A madarak és az apró rágcsálók a "bűnösök" a meglepetés hóvirág megjelenésében. Nálam is mindig
vannak ilyen meglepetések. Most például azt vettem észre a konyhaablakból, hogy a garázs teteje fölé nyúlik
valami zöld levelű növény. Sejtettem, hogy borostyán lehet (nem tűlevelű volt), mert az van Margitkának a
szomszédban és ugye nem sok örökzöld nő ilyen magasra. Kimentem megnézni, hát jól láttam. Nem az én
kertrészemben van, hanem a lakatlan szomszédéban, de áthajlik hozzám is. Két éve szintén a szomszédos
portán, de szorosan a kazánházam háta mögött nőtt ki egy fekete eperfa. Egyről tudok a faluban, onnan
származhatott a magja. A szobám ablaka elé sem ültettem besztercei szilvát, mégis nőtt ott egy. :D :D

Az emberek megbolondításáért a sajtó, a média a felelős. Szégyelljék magukat! Az iskolában sincs más témája
a gyerekeknek. Ja, a világvége volt a másik, amin lovagoltak. És a legszörnyűbb, hogy nem lehet őket megingatni
a hitükből, vakon hisznek abban, amit a tévében meg a fb-on olvasnak, hallanak.

Jaj, te szegény! És szegény fejed! Nem elég neki a migrén, még a szekrény is.
Paggynak is írom ezt: a férfiak túl nagy egóval rendelkeznek, és emiatt az okoskodásból ki se látszanak. Nem
ismernék be, ha hibáznak vagy ha nem tudnak valamit. Ezért van az is, hogy hamarabb összeugranak (verekednek)
férfitársaikkal, mint a nők a nőkkel. Már a kisfiúk is ezt teszik. Kakaskodnak. Az én volt férjem kedvenc
mondása volt, hogy "itt vagyok én okosnak". No comment...

Kata! Nálunk is volt szél, de nem annyira szörnyűséges, mint egyes országrészekben. Még letört gallyak sem
hevertek a fák alatt, mint ahogy a szélviharok után lehet tapasztalni.

Lilyke kettős állampolgár lesz. A magyar papírokat itthon kell majd intézniük.

Anglia mindig jó lóra tett a történelem során. Most sem kell őt félteni. Tudták a politikusok, hogy az országuk
nyerni fog a kilépéssel. A gyerekek semmilyen nagy megrendülést nem tapasztaltak odakint a három év alatt,
amíg ez a brexit komédia zajlott. A font folyamatosan erősödik a kilépés óta, nem zakkant meg a gazdaság, sorban
állnak a nem eu-s országokból érkező befektetők, cégek.

Nálunk Kristóf a nagy kávédarálós. Ő is maga őrli a kávét, és valóban finomabb is úgy. Emlékszem régen a
bolti kávédarálókra. De finom illat is lengte be őket. Teljék sok örömed a tiédben!

jaj de szép a "beszaladtunk a városba" legfelső darabja! Az a girbegurba fa és az a szép épület nagyon jól kiemelik
egymást. Samuka pedig türelmesen várja a buszt. Klassz, napos időt fogtatok ki.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. február 8. 9:06

Szép napos reggelt!Este jövök nézelődni.Lányok!ma jön Lilla és meggyesrétest sütünk meglepetésként a másik nagyinak.A holdnaptár szerint tegnap kellett volna a virágot/hagymákat/elültetni,de még nincs rendben a gangom,azaz fertőtleníteni kell a cserepeket és még sok minden........
VAJON MIT TEGYEK A VIRÁGZÓ PARADICSOMOMMAL,ami most már belépett a 2. évébe?Cseréljem ki óvatosan a földjét? FOGALMAM SINCS.
Az előkertben bújnak ki a jácintok és tulipánok.Most megyek kutyát sétáltatni.Üdv:PAGGY @};-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. február 8. 10:57

Legutóbbi fermentálásom (három napja): karfiol 2%-os sós lében. Szépen forrt, levet is eresztett.
Úgy látom, mára kissé lecsendesedett. Várok még két napot, és megy a kamrába.
Egyszer karfiol rózsát használtam leszorítónak egy céklánál. Piros lett a karfiol és egyben nagyon
finom is. Ma karalábét fogok sós lében eltenni.

Kép

Hosszú nevet kéne adnom ennek a főztömnek, ha le akarnám írni, mi is van benne, ezért ezzel a
névvel futtatom a fb-on:

Kapros kesu joghurtos "komposztra valók"

Volt itthon főzésből kimaradt karfiol és brokkoli torzsa, sok karfiol levélnyél, és három karalábénak
a levelei. A torzsákat és a levélnyeleket zöldséghámozóval vékonyan meghámoztam, hogy a fás-szálkás
részektől megszabadítsam, majd kisebb kockákra vágtam őket. A karalábé leveleket felaprítottam.

1 fej hagyma
2 gerezd fokhagyma
fagyasztott borsó (de csak azért, mert nem lett volna elég a többi alapanyag)
kb. 1,5 dl kesu joghurt
egy csokor kapor
olaj, só, bors, őrölt füstölt paprika

A hagymát és a fokhagymát megpároltam, hozzáadtam a sót és a fűszereket, majd beleöntöttem a
"komposztra valókat". Csak mikor félig megpuhultak tettem a lábasba a fagyasztott borsót. A végén
öntöttem hozzá a kesu joghurtot, és le is vettem a tűzről az edényt. Tésztával tálaltam.
Pepecs munka volt a torzsákat, de főleg a levélnyeleket megtisztítani, de megérte. Fincsi ebéd lett
belőlük.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. február 8. 11:05

Amiről fentebb írtam: ezt a kis zöldséget vettem észre a konyhaablakból (erősen zoomolva), ami valószínűleg
Margitka borostyánjáról származó magról kelt.

Kép

És ez a fekete epret termő eperfa (a diófa és a kémény között), amit szintén a konyhaablakból vettem észre.
Ez is a madárkáknak köszönhető.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. február 8. 11:10

Tegnapi képek a nagyon szemtelen erdei iszalagról. Ahol ez megveti a lábát, alig lehet
kipusztítani. Borzalmas növény, de nagyon fotogén.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. február 9. 6:16

Paggy! A paradicsom elvileg évelő növény, csak a mérsékelt égövön egyévesként termesztik, mivel
nem fagytűrő. Ha máris virágzik a tiéd, akkor szerintem hagyd így ahogy van, csak valahogy kéne
egy kis frissítés, trágyázás a földjének. A paradicsom nagy tápanyagigényű növény. Hátha tudnak
valami jó ötletet adni egy gazdaboltban. Nagyon izgat, hogy hogyan fog viselkedni a második évben!
Hoz-e annyi termést, mint elsőre? Fog-e még nőni? Lefotóznád a mostani kiinduló helyzetet, hogy
később össze tudjuk hasonlítani?

Áginak! Villával is művelhető a kalligráfia. :)) :)) Egyébként nagyon mutatós a végeredmény.

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. február 9. 7:27

Lecsós gomba fűszeres sütőtökös krumlilepénykékkel

A lecsót már csakis sütőben sült, héjától megfosztott kápia paprikából készítem, de a paradicsomról
is leszedem a héját. Ha puhább, magától is le lehet húzni, ha keményebb, vágok egy keresztet
a hátára és rövid időre beteszem a paprika mellé sülni, ezután könnyebb lehúzni. Ez a vastag
emészthetetlen héj puffadást okoz, és egyébként sincs semmi haszna a szervezet számára.

Mindig is imádtuk a lecsót, rengeteget készítettem nyaranta, és jó sok üveggel elraktam télire.
De azt be kell vallani, hogy a héjas paprikával és a sült, héj nélküli kápiával készült lecsó két külön
világ.

Így készítem a lecsót: A sütőt bemelegítem, és ha forró (250 fok), beteszem a kicsumázott paprikákat
sülni.
Nem tudok pontos időt mondani, de amikor már kezd illatozni, gyakran nézzük meg. Akkor van kész,
ha a paprikának mindkét oldalán fel van púposodva a héja, és sötétbarna színben - itt-ott nagyobb
fekete foltokkal - pompázik. Elég egyszer megforgatni őket.
Ha kész, konyharuhával takarjuk le a tepsit. Ha így hagyjuk kihűlni a paprikákat, sokkal könnyebben
lejön a héjuk.
Én hosszú vagy félhosszú vékony csíkokra szeretem őket felszeletelni.

A gombát külön készítettem el sóval, borssal, egy evőkanálnyi szójaszósszal.

Míg sülnek a paprikák, olajon megfonnyasztom a karikára vágott hagymát, majd összesütöm a
paradicsommal. Ezután leveszem a tűzről és beleforgatom a sült paprika csíkokat. Csak sót használok
fűszerként.
Az így készült lecsó sokkal gyorsabban megvan, mint a hagyományos. Karakteresebb (lecsósabb) az íze,
és a sült paprika selymessége a nyelvünket, és valószínűleg a gyomrunkat is simogatja.

Spoiler: mutasd
Nem mostani kép, de nagyjából így, vagy még barnábban-feketébben kell kinéznie a kápia héjának.
Itt megvannak kenve olajjal, de már nem szoktam, a célt anélkül is ugyanúgy el lehet érni.
Használok olajat a főzéshez, de nagyon csínján bánok vele. Rengeteg kalória van benne. Már semmit
nem sütök bő olajban, inkább a sütőt használom helyette.

Kép

Eredetileg gnochit akartam hozzá készíteni, de hirtelen közbejött valami, sietnem kellett, ezért sütőben
sült lepénykék lettek a sütőtökös tört krumpliból. Most úgy főztem meg a kockára vágott sütőtököt, mint
a krumplit, sós vízben, de legközelebb sütőben fogom megsütni, mert így nagyon "vizes" lett, és túl sok
lisztet vett fel a massza.
Eleve fűszeres gnochit akartam csinálni, ezért összeállítás előtt a só mellett őrölt bazsalikom, oregánó,
kakukkfű és majoránna is került a masszába, de a tervmódosítás miatt még szódabikarbónát is kevertem
bele. Mikor összeállt a tészta, gombócokat formáltam belőle, amiknek a tetejét egy rácsos konyhai lapáttal
lelapítottam. Kb. 220 fokon, légkeverés mellett nagyjából 20 perc alatt megsültek. Kicsit lisztesebb, mint
ahogy szerettem volna, de jól passzolt a lecsós gombához.

Kép

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 117 vendég