Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 13. 11:34

Ma délután egy riportból fogok magam számára , Nektek is beteszem, kivonatot készíteni.A műsor a Klubrádióban hangzott el .A riportalany egy magyar férfi ,8 éve Japánban él a feleségével/ÚGY MINT ZSÍROSDESZKA/.3x30 percben kérdezi Bódy Gergő őt, eddig 2x 30 perc hangzott el.Nagyon érdekes volt.
Meg tudjátok hallgatni a Klubrádió Archívumában az ÖTÖS c.délelőtti műsor-Keddenként Bódy Gergő a műsorvezető-a rovat címe:HÁTIZSÁK.
Az első 31 perc szept.22-én hangzott el.Beteszem a linket.Alul be lehet állítani a 22,7 percnél indul a HÁTIZSÁK
https://www.klubradio.hu/archivum/otos- ... 1000-13017
A mai rész csak pár óra múlva lesz fent.Ebből a 2 műsorrészből fogok összefoglalót csinálni ma délután vagy este.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 13. 11:53

Szia Paggy, na az ilyen hivatlan vendégeket én sem szerettem soha, talán egy madárka megtalálja mint egy csemegét!
szépek a kis őszirózsák! De jó hogy lesz segítséged a kis kertnél. :D

Megvárom amíg felteszed majd az összes videót. Rémlik hogy láttam hasonlót és nagyon tetszett!
Azért nem könnyű, mert tényleg nagyon nagyon más élethelyzet, kultúra, és az időjárásról már nem is beszélve, megspékelve földrengésekkel! ;)
Na megyek, pihenek egy kicsit, borzasztó korán megébredtem.. :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 13. 16:01

Kedves Lányok!
Fentebb leírtam,hogy kivonatot készítek a rádióműsorból.Azt gondolom,hogy az érdeklődés felkeltése érdekében az első adásból csinálom meg a második,mai,adásnak pedig csak a linkjét teszem fel.
https://www.klubradio.hu/archivum/otos- ... 1000-13399
Ez a mai adás linkje és kb 22. perc körül kezdődik a HÁTIZSÁK
Tehát most következik a szept.22-i adás kivonata.
Klubrádió-Ötös-Bódy Gergő-Hátizsák-
Mándi Sándor 8 éve él japánban magyar felesége van-Ő MESÉL -BÓDY GERGŐ kérdez:
Az éjjelnappali közértben reggelre nem maradhat fölösleges pénz,mert akkor kirúgják a pénztárost,mert becsapta a vevőt
Mit tudsz a használt bugyiautómatáról-igaz ez?
Igen a nagyvárosokban/pld.Tokió/az iskolás lányok a boltban leadják a bugyijukat és az irodákból hazaáramló irodista férfiak megveszik,a metrón szagolgatják-ILYEN SZÖRNYŰ ABERRÁLT DOLOG,mert!!egyáltalán nincs idejük magánéletre-elsődleges a munkahely-megfelelési kényszer-éjszakáig dolgoznak-mire hazaérnek már semmi és akkor jön az aberráltság-a kislányok iránti felfokozott érdeklődés.
2012- ben ment ki É-Ny Japánba,ami Koreával van egyvonalban. található.a felesége szülei 70 évesek voltak.Ide mentek ők 30 évesen gyerekekkel.4 hónapot laktak a szülőkkel,ami nagyon kemény volt.A beszédet nem értette,pedig tanult japánul.mindent újra kellett tanulni.MINDEN,de MINDEN MÁSKÉPP VAN,mint Európában.
Azt hitte Japán úgy működik ,mint az USA mindjárt folytatom-kutyaséta!!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 13. 16:31

Folytatom,mert Lizi visszaaludt.
Szóval,nem úgy működikk.
Pld .dolgozni akart-bement egy munkaügyi kp-ba-kiközvetitették egy szállodába takarítónak-a felesége elkisérte
lejött a szállodaigazgató és a takarítók főnöke-mosolygás-kérdezgetés-és a 3. napon visszaszóltak,hogy nem kell,mert azt feltételezték róla,a beszélgetésből vonták le!!,hogy kamerákat akar elhelyezni a mellékhelységekben-tehát gyanúsnak tartották
Ha nem ők kérnek fel egy munkára/mármint a japánok/akkor elég nehéz elhelyezkedni,de azért lehet.
Első ,amit kérdeznek,hogy érted-e a nyelvet,majd keresztkérdéseket tesznek fel és ebből következtetnek,hogy milyen vagy.Pld férfi nem lehet árufeltöltő,csak nő.A nő nem beszélhet vissza a férfinak.DE A HÁZBAN,OTTHON, a NŐ AZ ÚR és a FÉRFI ALÁRENDELLT SZEREPBEN VAN,viszont kint az utcán,FORDÍTVA VAN.
Mi az amiért mégis ott él?
-MERT MINDEN MŰKÖDIK,minden a vásárlóért,minden a vendégért van120%-ban!!!! És ahol laknak csodálatosan friss a levegő.Tele fenyőfákkal és azokon keresztül ,ha fúj a szél friss oxigéndús levegőt hoz.ÁM RETTENETESEN EXTRÉM AZ IDŐJÁRÁS.
Nyáron 48-49 fok meleg 70%-os páratartalom mellett.Beájulsz a sinekre a vasútállomásopn.Direkt hűtőházak vannak ott,ahová a peronőrök behúzzák a rosszul lévőket és lehűtik.
4 évszak van,de télen nem megy 0 fok alá.Viszont a házakban nincs fűtési rendszer,csak kis kerozinnal működő hősugárzó,ami max 3 óráig működhet az oxigénelszívás miatt.csak ott fűtenek,ahol éppen vannak.A legmelegebb 16fok,de általában 10-12 fok a lakásban.a hálóban reggelre 2-4 f.Mintha a ruhádat a hűtőből vennéd ki.Szigetelés nincs a nyílászárókon.a telet jobban bírja,mint a nyarat,mert majdnem meghal olyankor.Ilyen melegben és ilyen magas páratartalomnál a tüdőnek kicsi a kapacitása.A FELMELEGHEDÉS MIATT EGYRE ROSSZABB!
Vissza a bugyiautómatához!
Péntek este rengeteg részeg üzletember hever az utcán,tele vannak a játéktermekMENEKÜLNEK A VAÓSÁGTÓL,mert már óvodától rászoktatják őket a megfelelni akarásra.
Vidékeny jobban meg lehet ismerni az embereket,mint a nagyvárosban.Ott kijönnek az emberibb érzéseik-féltékenység,irigység.Ugyanolyanok,mint mi.
Egy érdekesség:
A fia focizott.A szülök pikniket csináltak a gyerekeknek a tengerparton.Vitték az ételt italt.Mindenki beadta a közösbe és az önjelölt főnökök,a szülők közül,kiosztották szimpátia szerint.Lehet,hogy aki hozta, nem is kapott,a maradékot is ők vitték haza.
a társadalom tagjai nem veszik észre a problémákat,
De,csak TABUTÉMA.Nem szólhatsz rá senkire.
Tüntetések?
Már igen.Vannak.Megnézik a fiatalok ,hogy mi van más országokban és átveszik a szokásokat.A rossz szokásokat is.Kezdik átvenni a nyugati viselkedést.
Folytatás a következő műsorban.
A műsor linkjét feltettem a beszámoló elejére.
Sziasztok.Paggy @};-
Természetesen ez egy szubjektív vélemény !!!!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 13. 18:34

Köszönöm Paggy, hát tényleg az van hogy ott sem fenékig tejfel. Erről eszembe jut egy japán sorozat, a rezidensekről szól, hát nem semmi. Valamint sajnos az internet tévé árnyoldala, hogy olyan dolgokat is megtanulnak amik nem építőek! sőt rombolóak. Magas az öngyilkossági ráta is, éppen a megfelelési kényszer miatt. Nem könnyű megfelelő családtagot találni, egymás támaszát! ezért van hatalmas sikere ott a gumibabáknak is /undorító ez is, de a hormonok nem mennek aludni lefekvéskor!/ Ebből a szempontból sajnálom is őket!
Na megyek, végzett a mosógép, ma két filmet láttam, kettőt itt, egyet Millyéknél.! jól el is fáradtam, mert előtte meg egy másik sorozat feliratát és időzítését javítottam.! Olyan 95 %-os aránnyal már szuperül olvasható minden sor.
Jó éjszakát mindenkinek!
Ja holnap új mosdónk lesz.. ;) :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. október 13. 19:18

Paggy! Gyönyörűek az őszirózsáid. Annak meg különösen örültem, hogy láthattam képeket valamikori alma materem, a Közgáz környékéről. Nagyon szépek a képeid.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 14. 18:13

*-:) %%-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 14. 19:13

:) %%-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 14. 19:20

:flower1: :movingflower: @};- %%-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 15. 5:32

Sziasztok! Na fürdőszoba mosdó kicserélve! De úgy látszik a most meg a másik tartály adja meg magát...miért is ne, az is a szereléssel majd cirka 2o lesz a fürdő tegnap 5o volt..s hol vagyok még az előszoba stb..áh nem is gondolok bele!

Ginártól meg eddig még se kép se hang...hát mit mondjak ez sem esik jól! Ma valahogy megpróbálunk a délelőtt folyamán bejutni a városba, de már erre se mondok semmit! Elfelejtettem hogy a kiscsizmát sarkaltatni kell!brrr. Most aztán mehetek ebben a hidegben kondicipőben! Gratulálok magamnak! :-q

Na mentem...jövök majd és olvasok, látom le vagyok maradva egy témával! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. október 15. 15:53

Kaptam, jót derültem rajta. Hátha mást is felvidít ebben az esős időben.
Spoiler: mutasd
Mosolyfakasztó…

Akarsz sokat keresni?
- Igen.
- Akkor jól elbújok.
*Mi a bio fajgyűlölet?- Két kopaszbarack üt egy cigánymeggyet.
*
- Hogy tanítja a varázsló úszni a pókot?
- Hókusz, pók ússz!
*
A tehén bonyolult állat.
De én megfejtem.

*

- Miért nincs bástya a vonaton?
- Mert a vonat nem vár.

*

Mi van a tömegsír felett?
- Csapatszellem!
*



Mi lesz a kígyó és a kenguru keresztezéséből?
- Ugrókötél.
*

Mi van az idegbeteg ló lábán?
- Pszichopata.
*

Mi lesz a kecske és a kacsa kereszteződéséből?
- Mc Donalds.
*

Miért van a méheknek királynőjük?
- Mert ha kormányuk volna, nem lenne méz.
*

Mennyi az ember átlagos alvásigénye?
- Csak még öt perc.
*

Mi kell a sörösládák cipeléséhez?
- Rekeszizom.
*


Ki követi el a legtöbb összeadási hibát?
- Az anyakönyvvezető.
*

Milyen az arab lopakodó?
- Teve mamuszban.
*

Milyen mértékegységgel mérik a malac hosszát?
- Rőfben.
*

Miért nem játszik a tűzoltózenekar betonon?
- Mert olyan hangszer nincs.
*

Mi lesz abból, ha két busz összeütközik?
- Két rombusz.
*

Honnan tudod, hogy egy politikus hazudik?
- Mozog a szája.
*

Milyen buli van az intenzív osztályon?
- Eszméletlen!
*

Miért nehéz a nőknek érző, törődő és jóképű férfit találniuk?
- Mert azoknak a férfiaknak már van pasijuk.
*

Nénike odamegy a sírásóhoz a temetőben.
- Megmondaná aranyoskám, merre találom a 41-es parcella 34-es sírt?
- Borzasztó alakok maguk!
Elmászkálnak, aztán meg nem találnak vissza.
*



Savanyú a szőlő - mondta az oroszlán és megette a szüretelőket.
*
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 15. 16:17

dorina írta:Kaptam, jót derültem rajta. Hátha mást is felvidít ebben az esős időben.
Spoiler: mutasd
Mosolyfakasztó…

Akarsz sokat keresni?
- Igen.
- Akkor jól elbújok.
*Mi a bio fajgyűlölet?- Két kopaszbarack üt egy cigánymeggyet.
*
- Hogy tanítja a varázsló úszni a pókot?
- Hókusz, pók ússz!
*
A tehén bonyolult állat.
De én megfejtem.

*

- Miért nincs bástya a vonaton?
- Mert a vonat nem vár.

*

Mi van a tömegsír felett?
- Csapatszellem!
*



Mi lesz a kígyó és a kenguru keresztezéséből?
- Ugrókötél.
*

Mi van az idegbeteg ló lábán?
- Pszichopata.
*

Mi lesz a kecske és a kacsa kereszteződéséből?
- Mc Donalds.
*

Miért van a méheknek királynőjük?
- Mert ha kormányuk volna, nem lenne méz.
*

Mennyi az ember átlagos alvásigénye?
- Csak még öt perc.
*

Mi kell a sörösládák cipeléséhez?
- Rekeszizom.
*


Ki követi el a legtöbb összeadási hibát?
- Az anyakönyvvezető.
*

Milyen az arab lopakodó?
- Teve mamuszban.
*

Milyen mértékegységgel mérik a malac hosszát?
- Rőfben.
*

Miért nem játszik a tűzoltózenekar betonon?
- Mert olyan hangszer nincs.
*

Mi lesz abból, ha két busz összeütközik?
- Két rombusz.
*

Honnan tudod, hogy egy politikus hazudik?
- Mozog a szája.
*

Milyen buli van az intenzív osztályon?
- Eszméletlen!
*

Miért nehéz a nőknek érző, törődő és jóképű férfit találniuk?
- Mert azoknak a férfiaknak már van pasijuk.
*

Nénike odamegy a sírásóhoz a temetőben.
- Megmondaná aranyoskám, merre találom a 41-es parcella 34-es sírt?
- Borzasztó alakok maguk!
Elmászkálnak, aztán meg nem találnak vissza.
*



Savanyú a szőlő - mondta az oroszlán és megette a szüretelőket.
*


Köszi Dorina, jót derültem.... :)) :)) :)) :)) :))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 17. 10:47

Sziasztok,sziasztok!Dorina,nagyon jó kis viccek voltak,köszönöm. \:D/ \:D/ \:D/
Kata!Sajnos ma már minden sokba kerül.ma éjszaka/2-kor ébredtem/azon morfondíroztam,hogy mennyi pénzt kell összespórolnom a saját lakásom felújítására.legalább 3 év kell ahhoz,hogy összegyűljön.Végül sikerült a tartályt kicseréltetned?Nagy dolog,ha időben találsz szerelőt.Fel a fejjel,mert úgy sem tudsz mit csinálni!!! :(( :)) :flower1:
Lányok!Itt hideg van és esik.Tegnap "gyalogtúráztam",ma ismét útra kelek,mert a nyulaknak széna kell.Arra gondoltam,ha még jobban belobban a vírus,akkor csak hajnalban tudok majd egy kicsit messzebbre mászkálni,ha megunom a környéket.Ma 6 körül lett világos.
Hozok képet ma többször.
Viszont, vajon mi van Ritával?Hatalmas feladat ilyen körülmények között tanítani.Látom az unokámnál,hogy teljesen felborult az életük.Jól megy neki a tanulás,bejárnak a suliba,mégsem olyan mint régen volt.Azt ne is említsem,hogy mi alig találkozunk még távolságot tartva sem,mert a lányomék rettentően sokat dolgoznak/bank és nemzetközi telefontársaság/
Jól van,most megyek délután hozok majd képeket.még kiszaladok a piacra is.Sziasztok.Paggy @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 17. 10:54

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 17. 13:10

Szia Paggy, még a tartály függőben, most éppen elhatározta hogy gyorsabban csöpög...
én is ki akartam mozdulni több felé, de aztán mégis itthon ragadtunk eddig, de lehet később kimozdulunk. Bár már inkább nem igérek semmit, már ami a kimozdulást illeti!

Nem irigylésre méltó senkinek a helyzete, de nincs más választásunk, mint a magunk módján a lehető legtöbbet, legjobbat kihozni ebből a helyzetből is. Most megyek és lefekszem, mert nagyon álmos vagyok, és a napi kávét már megittam!

Jövök majd ... :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Dorina, újra elolvastam a vicceket.. :)) :)) :)) =))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 17. 14:19

Sziasztok!Megjöttem a túráról és a várható maratoni főzés előtt hoztam néhány képet.

Kép
A PARK/fent/
Kép
Minden négyzetmétert be kell építeni a park mellett 8-10 emeletes házzal,hogy a jó környezet miatt/zöldövezet/jókat lehessen kaszálni.Vajon meddig marad meg a zöldövezet és esetleg a parkot is lakóparkosítják??,
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 17. 14:28

Záróra a szombati piacon,pakolnak:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 17. 14:31

Gyorsan-gyorsan menni kell szénát venni!!!
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 17. 14:33

És bent az üzletben találkoztam néhány aranyos állatkával:
Kép
Ő egy csincsilla.
Ők viszont picike nyuszkók:
Képprint screen
Kép
Itt pedig tengerimalackák hancúroznak.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 17. 14:44

Apropó,tengerimalacka,emlékeztek a kis TÁDÉRA Bálint Ágnes aranyos meséjéből?A könyv ezerszer jobb mint a bábfilm,de az utóbbit is nagyon szerettem.
Most hozok egy pici videót a csincsilláról és beteszem a kedvenc tádés történetet a mesekönyvből.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 17. 14:59

sziasztok! Most ébredtem fel, elaludtunk, de Samu előbb felébredt mint én ! Nme tudom mitől, de olyan vagyok mint aki altatót vett be, nem kávét fogyasztott. Jó borús idő van nálatok is.itt éppen elállt az eső! de ki tudja meddig.

Azért szőrnyű az oda építkezés ennyire körbe zárni azt a kis zöld területet. :( .Pedig egyre inkább azok lesznek nyerésben, akik kertes házban vannak, és van egy kis terület egy minimális létfenntartáshoz szükséges hely és életkörülményre!

Gináról semmi hír?
:ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
ui.: Nem engedi a videót a youtub lejátszani..most a telefonomon is szórakozik... :-??
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 17. 15:04

A meserészlet helyett beteszem hangoskönyvként.Őszintén,nem túlzok,nagyon-nagyon szeretem.:
https://njafmconference.org/102938-kQSe ... angoskonyv
De mégis,hátha emlékeztek!!
Míg kezdetben Mazsola nagyon odavolt Tádéért,a kis tengerimalackáért,később azonban rettenetesen idegasítette a kicsi ragaszkodása.Ő már "nagymalac" , mi az,hogy vigyáznia kell rá,mikor ő Egérkével akar elmenni focizni.De nincs mit tenni,manócskának dolga van,így magával kell vinnie a focipályára.A kis "szemétkék" rábeszélik Tádét,hogy egy jó mély gödör alján jól lehet turkálni és ,amilyen kis picike együgyű malacka Tádé,hagyja,hogy belökjék a gödörbe,mert nyugodtan akarnak focizni.Egy darabig turkálgat,de tellik az idő é,nem tud kijönni onnan.Ott csücsül a gödör alján,míg szerencséjére Varjú bácsi arra repül é,kiszabadítja és hazaviszi Manócskához.Közben beesteledett ,a két focista is indulna haza,DE JESSZUS, HOVÁ TŰNT TÁDÉ???????Mazsolának ekkor esik le a tantusz,hogy mit tett.Keresik,kutatják Tádét,de sehol sincs.Kétségbe esve mennek haza . Mazsola sírva mondja Manócskának,hogy őmiatta elveszett Tádé.Sír és zokog a lelkiismeretfurdalástól.ÉS MANÓCSKA,mivel látja a bűnbánatot és persze,hogy Tádé otthon van már,NEM SZIDJA MEG MAZSOLÁT.-----GYÖNYÖRŰŰŰ,léleksimogató és nevelő.Valamint a mese hallatán a gyerekek átélhetik azt,hogy ők is szoktak a testvérükről rosszat gondolni,de azért még szeretik őt.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 17. 15:07

Kata!Rá kell kattintani és az eredeti you tube-os oldalon lejátsza.Kijön a szürke szöveg és van egy aláhúzott rész arra újra katt.
Most megyek főzni.Paggy @};- :-h
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 17. 22:37

Sziasztok még FENTLÉVŐK!Visszajöttem egy kis mutogatásra. Nagyszüleimnél a cukrászdából,a tulajdonos feleségét a nagypapám kezelte, a legeslegfinomabb teasüteményeket kaptuk minden hétvégén.Nem tudom mennyire ismeritek a teasüteményeket,Sokféle finomság összessége.Ott találkoztam először a 2 kedvencemmel.
Az első ,a legfelső dobogós ,a MOSZKAUER nevű,Mutattam Nektek,hogy megtanultam házilag elkészíteni ezt a nagyon drága süteményt.Karácsonykor ajándékozom a barátoknak.
A másik finomság az IGAZI ANGOL GYÜMÖLCSKENYÉR-sokkal,de sokkal finomabb,mint az átlagos gyümölcskenyér.Na most!!!!!pár éve egy újságban megtaláltam a receptjét ÉS!!!!!! a mai napig nem készítettem el.MA VISZONT IGEN!!!!!!!
Még nem a csicsáztam fel,csak a tésztáját próbáltam ki.IGAZÁN NAGYON_NAGYON_NAGYON FINOM.Megmutatom Nektek.Egyáltalán nem nehéz elkészíteni.Egy valami IGAZ,hogy tömény.Nem tömény édes,hanem olyan mint az angolok karácsonyi pudingnak nevezett gyümölcskenyere,amir alkoholt öntenek és meggyújtják.Most elhoztam a receptet és a képeket.Fogadjátok szeretettel gyerekkorom egyik fő kedvencét.Igazi karácsonyi,elegáns éd nagyon finom,különleges sütemény,amiből nem ehetsz meg 1-2 szeletnél többet a kávé vagy a tea mellé DE HA MEGCSINÁLOD EMELI AZ ÜNNEP FÉNYÉT.Hozom a képeket,majd utána mutatok egy cukrászdát.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 17. 22:41

Róla van szó:
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég