Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 29. 12:19

Most jön a NAGYON CIKI DOLOG!!!!!!!!! :(( :(( :(( :(( :((
Szóval ,amióta 33 évesen egy nagy műtéttel eltávolítottak belőlem egy,s mást,úgy kb 2 havonta erős hasi görcsök jönnek rám hirtelen.Csak pár percig tart,nyilván az étkezéssel összefügg.Ekkor 2 azaz kb 2 korty tömény szeszt kell innom,az azonnal hat és elmúlik.Egyébként,mint tudjátok,nem nagyon iszom alkoholt,de pont a váratlan görcsök miatt,van a táskámban egy kis lapos üveg,amiben kb 2 ujjnyi vodka van.Igen a táskámban,de nem amikor piacra megyek.Tehát,teli a szítyor,a húzós kocsi,éppen elhagyom a piacok,amikor iszonyút belém hasít.Na most mit tegyek??Ha itt elájulok,azt hiszik valami komoly bajom van,MENTŐ stb-stb.Na most mi legyen.A parkban van egy kiülős,méregdrága bisztró.Odavánszorgok,húzva a banyatankot és a szatyorral a kezemben.Telea kiülős rész,a pénztárcámban már csak 1000ft.Lesz,ami lesz.Bemegyek maszkban a pulthoz,és kérek két korty tömény szeszt,ami kifutja 1000ft-ból.Képzelhetitek,egy tréningruhás öreglány,szatyorral,húzós kocsivan a pultnál.Gyorsan kiszolgáltak,felhajtottam a pálinkát,nem szeretem,ami egy pillanat alatt átfutott rajtam,feloldotta a görcsöt.Már mehettem volna is,de nem akartam leégni,ezért még egy kicsit jajgattam,majd kijöttem.Na vajon mit gondoltak rólam???? =)) =)) =)) =))
Itt leültem egy padra.
Kép
Ezután odamentem a kis tóhoz,mert láttam virágoznak a tavirózsák.
Kép[/url)
Ahol egy kedves hölgy 2 kutyája üldögélt.A szívem szerelme tacskó ,bámulta a vizet.Magát nézte a tükörben,mert egy db.hal sem volt éppen arra.13 éves volt az aranyom.
[url=https://postimg.cc/R6vHQScw]Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 29. 12:28

Hazafelé a cucokkal:
Kép
Valamilyen sportklub erőedzést tartott:
Kép
Útközben találtam ,egy tearózsa illatú ,gyönyörű rózsabokrot.
Kép
Hazaértem.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 29. 12:36

Végül egy nem túl jól fényképezett csendélet a szerzeményeimből:
Kép
Most megyek a karfiolhoz,majd leviszem a Fruzsit pisilni és jövök vissza olvasni.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 29. 12:38

De jó hogy az ilyen kényelmetlen pillanatokra van egy kis pálinka kéznél! Már amikor.! De legalább meglett oldva a helyzet!
Átfordult a szél északira, s engem meg mintha homlokon csaptak volna! Na mindegy !
A Kapormártás nagyon finomra sikeredett! Seperc alatt el is tüntettük, utána jutott eszembe, hogy nem csináltunk képeket. A felhősöket meg majd hozom délután.

Látom jól sikerült a bevásárlás is! Majd arról én is csinálok képeket, amikor eljutottunk a csarnokig mit vettem a gyógynövényben és a piacon! \:D/

De most juszt is lefekszem pihenni!!! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 29. 12:42

Szia Kata!Pihenj jól. :flower1: Nemsokára nézem a samukás képeid!! \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ és várom a szép felhőket!!Ilyen borús időben is vannak különálló felhők???
Megyek a karfiolhoz,mert már érzem az illatát.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 29. 14:45

Na végre itt vagyok.Kész lettem a karfiollal,a párom "megetetve,Fruzsi pisiltetve.A konyha ugyan szalad,mert elkezdtem 2 kisüveg epret dzemmelni,de az ráér + meg a mosogatás.
Ó Ágika!Elolvastam az oltásos tortúrádat.Borzasztó idegesítő és félnivalós lehetett.Szegény TE!!!El tudom képzelni.Mintha nem akarna senki sem segíteni.Nem igazán figyelnek.Igaz most vészhelyzet van.Magunkat kell óvni. :ympray: :ympray: :ympray: :ympray:
A műtéteddel kapcsolatban-Rita álláspontját kell követni."EGÉSZSÉGES VAGYOK"Örülök,hogy jó a szövettanod.Neked is jó sok minden volt egyszerre.Ramosnak nem a bűzmirigye volt tele?Nálunk akkor rágták magukat.Hála a MAGASSÁGOSNAk,a kutyák nem voltak cirkuszosak,a macskák viszont annál inkább!!!Már tűvel a fenekükben/injekció/ is felpattantak .Fel egészen az ablakkeretig,röptükben kaptuk el őket.Nehéz a macskával,nagyon öntörvényű,még ha szelíd is.Mi újság meny ügyben,megvan még a kislány?Köszönöm szépen,hogy csináltál néhány szegedi képet. :) Jók a kerti fotók is.A sünök miatt és is állandó frászban lennék.És még baleset is ért TÉGED Ramoska aktivitása kapcsán.Hát fogalmam sincs ,hogy oldanám meg a helyzetet.DE MÁR GONDOLOM MEGSZOKTAD,mert a 3. németjuhászod van.Meg lehet a sünüldözést szokni???? :(( :)) :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 29. 15:21

Mégegyszer végignéztem a fotóid Ági és örülök,hogy végre rászántad magad a fényképezésre.Köszönöm a festményeket is.Még mindig várok egy szignós fa-vagy virágfotóra,de tájképet is szívesen elfogadnék!! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :flower1: :flower1: :flower1:
Kata!Samukának nagyon jól áll a rikítózöld dzseki!!!Vagányul néz ki benne!Mintha nem is ő lenne,az a szelíd fiúcska,hanem egy vitorlás "fazon". :)) :littlehearth: Szegénykém,már megint jó sok izgalmad volt Samuka állapotával kapcsolatban.Sajnos segíteni csak online tudunk.Csak drukkolunk NEKED és a LEGJOBBAKAT KÍVÁNJUK!!!!Főleg pedig ÉS ELSŐSORBAN JÓ LENNE VALAMI KIS KIKAPCSOLÓDÁS.A GYÜLEKEZETNEK nincs nyári tábora,ahová együtt elmehetnétek,vagy valami nyaralóhely?Azért nem hiszem,hogy egy szegény egyház lenne a HIT GYÜLEKEZETE/vagy legalább is úgy gondolom/Némi feltölktődés mindenkinek kell.A barátnőm egyedül nevelte fel a 2 lányát/akik nagyszerű emberek lettek,tudjátok Julika és Vera/Azt mesélte mindig,hogy egész nap a "szolgálatukra áll",rengeteg szeretettel és törődéssel,de este 8 után muszáj volt nekik a szobájukban lenni /amíg kicsik voltak/,mert akkor már neki is nyugalomra volt szüksége.Persze pisilni,inni kijöhettek+ néhány puszira,de különben bent olvasgathattak ,picit még babázhattak és 1/2 9-kor villanyoltás volt.Azt mondta,csak így tudott normális maradni,hogy volt pár saját órája.Kata!Vigyázz MAGADRA!!!! :flower1: :flower1: :flower1: Drukkolok,hogy Samukánál kiderüljön a vérnyomás-rendellenesség oka. %%- %%- %%- %%-
Lányok!Most filmet fogok nézni,majd pihenek és késő délután a TREND FM-t hallgatva mosogatok és dzsemmet készítek a méregdrága eperből/csak 2 pici üveggel, a dzsemfixet használom.Sziasztok,szép délutánt!
Ági!Júni 24-én kapom a 2. oltást.A nyúl pedig a konyhában fázott fel,mert mindig a konyha sarkában szeret ücsörögni,hiába tettem le karton dobozokat.Üdv.Paggy @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 29. 15:27

Nagyon fincsi a rakott karfiol.Töpörtyűvel összedarált kolbásszal és sajttal.csináltam is egy képet,amin a tányéromon van,de olyan hülye vagyok,hogy elkaptam a telefont és ez lett a képből...
Kép
Amikor észrevettem,akkor ennyi maradt a tányéromon ÉS MÁSODSZOR IS UGYANÚGY CSINÁLTAM!!! :(( :(( :(( :((
Kép x_x x_x x_x
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 29. 15:32

Közben eszembe jutott,hogy készült egy tepsis kép is.Na itt van.....Sziasztok,sziasztok......
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. május 29. 16:45

Szép napot Lánykák!
Kata, nagyon örülök Samuka vérnyomásának és hőmérsékletének!!! De jó lenne, ha igy maradna a vérnyomás is!
Ma az egyik vendégem aki s zintén autoimmunos pajzsmirigyes és Pfeizeres, mondja, hogy ő azóta olyan fáradt, hogy nagyon. Akkor jöttem rá, hogy én is. =)) Jó, ehhez hozzájön még Ramoskánk, aki tegnap éjszaka is fél háromtól hatig hagyott aludni, igy ma totál kómás vagyok.
Már aludtam két órát, de még mindig húzna viszsa az ágy.
Úgyhogy aludjon csak mindenki aki fáradt! :-)
Paggy, reggel az időjárás előrejelzésedre ébredtem :-)
Itt sütött a nap, de fél nyolckor majd megfagytam a biciklin. Pedig kabát is volt rajtam.
Na a piacon nem volt a nőnél borsó, bármennyire is mondta, hogy hoz. Nem bántam, mert igy is sokat vásároltam.
Szép dolgokat vettél.
Francia csiperkét láttam, meg céklát a vásároltak között? Mit csinálsz belőlük?
Nagyon jó, hogy felirod a heti étrendet és úgy vásárolsz. Igy biztos nem marad el semmi. Nekem néha hatalmas fejtörést okoz mi a bánatot főzzek. Mi a fiammal jobban egynevezőn vagyunk, mint a párom. Ha nem tudom mit csinálja, előszeretettel mondogatja, hogy neki jó a szalonna is. Persze, és akkor mi mit együnk?
Akkorát vigyorogtam a sztoridon a laposüveg hiányával kapcsolatban! :-) Persze elképzeltem :-)
Na de amúgy meg kinek mi köze hozzá. Néha voltama piacon, mikor a kisboltban a sorban a nénike kérte a kisüveges piát. Azért a kiszolgáló is különbséget tud tenni aközött szerintem, aki kéri. Főleg, hogy jajjgattál is kicsit. :-) Ha meg nem, hát magára vessen, lényeg,hogy hatott.
Meg a lényeg, hogy rájöttél az évek alatt mi használna erre.
Szép utakon mész haza. A két kutyus is nagyon aranyos volt, de a tacsi öregúr jó fej volt a viztükör nézésével. :-)
Csodállak a furulyaóra miatt és hogy mi mindent meg nem teszel Lilla kedvéért! Felnőnek, perzse kevesebbet töltenek már az emberrel, mint nagyival, de ezeket a doglokat sose fogják elfelejteni.
Most visszaemlékszem az én nagymamámra, aki az utcában lakott - apu anyukája- és sokszor voltam nála csak úgy. Irtam már, hogy én voltam a kedvenc. Volt, mikor csak ültünk a kiskonyhában, ő keresztrejtvényt fejtett, vagy olvasott, én meg néztem. Meg tudtunk beszélgetni.
Sose felejtem, hogy a gimis koromban irt naplóm nála hagytam mindig nyári s zünetben, nehogy anyu elolvassa. Hát nem anyu, hanem ő volt aki kiművelte magát belőle. :-) De sose élt vissza vele, egyszer egy elejtett mondatából jöttem rá. ...
Nagyon s zép ez a rózsa. Elfelejtettem lefényképezni a rózsáim az üzlet előtt. Szépen kivirágoztak már.
A sünöket nem lehet megszokni. Ahogy lefekszem a fülem élesbe van kapcsolva, mikor hallom a sünfogós ugatást.
Nem jöttem még rá, hogy a bánatba tudja úgy megfogni a gömbölyű sünt, hogy nem szúrja agyon a száját...
Mentem, nézem ezt a gyönyörűséget mit csinál a kertben. A s zomszédban hatalmas munka, ássák el a hőszivattyű frász tudja miét. Kedves család, kedves és értelmes gyerekekkel. Másik oldalon is normális szomszédok vannak. De lehet, hogy a tó a legjobb szomszéd mégis a kert végében :-)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 29. 16:52

Sziasztok! Samu egész nap jól van már, de délben még aludtunk egy nagyot! Hála a mosógépnek az addig meg kimosott!
itt hozom a felhőképeket...

Kép
Kép
Kép
Kép
Nem tudtam dönteni melyik a legjobb aztán a szél már igen elvitte... :-?? :D
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. május 29. 17:20

Kata, olyan jó, hogy az ablakból is képes vagy nekünk időjárás előrejelzést adni felhőkkel. :-)
Tegnap voltunk az albérlőknél. Egy iráni pár, akinek a lány tagja most elmegy másik helyre. Filóztunk miért, ha a srác marad. Több verzió keletkezett róla: 1, összevesztek, 2, mégis lány csoporttárshoz költözik a lány tag.
A srác mondta tegnap, hogy hazamegy augusztusban. Na ekkor esett le, hogy mivel a határok a reptéren is jobban nyitnak, valószinűleg jönnek a lány szülei valamikor és hát ugye nagy baj lenne, ha kiderülne az ő együttlakásuk.
Hatalmas bűn ez náluk. Megint utána is néztem hogy mik az ottani normák. Nem szeretnék azon a tájon lakni az is biztos.
A srác megkérdezte, hogy lehet-e fiű társbérlője, mert ő fog keresni, ugyanis a barátnője mellett nem biztos, hgoy jó volna lánnyal együtt lakni a lakásban. Közös kasszán vannak, meg ilyenek. Hú, ha ez kiderülne....Sajnálom azért őket. Megszokják az itteni szabad létet, otthon meg már az öltözködéstől kezdve mindennel vissza kell állni, ha leszállnak a gépről a reptéren.
Paggy, festeni kellene Neked valamit, amit alá is tudnék irni. Vannak itt olyan képek, amik a " beadandók" felett vannak kész, de azoknak mindegyiknek van valami hibája, olyat meg nem adok oda. Igérem egyszer bizti fogok küldeni!
Zoltán barátnője megvan még. Kilenc év! Hú,házasságból is sok, nemhogy barátnősködésből. Amúgy egyre jobban megvannak, meg is békéltem már vele.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 30. 9:24

Sziasztok! Mondanám hogy szép reggelt mindenkinek, de igazából már délelőtt van! ;))
a szél meg akkora, hogy simán eljutnék gördeszkán egy vitorlával a déli határig! Még a galamb is meghúzódott az ablakomban. Hát mindenesetre szegény gyerekeknek nemigen fog kijutni a szabadtéri programokból, mert mindent szétvinne a szél! Holnapra meg még erősebb időt mond, ide csak esőt mára, de holnapra dörgés villámlás stb...

Paggy, hogy vagy az oltással? azért ha lehet még egy hétig ne terheld magad a szokásos módon.! most a kimélés időszaka van.

Remélem Ritáéknál minden rendben van! Jut eszembe, tegnap láttam az időjárás képek között hogy Egerre lecsapott a Tornádó! Hát meg sem mertem nézni a képeket! Mert amit így elénk hoztak az is húzós volt! Szegény Egriek!
Hihetetlen mi mindenre kell odafigyelni már, tiszta amerika...juszt is kisbetűvel.

Az iráni srácot sajnálom! Ahogy a lányt is! Ott kapásból lefejeznék. Nem biztos, hogy simán megköttetnék a házasság.
Az függ a szülők hozzáállásán is! Azért kényszerül a kereszténység ott a földalatti mozgalomra! Rengeteg mártírjuk van már.

Nem tudom mennyire sikerül eltüntetni egy lakásból egy lány nyomait...tisztálkodás, függöny, szőnyeg, kispárnák, ágynemű...stb. csak úgy hirtelen ami eszembe jut!
Nálunk is van iráni diák, nagyon szorgalmas, kedves srác.! Nem tudom végzett e már a Szent Pál Akadémián!

Mindenkinek kellemes vasárnapot az időjárás ellenére.
Nálunk az ebéd csirkemell, rízs, saláta lesz. Kenyeret is kell süssek! :-bd :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. május 30. 17:46

Sziasztok Kislányok!

Négy és fél oldalt kellett behoznom, pedig csak egy héttel vagyok mögöttetek. Jó sokáig tartott, amíg
elolvastam, és leírtam, ami eszembe jutott. Most megyek képeket feltölteni.

Olvasom, hogy mindegyikőtök megkapta már az oltást, legalábbis az első részét, és hogy túl vagytok a nehezén,
ami a mellékhatásokat illeti.

Kata! Olyan nagyon szépek a narancsos színű felhős-fás képek!
Amikor csak tudtok, menjetek sétálni Samukával, ez idővel rendbe fog tenni benneteket. Ha egyszerre
nem tudtok sokat menni, akkor menjetek le délelőtt és délután is. A mozgás a legjobb terápia. Minden
bajra jó!

De jó, hogy Samukának jók lettek a pajzsmirigy eredményei! A TÉNÉ csopiban olvastam, hogy két darab
brazil dió napi fogyasztása fedezi a szelén szükségletet.

Most sajnálom csak, hogy nem fotóztam le valamelyik nap az itteni felhőket, pont olyanok voltak, mint
a te fotóidon. Szélfútták és bodrosak látszódtak egyszerre az égen. Mondjuk az utána lévő haragos szürke
felhőkhöz hasonlót is sokat látni errefelé.

Ági, Lilykét kanállal etetjük, ha nem olyan állagú az étel, amit meg tud fogni. Ilyen például a reggeli zabkása
is (a hét négy napján ez a reggelije, ebbe tesszük neki bele a napi tucat szerinti bogyós gyümölcs
mennyiséget, ha nem ebbe, akkor a zabgoffrija tetejére tesszük szójajoghurttal összekeverve). Már ő is
megfogja a kanalat, és a szájába is be tudja tenni, és már nem hadonászik vele összevissza, mint korábban.
Amiben segíteni kell neki, az a merítés, vagyis hogy kerüljön étel a kanálba. Egyre ügyesebb, de a kezével
eszik a legszívesebben.
Itt is van védőoltás (gondolom, nem a covid elleni oltásra kérdeztél rá), pár hete kapott négyet a két
combjába.

Lehet, hogy már nem divat, de a saját gyermekeimnél is nagyon szerettem a dajkanyelvet használni, mert
nagyon segítették a beszédfejlődésüket. Lilykénél is alkalmazzuk, és hármat már nagyon szépen ki is tud
mondani: baba, mama, tátá. Ha mesés könyvet nézegetünk, az állatok neve mellett, utánozom a hangjukat is.
A vauvau már egész jól megy, a nyihahából a "haha", a kotkodácsból a hanglejtés (mond valamit, és a végén
felviszi a hangsúlyt). Egyelőre ennyi. Egyébként folyamatosan beszél, mondja a magáét, a maga sajátos
babanyelvén.

Jó volt olvasni, hogy már biciklizni és dolgozni is el tudsz járni. Hamarosan elfelejted a műtétet és az oltáshoz
fűződő rossz élményeket.

Az én Dundimnak is volt a farka tövénél olyan probléma, mint Ramosnak, és ő is szteroid tartalmú gyógyszert
kapott.

Zoltánnak sok sikert a vizsgáihoz! Nagyon jó volt olvasni, hogy megbékéltél a menyednek valóval. Szereti a fiadat,
a fiad meg szereti őt, ez a lényeg.

Milyen fája van a szembe szomszédnak? Nagyon szép!

Karcosítás ide vagy oda, nekem már így is nagyon-nagyon tetszenek a tájképeid! A második olyan, mint egy
hógömb. Jó, hogy ilyet is csináltál.

Jót nevettem, amikor Kata írta, hogy Ramos bosszúja volt a sünikaland. =))

Paggy, de örülök, hogy találkozhattál Lillával. Én úgy látom, hogy az oltás se megoldás mindenkinél. Tegnap
néztem egy yt videót, ahol a beszélgetőpartnerek mindegyike be volt oltva, mégis az egyikük nem volt hajlandó
levenni a maszkot, mert a másik nem ugyanazt a fajta oltást kapta, mint ő. Azt mondta, biztos, ami biztos,
ő inkább magán hagyja a maszkot, mert nem akarja újra elkapni a vírust. ???????

Gyönyörű lett a szülinapi frézia is. Olyan szép ez a szín!

Szegény Candy és Kobak! Most olvasom, hogy Kobak jól kitalálta, hogy úszhatja meg az állatorvost. :))

Jót nevettem a bisztrós eseteden. Nem baj, mit gondolnak, te tudod, hogy számodra ez a két korty orvosság
volt, nem tömény italként tekintettél rá.

Úgy látszik divat lesz a kinti csoportos edzés. Pár napja Lilykével voltunk épp a játszótéren, amikor jött egy
csapat kamasz fiú egy felnőttel, és az egyik kosárpalánknál nagy gyakorlásba kezdtek. Sajnos ezt se
fotóztam le.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. május 30. 17:46

A lányomék elutaztak a másik nagymamához így még holnap is szabad leszek. Holnap itt "bank holiday" lesz,
ami annyit jelent, hogy munkaszüneti nap van az országban. Nyolc bank holiday van Angliában: január 1.,
Nagypéntek, Húsvét hétfő, május első hétfője (holnap), május utolsó hétfője, augusztus utolsó hétfője,
december 25.-26.
Ezeken a napokon az üzletek ugyanúgy vannak nyitva, mint más napokon, de a bankok zárva tartanak.
Szóval majd csak holnap délután megyek vissza a lányomékhoz. Kelbimbós barna bulgurral (a felnőttek
kedvence) és indiai ízesítésű édeskrumplis vöröslencse főzelékkel (a felnőttek és Lilyke kedvence) fogom
őket várni. Lilykének egy kis hajdinát is fogok hozzá főzni, mert így szokta meg.

Pár kép Hartlepoolból. Itt lakik a másik nagyi, itt volt az esküvő is három éve. A város északon van, az
óceán partján. Annak idején írtam, hogy itt már fókákat és bálnákat is lehet néha látni az óceánban.
Szerencsére mesés időt fogtak ki a gyerekek az utazáshoz.

Spoiler: mutasd
Azt írta a lányom, hogy nagy kedvence ez a szék, szívesen ücsörög benne a nagyok társaságában:

Kép

Kép

Az óceán partján:

Kép

A kavicságyás a másik kedvenc:

Kép


Bevásárláskor szoktuk hagyni, hogy ő pakolja ki a könnyebb dolgokat, hogy eredetiben is lássa a zöldségeket,
gyümölcsöket, a kenyeret illetve bármit, amihez köze van neki is.
Ezeken a képeken már "evős" ruha van rajta a szakálkával. Amikor maga eszik a kinőtt ruháit szoktuk ráadni.
Illetve itt nem tud az ember egy darab body-t, vagy tipegőt, totyogót venni, mert össze vannak csomagolva
ötösével, és kénytelen vagy mind az ötöt megvenni. Nagyon olcsók, és egyáltalán nem rossz a minőségük, úgyhogy
nem bosszankodik rajta az ember. De lehet, hogy csak háromnak tetszik a színe, kettőnek meg nem. Na ebből a
kettőből is evős ruha lesz (vagy pizsama a hálózsák alá). Ha mind a három főétkezés saját kézzel történik, akkor
az három ruhát és szakálkát jelent, és persze háromszori etetőszék és padló takarítást. Bár már sokkal kevesebb
étel kerül a földre, mint az elején. Össze se lehet hasonlítani.

Spoiler: mutasd
Olyan a haja Lilykének, hogy oldalt, de főleg hátul bongyor, elől a frufruja meg szög egyenes. Muszáj vagy
csattal vagy gumival összefogni neki, mert már az orráig ér. Hajmosáskor látszik, hogy már hátul is egész
hosszú a haja, ráér a vállára. A következő képeken nincs összefogva a frufruja, látható, mennyire bele
tud lógni a szemébe.

Gomba, hummusz, citrom...

Kép

Kép

Kép


Ha lejár a mosógép, Lilyke nyithatja ki elől az ablakot, és együtt szedjük ki a kosárba a ruhákat.
Aztán ahelyett, hogy ideadogatná, amiket kivesz a kosárból, jól szétdobálja.... :)) De előtte úgy kirázza
mindegyiket, ahogy tőlem látja. :))

Spoiler: mutasd
Kép


Na, főzzünk egy kicsit! Úgy megkavarta a (játék) zöldségeket, hogy csak úgy repültek ki a lábasból... :))

Spoiler: mutasd
Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. május 30. 17:54

Készül Lilyke zabkásája. Sokszor csinálok dupla adagot, és akkor az én reggelim is megvan.

Szójatej+egy kevés víz, zabpehely és bogyós gyümölcsök. Az áfonya az alap, az mindig van benne,
de nagyon sokszor kerül bele, fekete szeder, és/vagy málna is. Néhanapján reszelt almát kavarunk
bele egy kevés összetört banánnal, de 98%-ban a bogyósok mennek bele. Csak az áfonya édesíti meg,
cukor nem kerül bele. A fagyos gyümölcsök pont kellő hőmérsékletűre hűtik le a kását, miközben
ehetőre felengednek. Szép lila színű lesz az étel. És ezt követi még a körte.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. május 30. 18:05

Az első szandijával. Majdnem ugyanolyan, mint a cipője, csak nyitott.

Spoiler: mutasd
Kép

Játszótéren:

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. május 30. 18:06

Holnap jövök még pár fotóval.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 31. 9:14

Szép napot Lányok!De jó,de jó Rita!Nagyona édes,karakteres pofijú Lilykét látni reggel!Gyorsan végigfutottam és épphogy elolvastam ,amiket írtál.Délután lesz időm csemegézni.Igen csemege nekem egy ilyen picike kislányról olvasni és nézegetni a képeit,hiszen milyen régnek tűnik a lányom kiskora és már Lilla babasága is a "messzi ködbe vész".Tehát marad ,egyáltalán nem "maradékként" Lilyke.Köszönöm Rita,hogy megosztod.Délután egy finom gyógytea mellett nézelődök.
Viszont most teljesen elválasztva Rita kellemes utinaplójától és fényképeiről én hozok egy komoly ,legalábbis számomra komoly témát.Előre bocsájtom,soha-semmikor nem áll /-t/ szándékomban vitát szítani.Amiért a témámat hozom az 2 dolog:
Spoiler: mutasd
1/!!!!!! Ne hidd el ,ha másokra úszítani akarnak,hanem vagy ne törődj vele,vagy nézz utána a fellelhető adatoknak és úgy próbálj meg v éleményt formálni!Ez az én véleményem
a második pedig a JUS MORMORANDI.azaz a MORGÁS JOGA,amit a párom minden nap gyakorol.
Lányok!Már tegnap is hallgattam a rádióban ,hogy a BUDAI VÁRBAN LÉVŐ LAKÁSOKAT-egyedül az országban-a lakók által megvehetőnek szabadítja fel a kormány.TUDJÁTOK NEM VAGYOK SEMMILYEN PÁRTI!!!de gondolkodásban baloldali vagyok-tehát lássuk az igazságot/már amit lehet.Most nem politizálás jön,sőt nem is valami mellé kiállás,csak annak bizonyítását próbálom,hogy mennyire fontos nem elhinni bármelyik oldal sárdobálását sem.
Miért érint ez engem,mármint a várbeli lakások eladhatósága?Mert egyrészt rengetegszer jártam fel korrepetálni a Várban lakó gyerkőcöket ,másrészt budapesti,sőt magyar állampolgár vagyok,akit megsért,ha azt hallom,hogy valakik óriási hasznot húzva az üzleten ,álszent módon ,igazságnak állítják be a nem igazat.
Tehát Lányok!ne ijedjetek meg ,semmiképp nem politizálok,csak meg szeretném nézni,mi a valóságalapja az előbbi állításomnak.
Tehát,sok lakásban jártam fent a Várban.Bármilyen csicsásan felújított,orzasztóan-rettenetesen sokat érő-a régi lakások vizesek,dohosak.ÓRIÁSI ÁLPRESZTIZSE VAN A VÁRBAN LAKNI.Gondoljátok el,pont most amikor a MINISZTERELNÖK és az ÁLLAMFŐ is felköltözött!!!Minél inkább senki vagy ,annál inkább dörgölőzni akarsz.Ha SENKINEK érzed magad/tök hülyeség!!/muszáj hogy legyen akihez viszonyulni akarsz.Itt most a SENKI nem elitélő,hanem meghatározó szó.Valójában a NAGYVILÁGHOZ képerst mindnyájan kis porszemecskék vagyunk,de kit érdekel ez?Milyen fontos a oporszem,mert ebből lesz a talaj,a sok szép,hasznos porszem adja a világot.Szeretem "rendes,jószándékú,idétlen....." porszem lenni.Namármost,ha meg lehet venni a VÁRBAN és egyedül a Várban ,alacsony összegért a lakásokat az ottlakóknak,akkor hamarosan azok rendkívül jó áron el fogják adni a VÁRBA TOLAKVÓKNAK.Lehetnek ezek politikusok a presztizs miatt,miközben alig van közért a várban,miközben nem túl jó ott lakni....,lehetnek üzletemberek,aki majd milliókérrt kiadják.Gondoljátok,hogy nem igyekeznek majd megszabadulni jónéhányan az ottlakók közül,hogy kényelmesebb,nagyobb ,drága lakást vegyenek a sokpénzért eladott vári lakásuk árából???
MI dühít ebben?????
A hír:
A kormány,csupa jószándékból :)) :)) :)) :(( :(( :(( :(( ,helytadott a vári lakók kérésének és megengedte,sőt alaptörvénybe !!!rögzítette,hogy a vári lakásokat megvehetik a lakók,ami ha így lenne,teljesen természetes.ÁM MI LESZ EBBŐL AZ UGYNEVEZETT SZÉP ELGONDOLÁSBÓL?????ÉS MOST JÖN A LÉNYEG!!
Nézzetek utána, kik vettek az utóbbi időben a Várban lakást!!!!És minek is?Mennyi panama van benne???Nem kormányellenes vagyok,hanem HAZUGSÁGELLENES.És az sem érdekel,hogy a másik oldal is nagyrészt tele van hasonló álszent,a népet átvágó esettel.
Lányok!Semennyire nem akarok uszítani,sőt vitázni.Csak kérlek,kérlek TITEKET,nézzetek utána valamennyire a dolgoknak !Megint csak leírom,hogy tisztelem azokat az embereket,akik azt a nehéz feladatot felvállalják,hogy bármely időszakban, az országot irányítják,ám nem tisztelem bennük,ha nagyon át akarnak vágni,az érzelmeimre hatni.Ha pap valaki,próbáljon úgy élni,ha politikus ne szenteskedjen,hanem ......LEGYEN LEGALÁBB KICSIT VALÓDI.És lefütyülöm,hogy az emberek szeretnek MAKULÁTLAN VEZETŐKET látni.
Tudom a A KEZDŐ KRÓNIKÁS c.koreai sorozatban volt,amikor a lány a történészi vizsgán feltett kérdésre,miszerint a napfogyatkozás igazi magyarázatát ismernie kell-e a népnek és a trónörökös azt mondta,hogy azért nem,mert akkor a nép nem tudna mit kezdeni vele.Szerintem is igaz ez részben,a mai életre is .Bár Ildikó azt írta nekem,hogy ő nem szereti ,ha vezetik.
Tehát Lányok!Nézzük majd meg mi lesz ebből a "JÓCSELEKEDETBŐL" és ki húz hasznot belőle és ki törleszkedik és kihez?LÁTHATÓVÁ VÁLIK HAMAROSAN.És persze a másik oldalra is gaz ez!!!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 31. 9:48

Sziasztok, Szia Rita! :ymhug: !

De örülök a sok sok beszámolónak és képnek! Jókat derültem közben, még a fakanálon is látszik a nagy igyekezet a főzésen! :)) :)) :)) :flower1: :littlehearth: :flower1: :littlehearth:
Nagyon ügyes már, milyen biztosan fogja meg a vásárolt dolgokat! Na és a teregetés! Hát tényleg nem lehet elég korán kezdeni! :)) :)) :)) :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: .
A játszótéri képeket meg nem is lehet überelni, annyira életvidám, eleven! Nagyon boldog, átragad az emberre az öröm!
Csodaszép az óceános kép is, milyen határozottan, szépen, biztosan tud már járni és állni bármilyen terepen! :ymhug: :flower1:
A nagymama kinti széke milyen nagy még, na az lesz ám majd a mérvadó a növekedéshez. Most még egy kis törpe ül, egy óriás székében :)) :)) :)) .s látható, mennyire élvezi :D :littlehearth: .

Most már neki fogok állni én is készíteni zabpelyhes kajákat, hátha rákap újra!
Mennem kell, de jövök majd .... :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. május 31. 9:49

Ha Lilyke alszik, és van alany, vagy esemény, szívesebben örökítem meg a fényképezőgépemmel,
mint a telefonnal, mert minőségromlás nélkül tudom közel hozni a témát. Ezekben az esetekben
is jócskán zoomoltam. Ezek a képek mind a nappali ablakából készültek.

Ennek a szemben lévő házban lakó nőnek nagyon ismerős volt a ruhája. Zoomolva láttam, hogy
nekem is pont ilyen van, és el is hoztam magammal. Egy otthoni Tescoban vettem, és az itteni
Tescoban is látom ugyanazokat a ruhákat, szóval nem nagy szám, hogy egy angol nő is ilyenben flangál,
mégis érdekes, mert otthon még egy tescos ruhám se jött szembe velem. A Tesco egyébként angol
cég.

Kép

Kép

Itt a postások nem biciklivel és nagy táskával járnak, hanem gyalog, ilyen kis piros kocsikával.

Kép

Egy másik szomszéd befejezte a futást, de mielőtt bemenne, még nyújt egyet. Kicsit kukkolónak érzem
magam. :))

Kép

Kép

Kép

Itt is csíráztatunk, és holnap beindítjuk a mikrozöld projektet is. Ez zöld lencse. Eddig nem ismertem.
Nagyobb a szeme, mint a barna lencsének, és épp olyan könnyen csírázik. Ez még a legelső itteni
csíráztatásunk, nem emlékszem, hogy betettem-e már, lehet, hogy igen.

Otthon is eldobálják a postások a leveleket összefogó gumikat, és itt is ez a szokásuk. Én otthon is
és itt is fel szoktam szedni. Ha füvön látom, akkor az utcán is, de a lépcsőházban mindenféleképpen.
Milyen érdekes, hogy minden postásgumi egyforma! Az itteni ugyanolyan, mint az otthoni. Jó erős,
világosbarna, széles gumi. Kétszeresen tekerve pont méretes egy befőttesüveg szájára.

Kép

Elkészült egy adag zabkeksz Lilykének (mi is esszük természetesen :)) ) Eredetileg zabpehely, banán,
kókuszreszelék, szódabikarbóna és citromlé van benne, de a lányom tesz bele aszalt szilvát is. Itt kétféle
aszalt szilvát lehet kapni. Az egyik olyan, amit mi is ismerünk, a másik viszont sokkal lédúsabb, olyan,
mintha jól összeálló szilvalekvár darabkák lennének a zacskóban. Rettentő finom. Ebből szoktunk hét-nyolc
darabot szétszaggatva (inkább málik, mint szakad, annyira puha) belekeverni a keksz masszájába. Isteni
ráharapni!

Kép

Végre megkóstolhattam a miso pasztát! Otthon rendelnem kellett volna, de olyan magasak a futárköltségek,
hogy csak egy tételt nem érdemes rendelni, és azt se tudtam, hogy egyáltalán ízlik-e majd vagy sem.
A lányom mondta, hogy neki van, megkóstolom nála, és ha szeretni fogom, akkor könnyebb szívvel rendelek
majd. Úgyhogy ide kijőve kóstolhattam meg először. Ezt a kaját még áprilisban főztem.

Ebben az ételben nincs más ízesítő, csak kb. egy evőkanálnyi miso paszta. A miso fermentált szójabab, ami
önmagában sós (a fermentálás sóval történik), szóval nem kíván külön sózást az étel hasonlóan a szójaszószhoz.
Nagyon-nagyon bejön az íze! valahogy tudtam, hogy így lesz.

Egyik nap kicsit megpirított tortillát, másnap jól megpirított hajdinát és szójaszószos tofut ettem hozzá.
Otthon nyers és enyhén pirított hajdinát lehet kapni. Én az enyhén pirítottat szoktam venni, mert az nem
annyira áll össze főzés után. Itt viszont a lengyel boltban lehet kapni egészen sötétre pirítottat is, ami
megfőzve ízre és állagra is nagyon emlékeztet a tarhonyára (de tényleg nagyon), amit nagyon szerettünk,
de már régóta nem eszünk.

A főzelékszerűségben édeskrumpli, karfiol, brokkoli, hagyma, fokhagyma, misopaszta és szójajoghurt van.

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 31. 9:55

Paggy? szia! Most csak egy mondat erejéig, aztán majd ...
Legújabb ismereteim szerint Csak a műemlékvédelmis lakásokat lehet megvenni, s nem mindenkinek! Szerintem minimum 15 .2o évv ottlakás kellene hogy legyen, de mondom nem vagyok most naprakész! Azt tudom, hogy pl. Bayer sem veheti meg. ;) :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 31. 10:02

Na megint kedvet kaptam a főzéshez...mennem kell Samukához, már egy ideje megint csend van..talán visszalaudt, akkor meg csendben elmosogatok és megfürdök!

Köszönöm, a minibeszámolót. azt hiszem a postások nálunk igencsak ki lennének akadva, ha gyalogolni kellene.! Bár itt a 1o. emeletre ha nem jó a lift fel sem mennek, simán bedobják az értesítőt! Milyen sportos fazonok vannak arra felé
A ruha meg nagyon tetszik, a színe is, bár ha lenne kék én azt választanám! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Muszáj mennem! :x
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 31. 11:38

Lányok!Még csak 3 mondat és ígérem egy ideig nem puffogok,csak "MEGPUKKADOK",ha nem írhatom le a mindenki által ismert dolgot:
Spoiler: mutasd
A pénzért/hatalomért/harcol a bal oldal vezető réteg a jobb oldal vezető rétegével.Mi vagyunk középen,csak nem tisztelnek minket,mert hülyének néznek és manipulálni akarnak.LEGALÁBB JÓL MEGFIZETNÉK A SZAVAZATAINKAT!!! :)) :)) =)) =)) =)) Persze próbálkoznak.
Azt mondja erre a párom-Nem mindegy ,hogy mi az igazság,mert közben jól kivitatkozhatjuk magunkat.CIRKUSZ KELL A NÉPNEK/nekünk/,levezetni a feszültségeket.
Na most bocsánat Lányok!Nekem is sikerült hőbörögnöm.Dobjátok ki ezeket a mai mondataimat!Most látható mit hoz ki a politika az emberből és közben alig tudjuk mi van a dolgok mögött VALÓBAN.
NA PÁ!!!!Sziasztok:Paggy %%- @};- :ymhug:
Itt a cirkusz:
Spoiler: mutasd
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) Várkonyi Andrea álomszép volt a gálaműsorban: a csillogó estélyiben.........szalagcím
a másik :
Hétfőn meghallgathattátok, hogy hogyan beszélek a Parlamentben. Most szombaton pedig megnézhetitek, hogyan készülök fel a napirend előtti beszédeimre!-részlet Gyurcsány Ferenc facebookjából
:)) :)) :)) :)) :)) :))
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. május 31. 11:53

Paggy,
Spoiler: mutasd
már régen nem követem a politikát, mert örökké csak csalódást okoz. Mindig ki kell ábránduljak
valakikből, vagy valamikből. Rá kellett jönnöm, hogy az általunk megválasztott politikusoknak esze ágában
sincs bennünket, választókat képviselni, amikor ott toporognak a különféle lobbisták az ajtajaik előtt,
akik cserébe a nekik tetsző állásfoglalásokért, törvényekért jól kitömik a zsebeiket. És ez mindkét oldalra
vonatkozik. Itt is vannak kivételek, de aki komolyan veszi a feladatát, a választói érdekeinek képviseletét,
és nem áll be a sorba, azt hamarosan kilökik maguk közül, de olyan csúnyán, hogy esze ágában se legyen
újra visszatérni.
Nem engedném, hogy két ciklusnál hosszabb ideig legyen valaki képviselő. Már nyolc év is sok, hogy kiessen
a szakmájából, de talán ennyi idő után még lehetséges felvennie a fonalat. Éljen úgy, mint az átlag emberek,
újra járjon üzletekbe, menjen el a gyerekéért az iskolába, járjon játszótérre, lássa, hogyan élnek mások.
A parlamentből ez nem látszik. Aki 15-20-30 éve politikus, az elszakadt a valóságtól, csak azt tudja, hogy
az ő köreiben lévő politikustársak hogy élnek, az meg nem mérvadó. Buborékban, elszigetelten élnek tőlünk,
és ezektől várnánk, hogy foglalkozzanak a gondjainkkal. Utálom az egészet! Nagy csalódás ez a felismerés
nekem.

Kata,
Spoiler: mutasd
Lilyke nagyon szeret a játszótéren lenni, de látszik rajta, hogy első gyerek. Kicsit fél mindentől. Először
a hintát se szerette, aztán eltűrte, most meg már imádja. A csúszda volt a következő, amit megkedvelt, de
ne tudd meg, hogy sírt, amikor először lecsúsztattuk (ketten fogtuk, és lassan csúsztattuk) rajta. Egyelőre
nem lehet több játékra felültetni, mert elkezd nyöszörögni, aztán sírva fakad. Ott tartunk most, hogy odamegy
mindegyikhez, megfogdossa, megforgatja a forgathatóakat, a rugósokat meglökdösi, és már ez is valami.
Ezután jön az, hogy fel is lehet majd ültetni rájuk... de hogy mikor, arról fogalmunk sincs. A múltkoriban
odament hozzá egy kb. ötéves forma kislány, és megsimogatta a karját. Azonnal eltört a mécses Lilykénél.

Kép

Kép
Ez az egész a pandémiának is köszönhető. Be voltak zárva a játszóterek, az utcákon alig volt ember mostanáig.
Itt végig szigorúbbak voltak az intézkedések, mint otthon. Bár az utcán soha nem kellett maszkot hordani,
de a legsúlyosabb időszakban még a rokonok se járhattak egymáshoz. Lilykét se látott senkit a szülein kívül.
A kinti fiam a Tesco parkolójában látta Lilykét először, úgy, hogy két méterre megállt a babakocsitól, Zsuzsi
meg felemelte neki a gyereket. Ha egy rendőr meglátta volna, hogy találkoznak (csoportosulnak), nagyon
megbüntette volna őket. Aztán az idős, egyedülálló emberek miatt finomítottak ezen a törvényen. Minden
család egy olyan családtagjával érintkezhetett, aki egyedülálló. Innentől kezdve a fiam legálisan felmehetett
Zsuzsiékhoz.

A nagy szigorúság azért is kellett, mert itt jóval nagyobb a népsűrűség, mint Mo.-on.

A lányomék háza kétemeletes, nincs a lépcsőházban postaláda. Mindig az ajtón dobják be a leveleket, vagy
a kisebb csomagokat. A fiam háza három emeletes, ott vannak postaládák a lépcsőházban. Lehet, hogy
van erre valamilyen szabály, nem tudom. Egy biztos, kövér postást még nem láttam. :))

Sok futó, kocogó és kerékpározó embert szoktam látni. A konditermek is egymást érik, és amióta kinyitottak
telt házzal üzemelnek. De rengeteg a durván elhízott ember, és ez főleg a nőkre igaz.

Egy másik tesco-s ruhám. Az alja azért áll olyan hülyén, mert fújt a szél. Egyébként mindegyik ruhát elvágattam
Margitkával, hogy nadrághoz tudjam viselni. Egy fentebbi játszóteres képen is rajta vagyok...

Spoiler: mutasd
Kép

Írtam már, hogy pazarló módon sok mindent darabonként, majd egészben is becsomagolnak. Újabb példák:
6 briós, 8 palacsinta, 7 goffri és 8 croissant

Kép

Kép

Kép

Kép

Fura kettősséget figyelek itt meg. Nagyon nagy méretű és olcsó minden egészségtelen dolog, csak vegyed,
vigyed, egyed. Ugyanakkor hatalmas az egészséges élelmiszerek választéka is, és nem sokkal drágábbak, mint
az egészségre ártalmasak. Nálunk közel sincs ekkora választék, és nagyon drágák az egészséges alapanyagok.
Nincs olyan vendéglő, ahol ne lenne vegán alternatíva például. Vagy több olyan külvárosi bevásárlóközpont
közelében láttam szélerőművet, ami gondolom az energiaellátását biztosítja. A közelben lévő csomagolásmentes
üzletről is többször hoztam már képeket. Mindezek ellenére a pazarlás sokkal nagyobb mértékű, mint ahogy
ahhoz szokva vagyok. Zavar is nagyon.

Szintén a nappali ablakból fotóztam ezt a két szép tengelicet. Még erősen zoomolva is nehéz megtalálni őket,
úgyhogy csináltam egy nagyítást is:

Kép

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 57 vendég