Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. május 31. 19:24

Kép
Kép

Rita! Olyan aranyosak vagytok Lilykével a képen! A másik is nagyon aranyos, csak nem voltam 1oo%-ig biztos benne hogy te vagy a képen...Nagyon jól nézel ki!! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Kép
Kép
:-bd
Egyik kés ilyenre vágta...hát... de legalább finom lett!! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 31. 20:34

Sziasztok,végre ideértem.Megnéztem az összes képet és elolvastam a beszámolót.Végtelenül kedves ez a kislány Rita!Látom ő is ismeri a Pepa malacot,vagy legalábbis a lufin már látta.nagyon jó kis rajzfilm.Mint írtam már először nagyon bugyutának tűnik,de később megszereted.Majd ajánlom még a BORI sorozatot.Könyvben is és filmen is.Hétköznapi dolgokat mutat be,de jó.Valamint a régebbi KISKIRÁLYLÁNYT.Ismered?A bongyor hajacskája és a fufrúja olyan aranyos.Nagyon tetszik még a zöld kezeslábasa,a rózsaszínű szandálja és cipője és a hófehér bolyhos kardigánja.Rita!Fiús vagy lányos kislány Lilyke?Látom szívesen ügyködik,rámol.Talán inkább lányos?
Jók a szomszédból ellesett pillanatképek.Ezek szerint nem volt hideg,ha csak úgy rövid gatyában szökdécsel a pasi.Tényleg a tescos ruhán kívül vittél szépruhákat,ha esetleg vendégségbe mentek.Egyáltalán szokás vendégségbe menni?A nászcsaláddal találkozol majd?Illik ajándékot vinni találkozáskor?Esetleg lehet barátkozni a szomszédokkal vagy az túl közvetlen dolog?
Gusztusosak az ételek,amit készítettél,kivéve a Lilykének összeállított bogyós zabkása.A tengelice ilyen picike madár?Meg is nézem mindjárt a neten.

Kedves Rita!Szép napokat ,kellemes időtöltést a szabadnapodon és jó képeket kívánok,ha fotózol!Köszönöm szépen a sok Lilyke képet. :littlehearth: :littlehearth: :flower1: Üdv:Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. május 31. 20:36

Ó,Kata!De jó kenyérke!Finom is?
Igen,írod,hogy finom.Milyen ügyes vagy,sütsz MAGADNAK!! :-bd :ymdaydream: Mit teszel rá?Házi vajat,lekvárt,sülthúszsírt vagy kakaóval üresen eszed?
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. május 31. 20:49

Kata, hogy van Samuka? Remélem a vérnyomása ugyan olyan jó és végre kicsit fellélegezhetsz.
Jó ötlet Ritától a rövid séta, mikor csak kimentek, akár 10 percre is.
Az albérlőkkel kapcsolatban: Én adok mindent a lakással együtt. Függöny, ágynemű, párna, paplan, takaró, hajszáritó, konyhai felszerelések…. Volt, hogy törölközőt is kértek, mert erasmusos diákok voltak és igy nem terhelték a bőröndöt vele. A lakásba csak költözni kell a ruháikkal.
A mostani költözős leányzó szobájába amikor a mosógéppel vacakoltunk és ott voltunk a nyitott ajtón benéztem. Nem kukkoltam, de nyitva volt. Lecserélte a sajátjára az ágyneműjét, hát ne tudjátok meg milyen gyönyörű volt! Ők nagyon szépen rendbetartották a lakást. Remélem a srác akit választ maga mellé ők is azt fogják folytatni….

Paggy, Kobak hogy áll az orvossal?
Elgondolkodtam a heti bevásárlás listád után, hogy azért milyen jó dolga van a párodnak a finom hazavárós vacsikkal. Örül is neki biztos, aztán gondolom gyors be is falja, mert farkas éhes. Visz magával enni is gondolom azért, mert egész nap tényleg kopogna a szeme az éhségtől. Nagyon jól nézett ki az eper amit vettél.
Keveset olvastatok tőlem bárminemű nevezzük politikával, vagy az élet nagy dolgaival kapcsolatos hozzászólást. Nem azért, mert nincs talán véleményem, csak nem terhelem az agyam velük, mert változtatni úgysem tudok rajta. Ezért is szeretem Paggy olvasni a véleményed az ilyenekről.
Nem teljesen a témába vág, de eszembe juttatta azokat a lakásokat, amiket pici pénzért elad a bank az ottlakók feje felöl a hitel nemfizetése miatt. Volt ismerősöm aki elvált a férjétől és csak igy tudott lakáshoz jutni a lányával. Azt kevesen tudják, hogy pl. ebben az esetben az ottlakót neki kell kitennie. Hát rémálom az elm utcában….
Várkonyi Andreán meg Gyurcsányon már csak mosoylogtam. Mindkettőről megvan a véleményem és nem igazán pozitiv. De hát legyen e z az én problémám. Itthon ha a férjem politizálásba kezd, a fiamnak csak anynit kell mondania, hogy Dobrev Klára – és abbahagyja.
Én jún. 22-én kapom a második oltást. Csak remélni tudom, hogy nem lesz erősebb a mellékhatás, mint ami most volt. Vagyis remélem egyáltalán nem lesz semmi, ami perzse az én esetemben csoda lenne.

Rita, amikor felteszed a képeket Lilykéről, mindig elámulok az értelmes arckifejezésein. Jól nézel ki vele a fotón! Szegény Lilyke, négy szuri a combjába. Belegondoltam, ha én kaptam volna. Még rágondolni is borzalmas. Brrrr. Olyan jó, hogy kint tudsz lenni vele! Jót mosolyogtam a postásos irásodon. Hát az a toliga nem semmi. Egész nap húzni és tolni. Nem egyszerűbb lenne a bicikli szegényeknek? Mondjuk ahány ház, annyi szokás…
Rita ott is vannak „ divat” márkák cipőknél, amik a lábukat és tartásukat hivatottak jóvá tenni? A mi időnkben a fiamnál a Siesta cipők voltak a nagyon jók.
A futó szomszédon amit először megláttam a tetoválása volt, aztán meg a szép piros cipője.
Az a zabkeksz nagyon finom lehet! Olvasni is rossz volt, hogy Zsuzsi úgy mutatta meg a testvérének Lilykét, hogy kiemelte pár méterre a babakocsiból.
Az meg már tényleg őrület, hogy azon agyalnak emberek, hogy ha nem azt az oltást kapta amit ő, akkor megáll a világ. Mondjuk nekem is volt olyan vendég, hogy ha nincs oltva aki ott van az üzletben, akkor megvárja, hogy olyan legyen, aki már megkapta.
A tengeliceket azonnal kiszúrtam! Ma este egy szajkó volt a fán. Pont itt voltam a gép előtt, gyors szóltam is a páromnak. előtte meg cinege kereste a kaját az ablakban. A kis éhenkórászok.

Lányok, semmi mosolygó fej, hahota és egyebek nincsennek, mert wordbe irtam meg, nézve az irásotok, ott meg nem úgy adja utána vissza. Igy gondoljátok oda, ahova illene. :-)
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. május 31. 21:05

Kata, nagyon szép a kenyérkéd.
Tudom, hogy jövök még egy én kenyér receptemmel, már le is fényképeztem anno, csak mindig elmaradt, hogy átküldjem. Aztán meg olvastam, hogy nincs idegzeted kovászt nevelgetni, igy mégsem teszem fel.
tegnap kicsit megvarriáltam a kenyérsütést a videó után, amit feltettem. Hatalmas lyukacsos kenyér volt a cél, hát nem lett belőle semmi.
gondolom a krumpli, meg a tejföl miatt, meg vaj miatt, amit én pluszban beleteszek.
Lényeg viszont, hogy találtam egy másik öntöttvas edényt, vagyis bográcsot, mivel nem volt nagy adagos kenyérhez elég kovászom, ennek az alja meg épp megfelelő volt.
Biztonság esetére tettem bele sütőpapirt, másabb is lett a kenyér, de felvágva és megéve nagyon finom lett. Azt mondta a férjem, máskor is igy süssem.
A képen látszik a három decis bögre mellett mekkora lett. A késsel én is úgy jártam, mint te. Igy vágta fel, pedig nálunk borotvaélesek a kések.

Kép

Ez nekünk két hétre elég adag. Megy a fagyóba.

Kép

Mai alkotásom, igaz, csak a szin, mert a többi már kész volt és várta, hogy befejezzem.
Felteszem a munkafolyamatokat is hogy lássátok hogy készül külön-külön a felépitése.

Szürkével kérgesités:

Kép

Majd okkersárgával belehúzva a szin - az okker nem olyan, mint a mienk-
Kép

Majd végül a zöld és a sziklák tetejére a kék szin belevitele. Utána még zöld és fekete tussal a szélein kérgesiteni, ami azt jelenti, hogy fektetett ecsetszőrrel egyenetlenül belehúzni a s zint.
Aztán, hogy tanár úr ezt kérgesitésnek látja-e az már más kérdés. =))

Kép

Ma nekem kellett gyors elszaladnia diszkontba Ramosnak csirke combfiléért, ami perzse, hogy nem volt. Mindezt szitálós szakadós esőben. Na ezt jól leirtam. A külső krt.-on tőlünk tök egyenesen kell bemenni a város fele, igy oda-viszsa fél óra alatt megjártam biciklivel. Közben ezt a gyönyörűséges rózsabokrokat fotóztam.

Kép

Szeretem, mikor esik az eső, olyan szép z öld minden a kertben.

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. június 1. 19:28

Szép estét mindenkinek!

Ma a szegedi DAOR állatmentők eljöttek és elvitték Ramos 15 kilós Josera tápját. Irtam egy másiknak is, nekik nem lehet 1 %-ot felajánlani, de nem válaszoltak az e-mailre, telefonszám meg nem volt megadva. Igy maradt a másik szervezet. Nagyon örültek, mert érzékeny gyomrú kutya is eheti. 26.-án lejárt az ideje, de nincs annak semmi baja, szerintem, meg szerintük sem. Még a virus kezdetén vettük, ha nem kapnánk húst neki, de nem kellett, aztán most né ztem meg a szavatosságát. Anyunak nem kellett, mert soká fogy el, meg nem is nagyon eszi a tápot.
Persze, mert elé van rakva egész napra, hiába mondom, hogy ne tegye. Minőségbe is jobb lett volna ez, mint amit eszik, de ha nem, hát nem. Akik elvitték meg legalább örültek neki.
Beszélgettünk kicsit, megnézték Ramost, két pici kutya is volt az autóban, csippelve voltak dokinál velük. Két gyönyörűség volt, picike s zépségek, akik a csatornába voltak kidobva. Fejjel lefelé lógatnám az illetőt bele. Ramos is megnézte őket, tetszett neki amit látott, de hát mellé nem lehet kutya másik.
Közben jött az egyik mesterünk kocsival az utcán, és meg is csinált valamit nekünk. Mesélte, hogy elvált, ha valaki megy hozzá le kell fényképezni, mert a barátnője féltékeny, mmeg kell mutatnia. Nooormális az a nő??? Most komolyan?
Nemrég értem haza az endokrinológustól. Végre valamim normálisan működik. A leállitott szelént vissza kell állitani, ugyanigy a D- vitamint is, mert az egy hónapos eredményeken látszik a hiánya. Amúgy rendben. Hát nagy kő esett le a szivemről.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 1. 19:59

Lányok!Most jöttem meg Kobakkal a műtétről.ÉN ASSZISZTÁLTAM.Babnyi daganatot égetett le a doktornő a nyelvéről és 2 öltéssel összevarrta a sebet.A nyelvét fogtam az alvó cicának.Most tölcsér van a fején és már kovályog.De én is mert hajnali 3 óta fent vagyok.Akkor tudtam ugyanis becserkészni,mivel most"vadászidény "van a macskáknál.Állandóan ki akart menni és nem ehetett és ihatott.Teljesen kimerültek az idegeim,pedig ő egy eszméletlen klassz,okos ,kedves macska.---Most éppen egy polcra akar mászna alul.Ági örülök,hogy sokat írtál és a képeknek is.Majd megnézem-megyek mert hány a cicám...
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. június 1. 20:07

Szia Paggy!
Totál átérzem a helyzetet. Aszisztálni! Te jó ég! Mondjuk én is csinálnám....
A becserkészés is megvan fejben, hogy csinálod. Gyakorlom Ramossal éjs zakánként, mikor be kellene vinnem a kennelbe, hogy ne rohangáljon és ugasson. A ztán nyugiba lenni neki, hogy ne igyon és egyen.... Ó, jajj. Szegény Kobak, most meg hány. Gondolom utóhatás. Amit kiégetett viszik szövettanra, lehet kérni, vagy mit mondtak? Vagy úgy leégette, hogy nem maradt belőle semmi?
Kitartást!! Kobaknak meg nagy simogatás!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. június 1. 20:22

Sziasztok! Most már szép estét, mert mire itt végeztem a filmezéssel, olvasással, nézegetéssel be is esteledik lassan.
Szoknom kell hogy 8 órakor kezd sötétedni!
Kicseréltem a telefonom realme pro 8-ra! Kíváncsi leszek tényleg jó középkategóriás e a minősége, mindenesetre egyenlőre a havi költség 13 egyenlőre, de ha kifizettem a részletet, akkor majd 5-el kevesebb lesz. Igaz csak pár óra beszélgetés van a kereten, de már annyira nem tartok ílyenformán senkivel kapcsolatot hogy bőven elég viszont a net meg kell rajta.

Megy a masszírozó a talpam alatt! Hát nemigazán éri meg az árát, de ha már van használom!
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
ezek már az új telóval.
Kép
Kép
Kép
Kép itt már megint kezd nem jól lenni..
Ági, nyugodtan írd le a kovászt, azért megpróbálom..
gyönyörű a te kenyered is. milyen nagy lett tényleg. Az enyém most mini lett mert nem tudott rendesen megkelni.
Ez van, de a lényeg hogy finom volt! Én még üresen is nagyon szeretem és így minimális a szénhidrátértéke!

Holnap hoz a barátnőm tejet!
Azért írd majd le a receptedet, kíváncsi leszek az arányokra! Huh de elfáradtam!
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. június 1. 20:32

Kata, tényleg látszik Samukán, hogy nincs jól. A jobb szeme a villamosos képen, ahol irtad. A felhők alatti 3.-on meg a szemhély tiszta rózsaszin, gondolom ott is jelzett már.
Messzire kellett mennetek? Vérnyomása vacakolt, vagy csak simán a közérzete?
Leirom majd, vagyis lefényképezett képet töltöm majd fel, csak találjam meg a telefonom.
Elkezdték permetezni a szúnyogokat, vadászom Ramost, hogy ne érje, meg romeltakaritás a konyhában, fürdés, holnap munka reggel. Fáradt vagyok én is. Nem szereti a szivem ezt a melegedést megint.

kovász:
35 gramm liszt - amilyen kenyeret akarsz sütni , én a fehérhez a nagyi titka kenyérlisztet használom-
40 gramm viz.
2 jó nagy kanál cserpes natur joghurt

Üvegben összekeverni, három napig minden nap ugyanennyit tenni hozzá.
4. nap változik: 100 gramm az üvegben levő kovászból kimérni és 100 gramm viz hozzá. Minden nap a meglévőből ugyanezt ismételni.
ezt 10. napig csinálni, utána lehet sütni belőle a kenyeret, kész a kovász.
A 7. naptól a maradékot nem dobom ki kimérés után, hanem abból is kovászt csinálok, igy akár 4-5 sütésre is elég.
A kenyeremhez 500 gramm kell egyszerre.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. június 1. 20:41

Paggy, szörnyen ügyes vagy! Le a kalappal! Asszisztálni nem könnyű az biztos. Csak ugye a mellékhatások megviselik szegénykét, s az is rajtad csapódik le! De hát sajnos az állattartásnak vannak árnyoldalai is.
Mint nálunk Samunál, végig a előszoba nagyszobaszőnyeg kapott darabos kóstolókat, mert nem a wc-n fejezte be hanem bejött hozzám! Hát majdnem elájultam! De ez van . De a kádban kapott kettőt a combjára a nadrágszíjjal mert nem volt hajlandó felállni mikor mondtam hogy szálljon ki! Nem nagyot, csak hogy a tekintélyem megmaradjon. Utána, hogy felöltöztünk tiszta pizsamába, meg mondta hogy bocsánat, de olyan tisztán hogy majdnem elsírtam magam. Mondtam neki hogy szeretem, csak amit csinált azt nem ... úgyhogy nagy ölelés és bizonygatás hogy ő szeret, én is őt...szent a béke!

mindenfélével takarítottam, mert nem láttam értelmét mindjárt az elején az új gőzgéppel. azt majd holnap !!
De akkor úgyis sok minden mást is beterveztem. Még jó hogy benéztem a manóra, mert gyorsan beadtam neki az esti gyógyszert, mert majdnem elaludt! Nagyon elfáradt!

Mindenkinek jó éjszakát, engem vár a maradék mosogatnivaló! Nem sok, mert utálom ha halom van! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Majdnem elfelejtettem a csodaszép festményed születésének fázisait megdicsérni! Nekem nagyon tetszik már maga a nyers rajz, ha szabad így fogalmaznom..! :) :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. június 1. 20:43

Jól egymásra írtunk...sokáig voltunk a telenornál mert nem tudtam választani a készülékek között!
Na tegyük el magunkat holnapra! :x :ymhug: i-) :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. június 1. 20:48

Kata, hirtelen a domestos jutott eszembe, csak azzal az a baj, hogy kiszedi a szőnyegből a szint is. Mennyit takaritottam Ödön után, mikor bent volt a betegsége miatt. Elhiszem,hogy néha elszakad a cérna, bárki csinálja utánad, ha kritizálna a módszereden. Pihenjetek nagyot éjszaka, aludjatok jól.
Közben leirtam a kovászt, csak módositva a már irtakat az előzőben .
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. június 2. 5:10

Szép reggelt mindenkinek! Ilyen is ritkán fordul elő, de már fent vagyok, s nem tudom eldönteni, hogy olvassak vagy visszafeküdjek ... :-??
Köszönöm a kovász leírást, mindjárt vissza is tekerek! A délelőttöm sűrű lesz, de nem baj.. Jövök majd vissza, amint tudok! :x :flower1: :littlehearth: :-h
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. június 2. 6:54

Szép jó reggelt mindenkinek.
Én is fent kukorékolok már négy óra óta, most meg rájöttem nem inditottam el a mosogatógépet este, ezért a gyógyteák maradnak akkorra, mikor hazaérek a dolgozóból.
Kata, kicsit módositottam a kovászon, hogy egyértelmű legyen a nagyobb mennyiség készitése
Megyek a piacra megnézem a borsós csajt mennyiért árulja. Bár ma akkor is festek, mert egy összetett képet elkezdtem, napok mire megcsinálom.
Az üzlet előtti rózsáim. Metszeni kellene a sövényt nagoyn már.

Kép

Nem tudom meséltem-e, hogy a Nagyi titka liszt hirdetett a facebookon egy olyan nyereményjátékot amiben a vásárolt lisztek után kistányérokat küldenek. Hiányzik még 5 szines belsejű. Tegnap kettő jött meg még pluszban.

Kép

Ennyi akácvirágom lett télire a tótól átnyúló fáról.

Kép

Ramos és az ellenség :-)

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. június 2. 7:22

Ági! Jót derültem az utolsó képen, a slag az ellenség? Nagyon szép kistányérok lettek! A nagyi titka kenyérliszt mennyire vált be? Én a normálból akartam valamit sütni régen és olyan csalódás volt hogy azóta nem vettem!
Bár lehet azóta sokat változott a minőség a javulás irányába!
Hát nem olyan könnyű kovászt csinálni...gondolom le is zárod az üveget, vagy csak gézzel, vagy konyharuhával?

viszont a múltkor találtam egy érdekes kenyértészta alapot, hasonló az öregtésztához, a lényege, hogy 2 hétig tudod használni a hűtőből kivett tésztát. Az Atkins tészta újragondolása! Annyi az előnye, hogy mindig annyit veszel ki a tésztából, amire éppen szükséged van. S mivel több napos is lehet a tészta, az az anyag ami a lisztben nem jól szívódik fel az elbomlik, így IBS től bármilyen felszívódási zavarral nyugodtan ehető ez a kenyér !

Időnként bosszankodom, hogy nincs nyomtatóm, mert ugyan letöltöm meg elmentem, de mégis elveszek sokszor a rengetegben!

Pedig próbálkozom mindenféle jegyzeteléssel, stb..
Megyek, készítem a reggelit, mert Samu visszaaludt a turmix után, de hamarosan ébred és én is éheznek érzem magam.

Most valami zabpelyhes akármit készítek, de teszek hozzá pici mézet is meg virágport! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
ui: A rózsabokrod nagyon szép, ha nem muszáj ne nyírd le..most jönnek rá hogy túltolták a gondozást és alig van a méheknek mézlegelőjük!.. :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 2. 13:32

Halihó széprózsás ,jó kutyás Ágika és kedves,irtó jóanyuka Kata valamint MINDENKI!Egyetlen 1 kukkantás,este jövök olvasni.Csak leírom KOBAK LENT NAPOZIK A KERTBEN és ivott pár kortyot és 1 morzsányi csirkemájat bekapott.Annyira,de annyira normális macska.Egész éjjel aludt,úgy hogy levettem a tölcsért a nyakáról.Remélem nem akar vadászni még!!!! :)) =))
Lányok,Lányok GYÖNGYVIRÁGOK!Este csak olvasok,ami nem csak mert ez a legjobb dolog:
Mint a valóságshowban-bekukkantok hozzátok a képeken át.SZÓVAL KÉSZ KUKKOLÓ VAGYOK :)) :)) :))
DE LÁNYOK a hétvégére lesz két kis érdekes programmom.Az egyik kb péntek 1 ó.körül a másik pedig vasárnap igen korán reggel.Tudjátok,akkor még nincsenek sokan a villamosokon .A párom szomb-vasárnap hajnalban 4ó20kor megy dolgozni.Gyorsan felkelem,ha tudok és Fruzsi pisiltetése után elmegyel valahová/TITOK!!!/majd meglátjátok.Mindenkit csak bíztatok,hogy sétáljon egyet akár maszkban,persze ne a tömegben.
Kedves Ildikó!nagyon -nagyon boldogan nézném a júniusi kertedet!Ezt vedd felhívásnak-"felhívás a táncra" :littlehearth: Kedves Éva/VIDÉKI/,már teljesen elfelejtettél minket?Mi/én/ nem TÉGED.Mi újság a XIII. kerületben?Tudsz sétálgatni?Néhány papagájfotónak vagy sétaképnek nagyon örülnék.És Éva uigazából rettentően kíváncsi vagyok milyen a XIII.kerületben élni?Csupa jót hallottam róla vagy hamis a képem?Igazán kíváncsi vagyok a valóság egy XIII. kerületi darabkájára,de főleg a VIDÉKI ÉVA nevű kedves fórumtársam hogylétére!
Arról már nem is álmodom ,hogy KRISZTI újra "benéz",vagy Gabóci?Tehát LÁNYOK,LÁNYOK!Gyertek,meséljetek MAGATOKRÓL!
Most ennyi szövegelés után megyek mosogatni,a kupiból rendet rakni,mert tegnap olyan állapotban voltam Kobak miatt,hogy szörnyű!!!Itt jegyzem meg már nehezen bírom az izgalmakat,legyen ez bármilyen szerettem/ember,állat/

Na futása konyhába.SZÉP NAPOT!!!Paggy %%- @};-
Itt süt a nap hozok gyorsan egy képet........Usgyi!!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 2. 13:39

Lányok!Lemásztam az udvarra KOBAKRÓL pár képet csinálni,hogy legyen itt az szövegem mellett valami valódi ÉS SIKERÜLT 1 jó képet csinálni!!! \:D/
ITT VAN Ő,a tegnapi műtött:
Kép
Ez csak mellékeelve hozzá:
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. június 2. 14:06

Szia Paggy!
Csináld csak a dolgod, én is romeltakaritásban vagyok.
Kb. három napja azt hiszem nem töröltem fel, most meg már elveszettnek érzem magam három pasi miatt ebben a témában. Ma jön a barátnő, igy mivel a fiam végre kiteszi a lábát be az egyetemre valami izét aláirni gyors feltörlök. Persze akkor kezdtem, mikor még nem ment el, igy meg is kaptam, hogy pont most kell csinálnom. Na ezért nem végeztem eddig ezt a munkát. Ugyanez a proszivózással is. Kilenckor kel, addig csönd, aztán dolgozik este nyolcik online, mi meg repkedjünk.
A párom meg Ramoska alszik a szobájukban, vagyis a férjemébe. Nekem meg lóg a micsodám, mert még a húst össze kell darabolni neki a fagyóba, vasalni kellene, meg festeni. De azt ugye nem lehet, ha az embernek százfele van az agya....
De hoztam dinnyét, úgyhogy nesze neked allergia nyáron, kiélvezek egy centis darabot belőle, vagyis karimát. :-)
Ma a tejesnél totál úgy éreztem átvágott a csaj, mert nem a tulaj volt, mint mostanában sokszor, hanem a csigalassú- majdnem mást irtam- kisegitő.
Most kiabál a fiam, hogy köszöni,hogy megvártam a feltörléssel, mig ő elindul. Ha tudná, hogy épp ide irok =)) és ugye van fontossági sorren.
Na hát úgy döntöttem, mivel piszok soknak tartottam az összeget a 60 dkg sajtra, meg 50 dkg tejfölre, egy liter tejre - 5100-, felhivtam a srácot és elmeséltem neki, hogy v igáyzzon, mert szerintem átvágja a nő és elteszi a pénzt.
Hát majdnem húsz perc után kideritoettük, hogy a drágább, érlelt trapistasajt jellegűből adott, mert amit szoktam vinni az nem volt. Mondjuk mint kiderült jobban is szeretem az én fajtámat, mint amit most kaptam. A mostaninak ötezer kilója, amit én szoktam az meg 3500. elnézést kértem tőle, de tényleg úgy éreztem elegem van, miután a drága zöldségesnél megjártam a múltkor a nemkiirt kig árra. Ugyanis 1600 volt kiirva az eper alá és nem volt, hgoy az mennyit takart. Csinálta azt már régen az a tulaj a külföldi cseresznyével, aminek tizezer volt kilója. Ott a férjem fázott rá.
Mivel nem lopom a pénzt, ott rákérdeztem, hogy egy kiló eper és másfél kiló dinyne aminek hatszáz kilója miért ötezerbe kerül. Azt a választ kaptam, hogy a dinnye megnyomja az árat. Hát nem szóltam már utána.
Igy most elnézést kértem a sráctól, de mivel nem a boltban reklamáltam más vevő meg a kisegitő előtt, igy mosom kezeimet, de kiderült a turpisság, úgyhogy mindenki boltod. Ne m csak én, hanem a srác is. :-)

Igy most robogok felmosni és vérnyomást normalizálni közben. :-)
Ja, vettem borsót, isteni finomat. Már csak ezer volt kilója. Mondjuk ebből nem fogok még harminc kilót a fagyóba tenni az is biztos.
Ott azt modnta a csaj megeggyezünk, de a férje volt, igy vettem egy főzésre valót belőle. Meg küldönben is festeni akarok :-)
Na mindenkinek szép napot!
Jajj, lemaradt!!!

Paggy, Kobak első képe naaagyon jó!! Jó a második is, de a közeli mindent visz. Ami látzsik a száján, az a lézer műtét?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 2. 21:47

Sziasztok!Megjöttem és elolvastam mindent.Ági megnéztem a képeid és csak most este vettem észre a mélyben úszó csónakokat az alakokkal.Nagyon jók!!Elvonták a figyelmemet a sziklák.Európai szemmel nézve a kép tartalma a természet hatalmas,lenyűgöző.Hozzá képest az ember csak pici,védtelen VALAMI.De ez a VALAMI igencsak a természet része.Nem tudom megítélni,hogy a kínai festészetben milyen szinten vannak a képeid,de nekem nagyon tetszenek.Hogy tudtál idáig eljutni!!! :-bd Még ha másolja is az ember a nagy mesterek képeit ,sokat tanulhat belőle.Nyilván csak egy keleti ember tud igazán keleti gondolkodású képeket festeni/önmaga indíttatásából/de azért a nyugatiak is tanulhatják.
Ági!hagy hozzam ide a már ismert nagy kedvencemet újra.Egy teljesen európai kép,vajon egy kínai festő mit látna benne?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 2. 22:21

Közben még kerestem NEKED a képet beleájultam ezekbe is.
Kérlek nyisd meg és nézd meg alul a galériát!Miközben Kínában olyan képeket festettek/gyönyörűek és elgondolkodtatóak,szerintem inkább filozófikusak/,aközben Európában:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Joachim_Patinir.... tagja lett az antwerpeni festő céhnek, a műgyűjtők hamarosan felfigyeltek szép tájképeire. Tájképeit soha nem hagyta emberalakok nélkül.""Nagy élmény volt a gyűjtőknek és a műélvezőknek, hogy a táj mint fő téma jelent meg Patinir képein, a táj az ő képein nem egy jelenet hátteréül szolgált csupán. "
Kép
Természetesen ugyanúgy itt is minden részlet átvitt értelmű,de itt inkább a látvány nyűgöz le.A színek erőteljessége,míg ott a vonalak finomsága.
Nagyon köszönöm Ági,hogy megint hoztál nekünk szép képeket és beavatsz bennünk a festési folyamatba.Izgalmas. :littlehearth: :flower1:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. június 2. 22:35

Jó estét kedves Lányok.

Több napja csak olvasok, és igen, felejtős vagyok. Nem tudom mire akartam válaszolni, és nincs türelmem - bár a kíváncsiság hajtana - újra olvasni, nem tudom hány oldalt.
Emlékszem a felhőkre, a kenyérre, ami szép, és ami finom. az állatkákra, cica műtétjére.
Sajnálom Samukát a rossz közérzete miatta, és lehet, hogy már ő is nagyon unja, hogy most sorozatban ilyen a kedve.
Megnéztem Ági festményét, szerintem jó, és alá lehetne írni.
Igazándiból soha nem fogod annyira jónak találni, amilyennek szeretnéd. Én amit megcsinálok, azt legalább egy hétig minden nap nézegetni kellene, hogy rájöjjek hol kell javítani,vagy éppen másképp csinálni. De mindenki egy külön egyéniség, és nem éppen egyformán látjuk a dolgokat. Mivel különbözőek vagyunk így a művek is ezt mutatják. Ez nem biztos, hogy rossz.
Kedves Paggy az én kertemre ne nagyon legyél kíváncsi, mert bizony a hatalmas zivatarok, és az eső tönkretette a palántáimat, paradicsom pl. egyedül a hagyma olyan, hogy elfogadható na és a spenót, sóska. A spenótot le is kell szedni,mert már jó nagyok a levelei.
Nem tudom megmutatni, az uborkát harmadszorra vetettem el,mert az első ugye korai vetés volt, a másodikat lelegelték a csigák, pedig védekeztem ellenük. Tehát a föld nagy része üres. Holnap fogom vetni ujra a sárga és és fehérrépát. Még mindig akarod látni a földemet?
Ma fodrásznál voltam, mert mondhatom az ősember jobban nézett ki mint én /na ez kicsit túlzás/ csak hogy nevessetek egyet azért írtam.
Nem említettem még Ritát és a drága Lilykét, örültem minden fotónak.
Pár fotó talán:
Így néz ki a hagymavirág kezdődő virága.... talán majd hozok fázisképeket róla /kicsit árnyékos helyen van, így nehezen nyilik.
Kép
Végre kinyilt a pünkösdi rózsa.....már csak a lehullott szirmai vannak.
Kép

vadgesztenyefa virágok a parkban
Kép
Kép

Festettem egy tájképet. Akvarell
Kép
Egy hattyú a Piktor tanodától akril festékkel, már legalább majdnem egy éve, hogy ezzel a festékkel festettem.
Ma egy játékos esernyős kép pár órai munka. Lenne még mit csinálni vele,de így marad. Akvarell
Kép

Drágáim, nagyon sokat gondoltam rátok, és válaszoltam is mindenkinek azonnal amikor olvastam. Gyógyuljon aki beteg, sajnos én sem voltam jól. Talán most kicsit már kifele megyek belőle. Legalábbis ma így éreztem.
Legyen türelmetek, egymáshoz, magatokhoz és a helyzethez. Alkossatok,mindenki amit tud, unokázás felsőfokon, a szépséges virágok, és növényzet, illetve kedvenc állatkák gondozásában, fotókkal, festéssel, és fordítással.
Legyen kellemes jó éjszakátok. :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 2. 22:43

Hát Kata!Szegény Samuka ,nem nézett valami jól ki a képen,mármint egészségileg.Sajnálom,hogy néha keménynek kell lenned,de megértem.Nagyon hülye hasonlat jön és előre is bocsánatot kérek,de a szeretet szerint nekem összefér a kettő.Szóval Lizike kutyám egy végtelen jóságú kutya volt,csak rendkívül félős.Sokszor még tőlem is félt és ,amikor sétálni kellett volna menni bebújt az ágy alá nem lehetett onnan kiimátkozni.De le kellett vinni,így tologattam felette a franciaágyat és káromkodtam,sőt volt olyan,hogy amikor végre kispurízott alóla még bele is rúgtam,nem nagyon,hanem csak úgy megböktem az oldalát.Annyira,de annyira mérges voltam rá,hogy hasaltam az ágy alatt ,ő meg az istennek sem akart jönni.Abban a pillanatban egyáltalán nem sajnáltam.Szegénykém az ijedtségtől még vonyított is egyet én meg ordítottam,hogy a FENE EGYE MEG AZ ILYEN HÜLYE KUTYÁT és LESZA::::ROM,HOGY FÉLSZ TŐLEM/pedig nagyon nagyon szerettem és majdnem mindig tekintettel voltam a nagy félelmére/de le kell menni sétálni.Szóval az időjárásváltozás rosszul hatott rá.Tehát Kata megértelek,ha néha elszakad a cérna.
Nagyon jó kenyeret sütögetsz,remélem Ági kovásza hatékony lesz!Köszönöm a felhős és a SAMUKÁRÓL készült képeket.
Ági!Szép a sárgarózsa -bokor,vajon illatos?
Most megyek még rámolni a konyhába.Szép álmokat Lányok!Üdv:Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 2. 22:58

HÚÚÚÚ Ildikó!De nagyszerű minden,mait feltettél!KÜLÖNLEGES a hagymafotó,szép a bazsarózsa,a vadgesztenye virág,SZUPER_SZUPER a tájkép és aranyos az esernyős kép!!!Köszönöm-köszönöm MINDET.
Beteg voltál vagy még az is vagy?Mi a baj?Csontok/térdek,csípő?/ vagy belgyógyászati dolog?A fene egye meg öregszünk!!!!
Bár ma az egyik ismerősöm,aki 5 évvel idősebb nálam azt mondta nekem a fenti megállapításomra,hogy :
-CSAK A MAGAD NEVÉBEN NYILATKOZZ!!!/Mármint hogy öregszünk/-Szóval Ildikó!Komolyan beteg voltál?Sajnos ,sajnos minden elér minket . :-?? :ympray: :(( Csak azt tudom írni,hogy vigyázz MAGADRA!!!! :flower1:
A kertedről pedig:
azt hittem ott javult a helyzet,de mind írod, a sok eső tönkretette a palántákat.És igen az apró meztelen csigák elszaporodtak és nálunk is nagyon sok kárt okoztak a szép palántáimban.Rettentően szomorú vagyok,mert szeretettel nevelgettem őket.Talán mostantól már van némi esély és a harmadvetésből lesz valami.Nálunk még az erkélyen sem érik be minden és a paradicsomom is csak most kezd virágozni,pedig ide délelőtt tűzne a NAP,ha tűzne.
Örülök Ildikó,hogy jöttél.Máskor ne hagyj ki ennyi időt és akkor nem kell sokat olvasnod!
Jó éjt!Paggy %%- @};-
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. június 3. 8:59

Drága Paggy.

Sajnos így van, ahogy leírtam. Hogy kihagytam egy kis időt , és nem olvastam, illetve inkább nem írtam, csak az olvasás után kell válaszolni mindjárt, mert a gondolatok elillannak. Jó volt olvasni mindnyájatokat.
Egy kicsit megvisel/megviselt az időjárás. Nem nagyon bírom a frontokat. Azt hiszem én vagyok talán a legidősebb köztetek, de mintha valaki még lenne ebből a korosztályból - bár ritkán ír - aki hasonló korú. Mindig azt mondtam,írtam, hogy nem számít a kor, de akkor még fiatalabb voltam pár évvel, és az sokat számított. Nem kell vigasztalni emiatt, , mert majd helyreáll a rend nálam. Most valahogy nem bánkódtam annyira a szó szerinti sárbatiprásról, amit az időjárás okozott, mert amilyen erős volt az esőzés, nem is történhetett másként. Tavaly is nagyon nehezen keltek ki a zöldségek, és a csiga is nagyon egyeli a növénykéket. De mint írod,nálad is rágják a friss hajtásokat. Annyi fű van nálunk,hogy az miért nem jó, persze kell nekik a vitamin is.

Szóval felerősödtek a bajok, ez okozta a bajt, majd csendesedik ez is. /vagy nem/.
Most is szomorkás idő van, látszanak a felhők, nem tudom mi lesz belőle. A tegnap meglocsolt sárga és fehérrépa helye ma kerül megtekintésre, és ha egy szálat sem látok közte, akkor jön a kapa, és új vetés. Csak az az érdekes, hogy a tegnap fellazított föld másik felén, ahol tavaly sárgarépának kellett volna lenni, szép példány kelt ki. /egy szál/.
Köszönöm szépen a festésre tett kedvező válaszokat. Az esernyős olyan ripsz-ropsz, csak nagyon akartam valamit festeni, és ez a színes tetszett meg leginkább.Gondoltam először, ha nagyon fog tetszeni, akkor nagyban is megcsinálom, de mégsem. A hattyút nem tettem fel. Az akril festékes.
Hozom, és megyek a dolgomra. Korán ébredtem, de visszaaludtam.

Képimage upload software
Tegnap ezt a fehérvirágu gesztenyevirágot nem tettem fel.
Kép

Szépséges napot a csoportnak. :flower1:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 72 vendég