Van képem hozzá

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. június 19. 19:33

Hát lányok csoda történt! Komolyan, ha nem látom nem hiszem el.
Betettem pár napja a totál levéltetűs szilvafánk levelét. Most, hogy Rita rávilágitott a katicabogár lárváira, kimentem megszámlálni azt a kb. száz egyedet. :-)
Na és mit látok a fán? A szilvafán nincs levéltetű. A természet megoldotta. Ez hihetetlen!!!

Kép

Kép

Holnap leszedem a ciberefát és lesz meggyes süti. Azt nagyon sajnálom, hogy anno mamámtól nem kértem el az ő hiperszuper meggyes kalács receptjét. Még most is látom a fekete tepsijeiben kisülve. Ezt csak a cigánymeggyből lehetett megcsinálni, a mostnai Érdi bőtermű az nem adja vissza.

Kép

Tudtam,hogy lennie kell egy olyan képnek, ahol vázlat is van.
Rita, itt látszik,hogy kész a bal oldal, mert én nem tudom középről elkezdeni a képet, aztán felvázolom a rizspapirra a következő késziteni valót.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. június 19. 20:29

Sziasztok Lányok, Fél 7-ig aludtam! kerek két órát! Úgyhogy nem hiába éreztem hogy le kell feküdjek! De ha rögtön ebéd után lefeküdtünk volna jobban tettem volna, de 3 órakor végeztem a palacsinta sütéssel.
Rita! Köszönöm a képjavítást! :ymhug: :x :flower1: :littlehearth:
De jó hogy írtatok a katica bogárról, el is olvastam mindegyiket! Rózsaszálat nem szoktál krumpliba szúrni?
Biztosan szép lett az üzlet előtti rész! Nálunk Győrben igencsak megindult az élet! Minden téren!
A festmény olyan szép, én már a vázlatába is bele vagyok szerelmesedve! Hát még Te, aki életre is hívod! :movingflower: :flower1: :littlehearth: .
Iszonyat munka van vele, de megéri, mert amit utána leteszel az asztalra az maga a csoda! Annyira vissza tudod hozni a hangulatát, szépségét a tájnak.!

Köszönöm a meggyfa képét is a katica munkája után! Éppen jókor került szóba! Rita a mi zsenink, éppen jókor hozta elő az ilyen emlékeket is :)) :flower1: :littlehearth:

Kezd elviselhetővé válni a hőmérséklet, már csak 29 fok van kint.. ;) Az már szinte hűsnek számít!
anyukádnak jobbulást! nagyon rossz a gipsz ilyenkor..hála Istennek hogy én most is megúsztam....brrr.
Igaz a Samu miatt amúgy is csak pár napig maradhatna a nehéz gipsz, és utána cserélni kellene arra a könnyítettre, de gondolom még mindig piszok drága..anno a lábamra 1oezer volt... na hagyjuk a rossz emlékeket.
A tésztagyártás meg látom nem áll le! Szép kis mennyiség! :D ;)
bírom ahogy Ramos olyan kis aranyosan vár a vacsorájára! na és a fürdőzés! szuper!! Olyan jó kis fotogén a kis drága!
Egyenlőre hagyom a hajam, aztán majd meglátom.Az esküvőn is kleopátrás volt a hajam...csak már elvékonyodott és egy kicsit sprőd lett!
Nem lennél olyan messze el is mennék hozzád szépülni! :)) :)) :)) :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. június 19. 21:06

Kata, jó, hogy tudtál aludni. Ha fáradt az ember rosszabb, ha csak téblábol a fentlétért. Én is voltam olyan fáradt ma ahogy hazaértem, hogy szintén lefeküdtem eladni.
Tegnap a férjem megint volt vidéken és hozott Lajosmizséről a Tanyacsárdából ragulevest és kemencében sült csülköt, igy még ma sem kellett főznöm.
Krumpliba csak beleszúrom a rózsa szálát és mindegy mikor, vagyis az idény elején, vagy a végén kell?
Nem szeretem ezt a meleget, inkább felöltözök ha hűvös van, csak ne szakadjon rólam a viz. Főleg maszkban dolgozni....
Én még mindig az ffp2-es maszkot használom, abban nem párásodik be a szemüveg.
Kata, mivel szoktad megtölteni a palacsintákat?
Tegnap locsoltam a tujákat, mert a locsolórendszer csöveit ki kellene tisztitani, igy nagyon lassan lesz tele a tálcájuk. Anno Arthurkánk mindet kiásta a földből reggelre - akkor még csak az egyik oldalon volt az ötven tuja-, igy feltettük a drótkerités tetejére, onnan van levezetve.
Szerencsére Ramos csak ugatja nem állt még neki szétszerelni.
Hajolgattam le a slaggal mindegyik alá, és ma éreztem, hogy nem igazán kellene megfordulnom, mert nem akar a vállam és a nyakam forogni.

Ildikó, a rizspapirra úgy működik a festés, hogy nem feszitjük, ragasztjuk le, csak egy filcvalami alátétre rátesszük és úgy festünk rá tussal. Vagy kinai vizfestékkel. A vizfestékkel általában a tusos részt nem teljesen töltjük ki, de van olyan technika is, amikor csak a szinnel dolgozunk.
Nem szoktuk a rizspapirt bevizezni, a " szétfolyást" az ecsettel csináljuk azonnal amikor festünk. Vagyis először vag y a vizbe mártjuk az ecsetet és a végét picit a tusba, igy ha letesszük a rizspapirra szétfolyik. Na és itt kell a gyakorlat, hogy az úgy follyon szét ahogy mi akarjuk... :-)
A másik varriáció amikor halványitjuk a tust, vgyis vizes már eleve a tálkában, azzal megyünka rizspapirra, pl. egy hegy árnyalatának, vonulatának készitésekor, és utána csak tussal megyünk bele, igy folyik szét. Itt is tudni kellene úgy csinálni, hogy arra follyon, amerre kell.
Erre példa a most feltett fekete hegyes , tusos képem.
Nem egyszerű....
Volt szó az elején amikor elkezdtük a tájképfestészetet csinálni, hogy min. 300-as akvarellpapirra is lehet próbálni annak akinek nincs rizspapirja.
Meg ugye a rizspapir az behullámosodik - én ki szoktam vasalni :-) - a végére, ha sok nedvesség éri, vagy többször megyünk rá, mert kivilágosoditt száradásnál. Volt aki kipróbálta, de nem " mászik annyira az akvarellpapiron a tus, mint a rizspapiron, igy én nem is vettem.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 20. 10:49

Kata, vigyázz magadra nagyon. Neked aztán nem eshet bajod.

Én sem tudom, mit rontottál el, de most már látszanak a képek szerencsére. Egyébként ezekre a képekre is
emlékszem, főleg a zöld dióra meg a cseresznyére.

40-50 palacsinta? Kicsit soknak tűnik kettőtöknek. Mondjuk, ha jó vékonyak, akkor 20-25 vastagnak számítanak,
az meg már két napra nem is olyan sok.

Nekem is tetszik így a hajad. Csak egy kicsit meg kell fazonírozni, ahogy Ági javasolta.

Ági, a második oltásod után nem fogsz több munkát vállalni? Te vállalkozó vagy, gondolom. Nálatok hogy megy
a nyugdíj?

Szegény anyukád! Már csak a kartörés hiányzott neki! Gyógyuljon meg minél gyorsabban!

Örülök, hogy segíthettem levéltetű és katica ügyben. Én soha nem permeteztem, inkább megfigyeltem, hogy
a növény maga, hogy védekezik a kártevők ellen. Egyszer olvastam valahol, hogy az üvegházakba is szoktak
katicákat telepíteni biológiai védekezés céljából.

Ramosnak milyen úri dolga van nálatok! Külön medence! Jól becsülje meg magát! :D

Elhiszem, hogy beleszerelmesedtél a festménybe, ez is remekmű lett! És azért itt sokkal nehezebb dolgod volt,
mint a korábbiaknál.

Ilyesmire gondoltam amikor a vázlatról írtam. Mert azért az nagyon nehéz lehet azonnal az ecsettel és a festékkel
nekiállni a témának.

A cigánymeggy nekem túl savanyú, igaz, a nemesített meggyek is.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 20. 10:50

Még tegnap, szombaton írtam ezt a hszt. csak elmentettem piszkozatba. Szóval a tegnap pénteket,
a ma szombatot jelent.

Lilyke tegnap délben megkóstolhatta élete első wrapját. Krumpliból és tk. tönkölylisztből készítettem.
Tudtuk, hogy szeretni fogja, mert amiben hummusz van, az eddig még mindig a kedvencévé vált. Így is lett.
Mára hagytunk neki még egy lepényt, hogy újrázhasson, és ma se okozott csalódást. Ez azért nagyon jó,
mert a wrap a legjobb ételek egyike. Tele lehet pakolni nyers zöldséggel, másrészről a napi tucatból több is
letudható általa. Van benne hüvelyes (szójajoghurt, hummusz, tofu), keresztesvirágú (jégsaláta), többféle
egyéb zöldség (uborka, paradicsom, retek, krumpli (a wrapban), és gabona (tk. tönkölyliszt a
wrapban). Harmadrészt gazdagon variálható. Nagyon finomak benne a növényi fasírtok is. És nem
utolsó sorban gyorsan elkészíthető, és mivel jól csomagolható, nagyon jó szolgálatot tehet utazáskor.

Áginak fotóztam le, a zsebecskék kialakulását sülés közben:

Kép

A mi lepényünket hummusszal szoktuk megkenni, Lilykének az öntettel, hummuszos szójajoghurttal
kentem meg, csak azért, hogy ne érezze nyögvenyelősnek esetleg, könnyebben csússzon neki. Erre
pakoltam az apróra vágott jégsalátát, és a szintén apróra vágott uborkát, paradicsomot, és retket.

Kép

És erre jött még a vékony csíkokra vágott szójaszószos pirított tofu, és az öntet (szójajoghurt+hummusz).

Kép

Ezt még nem tudja egyedül fogyasztani, mi tartottuk, ő meg harapta.

Spoiler: mutasd
Kép


A miénkben volt lepirított fokhagymás pici szójaszószos gomba is. Lilyke is ehette volna, de most az övébe
nem tettünk. Minden hozzávalót előre elkészítek, és mindenki magának variálja a saját wrapját.

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 20. 10:53

Most egy rettentő gyors, ugyanakkor nagyon finom kaját szeretnék nektek bemutatni. Ha gonoszkodni
akarnék, akkor lusta asszony tésztájának nevezném el, de inkább az időhiányos asszonyok étele ez.

Szeretném azt hinni, hogy az én találmányom ez az ételkészítési mód, mert még soha sehol nem
láttam még hasonlót se. Ennek ellenére elképzelhető, hogy valakinek már hamarabb kipattant a fejéből,
és valamelyikőtök már látott valami hasonlót.

Szóval a felforrt tésztavízbe nemcsak a tésztát, hanem a rávaló zöld féléket, amivel szeretném gazdagítani,
is beleszórom. Itt a tészta mellé került négy összetevős (borsó, kukorica, zöldbab, répacsíkok) mirelit
zöldségkeverék, és szeletekre vágott csiperke is. A vízbe csak sót teszek. A tészta és a zöldségek egyszerre
fognak megfőni. Leszűrés után már csak egy jó kis szósz kell, amiben jól összeforgatjuk a zöldséges
tésztát, utána sózzuk, ha szükséges, és már kész is. Szerintem ehhez csak a mirelit zöldségek jók, mert azok
hamarabb megfőnek, mint a frissek. A gomba nem kell, hogy fagyasztott legyen.

Én ezt, az itteni Lidlben kapható nagyon fincsi szárított paradicsomos szószt választottam. Háromféle
ízesítéssel kapható. Mindhármat kipróbáltuk már, nem tudok köztük különbséget tenni, annyira finomak.
Nagyon ritkán veszünk ilyesmit, de néha tényleg jól jön, ha gyorsan kell kaját csinálni, meg néha bele is fér
egy kis kilengés. Az olaj és a cukor miatt nem felel meg a TÉNÉ elvárásainak.

Ez a nem túl nagy dobozka 30 dkg tésztához is elég.

Kép

Kép

Bazsalikomos paradicsomos, és sült paprikás paradicsomos a másik kettő.

Kép

Együtt szépen megfőnek. Nem baj, hogy a tésztavizet nagyon lehűtik a hideg zöldségek, nem árt neki. :))

Kép

Leszűrve. Nem kell megijedni tőle, hogy semmi ízük sincs. Majd az öntet intézkedik.

Kép

Salátával és bébispenóttal tálalva.

Kép

Lilyke verziója:

A mirelit zöldségeket reszelt gombával pici sóval, pici fokhagymaporral összepároltam, majd krumplinyomóval
belenyomkodtam, hogy a zöldségek kisebb darabokra essenek szét. Ezután hummusszal és szójajoghurttal
kevertem össze. Vöröslencse tésztával fogyasztotta.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 20. 10:56

Csak keresek egy flakont, és már megyek is... :))

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Jó nagy füves park szélére építették a játszóteret. Lehet menni, nézelődni. Ebben a parkban található a
polgármesteri hivatal is. Nincs külön elkerítve, bárki birtokba veheti itt is a gyepet.


Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 20. 10:57

Nem lehet elég korán kezdeni. Lilyke is részese a mikrozöldek nevelésének. Spriccelni már tud...
...itt például az ablakra :)) és a simogatás is néha bedurvul...
Az üresnek látszó tárolóban koriander fog növekedni (még a kókuszrost alatt lapulnak a magok),
a másikban rukkola zöldell. Én egyiket se szeretem, de a lányoméknak nagy kedvencük mindkettő.
Ez most nem a nappali ablakpárkánya, hanem a hálószobáé.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Ezt a sövényszulákot csak azért fotóztam le, hogy megmutassam, vele áll közeli rokonságban a batáta,
vagy édeskrumpli. A burgonyához nincs semmi köze. Mi nagyon szeretjük.

Kép

Először próbálkoztunk a sóskával Lilykénél, de sajnos nem volt vevő rá. Ez mondjuk nem jelent semmit,
mert van olyan kedvenc étele, amivel többször kellett próbálkozni, mire beadta a derekát (a kivi például).
Cukor helyett már datolyával édesítünk. Villámgyorsan elkészül a datolyapaszta. Aprítóba betesszük a
kimagozott datolyákat, és kevés vízzel krémes állagúra mixeljük. Mi nem aszalt datolyát használunk
ehhez, de lehet abból is készíteni, csak akkor érdemes pár órára vízbe áztatni a gyümölcsöt, és ezzel
az áztató vízzel összeturmixolni. Hűtőben tárolva egy hétig biztosan eláll (lehet, hogy hosszabb ideig is,
de nekem csak egy hétről van tapasztalatom).
Otthon is lehet kapni a piacon ehhez hasonló dobozos (nem aszalt, kezeletlen) datolyát. Általában fél kilósak.
Hűtő nélkül sem romlik meg. Nagyon hosszú ideig eláll. Szerintem a magas cukortartalma tartósítja. Néha
kiül egy kis cukor a datolyák héjára, de ettől nem kell megijedni.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 20. 10:59

Az angolok híres/hírhedt futballrajongók. Minden pubban lehet nézni a foci EB-t (első két kép).
Jót nevettem, amikor a szép barna cicás templom melletti pub tábláját olvastam. Focimentes
övezetként hirdeti magát (harmadik kép). Milyen igaza van, itt se mindenki foci őrült.

Kép

Kép

Kép

Épp nagyon érdekes felhőképződmények voltak a templom felett.

Kép

Kép

Azt hiszem ezek valamelyike hagymavirág volt. Itt már elhervadtak.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 20. 11:10

A magyarok kevésbé sikeres focinemzet, mint az angolok, mégis sokan halálra sértődnek, ha valaki kritizálni
meri a magyar focisták teljesítményét. Az angolokban van önirónia, tudnak nevetni a hiányosságaikon. Ezt az
EB-t tavaly kellett volna megrendezni, de csak az idén kerülhetett rá sor. Hogy reagálnak erre az angolok, akik
hadilábon állnak a büntetőrúgásokkal? Óriásplakáttal. A szöveg: Legalább még egy évünk volt rá, hogy gyakoroljuk
a büntetőket. =))

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. június 20. 11:13

Sziasztok! Micsoda festési rejtelmek ... :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Ági, eddig is le a kalappal, azok előtt akik festenek, de a kínai mindenen túltesz. :-bd :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
beteszek egy címkeresőt ha sikerül...


Egyik másikon jókat nevettem.. :)) :)) :)) :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. június 20. 11:33

Szia Rita! Egymásra írtunk, így elküldtem a hozzászólásomat, és utána néztem meg mit írtál! :-bd :movingflower: :flower1: :flower1: :littlehearth:
Micsoda remek ebédötletet adtál! MÉG van mirelit zöldségem! Majd visszanézlek, hogy is csináltad! :-bd
A palacsintából van még, délutáni desszertnek tartogatom. Ki kell találjam mivel töltsem, de azt hiszem csinálok egy sűrűbb pudingot és azzal töltöm meg a maradékot! :-bd :movingflower:
Itt most már 3o fok van.
Végig élveztem a képeket, milyen ügyes Lilyke, nagyon stabilan ül az ablakban! s milyen ügyes, A flakont is milyen határozottan viszi, vagy használja! Édes minden kép amit megosztottál velünk. A finomságokról meg nem is beszélve!

Miközben írok, életbe lépett a narancssárga riasztás úgyhogy nem mozdulunk ki, tojás liszt tej hús uborka bab és lencse
minden van itthon, hogy egy minimális ellátás biztosítva legyen ezekben a napokban. Csak egy picit bánom, hogy legalább egy doboz fagyit nem tankoltam be! Na mindegy...úgyis a túlhideg meg nálam tabu. Megyek ránézek erre a manóra mit csinál! További szép vasárnapot mindenkinek!
Na a franciáknak is kijutott a jóból, micsoda idő volt ott is! :(( .
:x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

kifelejtettem az utolsó plakátot, s én is jót nevettem ezen a remek önírónián! :)) =)) :)) =))
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 20. 13:45

Szia Kata! Én is sokszor csináltam pudingos palacsintát régebben, a gyerekek nagyon szerették.

Csak a fotón tűnik úgy, mintha egyedül ülne Lilyke az ablakban. A valóságban ott vagyok mellette,
csak a kezemben a telefonnal a felső testemmel elhúzódok egy kicsit távolabbra, hogy jól le tudjam
fotózni. A nappaliban nincs ilyen gond, mert a játékos szekrénye közvetlenül az ablakpárkány alatt van.

Mi történt Franciaországban? Ja, már tudom, most olvasom az Időképen.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 20. 14:08

Amíg dolgoztam, mindig csak júliusban tudtam meglátogatni a gyerekeket, szóval csak az idén
derülhetett ki számomra, hogy itt az apák napja is fontos ünnep. Június harmadik vasárnapján,
vagyis ma, ünnepelik. Már hetek óta tele vannak a kirakatok, és az üzletek polcai az apáknak
szánt ajándékokkal.

Vajon észrevesztek-e valamilyen turpisságot az utolsó képen?

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. június 20. 14:27

Ilyen világos van este 22:10-kor. Épp felhős volt az ég felettünk, de messzebb látszik a világos égbolt.
Este kilenckor még süt a nap.

Kép

Ez a fotó tegnap este pontosan fél tizenegykor készült.

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 20. 17:50

Kedves Lányok!Látva és gyorsan átfutva ezt a sok jó képet és tartalmat,arra jutottam,hogy mint mindig először felteszem ,amit hoztam és utána elmélyedek az írásokban.Miért teszem ezt,hogy előbb a sajátomat teszem fel?Semmiképpen sem önzésből,vagy tolakodásból,hanem ha benne vagyok egy témában, nehezen jövök ki belőle,amíg le nem teszem.Amint feltettem,jövök olvasni.
Egy" ballépésemmel "kezdődik a történet.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 20. 17:53

Azt gondoltam ,mivel a jövő héten oltanak másodszor és fene tudja lesz-e még lehetőségem rá,valamint tavaly 1x sem jutottam el uszodába,MA KORA REGGEL ELMEGYEK a viszonylag kora reggel nem túl látogatottba.Egyszer mutattam is NEKTEK,hogy egy csodás helyen lévő ,égszínkék medencés és nem korai órákban nem túl drága hely.
Kép
"Ő" lett volna az az uszoda,ahová indultam,de nem érkeztem meg.'.lekéstem a vasárnap 50 percenként induló buszt,majd variáltam és egy rossz buszra szállva ,eléggé messze kerültem a céltól,így le kellett mondanom a dologról.Fájlaltam nagyon nagyon ,DE eszembe jutott,hogy nem megyek haza hanem...
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 20. 18:22

Jövő szombaton lesz a MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJA.Már ismeritek a kötődésem az eseményhez,viszont elég veszélyesnek ítéltem,hogy friss oltással a karomban/csütörtökön oltanak-Ági olvastam,hogy TÉGED kedden %%- %%- %%- :flower1: /milliónyi ember közt mászkáljak,így elhatároztam,kerül,amibe kerül 1 db nyugdíjas jegy,nem lehet több mint az uszodajegy,elmegyek valahová.Mivel vasárnap viszonylag korán volt/ma reggel/9 óra 15 perc/ gondoltam ebben a hőségben kevesen akarnak reggel múzeumba menni.És pont tegnap találtam egy videót a you tube-on,ami felkeltette az érdeklődésem.
HÁLA ISTENNEK LÁNYOK JÓT TALÁLTAM KI.LÁNYOK!LÁNYOK és FIÚK!EL fogtok ámulni.Tényleg ,tényleg.......Most végigvezetlek TITEKET az utamon,természetesen csak akkor,ha bírjátok és akarjátok.HIGGYÉTEK EL ÁMULNI FOGTOK!!!!!!2 részletben teszem.Az egyiket ma este ,a másikat jövő héten.
Mindenek előtt leírom,hogy számomra a művészet a tehetség 1 formájának megnyilvánulása.Ugyanilyen nagy dolog,ha valaki bármi másban jól teszi a dolgát,csak a művészet élvezetes a kívülállók számára is.Nem mindenhez kell érteni.Pld,ahhoz,hogy szeress egy bizonyos zenét, szobrot vagy képet...Tulajdonképpen nem értek komolyan semmihez.Alapfokon művelem a kézművesség néhány ágát/tudok korongozni,kosarat fonni,valamennyire szőni és mézeskalácsot készíteni.Annyira, amennyire egy laikus számára élvezhető. Szeretem a zenét, a képzőművészetet ,a színházat és a fotózást.Most tehát Lányok,Fiúk!Igyekszem képeket feltenni ,hogy mit láttam az utam első részében.Ja ,reggel 746-kor indultam el itthonról és 13ó20-ra értem haza.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 20. 18:27

Jön be a busz a város széléről a városba.Vacak kép!!
Kép
Moszkva/Széll Kálmán /tér.
Kép
Kisbusz fel a VÁRBA,mert IGEN LÁNYOK!!!Higgyétek el nem fogjátok unni és nem vagyok vármániás,hanem majd meglátjátok..

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 20. 18:35

A Bécsi kapun át megy fel a kisbusz.
Kép
Kanyargunk ide-oda a kis vári utcákban ma reggel fél 10-kor.
Kép
Kép
Kép
Kép
A Dísz tér a 16/A várbusznak a végállomása innen fordul vissza.A másik busz az Erzsébet térről jön fel a Várba és a Clark Ádám tér /Lánchíd/ a végállomása.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 20. 18:52

Videólink
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 20. 18:55

Elmentem a Karmelita kolostor/a miniszterelnöki rezidencia/előtt.
Kép
Már mindjárt ott vagyunk.A Magyar Nemzeti Galéria ugyanis a VÁRPALOTÁBAN van.
Kép
Kislányok sietnek rajzpályázat-díjátadóra.Szép fehér ruhában,azt hittem esküvőre.De nem..
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 20. 19:09

Kép
Kép
Kép

Kép
A lovardát még nem lehet látogatni.
20 perc szünet leviszem a kutyát ...
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 20. 20:21

Folytatom...
A következő videóban ugyanolyan hibát vétettem illetve fordítva,mint a Kőszívű ember fia.c.Jókai regényben .Ott készakarva fordította Baradlay Jenő a bátyját a császárhoz megtorlásként invitáló nevét Baradlay Jenőre én padig fordítva aaaaaaaaaaz Eugént/Jenő/ nevet Ödönre.
Savoyai Eugén herceg (ahogy a német nyelvterületen általánosan ismert: Prinz Eugen) vitathatatlanul a 17-18. század európai történetének egyik kiemelkedő alakja. Hadvezérként sikerrel harcolt a Habsburgok két ősi ellensége, az Oszmán Birodalom és a Francia Királyság ellen is, részt vett a magyarországi törökellenes felszabadító háborúban, és a Rajna-menti, a németalföldi, illetve az itáliai fronton is letette névjegyét győztesen megvívott csatáival, sikeres várostromaival. A korszak majd összes fegyveres konfliktusának mintegy fél évszázadon keresztül volt aktív résztvevője, sőt az események alakítója. Az utókor, különösen a 19. századi Osztrák Császárság egyenesen hőst csinált személyéből
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. június 20. 20:38


Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 83 vendég