Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 25. 11:14

Kedves Kata!Ebben a témában most szólok utoljára.ZAVAR,feldühít mindkét oldalról az egyoldalúság.
MIÉRT NEM LEHET ELISMERNI A MÁSIK ELŐREVIVŐ MEGOLDÁSÁT.MIÉRT CSAK EZ VAGY AZ VAN??????
Zöld gondolkodású vagyok.Teljesen hasonlóan Karácsony Gergely zöld hozzáállásához.DE MEGÉRTEM,HOGY ANYÁZNAK,akik eddig és most is közlekedni akarnak.Nem értek ahhoz,hogy jól vezeti-e Budapestet,de utálom,gyűlölöm a megbeszélés hiányát.Szeretem a fővárost és biztos akadna még nála jobb vezető,de ne fröcsögjön senki,álljon ki,legyen politikus!!!!!Legyen,menjen politikusnak!!Segítse a várost.A másik!!Mindenki a zöld felületekért imádkozik,erre MEGALOMÁN BERUHÁZÁSOKAT HAJTANAK VÉGRE.Csupa beton,csupa járólap és nem túl nagy kőedényekben fák.Bebizonyítom Nektek,hogy az idióta építkezések tönkreteszik a környezetet.Pár napja voltam egy új lakóparkban,ahol ugynevezett zöld felületek vannak.Röhejes az egész.A folyosó,mintha egy csőben mennél,onnan fém ajtók nyílnak a lakásokba.A teraszokon pici kőedények,amibe a tűző napra virágot tudsz ültetni.Hatalmas,órisi teremgarázsok,ami fölött pár cm föld van,amit a teraszokról bámulhatsz.Azt hiszik ettől lesznek úri népek,hogy a millió/négyzetméteres lakásokban megsülnek a napon.A fákat kiszedték a térkövek miatt.Teljesen elegem van .Az újonnan feltörekvő gazdag rétegnek ez kell, kivagyiság......
Kata!Én az egyoldalúsággal NEM TUDOK MIT KEZDENI,úgy hogy itt be is fejezem .Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 25. 11:15

Egyébként meg miért gondolod,hogy a HIT rádió tárgyilagos?????
Minden dolognak több olvasata van,és én semelyik oldalon sem állok,mert elfogadom mindegyikben a nekem szimpatikust.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. augusztus 25. 12:20

:-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 25. 13:26

Beteszek egy linket,ami megnyitásakor megnézhetitek az Erzsébet híd a város felőli bal oldalán lévő óriási épület a Matild Palota felújított és megnyitott állapotát.Olvassátok el,hogy kik a tulajdonosok!
https://turizmus.com/szallashely-vendeg ... st-1175715
Metehan Özyer (a Matild Palace tulajdonosának képviseletében), Emre Pasli (a Matild Palace szállodaigazgatója), Satya Anand (Marriott International, EMEA elnöke), Leire Leoz (Marriott International, elnökhelyettes)
Kép
A bal oldali a Matild/ egy régi képen/
https://turizmus.com/desztinaciok/torok ... an-1165181
Mondjuk annak már ne nézzünk utána,hogy kinbek a kije által került a tulajdonukba.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 25. 13:59

itt van egy jó kis példa az úgynevezett ZÖLD ÉLETRŐL:
https://blog.atlatszo.hu/2021/07/szurre ... k-alcazni/
ÉS 1 MILLIÓNYIT HOZHATNÉK.
Kerpel-Fronius Gábor: tévút a bortermesztés a kipufogógázban
A Levegő Munkacsoport szakértője, Vargha Márton is részt vett a fórumon. A csoport ellenzi, hogy mélygarázs épüljön a belvárosban, ugyanis egy garázsnak forgalomvonzó szerepe van.
Rongyot kell rázzunk mindenképpen,s közben pusztul a valódi érték!Ez a szép augusztus 20-i MAGYARSÁG.Rongyrázás valódi összetartozás helyett.
És akkor most tényleg befejezem.Lányok!Tényleg-tényleg csak azt szeretném,ha igazi párbeszéd folyna.Védjük a valódi értékeinket,ne játsszuk az eszünket.Az is igaz,hogy megint azt hiszem,hogy van jogom tudás és komoly ismeret nélkül dumálni.
...../.Részlet/Februárban írtuk meg, hogy szőlőskertnek álcázott, 5 milliárdos mélygarázs épül a budai Vár oldalába, most pedig lakossági fórumot hívtak össze a fejlesztéssel kapcsolatban. A lakosok egy része a beszélgetésen értesült arról, hogy nem csak szőlőskert létesül, hanem kivájják a dombot és mélygarázs is épül......
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2021. augusztus 25. 15:27

Kedves Kata! Jó egészséget és hosszú életet kívánok.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. augusztus 25. 19:12

Kedves Lányok! Azt hiszem ti egy kicsit félreértitek azt, hogy hozok erről az oldalról is érdekes témákat. s direkt nem mélybeszélgetést, hanem egy kint élő apukával egy riportot pl.
Más ! Nekem sem tetszik ami Bp-en zajlik, a régi házak felújítását nagyon díjazom, de már a megalomániás irodaházakat stb nagyon nem . És én azt látom, ismerősök fotóiból, meg beszélgetésből, hogy nagyon kevés a zöld felület még mindig.
Amilyen látszatra jó a kikövezése a területeknek, annál nagyobb vele a gond, pont a visszasugárzás miatt, a fák alatt nem lehet igazán hűsölni, mert a felforrósodott térkövek visszaverik a hőt!

Nem tudom ki volt az az "analfabéta" tervező, aki zöld csikok helyett csak kockakőben tudott gondolkodni!
Ezért mondják a mostani öregek, hogy nincs ami elnyelje a napsugár hőségét, és ezért is lesznek nagyon sokan rosszul a napon, még árnyékban is. Apu szokta mesélni, hogy gyerekkorukban is voltak 35 -40 fokos hőségek, amikor bizony mezitláb mentek a tarlóra aratni, mégsem volt annyira elviselhetetlen az a hőség mint a mostani!

Nagyon nem örülök sok mindennek, még ha azt szűröd is le, hogy csak ide vagy oda húzok..azért is olvasok nagyon sok mindent, és a legkevesebb időm a rádióra van, csak az a szerencse, hogy legalább le tudom tölteni és később meghallgatni!

Nálunk itt Győrben két mélygarázs és a korháznál egy emeletes garázs van, mert nem lehetett másként megoldani a parkolást.
A városi buszokra is itt nehezen lehet támaszkodni, pl. pont velünk szúrtak ki, nálam jóval idősebb és betegebb emberekkel, mert jelentős gyaloglással lehet olyan megállóhoz menni ami pl. a korházhoz és a nagyrendelőhöz visz.

Szóval kicsiben itthon is van ami nem tetszik. És megvallom őszintén nem örülök a török érdekeltségnek sem, mert szerintem nem lehet megbízni bennük. Ez olyan csuka fogta róka róka fogta csuka! De jó lenne ha nem lenne igazam, pontosabban ne legyen igazam.
Nyugodalmas jó éjszakát kívánok mindenkinek és jó egészséget szintén. :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

S jó dolog még akkor is beszélgetni dolgokról, ha az embernek más megközelítési forrása és oldala van. Mert ha már mi sem merünk bizonyos dolgokról beszélni, s nem feltétlen a politikáról beszélek, akkor...?
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. augusztus 25. 20:34

Kedves Paggy te nagyon sokszor a szívemből szólsz.
Sajnos nagyon megosztott lett a magyar nép. Azért nincs összefogás, ellentét van sokféle megosztottság van, és a vélemény is nagyon durván kerül közlésre. Én szeretem a templomokat, de már nem járok, mert miért is? Oda is beköltözött a politika.
Én nem kívántam ezt a fajta felvonulást és a tüzijátékot sem. Nem így kell ünnepelni. Legyen mindenkinek új kenyér, és egész évre, nem egy napra. Legyen munkája, háza, és jó egészsége, amit karban lehet tartani, és a gyerekek maradjanak meg a maguk valójában. Értem ezt mindenre. Nem szoktam hozzászólni semmihez sem, mert egyáltalán nem érdemes. Szóval a régi életünk már nem lesz.
Köszöntöm férjedet a nyugdíjasok világában én is szépen jöttem el a cégtől, még sokáig visszajártam, mert nagyon hiányoztak nekem a munkatársaim.

Paggy kérdésedre: a beharangozott program, természetesen a festés és könyvek lettek volna. Volt még egészségfelmérés, oda aztán végleg nem szerettem volna menni. Ennek különböző más vonzata is lett volna, és rábeszélni az embert arra, amit nem akar. Adatgyüjtés, stb.
Jót beszélgettünk 2 társammal, egyik a barátnőm,másik az unokatesóm.

Rita még nem néztem meg a feltett videót, a kép mostani állapotával elégedett vagyok, már többször nem festek rá, mert kilyukadhat a fólia, azt bánom, hogy a "gyűrődéseket" nem csináltam mélyebbre. Tervem egy hegy megfestése, hasonló technikával, akvarellel, és átlátszó fóliával.
Lilykének, annyira jó a frizurája, nagyon tetszik, ruhácskái is nagyon édesek. Egyszer csak bele fog lépni anyja cipőjébe, már nem sokat kell várni hozzá.

Szeretettel gondolok Katára és Samura, nehéz dolgod van Kata. A mostani helyzetben sajnos az eüs ellátástól nem várhatunk semmit. Nagyon szíven ütött amit a boltban hallottam egy idegen asszonytól, a kórházi ellátással kapcsolatban./nem nekem mondta el/ Csak betegek ne legyünk. Valamikor az ember bízott az orvosában, legalábbis nagyjából, ma már nem merném mondani.
Legyen szép estétek.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 25. 21:18

Kedves Kata!Semmiképpen a Te, mármint a KATA, meggyőződését kifogásolom,hanem nekem nem sajátom ez a meggyőződés. Az én felfogásom kicsit más.Sem jobb,sem rosszabb.Ezzel most nem bagatellizálom a kérdést.Hadd "elmélkedjek",azaz hangosan gondolkodjak egy picit!
Ha egy másik ember másképp gondolja ,mint én,akkor nyilván való,hogy az ő gondolatának is van létjogosultsága,mert egyenlők vagyunk mi emberek.Jó,de mit csináljak,ha én másképp látom,más szemszögből.Rendben, akkor cseréljünk nézőpontot!Megnézem mi az ő elgondolásában a számomra felfogható.Pld.Igen ,szörnyű lenne,ha elözönlenének a menekülő emberek,akik egy más kultúrát képviselnek.Félnék,hogy a szokásaik nagyon idegenek,félnék,hogy ha sokan lennének fizikai veszélyt is jelentenének számomra.Most a legrosszabb esetet veszem számításba.Nem lenne elég ,hogy az időjárás megváltozása rengeteg alkalmazkodást követelne még tőlünk is,akkor még osztozni kéne egy más kultúrából ideérkezett embertömeggel.és így tovább sorolhatnám a reálisnak tűnő félelmeimet.Viszont---LEHETNÉK ÉN A MENEKÜLŐ EMBER,vagy lehetnék én,akit felbéreltek,hogy a keresztény kultúrába betörjek muszlimként.IGEN,de valóság ez tömegével?Ennyi ember fel lehet bérelni?Látjuk a háborút,az időjárásváltozást,a szörnyű körülményeket,amiben élnek.Jó,de oldja meg a NYUGAT,aki ezt előidézte-mondhatom.Ebben van igazság-GAZDASÁGILAG ám!!!!!a klíma nem a nyugattól függ MÁR,abból mindnyájan "részesülünk".Mi évszázadok óta a nyugathoz próbálunk tartozni,sőt egyáltalán nem önzetlenül/piacok,munkaerő/segítenek is.Nézzük a hanyatló Nyugatot!Persze,a nagyobb szabadságban sok olyan előjön,ami korlátozás nélkül ijesztő.Drog,közbiztonság hiánya, viszont a szabadság miatt ,nincs egészségbiztosítás.Belül a szegények lelkéban sokkal nagyobb félelem lakozhat,hogy mi lesz,ha beteg lesz és nem törődnek vele.Bár erről komolyabban nem tudok,csak a filmekből ismerek valamit. Egy ismerősöm Angliáról viszont csupa jót mesélt,ő nyugdíjasként került ki és rákos lett.minden további nélkül a legjobb ellátásban részesült .Gondolom ez LMBTQ is ijesztő számunkra.Ha a meleg embertársainkat ugyanúgy elfogadjuk mint magunkat,nem kéne felvonulásokat tartani.A nemváltoztatás ,ez az én véleményem,kamasz kor után , egy szakember segítségével miért ne lehetne,ha valaki rászorul.Azt gondolom beszélni kell róla.Minden probléma,akkor nő naggyá és félelmetessé,ha a szőnyeg alá söprik.tartok minden változástól,de a változás jön akár akarom,akár nem.Nagyon nehezen változtatok a helyzetemen,még akkor is,ha már veszélyes,így megértem mások félelmét az idegentől.Pld.az apám már 5 éve maszívan vert,amikor el mertem szökni tőle.Valahogy féltem az új helyzettől,pedig a régi már alig elviselhetóő volt.
És Kata most jön,amiben eltérően gondolkodunk.Az ország vezetőinek,még ha nem angyalok is,nem a nép félelmét kell erősíteni,arra rátenni egy lapáttal és megmentő szerepben tetszelegni,hanem együtt tanakodni velünk,megvitatni a lehetőségeket.Segíteni a félelmek elviselését,megpróbálni lehetőségeket felvázolni,ahol viszonylag közös döntéseket hozva,közösen egy tutajon evezve valahová együtt eljutunk.
Micsoda szöveg az,hogy:
BRÜSSZEL MÁR MEGINT KEZDI??Mit? Hogy osszuk el a menekülteket?...Még ha a nagyok játszmáiban mi csak sakkbábuk is vagyunk vagy lennénk,akkor is a vezetőinknek közös sorsot kell velünk élni.Megmondom őszintén az elején nagyon tetszett Orbán kiállása.Az hogy bármilyen kicsi ország is vagyunk,azért mi is vagyunk valakik.Később egyre jobban kezdett zavarni,hogy bár a lassú és korrupt brüsszeli bürokráciával szemben fellépett,más szerepet szánt magának.Túlnőtt a lehetőségein és főleg elmérte az adottságát. Szememben a bűne az,hogy az országot gyűlölködésbe taszította.Nyilván ,amikor stratégiát választott,ez felet meg legjobban a személyiségének,CSAK KÁROS AZ ORSZÁGNAK.Miért kell minden okos embernek külföldön boldogulni?Hát az ORBÁNOK miatt,akik nem tudnak csak ellenségeskedésben élni.Viszont ,őszintén megmondom,hogy bár óriási haszna is van belőle,minden ember tisztelek egy bizonyos szintig,aki elvállalja egy ország vezetését.Csak sajnos nem tudja felmérni,hogy erkölcsileg ,szellemileg,idegileg bírja-e.Nincsenek ISTENEK a földön,én tudom.Rettenetesen könnyű nekem a karosszékből,a kötényemből kritizálni.Tudom,hogy sakkozni kell a politikában,mert kis ország vagyunk DE akkor jössz TE KATA és azt mondod,hogy csak így vagy csak úgy helyes.Akiket Te hallgatsz,azok azt mondják,hogy csak így vagy úgy helyes?Nincs bonyolult helyzetben a világ?
Tehát Kata,egy másodpercig sem téged Katát kritizállak,csak azt az álláspontot,ami kinyilatkoztat és csak ítélkezik.Ez az én nézőpontom.Szép estét.Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 25. 21:31

és Kata! az emberi tiszteletem irányodba a kitartásod ,vállalásod,valamint a gyerekszereteted miatt fentebb már leróttam. :flower1: Paggy %%- @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. augusztus 26. 8:00

Köszönöm Paggy, aranyos vagy , és hidd el megértelek. Mindenkinek további szép napot! Itt már 3 fokot emelkedett, fúj a szél, és 13 fok van.
Ma megyünk a városba, postára, csak múljon ez az őrült fejfájás tegnap óta.
Éppen bekapcsoltam a tv-t Samuelnek, erre pont a konzultációs ív, és a kialakult afganisztáni helyzetbe botlottunk bele.
Elképesztő hogy kb 2o fanatikus feje tetejére tudja állítani az országot. A keresztényeket meg helyben lelövik akiknek a telefonján biblia van letöltve. Holott egyébként az ottani emberek többsége meg nem kér a tálibokból, mégis így járnak.
Rettenetesen nagy Amerika és Anglia felelőssége, Németországgal és Franciaországgal együtt.
Nagyon sajnálom azokat az embereket, akik áldozatul esnek ezeknek a dolgoknak.
Nagyon várom a Hetek Újságját is, mert rengeteg nagyon fontos infót tartalmaznak. Előfizethetnék onlinen is és itt is olvashatnám, de annyit vagyok úgyis a monitor előtt, hogy kell legyen ok amiért még felállok...a kötelezőkön kívül.
Szomszédasszonyom már nagyon várja a szeptemberi iskolai óvodai és bölcsödei nyitást, hogy egy kicsit fellélegezhessen, meg majd átjön s együtt leszedjük a függönyöket.
Addig meg én is előkészülök amivel tudok.
Dorina, meg akartam nézni az oldaladon levő filmekből hogy még mit nem láttam, s azt írta ki hogy az oldal nem létezik. :-o ugyanakkor ott vannak felsorolva pár, tehát maga az oldal mégis van...szóval talány.
Na megyek is én is a dolgomra. Már 15...na tényleg jó idő lesz mire indulunk... :D :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 26. 11:44

Mindenkinek szép napot!
Lányok!Amikor már azt hiszem minden hiába volt,akkor az ÉGIEK megsegítenek. :) :flower1: :littlehearth: :flower1:
Tehát a házban a fiatalokról van szó.Írtam a múltkor,hogy aranyosan rámmosolyognak,2 max 3 mondat és rohannak.Kedvelnek és mint írtam ,a házban néhány teendőt megcsinálnak,ha megkérem őket.
És most figyeljetek!!Most 11-kor cseng a telefon.
:
-Kész a sütőtökleves,gyere le ,hozz egy edényt ,mert szeretnénk neked adni!-Az udvaron termett sütőtökből mindenki kap egyelőre csak 1-t,mert még csak 4 érett meg és 3 "főző"család van/velünk együtt/ a 4-t elosztogattam ,azaz megsütöttem és vittem kóstolót azoknak,akiktől levágott füvet szoktam hozni.kiteszik az utcára zsákokban és én néhányat elhozok a komposztba.Persze előtte megkérdezem,hogy mit szólnak hozzá,majd a kitisztított zacskót visszaviszem,hogy újra fel lehessen használni.Lányok!Hoztam videót és az 5. tökről fotót és a krémlevest is "dokumentálom".
Holnap vendégségbe megyünk a lányomékhoz Julikával és Verával/a barátnőm lányai/.Mondtam,hogy hívjon meg bennünket egy jó kávéra,hiszen Julikáék még nem látták a házukat,pedig már 3 éve kint laktak , azelőtt sokat találkoztak.Együtt nőttek fel.Annyira,de annyira aranyosak Julikáék.Míg a barátnőm élt ,akkor is sokszor jöttünk össze,mióta meghalt, kb 3 hetente.Ők a tanítványaim voltak,majd a kézműves-kirándulós szakkörömbe jöttek, ezután lettem jóban az anyjukkal.Rettentően hiányzik,mert vele lehetett igazán jókat dumálni/beszélgetni/,jó humora volt és bár nem könnyű életet élt,mégis tudott a legkisebb dolognak is örülni.Sokan,még viszonylag jó körülmények között is,állandóan keseregnek.Természetesen nem a rózsaszín ködben látásról van szó.Csak én nem tudok szomorúságban élni,mert akkor annyira szorítja a torkom,hogy majdnem megfulladok.Minden megvisel,ezért most öreg koromra ,mint írtam Dorinának is,igyekszem a lelki fájdalmamat a szívem egy kis kamrájába zárni . Néha előveszem,megtisztelem,mint a koreai sorozatokban a szerettük halálának évfordulóját,majd visszarakom a helyére,hogy tudjak élni és még örülni.
Lányok!Remélem MINDENKI JÓL VAN!Várom a sok jó fotót TŐLETEK!Mindjárt elolvasom mégegyszer mit írtatok a politikai dolgokon kívül , azután beteszem a videót és a fotókat.Ja,még el ne felejtsem!Julika bekerült a BUDAPEST 100 önkéntesei közé,úgy hogy kapott 2 házat,melynek múltját, 2 társával együtt, ők kutatják fel,valamint magát a házat is személyesen bemutatják szept 11-12-én a BUDAPEST 100 keretein belül.Nagyon várom az eseményt,irtó izgalmas olyan szép ,régi házakba bemenni.Gondoljátok meg,ez egy hivatalos "kukkolás" :)) :)) :)) .!!!Most tehát olvasgatok,majd beteszem a....Üdv:Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 26. 12:08

Kezdem a reagálást.
Kata ez olyan jó kép/erről már írtam/,mintha egy vadlúd repülne.Pont min a Nils Horgersson csodálatos utazása a vadludakkal .rajzfilmben.Emlékeztek?Láttátok? Olyan igazi rajzfilm,olyan léleknek is való!
Kép

Köszönöm a fotót Kata. :flower1: :flower1: :flower1:
Tegnap este ittunk 1 kortyot a franci konjakból a párommal,amit ajándékba kapott.nekem erős és nem is ihatok,de finom és megtisztelő is,hogy vették neki.Mondtam is ,nehogy a teájába öntse,mint szokta. :(( :(( :(( Mindenképpen többet fogunk együtt barangolni.Már nincs kiakadva,ha megállok fotózni.Azt mondja magában:
EZ AZ "ASSZONY MÁNIÁJA,HÁT LEGYEN!!! :)) :)) :))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 26. 12:35

Rita:
Megható és aranyos,ahogy elfelejtkezel magadról és Lilykénél anyának szólítod magad.Persze,persze csak akkor van,ha a lányodat helyettesíted.
Oltás.Nálunk már, akik kínait kaptak ,túl vannak a 3. oltáson .Pfizert választottak .Ha nem félsz és nem muszáj,hát ne oltasd be magad!Viszont,ha az ember idősek közé megy,szerintem kell.
Leírom Rita,hogy jártam Lilla lovas játékával.Ő erősen kapacitált,hogy töltsem le itthon és gyakoroljak,hogy tudjunk játszani.Rászántam magam. 5 lépcsőben kell letölteni,egyébként,bizonyos szintig ingyenes játék.Valamit megnyomhattam,kiírta,hogy fizessek be 1250ft-ot 1 hónapra ekkor,korlátlanul játszhatok.Nem akartam szégyenben maradni,mert bár viszonylag türelmesen elmagyarázták ,a letöltést és elbaltáztam.Mondtam a páromnak, szerintem 1250 ft-ot rááldozok..Ő minden nap használja a bankkártyáját,az enyémen le van kötve némi pénz ,kértem adja oda , arról fizessünk és segítsen .Ketten bénáztunk ,nehogy a kártyájáról levegyék fizetéskor a többi pénzt is.Addig vacakoltunk,amíg a képernyőn megjelent a párom titkos bankkártya jelszava a képernyőn.Jól megijedtünk , gyorsan letiltottuk az egészet.Felhívtam a lányom,hogy most mi van?Leszidott minket,mert hiszen elmagyarázták 5x,most meg mit csináltunk.Na-gondoltam magamban-ez volt az utolsó,hogy családtagot a számítógéppel kapcsolatban meginterjúvolok-Ha utalás lett volna,az megy,de már annyi adatot kérnek,hogy ...Tiszta analfabéták leszünk.Megkérdeztem a kutyás ,hasonló korú társaimat,ők is elbátortalanodtak ,csak a boltban fizetnek kártyával vagy az átutalást intézik.Szóval nincs meg nekem a játék.
A lányom még azt is mondta:
-Most már hagyjad anyukám,majd Lilla segít neked letölteni!- :(( :(( :(( :)) :)) :))
Rita!Lillának is ilyen rózsaszínes kisszéke van.Jól tisztán tartható.
Kíváncsi leszek a hobbidra! :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream: :movingflower: Megnéztem a videót.ÉRDEKES!!! :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream:
Lilyke arcocskája erős elszántságot tükröz.Egyébként szerintem változott.Gondolom Ti nem veszitek észre,de "nagylányosabb "nagyon jó ötlet a :flower1: :flower1: :flower1: babakonyha és milyen finom anyagból,igazi fából van a konyhaszekrény!!Tetszik.lett.
Milyen hülyeség ez a hátulról való fotózkodás!Mit fog nézni évek múlva,a fenekét?És fogja tudni ki állt mellette tanúként?
Rita!Itt a boltokban is kiteszik a nem túl friss zöldséget egy nejlomban és le is árazzák.2x kipróbáltam,hiába vágtam ki a hibás részeket,keserű volt a többi.Ez főleg a gombás betegségnél van így.Ha néhány pötty van az almán,az még jó.KÖszönöm szépen a fotókat Rita. :flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 26. 13:06

Kedves Ildikó!Mint írtam,sajnálom,hogy nem sikerült résztvennetek a festésen,de egy jó kis beszélgetés igazán kárpótolt.Ildikó!Nem rendszeresen találkozol a barátnőddel?Tudom fáj a lábad,de azért össze tudtok jönni néha?Könnyű nekem,mert még tudok járni.Fontos,hogy a családunkon kívül is legyen kapcsolatunk.Olyan kíváncsi vagyok/állandóan/ a kertedre.Bár szörnyű dolgokat éltem meg apámnál Sopronban,de volt néhány jó is.Szeretem a dunántúli tájat,a fényeket,a szeleket, a metsző hideget ,a virágokat,a gyümölcsöket.Beleszagolni a tavaszi levegőbe.
Most hogy írom,előjönnek az emlékezetemből az emlékek.A soproni gimnáziumom,az első plátói szerelmem még az általánosban ,minden lány az orosz kiskatonákat bámulta,akik szüretkor segítettek,a gesztenyeszedések, ,ott tanultam meg padlizsánkrémet készíteni,főzni 11 éves koromban,motorozni kismotoron.Képzeljétek,15 évesen azzal mentem a suliba...Tehát Ildikó!Minden érdekel... :flower1: :) Szép napot kívánok!Üdv.Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 26. 13:07

Most hozom a képeket és a videót.
Itt a 4. sütőtök és a szomszédom krémleveséből a kóstoló.Csak kicsit kértem,pedig finom,mert nem laktózmentes benne a tejszín.
Kép[/url)
[url=https://postimg.cc/PvCT12vD]Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 26. 13:20


:-h :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 26. 13:29

Lányok!Bocsánat,de mégegyszer beteszem,és főleg Kata elnézést,ha fáj a csipőd és irritál,de ne nézd !:littlehearth: :)) Azért teszem be,mert vidám és életet sugárzó.hiába nem vagyunk már ebben a korban, helyesek a nők!!!



HOPPÁ KATA!Már értem,hogy miért fáj a csípőd!A táncvégén TE IS FELTŰNSZ!És mosolyogsz!!Kis ravasz!! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :))
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. augusztus 26. 13:40

Jöttünk, láttunk, győztünk, amiért bementünk elintézve! De mire hazaértünk megint hőemelkedés.
Megcsináltam a szendvicseket, mert azt kért, aztán ideültem olvasni, közben meg majszolom a magam adagját.
Jóízűen ráharaptam a paradicsomra, mire fel mint a szőkőár ráfröccsent a monitor talpazatára és a nagyja a billentyűzetre. hát néztem ki a fejemből rendesen! :)) .
Képzeljétek..ha nem nézem meg a DM-ben hogy mennyi tétel van lehúzva, simán átvernek 12oo Ft-al.
2 csmg vécépapír helyett 4 lett lehúzva, de egyet javított de még mindig ott volt egy . Szóltam neki hogy bocsánat, de egy tétellel még mindig több van lehúzva! Kijavították és visszakaptam a pénzt. Még jó hogy nem rohantam annyira, hogy ne vegyem észre a - jelet, így mindjárt gyanút fogtam. Na ennyire észnél kell lenni, mivel fejben számolás nem az erősségem, így csak saccoltam kb mennyi a kiadás. DE a lényeg hogy aztán sikerrel vissza lett fizetve a másik kártyára, így nem kell kamatot fizetnem!
Utána mentünk az egyik kedves pékségünkhöz, de elfelejtettem hogy zárva szabadság miatt mindegyik.
Látta egy hölgy, gyorsan kiszállt a kocsijából odaszaladt a kocsi végéhez aztán hozzánk, és odanyújtott nekünk két nagy töltött kiflit. És azt mondta, hogy reméli nem sért meg bennünket vele, csak látta, hogy egy kicsit csalódottan fordultunk meg. Ők is egy másik pékségből vásároltak. Nagyon szépen megköszöntük, és elfogadtuk. Remélem az Úr hétszeresen visszafizeti nekik ezt a kedvességet.
Nem is ismerem, így aztán már maga a gesztus is nagyon meghatott.
bár én is ilyen vagyok másokkal, hajléktalanokkal, ha látom rajta hogy éhes megkérdezem mit hozzak neki enni, pénzt a legritkább esetben adok.
Útközben meg eszembe jutott, hogy horgolni akartam egy táskát..ki kell keressem a könyvemet, amiből tanultam anno.
:x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Paggy, fantasztikus a komposztod, látod ilyen kellene minden 1o emeletes mellé megbecsülve minden morzsát és fűszálat.
Semmi baj a táncos videóval, örülök hogy más élvezi, és meri is csinálni! Csak gratulálni tudok hozzá!
Kutyóka olyan aranyos a kis pofijával.
Egyéként írod ezt az utalásos dolgot..hidd el én sem értem és nem is tudom megcsinálni, mi több nem is vagyok hajlandó rá! Annyi már az internetes csalás, hogy ihajde! :x :D :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. augusztus 26. 16:36

Sziasztok lánykák!
Még mindig csak bejelentkezek, de benéztem és együtt énekeltem a videóval, hogy : Nils Hooolgersooon, ott repül Márton ludooon.... :))
Aztán a komposztba is belenéztem, meg meghatódtam Kata töltött kiflijein, olvastam Dorina oldalának rendetlenkedését, Ildikó festésével kapcsolatban még tudatlan vagyok, de olvaslak majd vissza benneteket.

Kamra feltöltve 50 üveg paradicsomlével. Ebből csak 30-at kellett most a napokban csinálnom, szerencsére kaptam a sűrűlevű paradicsomfajtát.
Holnap kapok egy rakat szilvát, az illetőnek csináltam tegnap cérnametéltet tanyasi tojásból, ma meg nekünk van begyúrva 10 tojás, azt kezdem mindjárt, de még előtte a mai társasozós csapatnak, ketten jönnek, meg Zoltánék, csinálom a sós stanglit.
Közben Ramos is itt ugat, meg kótyagos is vagyok a kicsi du.-i alvástól, mert még mindig szédelgek kicsit a fronttól.
Viszont lányok a nap hire: Végre olyan a vastagb él állapotom, hogy ma be tudtam gombolni a nadrágom a régit és nem szoritotta a hasam.
Ujjé.... Aranyvessző és borsmenta .....
Most ennyi voltam, rohanok stanglit csinálni, mert Ramos mindjárt éhen akar veszni, jön az öt óra.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. augusztus 26. 20:35

Hurrá Ági is bejelentkezett egy pillanatra, ha elkészült a finomság, küldhetsz ide is! Szép estét!
ezt a borsmenta aranyvessző kombót majd írd le pontosan :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Elfelejtettem írni, hogy nekünk is nagy kedvenc Nils meséje, s annak csináltak egy valami modernebb változatát, ami borzalmas. Ahogy elkezdik már kapcsolom is ki. Ez a régi feldolgozás etalon! Ezt nem lehet überelni! :x
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 26. 21:41

Sziasztok!csak egy pillanatra jöttem,hogy betegyek egy összefoglaló képet a kertünkről,azaz milyen 2021-ben a kertünk?2 kicsi előkert és egy kicsi kupis hátsó kert.
Közben látom,hogy Ágika itt járt.Kérünk képet a soküveg paradicsomról a kamrában!!!Kata!Mi történt Samuval :movingflower: ,hogy megint hőemelkedése van?Paggy %%- @};-
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. augusztus 26. 21:48

Kata! A Nils Horgersson rajzfilm tényleg szívet melengető,olyan valódi!!!
Ági!Köszi az ötletet:Aranyvessző+Borsmenta :flower1:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. augusztus 26. 22:36

Lányok, mivel megint majdnem most végeztem a dolgaimmal, igy gyorsan csak leirom a teát, aztán fekszek le, mert holnap még korán kelek, megyek a piacra.
A Bükki füvesember teájának egy része ez, amit leirtam.
Az egyik biológus vendégem mondta, hogy próbálkozzak a máj miatt a máriatövismag kivonatot tartalmazó
https://www.dm.hu/bioextra-sylimarin-ka ... 01457.html

-t szedtem, vagyis még szedem. - ez két hónapos kúra- ( Van sokféle fajta ilyen készitmény, de ennek a legmagasabb a hatóanyag tartalma és nincs benne szója, ami nálam ki van zárva a konyhából)
Mellé a szintén Gyuri bácsi által kifejlesztett gyulladáscsökkentő keveréket állitottam össze.
Ez: kamilla, cickafark, diólevél, körömvirág egyenlő arányú keveréke. Napi egy evőkanál 2 dl. vizzel forrázva. A csontvesztéses fogamnál letesztelve, gondoltam, ha gyulladás van a beleknél ez jó rá a szilimarinnal együtt.
Jó lett ez a két termék együtt, de nem voltam teljesen tökéletes, igy mivel a kamillás keveréket egy hónapig lehet hazsnálni, áttértem a régen is bevált aranyvesszőre. Eszembe jutott, hogy szintén van keverék, de ez már emésztésre. Viszont az nem volt otthon, igy jobb hiján az aranyvessző mellé 1:1 arányban borsmentát tettem.
Itt a keverék:
https://gyorgytea.hu/gyorgyteak/gyogyte ... utani-tea/
Szeg3eden sajnos nincs boltja a györgyteáknak, csak Pesten legközelebb. Igy én neten rendelem mindig.
Vasárnap lesz két hete, hogy igy iszom és sokkal jobban vagyok. Ebéd után megiszom és igyekszem azért kevesebbet is enni, de nem is kivánok egyszerre sokat.

Mára csak ennyi, hogy aki szeretné az ki tudja próbálni. Gyógyszer és gyógytea között két órának el kell telni!

Képek jönnek majd a kamrából, csak még két nap, hogy bekerüljenek a végleges helyükre.
Vasárnap jön az új szír albérlő, aztán talán szabadabb leszek már végre.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. augusztus 27. 8:49

Drága Ági! Köszönöm hogy ilyen gyorsan válaszoltál. További gyógyulást neked is. Nekem az időjárástól akar a fejem most világgá menni.
Esik, és 14 fok van. Látom a radaron, hogy Zala és Baranya megint kap a jóból. Olyan sok már ez az éghajlati mizéria.
Na meg megint özönvízszerü eső.
Jut eszembe, tudjátok mikor osztrákoknál volt az a nagy özönvíz, pontosabban Németországban, abból Győr is a Duna miatt kapott rendesen. Összeroppantotta a nyomás a nagy Cziráki medencét! Tegnap olvastam a Riportot a Polginktól. Persze az egész környék megszívta, így sokkal többe kerül a felújítása, mi több az egész rendszere védettségének kialakítása. Az Átlátszó meg akkora hazugságokat írt anno, hogy elképesztő. Mivel nem vagyok fenn a doki honlapján,
így csak részleges infóim voltak! Ő már 5o évre előre gondolkodva rendezi a terepeket, s meg kell mondjam remek lesz.
Még azzal együtt is, hogy ugye mi nem érjük meg mire minden elkészül, de a tervek alapján egy nagyon is élhető sziget fog kialakulni egy remek kikötővel, összevont kulturális központtal, egyetemi város résszel, stb. szóval csak azt sajnálom, egy kicsit, hogy nem vagyok sokkal fiatalabb, hogy minél többet láthassak és használhassak ebből a fantasztikus beruházásból.
Na megyek is, mert reggeli, aztán majd meglátjuk hogyan tovább! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 91 vendég