Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. március 14. 10:10

Sziasztok Lányok és Elthan!
Szép napot mindenkinek! Lassan de biztosan jön már a tavasz, de azért még megpróbálja tél tábornok berúgni az ajtót..

Paggy, köszönöm a pixet! csodás lett az a virág! Amikor megláttam úgy megörültem, dupla öröm, hogy tényleg jól sikerült!
Az a szerencse, hogy éppen volt annyi időnk, hogy lekapjam azt pár virágot s jött a busz, hiszen akkor mentünk a gyámügyre!

Igen én is megláttam azt a könnycseppet a szemében, már nem is emlékszem hogy miért, talán a szél belekapott a szemébe. ezért nem mindegy mekkora a szél ha ki kell mozdulni, mert könnyen kihozza a szeméből.
Paggy, jót derültem az állatkáidon, naná hogy kihasználják, de öröm látni, hogy mekkora az összhang közöttük! :flower1: :littlehearth:
Lilla nagyot nőtt, a tábla elérésén látszik igazán. A hajzuhatag meg csodás mint mindig. Az egyik képen szomorúnak látom, a másiknál meg csodás Csokival.
Örülök hogy javulás van a bordáddal, de a lábadra most fokozottan figyelj. Most én is kenegetem mindkettőnkét.
Most megyünk fürödni, aztán tizórai. egy kis pihenés aztán megyünk boltba, nem is tudtam hogy ma hétfői nyitvatartás van.

Csak lisztet akarok venni, mert pont annyi van ami a liszttartóban van. s utálom ha nincs két - három kiló tartalék!
Persze a gyümölcsöt nem hagyom ki. Délután joghurtos almatortát akarok csinálni!

Ági, örülök hogy gyógyulgat a kezed, a süni videója meg nagyon édes, milyen nyugalommal eszik, pontosabban csemegézik. :D

De jó hogy hoztál híreket a záhonyi munkákról is, bizony nagy munka a rengeteg gyerek a sok mindennel együtt is! De odateszi magát a Gyülekezet egy emberként.
Ő az a kishölgy a nyuszival aki a Hetekben is benne van:? Volt egy kis aranyos összeállítás, hogy a menekülők mennyire nem hagyják magukra a kedvencüket.
Van akit az itthoni állatkertben adtak le mert mentek tovább Németországba.
Sajnos egyébként sok a rejtett covidos közöttük, hiszen nincsenek oltva! S többen eleve betegen jöttek át. Most már mindegy, itt minden gyógyszer és egész segítséget megkapnak.

Valahol olvastam, azt a kérést is, hogy jól gondolja meg valaki, hogy befogad e családot, mert addig amíg nem rendeződnek a helyzetek itt kell maradniuk. s a menekülési sokk után meg a biztonságosnak vélt helyről kidobni meg nonszensz.

Nem tudom az a kislány megtalálta e a családját. Mennyi egyéni tragédia van, mégis muszáj mosolyt csalni az arcukra, és reményt nyújtani! Lélekben ott leszek a felvonuláson!
A baloldali képviselők egyik másik tagja meg még mindig Brüsszelben ellenünk dolgozik, nekik semmi sem drága!
Már vinnék bele a mieinket a háborúba! :-q x_x :-ss Micsoda aljas söpredék! :-w
A fenenagy uszítókat kellene az első sorban bedobni az oroszok ellen..aztán nyirvákoljanak!

Na mennem kell..
Jut eszembe Paggy, azt a videót én is láttam, hát visitottam a nevetéstől, annyira tetszett! JÓL beszólt a nyugatnak!!!!!
Először meghökkentem, aztán végig élveztem. Újra meg fogom nézni, mert szerintem is fergeteges!
Na az előző mérgelődésemre éppen jól is jön az újra nézés, :)) =)) :)) =)) :)) =))

Szép napot mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. március 15. 7:32

Lanyok!Elaludtam igy elmarad az unnepi nehany mondat Nyary Krisztian Marcius 15 maskeppenbolValtozatlanul nagyon ajanlom hogy a par hozzaszolassal elobb betett Spirit Fm radio linkjet nyissatok meg hiszen ez az unnep megerdemli es szuper ahogy mesel rola.Nem delutan hanem 11 kor megyunk a lanyomekhoz.Csinaltam egy bazsalikomos limetortat.Picike de isteni.Lefenykepezem de csak delutan tudom betenni mert meg sok a dolgom.Szep unnepet es jo napot kivanok!Paggy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. március 15. 10:18

Sziasztok Kislányok és Fiúk!

Reggel hatkor azzal örvendeztetett meg a lányom, hogy Anglia hivatalosan eltörölte a belépéskor, és a
megérkezéskor kötelező teszteket. :D Mivel a hazajövetelnél se kell már, ez azt jelenti, hogy kb.
100 ezer forinttal több marad a pénztárcámban. Tavaly több, mint 140 ezer forintba került a három
teszt (nem volt benne a repülőjegy ára), azóta már az angol tesztek olcsóbbak lettek (a magyar nem)
így jön ki a kb. 100 ezres spórolás.

Azt is mondta a lányom, hogy Angliában, aki magához fogad ukrán menekültet, az 350 fontot, mai
árfolyamon átszámítva 155 ezer forintnak megfelelő összeget kap támogatásként.

Paggy, sajnos én nem értek egyet azzal, amit az orvosod vagy a dietetikusod javasolt neked, de megértem,
hogy bízol bennük, ezért azt teszed, amit ők mondanak. Csak remélni tudom, lesz javulás az állapotodban.

Szóval holnap derül ki, hogy felvették-e Lillát? Drukkolok, hogy jó hírt kapjon!

Olvasom, hogy kék és zöld a lábad. Még egyszer megállapítom, hogy nagy szerencséd van, hogy nem tört
el az eséstől. #:-s :ympray:

Hű, de nagy cica-kutya egyetértés van nálatok! Nagyon aranyosak!

Lilyke rohamtempóban fejlődik, de ez a természetes egy "nagy" kétévesnél. Egyre több szót tud kimondani.
Az angol van túlsúlyban, de erre számítani lehetett. A bölcsiben csak angol szót hall, otthon meg csak
Zsuzsi, és én beszélünk hozzá magyarul, meg a fiam, ha átmegy hozzájuk.

Három hét múlva, április 8-án fogok menni. Már nagyon várom!

Ági és Kata is írt Lilláról, valószínűleg fényképet tettél be róla. Én már nem látom sajnos.

Tudom, jó érzéssel tölt el, hogy mész segíteni. Remélem, olyan dologgal bíznak meg benneteket, hogy
hasznosnak fogod érezni magad. Ne félj a covidtól! Alkalmazd azt a stratégiát, amit én szoktam. Ne gondolj
a covidra, tégy úgy, mintha nem létezne. Persze legyen rajtad maszk, de ennyi.

Kata, tegnap reggel én is eltörtem a legkedvesebb zöld tálkámat. Sajnos eleve csak egy volt belőle.
Apróság, mégis annyira sajnálom. Ez volt a zabkásás tálam, de mást is ettem belőle. Pont jó volt a
mérete számomra. :( Reggel fél hatkor történt az eset, úgyhogy az alattam lakók is mondhatták a
magukét.

Ági, nem akarok vészmadárkodni, de én csak egyszerűen "lereszeltem" a jobb hüvelykujjamat az első
és a második ujjperc hajlatánál, de bizony még mindig érzékeny, pedig ez még Angliában történt.
Répát reszeltem egy sima négyoldalú reszelőn, amikor megcsúszott a répa, én meg nagy erővel
végigszántottam az ujjamat a reszelőn.

Az azért nagyon jó, hogy megtaláltad a módját, hogy tudj gyorsítani a gyógyuláson. Ha bevált, alkalmazd!
Te érzed, mi a jó neked, illetve a sebnek.

Nekem megy a videó. Mentett sünike nagyon édesen ropogtat. :D Van valami baja, hogy otthon
tartjátok?
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. március 15. 10:18

Micsoda meglepetés volt meghallgatni ezt az interjút Görög Zitával. Nem volt vele szemben semmilyen
prekoncepcióm, de azt nem gondoltam volna, hogy a második férje előtt még pasit is úgy választott,
hogy tesztelte, hogy viselik el azt, hogy ő az erdőbe jár hajléktalanokat etetni. Természetesen a mostani
helyzetben is helytáll, viszi a gyerekeit is, hogy ne csak a szépet lássák az életből, és persze ő is befogadott
egy családot egy rövid időre. Nagy élmény volt hallgatni!

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. március 15. 11:07

Tegnap a nászoméknál voltunk sütögetni. A fiam és a menyem is ott volt természetesen. Sült zöldségeket
ehettem volna tortillával, mint tavaly, de az én számomra túl későn kezdődött a grillezés, így én itthon
ebédeltem 12-kor. Ha nem is ettem velük, nagyon jó volt dumcsizni.

A fiam a nagy grillmester. Nagyobb örömet okoz neki sütni, mint enni. A nagyon megsült szárnyak a menyem
nagyapjának készültek. Ő így, ilyen égetten szereti (ekkor még mindig nem engedte leszedni őket, még
feketedtek tovább) x_x Ez egy pillanatkép, háromszor lettek feltöltve a rácsok különféle dolgokkal. Kicsit
túllőttek a célon. Ma se kell főzniük. :-o

Kép

Kezd virítani a juhar és a som a lakótelepen. Vége a télnek. Hurrá! Ezt az időszakot már szeretem.

Kép

Kép

Ma második napos a lilakáposzta mikrozöld. Fél napot áztak a magok, most már csak az aljuk van vízben, a
felső részüket spriccelem. Még le vannak fedve, de pár nap múlva fényre kerülnek majd. Remélem, ez is
olyan jól sikerül, mint a daikon retek.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. március 15. 11:39

Az Auchanban találtam egy egy hajszál híján teljes értékű pitát. Csak a dextróz (szőlőcukor) ront a képen,
viszont az összetevők felsorolásánál az utolsó helyen áll, ebből az következik, hogy nem sok van benne.
Vettem egy csomaggal. 500 forint körül van az ára és öt darab van a zacskóban. Mivel nem túl nagy méretűek,
nem sok minden fért a zsebbe, ezért inkább megtöltetlenül ettem a zöldségek meg a tofu mellé. Így egy is
elég volt ahhoz, hogy jóllakjak.

Ez a pita nyáron fog nagyon jól jönni, amikor itthon lesznek a lányomék.:D Úgy tervezzük, hogy sokat fogunk
csavarogni, egy dologgal kevesebb, ami miatt a konyhában kell időzni.

A pita már elő van sütve. Csak pár percre kell betenni a sütőbe vagy a kenyérpirítóba, de úgy, hogy előtte
vizes kézzel meg kell simogatni a tetejét.

Kép

A tányéron salátakeverék, bébispenót, paradicsom, kápia paprika (mind a négy le volt értékelve), csíra, sült
füstölt tofu, hummusz, és a pita van. A salátaöntet szójajoghurt, inaktív sörélesztőpehely és hummusz keveréke.

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. március 15. 17:43

A választási kampány véghajrájában a Fidesz és az ellenzék is erődemonstrációt tart nemzeti ünnepünkön....
Szegyentelen es borzalnas hogy meg ma is kulon unnepel az orszag jobb es bal oldala.A beket mindnyajan akarjuk es nem csak az oriaskokardas szentseges alkereszteny magyarsag.A kereszteny a krisztusi szeretet nem a magamutogato zaszlothurcolo masokat kirekeszto.
emberek. Kenytelen az az ember, aki nem ilyen modon szeret ,elvonulni.Bekemenet, de kikkel?Magyarorszag tobbi polgara nem a beket akarja?Szomoru vagyok, amikor latom ezt a tomeget.Sopredek - irtad Kata.Lehet,akkor a sopredekhez tartozom-de hat ez van.Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. március 15. 18:05

Szeresse Istent,aldozzon neki,imatkozzon ^:)^ ,de hogy jon ahhoz hogy kisajatitsa a magyarsagot!?Nem erdekel hogy kik a hiteltelenek a bal oldalon.Ne hurcoljon zaszlot kulon egyik oldal se!Szegyentelenek!A ket orszagos unnepet erre felhasznalni ezekben az idokben????
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. március 15. 19:12

A fenti 2 hozzaszolasommal be szeretnem mutatni /foleg magyarazni magamnak/hogy megertem miert. irta Whitebamboo ,amit irt.Az elso reakciom nekem is az volt Kata : :flower1: "sopredek"kifejezesere, ehhez meg jott a mai szamomra irritalo kulon bekemenet .Ezert irtam amit.Amugy mindenben van igazsag.Tenyleg jo ,hogy kimaradunk a haborubol ,mint ahogy Orban mondja,de ugy erzem, mas dologban is ezt tennenk.Aki mindig csak meg akar uszni, akar mas karara is.Irok egy peldat.Anyukam adossagot hagyott maga utan teves konyveles miatt.Ha lemondunk az oroksegrol ,jelen esetben a hazrol, amiben a sogornomek laknak, akkor nem kellett volna eveken at fizetnem.Engem csak felig erintett a dolog.Kimenekulhettem volna ,mint ahogy sokan tanacsoltak, de annyi mindent kaptunk anyukamtol,annyire rendes volt mindenkivel ,hogy bar rossz viszonyban volam a sogornommel, nem tehettem meg ,hogy lemondjak a negativ oroksegrol.Tehat neha muszaj a nehezebb utat valasztani.Viszont utalom az alszentseget is Keresztenynek mutatom magam es kozben lopok.... megszolom a masikat.Tehat ,ha kiengedem a haragomat, akkor ilyeneket irok ,mint fentebb.De sohase engedjem ki?Most nem csak rolam van szo?Most verekedjenek ossze az emberek mint par eve marcius 15-en a nyugdijasok?
Ha az lehetne, hogy persze maskepp gondolom mint Te, de valamiben megallapodnank. Pld.ahhoz nem nyulunk ,amikor mi kerulunk hatalomra ,akkor se,mennyivel epitobb lenne!.Sziasztok.Hamarosan jovok olvasniaggy
Kata sokmindenben el tudom fogadni az erveidet csak a sopredek nekem tul eros mint ahogy en meg azt irtam gyavak vagyunk mi magyarok vacakok.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. március 15. 20:13

Sziasztok!
Csak bejelentkezek, mert ülve alszom ela gép előtt.
Mindkét pasim lebetegedett. A fiam hétvégén, mert ő ugye önfejű és rövidnadrágban megy el edzeni, ott meg hideg vizet iszik, mert az volt. Gégegyulladás, ügyelet, klinika...
Ma a férjem modnta fel egészségileg, mert ő meg a minuszokban Ramos miatt kinyitotta az ablakát éjszakára és elfelejtette becsukni, mert elaludt. Amúgy is borzalmasan fázós. Ma ő is a klinikán volt.
Itt a sünike, Ramos, meg saját magam, ma dolgoztam is, igy totál lefáradtam és még nincs vége a napnak.
Legyetek jók!
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. március 15. 21:53

Sziasztok.
Gondoltam, hogy ez lesz a mai napon. Békemenet? Olyan még soha nem volt. Március 15-én soha nem szoktunk kivonulni. Most sem kellene, kellett volna. Ma amikor az ország szét van szabdalva, "ember embernek farkasa" vonultatni az embereket. Ők meg belemennek- Egymás ellen fordulva. Nem bízhatunk meg senkiben sem. Nagyon nagy a gyűlölet. Méghogy kereszténység? Nem járok templomba már régóta. Ott is csak a politika. Otthagytam, megvan az Istenháza bennem. Néha így is vitám van magammal.
Söpredék? Kik azok? Mit tesznek? Igazi keresztény, istenhívő ilyen szavakat nem használ. Minden szétválasztott oldalnak mást jelent . Mindenki különbnek érzi magát a -pártállása szerint- a másiknál. Szóval ne ragadtassuk el magunkat, hogy mi vagyunk a legjobbak, és mi tudjuk a tutit. Az ősi ösztönök nagyon működnek, de régen csak az erdőkben gyümölcsöket gyűjtögettek. Ma már??????
Össze kellene fogni, és egymást segíteni. Az én kívánságom lenne, egy pártatlan, emberpárti ember lenne aki se ide, se oda nem tartozna, persze ezt is megennék kannibál módjára, és mindenbe belevinnék, csakhogy elrontsák.
Ja és 10-én hallottam felettünk a nehéz repülőt, ami valami irtózatos nehezet szállított, meg lehet különböztetni hangról és nagyon lassan haladt. Lehet, hogy az volt a bombás repülő?
Na gondoltam is, nevem napján mi esik le fentről.
KÖSZÖNÖM SZÉPEN ITT IS A KÖSZÖNTŐ SZAVAKAT. :littlehearth:


Más: Rita annyira szépek az ételeid, ezt kellett volna valami nagy tacepaóra kirakni háttérképnek, vagy táblácskán vinni.
Még mindig nem csíráztattam semmit sem, majd meglesz. Hummuszt már csináltam, piritóson ettem. A második amit csináltam, az nagyon fokhagymás lett.
Ági! Mi lesz a sünikével. Mit eszik? Valahol azt olvastam nem kell neki tejet adni, eddig azt hittem kell.
Rita annyira átfutott rajtam valami rossz érzés a sárgarépa reszeléskori baleseted miatt. Nemsokára mehetsz újra Angliába drága Lilykédhez. Fél év lesz megint?
Paggy az állatkáid nagyon eszesek,tudják, hogy stikában felmehetnek az ágyadra, biztos jót aludtak ott. Remélem te is jobban vagy már a nagy esés után. Még mindig nem találtam meg azt a hsz-t amiben leírod hogyan történt. Majd visszakeresem.
Húsvétkori hozzánk is jönnek babák. Várom őket. Bár másfél- két éve már nem láttam őket. Vagyis az egyiket egyáltalán nem, mert ő közben született.
Ágikám az ujjad gyógyul-e? Mi van a festéssel? Én most kettő kicsit festettem, egyiknél igazán csak olyan impresszionista ecsetvonásokat csináltam. Még gyakorolni kell. Tegnap kaptam három Munkácsy ecsetet ajándékba. /lehet kis m-mel kellett volna írni.
Mindenkinek szép jó éjszakát kívánok.
Senkit sem akartam bántani, csak mindig álmom volt egy EMBER, aki pártatlan. :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. március 16. 7:05

Ildiko!Csatlakozom a kivansagodhoz:EGY EMBER ,AKI PARTATLAN ,vagy legalabb kozepen all, azaz megerti mindket oldalt .Sot megprobal ebbol is ,abbol is kivenni nehany fontos dolgot.Egy ember ,aki osszebekit!!!Ehhez az kell, hogy ne legyen egyeni erdeke a gazdagodas.Ha feltorekvo, aki az eddigi elitet le akarja valtani ,persze hogy tortet, elutasit ,osszeugraszt, ha a regi elit ,dehogy engedi az ujat maguk koze.No ,de akkor honnan jojjon?Az ertelmiseg mar regen vette a kabatjat es nem kozoskodik a neppel.Snassz neki ez a sok hoborgo.Bar en nem tartozom senkihez sem ,nekem is szornyu a sok vonulgatas.Talan igaza van Orbannak, ha az emberek a focimeccseken kiordibalnak ,kigyulolkodnek magukat ,talan a normal eletben hajlananak a kompromisszumra.Tenyleg ,gondoljatok el ,mennyivel jobb volna!!Am, ahhoz jo foci kene.A jo focihoz pedig-most itt okoskodom =)) olyan gyerekek ,akik meg szeretnenek rengeteg munkat beletenni abba, hogy jobban menjen.A mai vilagban ,hol vannak ilyen gyerekek?Mindnyajan jobban elunk ,igy dehogy kinlodunk!En se!!!Na most megyek ki a kutyaval.Remelem, a vilag megvaltodik az en "bolcsessegem"nelkul! =)) sziasztok.Paggy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. március 16. 8:32

Nekem örül a szívem, mert Miskolcon egy gyűlöletmentes, kampánymentes, vidám, boldog, pártatlan,
örömteli, szórakoztató családi ünneppé alakították át a hosszú hétvégét.
13-14-én az ünnephez kapcsolódó és nem kapcsolódó programok voltak. 15.-én voltak a beszédek,
koszorúzások, de utána folytatódtak a családi programok, viszont ezek valamilyen formában kapcsolódtak
március 15.-hez.

A beszámolók és fényképek szerint reggeltől estig nagy volt a nyüzsgés a Főutcán és tereken (mind a
Főutcáról nyílik). A miskolci fb csoportokban egy csúnya szót vagy becsmérlő megjegyzést se hallottam,
annyira mindenkié volt ez a három nap. Együtt ünnepelt mindenki, nem volt különcködés. A jelszó ez volt:
"Legyen béke, szabadság és egyetértés!".

Ez volt az oka, a háromnaposra bővített ünneplésnek:
"Két év óta nem volt ekkora méretű rendezvénye – a fesztiválok városaként is számon tartott – Miskolcnak.
Korábban minden évszakban megrendezésre került egy-egy olyan, többnapos zenés esemény, amely találkozási l
ehetőséget nyújtott az embereknek. A koronavírus előretörése azonban megakadályozta a Kocsonyafesztivál,
az Operafesztivál és a Sörfesztivál megvalósítását. Ezért döntöttek úgy a szervezők, hogy “Szabad Miskolcz”
néven március 13-14-én tartanak egy nagyszabású zenés-kulturális programsorozatot, ami képes újra életre
kelteni a belvárost, és egyfajta előfutára is a nemzeti ünnephez kapcsolódó hivatalos ünnepségnek."

Minden igényt kielégítő programok voltak, a népzenétől a rockzenéig, a mesejátékoktól a népi játékokig.
Lehetett enni, inni, pénzt költeni...

Én vasárnap délután, a hivatalos ünnepség után jártam a Főutcán. Eredetileg csak a szokásos menőkémet
akartam letudni, de ott ragadtam egy időre a Szent István téren. A forradalomhoz szorosan és lazán kapcsolódó
népi gyermekjátékokat lehetett kipróbálni. Öröm volt nézni a sok gyereket és a szüleiket. Szerencsére az
idő is kegyes volt a miskolciakhoz. Mindhárom napon jó melegen sütött a napocska.

Ez volt a program 13.14-én. Ingyenesek voltak természetesen:

Spoiler: mutasd
03.13. vasárnap

Szent István tér – forradalmi bulinegyed
18:00 Kerekes Band
20:00 Bohemian Betyars
22:00 Paddy and the Rats

03.14. hétfő

Széchenyi utca
14:00 Forradalmi menet a Villanyrendőrtől a Szent István térig​
14:00-18:00 Zenés gyerekműsorok, kísérőprogramok (Szent István tér, Városház tér, Erzsébet tér)
14:00 Góbé zenekar, Cimbaliband, Szinvavölgyi Néptáncműhely, Császta Néptáncegyüttes
Szent István tér – forradalmi bulinegyed
18:30 The Sign
20:00 Brains
22:00 Hooligans

Városház tér – gyermekek mesés tere
14:00 Zámborszky Eszter „Nagy idők, nagy hősök” – gyermekműsor
15:00 Guliba társulat – „Csípd meg, fogd meg, eredj utána!”– népi mesejáték
16:00 Csodamalom bábszínház Toborzó – interaktív gyermekfoglalkoztató
17:00 Bárdos Zsuzsanna Föl, föl vitézek! – népdalok és népi játékokErzsébet tér – kézműves portékák vására
14:00-18.00 Helybéli termékek – minden, amiből még Petőfiék is vettek volna
Talpalávaló: Agyagbanda, Számadó zenekar

Szent István tér – huszártábor
14:00-18.00 Tábori élet bemutató – lovakkal, huszárokkal
14:00-18:00 FORRADALMI JELENETEK, NÉPI GYERMEKJÁTÉKOK, KISMESTERSÉG-BEMUTATÓK, GASZTRONÓMIAI FOGÁSOK
15:00 órától FORRADALMI VÁROSNÉZŐ SÉTA indulás a Szent István térről


Nem mindig tudom ezt elmondani, de most nagyon büszke vagyok a városra, ahol élek. Nagyszerű érzés ez!
Hozok majd fotókat is!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. március 16. 9:06

sziasztok Lányok és Elthan! Látom kiütötte a biztosítékot a "söpredék szó". Nem az átlagemberre gondoltam, egyébként jogos megállapításomat! Hanem arra a fajta összeborulásra ahogy a DK - MOmentum művel, Gyurcsánytól MZP-ig, a nácikarlengető agyonmosdatott hazug és demagóg hozzáállásuakra! akiknek semmi sem drága! De a saját gyerekét és unokáját nem de a másikét elsőként küldené a frontra, közben meg ki sem tudja mondani hogy hivatásosok!
De ők sem azért azok hogy gyilkolni tanuljanak! Viszont meg kell védeni az országhatárainkat.
Nem tudnak különbséget tenni az ország érdeke és a nyugat genderőrülete és a többi között.
Mondj csak egyet, amiben a baloldal Szanyi kivételével /tisztelem is ezért!/ meg egy két embert a baloldalon. aki bármiben is a kormányt támogatva segített volna az eddigi időben.
Csak Áskálódtak fake híreket gyártottak, s nem is akarom sorolni mi mindent műveltek Brüsszeleben. Cseh meg a milliárdokat a többi mindennel együtt mi volt amit nem torpedózott meg, vagy nem lopott el? Vagy Iványi.. micsoda gazember!
Mik vannak mögöttük?! Hányinger. S igazából nem az embert utálom, bár egy kicsit már azt is... hanem az összes olyan cselekedeteiket, amiket a kormányra ken, miközben ők követték el!! Ez nem söpredék?! Családon belül már kitagadta volna őket minden jóérzésű ember.. Sajnos van a jobboldalon is egy két jómadár!

Nekem nagyon tetszett a békemenet ahogy a beszéd is! Szerintem korrekt volt! Nagyon tetszett megemlékezések sok sok színes forgataga is, a sok család, a mosoly az arcokon, a határon túli magyarok részvétele is. Ilyenkor egy kicsit úgy érzi az ember, hogy kitágul a szív az örömtől. A megemlékezés mellett odaálltak a jó ügy mellé!

MZP-nél meg lassan már lejjebb nem is lehet menni! akit végig lehetett sérteni már vérig sértette!
Nagyon veszélyes és felelőtlen mindenben a megnyilvánulása.. egy pozitív dolgot sem tudok vele kapcsolatban megemlíteni!

Nem is vagyok hajlandó foglalkozni vele!

lapozzunk!

Rita, nagyon szépek a csírák! Milyen jó hogy már össze lehet jönni! Egyébként a vírus sajnos nem ment el, sőt, sajnos a sok menekült között szép számmal vannak betegek is! Milyen jó hogy itt legalább most kapnak ellátást!

Gondolom már te is visszafelé számolod a napokat, s Várod Lilykével és a kinti szeretteiddel a találkozást!
Nagyon várom hogy végre vége legyen ennek a háborús időszaknak, és a tárgyaló felek végre az asztal mellett oldják meg a problémáikat!

Ági, hogy van az ujjad, és hogy van a süni? Volt e mostanában a kiképző?
A férfiaknak gyors gyógyulást, és neked is minden téren!

Ildikó, ha majd lesz egy kis időd és kedved, majd kérünk szépen a virágzó gyümölcsfákról is képeket! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1:

Éva, Elhtan , mi van veletek? :-o @};- :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. március 16. 9:24

DE jó lesz Rita, én is nagyon várom a képes beszámolót is, én is élveztem igaz tévén keresztül a sok sok családi programot.
Samuval sajnos nem lehet kimenni olyan helyekre ahol nagyobb nyüzsgés és zaj van.! Így minden jóról lemaradunk!

Pedig GYŐR is a fesztiválok városa is többek között.
Ma kenyeret kell készítenem..irány a konyha.!

Mindenkinek szép napot, ma nem lesz itt szép idő sajnos, de a pénteki képeket majd hozom... :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. március 16. 9:27

Kata, a politikában nincs egy igazság. Ez nem olyan, mint a matematikában a 2+2=4 igazsága.
Itt minden szereplő úgy hajlítja az igazságot, hogy neki jó legyen, és az a hatalomba kerülését,
vagy a hatalma bebetonozását szolgálja. Ha a politikában csak egy kicsit is közel akar kerülni
az ember az igazsághoz, akkor több irányból kell tájékozódni, mert az biztos, hogy valahol a
kettő, három, négy... oldal véleménye között kell keresgélni, ezek esszenciáiból kell leszűrni
a következtetéseket. Ha nem így teszünk, nagyon egyoldalú lesz a látásmódunk.

Röviden is leírhattam volna a fentieket: nem szabad mindent kritika nélkül elhinni, amit a
médiumok elénk tálalnak, és ez most nemcsak a politikára vonatkozik.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. március 16. 9:28

Most töltögetem fel a képeket. Mindjárt hozom.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. március 16. 9:38

Ovisok munkái. Annyira cuki némelyik, főleg az utolsók. Kiscsoportosok alkotásai lehetnek.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Népi játékok: próbáltam olyankor fotózni, amikor nem volt gyerek a közelben, de ez nem mindig
sikerült. Olyankor a szokásos módon, sutyiban készültek a képek. :))

Spoiler: mutasd
Nagyon nevettem a minigolf tanyasi verzióján. Egy gémeskútba kell beleütni a labdát. :))

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Az első képen a huszár kardjára kellett tudni feldobálni karikákat, a másikon a fejére egy zöld
kalapot.


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. március 16. 9:51

Ági! Eddig és ne tovább! Ez jutott eszembe arról, amit írtál a férjedről és a fiadról. Most már bőven
megvolt a "három a magyar igazság, és egy a ráadás"!

Azt kívánom, hogy évekre messze elkerüljenek a betegségek és más bajok! És természetesen mindenki
a lehető leghamarabb gyógyuljon meg a családban!

Ildikó, a grillezésre elvittem az összes mungobabcsírát. Nagy sikere volt. Nekem így most épp nincs semmi
itthon, ezért várom nagyon a lilakáposzta mikrozöldet.

A hummuszba, ha tenni akarsz fokhagymát, akkor inkább a fokhagyma port használd. Attól nem lesz vad
fokhagyma íze. Én imádom a fokhagymát, de nyersen nagyon erőszakosan el tud hatalmasodni az ételen.

Mindig leírod, hogy festettél valamit, de nem mutatod meg. Légyszi tedd ki, hogy mi is lássuk!

Nem, csak öt-hat hétre megyek Angliába. Akkor azért mentem fél évre, hogy Lilyke ennyivel később
kerüljön bölcsibe. Többször akarok menni rövidebb időre. Akarok menni ősszel és karácsonykor is. Amióta
kint vannak a gyerekek, azóta nem tudtunk együtt karácsonyozni.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. március 16. 10:08

Kedves Lányok!10 perc múlva indulok önkénteskedni.Előtte viszont beteszem ezt a cikket.
A nászasszonyom ,aki orosz,mesélt tegnap az ukrán nácikról.EZT HASZNÁLJA FEL PUTYIN.Való igaz,hogy IGENIS léteznek,léteztek náci katonai alakulatok Ukrajnában és járőröztek Kijev utcáin,valamint a parlamentben is van képviselőjük.Igaz az is ,hogy jópár orosz embert megöltek.Beteszem a cikket,csak azért hogy tájékozottabbak legyünk.Aki tud róla,ne vegye tudálékoskodásnak tőlem!Üdv.Paggy
https://24.hu/kulfold/2022/03/14/azov-l ... jobboldal/
......a világ fehér fajait egy végső keresztes hadjáratba vezesse a szemiták vezette alsóbbrendű fajok ellen......
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. március 16. 12:01


Most hallgatom fantasztikus..olyan józan! :D
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. március 16. 12:02

jövök majd olvasni!! :x

Nagyon tetszett!!! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :))
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. március 17. 10:48

Sziasztok!Nagyon tragikus a helyzet menekultugyben.Annyira sajog aa szivem!3Csaladnak segitettunk eligazodni.Alig kaptam levegot a szomorusagtol amikor hallgattam oket.Megyunk hetente.Nem tudok gyakrabban mert mar nem birom el a Csoki mellett.Jovo heten kulon csaladokhoz kerulunk.Gyerekeket kell majd elvinni oviba ,iskolaba,majd ertuk menni.Akkortol amikortol a szulok munkat kapnak.Tobb ugyanilyen oregcsaj van velem,beosztjuk a munkatSziasxtok.Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. március 17. 12:10

Kedves Paggy, sok erőt ehhez a munkához is, mert ez mind fizikailag mind mentálisan erőt kíván.
Meríts erőt és vidámságot abból hogy tudsz személyesen is segíteni, és hosszabb rövidebb távon is segítség leszel.
Remélem a gyerekek is hamar beilleszkednek, a felnőtteknek is erőt kitartást és jó egészséget kívánok! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. március 17. 16:55

MINDENHOL UGYANAZ!!!
https://www.feol.hu/helyi-eletstilus/20 ... ott_a_03_n
És ,amit már nagyon régen ismerünk.
https://igazgyongyalapitvany.hu/rolunk/tortenetunk/
...Történetünk
L. Ritók Nóra, az Igazgyöngy alapítója friss diplomás tanárként egyik első óráján azzal szembesült, hogy az egyetemen szerzett tudása nem lesz elég egy olyan osztályban, ahol a gyerekek többsége hátrányos helyzetű, túlkoros – egyszóval: problémás.

Egy kevésbé elhivatott pedagógus talán felemelte volna a hangját, hogy figyeljen rá ez a csapatnyi „macerás” gyerek, akiket általában mindenki került vagy elutasított, hiszen ilyenkor már nehéz beavatkozási pontokat, motivációt találni. Nóra ezért fogta magát és elővette a másik szenvedélyét: leült rajzolni. Mivel kézenfekvő megoldás volt, a gyerekeket kezdte el rajzolni, akik először csak meglepődve nézték az elkészült rajzokat, aztán megdicsérték és végül kedvet kaptak, hogy ők is csináljanak valamit.

Elkezdődött a közös munka.
Spoiler: mutasd
Olyan feladatokat talált ki, amelyek hamar sikerélményhez juttatták a gyerekeket, ami nyilván azzal járt, hogy jól érezték magukat az órákon, ezért már szívesen mentek a délutáni szakkörre is. Nem az volt a cél, hogy művészek távozzanak a foglalkozások után, de a művészet eszközeivel kellett előcsalogatni a hatékonyságot, az odafordulást.

A jelenlegi munkánk alapjait jelentette ez a felismerés: a rajz, az alkotás nemcsak a vizuális kommunikáció miatt fontos, hanem annál sokkal lényegesebb személyiségfejlesztő folyamat, amelynek hatása minden tevékenységben megmutatkozhat.

1999-ben Berettyóújfaluban me2009-ben meg is találtuk azt a települést, ahol kiépíthettük az Igazgyöngy-modell összes elemét, a pilot programunkat. A helyszín Told, ami egy nagyjából 270 fős zsákfalu az ország keleti határánál. A lakosság több mint 70 százaléka roma származású, akik egy része romungro, másik része oláh cigány, vannak betelepülők, és őslakosok, így már csak egy csoporton belül is óriási ellentétek feszültek.

A mélyszegénység és a roma integráció összes problémája halmozottan jelent itt meg, a lakhatási szegénységtől a bűnözés különféle formájáig, mint a lopás, az uzsora, az illegális áramszerzés, vagy a prostitúció. Nagy volt az iskolai lemorzsolódás, gyakori a korai terhesség, szinte teljes körű a munkanélküliség. Az életet a nélkülözés, az elzártság, az agresszió, és a jövőkép nélküliség jellemezte. Az elmúlt években viszont minimalizálódtak a rendőrségi beavatkozást igénylő esetek, megjelentek a kártyás villanyórák, beindult a kertprogram, és a társadalmi vállalkozás, a 2012 óta működő tanodánk hatására kevesebb a kimaradó és évismétlő gyerek, és már évek óta nem szült 18 év alatti lány. Az Igazgyöngy munkahelyteremtő, közösségformáló erőként több helyi munkatársat alkalmaz, az alkalmi munkavállalók száma is egyre nő.galakult az Igazgyöngy Alapítvány, és 2000-ben megnyitotta kapuit az Igazgyöngy Alapfokú Művészeti Iskola.

.....

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 62 vendég