Van képem hozzá

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2674
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. május 25. 19:00

egyik este kiültem Ramoshoz beszélgetni.
Ez lett belőle =))



csak hogy lássátok a különbséget. Ilyenek voltak a rózsáim:

Kép

A Borbás Marcsi féle foszlós kalács

Kép

Paggy, igértem a könyvből részletet:
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2674
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. május 25. 19:03

Ó, Paggy, értem én már akkor a sok kutakodást. Filozófia, ó atyám! Na ez kergetett engem annak idején a történelem sötét bugyraiba. =))
Viccet félretéve kiváncsian várom a fejleményeket. Emlékszem és olvastam az ókori feltett dolgokat.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 25. 19:05

Találtam a NETEN rengeteg ismeretterjesztő anyagot,júniusban lesz a Múzeumok Éjszakája,ahol tárlatvezetések lesznek a török kori emlékekről,a Budai Vár kiállításairól.Főleg a török -és Mátyás kori emlékek érdekelnek most ÉS OTT VAN A GÜL BABA csodaszép türbéje nagyszerű kiállítással.Szóval lesz témám.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 25. 19:05

ÁGI!AZ ÁZSIAI TERMELÉSI MÓD volt a szakdolgozatom címe.Vannak véletlenek?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 25. 19:07

Mindjárt megnézem a videót.A kalács gyönyörű!!
Évi!Itt ne hagyj minket!!!
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. május 25. 19:07

A legutóbbi vérvétel során magasabb volt a tumormarkerem, épp a határon volt. A klubba, ahová járok az orvos azt mondta, hogy a polipok is okozhatják, ne izguljak. De ez 18 éve nem fordult elő, meglehetősen érzékenyen érintett. Azóta voltam az onkológián és CT-n ami szerencsére nem mutatott ki semmit. De majd megint kell mennem tükrözésre, mármint kolonoszkópiára. Hát azt 5 éve nem tudták megcsinálni. 3 egymás utáni évben akart az orvosom (sebész) virtuálist csináltatni, de mindenhol csak megígérték és csak sima CT-t csináltak helyette. Most június 9.-ére van időpontom. Nem tudom, hogy gondolta, hogy most sikerül megcsinálni, ha eddig nem tudták. 2 év alatt 12kg híztam. Ugye először a vírus miatt nem lehetett kijárni, aztán meg a fényérzékenység miatt voltam kint kevesebbet. Észrevétlenül felszaladt az a pár kiló.

Bőröm még viszket. Főleg a karom , lábam és hasam. De most megint a hátam és oldalam is. Úgy gondolom az idegesség miatt jött elő több helyen.
Ugye a higany érzékenységről írtam, de rögtön kicsréltettem az amalgám töméseimet. Azóta a koleszterin csökkentő gyógyszerről vagyok letiltva, de semmi javulás. Illetve vagy 2 hete nagyobb területeken vakarózom.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 25. 19:10

Kedves a hangod!És hatásos volt a beszéd?
A jógán is ezt tanultuk,hogy hasi lélegzéssel lehet tisztítani magad.Már próbálom.Köszönöm,hogy betetted.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2674
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. május 25. 19:12

Évi! Jó lesz ott minden!!!
Tudom, könnyű ezt modnani, de most arra gondolok, hogy az én nőgyógyászom hányszor hozta rám a frászt a polippal kapcsolatban. Aztán műtét és utána meg mást talált látni. Eredmények nem igazolták egyiket sem.
Tök ideg voltam. Úgyhogy mikor valaki azt mondja, ne idegeskedjen az ember, az nagyon jó, de nem biztos, hogy kivitelezhető .
Évi, menj el a vizsgálatokra, remélehtőleg most már az egészségügy is helyreáll és mindent megcsinálnak, aztán megnyugszol.
Évi, az a krém amiről irtál nem használ már?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 25. 19:13

Éva!2 colonoscopián vagyok túl,volt rákom.Nyugi A colonoscopia,ha altatásban csinálják egyáltalán nem fáj!!A környezetemben majdnem mindenki kínlódik valamilyen súlyos bajjal.ne keseredj el!!! :flower1: :flower1: :flower1: .A viszketés szörnyű lehet.
MI VAN AZ ALLERGIA VIZSGÁLATTAL?
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. május 25. 19:15

Ági én is pont így szoktam beszélni a Dodival.)))) Ő reggelente pár percig mondja a repertoárt. mindig jóreggelttel köszön. Aztán, micsináltál? Persze hadarva, de mi ezt értjük ki belőle. Napközben nem nagyon beszél, csak amikor én beszélgetek valakivel, akkor, hogy ő ne legyen mellőzött amíg én beszélek, akkor ő is. Amikor nevetek akkor ő is valami hasonlót. A napokban nehezen vette a levegőt, főleg repülés után ezért kalás kakukkfüves gőzzel inhaláltunk. Majd még karok talán 2x később is.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2674
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. május 25. 19:15

Paggy, hát a beszéd az nagyon jó volt - nekem :-)
A hasi légzést csinálom én is, a vérnyomás csökkentésére és feszültség oldására is tényleg jó
Majd teszek még be a könyvből részleteket., csak jussak oda.
Közben ránéztem az időképre, mert Ramos nagyon emelgette a lábait, hogy jönne be. Hát villámlik már tőlünk nem messze, jég is van. Megyek megpisiltetem,hátha tudok rá hatni . Jajj, már veri az ablakot....
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 25. 19:17

A nászasszonyomon nyitott szívműtétet csináltak.Most volt colonoszkópian.Annyit mondott,hogy 1,2 és máris aludt és a következő pedig az ébredés volt.Miért nem tudták megcsinálni?Nekem se fájt altatásban.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2674
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. május 25. 19:21

Na közben Ramos bevágta a szúnyoghálót, farkafelvágva rohant a gazdi szobájába, dörög.
Paggy, emlékszel, mikor sokat beszéltünk betegségekről, mert mindenkinek volt valami nyavalyája. Nem kicsit.
Akkor arra jutottunk túl sok a negativ, kell valami más, mert lenyomjuk egymást.
Itt van a mostani eset mindannyiunknál, muszáj néha beszélni róla, mert talán megnyugszunk, elmondjuk a saját tapasztalatot.
Én Ildikótól szerzett információt használtam most fel a kardiológián, mert nem ért váratlanul mi történhet majd. Nem kaptam rögtön agybaj, hogy te jó isten mi lehet ebből az egészből.
Most remélem Évit is siekrül megnyugtatni, csak ez a viszketés ne lenne.
A kinai doki folyamatos rizsevést - barna- javasolt akinek bőrporblémája volt. Meg párolt zöldségeket naponta.
Kevés vöröshúst. Pici dolgok talán picit segitenek.
Jajj, Dodi is aranyos lehet. Emlékszem Rita mondta anno, hogy milyen jó, hgoy " madarasunk " is van, mert igy legalább belelátunk mit tudnak ők csinálni, amit nem is gondolnánk mi halandó kutyás és macskások.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 25. 19:23

Évi!A 12 kg a mozgásszegéység miatt is van.Nem tudsz kora reggel se sétálni egy kicsit?Akkor még nem annyira erős a fény.
Itt még jó az idő.Tehát holnap vagy éjjel már zápor lesz!!
Megyek le a kutyával sétálni, :-h :flower1: :)
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. május 25. 19:29

Paggy írta:Éva!2 colonoscopián vagyok túl,volt rákom.Nyugi A colonoscopia,ha altatásban csinálják egyáltalán nem fáj!!A környezetemben majdnem mindenki kínlódik valamilyen súlyos bajjal.ne keseredj el!!! :flower1: :flower1: :flower1: .A viszketés szörnyű lehet.
MI VAN AZ ALLERGIA VIZSGÁLATTAL?


Hát nekem is az volt. Szilveszterkor lesz 19 éve a műtétem. Nekem évente csináltak kolonoszkópiát, de talán 5 éve a sérv miatt nem tudták bevezetni a csövet. Ezért akarta a sebész a virtuálisat. Körbe telefonált, hogy hol tudják megcsinálni, elválallták és a végén amikor ugye a több napi koplalás, hashajtás után odamentem, akkor nem csinálták meg. 3x így jártam. Volt olyan aki előző nap felhívott, hogy megkezdtem-e az előkészítést. Mondom igen. Na akkor ne este 6-ra menjek, hanem 3-ra. Odamegyek és csak sima Ct-t csináltak. Akkor már csak röhögtem rajta,(kínomban) hogy nekem az életben már bizos nem fognak virtuálist csinálni. Egyébként nekem csak bódításban csinálták mindig, így elég fájdalmas volt. Talán 7-8 alkalmon már túl vagyok, és mindig szedtek le polipot. Nem tudom, miért gondolja a doki, hogy most meg fogják tudni cssinálni. Azóta még ugye híztam is. A férjem szerint biztosan fejletebbek a gépek, meg a technológia. Hát legyen szerencsém.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 25. 19:34

Visszajöttünk,mert már zuhog.
Évi!Sikerülni fog!!!
Mi van az allergia vizsgálattal?
Bocsánat,ha ez egy kellemetlen téma. :flower1:
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. május 25. 19:47

Paggy írta:Évi!A 12 kg a mozgásszegéység miatt is van.Nem tudsz kora reggel se sétálni egy kicsit?Akkor még nem annyira erős a fény.
Itt még jó az idő.Tehát holnap vagy éjjel már zápor lesz!!
Megyek le a kutyával sétálni, :-h :flower1: :)


Igen, tudom. Amikor járunk a boltba, piacra megvan olyan 5-6 km naponta, mert mindenhová gyalogolunk. Mostanában a férjemmel le szoktunk járni sétálni, ha egyébként nem megyünk sehová. Neki cukor miatt kell, nekem pedig a keringés miatt, mert le vagyok állítva a gyógyszerekről.

[WIN-20220525-18-58-33-Pro.jpg](https://postimg.cc/qt9wb30D) most így néz ki a karom. Hasam az nem ennyire, durván a fele. Szeteroidot tudna csak felírni, na azt nem szedem. Lehet, hogy idegesség meg izzadás kihoza, felerősíti. A krémet és a fürdetőt továbbra is használom. 31-én megyek vissza a bőrgyógyászhoz. Azt mondta, hogy nekik nincs további tesztjük, nem is lehet rendelni. De a 2 teszt között fél évnek lenni kell. Magánúton csináltathatom.

Ági és igen kevés húst eszem, vöröset csak levesnek, néha marhapörit, de az ritkán van. Ilyen árak mellett meg még ritkábban lesz. (((
Én is csinálom a hasi légzést, de én úgy tanultam, hogy 5 számolás alatt belélegezni, egésze a hasig, majd 5-ig bent tartani, 5 számolás alatt szájon át lassan kufújni, úgy hogy a hasunkból is, majd 5 számolás alatt így maradni és aztán ezt ismételni. Én légzőtornának tanultam, még amikor kilyukadt a tüdőm. Azóta is naponta csinálom. Reggel a nyitott ablaknál szoktam.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. május 25. 19:49

Na rosszul illesztettem be.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 25. 19:56

Kimutatott valamilyen allergiát a teszt?vagy csak van és kész?
A vejem a macskaszőrre és a dióra allergiás.Az egyik kutyástársamnak porallergiája van.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2674
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. május 25. 19:58

Nálunk dörög, még nem esik. Gyors kivittem a szemetet, a srága kukáit is levágtam az ezüst hárs lelógó leveleit, aztán spuri be, mert akkorákat dörög...Jó kis éjszakánk lesz megint.
Megyek teszem a nyakörvet láncot Ramosra, hátha megnyugtatja.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 25. 20:01

A házban lévő házaspár férfi tagja majdnem mindenre.És közben imádja az énekes madarakat.Állandóan gyógyszert kell szednie,hogy kibírja a sok szeretett madarat.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2674
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. május 25. 20:01

Hát Évi ez még mindig nem szép sajnos! Azért szomorú, hogy a Marsra készülünk és a bőgyógyászat még gyrekcipőben jár bizonyos téren. Van egy határ ami után már semmit nem tudnak tenni.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 25. 20:03

Szegény Ági!
mOST EGY KIS VICCES TÖRTÉNET.aZ EGYIK KUTYÁSTÁRSUNK LAKÓTELEPEN LAKIK EGY BOXERREL.a KUTYA IS FÉL A DÖRGÉSTŐL,ÍGY A WC HELYSÉGÉBE BÚJIK BE.DE A KUTYÁSTÁRSAM IS FÉL,ÍGY KETTEN OSZTOZNAK A KLOTYÓN!! nEHÉZ LEHET ABBAN A KIS HELYSÉGBEN. :)) :((
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 25. 20:07

kEDVES lÁNYOK!MENNEM KELL, MÉGEGYSZER LEVISZEM A KUTYÁT.vIGYÁZZATOK mAGATOKRAí! :-h :flower1: pAGGY
bERAGADT A BILLENTYŰ. :((
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. május 25. 20:09

Paggy. Közben válaszoltam, de én csak ilyen lassan tudok gépelni. Ja és minden orvos úgy kezdi, hogy nem lehet a daganat miatt? Hát most rákérdeztem az onkológián, hát nem.

Én felkelés után szoktam mosdani, majd a reggeli teát és zabkását főzni, amíg hűl addig tornázom a konyhában nagyjából 15-20 percig. Majd rávagdosom a gyümölcsöket és a fiúk reggelizhetnek. Én keltem a Dozsit, iszik meleg vizet, zöld teát ami van. Majd takarítom a kalitját, edényeit és a kalit tetején eszik a kezemből magot és gyümölcsöt, főleg banánt. Én azután reggelizem csak. Néha Dodi is eszik belőle. Azután kezdődik a munka része nekem a napnak. Ha valahová kell menni korábban akkor kelünk korábban, de ez kezdő napi rutin a madárnak. Mert ugye kint alszik a kalit tetején. Mostanában, ha korábban felkel a madár. kiengedem és odarepül a fiam kilincsére és bekopog az ajtón. Addig amíg a fiam föl nem kel és elkezdi simizni. Tehát a lényeg, hogy nem tudok reggel elmenni itthonról amíg a madarat be nem teszem a helyére, mert másnak nem engedi. A fiam 1 órát szenved vele, ha nem vagyok itthon.

Kép
Ez decemberi állapot. Valami javulás volt közben.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 55 vendég