Van képem hozzá

Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. május 25. 20:13

Na a madár nem elég éles. Sajnos még a telefonon vannak a képek.
itt egy friss: Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. május 25. 20:21

Ilyen szempontból szerencsés vagyok. Egyik kutyánk sem félt a dörgéstől, villámlástól. Dozsi sem fél. Nem is foglalkozik vele. A szilveszteri petárdázás sem zavarja. Pedig mindig féltünk tőle. Ha nincs leengedve a redőny akkor sem zavartatja magát. Pedig például a nappali zajoktól, ajtócsapódásoktól pár kört reül ijedtében.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2674
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. május 25. 20:25

Évi, azért olyan jó, hogy van nektet Dodi.
Paggy, jót nevettem a túlzsúfolt wc-n.
Hatalmas jégeső van Szegeden. A fiam a barátnőjénél, kocsi az utcán. Komolyan, az eszem megáll. Annyi eszük nem volt se nekik, se a szüleinek,hogy menjenek ki és tegyenek pokrócot a kocsira? Bezzeg mikor a barátnője itt volt nekem az volt az első a jégesőnél.
Ramos a szekrényemben.

Kép

itt már csak a fele van meg a füvön

Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. május 25. 20:34

Ági nagyon szépek a rózsáid. Még vidéken nekünk is volt a virágoskertben fehér, sötétvörös, piros, pirosszélű sárga és halványlila rózsa. A lila volt anyu kedvence. Orgonánk is volt feér és lila és egy nagy labdarózsfánk is volt a bejáratnál. A kertben volt a vágóvirág ültetve amit a temetőbe vittünk. Kardvirág, tüske és sima dália, törökszegfű és pünkösdirózsa, krizantín.

Ági ez borzasztó.((( Levert valamit? Szegény kutya! Mennyire félhet. Itt csak kis eső volt. Alig lehetett hallani, pedig a kézilabda csarnoknak bádog lett a teteje. Az nagyon szól, ha nagyon esik.
Mi is mondjuk, hogy az egész családnak nagyon hiányozna ha nem lenne. De én biztosan sokkal rosszabbul lennék.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2022. május 25. 20:39

Kata: Boldog szülinapot!

Valamelyik nap tettél fel éjszakai képet, hát félelmetesen győnyörű volt. A kenyereid csodásak. Ügyes vagy. Nekem nem annyira jó a telefonom, nem csinál olyan jó képet, mint a tiéd. Éjszaka meg felismerhetetlen. Nemrég olyan hatalmas és aranyszínű volt a hold. Hát csak egy világos paca volt a képen. Tüzijátékot sem adja vissza.

Mindenknek további szép napot!
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2674
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. május 25. 20:44

Szép estét Évi!
Vigyázzatok magatokra és néha jelentkezz be!!!
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2674
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. május 26. 6:40

Szép jó reggelt mindenkinek!
Jó kis éjszakánk volt! Ma reggelre süt a nap, remélem még egy jeges és dörgős bolondokházát elkerülünk sokáig, főleg éjszaka.
Még nem mentem ki a kertbe , okozott-e károkat. A kocsi szerencsére túlélte.
Megyek a dolgomra, áznak a gyógyteák, készitem a bácsinak a pörköltet és tarhonyát ubisalátával, végre ma kiszedik a férjem inykorrekciós varratait, hozhatom neki a tejet a piacról. mai ebéd töltött paprika nekünk, neki van még pörkölt, leves meg majd kiderül.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 26. 11:22

Sziasztok LÁnyok! Mindenkinek szép napot! a Tegnapi esőből már nyom sem maradt, mert a szél felszárította.!
Most olvastalak vissza benneteket! A wc.s sztorin jót vigyorogtam én is. Amíg engem nem érintett más formában, talán le is adtam ma eddig 1kg. Legközelebb bevezettetem oda is a netet ne unatkozzak addig se! Már jobb, ittam újra smeetkát és most egy normaflórt is! Samunak semmi baja!

Nem tudom próbálkozott e már valaki a 3 %.os hidrogén peroxiddal. sok mindenre jó kívűl belül, meg tegnap találtam egy másik cikket a facen megosztottam, most nem keresem ki, a hidrogénes vízről.

Éva, köszönöm a jókívánságot itt is, aranyos vagy. De nagyon örülök, hogy végre jelentkeztél. A patika magazin foglalkozott azokkal a dolgokkal amik mostanában kínoznak bennünket, azt hiszem azt is ma vagy tegnap osztottam meg, már annyira összefolynak a napok, hogy csak.

Még időben szólok, jövő hétvége pünkösd ünnepe!

A foszlós kalács valami csodálatos. Valahogy nekem mindig hitelesebb a házi készítésű!
Amúgy Spárnál van egy új kedvencem..az is foszlós kalács citronellás! Be tudnám vágni az egészet, ha olyan telhetetlen lennék. De addig míg nem állok neki csinálni veszem.3 étekzésre elég nekünk kettőnknek, ha vékonyabbra vágom akkor is max 5. Samunak minden megkent dolgot egymásba kell fordítani, mert nem tudja úgy tartani ahogy kellene hogy ne legyen maszatos.
A kenyerem 3 napig tart ki, ha nem főzök olyasmit amihez mindenképp kell! Amúgy az utóbbi kettő ízre is tökéletes lett!
Nálatok mennyi a tojás? Nálunk a zöldségesnél 76. volt tegnap.

Megyek teregetni, majd jövök még! Legalábbis remélem :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 26. 18:35

HA ÉLVEZETES KERTÉSZVIDEÓT SZERETNÉL,NÉZD a :ymparty: :ymparty: :ymparty: KISVAKOND :ymparty: :ymparty: :ymparty: videókat!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 27. 16:12


Micsoda csodálatos termények!!!! :) :) :)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 27. 16:31

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 27. 16:57


Egyszerűen élvezet nézni,csodás!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 27. 17:17

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 27. 17:29

Köszönöm a képeket és a kommenteket.Picit illetve nagyon fáradt vagyok,mert tanárkodtam,így csak betettem 3+1 videót.Ezt az utolsót Áginak ajánlom.ha megnyitod a linket és lefelé tekered ismerős dolgokkal találkozol a műsor tartalmáról írt ajánlóban.Üdv.Paggy
Tehát köszönöm szépen DODIKÁT,Ramost a szekrényben,a kerti szép szivárványt a beszámolókat,Kata gusztusos kenyerét és főleg Samut!!!a fotókon. :-

bd Paggy
https://www.klubradio.hu/adasok/a-szava ... ege-126471
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2674
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. május 27. 19:34

Sziasztok!

Társulok Paggyhoz, nagyon fáéradt vagyok.
Valamit vacsizni kellene, de erőm nincs csinálni. Lehet sajtos tészta lesz.
Elolvastam mindent, Katát, Paggyt, de agyilag z okni vagyok, csukott szemmel gépelek, gondolkodás is megerőltető.
Kiadtam a lakást, hál az égnek. Ma a bácsikának vittem ebédet, vittem neki cimet is hova kell mennie iratokat intézni, mert ellopták bent az átmeneti s zállón. Tegnap mondta meg, hgoy hol lakik. Imre bácsinak hivják.
Őgyhogy lecsekkoltam hol kell az ellopott iratokat intézni. Mig elment fürödni ellopták a szobában.
Paggy, megyünk Pestre az országházat megnézni vasárnap.
Lányok, ennyi voltam, megyek még van egy kis teendőm, aztá n mágnes és lefekszem.
Holnap még piac, meg a szokásos.
Itthon nagy a nyugi...jó érzés.
Remélem mindenki jól van a körülményeihez képest!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 27. 19:38

Hanykor Agi?Egy gyors udvozlesre oda tudok menni.Paggy
Nekunk holnap van a Kincskereso napunk Lillaval
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2674
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. május 27. 20:01

Paggy, hát ezt remélni sem mertem :-)
Vasárnap 11:15-re van időpontunk.
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2022. május 27. 20:24

Kedves Mindenki!
Csináltam egy majdnem szabadnapot magamnak és kirándultam kedvenc városomba, Tatára. Készítettem képeket is - nem biztos, hogy tökéletesek, még tanulom az új telefonomat.
A képek:
Kép Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép Kép

Némi szöveg is a képekhez. Ennek a szép, nagyon élhető kisvárosnak nagy múltja van. A képeken viszont csak egy kicsike szelet, az Öreg-tó és a Zsigmond-kori vár környékének egy darabkája jelenik meg.

Az első két kép a tó partján elhelyezkedő vár ma is meglevő részleteit mutatja. A várnak négy tornya volt fénykorában, épen mára az egyik torony maradt.
Az első épületet a Lackfi család hozta létre. A birtok a 14. sz. közepétől volt a tulajdonukban.
Luxemburgi Zsigmond építette tovább, ő és Mátyás király is vadászkastélyként használta, kedvenc hely volt számukra.
A tó maga Magyarország legnagyobb telepített halastava, mesterségesen alakították ki. Tata 1727-től az Esterházy család grófi ágának a uradalmi központja volt. A város ma is látható és lassan megújuló épületeit és a vízszabályozásokat ettől az időtől valósította meg a grófi család, természetesen kiváló mérnökök és építészek alkalmazásával.

A harmadik képen a tó szembeni partjának panorámája látható.

A negyedik Öveges József piarista tanár szobra, a tatai piarista gimnáziumban tanított fizikát. Talán van még, aki emlékszik a nevére. Hozzá két dolog kapcsolódik számomra. Az egyik, hogy az általános iskolai fizika tanárom Öveges tanár úr tanítványa volt, így még tudott róla személyes emlékeket mesélni.
A másik inkább a szoborhoz kapcsolható. A tóparton szokott régebben futni-sétálni a kutyájával egy barátom. Ő mesélte, hogy a kutyus mindig leült a szobor elé, sokáig nézett fel rá, aminek az oka Öveges professzor magyarázó keze volt, mert azt hitte, most neki nyújt majd valami finom ennivalót.

A továbbiak:
Napóra a vár tövében
Dobszóra evező csónakosok
A vár egyik oldalának szép részlete
A 230 éves platánfa és Keresztelő Szent János sziklaszirten álló szobra (sajnos a 678 cm kerületű törzs nem igazán látszik a képen)
A víz felületére és belehajló falomb (sok helyen előfordul itt)

Az ivókút, ami kellemesen szénsavas forrásvizet ad. Érdemes megjegyezni, hogy Tatának sok ilyen forrása volt, a közeli Tatabánya bányászkodása miatt elapadt a többségük. A bányaművelés megszűnése után visszatértek a források, azonban napjainkban már csak egy-kettő van.

A környező Hajdu utca szépen renovált háza
A Hajdú utca egyik házának belső udvara, az egyik képen a csordogáló csobogóval, a másikon a felújított ház hátrafelé eső udvarával
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 27. 20:25

Jo akkor 1/2 11 re ott vagyok.Jottok amikor jottok.Remelem nem jon kozbe semmi!Paggy.Telefonon tudunk beszelniMegirom a szamom gmailben
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 27. 20:27

Hu ez szueper Dorina!!!!Nagyon koszonom.Miindjartatfutom es holnap tuzetesen mert erdekel.Paggy:flower1: P
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 27. 20:57

Nagyon jo kepek Dorina!!!Kivancsi vagyok a varra.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2022. május 28. 14:17

Sziasztok Kislányok!

Jól besűrűsödtek az események az itt tartózkodásom végére (hétfőn repülök haza). Olyan jó, hogy minden
megoldandó ügy az ittlétem időszakára esett, így nagy segítség lehettem. A lányom sógornőjének haláláról
írtam nektek. A férjét (aki a vejem bátyja) és egy 11 éves kisfiút hagyott itt, aki egy egy éves gyermek szintjén
lévő sérült fiú. Amiért épp itt voltam, a vejem egy hétre a bátyjánál tudott maradni, és ellátta Joshuát, amíg
a bátyja intézkedett. Aztán a temetés előtt és után is ott maradt pár napra szintén segíteni. Aztán mire mindenki
visszatért az életéhez, Lilyke bárányhimlős lett. Múlt hét szerdától vagyok itthon vele. Hétfőn már megy bölcsibe,
én meg megyek haza. Jobban nem lehetett volna kiszámítani. :D #:-s A legjobb, hogy a gyerekek mehettek
dolgozni. Itt a szülőt nem írják ki a beteg gyerekkel, és a táppénzre menetel se olyan egyszerű, mint otthon. Egy
évben öt napot lehet a gyerekre kivenni egyébként.

Kedden takarítok, mosok, bevásárolok. Üresen hagytam otthon a hűtőt. Kíváncsi vagyok, két hónap alatt mennyire
mentek fel a zöldség és a gyümölcs árak. :-o

Szerdán elkezdem visszafelé olvasni a hsz.-kat. Nagyon lemaradtam. Aztán teszek ki majd saját fotókat is.

Itt nagyon hideg van, összesen háromszor tudtam pulcsi nélkül kint lenni. Nem néztem utána, hogy milyen az otthoni
idő, de az biztos, hogy jóval kellemesebb. Már nagyon várom, hogy felmelegedhessek.

Sok puszi!


Egy pöttyös fotó:

Spoiler: mutasd
A reggeli zabkásáját főztem épp. Lehet, hogy már írtam, hogy vettünk Lilykének egy "kalodát" (az a fehér magasító
szerkezet, amin épp áll). Amíg én főztem, ő játszott biztonságban.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 28. 17:34

Sziasztok! Dorinának köszönöm a TATAI képeket, ha nem lennék egyedül én is mennék Samuval.
Rita, milyen jó hogy írtál, Köszönöm hogy megköszöntöttél, nem késtél el semmiről.

Sajnálom a vejed bátyját, nem lesz könnyű dolga kis kisbetegével, még ha a gyermeke is, Remélem lesz még aki tud ott segíteni nekik.

A kis pöttyösünknek teljes gyógyulást kívánok, hát nem azért, de hogy még a baj is "jókor"tud jönni, ezen majdnem nevettem.
Pedig igazad van, mert így legalább nyugodtan hagyhatod őket hátra! Mi is várunk már rád idehaza!
Biztonságos visszaútat kívánok! :-bd :flower1: :littlehearth:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 28. 17:40

Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 28. 17:59

Sziasztok!megjöttem .Túl vagyok a tortúrás KINCSKERESŐ napon.Elég,ha annyit írok,hogy nem vagyunk egy egyszerű család.Mindenbő, mindig probléma van,semmi sem megy simán, zökkenőmentesen.A végére elsimulnak a dolgok.
Évi:
Nagyon csinos fiú ez a Dodi.Jól lefoglalt Téged.a férjed és a fiad nem féltékeny a madárra??Gondolom,mindig ŐKELME az első.Tiszteletre méltó,hogy ennyi áldozatot vállalsz érte.Nem vágysz vissza a vidéki otthonodba?Nem gondoltál arra,hogy esetleg Pest környékére kiköltöztök?.Most nagyon felkapták a pesti lakásokat.Csak azért írom,mert nehéz lehet annak, aki úgy határozza meg magát,hogy VIDÉKI ÉVA és közben a város közepén lakik.Gondolom oka van,hogy beköltöztetek.A fiad otthon lakik?Nagyon sajnálom,hogy a férjed sincs jól.Kívánok Nektek mielőbbi javulást,gyors gyógyulást! :flower1:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 45 vendég