Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. április 25. 16:23

Holnap hozok fotókat.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. április 25. 18:58

Sziasztok Lányok és Elthan!
Köszönöm a képes és szöveges beszámolókat!
Rita Samu imádja a zenét, csak a japán dobszólók erősek neki na meg az opera!
Nem jutottunk el sehova. Délutánra annyira álmos leszek hogy elalszom, ma is 4-kor ébredtem, és most végeztem a sóskamártással.
Lisztekre váltottam be a nyereményemet. Csak legyek kicsit jobban és máris nekiesek, úgyis pont elfogyott a kenyér.
A másiknak meg penészes illata van, még nem látom rajta, de tuti nem eszünk belőle.

A fejhallgatós dolgok akkor jönnek elő ha olyan dolgot kell hallgatnom esetleg hogy nem akarom a lelkivilágát vele megkavarni.
Lilyke tündéri a gyerekjeggyel, és ahogy várja a vonatot! :-bd :flower1: :littlehearth:

Na lejárt a mosógép, mekkora áldás hogy nem kell kézzel mosni, ugyanis nem tudnám rendesen megcsinálni és kifacsarni sem.
Felteregetve.
Kaptunk a szomszédból sóskát, és még turmixolni sem kellett, mert kivettem a vastag ereket, és egész szépen alakult.
Krumpli is volt meg keménytojás mellé, úgyhogy kizárt hogy ma még együnk valamit.

Mindenkinek szép estét kívánok, és köszönöm a kitett képeket is! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 25. 20:00

Halihóóóóó!Jó meleg vizes tusolás után itt vagyok.Csoki alszik az ágy tetején/Jól van,altatás után fél órával a lábán jött haza.Aranyos a doktornő,korunkbeli, 67 éves,természetes,rendes,nem vág meg és szereti az állatokat!!!Vannak olyan állatorvosok,akik annyira nem,vagy a hülye gazdák miatt nem?Gazdi mondja az ólnyi kutyára:Nem nagyon szokott harapni x_x ,na most képzeld az állatorvost!.Leégette a nyelvéről a szemölcsöt,én asszisztáltam,mert 2 picike öltést tett bele,fogtam a nyelvét..Ezek már felszívódó varratok,hajszálvastag "cérnával"'.2 óra múlva már evett húspépet puha répával./
Legelőször ami szemet szúrt,hogy KATA FINOM SÓSKÁT EVETT!!! Nagyon szeretem!!!!,de nem lehet. :(( :(( :(( IRIGY VAGYOK!!!!!!!!!! :-w
Most mindent elolvasok amit írtatok,hamarosan jövök . \:D/ \:D/ \:D/ ~o) @};- :)
Részletekben írom,hogy el ne felejtsem.
Kata:
Beteszem újra a válaszodat a kérdésemre,ha nem haragszol meg :ymdaydream:
Csak egy villámválasz a sok közül,
1. Ha nincs utánam az özönvíz Samunál../ma reggel sem úsztam meg/
2. nincs epileszia roham..még az előjelei sem..
3. sikerül legalább a minimum amit beterveztem..
4. tudok olyan adásokat hallgatni nézni ami érdekel, /nem a filmezésre gondolok/
5. Amikor Samu örömmel itt van mögöttem és hallgatja a dicséretet, vagy az Istentiszteletet.
6. amikor valakinek eszébe jutok legalább egy telefon erejéig..és nem kölcsön kér..
7. amikor sikerül kimozdulni nem a vásárlás és ügyintézés miatt, hanem csak úgy,
Bár már megköszöntem,de most újra köszönöm,hogy válaszoltál.Ahogy elolvastam,egy picit bele tudom élni magam és értem,hogy a hétköznapi örömök igenis értékek!!!Samu hallgatja az istentiszteletet :littlehearth: vagy ha felhívják az ember az ismerősei :) amikor kimozdultok és fényképezel nekünk is \:D/ MEGOSZTOTT ÖRÖM. :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 25. 20:24

Rita:
Hajnali főzés...hány óra a hajnal?
Kassa:Olyan a reptér épülete, mint egy jóformájú üvegház.Elég nagy a forgalom?Mert ,ha Igen,akkor TESSÉK,ÍGY IS LEHET,NEM KELL A BETONCSODA!!A XXI.század fenntartható reptere.Kedves tőled,hogy emlékeztél a parfümömre.Nagyon megszerettem a ZÖLD TEA illatot.Még 7 éve a párom vette egyszer a szülinapomraNem tudom emlékeztek-e ,hogy ami fiatal korunkban melyik is volt a sláger parfüm?Mindjárt utána nézek.Emlékszem,hogy sorban álltam egy finom dologért.Abban az időben a FA szappanért,a Rexona sprayért és a parfümért.DE HOGY HÍVTÁK??........MEGVAN!!!! \:D/ \:D/ \:D/ :ymparty: CHARLIE
https://www.vivantis.hu/parfumok/revlon ... foQAvD_BwE
Szóval,szóval aranyos vagy,hogy kipróbátad.........Lányok!Biztatnék Mindekit,hogy menjen el egy áruházba,ha tud és próbáljon meg magán néhány illatot!Van tesztüveg,lehet "spriccelni" magunkra.Lányok!Nem egy dáma vagyok,mégis szupercsajnak érzem magam :)) :)) :)) ,ha fel vagyok öltözve és teszek magamra egy kis illatot.MÁS LESZ AZ EGÉSZ!!!Van úgy az ember,hogy másban nem engedheti meg magának a rongyrázást,de 1 dologban igen,NÉHA.Lehet ez rúzs,parfüm,egy jó cipő vagy táska,esetleg egy vacsora az olasz pizzázóban,esetleg mozjegy....MEG KELL ENGEDNI,MÉG HA NEM IS MEGY TÚL JÓL!!!!! :-bd :-bd :-bd......
Rita!Szeretted e Beatlest?Micsoda ötlet,hogy Lennonról nevezték el a repteret!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 25. 20:39

Olvasom Rita,hogy jól érzed magad Angliában a családodon kívül is.Hiába a nyelvtudás!!! :-bd :-bd :-bd Fiatal és nyitott maradsz ettől a sok röpködéstől.
Annak is örülök,hogy belenéztél a vermeeres videóba,mármint a hivatalosba.Szerintem irtó klassz!!!
Az ételfőzésről:
Nagyon díjazom a vejem ételeit.Mindig ő főz az ünnepeken,ÁM!!!finnyás is tud lenni ,azt viszont ....Lilla el van kényeztetve az étellel,mert a másik nagymamája is lesi a kívánságát.Sajnos én nem tehetem,mert ..... 8-| .DE,nem tudom mutattam-e Julika "tortáját".Palacsintarózsát csináltam.Túrós-narancsos töltelékkel.NAGYON-NAGYON FINOM VOLT.Mindjárt beteszem.Május végén megyünk a görög étterembe velük,mert a pénztárcám üres.Megbeszéltük,hogy az ajándék kicsit "CSÚSZIK".Lillának is hamarosan szülinapja lesz+Budapest 100.Jó sok minden!!!
Milyen finomságot ettél gyerekkorodban/péksütemény/?Pacsnit?Sóskiflit?Bár a párom kinevet,ha megkérdezem mit evett,mert ő egy kis faluban volt gyerek,ahol a libamáj nem volt nagy kunszt,mint nekem a városban,de a péksütemény??????--
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 25. 21:06

Kata!Köszönöm a "telefonos" segítséget.Reggelente olyan erősen süt be a nap az ablakon,hogy hiába tekerem fel a fényt a telefonon,nem látom rendesen,hogy mit írok.HÚÚÚ,Samuról az első kép nagyon jó!!!Szépek a fények,Samu jó rajta és tényleg portrészerű.Ügyes vagy!!! :-bd
SŐT,még annál is jobb a kép,MINT AMIT ÍRTAM,nézd meg milyen szép!MINDEN BENNE VAN. :littlehearth: :)
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 25. 21:17

LÁNYOK!Keresek zenét , hozom Julika tortafotóját,s azután zsupsz az ágyba!!!Köszönöm a képeket,a beszámolót és minden egyebet.Paggy

ÚR ISTEN!!!DE RÉGEN VOLT!!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 25. 21:28

Kép
:-h
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 26. 12:40

Rettenetes, rettenetes!!!!!Takaritas kozben hallgatom a radiot.az ATV CSATT cimu musorat,aki tudja mindenkeppen hallgassa meg ,hogy mi a velemenye a jogaszoknak a neprol,milyen helyzet van pld.a civilek hogyan nyujthatnak be nepszavazasi kezdemenyezest!Nem unalmas, hanem rettenetes.Beteszem a linket.Fontos , hogy tudjuk, hogy egyaltalan hozza lehesseb szolni barmihez.Csak a felet hallottam es muszaj az egeszet!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 26. 12:44

https://www.atv.hu/musor/csatt
Mindenkeppen hallgassatok meg,!Tobb reszbol all,ha megnyitod tekerd lefele !Nagyon nagyon tanulsagos.
Kerlek, ne sajnaljatok az idot ra!!!!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. április 26. 15:24

Paggy írta:Kata!Köszönöm a "telefonos" segítséget.Reggelente olyan erősen süt be a nap az ablakon,hogy hiába tekerem fel a fényt a telefonon,nem látom rendesen,hogy mit írok.HÚÚÚ,Samuról az első kép nagyon jó!!!Szépek a fények,Samu jó rajta és tényleg portrészerű.Ügyes vagy!!! :-bd
SŐT,még annál is jobb a kép,MINT AMIT ÍRTAM,nézd meg milyen szép!MINDEN BENNE VAN. :littlehearth: :)
Kép

szuperédes lett ez a kép valóban..nem tudom mikor ébredt fel akkor, de igen kótyagos... s milyen türelmesen vár rám amíg a másik szobában felébredek!
köszönöm!
:x :ymhug: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. április 26. 15:43

Sziasztok Lányok és Elthan!
Itt van ez a gyönyörű jó idő és nem merek kimenni egyikünk miatt sem.
Na mindegy ... csinálok megint egy keserűsós lábáztatást, aztán megpróbálkozom magamnak a pedikürrel. Mert megint nem tudom hogy eljutnék e. Csak szólok, hogy 3o-án kisebb gubanc lesz a bankoknál, úgyhogy ha lehet legyen otthon kp.
Rendszerfrissítés és átállás stb. 2. án már minden oké lesz.
Mára maradt egy kis sóska, főtt krumpli, főztem hozzá még tojást, s úgy jóllaktunk hogy ihaj.
borítottam az egész napomat, de legalább délben már lefeküdtünk, mert akkor meg a palacsintát kellett kipihenni.
Közben befutott a barátnőm, s hozott kenyeret is. Meg több más finomságot is.
A palacsinta az tízórai lett volna, mert elfogyott a kenyér, s amíg csinálok másikat, meg elkészülők valami mártogatós saláta féleséggel. De mivel aztán mégis mindet megsütöttem és meg is ettük, nyugodtan csinálhattam volna utána egy másnapig tartó böjtöt... :)) ..
Nagyon szép és aranyos lett a palacsinta torta, igazán mutatós.
Gyerekek, fel kell tegyem a masszírozó gépet a derekamhoz, mert auuuuuu. előbb iszom vizet aztán jövök vissza

Valamikor nagy kedvenc volt a Beatles nekem is.
megy a gép a derekamon, de így nem igazon lehet írni... meg telefonálnom is kell. :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 26. 21:29

Meghallgatom az egész műsort,amit délben ajánlottam.Tévedés ne essék,nem a pártosodás miatt hoztam ide a linket,hanem ,hogy a köznép sehogyan sem járulhat az éppen aktuális urak elé,mert nem tudja jól megfogalmazni a kérdését!LEGALÁBBIS EZT ÁLLÍTJÁK A JOGÁSZ URAK.Miért fontos ez nekünk??Hát az akkumulátorgyárak miatt.Mi most idehozzuk a világ legnagyobb akkumulátorgyár rendszerét, rettenetes környezetrombolással, kínai hitelekkel,a külföldi vendégmunkásokkal és a kedvezményes adókkal.Mikor már minden tönkre fog menni,akkor majd kimenekítjük a saját vagyonunkat,elhúzunk az éppen számunkra baráti országba és a nép itt marad.Értem én,hogy MERJÜNK NAGYOK ÉS HÍRESEK LENNI,de az ILYEN MÉRTÉKŰ!!!!!!!!!! környezetrombolás teljesen tönkre fog tenni minket.És a jogász urak jókedvűen arról beszélgetnek,hogy azért nem lehet népszavazást kiírni,mert VALAHOGY SENKI SEM TUDJA JÓL MEGFOGALMAZNI A KÉRDÉST,Az nem jó,hogy:
AKARJA-E ÖN,HOGY GYŐRBEN AKKUMULÁTORGYÁR LÉTESÜLJÖN? Nem pontos a kérdés pld.MIT TUD A KÖZNÉP AZ AKKUMULÁTOR ELŐÁLLÍTÁSÁRÓL?Hogy tud szavazni,ha nem ismeri a részleteket?-mondják a jogászok.Vagy ,azt sem tudja a nép,hogy meddig ne létesüljön?Szóval sehogy sem ért hozzá-mármint mi nem értünk hozzá.2008 óta semmihez nem értünk,amiről népszavazást kéne kiírni.Most nem a pártügyekről beszélünk,hanem a környezetünkről.Ezért javasoltam a műsor meghallgatását.Vérforraló!!! Ismét elhangzik néhány mondat:
-Nem ártana,hogy mielőtt felteszik a kérdést ,előbb egy marketing szakértővel is beszélnének/Milyen lesz a népszerűsége,a "BRENDJE"?/Szóval egyszerűen nem merd megkérdezni a lényeget,mert akkor esetleg meghallod az igazi választ arra a kérdésre,amire nem vársz választ,hiszen eldöntötted,hogy az lesz ,amit TE AZ URASÁG, akar.
Újabb közbevetés a kormány kommunikátorától/MONDOM,NEM POLITIZÁLNI AKAROK,csak mivel most ez a kormány nem engedi a népszavazást,ezért róla beszélek/,esetleg,ha a nép hülyeséget kérdez,nem kell fölösleges energiát beleölni a népszavazásba.
_15 éve nincs népszavazás semmiről
Válasz:
-Miért nem tetszenek olyan dolgokkal előjönni,ami megfelel a jogszabályi kereteknek?/Mert csupa hülye ,adja be a kezdeményezést?Ott nincsenek jogászok?És közvetlenül nem lehet kérdezni?/FÉLREBESZÉLÉS!!!
Lányok!Nem hőbörögni akarok,de mi itt a Fórumon lévők,sok kínai sorozatot láttunk és tudjuk,hogy a nép sorsa fölött a gazdagok döntenek,Hogy beleláss a "bugyorba",fontosak az ilyen műsorok.Bár tenni nem sokat tudsz,de legalább látod a dolgok valamennyire valódi állását.Most az első rész végén tartok a műsorban.
:o) A második rész nem erről szól,azt nem hallgatom meg! :o)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 26. 22:17

Ma hallottam néhány szép Weöres Sándor verset:

:flower1: Weöres Sándor: Öröklét

A Föld, hol az élet terem,
a mindent elnyelő sírverem
a síkság, hegy, tenger, folyó
öröknek látszik és muló.

Világűr és mennyboltozat
sok forgó égi kapcsolat
a milliárdnyi tűzgolyó
öröknek látszik és muló.

Mit eltemet a feledés,
egy gyík-kúszás, egy szárnyverés,
egy rezdület mely elpörög
Múlónak látszik és örök

Mert ami egyszer végbement
azon nem másít semmi rend,
se Isten, se az ördögök:
mulónak látszik és örök.



:flower1: Weöres Sándor: Ha kérdezik, ki vagy, ezt mondd:

egynemű vagyok a széllel,
folyó sodrával,
esőcsepp hullásával,
madár röptével,
fapadlón járó facipős ember lába zajával.
Levegő-e a szél?
Víz-e a folyás és a csöppenés?
A röpülés madár-e
és fából van-e a fapadlón járó facipős ember kopogása?
Megszűnik a szél,
a levegő nem szűnik meg,
de szél nélkül halott.
Elhullt a madár,
a teste új mezbe öltözött,
száz új alakba szétivódott –
de röpte nem maradt meg
és el se veszett.
Többet ne mis tudok magamról
és mire tudnék,
már több leszek annál,
hogysem tudhatnék bármit is.
Még nem vagyok egész
és mire az lehetnék,
már több leszek annál,
hogysem magamban lehessek egész.
Még nem is élek,
nem is fogok élni:
életnél teljesebb
leszek a holtom után. –

Ezt mondd, ha kérdezik, ki vagy.

:flower1: Weöres Sándor : A BOLDOGSÁGRÓL

A kis jércét nem irígylem én,
amikor kapar az udvar szemetén.
Irígylem a kotlóst: lázban, egyedül
az áthevülő tojásokon ül
s a változás titka körülkerengi.
A boldogság útszéli szemét,
szedhet eleget, ki lenyújtja kezét,
az érlelő kínt kell megérdemelni.

A gondolat itt, ott, mindenütt
élő szövetet bont és sebet üt.
Ha sokallod mennyi rajta a seb,
fuss, mint a háromlábu eb,
fuss vissza, míg nem késő visszamenni.
A boldogság útszéli szemét,
szedhet eleget, ki lenyújtja kezét,
az érlelő kínt kell megérdemelni.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 26. 22:42

https://cultura.hu/kultura/weores-sandor-105/
1948 és 1956 között a hivatalos irodalompolitika elszigetelte, kirekesztette az irodalomból. 1949-től csak a magyar irodalomban új minőséget és színvonalat jelentő gyermekversei - mint a Bóbita vagy a Ha a világ rigó lenne - és műfordításai jelenhettek meg.
Hegedüs Géza így írt róla:
Spoiler: mutasd
„Sokan mondták, hogy korunk legnagyobb költője, még többen, hogy „öncélú játékos”, sokan gyönyörködtek benne, de alig-alig értették, és voltak azért mégis, akik értették, vagy legalább közelíteni tudtak hozzá. De ezek számára sem volt lehetőség, hogy nagyságrendben összehasonlítsák legjobb kortársaival, mivel nincs mennyiségi mérce, amellyel össze lehet mérni minőségi különbségeket. Kétségtelen, hogy Weöres Sándor valódi nagy költő, az is kétségtelen, hogy akinek füle van hozzá, annak rendkívül vonzó költő, de hogy kinél mennyivel nagyobb vagy kisebb korunk legnagyobb költői közül – arra nincs mérce. Ezért azt mondhatjuk, hogy századunk kitűnő magyar költészetében Weöres Sándor a másoktól legkülönbözőbb költő
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. április 27. 8:46

Sziasztok!

Kata, a sóskamártást imádtuk a gyerekekkel. Kezdetben tört krumplival csináltam, ahogy anyukámtól tanultam,
később vagy krumplipürével, vagy hagymás krumplival tálaltam. Mindkét módon imádtuk. A kertben két hosszú
sor sóska volt, kora tavasztól ettük. Nagyon régen nem jutott eszembe sóskát enni, pedig növényi tejjel is el
lehet készíteni.

Nagyanyám úgy készítette a sóskát, hogy a kész mártásba belekeverte tojás sárgáját úgy, hogy szitán áttörte előtte,
a fehérjét meg kis kockára vágva keverte bele. Nem volt oylan finom, mint az anyukámé, a tojás sárgája módosított
a színén és az ízén is.

A mosógép tényleg nagy ajándék. Gyerekkoromban rengeteget mostunk kézzel, pedig volt tárcsás gépünk. Az
ágyneműket, plédeket a kádba tettük és úgy tapostuk, ahogy a koreai sorikban láttam később. Gyerekként nagyon
vicces volt ez a "munka". Az öcsémmel ketten végeztük.

Már megint az a derék! Nagyon sajnálom! Nagy szükséged lenne egy teherbíró derékra. Nincs gerincsérved?

Paggy, nagyon örülök, hogy jól van Csoki! Asszisztáltál!!!? El se tudom képzelni. Nem bírom a vért, vagy inkább a
sebeket nem bírom látni, műtéteket meg főleg nem tudnék nézni. Még válásunk után is a volt férjem vitt el az
állatorvoshoz, ha menni kellett, és ő ment be Dundival, mert őt se rengette meg, ha segíteni kellett valamiben.

Hajnali főzés: reggel 5-6 felé van. Ébredés, mosdó, kávéivás után máris megyek. Szeretem korán letudni. Így szoktam
meg az évek alatt. Akkor szoktam rá erre, amikor gyerekeim lettek. Rögtön reggeli után elmosogattam, és máris
kezdtem a főzéshez. Ez azért volt, mert csak így lettem délre készen a kajával. Nem tudtam folyamatosan a konyhában
állni három gyerek mellett. Aztán annyira hozzászoktam ehhez, hogy így maradt.

Spoiler: mutasd
Kassán kicsi a forgalom, azért lehet ilyen kicsi a reptér. Amikor Manchesterben néztük a leszálló repülőket, a legnagyobb
kihagyás két érkező gép között 6-7 perc lehetett, de általában úgy volt, hogy még le se szállt az egyik, máris láttuk a
következő fényét. Sőt volt olyan is, hogy egyszerre két fényt is láttunk. Mondhatni futószalag szerűen jöttek a repülők.
Viszont a manchesteri repülőtér hatalmas. Ebből az összehasonlításból gondolom, hogy Kassán nincs nagy forgalom.
Visszajöttem. Megnéztem a wikipédián: Kassán 558 ezer utas fordul meg évente, a Liszt Ferencen 16 millió, Manchesterben
28 millió.

Nekem is volt Charlie-m. 18. szülinapomra azt kértem a szüleimtől. A FA szappan és spray illata a legfinomabbak közé
tartozott nálam. Emlékszem mennyire fájt a szívem, amikor megszüntették.

Liverpool nagyon büszke a Beatlesre, de a többi hírességére is. Utánanéztem: 22 évvel a halála után nevezték el a repülőteret
Lennonról. 2,1 m magas szobra is helyet kapott a reptér főbejáratánál. És több idézet is van Beatles dalokból a falakon.

Sajnos én ezeket nem láttam, de legközelebb megfigyelem. A netről szedtem le a fotókat:

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Azt a narancsos-túrós palacsintatortát én is elfogadnám! A palacsintát hajdinából csinálnám, a túrót krémesre főzött
kölessel helyettesíteném (mint a hamis túrógombócnál). Egyszer ki is fogom próbálni.

Van egy egyetemi oktató, akinek a yt csatornájára fel vagyok iratkozva. Egyszer folytatott egy beszélgetést a feleségével -
aki szintén az ELTE-n oktat - a közvetlen demokráciáról, aminek része ugye a népszavazás is. Lesett állal hallgattam, mire
van lehetősége a lakosságnak Európa több országában, és hogyan segítik őt a jogaik gyakorlásában a politikusok. Így is lehet...
így kéne...



Kedvenc költőm Weöres Sándor. Már írtam egyszer, hogy a gyerek versei is olyan hatással tudnak rám lenni, hogy akaratlanul
is folyik a könnyem. Tegnapelőtt hallgattam az egyik Önkényes mérvadóban a róla szóló beszélgetést, ahol több felnőtt versét
is felolvasták. Szinte végig hullottak a könnyeim, de nem sírtam, csak folyamatosan peregtek az arcomon a könnycseppek....
Vagyis sírtam, de nem úgy... És közben egyfajta megtisztulás-megkönnyebbülés érzést éreztem. Hihetetlen, én sem értem az okát.

46:28-nál kezdődik:



Nagyon szeretem hallgatni T. Szabó Anna költő-műfordítót. Itt ő beszél róla. Nem tudom hányadik percnél, nem lapoztam bele.


Most indulok utamra, aztán délután jó lenne képeket is kitenni.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 27. 10:19

Koszonom Rita a linket, en is ott hallottam a verseket.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. április 27. 15:56

Csak pakolgatom be a fotókat, ahogy a kezem ügyébe kerülnek. Spoiler is van, kukkantsatok be alá!

Mindig megirigyelem Kata felhőfotóit. Nekem is kell!

Kép

Paggynak tetszett a múltkor a vízcseppes ablakon keresztül fotózott ház képe. Akkor a lányomék nappalijának ablakán
keresztül készült a fotó. Ezt viszont kocsiban ülve csináltam. Az utolsó egy festmény is lehetne. Láttam már hasonlókat.

Kép

Kép

Kép

Lilyke nagy kedvence az almás zablepény. Alma+zabpehely+víz+fahéj. Házi gyümölcsös joghurttal eszi. Szójajoghurttal
gyümölcsöket turmixolunk össze. Nagyon sokat meg bír enni belőle.

Kép

Gyors, egyszerű de nagyon fincsi kaja: főtt tésztát és kockára vágott füstölt tofut összekeverünk szójajoghurt+sörélesztőpehely+
hummusz keverékével (nem szabad sajnálni), majd rövid időre betoljuk a sütőbe. Nagyon hasonlít az íze a sonkás tésztához, amit
nagyon szerettem régen. A tészta három színű volt, azért színes a teteje.

Kép

Bolt a boltban, kirakat a kirakatban:

Kép

Cserepes fréziák:

Kép

Többfelé is láttam ilyen virágtengerrel dekorált kirakatot vagy akármit, bármit. Úgy látszik, ez az idei trend, legalábbis Angliában.

Kép

Kép


Spoiler: mutasd
Lilykének kifejezetten jól állt a virágos háttér. :D

Kép

Kép

Kacsaetetésnek indult, buborékfújás lett belőle. A kacsák se maradtak éhesen. Én etettem meg őket. :D Az új ajándékmellény
van rajta, amit itthonról vittem neki. Nagyon szereti. Nagylányosnak tartja. :D

Kép

Megyünk a bölcsibe. A szülőknek küldtem el ezt a fotót. A hajamat ne nézzétek! Így jár, aki nem megy haza időben. Jól megnőtt,
de holnapra van időpontom. A kép csalóka, vékonyabbnak mutat, mint valójában vagyok. Hogy hogy csináltam, nem tudom...

Kép

(Felnőtt) napszemüveg próba:

Kép


Télen, karácsony környékén mindenütt vörösbegyes bögrék, tányérok, dísztárgyak voltak láthatóak, most tavasszal
előbújtak a cinkék, még a jótékonysági üzletekben is (utolsó kép):

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. április 27. 16:36

Írtam korábban, hogy amikor a királyi udvarban valamilyen jelentős esemény van, azon a napon munkaszüneti nap van, és az
emberek partikat rendeznek. Ehhez nagy választékban kínálnak az üzletek élelmiszereket és parti kellékeket. Ezekről már tettem
be fotókat, és még fogok egy párat. A lányom tavaly lefényképezte, csak elfelejtette elküldeni, hogy II. Erzsébet uralkodásának
70. évfordulóját, hogyan ünnepelték meg a lakóparkban lakók.
Még azt meg tudtam mutatni, hogy hogyan díszítették ki az üzleteket, kirakatokat, magánházakat, de az ünnepségkor már nem
voltam ott. Most is csak a készülődésről tudtam fotókat kitenni, de a koronázás idején már nem leszek ott. Megkértem Zsuzsit,
hogy megint fotózzon nekem.

Az igazán érdekes, hogy senki nem a hátsó kertjében partizik, hanem kiülnek a ház elé a megterített asztallal. Azt mondja a lányom,
hogy valószínűleg azért, mert így jobban tudnak beszélgetni egymással, meg átjárni egymáshoz. A hátsó kerteknek magas a kerítésük.

A hálószoba ablakából fotózva:

Kép

A nappali ablakából fotózva:

Kép

Nemcsak ételt, italt és partikellékeket lehetett a koronázás megünneplésére megvásárolni, hanem...

Díszpárnákat, pólókat, pizsamákat, fürdőköpenyeket, konyharuhákat, tolltartókat, kerámia és üveg tárgyakat, gyönyörű
fémdobozakat, amikben cukorkák, sütemények, csokik voltak.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 27. 16:45

Sziasztok!Hazaértünk a sétából Csokival.Még mindig nagyon kövér vagyok és másfél óra sétálás után kicsit le kell üljek,pedig rengeteg dolgom lenne.De NEM HAJT A TATÁR!Örömmel olvasom mindig a hozzászólásaidat Rita és MÁSOKÉT IS.Lányok!Nem "nyálas szöveg" az "örömmel olvasom",mert mindig érdekes,izgalmas .Ahogy idősödöm,egyre kevesebb dologban tudok lépést tartani a világgal.Ti nem így vagytok ?DE,milliószor írtam ide,"NAGY BÖLCSEN", nem szabad leállni a szellemi résztvevéssel!Ha már nem megy annyi mozgás,akkor is kicsit erőlködni kell a fizikai erőnlét fenntartásában is
Az interneten ,HŰŰŰŰ ,mennyi lehetőséget mutatnak!!!.

Olvasom Ritát és Katát...
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. április 28. 6:55

sziasztok, szép reggelt LÁnyok és Elthan!
Végig olvastalak benneteket, és kigyönyörködtem magam a képekben!
Lilyke nagyon aranyos a virágok között, tényleg nagyon jól áll neki mindenféle virágos háttér! :movingflower: :littlehearth:
Rita, azt a csodás felhőt én sem hagytam volna ki! Ezek azok a pillanatok, amit vagy el és lekap az ember vagy nem.

Samum minjárt ébred. A tea már majdnem kész, még egy kicsi ízesítő kell majd bele. Tegnap sikerült bemenni a városba, s lett egy új cipőm, igazából papucs helyett, hogy kicsit stabilabb legyen a lábam.

Gyönyörűek az angliai képek, nagyon tetszenek a madaras tálalótól a kiöntőig. A fémdobozokat meg különösen.
Na persze nem Károly király miatt, még ingyen sem kellene, hogy rám bámuljon egy olyan ember aki házasságtörő stb.

Szerintem nem sokáig lesz ő király.

alapból egy csomó mindent rosszul csinál, csinált, ahogy a família nem egy tagja. Nincs miért felnézni rájuk, már szinte szánni valóan esendőek. S itt most nem az alap emberi gyengeségről beszélek..

Sajnos Paggy, az akkumulátor gyár azt hiszem meg fog épülni, s éppen azon a környéken akartam egy kis kertet venni.
Ugrott a projekt.

Na megyek, készítem a reggelit, aztán telefon stb.. Na itt is van, beelőzött, közben felébredt. :x :D :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: ~o)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 28. 15:54

Bocsánat Lányok!Tegnap este elaludtam az íróasztalra dőlve.
Rita:
A mosásról,amit Katának írtál:
Tényleg ,tényleg régen kézzel mostak a nagyimék és a kádon volt egy keresztrúd fából,azon csöpögött le a vizes ruha,a nagydarabok.Később tárcsás mosógép és "ugrálós" centrifuga.
Nagyon szép a vízcseppes kép.Kipróbáltam kollázsban:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 28. 16:10

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 28. 16:16

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 28. 16:18

Kép
Ez nem jó!!!Szerintem a második igen.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 138 vendég