Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 28. 16:24

Feliratkoztam én is a REZERVÁTUM csatornára.Köszönöm a linket.
Lennonról:
Az Imagine c.számát nagyon szeretem,mindjárt meg is hallgatom újra.

Dalszövegek
Képzeld el, hogy nincs mennyország
Imagine there's no heaven

Könnyű ha megpróbálod
It's easy if you try

Nincs alattunk pokol
No hell below us

Felettünk csak az ég
Above us, only sky
Képzeld azt a sok embert
Imagine all the people

A mának élni
Livin' for today

Ah
Ah
Képzeld el, hogy nincsenek országok
Imagine there's no countries

Nem nehéz megtenni
It isn't hard to do

Nincs miért ölni vagy meghalni
Nothing to kill or die for

És nem is vallás
And no religion, too
Képzeld azt a sok embert
Imagine all the people

Békés életet élni
Livin' life in peace

te
You
Mondhatod, hogy álmodozó vagyok
You may say I'm a dreamer

De nem én vagyok az egyetlen
But I'm not the only one

remélem, egy nap csatlakozol hozzánk
I hope someday you'll join us

És egyesül a világ
And the world will be as one
Képzeld el, hogy nincs birtokod
Imagine no possessions

Kíváncsi vagyok, meg tudod-e
I wonder if you can

Nem kell kapzsinak vagy éhesnek lenni
No need for greed or hunger

Emberi testvériség
A brotherhood of man
Képzeld azt a sok embert
Imagine all the people

Megosztani az egész viágot
Sharing all the world

te
You
Mondhatod, hogy álmodozó vagyok
You may say I'm a dreamer

De nem én vagyok az egyetlen
But I'm not the only one

remélem, egy nap csatlakozol hozzánk
I hope someday you'll join us

És a világ egyként fog élni
And the world will live as one
Forrás: LyricFind
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 28. 16:34

HÚ,de gyönyörű a felhős kép!!!!
Sóskamártás:Imádom,de kicsit cukrosan,tejfölös habarással és néha főtt marhahússal.Nem csodálom,hogy odavoltatok érte.
Kata!Nem tudtam megállni,hogy Samu képének ne keressek keretet.Nem találtam meg a legjobbat,de próbálkoztam.Sokkal szebbet,egyszerűbbet szerettem volna,hogy a kép domináljon.Megmutatom mit találtam.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 28. 17:04

Ez "babás",nem illik Samuhoz:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 28. 17:05

Itt olyan a kép,mint egy szállodai dekoráció:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 28. 17:07

Itt pedig túl nagy a szöveg:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 28. 17:09

Olyant szerettem volna,hogy sima falon lóg egy nagyméretű fotó,mint régen a portrék a múzeumokban.Sajnos nem tökéletes a keret ehhez a szép képhez. :-??
Telefonnal másolva.Így gondoltam volna,de sima falon és jó minőségben:

Kép
Nézd meg a "szállodás" képet,vedd el onnan a növényeket és simítsd ki a falat!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 28. 17:23

Rita!Köszönöm a sok Károly királyos cucc fotóját.Ami viszont igazán klassz,az a ház előtt bulizás!!!Talán máskor nem kerülnek közel a szomszédokhoz,nem hívják be a lakásukba.Fontos a kapcsolat mégis.Vidám lehet!!!
Lilyke irtó nagylányos a napszemüvegben.Észre sem fogjátok venni és HIPP-HOPP ,igazi nagylány lesz.
Spoiler: mutasd
A lányodék szeretnének Lilykének testvért?Lehet,hogy már írtad,de nem emlékszem.

A bögréd:Kép
A turkált függönyöm:
Kép
Biztos Angliából hozták bálásan.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 28. 17:31

Amikor fényképezted a fréziákat,nem érezted az illatukat?
Az enyémek,amelyek meg akartak "születni",azok így állnak,még nem látható a színük:

Kép
A többség azonban még szunyókál."bábosodik,azaz a régi hagyma felett újat növeszt,a régi elhal és majd az új hagymából lesz a "kisbaba frézia":
Kép
Utolsó képként hoztam egy Hollandiából, hűtött kocsin utazó, rózsát.Szép,de nem nyílik ki,áll "mint Katiban a gyerek",nincs tövise,se illata,DE JÓL SZÁLLÍTHATÓ ÉS TARTÓS:Nem bántom,mert köszönöm,hogy a sok macera után/genetika,vegyszerek/,ami érhette,mégis nagyon szép.Köszönöm neki.
^:)^ Kép
Lányok!Köszönöm a képeket és a beszámolót.Szép estét!Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 28. 17:49


Ez való nekünk,Nem? :))
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. április 29. 8:32

Paggy írta:https://www.youtube.com/watch?v=0b7SBAErE0E
Ez való nekünk,Nem? :))

Szuper!
Köszi Paggy, jövök majd.. :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. április 29. 8:43

Sziasztok LÁnyok és Elthan! Remélem mindenki jól van. :x :ymhug: x_x :-bd :flower1: :littlehearth:
Paggy írta:HÚ,de gyönyörű a felhős kép!!!!
Sóskamártás:Imádom,de kicsit cukrosan,tejfölös habarással és néha főtt marhahússal.Nem csodálom,hogy odavoltatok érte.
Kata!Nem tudtam megállni,hogy Samu képének ne keressek keretet.Nem találtam meg a legjobbat,de próbálkoztam.Sokkal szebbet,egyszerűbbet szerettem volna,hogy a kép domináljon.Megmutatom mit találtam.
Kép

Paggy, köszönöm, mindegyik szuper!!!!! ,miközben megy a masszírozó a hátamon, kicsit visszafelé olvastam. vaalmi gyönyörűség hogy mit lehet kihozni a képekből. Mester vagy!
A virágos kerted is gyönyörű!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 29. 21:11

Jó estét!2 dolog miatt jöttem:
1/Hoztam néhány esti képet.Most értünk haza Csokival a sétából.
2/Tegnap találtam egy videót,amit mindenképpen meg szeretnék mutatni nektek.Kipróbáltam és csinálom.
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Egyik sem jó,mert régen csináltam ilyeneket.Most csak úgy valahogy lődöztem a képeket.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 29. 21:32

Viszont,amit most hozok az szerintem szuper.Kipróbáltam ,csinálom.

Lányok!Mindent megpróbálok,ami segíthet meggyógyulnom.Régóta hiszem és tudom,hogy MERIDIÁNOK léteznek a testünkben.Sokszor volt,ha az epém görcsölt, egyrészt a szemhéjamon megnyomtam 1 pontot és csillapodott a görcs és magamtól megtaláltam,hogy a fülemben is vannak ilyen pontok,amit ha masszírozok,nem görcsölök.Van 1000 pontot mutató fülakupunktúrás rajzom,de ez nagyon egyszerű,amit a videóban mutat és lényeges,ELÉG.Kirajzoltam a fület és masszírozom a megfelelő pontokat.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 29. 21:43

Itt megtalálod leírva:
http://keletimedicina.hupont.hu/29/ful-akupresszura
Részlet:
Lehet-e ártani a fülkagylón lévő pontok masszírozásával?

Nem. Ne féljen, hogy nem azt a pontot nyomja, vagy nem kellő erősséggel nyomja meg. A szervezet majd válaszol rá, mégpedig úgy, hogy ha nem azt a pontot, nem kellő intenzitással nyomkodja, akkor semmiféle reakciót nem fog észlelni. Épp úgy működi ez, mint egy kulcs, ha a zárba illő, kinyitja az ajtót, ha nem, hát akkor nem történik semmi.



A fülkagylón elhelyezkedő pontok kombinációs lehetőségei:

A masszírozást mindig azzal a ponttal kezdje, amelyik a problémás szervünkkel kapcsolatos, mint pl. a szív, derék, vagy a gyomor pontjaival.
Most megyek tusolni,azután masszírozom a fülemet ,zsupsz az ágyba aludni..Jó éjszakát!Paggy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. április 30. 8:50

Sziasztok!

Paggy, én is szeretem olvasni, amiket ti írtok, és a saját videókat is mindig megnézem. Szeretem a ti szemeteken keresztül látni
mi történik épp akkor ott, ahol éltek. Szeretem a köztünk lévő hasonlóságokat és a különbözőségeket is észrevenni. Nagyon jó
érzés például, ha valaki valami olyat ír, ami egy emléket juttat eszembe, vagy valamilyen más módon tudok hozzá kapcsolódni.

Írod, hogy egyre kevésbé tudsz lépést tartani a világgal, ezt én is érzem. Akkor volt az első ilyen érzésem, amikor mindenki vásárolta
a lapos TV-ket, de én akkor már nem néztem tévét a régi típusúakat se, ezért nekem már nem is lett se lapos, se semmilyen más
trendi tévém (most sincs). Ekkor jutott eszembe az, hogy ez a találmány kimarad az életemből. Aztán nem lett és soha nem lesz
mosogatógépem vagy szárítógépem például. De ezek kis dolgok, egyáltalán nem fontosak.

Azért szeretek fiataloknak szóló podcasteket is hallgatni, mert sok új dolgot hallok bennük, ami felkelti az érdeklődésemet. Így
ismertem meg a Chat GPT nevű mesterséges intelligencia rendszert is, ami képes a legösszetettebb kérdéseidre is válaszolni.
Ahogy hallom, a gyerekek ennek a segítségével írnak házidolgozatokat például, de teljes diplomamunkák is készülnek általa.

Kaptam az alkalmon és megkérdeztem a Chat GPT-től, hogy "Hogyan tartsak lépést a világ változásaival?". Ezt válaszolta:

Spoiler: mutasd
"A világ folyamatosan változik, és fontos, hogy tartsuk lépést a változásokkal, hogy fejlesszük magunkat és alkalmazkodjunk az új kihívásokhoz. Íme néhány javaslat arra, hogy hogyan tarthatod lépést a világ változásaival:

Olvass és tanulj: Olvass híreket, könyveket, cikkeket, hogy tájékozódj az aktuális témákról. Tanulj új dolgokat, mint például programozás, nyelvtanulás vagy bármilyen más készség, amely az érdeklődésedre és az iparágakra vonatkozik.

Kövesd az innovációkat: Kövesd nyomon az innovációkat és a technológiai fejlesztéseket az iparágakban, amelyekre kíváncsi vagy. Olvass blogokat, kövesd az iparágban dolgozó szakértőket, és csatlakozz a szakmai közösségekhez, hogy naprakész legyél.

Légy nyitott mások véleményére: Hallgass mások véleményére, és légy nyitott az új nézőpontokra. Beszélj azokkal, akik más szempontból közelítenek meg egy adott témát, mint te.

Legyél proaktív: Ne várj, hogy az új dolgok elérjenek téged, hanem lépj előre, és keresd az új kihívásokat. Légy proaktív és hozd létre a saját lehetőségeidet.

Tartsd karban a kapcsolataidat: Tartsd a kapcsolatot az emberekkel, akik inspirálnak és motiválnak téged, és akik szakmai kapcsolatokat jelentenek számodra. Beszélj velük rendszeresen, hogy értesülj az aktuális fejleményekről és trendekről.

Az élet folyamatos tanulás és fejlődés, és a világ változásaival történő lépést tartás az életünk része. Az előző javaslatok betartása segíthet abban, hogy ne csak lépést tartsunk a változásokkal, hanem azokat ki is használjuk a személyes és szakmai fejlődésünk szempontjából."


Aztán újra feltettem ugyanezt a kérdést, de kiegészítettem a "nyugdíjasként" szóval. "Hogyan tarthatok lépést a világ változásaival
nyugdíjasként?". A válasz:

Spoiler: mutasd
"Nyugdíjasként is lehet lépést tartani a világ változásaival, és fontos is, hogy így tegyünk, hogy mentálisan és szociálisan aktívak maradjunk, és ne maradjunk le az aktuális trendekről és fejleményekről. Íme néhány javaslat arra, hogy hogyan tarthatod lépést a világ változásaival nyugdíjasként:

Legyél kíváncsi és nyitott: Legyél nyitott az új dolgokra, és ne félj felfedezni az újabb technológiákat és alkalmazásokat. Az internet és az okostelefonok lehetővé teszik, hogy a világ bármely pontján elérhetőek legyünk és tájékozottak legyünk az aktuális témákról.

Ne hagyd ki a trendeket: Kövesd nyomon az aktuális trendeket az érdeklődési körödnek megfelelően. Olvass blogokat, kövesd az online közösségeket, és légy jelen a közösségi médiában, hogy naprakész legyél az aktuális témákkal kapcsolatban.

Ismerd fel az oktatási lehetőségeket: Az oktatási lehetőségek segíthetnek abban, hogy megtanulj új dolgokat és új készségeket fejleszts. Az online kurzusok és a webináriumok lehetővé teszik, hogy otthonról is tanulj, és a saját tempódban haladj.

Tartsd a kapcsolatot: Tartsd a kapcsolatot a családoddal, barátaiddal, és találkozz új emberekkel is. Az új barátságok és kapcsolatok segítenek abban, hogy naprakész legyél az aktuális témákról és a különböző nézőpontokról.

Találj önkéntes munkát: Találj olyan önkéntes munkát, amely megfelel az érdeklődési körödnek, és segít abban, hogy aktívan részt vegyél a közösség életében. Az önkéntes munka lehetőséget ad arra, hogy új dolgokat tanulj és új embereket ismerj meg.

Összességében, lépést tartani a világ változásaival nyugdíjasként is lehetséges, és ez segíthet abban, hogy mentálisan és szociálisan aktívak maradjunk. Ne félj felfedezni az új dolgokat, és élvezd az életet nyugdíjasként is!"

Nem is nehéz betartani őket, és elég sokat már gyakorlunk is.

Itt van a Chat GPT linkje. A szöveg alján baloldalon van a Try ChatGPT fül, arra rákattintva lehet beregisztrálni, és használni.

https://openai.com/blog/chatgpt

Figyelmeztetésként leírják a készítők, hogy a rendszer nem tökéletes, néha teljesen hihetőnek tűnő helytelen válaszokat ad.

Ugrálós centrifuga is volt bizony! Meg az első Hajdú Energomat automata mosógépem is tudott akkorákat ugrani, ha elkezdett
centrifugázni, hogy betörte a burkolatot a padlón.

A te sóskamártásodat olvasva jöttem rá, hogy a cukor hiánya miatt nem csináltam már régóta. Lehet, hogy datolyapasztával
is jó lenne. Anyukám tejjel készítette, így én is. A tejfölös változat nekem túl savanyú volt.

Hű! A függönyöd és a csésze tényleg tesók, kétség se férhet hozzá! :D

Nagyon finom illatuk volt a fréziáknak. Akkor még nem késtem el a színtippel: korallpiros lesz az első virág.

Nekem tetszenek az esti képek... mindig tetszenek...bármilyenek. Van egy különleges hangulatuk, színük, aurájuk...
Az utolsó képnél elgondolkodtam, hogy bentről nézünk kifelé, vagy kintről befelé. Aztán rájöttem. Csoki olyan ott, mint egy
csoki Csoki. :))

Mivel a kajával, testmozgással, pozitív gondolatokkal rendben tudom magam tartani, nem kellett további gyógymódok után
néznem, de sok minden másban is hiszek és elfogadom, hogy léteznek.

Több külföldi orvost is követek, akik növényi élelmiszerekkel gyógyítanak. Az egyiküktől hallottam, hogy a lepketaplógomba
mennyire hatásos a mellrák kezelésében (a gombákat egy mellrákra szakosodott doktornő is említette már), és elmesélte,
hogy az utolsó stádiumú mellrákos anyukájának ezt ajánlották 2009-ben, aki azóta is él a rák egyszerűen eltűnt a szervezetéből.
Elkezdtem ennek kapcsán utána nézni a taplógombáknak, és azt találtam, hogy a kínai pecsétviszgomba (reishi gomba) nagyon
hatásos az étel és hisztamin intoleranciával élőknek i(és még nagyon sok bajban szenvedőnek is). Lehet, hogy adnod kéne neki
egy esélyt. Lehet kapni tabletta meg kapszulás formában is. Egészen nagy adagban sincs mellékhatásuk, szóval bátran kipróbálhatod.

Kata, de örülök, hogy ki tudtatok menni és hogy lett egy új cipőd is! Ha nem akarod a fb-ra kitenni, küldd el a fotóját emailben,
és beteszem ide. Szívesen megnéznénk. :D

Lehet, hogy Samunak is nagyobb kedve lesz kint lenni, ahogy jön a jó idő.

Károllyal kapcsolatban. Az tűnt fel nekem, hogy sokkal kevesebb kirakat és üzlet lett ünnepélyesen feldíszítve, mint amikor
II. Erzsébet uralkodásának 70. évfordulóját ünnepelték. Az üzletek királyi kaja, ajándék, dísztárgy, használati tárgy, partikellék
kínálata ugyanakkora volt, de a felhajtás összességében kisebbre sikeredett. Ebből gondolom, hogy Erzsébetet nagyon szerették
és tisztelték az angolok, Károllyal kapcsolatban meg várakozó állásponton vannak. Ha addig nem követnek el nagy hibákat,
Vilmost és Katalint fogják úgy szeretni, mint Erzsébetet, szerintem. Ők nagyon népszerűek.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. április 30. 8:54

Most elindulok az utamra, de később vagy holnap hozok fotókat is.

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. április 30. 15:12

:-h :flower1: %%- ~o) :-bd :)
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2023. április 30. 17:09

Sziasztok. Kicsit megbetegedtem. Mindent olvastam, Láttam a szép képeket. Lenne hozzászólásom is, de majd később.
Náthás vagyok, köhögök, fáj a torkom. Kúrálom magamat.
Mindenkinek szép ünnepeket.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2023. május 1. 7:35

Sziasztok!

Ildikó, egy kis náthát elnézünk, a nagyobb bajok viszont nagy ívben kerüljenek el. Ezt kívánom neked és mindannyiunknak is.
A torokfájós fázist utálom a legjobban a megfázásban. Ha azon túl vagyok, a többi már nem érdekel.
Gyógyulj meg minél hamarabb!

Most olyan képeket hozok, amik nem szépek, nem kellemesek, nem is kívánkoznának ide igazából, mégis megmutatom őket,
mert olyan, mint egy némafilm, szavak, háttér-információk nélkül is érthető, és a véletlen műve, hogy én ennek részese
lehettem.

Spoiler: mutasd
Miután elvittem Lilykét a bölcsibe, hazafelé bandukoltam a szokásos menetem után, már a lakópark bejárata felé közeledtem,
amikor egy egyszerű személyautó robogott el mellettem, és kanyarodott be az utcánkba. Ablakaiban fények villogtak és szirénázott
is. Nem tudtam, mi történhetett, mert nem volt jelzés az autón, de annak nagyon örültem, hogy bármi is történt, hozzánk nincs
köze, mert senki nincs otthon. Most is emlékszem milyen jó érzés volt erre gondolni. Aztán ahogy bekanyarodtam én is, láttam,
hogy az egyik lakás előtt már áll két mentőautó. Felmentem a lakásba, és gondoltam megosztom a lányomékkal is azt a jó érzést,
amit az előbb leírtam, közben lefotóztam a mentőautókat is, arra gondolva, hogy megmutatom nektek, hogy itt milyenek ezek
az autók.

A középső sötétkék autó jött el mellettem szirénázva.

Kép

Főzni kezdtem, de közben kiláttam az ablakon. Nagyon sokáig voltak bent a mentők, végül bevitték a hordágyat, majd kitolták
a beteget. A család nagyobbik fia volt, kb. 30 éves lehetett, félmeztelen volt, és egy átlátszó lufihoz hasonló valami ütemesen,
nagy erővel nyomogatta a mellkasát. Az anyuka is kijött a házból és látszott rajta, hogy sokat sírt, de boldogan emelte fel a
nagyujját az egyik szomszéd felé, jelezve, hogy most már minden rendben van. Ez március 24-én történt.

Április 18-án, egy szép tavaszi napon újra a gyalogtúrámból tértem haza, amikor az utcába befordulva, fekete ruhás embereket
láttam álldogálni ott, ahol a múltkor a mentőautó állt. Rögtön tudtam, hogy mi történt. A fotókat a nappaliból készítettem,
suttyomban, mert közben szégyelltem magam a kukkolásért, de akkor már tudtam, hogy ezt a szomorú történetet veletek is
meg fogom osztani.

Kép

Amikor közelebb értem, akkor láttam, hogy az út másik oldalán motoros emberek gyűltek össze. Volt köztük öreg és fiatal,
férfi és nő.

Kép

Aztán meghozták a koporsót, és a menet elindult a temetőbe.

Kép

Kép

Az utolsó fotót a lányom készítette tavaly, és pár napja már kitettem demonstrálva, hogy hogy ünnepelték az ott lakók a
királynőjük uralkodásának platina jubileumát. Akkor vettem észre, hogy rajta van fiú és az édesanyja.

Kép


Ezt a cicát már máskor is lefotóztam ugyanebben a pózban:

Kép

Csak mert szép:

Kép

Talán sárga mák?

Kép

Az a bizonyos vonatos utazás Manchesterbe. Az első két kép mottója: öregek és fiatalok

Kép

Kép

BTS kávék egy koreai üzletben:

Kép

Pár utcai pillanat emeletes buszokkal. Nem lehetett buszmentes képet csinálni (nem is akartam), nagy számban jöttek-mentek
a városban. Azt hiszem "földszintes" buszt nem is láttam.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2023. május 1. 20:44

sziasztok Lányok és Elthan! gyorsan eltelt ez a két nap.
Ma Samu hatalmas meglepetést okozott reggel, hozta a társasjátékot. Le is fényképeztem, nem tudom a videó lejátszódik e majd.
S sok mindent akartam írni, és éppen Paggy videójánál tartottam, de most bejött érte, mert késő este van s még nem mostunk fogat, na és az esti olvasás is vár még ránk.
Holnap jövök, addig is amit eddig átfutottam nagyon tetszik, főleg a virágzó fák!
Rendesen át kell olvassak mindent.
Rita, nekem sem lenne lapos tévém, de ez még az apué volt. Vigyázok rá ezerrel.

Ildikó, neked is jobbulást! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:

Jó éjszakát mindenkinek! :x :ymhug: i-) :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 2. 6:38

Jo reggelt!Meg csak az ablakon keresztul bamulok kifele, ugy tunik huvos van.Hamarosan meglatom ,mert tusolas utan megyunk Csokival setalni.1 nappal rovidebb lesz a het.No akkor mi is lesz ?Holnap Pestre megyek Budarol es meg jonehany " nagy esemeny"reszese leszek.=)) Szep hetet!Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 2. 14:37

Sziasztok!Először is köszönöm Rita,hogy nem csak a vidám dolgokat osztasz meg.
Ildikó!Gyógyulj meg mielőbb!
Ma 2 öröm ért:
1/Kitaláltam,hogy mit kap Lilla a szülinapjára.
Lillának 14-én tartjuk a szülinapját.Érdeklődtem,hogy mit szeretne/mindene megvan/,ezért én mindig valami jópofa,de tartalmas dologgal lepem meg.A lányom mondta,hogy vegyek neki" ezrediknek" lovat,mármint lóbábut.De nincs kedvem hozzá.Így most találtam 2 könyvet.Mindig turkálok neki könyvet,de a szülinapjára újat veszek.
A Pagony könyvesbolt hálózatban igen jó gyerek -és ifjúsági könyvek vannak.Most egy kevésbé komoly,de szerintem hasznos könyveket rendeletem.Szerintem már mutattam nektek régebben:
25 szelfi az Árpád-korból
Kép

Honfoglalás, csata, királyi esküvő - vajon milyen szelfiket posztoltak volna ezekről az eseményekről Árpád-kori eleink, ha íj, bárd és lúdtoll helyett okostelefont tartanak a kezükben? Merthogy lelkesen posztoltak és kommenteltek volna, az tuti.

Árpád vezér, István király, Gizella királyné, Szent Margit vagy épp Gellért püspök ezeken a rendhagyó történelemórákon hús-vér emberként jelennek meg: örülnek, sírnak, és persze húzzák egymást.

És hogy mi történhetett valójában - mi az, amit a történészek biztosan tudnak -, a fejezetek végén található összefoglalókból derül ki.
Kép
Vajon hogyan került Lajos király a mohácsi harcmezőn töltött fárasztó órák után a patak hűs vizébe? Miért töltött annyi időt Zsigmond király fejjel lefelé lógva? Ki merészelte ellopni a Szent Koronát? Tényleg hordott álruhát Mátyás király? Hogy fest Zrínyi Miklós egy képregényben?
A vicces kommentek után pedig ne feledkezz meg a fejezetek végén található magyarázó szövegrészekről sem, hiszen mind tudjuk: ami egy közösségi oldalra kikerül, bizony nem mind igaz, még ha fénylik is.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 2. 15:02


A második ajándékom egy lepkekerti látogatás lesz.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 2. 15:10

IDE MENNÉNK,ha a lányom rábólint:
https://motobutterfly.hu/lepkekert/
2.öröm:
Olyan finom zöldbabfőzeléket csináltam,hogy a párom megevett 3 tányérral és még maradt is belőle.---A KIS ÖRÖM IS ÖRÖM!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2023. május 2. 15:23

Lányok!Ági nagyon sikeres a festésben.Remélem hamarosan utazhat Kínába!DE ÉN NEM,ezért hát megnézem/mindent a szemnek!!!
https://welovebudapest.com/cikk/2020/7/ ... agja-a-qui

És még egy cikk:
https://femina.hu/utazas/kulfoldi-turis ... orszagrol/
Sziasztok,megyek mosogatni.Paggy

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 105 vendég