Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 18. 22:56

Nemes ember alapja /jobbra/,szegény ember kalapja/balra/:
Kép
Most a női fejfedők következnek:
Kép
Téli sapka:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 18. 23:06

Kép
Balra fent a ruhakiegészítők és a 2 rajzos bemutató,alul Birivel együtt a díszítések
.Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 18. 23:12

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 18. 23:15

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 18. 23:21

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 18. 23:29

Most jön a 3. terem,mely a HAMBOK ÚJJÁSZÜLETÉSÉRŐL SZÓL
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 18. 23:37

A 4. terem VEGYES.Jobbra a fali vitrinekben kendők vannak,
Kép
Kép
Kép
Egyéb csomagoló kendők:
Kép
Kép
Vasaló,olló:
Kép
zokniminta:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 18. 23:46

Bal oldalon egy berendezett szoba/a férfiak használták/
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 18. 23:54

A másik oldalon:
Kép
sajnos erről nem készítettem fotót
Kép
https://koreainhungary.blog.hu/2015/03/ ... nok_falvak
Kép
Kép
Hülyén fotózott kép egy makettról:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 19. 0:11

Ide majd teszek be kepet.
A kiallitas febr.18-ig tart nyitva
https://welovebudapest.com/cikk/2023/10 ... zi-muzeum/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 19. 0:12

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 19. 0:22

:flower1:
Ritának:
https://telex.hu/gasztro/2024/01/18/csa ... -csinaljuk
Ildikónak:
Értem,sőt megértem,amikor azt írtad,hogy "ma valahogy nem találtam a helyem" -Talán az időjárás vagy egy átsuhanó rossz gondolat volt az oka?Azért írtam,mert ismerős nekem.Van úgy,hogy tényleg csak átsuhan az agyamon valami szomorú és ott marad a "szele".Mivel bizonyos dolgokon nem tud változtatni az ember,pld.a szeretteink távozása,muszáj elterelni a figyelmünket tudatosan.
Spoiler: mutasd
Hülyeségnek,felszínesnek tartottam,hogy próbáljon meg az ember többet mosolyogni.ÉS!!!!!!!!nagyon nehezemre esett,de bejött néha.Vagy pld.akkor megnézek egy igazi drámát.Nem a habkönnyű limonádékat.
Te festesz.És milyen jól!!!Most megnézem tüzetesen a 2 képet.Igazából csak most gondolkodtam el azon,mi minden kellhet ahhoz,hogy így tudjon valaki festeni.Gyerekkorodban jól rajzoltál?Esetleg volt valaki a családban aki...?Szépek a képek.Az első hangulatos,a második elvont számomra.
Most nem szeretnék írni arról,hogy mit érzek,amikor látom a képet,mert nem rólam szól a történet,hanem rólad.Te a teljesítmény miatt festesz vagy a hangulatod miatt vagy mert meg akarsz örökíteni valamit?Megnyugtat,megvigasztal,feltölt örömmel a festés,amikor elkészült és megnézed?
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 19. 9:15

Sziasztok!

Holnap fogok jönni, mert nagyon igyekszem befejezni a 21 részes sorozatomat, aminek a 18. részét fordítom,
és holnap el is kezdem kitenni a feliratait.

Még nem olvastam el, és nem néztem meg, mit hozott Paggy, arra holnap kerítek majd sort. De egy tegnapi
megjegyzésére felkaptam a fejem.

Paggy, rájöttem, hogy félreértesz valamit a fórumba látogatók létszámával kapcsolatban. Kiléptem, és mint sima
vendég néztem rá a lap alján lévő statisztikára. Ezt láttam:

Spoiler: mutasd
Kép


Ebből arra lehet következtetni, hogy 88-an vannak a fórumban, és ez így is van, de ezek közül épp akkor, amikor ezt
a képernyőképet készítettem, csak én egyedül voltam élő személy a fórumban.

Mutatom:

Visszaléptem a fórumba, és akkor én mint adminisztrátor vagyok jelen, aki több mindent lát, mint egy átlagos fórumtag.
Én rá tudok kattintani a fentebbi képen is látható KI VAN ITT gombra, ahol ezt láttam akkor:

Spoiler: mutasd
Kép


Jól látható, hogy a 3 regisztrált tagból csak én vagyok élő személy, a másik kettő úgynevezett BOT. Ha rányomok a piros
színű "Vendégek megjelenítése"-re, akkor kiderül, hogy az a vendégek nagy része szintén BOT. Most nem fotóztam ki mind a
nyolcvan valahányat, de majdnem ugyanezt a képet láttad volna. Lehet köztük pár élő vendég, aki nem jelentkezett be,
csak úgy bekukkantott, de ez csak pár darab szokott lenni.

Spoiler: mutasd
Kép


Miközben ezeket írtam, sikerült elkapnom, amint épp beléptél, és benéztél a Társalgóba. :D

Spoiler: mutasd
Kép


2019. október 29.-én egy terheléses támadás indult a fórum ellen. Orosz botok támadtak minket. Ők az az 1457 fő, akit jelez
a statisztika. Nem ez volt az első, és lehet, hogy nem az utolsó. Mindig figyelnem kell a látogatók számát, és ha gyanúsan
gyorsan elkezd emelkedni, szólnom kell Kristófnak, és ő intézkedik ellenük.
Kezdetben a fórumra csak regisztrálni kellett, nem kellett az én jóváhagyásom, de ezek miatt a botok miatt muszáj volt engem
is beiktatni. Azt csinálták korábban, hogy beregiztek, utána hozzászólásokat írtak, és teleszórták mindenféle szennyel a
fórumot. Nekem is tudnak írni az email címemre. Természetesen azonnal törlöm, nem nyitom meg.

Spoiler: mutasd
Kép


Ennyi kémbot és reklámbot regisztrált eddig januárban a fórumba, de nem aktiválom őket természetesen.

Spoiler: mutasd
Kép


A terheléses támadásos dolgot, csak azért írtam, hogy azt a kiugró nagy létszámot (1457 fő) megmagyarázzam. Ha fordítok
épp valamit, akkor naponta többen fordulnak meg nálunk, ha nem, akkor jóval kevesebben. De azért van élet, többen jönnek
és maradnak a Videa linkek miatt. Addig, amíg nézik a részeket, addig itt vannak. Ugye én látom, hogy épp melyik témánál
időznek. Nem szoktam egyébként figyelni, hogy ki, mit csinál, hiszen, én is csak be-be pillantok a fórumba, ha épp nem írok ide.
És akkor is inkább a BOT-ok létszámát figyelem.

Ahogy elküldtem a hsz.-t, láttam meg alatta, hogy rajtam kívül még 47 vendég van itt a "Van képem hozzá"-ban. Ezeknek is a
99%-a BOT.

Spoiler: mutasd
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 19. 17:47

Most már értem Rita.Köszönöm. :flower1:
Azt gondoltam,többen benéznek a fórumba.


Félreértettem,azt hittem egy zart,de megis közösségi platform,ahol az emberek írnaK MAGUKRÓL IS, DE!!! :o) :ymparty: AJÁNLANAK JÓ DOLGOKAT,nem csak kibeszélik a problémáikat.
Nagyon fontosnak tartom,hogy beszélgessünk személyes dolgokról :littlehearth: :littlehearth: :-bd ,csak tényleg inspirálónak gondoltam,ha ezen kívül is van fókusz.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1106
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. január 19. 18:31

Sziasztok.
Én minden nap bejövök, és benézek mi történt. előfordult hogy kutakodtam a fordítások oldalán is.
Nem mindig jelentkezek be, csak benézek írt-e valaki. Ha írok, akkor bejelentkezek.
Jó, hogy ennyi mindent látsz Rita. Hisz tiéd az oldal.
Lányok, ma jó kis hó leesett nálunk.
Paggy nem tudom még mit szűrsz le a festeményekből. előfordul, hogy eltalálod, de a komor gondolataimat nem nagyon szoktam megfesteni, a sötétebb tónusok inkább a festési hiányosságaimból fakadnak. Diópácos képet még nem festettem, pedig megvettem a pácot már több mint fél éve. Az monokróm kép lesz, de még nem született meg a gondolat mi legyen rajta.
Nekem is vannak gondjaim, de megoldása csak rám és a családra vár. De akkor nem is festek semmit sem. Mostanában ujra rajzolni tanultam kis lapocskák vannak róla. Ma is nekikészülődtem aztán palacsintasütés lett helyette. De szívesen tettem. Este már nem nagyon csinálok ilyet.

Köszönöm a temérdek ismertetőt, várom a hanbokos képeidet is.
Na azért az "megrázott" hogy a fiukat születésük után az asztalra teszik, a lányokat viszont az asztal alá. Igaz nálunk is van egy mondás "lányok az asztal alatt is megnőnek" :x Még szerencse.
Szép estét.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. január 19. 21:04

Sziasztok LÁnyok, és Elthan!
Kedves Paggy, megérkezett a csomag, és ma a levél is, mindenről készítettem képet. A sálról is amit külön köszönök.
Nagyon finom anyaga van, és nagyon kellemes a mintája. Majd Ritát megkérem, hogy tegyen ki fotókat, mert még nem döntöttem el mit teszek ki a facéra, és téged meg akartalak kérdezni hogy mi az amit kitehetek.
Samu nagyon örült a könyveknek, az egyiket már el is olvastam, a másik majd egy esti komolyabb olvasás lesz.
Heidit minden formában nagyon szeretjük, éppúgy olvasni mint filmen vagy rajzfilmen.

Ma meghozták a gépet, olyan felturbózott lett, hogy másik, nagyobb ház kellett neki, így viszont kicsit belóg a asztalkám mellett.
Most csak ennyit írok, nem is olvastam semmit az oldalról, mert Samu nagyon nyüsszög egész nap és még nem jöttem rá mi a bánata.
Viszont holnap reggel jön a Tesco szerencsémre, csak sajnos a drágábbik fuvardíjt sikerült kifognom, de nem érdekel, csak legyen itthon minden legalábbis a nagyja, aztán az apróságot amit nem tudtam megrendelni elmegyünk érte.

Jó éjszakát mindenkinek, aztán jövök majd most már egy picit nyugodtabban.
:ymhug: :D :-bd :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 19. 21:20

Kata!Ha naptárt kiteszed,a Koreai Kult.Kp ajándéka a programokon résztvevőknek.Ha valaki megkérdezi résztvettél-e?Írd meg neki,hogy mivel nem tudtál elmenni,valaki neked adta az övét.Mindent kitehetsz,a naptárt is.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. január 20. 9:29

Sziasztok Lányok és Elthan!
Mindenkinek szép hétvégét kívánok! Várom a Tescosokat, hogy elrakodhassak, aztán ha minden jól megy felöltözünk és megyünk egy nagy sétát. Igaz, ebédet is kellene csinálni.
Mivel vettem csirkemájat is, így krumplival szerintem remek ebéd lesz. Megyek is feltenni a krumplit.
Kenyeret nem sütök ma, hanem majd egy almás mákos kevertet akarok desszertnek!

Paggy, köszönöm a választ, amint tudok jövök! folyt.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 20. 9:48

Lanyok!Ezentul muzeumok helyett jo kis egyeb dolgot hozok..pld.asztalon alldigalo macskat =))
Kép
Meselnek valamit:Julika gyakran jon velem koreai filmklubba, ha en nem tudok menni,mondom neki menjen egyedul.Azt valaszolja, csak miattam jar oda.Hat ennyit a felreertesrol.Nem a szivszerelme, mint nekem.Na bumm, mi van akkor ?Mas dologban egyhuron pendulunk.De az az egyhuronsag fontos!!!!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 20. 14:10

Sziasztok!


Paggy, nagyon látványos és elegáns a múzeum hosszú lépcsősora az oldalán végigfutó kivilágított üvegfallal.
Szép a szememnek.

Megint sikerül megragadnom a lényeget, de megragadta a szemem az 1. terem tervrajza alatt lévő minta.
Azt látom, hogy nem terítő. Megírnád, hogy minek a mintája? Tetszik.

Milyen érdekes, hogy a 60. születésnap számított különleges eseménynek a Csoszon-dinasztia idején.
Mondjuk akkoriban rövidebb ideig éltek az emberek. Gondolom, hogy egy hatvan éves ember nagyon idősnek,
és kellően bölcsnek számított.

Gyönyörűek a ruhák, minták, hímzések.

Érdekes, hogy az 1900-as évek elején még a tradicionális öltözet volt az uralkodó.

Az egész termes képeken látszik igazán, hogy a sötét háttér és a megvilágítás milyen klassz környezetet
biztosít a kiállításnak. Nagyon tetszik.

Az jutott eszembe, miközben a férfi kalapokat nézegettem, hogy nekünk már milyen sok tudásunk van
a kiállított tárgyakról. Rengeteg láttuk a történelmi sorozatokban. Míg másoknak, tök új az egész.
Egy kicsit bennfentesnek érzem magam. :D

Gyönyörűek a hajtűk, a függők, a csomagolókendők! Eddig csak pár női fejfedő tűnt ismeretlennek, és
mintás zoknit se láttam még, csak hófehéret.

A férfi elmélkedés tere fennkölt célokat szolgált volna, de a sorozatokból tudjuk, hogy sokszor gyilkos
terveket, bosszúhadjáratokat tervezgettek.

Videót nem készítettél? Már úgy megszoktam őket, hogy hiányoznak. :D

Én sajnálnám, ha nem hoznál több képet kiállításokról. Engem is te szoktattál rá, hogy bemenjek a hozzám
legközelebb eső kiállítóhelyre bámészkodni. De tégy úgy, ahogy neked a legjobb. Nekem három kiállítás
képei vannak most a tarsolyomban, de kicsit várni kell még rájuk. Előbb befejezem a sorim utolsó három és
fél részét.

Ildikó, szerencsére megengedheted magadnak, hogy azt csináld, amihez kedved van.

Jaj, a füst! Falun mindig ez van télen. Soha nem tudtam kintre teregetni, mert ha kicsit is fújdogált a szél,
hozzám terelte Margitkáék füstjét. Azért amikor megteheted, sétálj, mert arra nagyon nagy szükség van.

Képzeld, mit tudtam meg az új sorozatomból: a vádlink a második szívünk. Annyira nevetségesnek hangzott,
hogy utána néztem - meg persze azért is, hogy ne fordítsak hülyeséget, néha vannak meglepetések az angol
feliratban, mindennek utána kell járni - és ez valóban így van. Eddig csak azt tudtuk, hogy gyalogolni nagyon
jó dolog, mert jó vérkeringésnek...stb, de soha nem mondta senki, hogy mi okozza ezt a "jót". Hát a vádli
izmainak összehúzódása és elernyedése. Segít visszapumpálni az elhasznált vért a szívbe, jelentős segítséget
nyújt a vérre ható gravitációs erő legyőzésében. Szóval a szívünknek teszünk szívességet, ha járkálunk.

Rájöttem, miért kedves a szememnek a te műveidet nézegetni: a hangulatos színei miatt. Fontos a téma,
a technika, de nekem a színek is fontosak az élet minden területén. A képeknél a keret is meghatározó. A
virágzó ágacskát a kerete is kiemeli. Megint szépet alkottál!

A sötét tónushoz: tegnap voltam egy kiállításon, ahol 98%-ban komor, sötét alkotások voltak láthatóak. Ugyanaz
a művész készítette őket. Ha valaki csak szóban elmondja ezt nekem, soha nem mentem volna el megnézni,
de így, hogy nem tudtam előre, mit fogok látni, ha már ott voltam, elkezdtem nézegetni a képeket.
A végeredmény: egy lelkes hozzászólás a vendégkönyvben. Egyiket se hoztam volna haza, de majdnem mindet
értettem, és a címek is passzoltak a művekhez. A festő technikája pedig lenyűgözött.
Ha befejezem a fordítást, fogom hozni a képeket.

Ez a látvány fogadott, amikor beléptem az első helyiségbe, és nagyjából a többiben is. Ezeket a képeket nem
lehet messziről nézni. Oda kell menni, mert sok rétege van, amit csak közelről látni.

Kép

Kata, küldd el az email címemre a fotókat, és kiteszem neked.

Szóval mást is kaptál, nem csak a naptárt? Kíváncsi vagyok mindenre! :ymblushing:

Használd egészséggel az új gépet! Reggel beszéltem a kinti Fiammal, és el is felejtettem megkérdezni a win11-gyel
kapcsolatban. Mindjárt ráírok.

Már írtam többször, de a máj nagyon nagy kedvencünk volt. Alig telt el úgy hét, hogy ne csináltam volna, legalább
vacsorára. Három-négy nagy hagymát vágtam fel alá karikára, a fokhagymát se sajnáltam. Krumplipürével
szerettük a legjobban.
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2024. január 20. 19:01

Kedves Paggy! Élvezettel néztem a kiállításról szóló (koreai öltözékek) képeidet. Mint tudod, nem tudtam veletek menni akkor, amikor ti voltatok. Lehet, talán februárban még megtehetem, kérdéses. Akit érdekel videó róla, van néhány fenn a neten, többek között a múzeum is tett fel pár érdekeset, de az eddig hozott képeid is jól reprezentálnak.
Sok minden eszembe jutott a kiállítás kapcsán, de csak egy érdekességről írok most.
A szegények kalapjáról volt ismert az egyik koreai költő, aki egész életében vándorolt és ezt a kalapot viselte. Ezért nem is a valódi nevén ismerték többnyire, hanem a kalapról kapott nevén. Ő Kim Szakkat volt, a kalap neve ugyanis 삿갓 (kiejtése: szákkát). A költő 1807-1863 között élt.
Aki kíváncsi pár képre:
Spoiler: mutasd
A költő általános ábrázolása:
https://i.namu.wiki/i/hDzfM-ryrtItIUEe7 ... fEGuQ.webp
A Kim Szakkat Irodalmi Múzeum:
https://pds.joongang.co.kr/news/compone ... 00-001.JPG
A múzeum kertjében található szobor, a költő valamilyen hátason ül (szamár, öszvér?):
https://mblogthumb-phinf.pstatic.net/Mj ... ?type=w800
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 21. 16:09

Kedves Dorina!Nagyon koszonom, hogy betetted a 3 keoet
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 22. 11:22

Sziasztok, sziasztok!Brrr milyen hideg van!Keszul az olcso, de finom, edes gorog narancsbol a lekvar.Kel a fank, amit heti ellatmanykent viszek a fodrasznomnek/Csoki potgazdaja/es keszul pulykaszivbol a gulyas.A kuktaban puhara fo es finom leves lesz belole.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2024. január 22. 11:29

Kép



Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. január 22. 16:22

Sziasztok LÁnyok és Elhtan!
Na végre idejutok! Késő délelőtt sikerült elindulni, úgyhogy a dokinál vannak a papírok végre, majd holnap felirja, mert már kikapcsolták a gépet. Nagy mosollyal mondtam hogy oké! :D nekem akkor is jó lesz.

Olyan jó volt hazaérni az ózonos tiszta lakásra. Éppen csak ki kellett szellőztetni, mert annyival később értünk haza.
Szinte mindig minden busz elment az orrunk elől. De aztán végül átszállással sikerült hazaérnünk fél kettőre.

Máris megyek a telefonhoz és küldöm a képeket. Lesz amit kiteszek a facéra is de nem mindent!
Samu még alszik, de majd mindjárt elindítok valamit aztán felébred rá! De jó hogy maradt a tegnapi ebédből, azt fogja estebédelni. :-bd
Köszönöm a sok szép beszámolót, mindig élvezettel olvasom, bár néha a válaszig nem jutok.
Na irány a telefon mert megint elmarad....

cickó milyen bátor, remélem nem tudott húst lopni... [-x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 85 vendég