Örömhírek

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 16. 9:32

Kezdem elölről:

Kedves Zsu! Még nagyon sok boldog szülinapot kívánok Neked!
Isten éltessen sokáig!


Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. április 16. 22:00

Hát csak ámulok és bámulok! Mi van itt? A szokásos esti Még belesek Ritához! céllal jöttem, s hát itt egy szülinapi zsúr fogad!

Mindenkinek köszönöm a jókívánságokat, a kedvességet!

Kedves Gabi, nem tudom,honnan tudtad meg, de valóban ma egész nap a szülinapom van! A sokadik, de még nem fáj!
S bizony nagyon megörültem a közös kedvencünkről összeállított üdvözlőlapodnak!
Lee Seung Gi mindig megörvendeztet a hangjával, a mosolyával! A meglepetésed pedig különösen jólesett!
Úgy érzem,hogy a koreai zenének, filmeknek,Nektek, kedves fórumozótársak és önzetlen fordítók is hálás lehetek azért, mert meg tudom őrizni a fiatalságot a szívemben.
Tegnap sétáltam a két és féléves unokámmal. Bogi kérésére, ismétlésre állítva a telefonomon hangosan szólt a "Három maci" koreai gyerekdal,
Spoiler: mutasd
hogy mit gondoltak a járókelők, a legkevésbé sem érdekelt, csak mi voltunk egymásnak fontosak.
s ez a kis leányka együtt énekelt, tisztán, a szavakat is érthetően ejtve a koreai gyerekekkel.
Hogyan is írhatnám le, hogy mennyire felemelő pillanatok voltak ezek.

Kép

Most meg még nagyon meg is vagyok hatódva.
Köszi-köszi: Zsu
KépKép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. április 16. 22:20

Kedves mikaz én is Nagyon Boldog születésnapot kívánok neked! :lol:
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2016. április 16. 22:36

Szia Zsu

Születésnapod alkalmából szívből köszöntelek.
Mivel nem akarom , hogy Lee Seung Gi unalmassá váljon
én egy képeslapot hoztam neked.

http://www.jacquielawson.com/preview.as ... path=83542
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 17. 7:56

Zsu! Észrevetted, hogy ripsz-ropsz elintéztem, hogy LSG veled is megünnepelje
a szülinapját?
Ezekből a jelekből mindig tudom, hogy lassan jönnie kell a nyári szünetnek.

A három medve dal annyira népszerű, hogy az egyik kedvenc kínai sorozatomban,
a Never Give Up, Dodo-ban is benne volt. Kínaiul énekelte a főszereplő lány.
Joe csinált is hozzá gifet, de sajnos odaveszett a DFF-en, nem tudom megmutatni.

Dolores, az a képeslap nagyon cuki.

Kellemes, napsütéses vasárnapot kívánok!

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: f.ági » 2016. április 17. 8:54

Kedves Mikaz!

Boldog tegnapi szülinapot! :-)

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. április 17. 12:29

Nagyon kedvesek vagytok! Nem vagyok ám az ilyesmihez hozzászokva.Ez a nap igazán nem szokott felhajtással járni,csak szerényen ünnepeljük,
pl. a szülinapomban az is jó,hogy magamnak nem kell tortát sütni.

De,hogy itt mennyi szép ajándékkal leptetek meg! Katától LSG dala, virágok, Dolores, ez a kedves képeslap!

Hogy is viszonozhatnám? Őszintén kívánom,hogy Nektek is sokszor legyen részetek hasonló szép élményekben és kedvességben!

Kép
Ritám, jó ez így! Neked nagyon hálás vagyok már azért is ,hogy ilyen barátságos helyet teremtettél a neten, ahol ennyi kedves ember összejöhet!

Mindenkinek nagyon kellemes, szép vasárnapot kívánok! Zsu
KépKép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. április 17. 21:26

Kedves Zsu! Nekem is öröm, ha másoknak örömöt okozok! Legyen neked is és mindenkinek kellemes hete! :D :D :D :D
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. április 27. 19:01


ez de gyönyörű :lol:
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. április 29. 12:39

A világ egyik legfurcsább hangszerén játszó Illényi Katica Academia Music Awards díjat kapott.Thereminen adta elő Ennio Morricone világslágerének feldolgozását.

Kép



forrás:http://www.ma.hu/kulturport.hu/279763/A_vilag_egyik_legfurcsabb_hangszeren_jatszo_Illenyi_Katica_Academia_Music_Awards_dijat_kapott
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. április 29. 16:51

Erre a gyönyörű zenére mindig elkezdek borzongani nem kopik az idők végezetével sem a hatása! Gratulálok a díjhoz! Köszi Gabóczi.. :lol:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 29. 17:59

Kata! Gabi! Köszi a videókat!

Barbra Streisand nagy kedvencem. Gyönyörű hangja van, és színésznőként sem
utolsó. Főleg a zenés filmjeit szerettem nagyon.

Ez a hangszer!! Azt hittem, hogy új keletű találmány, erre kiderül, hogy Leninnek
is volt egy belőle, sőt jól tudott játszani rajta.
A megadott linket megnéztem, és a hozzászólások közt találtam egy másikat,
ami a hangszer feltalálójáról szól. Nem semmi! Nem is bírtam végigolvasni:

http://thereminiad.webs.com/

Az előadás lenyűgöző volt!

Ez volt Lenin thereminje:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 3. 18:43

Öt rész megnézése után már bátran be merem vállalni, és le merem írni, hogy a következő sorozatom,
hacsak valamelyik tervezett közbe nem szól, a tajvani Easy Fortune Happy Life romantikus komédia
lesz. Gazdag bunkó főpasi, szegény, jóravaló főcsaj, kisöcs, kutya, ravasz nagyapa, örökség, szerelmi
háromszög/négyszög, pár nevetséges maffiózó, kínai természetgyógyászat, és sok klisé, de az a fajta,
ami ha jól csinálják, jöhet dögivel...


Egyet nem szeretek csak benne, hogy "tajvani" méretű, azaz több, mint egy órás egy rész, és több, mint
900 soros a felirat, ami azt jelenti, hogy az A Good Wife-hoz hasonlóan csak 2 részt fogok tudni egy héten
kitenni. Jobban szeretem, ha a kínai változatot teszik fel, mert a szétszabdalás miatt igaz, hogy több
részes, de egy rész felirata rövidebb, és ezért kellemesebb érzés fordítani. A végeredmény ugyanaz, hiszen
így is, úgy is le kell fordítani a teljes sorozatot, de akkor is!

Igazából nyárra lenne jó, mert könnyed, szórakoztató, pihentető sorozat, viszont a Lovingot nagyon jól
ellensúlyozza, igazán jólesik néznem.

Ha befejeztem a Tésztaút fennmaradó két részét, akkor fogom elkezdeni kitenni a részeket. Ismét hétfő
lesz a napja.

A színészek közül csak Chen Qiao En-t ismerem, ő volt a The Queen of SOP főszereplője is. Ez a tény sokat
nyom a latban. Nagyon szeretem!
Akit még felismertem az Wang Juan, aki a Love Aroundban volt Teknős papa felesége.

A nagy méretet töltöttem le az avistazról, mert jó minőségben szeretném nézni a sorozatot. Aranycsillagos,
ahhoz készül majd a felirat. De a helyszűkében lévőkre gondolva, egy kisebbet is leszedtem a Rutrackerről
(ugyanez megvan az avistazon is), ezt fogom feltölteni a megára.

Még ne kezdjétek el letölteni a sorit, hátha közbejön egy betervezett! Azt sem bánnám!

Kép
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: f.ági » 2016. május 3. 19:10

Szia Rita!

Ez jól hangzik! :-)
Ravasz nagyapa, kutya, maffiózók, rossz nem lehet. :-)
anine
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2016. március 16. 12:18

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: anine » 2016. május 3. 20:10

Rita, köszönöm szépen az "Örömhírt"! Az se baj ha valamelyik sorozat közbejön.:)
Szép estét! :)


Rita írta:Öt rész megnézése után már bátran be merem vállalni, és le merem írni, hogy a következő sorozatom,
hacsak valamelyik tervezett közbe nem szól, a tajvani Easy Fortune Happy Life romantikus komédia
lesz. Gazdag bunkó főpasi, szegény, jóravaló főcsaj, kisöcs, kutya, ravasz nagyapa, örökség, szerelmi
háromszög/négyszög, pár nevetséges maffiózó, kínai természetgyógyászat, és sok klisé, de az a fajta,
ami ha jól csinálják, jöhet dögivel...


Egyet nem szeretek csak benne, hogy "tajvani" méretű, azaz több, mint egy órás egy rész, és több, mint
900 soros a felirat, ami azt jelenti, hogy az A Good Wife-hoz hasonlóan csak 2 részt fogok tudni egy héten
kitenni. Jobban szeretem, ha a kínai változatot teszik fel, mert a szétszabdalás miatt igaz, hogy több
részes, de egy rész felirata rövidebb, és ezért kellemesebb érzés fordítani. A végeredmény ugyanaz, hiszen
így is, úgy is le kell fordítani a teljes sorozatot, de akkor is!

Igazából nyárra lenne jó, mert könnyed, szórakoztató, pihentető sorozat, viszont a Lovingot nagyon jól
ellensúlyozza, igazán jólesik néznem.

Ha befejeztem a Tésztaút fennmaradó két részét, akkor fogom elkezdeni kitenni a részeket. Ismét hétfő
lesz a napja.

A színészek közül csak Chen Qiao En-t ismerem, ő volt a The Queen of SOP főszereplője is. Ez a tény sokat
nyom a latban. Nagyon szeretem!
Akit még felismertem az Wang Juan, aki a Love Aroundban volt Teknős papa felesége.

A nagy méretet töltöttem le az avistazról, mert jó minőségben szeretném nézni a sorozatot. Aranycsillagos,
ahhoz készül majd a felirat. De a helyszűkében lévőkre gondolva, egy kisebbet is leszedtem a Rutrackerről
(ugyanez megvan az avistazon is), ezt fogom feltölteni a megára.

Még ne kezdjétek el letölteni a sorit, hátha közbejön egy betervezett! Azt sem bánnám!

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 3. 20:25

Kedves Ági és anine!

Örülök, hogy örültök! Én is! Mielőtt letöltöttem volna, elolvastam pár véleményt róla.
Egyöntetűen pozitívak voltak. Öt rész után én sem mondhatok egyebet, csak jót.
Persze a Loving után, ahol a 34 részbe jó sok mindent belepréseltek, az Easy Fortune
nyugisnak, kissé lassúnak tűnik. Ezek nem rohannak sehová, jól kidolgoznak minden
helyzetet, ráérősek. Jó a humora a sorinak, mint általában a tajvani romantikus
komédiáknak. Jó nézni, szívünk, lelkünk nem fog fájni és nem sokat fogunk sírni.

Tetszik!

Sajnos nekem a második főfiú jobban tetszik, mint az első. Jól áll neki ez a haj, és
jó a karaktere is:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 3. 21:42

Hát nem semmi serkója van az biztos... :lol: :lol: a srácnak...lehet majd itt is drukkolni a jelek szerint, ha Ő a 2...de akkor ki a főfiú?
:lol: :lol: :lol:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 4. 6:16

Kata58 írta:Hát nem semmi serkója van az biztos... :lol: :lol: a srácnak...lehet majd itt is drukkolni a jelek szerint, ha Ő a 2...de akkor ki a főfiú?
:lol: :lol: :lol:


Kata! Ha a szokott séma szerint alakulnak a dolgok, esélye sincs ennek a fiúkának,
a tapló főfiú fogja elnyerni a lányka kezét. Ő pedig nem más, mint Blue Lan. Nem
mondom, hogy ő nem jóképű, de a másik jobban tetszik:

Kép
Avatar
Vaskica06
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:58

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: Vaskica06 » 2016. május 5. 18:51

Kedves Rita!
Ismét egyik kedvencemet választottad.Nagyon szeretem ezt a sorozatot.A második férfi főhősnek szurkoltam,amikor néztem.Van benne minden,ami kell egy szórakoztató sorozathoz.Jó szereplők,cuki kutya,konfliktus, jó történet és persze jó befejezés.Hasonló élményt nyújtott nekem ,mint The queen of sop.
Örülök a választásodnak. :D
De nagyon várom a betervezetteket is.Igazán kezdhetnék már valamelyiket vetíteni.
További szép estét kívánok.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 5. 19:45

Kedves Ica! Így nem ér, hogy te már minden kínai és tajvani sorit láttál! Mikor foglak
tudni téged is meglepni?


Még nem tudtam belekezdeni a fordításába, mert a Tésztaút van soron, de már nagyon
várom, hogy elkezdhessük nézni! Jól ki fog kapcsolni bennünket.

Egy baj van csak, hogy amit a rutrackerről leszedtem, az csapnivaló minőség, és a
felirat sem jó hozzá. Amihez meg a feliratot készítem sokak számára túl nagy lesz.
Sajnos ez van. Feldarabolva felteszem a Megára, így akár részenként is le lehet szedni
a videókat, nem kell majd nagy tárhely hozzá.

Örülök, hogy csupa jókat írtál róla!

Kép
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: virag1 » 2016. május 6. 13:43

Köszönjük az örömhirt. Jó sorozatnak néz ki a főszereplő leány Chen Qiao már több sorozatban is szerepelt. Jó szinésznő.
A Fated tu love tajvaniban is ő a főszereplő és most forditanak egy sorozatát a Cruel Romence kinai amit a Saolin Bunny oldal csinál.
Köszi mégyegyszer. :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 6. 18:20

virag1 írta:Köszönjük az örömhirt. Jó sorozatnak néz ki a főszereplő leány Chen Qiao már több sorozatban is szerepelt. Jó szinésznő.
A Fated tu love tajvaniban is ő a főszereplő és most forditanak egy sorozatát a Cruel Romence kinai amit a Saolin Bunny oldal csinál.
Köszi mégyegyszer. :D

Szia Virág! Már 7 részt néztem meg. Még mindig a "könnyed, szórakoztató" jelzők
illenek rá a legjobban. Egyszóval nem leszünk szomorúak, míg nézzük.


Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 6. 18:23

Nekem is nagyon szimpatikus a kupaktanács a képen ....biztosan nagyon aranyos lesz ez a sorozat ..és a Loving után szerintem szuper lesz kikapcsolódni... :lol: :lol:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 7. 16:30

Kedves RiziBizi Gizi! Boldog Névnapot Kívánok!

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Örömhírek

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. május 7. 17:27

Kedves RiziBizi Gizi!

Névnapodon nagyon sok örömet és boldogságot kívánok!


Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 7 vendég