Csevegő

Avatar
Vaskica06
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:58

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Vaskica06 » 2017. június 7. 21:25

Kedves Ági!
Szívesen,de ez thai curry.
Az indiainak más a fűszerezése.Fő fűszere a garam massala,római kömény ,mustármag.
Ezt az indiai receptet már többször főztem és finom volt.Én kevesebb fűszert tettem bele és szójatejszínnel készítettem a tejallergiánk miatt és így is jó volt.

Indiai csirke curry

A csirke curry-hez:
6 db csirke felsőcomb
2 ek étolaj
1 közepes hagyma
4 gerezd fokhagyma
2 ek frissen reszelt gyömbér
2 ek sűrített paradicsom püré
1 tk mustármag
2 tk római kömény
2 tk koriander
1 tk kurkuma
2 tk garam massala
1/2 tk cayenne bors
1/2 tk csilipehely
20 dkg konzerv paradicsom
1,5 dl tejszín
1,5 l húsleves vagy alaplé

bors

A curry-hez a mustármagot, római köményt és a koriandert száraz lábosban addig pirítjuk, amíg illatozni és kicsit pattogni kezd. Kiszedjük és mozsárban porrá zúzzuk őket.
A csirkecombokat sózzuk, borsozzuk. A lábosban, amiben kényelmesen elférnek a combok, felhevítünk 2 ek olajat és bőrös oldalukkal lefelé beletesszük a húsokat. Lepirítjuk., majd megfordítjuk és a másik oldalán is lepirítjuk, összesen kb. 8 perc. A húsokat kiszedjük a lábosból és félretesszük.

Egy hagymát finomra vágunk, a fokhagymát vékonyra szeleteljük, a gyömbért lereszeljük és a lábosba tesszük. Puhára pároljuk, majd hozzáadunk egy evőkanál sűrített paradicsomot és jól lepirítjuk. Hozzáadjuk a maradék fűszert: kurkumát, garam massalát, csilit és cayenne borsot. Visszatesszük a húst is a lábosba, hozzáadjuk a paradicsomot, a tejszínt és a húslevest. Sózzuk, borsozzuk és fedő alatt, közepesen erős láng felett kb. egy órát főzzük, amíg a mártás besűrűsödik és a hús leolvad a csontról. Amikor elkészült, a húst kiszedjük, a csirke bőrét leszedjük és kidobjuk, a mártást szűrőn átpasszírozzuk. Friss naannal, gőzölt basmati rizzsel, görög joghurttal tálaljuk. A végén megszórjuk durvára vágott mentával és korianderrel.

Jó főzőcskézést.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. június 7. 21:41

Kedves Vaskica! Örök hálám. :-)
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. június 8. 3:52

Hajnal 3.50
A mi énekesrigónk úgy gondolta, ha ő nem alszik, más se tegye. Mondjuk igaza van, mert már nem szakad az eső és a világ tudtára kell adni, hogy létezik.
A lentebb éneklő viszont sehol sincs a mienkhez. Olyan dallamokat tud a drága, hogy egy zenekar megirigyelhetné. Na alszok tovább, már ha hagy. :-)

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7239
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. június 9. 10:11


Egy kis látnivaló még...
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2017. június 15. 14:11

Kata58 írta:https://www.youtube.com/watch?v=f1fxRfNIUlU
Egy kis látnivaló még...

Szia Kata!
Nem biztos, hogy bevállalnám, de jó nézni.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2017. június 15. 14:18

Remélem, hogy jó helyre teszem. Szerintem ide passzol.
Nem tudom Ismeritek-e az írót Lőrincz L. Lászlót? Ma 78 éves. Én nagyon szeretem a könyveit. Biztosan közrejátszott abban is, hogy itt találkoztunk ezen a fórumon. Először A nagy kupola szégyene című könyvvel találkoztam. A legjobb az azonos című novella. Már nagyon régen olvastam, de máig emlékszem mikor rádöbbentem, hogy miről szól.
Megtaláltam, Itt olvasható.
http://lesliellawrence.gportal.hu/ginde ... nid=472804
Rendkívül sok könyvet írt, szerintem szenzációs író. Biztosan akad mindenkinek kedvére való közöttük. Nagyon szeretem a stílusát és a briliáns logikáját. Főleg a krimijeit, de a fantasztikus könyveit is gyűjtöttem.
http://mystique.cafeblog.hu/2017/06/14/ ... napja-van/
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. június 15. 15:03

VidékiÉva írta:Rendkívül sok könyvet írt, szerintem szenzációs író. Biztosan akad mindenkinek kedvére való közöttük. Nagyon szeretem a stílusát és a briliáns logikáját. Főleg a krimijeit, de a fantasztikus könyveit is gyűjtöttem.
http://mystique.cafeblog.hu/2017/06/14/ ... napja-van/


Köszönöm az életéről az összefoglalót. :) Isten éltesse sokáig, és még írjon nagyon sok művet sokak örömére. :ymhug:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7239
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. június 16. 10:28

Szia Éva! szégyen,de nem ismerem az írót,fiatalként Szilvási, Berkesi stb. könyveken nőttem fel. Úgy látszik lesz mit pótolnom...
Boldog Születésnapot, és sok sok alkotói kedvet és jó egészséget kívánok, ismeretlenül is! :ymblushing: :D :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2017. június 16. 16:42

Kata58 írta:Szia Éva! szégyen,de nem ismerem az írót,fiatalként Szilvási, Berkesi stb. könyveken nőttem fel. Úgy látszik lesz mit pótolnom...
Boldog Születésnapot, és sok sok alkotói kedvet és jó egészséget kívánok, ismeretlenül is! :ymblushing: :D :movingflower: :flower1: :littlehearth:


Szia Kata!
Nem szégyen, de érdemes megismerkedni vele. Nekem nagyon bejön a stílusa. De rengeteget írt. Én főleg a Lőrincz L. László és a Leslie L. Lawrence könyveket olvastam tőle. Ezek fantasztikus és krimik. Én mindkettőt nagyon szerettem, mert olyan misztikus helyeken játszódik és tele van ázsiai mitológiával. A fantasztikus meg mindig valami régészeti lelet köré szövi a magyarázatait. Mindkettő nagyon elgondolkodtató, de nekem nagyon olvasmányos. A Frank Cockney könyvekből talán egyet olvastam. Azokról nem tudok nyilatkozni. Nagy kedvencek folytatását találtam meg így elő is veszem őket a nyáron itt az oldalán a könyvtárba.
Az oldala: http://www.lesliellawrence.hu/index.php ... mutatkozás
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7239
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. június 16. 17:37

VidékiÉva írta:Szia Kata!
Nem szégyen, de érdemes megismerkedni vele. Nekem nagyon bejön a stílusa. De rengeteget írt. Én főleg a Lőrincz L. László és a Leslie L. Lawrence könyveket olvastam tőle. Ezek fantasztikus és krimik. Én mindkettőt nagyon szerettem, mert olyan misztikus helyeken játszódik és tele van ázsiai mitológiával. A fantasztikus meg mindig valami régészeti lelet köré szövi a magyarázatait. Mindkettő nagyon elgondolkodtató, de nekem nagyon olvasmányos. A Frank Cockney könyvekből talán egyet olvastam. Azokról nem tudok nyilatkozni. Nagy kedvencek folytatását találtam meg így elő is veszem őket a nyáron itt az oldalán a könyvtárba.
Az oldala: http://www.lesliellawrence.hu/index.php ... mutatkozás

Köszönöm az inspiriációt! :)
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2017. június 16. 17:48

Kata58 írta:
VidékiÉva írta:Szia Kata!
Nem szégyen, de érdemes megismerkedni vele. Nekem nagyon bejön a stílusa. De rengeteget írt. Én főleg a Lőrincz L. László és a Leslie L. Lawrence könyveket olvastam tőle. Ezek fantasztikus és krimik. Én mindkettőt nagyon szerettem, mert olyan misztikus helyeken játszódik és tele van ázsiai mitológiával. A fantasztikus meg mindig valami régészeti lelet köré szövi a magyarázatait. Mindkettő nagyon elgondolkodtató, de nekem nagyon olvasmányos. A Frank Cockney könyvekből talán egyet olvastam. Azokról nem tudok nyilatkozni. Nagy kedvencek folytatását találtam meg így elő is veszem őket a nyáron itt az oldalán a könyvtárba.
Az oldala: http://www.lesliellawrence.hu/index.php ... mutatkozás

Köszönöm az inspiriációt! :)

Igazán nincs mit. Örülnék neki, ha kedvet kapnál a könyveihez. Én is egy csomót kiírtam magamnak, mert láttam újakat is aminek az előzményét már olvastam. Tehát nekem is külön jó volt benézni hozzá.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7239
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. június 16. 17:50

VidékiÉva írta:
Kata58 írta:
VidékiÉva írta:Szia Kata!
Nem szégyen, de érdemes megismerkedni vele. Nekem nagyon bejön a stílusa. De rengeteget írt. Én főleg a Lőrincz L. László és a Leslie L. Lawrence könyveket olvastam tőle. Ezek fantasztikus és krimik. Én mindkettőt nagyon szerettem, mert olyan misztikus helyeken játszódik és tele van ázsiai mitológiával. A fantasztikus meg mindig valami régészeti lelet köré szövi a magyarázatait. Mindkettő nagyon elgondolkodtató, de nekem nagyon olvasmányos. A Frank Cockney könyvekből talán egyet olvastam. Azokról nem tudok nyilatkozni. Nagy kedvencek folytatását találtam meg így elő is veszem őket a nyáron itt az oldalán a könyvtárba.
Az oldala: http://www.lesliellawrence.hu/index.php ... mutatkozás

Köszönöm az inspiriációt! :)

Igazán nincs mit. Örülnék neki, ha kedvet kapnál a könyveihez. Én is egy csomót kiírtam magamnak, mert láttam újakat is aminek az előzményét már olvastam. Tehát nekem is külön jó volt benézni hozzá.

Irtam választ a Hourshoz! :-h :-bd :-h
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. június 21. 18:58

Szia Rita!

Egy kis kutakodás után nemrég találtam ezt az utazási irodát, ahol talán nemcsak a szokványos utakat lehet találni. Egyszer irtad, hogy olyan helyekre is szeretnél eljutni, ahol nincs tömegnyomor.

https://eupolisz.hu/kirgizisztan

Én tudnék itt választani az is biztos. :-)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7239
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. június 23. 15:48

Hátha valakinél aktuális...nálam az előző verzió szokott fennállni, aztán nincs hely a szekrényben...

:D :D :D
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7239
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. június 25. 9:20

Minden módon szeretem az uborkát, klasszikus, hazai, ecetes salátának (főleg ha tejföl is van rajta), joghurttal, olívaolajjal, mentával görögösen, a fürtös uborkát pedig kovászolva, nyersen levesnek…. Bárhogy


Most egy pikáns, csípős változatot próbáltam ki, keleties fűszerezéssel. ez is nagyon jól passzol az uborkához, nyári vendégségek, falatozós vacsorák kedvence lehet ez az egyszerű, de nagyszerű saláta.

Nem muszáj ilyen csíkokra vágni az uborkát, reszelhetjük vékony karikának is. Csak én nagyon beleszerettem ebbe a “spagetti” formába még a marinált cukkinisalátánál.




HOZZÁVALÓK
2 db kígyóuborka, 5 ek. sötét szójaszósz, 1 ek. méz, 1 ek. rizsecet (vagy fehérborecet), 1 gerezd fokhagyma, morzsolt erős paprika, friss gyömbér, 2-3 ek. szezámmagolaj/olívaolaj, 2 ek. szezámmag
Keverjük el a szójaszószt a mézzel, ecettel, az aprított fokhagymával, kis darabka lereszelt gyömbérrel, a morzsolt paprikával, olajjal

Az uborkát vágjuk vékony szeletekre, majd csíkokra (de mondom, vághatjuk egyszerűbb módon is), keverjük el az öntettel. Szórjunk rá enyhén pirított szezámmagot. Hagyjuk 15 percet állni, majd kínáljuk.

MARINÁLT CUKKINISALÁTA

Hűsítőnek
Bár nem tudom, ki akar mostanában hűsölni. Amúgy mellékesen mondom: lehet, hogy az egész időjárás dologról én tehetek. Tavasz elején vettem egy szupercsinos ballonkabátot és áprilisban a 30 fokban azon sírtam, hogy egyáltalán nem tudom hordani. Na, most tudom. A jó hír, tegnap vettem egy szupercsinos fürdőruhát…
Viccet félretéve, kvra elegem van ebből az időből. A cukkinik viszont nagyon jól érzik magukat, nincs sok napfényre szükségük, az biztos, úgy nőnek nekem itt a kertben, mint a bolondgomba. Olyan frissek, hogy vétek nem nyersen enni őket. A kedvenc marinálós öntetemet (amelyet padlizsánhoz használok) alkalmaztam most itt is. Hűűű, nagyon extra lett.










HOZZÁVALÓK
80 dkg zsenge cukkini (4 kisebb, vékonyabb darab), 2 fej lila hagyma, 1 ek. méz, 3 ek. olavaolaj, 2 ek. 6%-os borecet, 1 gerezd fokhagyma, 1 csokor friss menta, 1 db szárított erős paprika
A cukkini végeit vágjuk le, hosszában szeleteljük fel nagyon vékonyan (ha van, szeletelő géppel), majd a szeleteket csíkozzuk fel vékonyan.

Keverjük el a felcsíkozott cukkinit a kockázott lila hagymával és a csíkozott mentalevelekkel.

Keverjük el a mézet az ecettel, az olajjal, az aprított fokhagymával és a morzsolt erős paprikával. Keverjük el a cukkinival, fedjük le, hagyjuk érni minimum 30 percet.




14 MEGJEGYZÉS MEGOSZTOM Nem bírtam megállni hogy ne hozzak egy régi finomságot!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7239
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. június 25. 9:22

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. július 1. 22:56

Szia Kata!

Hát visitottam egyet itt magamban ahogy odáig értem az olvasásban, hogy a csinos kabát után vettél egy fürdőruhát. Nesze neked jóidő! :-) :-)
Tehát bejött, nem panaszkodhatsz. :-)
A salátákat viszem, ugyanis az én drága fiam itthon nem eszik semmi ehhez foghatót, csak amit rendelnek a havarokkal. Kifogok rajta, hátha ezt hajlandó lesz.

Éva! Én mindig is imádtam L. Lawrence könyveit! :-)
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2017. július 4. 13:48

f.ági írta:Szia Kata!

Hát visitottam egyet itt magamban ahogy odáig értem az olvasásban, hogy a csinos kabát után vettél egy fürdőruhát. Nesze neked jóidő! :-) :-)
Tehát bejött, nem panaszkodhatsz. :-)
A salátákat viszem, ugyanis az én drága fiam itthon nem eszik semmi ehhez foghatót, csak amit rendelnek a havarokkal. Kifogok rajta, hátha ezt hajlandó lesz.

Éva! Én mindig is imádtam L. Lawrence könyveit! :-)

Szia Ági!
Én is szeretem Lőrincz Lászlót, nagyon sokat olvastam tőle. Akit még nagyon szeretek az is magyar írónő Molnár Éva, de Vavyen Fable néven ír. Krimiket és fantazikat ír. Én nagyon szeretem a stílusát. Neki minden könyve megvan, mert könyvtárban hónapokig kellett sorba állni érte.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2017. július 4. 13:55

Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2017. július 17. 20:22

Kata58 írta:Hátha valakinél aktuális...nálam az előző verzió szokott fennállni, aztán nincs hely a szekrényben...

:D :D :D


Drága Katám!!
Köszönöm az oktató filmet,mert nálam dettó ez van,és nem csak az gumis lepedővel!!!
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2017. július 17. 20:28

Kedves Topik lakók!!
Kis kényszer szabira kerültem az utóbbi hetekben,mert ahogy azt a mi szép fiatal katolikus falugazdászunk mondaná,Csapás,csapás hátán nálunk mostanában,de ahogy jön úgy kis is lábolunk belőle,csak lassan))
Távolmaradásom egyik oka a kert!! Az istenadta kert!!
... Locsolni kell,de van is mit,és ez azért lényeges)) Pénteken hozok képeket))
Maradok tisztelettel,és mindenkinek kellemes hetet kívánok!!! \m/
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2017. július 17. 21:12

Szilvia333 írta:Kedves Topik lakók!!
Kis kényszer szabira kerültem az utóbbi hetekben,mert ahogy azt a mi szép fiatal katolikus falugazdászunk mondaná,Csapás,csapás hátán nálunk mostanában,de ahogy jön úgy kis is lábolunk belőle,csak lassan))
Távolmaradásom egyik oka a kert!! Az istenadta kert!!
... Locsolni kell,de van is mit,és ez azért lényeges)) Pénteken hozok képeket))
Maradok tisztelettel,és mindenkinek kellemes hetet kívánok!!! \m/

Szia Szilvi!
Végre hallok rólad. Már nagyon hiányoltalak. Ezek szerint még mindig ki sem látszol a munkából. Várom a képeket. Jó munkát: Éva :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7239
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. július 18. 15:07

Szia Szilvia! de örülök én is hogy hírt adtál magadról. :D ..Remélem a problémák halmaza kezd fogyóban lenni! És átbillen a mérleg a kellemes élmények kategóriájába! :D :ympeace: . Nálam most nincs locsolni való apunál viszont igen. Győr nem kapott az idén sok esőt, Örkénypuszta meg még ennél is kevesebbet...a fű itthon úgy néz ki mint augusztus végén, majdnem úgy kell keresni olyan kopár minden...én meg a nagyrakodásnak akarok nekiveselkedni, a ruhatárunk majd 9o %-át ki kell dobni, mert régi, lyukas, molyrágta stb. kihíztuk, szóval a skála széles csak a lendületem olyan hozzá, mintha fogorvoshoz kellene menni...aki mellesleg visszavár...azóta is... :-o :-q x_x . Ennyit a bátorságomról.. :-q

Kellemes nyarat mindenkinek, legalább a meleg megvan, úgysem sokáig élvezhetjük...mindjárt vége a júliusnak is! :ymhug: :-h :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13517
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. július 18. 19:18

Szilvia333 írta:Kedves Topik lakók!!
Kis kényszer szabira kerültem az utóbbi hetekben,mert ahogy azt a mi szép fiatal katolikus falugazdászunk mondaná,Csapás,csapás hátán nálunk mostanában,de ahogy jön úgy kis is lábolunk belőle,csak lassan))
Távolmaradásom egyik oka a kert!! Az istenadta kert!!
... Locsolni kell,de van is mit,és ez azért lényeges)) Pénteken hozok képeket))
Maradok tisztelettel,és mindenkinek kellemes hetet kívánok!!! \m/

Szia Szilvia! Az tényleg nagyon fontos egy mezőgazdaságból élő vidéken, hogy legyen mit
locsolni! Ezek szerint, hála istennek, benneteket kikerült a jégverés. Már korábban is szó
volt a drága falugazdászotokról. Jó ember lehet, ha ennyit emlegeted.

Te jössz, én meg megyek szombaton, de ez ne tartson vissza! Szeretettel várunk!


Kép
Avatar
Firestone
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. július 19. 17:48

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Firestone » 2017. július 19. 18:03

Szia Ezoritu.
Szia Mindenki.
Köszönöm, hogy itt lehetek! :) :x

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég