Csevegő

Avatar
Hayako
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2016. február 29. 18:06

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Hayako » 2016. március 27. 10:51

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok neked, Rita és természetesen az oldal összes látogatójának! 8-)
Kép
Folyamatban: Ando Lloyd, Run, Bigbang Scout, MTNY
Tervezettek: Hot Road, Love, lies
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 27. 12:20

Itt is Kellemes Ünnepeket kívánok Mindannyiunknak!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 7. 20:28

Gabóci5 írta:Rita! Tudom, hogy szereted a színeket, rád gondoltam amikor rátaláltam erre a cikkre. Csodásak ezek a képek, jó kedve lesz tőle az embernek.
http://lemon.hu/2016/03/09/kessel-es-ol ... osz-festo/

Kép

Gabi! Hihetetlen, hogy milyen kicsi a világ! Leszedtem egy thai sorozat első két részét,
hogy belenézzek, tetszik-e. Erre mit látok az egyik tanterem falán! Az általad belinkelt
különleges technikával dolgozó orosz-izraeli festőművész, Afremov esős képeit! Nem
akartam hinni a szememnek. A baloldalon, takarásban lévő képet meg is találtam, a
többinek csak a rokonait. De biztos, hogy ő az! A stílusa egyedi, és a lámpaoszlopai is
ugyanolyanok, mint amiket a falon lévő képeken látni:


Ez van a thai soriból kifotózva:

Kép

Ez a baloldali kép eredetije:

Kép

A többiekhez hasonló képek, hasonló villanyoszlopokkal:

Kép Kép
Kép
Kép
Avatar
MinGi
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:10
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: MinGi » 2016. április 12. 19:58

Ritám! Azt tudom, hogy szereted az orgonát,de az orgonaszörpöt és a lekvárt ?
http://hobbikert.hu/magazin/orgonaszorp-lila-viragu-orgonabol.html
http://receptneked.hu/befozes/orgona-lekvar/
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 13. 17:42

Köszönöm Zsike, hogy gondoltál rám!
Megnéztem mind a két cikket. A szörpöt megkóstolnám, de a lekvár az
almával nem volt szimpatikus, azt kihagynám. Amúgy sem vagyok nagy
lekváros. A sárgabarack, a szilva és a csipkelekvárt szeretem, de ezeket
sem sűrűn eszem.

Azért jó tudni, hogy az orgona is ehető virág. Köszi a recepteket! Hátha
valaki kedvet kap hozzájuk!

Ilyen állapotban van az orgonám. Öt perce fényképeztem le az ablakomból.
Hamarosan felváltja a hortenziát. Azért ilyen tompa a kép, mert szembesütött
a nap. Isteni idő van nálunk!

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. április 23. 11:46

Rita!

Kép

Tegnap este színházban voltunk Zsuzsianyuval, nagyon szép és különleges élményben volt részünk. A csungkingi Chuan Ju Színház mutatta be Li Yaxian című operáját, amit a kínai kaméliás hölgynek is neveznek. Európai ember fülének kissé egzotikus, idegen volt, mégis a telt házas közönség hosszan tartó vastapssal köszönte meg az előadást.

Két nappal ezelőtt a nagyváradi színházban mutatkoztak be, az ottani ERDÉLY ONLINE-ból idézek.
“a csungkingi Chuan Ju Színház csaknem háromezer éves színházi hagyományból merítkező Li Yaxian című darabjával mutatkozik be az európai közönségnek. Az előadás főszereplője, Shen Tiemei a kínai operajátszás koronázatlan királynője, aki számos nemzetközi szereplés után érkezik városunkba.”

"A történet
A Li Yaxian egy tragikus szerelmi történet. Az ifjú Zenget apja elküldi a fővárosba, hogy letegye a hivatalnok vizsgát, itt azonban a fiatalember találkozik Li Yaxiannal, a kurtizánnal, beleszeret, és a vizsgát elhanyagolja. A két fiatal együtt él a bordélyban, amíg a fiú pénze tart, és amíg Li nevelőanyja és kerítőnője egy alattomos csellel el nem szakítja a szerelmeseket egymástól. A fiú koldusok közé kerül, nyomorog, ilyen állapotban talál rá egy idő után Li, aki maga mellé veszi, és arra buzdítja, hogy tanuljon a hivatalnokvizsgára. Zeng képtelen tanulni, mert teljesen elvarázsolják őt Li gyönyörű szemei. A dráma egyik csúcspontja az a jelenet, amikor Li kiszúrja saját szemeit, csak hogy Zeng képes legyen tanulni. Végül a fiatalember megnyeri a hivatalnok vizsgát, ami dicsőséggel, rangemelkedés jár, és emiatt elhagyja immár szégyellni valóvá vált szeretőjét. A darab Li fájdalmas felismerésével zárul, hogy feláldozta magát szerelméért, aki végül elhagyta őt.

Az előadás ötvözi a színházi, zenei és táncos formákat. A mű gerincét a két szerelmes kapcsolatának bemutatása képezi, és az európai operától eltérően az énekeket prózai részek egészítik ki. A hagyományos kínai zenét élő zenekar tolmácsolta profi módon hagyományos kínai hangszereken. A jellemzően ütőhangszeres kíséret által dominált egyedi hangzásvilágú zene volt talán a legkönnyebben befogadható része a produkciónak, de szintúgy kellemes benyomást tettek a nagyon szép, tarka, dekoratív, szintén a klasszikus kínai hagyományokat idéző jelmezek is. A darabban felbukkanó koldusok, vagy mesteremeberek csoportja az ókori görög drámák karához hasonló szerepet töltött be: több alkalommal ez a csoport mesélte, interpretálta az aktuális történéseket, egyes helyzetekben pedig néma tanúja volt a fiatalok sorsának. A két szólóénekes az európai fül számára szokatlan, gyakran éles fejhangon énekelte a szólamokat, ami eleinte ha nem is kellemetlen, de mindenesetre meghökkentő hatást keltett, viszont hamar hozzá lehetett szokni ehhez a sok hajlítással, glissandoval operáló énekstílushoz. Exotikus, egyedülálló kulturális élmény volt ez az élő találkozás a kínai operával."

Képek
Spoiler: mutasd
Kép Kép
Kép Kép Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 23. 17:08

Gabi! Ez nagyon érdekes lehetett! Azonnal eszembe jutott az SSSS-ből Tavia Yeung azaz Chi-kwan,
mint daomadam. Gondoltam, hogy szomorú volt a története. A képek szép színesek, elhiszem a
cikk írójának, hogy kellemes benyomást tettek rá klasszikus jelmezek.

Képzeld, nekem is van egy lefordítatlan operám, az jávai opera. Nagy munka a szövegét megcsinálni,
de egyszer neki fogom durálni magamat.

Köszi, hogy megosztottad velünk ezt a különleges élményt! Üdvözlöm Zsuzsit is!

Ez a Csungking nem akármilyen hely:

Kép
zsuzsianyu2
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:39

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: zsuzsianyu2 » 2016. április 23. 19:38

Köszönöm Gaboci5! remekül megírtad a történetét ..és csak annyit mondok Isteni volt habár tragédia volt de nekem annyira tetszett hogy végig vigyorogtam az egész előadást .. :D ja és bravóztam is rendesen .. :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 24. 6:04

Gabi! Zsuzsi!

Kép
jucaca
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016. április 24. 13:58

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: jucaca » 2016. április 24. 14:29

Kedves Rita!

Köszönöm hogy elfogadtad a jelentkezésemet. Találkoztam már fordításaiddal a Dorama Forever Fansubon és szereztél sok kellemes órát nekem.
Nagyon tetszik az oldalad ,és több fordításod is felkeltette a figyelmemet amit szeretnék megnézni. Nem szoktam sűrűn kommentelni, akkor is csak röviden, ha ezek ellenére nem bánod , szívesen vinném a felirataidat.Sok örömet , és időt kívánok a továbbiakban a fordításaidhoz.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 24. 14:47

Kedves jucaca! Nem én fogadom el, hanem a fórum rendszere, de ha rajtam múlna,
természetesen én is elfogadtam volna. Nagyon örülök, hogy itt vagy, érezd jól magad
a fórumban!


Nincsenek megkötéseim a fórum használatát illetően. Talán csak annyi, hogy senki
ne használjon nyomdafestéket nem tűrő kifejezéseket, ne hozzuk be a politikát, és
ne bántsuk egymást. Ennyi!

Ha úgy érzed, hogy nem esik jól megírni a véleményedet, akkor nem írod meg. Én
senkit nem fogok emiatt kizárni a fórumból. Másnál sem értek vele egyet. Különben
is a kicsikart hozzászólásnak, ami csak azért íródik meg, hogy ki ne tiltsanak, mi
értelme van.

De ha olyan téma lesz, aminél ellenállhatatlan vágyat érzel, hogy te is részt vegyél a
diskurzusban, annak nagyon fogok örülni.

Jó böngészgetést! Remélem több olyan sorozatot, filmet is találsz, amit még nem
láttál!


Kép
anine
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2016. március 16. 12:18

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: anine » 2016. április 27. 14:10

Kedves Rita, már várom a közös új mozizást! :)
Szép Napot Mindenkinek! :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 27. 17:20

Kedves anine! nem vagy egyedül! Én is! Még várok egy kicsit, addig kiélem magam
a filmfordításban, és a Tésztaútban, aztán hátha.... végre....!

Szép napot kívánok Neked is!


Kép
anine
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2016. március 16. 12:18

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: anine » 2016. május 8. 21:42

Kedves Rita és Többiek! Szeretnék egy kis sehítséget kérni. Nahyon szeretnék megnézni egy filmet aminek magyarul már megtaláltam a fordítását, de nem tudom honnan tölthetném le? Tudna valaki segíteni? A címe: Wonderful life
Kedves Rita, remélem nem gond a kérésem! Szép estét! :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 9. 5:49

Kedves anine! Egyáltalán nem gond a kérésed, ha tudunk, segítünk!

Biztos, hogy ez egy film? Nem sorozat? Mert én koreai sorozatot találtam ilyen címen.
Légy szíves azt is írd meg, hogy milyen nemzetiségű az alkotás! Így könnyebb lesz
rábukkanni a videóra.

Legyen szép hetünk!

Kép
anine
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2016. március 16. 12:18

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: anine » 2016. május 9. 11:29

Bocsánat, bocsánat! Ez egy sorozat. Nem tudom miért, de ezeket a 16 részes sorozatokat filmként gondolom az agyamban...
http://asianwiki.com/Wonderful_Life_(20 ... _Korea-MBC)
Köszönöm a kedvességed! :)
Rita írta:Kedves anine! Egyáltalán nem gond a kérésed, ha tudunk, segítünk!

Biztos, hogy ez egy film? Nem sorozat? Mert én koreai sorozatot találtam ilyen címen.
Légy szíves azt is írd meg, hogy milyen nemzetiségű az alkotás! Így könnyebb lesz
rábukkanni a videóra.

Legyen szép hetünk!

Kép
Avatar
MinGi
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:10
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: MinGi » 2016. május 9. 16:32

Kedves anime! Erre jártam és különböző nagyságú linkeket hoztam.
1 Rita kedvenc oldala (ha jól tudom) http://www.asia-team.net/foros/showthread.php?t=13749
2 ez a legkisebb méretű :http://chauthanh.info/drama/view/wonderful-life-[kdrama].html
3 és végül http://mqoldkdramas.blogspot.hu/2013/02 ... -life.html
Biztos kapsz még pár helyet, jó töltögetést Üdv. Zsike
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 9. 16:33

Kedves anine!
Hirtelen ezeket találtam, de hogy jók-e hozzá a felirataid, azt nem tudom:


Direkt letöltő oldalak:



Torrent:



Jó töltögetést, és jó sorozatolást!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 9. 16:35

Zsike! Egy perc eltéréssel írtunk! És még az agyunk is részben egy srófra járt!

Kép
Avatar
MinGi
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:10
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: MinGi » 2016. május 9. 16:51

Rita írta:Zsike! Egy perc eltéréssel írtunk! És még az agyunk is részben egy srófra járt!

Kép

RItám! Gondoltam, hogy jössz ,ezért csak ezt a három helyet tettem fel. További szép napot Zsike
anine
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2016. március 16. 12:18

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: anine » 2016. május 9. 23:50

Nagyon nagyon köszönöm Mindkettótöknek! :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 10. 6:58

anine írta:Nagyon nagyon köszönöm Mindkettótöknek! :)

Nagyon szívesen!

Kép
Filipendula
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016. május 10. 17:09

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Filipendula » 2016. május 10. 17:15

Kedves Rita!
A Mask c. című koreai sorozat AT-ről letöltött videoihoz kellene a jól időzített magyar felirat. Mega-ra voltak feltöltve, de ott már nem elérhetők. Vandi azt írta nekem, hogy miután kiváltál a DoramaF-ből lehet törölted azokat. Ha nem törölted őket, akkor fel tudnád rakni újra? Nagyon szeretném megnézni a sorozatot a jól időzített feliratokkal. :-(
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 10. 17:37

Filipendula írta:Kedves Rita!
A Mask c. című koreai sorozat AT-ről letöltött videoihoz kellene a jól időzített magyar felirat. Mega-ra voltak feltöltve, de ott már nem elérhetők. Vandi azt írta nekem, hogy miután kiváltál a DoramaF-ből lehet törölted azokat. Ha nem törölted őket, akkor fel tudnád rakni újra? Nagyon szeretném megnézni a sorozatot a jól időzített feliratokkal. :-(

Kedves Filipendula! Sajnos nem tudok neked segíteni.
Igaz, hogy a lányom emil címével beregisztrált mega fiókba, amit én hoztam létre, voltak feltöltve
a Mask feliratai, de amikor november elején szólt Andi, hogy a Kiss Me 6. része után már nem időzíti,
és nem javítja a felirataimat, nem gondoltam, hogy még hosszú ideig használni szeretné, hiszen már
nem volt közünk egymáshoz. Márciusban kellett a lányomnak egy mega fiók, akkor adtam neki ezt,
de biztos voltam benne, hogy Andi addigra már áttette a feliratokat egy másikba, a sajátjába.

Amikor fordították a Maskot, sokan letöltötték a megáról, szóval nincs veszve semmi, nemcsak Andinak
voltak meg a feliratok. Ha írsz a D-Addictsra a Mask topikjába, biztosan elküldi neked valaki.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 10. 21:39

nekem megvannak a feliratok....nekem a filmsori nincs meg mert helyhiány ;) miatt kitöröltem :roll:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 12 vendég