Csevegő

Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. május 17. 15:11

Rita! Az előző fórumban volt róla szó, hogy a Full House-nak a kínai verzióját is szeretnéd majd egyszer lefordítani. Belenézhetünk a trailerbe, melynek alapján úgy gondolom, nagyon hasonlít a koreaira . Főszereplők: Kim Eli és Zheng Qiu Hong.

Kép Kép

http://www.viki.com/videos/1080934v-highlights (magyar felirattal).
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 17. 17:12

nagyon várom a kínai változatot is, nekem tetszett a koreai is..mindegyik másért, másként...de legfőképp a speciál részek... :lol: :lol: :lol:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 17. 18:50

Gabi! Köszönöm szépen! Pont ma küldte el Ildikó is ezt a trailert. Olvastam valahol,
hogy már régóta készen áll a sorozat, de nem tudni miért, még nem tűzték műsorra.

Én nem tudom megnézni a vikis linket. Nekem nem indul el a videó.

Kicsit sajnálom, hogy nem tértek el jobban az eredetitől. A látottak alapján én is
úgy gondolom, hogy nagyon fog hasonlítani a koreaihoz. Így sem bánom, hogy
elvállaltam a fordítást, mert a Full House-ból soha nem elég.

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. május 17. 18:54

Van YouTube-s is, csak a felirat miatt tettem be a vikist, egyébként ugyanaz.


Avatar
Vaskica06
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:58

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Vaskica06 » 2016. május 17. 19:18

Kedves Rita!
Full house-ból sosem elég,még akkor sem ha nagyon hasonlít a koreaihoz.Én már várom és lesem,mikor kezdik.A thai Goongs-gal is így vagyok.Remélem nemsokára elkezdik valamelyiket vetíteni.További szép estét kívánok. :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 17. 20:08

Gabóci5 írta:Van YouTube-s is, csak a felirat miatt tettem be a vikist, egyébként ugyanaz.

Köszi Gabi! Ezt már én is láttam a yt-on!

Kép
anine
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2016. március 16. 12:18

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: anine » 2016. május 17. 20:16

Kedves Rita, önző módon már nagyon várom, hogy kezdjünk valamit! :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 17. 20:27

Vaskica06 írta:Kedves Rita!
Full house-ból sosem elég,még akkor sem ha nagyon hasonlít a koreaihoz.Én már várom és lesem,mikor kezdik.A thai Goongs-gal is így vagyok.Remélem nemsokára elkezdik valamelyiket vetíteni.További szép estét kívánok. :)

Kedves Ica! Le sem merem írni, mennyi kínai feldolgozás lesz még! Teljesen odáig vagyok,
mert érzem, hogy egyszerre fogják ránk zúdítani őket.

A Goongnak lesz kínai remake-je is, és láttam az A Gentleman's Dignity-t és a Coffee Prince-t is!
Jóval többet említenek, de én csak ezeket láttam.

Hiába kedvenceim a kínai sorozatok, feldolgozásban a thaiok jobbak, én azokat várom a leginkább!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 17. 20:36

anine írta:Kedves Rita, önző módon már nagyon várom, hogy kezdjünk valamit! :)

Kedves anine! Szombaton fejeződött be a Noodle Road, és szombaton kezdődik az
Easy Fortune, Happy Life! Két résszel, mert annyira hosszú, hogy négy kínai résznek
felelnek meg.


Az örökség miatt mindenki a nagyfrász nagyapa kedvét lesi a születésnapján:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 17. 20:57

Ica! Mégis összeszedtem.

Kínai feldolgozások:
City Hunter, Kill Me, Heal Me, Let's Eat, Love Weaves Through A Millennium 2,
Midnight Dinner, Misaeng, She Was Pretty, Women in the Sun (ezt egyszer le
akartam fordítani, azóta is bánom, hogy nem tettem - koreai)

Jó éjszakát!

Kép
Avatar
Vaskica06
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:58

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Vaskica06 » 2016. május 17. 21:04

Szuper!!! Jó,hogy szombat és nem kell a hétfőre várni.Ebből a sorozatból én csak a bemondónőt utáltam,de őt nagyon.A főszereplőt is néha megsuhintottam volna egy lapáttal,hogy észre térjen.Több kedvenc színészem játszik a sorozatban.Bearanyozod a szombatom.
Én szeretem a feldolgozásokat.Érdekes lenne a thai és a kínai Goongs-ot együtt nézni.Most is egy feldolgozást néztem a My amazing boyfried-et,ami a koreai You Came From The Stars megfelelője akar lenni,de nem sokban hasonlított rá.Amúgy érdekes volt a sorozat és Szebszisz el is kezdte fordítani.Nekem jobban tetszett,mint a koreai.Talán kicsit elfogult vagyok.
Kellemes estét kívánok.
Avatar
Vaskica06
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:58

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Vaskica06 » 2016. május 17. 21:07

A bőség zavarával fogunk küzdeni.Nehéz lesz majd választani.Köszi a gyűjteményt.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 18. 12:21

Ha ezt így folytatjuk, nem győzöm majd winchestserrel... :lol: :lol: :lol:
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. május 18. 12:31

Kata a hely az egy dolog, de idő is kellene mindet megnézni. Nekem már nagyon nagy a lemaradásom.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 18. 13:30

Mostanában nem egyszer hajnali egykor feküdtem le...az alvás rovására, mert nem lehetett az éppen adott sorit otthagyni....+ csak így tudok időt lopni magamnak! Remélem a nyár nem erről fog szólni, hiszen alvásra szükség van. :lol: :lol: + nem igazán tudok elaludni netezés után..kellenek a nyugodt pihentető sorok a szememnek..vagyis pár oldal olvasás miatt még mindig fenn vagyok..a reggelről nem is számolok be :lol: :lol: :lol: Úgyhogy ha mázlim van Samuka hagy kicsit még aludni, van ,hogy ő is visszaalszik! :lol: :D Ami nem feltétlen felhőtlen öröm, mert olyankor csinálja, ha lappang valami--- :mrgreen: De ma jól van hála Istennek! Jól elfáradtunk délelőtt, én itt pihenek a net előtt ő meg a kedvenc majmát nézi a minimaxon! :lol:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 18. 13:32

Húú Rita! mennyi feldolgozás van kínaiban szinte mindegyik koreai változat nálam abszolút kedvenc...jól felcsigáztál..... :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 18. 18:17

Vaskica06 írta:Szuper!!! Jó,hogy szombat és nem kell a hétfőre várni.Ebből a sorozatból én csak a bemondónőt utáltam,de őt nagyon.A főszereplőt is néha megsuhintottam volna egy lapáttal,hogy észre térjen.Több kedvenc színészem játszik a sorozatban.Bearanyozod a szombatom.
Én szeretem a feldolgozásokat.Érdekes lenne a thai és a kínai Goongs-ot együtt nézni.Most is egy feldolgozást néztem a My amazing boyfried-et,ami a koreai You Came From The Stars megfelelője akar lenni,de nem sokban hasonlított rá.Amúgy érdekes volt a sorozat és Szebszisz el is kezdte fordítani.Nekem jobban tetszett,mint a koreai.Talán kicsit elfogult vagyok.
Kellemes estét kívánok.

Ica, aranyos vagy! De be kell vallanom, hogy vissza fogok menni hétfőre, mert az a nap
vált be a leginkább a számomra. Elmondom, hogy miért, de nem szabad félreérteni!!


Amikor hétfő reggel kiteszem a szokásos feliratokat, akkor aznap, és még másnap is sokan
szoktatok írni, aminek nagyon örülök, és alig várom, hogy hazaérve elvégezzem a dolgomat
és válaszolhassak. Cserébe ezen a két napon nem, vagy csak keveset tudok fordítani, mert
nem marad rá idő.
Hétvégén a szombat és a vasárnap az a két nap, amikor a legintenzívebben tudok fordítani.
Ezért ezt a két napot "sajnálnám befogni" válaszolós napnak.

Több napot, több változatot kipróbáltam már, de ez a mostani a legjobb. Egyszerre, hétfőn
kitenni a kész feliratokat.

Jót mulattam az elfogultságodon! Én is az vagyok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 18. 18:26

Kata58 írta:Húú Rita! mennyi feldolgozás van kínaiban szinte mindegyik koreai változat nálam abszolút kedvenc...jól felcsigáztál..... :lol: :lol: :lol: :lol:


Én is fel vagyok csigázva, mert a tervezetteim is köztük vannak!
Egyet már elkezdhetnének mutatóba! Amióta várom a vetítést,
azóta már lefordítottam a Love Me-t, a Lovingot, és most kezdek
az Easy Fortune-be! Ezért félek, hogy majd egyszerre árasztanak
el velük!


Kép
Avatar
Vaskica06
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:58

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Vaskica06 » 2016. május 18. 19:49

Kedves Rita!
Nekem nagyon jó volt a hétfő,mert egy kis kellemes kikapcsolódást jelentett a hétfői húzós napok után. A hét legutáltabb napja számomra a hétfő,mert kezdődik a hét és lehet korán kelni, és a vasárnap délután,mert mindjárt hétfő lesz.
Amióta hétfőn jelentek meg a feliratok az eddigi "Már megint hétfő van!" és persze letört vagyok ,mint a bili füle helyett "Hurrá ,itt a hétfő! Este új részt nézünk! Kitartás, már csak pár óra!" a felkiáltás számomra.
Szóval az új részek a fényt jelentik az alagút végén.
Olvastam a Lovingos hozzászólásokat.Nekem is eszembe jutott a halál gondolata,de én a jó véget akartam látni és abban hinni ,hogy boldogan élnek,míg meg nem halnak ,mint a mesében.Jó ebben a végben,hogy mindenki azt látta benne ,amit akart és ami megnyugvást jelentett számára.
További kellemes estét kívánok. :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 19. 20:32

Kedves Ica! Nagyon aranyos vagy!
Igen, megtanultuk a hétfőt szeretni. Valóban többször
mondtuk, hogy a sorozatok miatt, a nemszeretem hétfőket is könnyebben elviseljük.

Én sem szeretem a vasárnap délutánt, az olyan, mintha a hétfőhöz tartozna inkább. Viszont
a péntek délutánt rettentően kedvelem, mert az már a hétvége kezdetét jelenti. Mintha a
szombat meghosszabbodna vele.

Igen, szerintem is jó volt így, ahogy befejezték a Lovingot. Aki akarta, annak happy and volt
a vége.

Szép estét kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 20. 5:40

Ezt a hozzászólást még tegnap este írtam meg, de a g+ nem működött, ezért a képeket
nem tudtam betenni, más módszerrel hosszadalmasabb lett volna, ezért eltettem mára,
remélve, hogy be tudom fejezni. Szerencsére a g+ ma kegyes hozzám:


Megjöttem! Nagyon klassz időnk volt!
Tiszadobon voltunk egy tájházban, majd megnéztük a nagyon szépen felújított Andrássy
kastélyt
. Aztán a szintén gyönyörűen felújított diósgyőri várat Miskolcon, és ha már ott
voltunk, a vadiúj libegőre is felültünk Lillafüreden, ami a Jávor-hegyre vitt fel bennünket.
2016. május elsejétől lehet használni. Tudtátok, hogy az Andrássy kastélynak a 4 évszaknak
megfelelően 4 bejárata, a 12 hónapnak megfelelően 12 tornya, az 52 hétnek megfelelően
52 szobája és a 365 napnak megfelelően 365 ablakszeme van?

Kép
Kép

A kastély parkja még nincs teljesen kész, de a bukszus labirintus jól látható. A fák mögött a Tisza egyik
holtága található:

Kép

Az 1910-es évek környékén teljesen szétverték és kifosztották a kastély belsejét. Eredetiben
ez a két bútordarab maradt meg:

Kép

Gyönyörű szecessziós óra:

Kép

A tájházban elsőként a konyhát fényképeztem le:

Kép

Az egyik falvédő. Ezt a szöveget még nem ismertem:

Kép

Ezt meg csak azért, mert én is ilyen padban ültem. Meg szeretném mutatni a
gyerekeimnek:

Kép

Az egyik tiszadobi ház udvarán fényképeztem le ezt az ágasfát. Nemcsak köcsögök vannak
rajta, de pont ez tetszett meg benne:

Kép

A tiszadobi kastély honlapján videó is található a kastélyról, történetéről, felújításáról. De külön
is kiteszem, hadd látszódjon, ha valakit érdekel:

http://tiszadob.info/

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 20. 6:20

Miskolc:
Többször voltam már a diósgyőri várban, de most először látom ilyen szép állapotban.
2014-ben újították fel, mint a Tiszadobi kastélyt:


Kép
Kép

Közép-Európa legnagyobb lovagtermének részlete:

Kép

Lovagterem semmit nem ér lovagok, illetve a páncéljaik nélkül:

Kép

A tündéri pirinyó kétszintes kápolnát ma is használják esküvőkre:

Kép
Kép

Naná, hogy felmásztam a tornyokba. Megérte:

Kép
Kép
Kép

A várnak saját lovardája van, ahol lovagtornákat rendeznek:

Kép

Mivel a Bükkben voltunk, bükkfák közt libegtünk. Először a toronyban, majd itt kiélvezhettem,
hogy nagyon szeretek magasban lenni:

Kép

A vár idei programjai:

http://www.diosgyorivar.hu/diosgyorivar.hu/content819c.html?cid=cont_4c583b593ab6f7.48406120

És egy rövid videó a várról, történelméről, felújításáról:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 20. 6:44

Még muszáj visszatérnem! Miközben a két korábban kitett videót nézegettem a yt-on,
Lillafüredről és környékéről is ugrottak fel filmek. Most csak libegni mentünk Lillafüredre,
de muszáj megmutatnom, hogy milyen gyönyörűségek találhatóak a lakóhelyem közelében:


Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. május 20. 10:35

Rita! Csodálatosan szép helyeken voltatok, az időjárás is kedvezett a kiránduláshoz. Az ország egyik legszebb és történelmi emlékekkel teli vidéke ez. Sajnálom, hogy amikor Sárospatakon voltunk a Rákoczi várban, nem tudtam több képet csinálni, különösen a várbelsőről, nagyon gazdag gyűjteménye van. Köszönöm a beszámolót és a képeket, és videókat.

A várudvar
Kép

A toronyból az udvar
Kép

A lovagterem
Kép
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2016. május 20. 16:57

Szia Rita
Irtam privatot. Nezd meg.
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég