Csevegő

Melanii
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020. április 27. 0:40

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Melanii » 2020. május 2. 0:57

Sziasztok! :-h Melani vagyok és köszönöm szépen a befogadást! :littlehearth: Körülbelül két és fél éve vagyok oda a koreai sorozatokért, erre az oldalra pedig csak nemrégen találtam rá. Hogy őszinte legyek a videán keresztül találtam az oldalra, amikor a The King: Eternal Monarch című sorozatot néztem. Éjféltájra járt az idő és véletlen frissítve az oldalt láttam, hogy a legújabb részek is fent vannak már, és ez abban a pillanatban elképzelhetetlenül nagy boldogságot adott nekem. Akkor döntöttem el, hogy regisztrálnom kell az oldalra már csak azért is, hogy köszönetet mondjak. Köszönöm! Köszönöm a gyors és igényes munkátokat. Köszönöm, hogy éjjelente is azon fáradoztok, hogy ezeket a sorozatokat elérhetővé tegyétek számunkra. Köszönöm, hogy megadjátok a lehetőséget nekünk, hogy a saját anyanyelvünket olvasva nézhetjük ezeket a sorozatokat. Elmondhatatlanul hálásak vagyunk nektek és le a kalappal előttetek. Nem vagytok kötelesek ezt tenni, nem muszáj ezt tennetek, de ti mégis itt vagytok és azért dolgoztok keményen és fáradoztok annyit, hogy megoszthassátok a sorozatok által nyújtott különleges élményt velünk. A lekötelezetteitek vagyunk. Nincs annyi karakter melyben ki lehetne fejezni pontosan mit érzek és ezzel szerintem nem csak én vagyok egyedül. Csak szeretném ha tudnátok, a munkátok igenis nyomot hagy bennünk. Megérint minket. Szeretnék nektek továbbra is jó egészséget, türelmet és kitartást kívánni, hogy még több remek felirattal tudjatok megajándékozni minket, noha éppenséggel még csak meg sem érdemeljük azokat. Most pedig jó éjt kívánva búcsúzkodom és küldök egy virtuális ölelést mindenkinek! :ymhug:
bearbear

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: bearbear » 2020. május 3. 7:52

Nagyon szívesen kedves Melanie. Számunkra is nagy öröm a fordítás.
Rengeteg anyag található a fórumon. Vannak dokumentum filmek is.
Sőt, még receptek is.
Érezd jól magad. Kérdezz bátran, ha nem találsz valamit.
Kellemes időtöltést.
Mi nem.csak fordítók, hanem barátok is vagyunk.
Vagyis ez a társaság összejàr a valóságban is.
Remélem, számodra is akkora öröm lesz a fórum, mint számunkra.
bearbear

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: bearbear » 2020. május 3. 7:53

Boldog anyák napját mindenkinek! :flower1:
Avatar
eslight
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2020. április 16. 15:28

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: eslight » 2020. május 5. 19:15

Üdv

De nem szeretem az ázsiai tulajdonnevek magyar átírását.
Konkrétan megállítottam a Netflixet (One Spring Night), hogy ez most mit jelent, akkor jöttem rá, hogy az egyik szereplő neve.
Arról nem is beszélve, hogy ha ez egy hírben van, ki kell találjam az angol írásmódot, hogy keresni tudjak a hírrel kapcsolatban.

Ti hogy vagytok ezzel?
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 6. 7:56

Kedves Melani! Örülünk, hogy ránk találtál és beregisztráltál a fórumba. Mindannyian, akik itt tevékenykedünk,
imádjuk, amit csinálunk, és örömmel osztjuk meg fordításainkat a nézőkkel. Valóban nem várunk el semmit cserébe,
de egy pár kedves szó szárnyakat tud adni. Ezért, ha teheted az éppen nézett sorozatodnál megírhatod a fordítónak,
hogy tetszik-e amit látsz, vagy bekapcsolódhatsz a beszélgetésekbe. De ez sem kötelező, természetesen.

Keresgélj, nézelődj, és érezd jól magad nálunk!

@};- @};- @};- %%- %%- %%- @};- @};- @};- %%- %%- %%- @};- @};- @};-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. május 6. 8:01

eslight írta:Üdv
De nem szeretem az ázsiai tulajdonnevek magyar átírását.
Konkrétan megállítottam a Netflixet (One Spring Night), hogy ez most mit jelent, akkor jöttem rá, hogy az egyik szereplő neve.
Arról nem is beszélve, hogy ha ez egy hírben van, ki kell találjam az angol írásmódot, hogy keresni tudjak a hírrel kapcsolatban.
Ti hogy vagytok ezzel?

Egyetértek! Én sem szeretem. És azt sem, ha magyarra lefordítják a sorozatok címét, és az angol
nélkül keringetik a neten, mert akkor szintén nehéz rákeresni, főleg, ha nagyon eltér a magyar cím
az angoltól. Nem baj, ha az angolul nem tudók számára lefordítják, de legyen ott az angol is.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 12. 15:16

Valamint az sem baj, ha ott van az alternatív név is... ;)
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. augusztus 12. 19:33

Tulajdonnevek átírása. Ez egy eléggé megosztó téma.
Azt gondolom, mindenkinek joga van a saját véleményéhez, és azt sem lehet meghatározni, hogy ki mit szeressen, milyen legyen az ízlése. Ez nem megy senkinek akaratlagosan, amit nem kedvelünk, nem lehet parancsszóra megváltoztatni. Bár az ízlés formálható.
Az én véleményemet elolvashatják azok, akik kíváncsiak rá, itt: https://doridafo.blogspot.com/2020/05/b ... asban.html
Természetesen ez sem kötelező, mindenkinek szuverén joga, hogy ne érdekelje.
Mint annyi másban, ebben is a tolerancia híve vagyok.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 13. 6:59

dorina írta:Tulajdonnevek átírása. Ez egy eléggé megosztó téma.
Azt gondolom, mindenkinek joga van a saját véleményéhez, és azt sem lehet meghatározni, hogy ki mit szeressen, milyen legyen az ízlése. Ez nem megy senkinek akaratlagosan, amit nem kedvelünk, nem lehet parancsszóra megváltoztatni. Bár az ízlés formálható.
Az én véleményemet elolvashatják azok, akik kíváncsiak rá, itt: https://doridafo.blogspot.com/2020/05/b ... asban.html
Természetesen ez sem kötelező, mindenkinek szuverén joga, hogy ne érdekelje.
Mint annyi másban, ebben is a tolerancia híve vagyok.

Köszönöm az olvasnivalót! El is olvastam. :ymhug: :x :flower1: :littlehearth:
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. augusztus 13. 12:38

Kata58!
Nagyon szívesen. Mint tudod, a blogomban nem csak magyar feliratok találhatók. Más olvasnivaló is akad bőven, és örülök, ha valakit érdekel az is. ^:)^ :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 13. 16:10

szia Dorina, olvastam már tőled sok mindent, csak valahogy egy időben nem tudtam belépni a blogba. De most annál inkább örültem.. :ymhug: :x :flower1: :littlehearth: :-bd
blazsekeva
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016. március 3. 18:20

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: blazsekeva » 2020. szeptember 2. 5:38

Kedves Fordítók (Rita, Nelliblue, Wu Xing, Yagamilight, Kuncili, JinaBlack, Timonis, ZZ, Milli56, Ewija, Niki)!
Elnézéseteket kérem, hogy így egy levélben írok Mindannyiótoknak. Egyszerűen fantasztikusak a fordításaitok! - mindegyik -, ezért ezúton szeretném megköszönni odaadó, fáradságos, kitartó munkáitokat! Egyszerűen lenyűgöznek ezek a sorozatok a Ti fordításaitokkal! :) :ymhug:
Szép napot kívánok Mindannyiótoknak!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 7. 19:46

godorgyongyi
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020. március 29. 15:05

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: godorgyongyi » 2020. október 12. 19:34

Kedves Rita! Már egy ideje keresem a "To be whit you" című drámát magyar felirattal, de sajnos ezidáig nem találtam. Esetleg ha lehet és időd úgy engedi lefordítanád? Válaszodat előre is köszönöm Üdvözlettel: Gyöngyi
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 25. 9:11

:) :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
csabamama2
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2016. február 29. 7:49

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: csabamama2 » 2020. december 22. 6:23

Rita Kedves!

Nagyon Kellemes Ünnepeket kívánok Neked és a Veled együtt dolgozó fordító társaidnak, köszönöm szépen az eddigi és a jövőbeni munkátokat is. Jó egészséget kívánok és vigyázzatok magatokra ebben a cudar világban. Sok szeretettel: Ildikó %%- :littlehearth: :movingflower:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. december 22. 12:05

MINDEN KEDVES FÓRUMOZÓ TÁRSAMNAK KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 22. 14:44

Köszönjük Rita, és viszont kívánjuk! békességes , nyugodt, szeretetteljes ünnepeket kívánok!

Kép
Kép :ymhug: :x :flower1: :littlehearth:
diana1992
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2020. február 8. 23:48

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: diana1992 » 2020. december 28. 23:52

Kedves Rita
szeretném megkérdezni hol tudnék tőled/tőletek fordítást kérni? Penthaus ,18 Again ,és a Love struck in then city .Nem tudom hova vagy kinek írhatnék.Próbáltam már sorozatbaráton is a fórumon de ott nem jártam sikerrel.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. december 30. 6:47

Kedves Diana!

A Love struck c. sorozatot Milli fordítja itt: https://netratt.com/index.php?threads%2Flovestruck-in-the-city.3663%2F&fbclid=IwAR3S9J7oKEDQJDB_LgsQUAIEjN-y-Tw0KjPlk9IyFr7l5QANaHatrxEa_aM#post-6402

A Penthouse c. sorit is kinézte már magának valaki. Pár napja jelezte az Ázsia Ékkövein, hogy szeretné
fordítani. Ott biztosan fent lesznek majd a feliratok.

A 18 Againről nem tudok semmit, de ez még nem jelenti azt, hogy nem fordítják már. Hátha valaki tud mondani
róla valami érdemlegeset.
diana1992
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2020. február 8. 23:48

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: diana1992 » 2020. december 31. 0:13

Nagyon szépen köszönöm Rita :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 31. 9:18


:x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Mindenkinek Hálás köszönet az egész éves munkáitokért, a társaságotokért, a sok sok élményért, az egész Fórumért és a Tagokért! :x :flower1: :littlehearth: :o)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. december 31. 17:20

MINDEN KEDVES FÓRUMOZÓTÁRSAMNAK BOLDOG ÚJESZTENDŐT KÍVÁNOK!

Kép
Amazon1998
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021. február 15. 19:30

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Amazon1998 » 2021. február 16. 16:40

Üdv. Szivesen lennék én is fordító. Google fordítóval fordítanék. Érdeklődnék hogy működik ez?
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. február 16. 18:13

Kedves Amazon!

Itt a fórumon nem szeretnénk teret adni google fordítóval készített feliratoknak.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég