Csevegő

Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2018. december 3. 16:39

Kép

Ha ezt látod:
valaki azt a torrentet szeretné letölteni, amit te előzőleg MÁR LETÖLTÖTTÉL,
DE MÁR NEM SEEDELED. A rendszer felszólít, hogy újra futtasd, seedeld az adott torrentet.

Megoldás 1, az egyszerű, hagyd békén, ne törődj vele, majd eltűnik. (Valaki más seedbe teszi).
Megoldás 2, kis arányjavítással: HA még megvan a torrent, futtasd újra, tedd vissza seedbe.
(Ha átnevezted, nevezd vissza az EREDETI nevére.)

Remélem segítettem
Wu Xing :)
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Elthan » 2018. december 13. 21:34

Üdvözlök mindenkit és köszönöm a befogadást a fórumba. Valamikor szeptemberben léptem be, de 2 sorozat letöltése után el voltam mással foglalva, így a napokban keveredtem vissza az oldalra és olvasgatom a fórumot, illetve a Go Princess Go-t töltöttem le, hogy megnézzem.
Én a koreai filmekkel 2008-ban találkoztam. Akkor a Palota Ékköve nyűgözött le az M1 csatornán, utána kezdtem el vadászni torrenteken a koreai sorozatokat. Most már tv okosítóra libreelec telepítésével a Viki-n nézem a sorozatok többségét, de sorozatokat és fordításokat egy külső winchesteren is tárolom, amiről a tv okosítóval tudom nézni. Illetve a TV okosítót sambával a hálóra kötöttem és így számítógépen, tableten telefonon is tudjuk nézni. Ezoritu fordításainak köszönhetően kínai, tajvani és egyéb ázsiai sorozatokat is megnéztem és megszerettem. Többséggel ellentétben férfi vagyok és így is szeretem ezeket a sorozatokat. Feleségem meg nem, igaz Ő nem szereti a feliratos filmeket. Viccesebb, humorosabb sorozatokat és az izgalmas sorozatokat szeretem. Köszönöm a fordítóknak, hogy nézhetem ezeket a sorozatokat, illetve szívesen veszem, ha ajánlanátok nekem filmet.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. december 14. 6:57

Kedves Elthan üdvözlet, örülök hogy veled is gyarapodik a férfiak tábora ,akik szeretik a jó filmeket és sorozatokat tőlünk keletre is.. :D :)) .
Egyben köszönöm az érdekes ismertetődet. Esetleg képet is tennél ki, hogy hogy néz ki egy okosító? ;) sambával a hálóra kötöttem Ez is mit takar, illetve hogy kell elképzelni? Köszönök minden segítséget... :-bd
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Elthan » 2018. december 14. 10:24

Megpróbálok röviden válaszolni a kérdéseidre. A TV okosító egy pici kis doboz, ami egy mini számítógépet rejt magában. távirányítóval irányíthatod, de lehet hozzá billentyűt egeret is kapcsolni. Android rendszerrel van alapból, de lehet rá más rendszereket is telepíteni. Az androiddal, szinte ugyanazokat a dolgokat megteheted, mint a telefonodon. Filmek lejátszását Kodi-val (ez egy nagyon jó média lejátszó szoftver) oldja meg Én nem vagyok elájulva az androidtól és amúgy is Linux fan vagyok, így én a vásárlás után LibreElec rendszert tettem fel (ez egy egyszerűsített linux Kodi-val) Nem tudsz annyi mindent csinálni, mint az androiddal, de a média lejátszásban szerintem a csúcs. Nincs olyan videó és hangformátum amit nem játszik le, nem szaggat, akadozik a kép stb. Én Kínából rendeltem az egyiket 2 éve, másik meg most volt 1 éves. X96 van 2 GB ram 16 GB háttértár. Amire szerintem figyelni kell a vásárlásnál az, hogy legalább 2GB ram legyen benne. Ha Libreeleccel szeretnétek használni akkor S905X, vagy S905D processzor legyen benne, mert ahhoz van jó és stabil LibreElec. Ha csak androidot akarunk csak használni és a gyerek is szeretne vele játszani akkor az S912 processzorosat javaslom. Itt alább beteszek 2 linket, ahol nagyon jól leírják a lényeget.

Ez a Prohardver fórum. A téma összefoglaló fórum linkjét kell a tetején megnyitni, a lényeges dolgokat nagyon jól és érthetően leírják. Most nézem még a Samba beállítása is benne van. Itt úgy találod meg, hogy "Windows SMB megosztás". Nekem csak az egyik okosítóra van rakva a külső winchester (helyette lehet pendrive is), de a másikkal is látom és lejátszhatom a videókat, vagy a filmekhez használhatom a feliratokat róla, mert a Samba erre is telepítve van.
https://prohardver.hu/tema/amlogic_s905_s912_processzoros_keszulekek/hsz_1-50.html

Itt egy X96 mini tesztje, kicsit kevesebbet tud, mint az X96, de filmezésre jó. Beleírták az árát is. De a prohardver fórumon érdemes érdeklődni, mert mindig tudják melyiket érdemes éppen megvenni. Az enyém 2 éve 10500 Ft. volt az aliexpress-ről.
https://kinaicuccok.blog.hu/2018/05/01/x96_mini_android_tv_box_teszt_2gb_ram_16gb_rom

Még annyit írok, hogy a Kodi alá rengeteg kiegészítőt lehet telepíteni, kb. mint az android alá az applikációkat. Pl. youtube, indavideó, viki, exodus, stb. Itt egy újabb link a kodiról és az alá telepíthető applikációkról. A Viki nincs benne azt én egy bulgáriai fejlesztő repo-jából telepítettem. Ha kell megadom annak is a linkjét.
https://itcafe.hu/tema/kodi_xbmc_kiegeszito_magyar_nyelvu_online_filmekhe/hsz_6951-7000.html

Még egy fontos dolog a fogyasztása, ha nem játszik le videót akkor a készenléti helyzetben 0,5W a fogyasztása, videó lejátszásnál 3,5-4,5W, ha van hozzá külső winchester is akkor + 3-4W, ha használja, működteti (tehát a winchesterről játszik le) a winchestert.

Ha kérdés van még szívesen válaszolok.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. december 14. 15:13

Köszönöm kedves Ethan a válaszokat, van min átrágni magam...mindig tanul az ember. Kellemes hétvégét kívánok! :ymhug: :-bd
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Elthan » 2018. december 14. 19:36

Kedves Kata58 köszönöm és viszont kívánom, illetve a többi fórumozónak is kellemes hétvégét kívánok.
Közben egy betűt átírtam az előző hozzászólásomban, inkább az S905W helyett az S905D processzorost ajánlom. Én sokáig gondolkoztam rajta, hogy hogyan oldjam meg a NAS szervert legolcsóbban és ez lett a megoldás. Ha nem is vált ki egy nagyon jó minőségű és drága NAS szervert, azért arra tökéletes, hogy az otthoni hálózaton, fájlokat megosszunk a gépek között. Mellesleg torrentezni is lehet vele. Bár én ezzel még nem próbáltam.

Imre
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. december 14. 21:46

Köszönöm...szép estét :D :ymhug: :-bd
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2018. december 15. 14:23

Szervusztok,ezuttal en hoztam mutogatni dolgokat a csapatom(ahol moderalok)tagjaitol.Remelem a linkeket meg tudjatok nyitni,csodas muveket lehet latni.
Gepi himzesek,ferfiak munkaja is van kozottuk.
https://canadahun.com/temak/geppel-himzok-munkai.59490/
Horgolasok
https://canadahun.com/temak/horgolok-k% ... bol.59500/
RR kezi himzesek(altalaban 6-8 szemely van a csoportban es korbe kuldozgetik a himzendo anyagokat,mindenki varr mindenkiere egy-egy mintat,vegul mindenki visszakapja a sajat kesz kozos himzeset.
https://canadahun.com/temak/elkeszult-r ... 018.53657/
Jo nezelodest es hetveget kivanok mindenkinek.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. december 15. 16:15

Kedves Elthan! Köszöntelek a Fórumomban! Érezd otthon magad! Kéred, hogy ajánljunk filmeket,
de ha ide a Csevegőbe eljutottál, akkor már biztosan találkoztál a filmek fórumaival is. Nemcsak
az én filmfordításaimat nézheted meg, hanem négy társamét is. Ha a Főoldalon lejjebb tekersz,
Nelliblue, Zita, Wu Xing és Niki filmjeivel is találkozhatsz!

Jó keresgélést! Jó szórakozást! (Reggel láttam, hogy a vietnámi The Lady Assassint már meg is
nézted, nagyon örülök neki!)

Én is 2008 környékén találkoztam a Palota ékköve sorozattal, azóta nem tudok lekattanni az ázsiai
sorozatokról és filmekről. Kezdetben én is koreaiakat néztem, fordítottam, de ma már szinte csak
kínaiakkal foglalkozom.

A többi műszaki dolgot nem értettem. Nekem tévém sincs, mert nem nézem már jó ideje. De jó,
hogy megosztottad velünk a te tapasztalataidat, hátha más hasznát veszi!

Kellemes ünnepi készülődést kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. december 15. 16:23

Kedves Éva!

Köszönjük a sok képet! Csak kicsiben lehet megnézni, mert a nagyobb nézethez belépést kér.
De nem baj, mert így is élvezhetők a munkák. Főleg a karácsonyhoz kapcsolódó darabokat
nézegettem. Már a múltkoriban is megállapítottuk, hogy nagyon ügyes kezűek a tagjaitok.
A közös varrás, az pedig különösen izgalmas, főleg úgy, hogy nem egy városban laknak akik
egy közös darabot hímeznek.

Kép
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2018. december 15. 17:29

Rita írta:Kedves Éva!

Köszönjük a sok képet! Csak kicsiben lehet megnézni, mert a nagyobb nézethez belépést kér.
De nem baj, mert így is élvezhetők a munkák. Főleg a karácsonyhoz kapcsolódó darabokat
nézegettem. Már a múltkoriban is megállapítottuk, hogy nagyon ügyes kezűek a tagjaitok.
A közös varrás, az pedig különösen izgalmas, főleg úgy, hogy nem egy városban laknak akik
egy közös darabot hímeznek.

Kép

Koszonom szepen az ugyes kezu emberkek neveben is.:)Most a gyongyosoket kezdtem kigyujteni,ott is vanak gyonyoru alkotasok.
Sajnos a kozos varrasban 2 alkalommal volt,hogy utkozben valahol eltunt a tovabb kuldott minta,de ez jo csapat,ujra varrtuk a karosultaknak a mintakat,kedvunket nem szegte.:)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. december 15. 17:35

Köszönöm a nézegetni valókat, én már lemondtam a himzésről, úgysincs hova tegyem..de más munkájában szívesen gyönyörködöm! :x :ymhug: :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2018. december 15. 19:23

Kata58 írta:Köszönöm a nézegetni valókat, én már lemondtam a himzésről, úgysincs hova tegyem..de más munkájában szívesen gyönyörködöm! :x :ymhug: :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Nagyon szivesen Kata,en se himezek mar tavaly ota,de rengeteget keszitettem,tobbnyire ajandekba,csaladomnak,baratoknak.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. december 15. 21:43

Kedves Éva, még jó, hogy legalább így kiélvezzük magunkat. Éppen ma jött meg az Artroflex kiegészítő krémje, még nem bontottam ki, karácsonyi meglepetés. De mivel én is részt vettem a sorsolásban, hogy milyen tipusú csomagolása legyen majd, így mintegy ajándékként tudtunk venni elsők között és kedvezményesen, mert egyébként majd csak jövőre kezdik árusítani, kb május. szép Estét, jó éjszakát neked is. :x :ymhug: :movingflower: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Elthan » 2018. december 16. 13:02

Rita írta:Kedves Elthan! Köszöntelek a Fórumomban! Érezd otthon magad! Kéred, hogy ajánljunk filmeket,
de ha ide a Csevegőbe eljutottál, akkor már biztosan találkoztál a filmek fórumaival is. Nemcsak
az én filmfordításaimat nézheted meg, hanem négy társamét is. Ha a Főoldalon lejjebb tekersz,
Nelliblue, Zita, Wu Xing és Niki filmjeivel is találkozhatsz!

Jó keresgélést! Jó szórakozást! (Reggel láttam, hogy a vietnámi The Lady Assassint már meg is
nézted, nagyon örülök neki!)

Én is 2008 környékén találkoztam a Palota ékköve sorozattal, azóta nem tudok lekattanni az ázsiai
sorozatokról és filmekről. Kezdetben én is koreaiakat néztem, fordítottam, de ma már szinte csak
kínaiakkal foglalkozom.

A többi műszaki dolgot nem értettem. Nekem tévém sincs, mert nem nézem már jó ideje. De jó,
hogy megosztottad velünk a te tapasztalataidat, hátha más hasznát veszi!

Kellemes ünnepi készülődést kívánok!



Persze végig tudom böngészni, de jobb, ha ajánlanak valami különösen jó, vicces sorozatot, mert már sok időmet elvesztegettem a félbehagyott sorozatokkal.
Tv nekem azért van, mert kényelmesebb azon nézni, mint a számítógép előtt gubbasztani. Szépen fokozatosan értem el a tv okosítóhoz. Előbb egyre kevésbé néztem a tv-t, mert utálom a reklámokat, a tv csatornák által megnyirbált filmeket. Torrenteztem és előbb a számítógépen néztem a filmeket, de amikor többen néztük kényelmetlen volt, mert messzebbről kellett nézni, hogy más is lássa. Utána pendrive-ra töltöttem és a tv usb csatlakozóját használva tv-n néztük a filmeket, sorozatokat. Később a számítógépet kapcsoltuk a tv-hez. Voltak problémák, mert a tv nem mindegyik fájl-t játszotta le, A pendrive-k megsérültek problémák voltak, a számítógéppel együtt használva, nagy volt a fogyasztás. Nos én törekszem az energiatakarékosságra minden szinten, mindenhol led égők vannak, időkapcsolók, mozgásérzékelők.Ezeket negyed, harmad áron szerzem be Kínából. Utána jött a tudatos választás a TV okosító. Szerintem jobb a Smart tv-nél, mert ezt saját magam tudom, fejleszteni, szoftverezni, frissíteni. Azt teszek rá amit akarok, hálózatot is működtet, illetve a filmek többségét streameli, nem töltögetem, torrentezem. A tv-be épített smart rendszer meg a gyártótól függ, sok probléma van a frissítésekkel (ismerőseim körében van tapasztalat).

Én is kellemes ünnepi készülődést kívánok!
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2018. december 16. 17:24

Hoztam egy kepet,remelem sikerul beilleszteni,ma tettem be a keptarba,muszaj megmutatnom Nektek,olyan jopofa! =))
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. december 17. 7:32

viewtopic.php?f=9&t=10 itt is van egy humoros japán sorozat amit csak ajánlani tudok...ha még nem láttad volna . Kedves Elthan remélem sikerült valami jó ajánlani..egyébként előfordul, hogy nem tetszik az első két rész annyira, nehezen indul a történet, stb. aztán azon kapja magát az ember, hogy már a x. résznél tart, felirat nélkül is akár, mert még folyamatában van a fordítás. Ilyenkor meg örömmel repetázom. De ezzel így vagyunk többen is. Persze, van, aki nem kukucskál. :)) :-h
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Elthan » 2018. december 18. 13:45

Kata58 írta:http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=9&t=10 itt is van egy humoros japán sorozat amit csak ajánlani tudok...ha még nem láttad volna . Kedves Elthan remélem sikerült valami jó ajánlani..egyébként előfordul, hogy nem tetszik az első két rész annyira, nehezen indul a történet, stb. aztán azon kapja magát az ember, hogy már a x. résznél tart, felirat nélkül is akár, mert még folyamatában van a fordítás. Ilyenkor meg örömmel repetázom. De ezzel így vagyunk többen is. Persze, van, aki nem kukucskál. :)) :-h


Rendben, köszönöm, meg fogom nézni!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13454
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. december 22. 11:52

MINDEN KEDVES FÓRUMOZÓTÁRSAMNAK
KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!


Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. december 22. 13:25

KEDVES FÓRUMOZÓ TÁRSAIM! MINDENKINEK KÍVÁNOK BOLDOG, MEGHITT CSALÁDI KÖRBEN ELTÖLTÖTT KARÁCSONYT! :x

Kép
Avatar
kormika
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2017. december 25. 20:25

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: kormika » 2018. december 22. 16:00

Kedves Rita!

Nagyon szeretem az oldaladat. :) Neked és fordító társaidnak köszönöm a fáradságos munkáját. :x ^:)^
Minden héten találtam valami érdekeset,újat,szépet Nálad. @};-

Kívánok Békés,Boldog Ünnepeket,és jó pihenést. :-h %%- :ymparty:
Avatar
MinGi
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:10
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: MinGi » 2018. december 22. 17:38

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. december 22. 20:40

Kép
ezzel a gyönyörű bibliai képpel kívánok itt is boldog karácsonyi ünnepeket... :D :ymhug: :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Ezúton is szeretném megköszönni Ritának az egész éves fordítói munkát, az önzetlen segítséget, és hogy él és virul ez a fórumoldal. Boldog Karácsonyt családod körében, és az Új esztendőre jó egészséget, sok humort, békességet, és mindent amit szeretnél elérni... :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :-bd
Kép
margi53
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2017. május 8. 6:13

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: margi53 » 2018. december 24. 12:44

Minden kedves fórumozónak kívánok Áldott, békés, szép Karácsonyt! :littlehearth:
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2018. december 24. 16:12

Bekes,boldog karacsonyi unnepeke kivanok mindenkinek,az uj evre hoztam egy cuki kismalacot is.:)
Kép
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég