Csevegő

Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. május 20. 18:14

Szia Rita!
Koszonet a beszamlorol a szep utatokrol.
Lillafureden sokszor jartam(a noverem Miskolcon lakik),a diosgyori varban sok-sok evvek ezelott voltunk,kerekparral mentunk.Persze akkor meg nem volt olyen szepen felujitva.Jo volt latni a kepeken ujra. :)
PM-et irtam Neked par napja,nem kaptad meg?
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 20. 18:32

Kedves Gabi, dolores és Éva! Éppen készülnek összecsapni a fejem felett a hullámok,
ne haragudjatok, ha nem tudok most válaszolni.
Úgy volt, hogy holnap este érkeznek a gyerekek, aztán mégis ma estére érnek ide,
emiatt kissé (nagyon) felborult a délutánom.

Már megfőztem, de amíg ide nem érnek, gyorsan meg szeretném csinálni az új sori
ismertetőjét, mert holnap már korán ki szeretném tenni a feliratokat.

Ahogy ideérek újra, válaszolok Nektek is, és a többieknek is, akik írtak ma nekem.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 20. 18:42

Wow! Csodásak a képek és a videók! Milyen jó, hogy az időjárás is a kegyeibe fogadott benneteket a kirándulás alatt.! Örülök,hogy ilyen jól sikerült és ilyen szép tájakon a kirándulás! Kellemes pihenést, és hétvégét! :lol: :lol: :lol:
Avatar
Vaskica06
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:58

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Vaskica06 » 2016. május 20. 19:45

Kedves Rita!
Örülök,hogy jól, sikerült a kirándulás.Nagyon szépek a képek.Mind a két vár csodás.Az elsőt el tudnám egy sorozat helyének képzelni.Olyan ,mint a mesekönyvek képein található kastélyok.Kár,hogy nálunk nem használják ki ezeket a lehetőségeket.Még ha mese volna,akkor is szívesen elnézegetném egy ilyen környezetben.A diósgyőri várban 2012-ben voltam,akkor nem is hasonlított a mostani alakjára.Nagyon szép lett.
Érezd jól magad a gyerekeiddel. Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek. :D
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2016. február 28. 13:28

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Unni2011 » 2016. május 20. 20:38

Vaskica06 írta:Olvastam a Lovingos hozzászólásokat.Nekem is eszembe jutott a halál gondolata,de én a jó véget akartam látni és abban hinni ,hogy boldogan élnek,míg meg nem halnak ,mint a mesében.Jó ebben a végben,hogy mindenki azt látta benne ,amit akart és ami megnyugvást jelentett számára.

Vaskica, lehet, hogy meglepődsz most, de függetlenül attól, hogy kiveséztünk egy másik lehetőséget is, én is inkább ezt a happy endes véget választom. :lol: Annyi viszontagság után rájuk fért egy kis BOLDOGSÁG is. Ezért is tetszett különösen a sori, mert mindenki úgy fejezheti be ahogyan neki tetszik. :D

Rita, én is köszönöm a képes élménybeszámolódat!
Gondoltam ám Rátok én is, miközben felénk kicsit beborult akkor, és reméltem, hogy amerre Te jársz ott szép idő van. Örülök, hogy úgy lett! :D
Az iskolapados fotón én is elnosztalgiáztam, mert a nyelvi labor kivételével, még én is ilyen padokban tengettem az általános iskolás éveimet. :lol:
Rita, csak nyugisan készülődj! Ha nem jön minden úgy össze ahogyan szeretnéd, akkor sem dől össze a világ. :D Akkor is Te vagy a "falkavezér", ezt ne feledd! :D

Egy kis feszültségoldó:

Kép
KépKépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 20. 22:24

Gabóci5 írta:Rita! Csodálatosan szép helyeken voltatok, az időjárás is kedvezett a kiránduláshoz. Az ország egyik legszebb és történelmi emlékekkel teli vidéke ez. Sajnálom, hogy amikor Sárospatakon voltunk a Rákoczi várban, nem tudtam több képet csinálni, különösen a várbelsőről, nagyon gazdag gyűjteménye van. Köszönöm a beszámolót és a képeket, és videókat.

Gabi! Nagyon jól emlékszem, amikor tettél ki képeket a DFF Társalgójába az útról!
Úgy hiszem, hogy írtam is a válaszomban, hogy Sárospatakon, vagy ahogy
errefelé mondjuk, Patakon végeztem a tanítóképzőt.

Én meg azt sajnálom, hogy amikor ősszel gyerekeket vittünk a szintén csodaszép,
edelényi L'Huillier-Coburg-kastélyba, akkor nem én, hanem az egyik kolléganőm
fényképezett, és nem lettek olyan szépek a képek. Csak a felső kettő az ő fotója,
az alsó kettő a netről van.
2009-ig nagyon rossz, romos állapotban lehetett megtekinteni ezt a kastélyt.
Nem is szívesen mentem oda, mert annyira fájt a szívem érte. Viszont 2009-től
csodát tettek vele. Ami még nagyon tetszett, hogy olyan tárlatvezetés volt, amit
a gyerekek rettentően élveztek, de mi felnőttek is. Szuper volt!!! Mondtuk is
utána a hölgynek, hogy le a kalappal, jól kitalálták.
Soha nem felejtem el, hogy itt tudtam meg, hogy honnan ered a mondás, hogy
"a falnak is füle van".

Spoiler: mutasd
A termeket, szobákat úgy fűtötték, hogy a vastag falba járatokat építettek, és
gyerekek, illetve kis termetű felnőttek ott rakták meg a csodálatosan szép
cserépkályhákban a tüzet. Közben persze hallgatóztak, hogy miről beszélget az úri
népség. Így hozták-vitték a híreket. Ha a szobákban beszélgetők nem akarták,
hogy pletyka legyen a társalgásukból, figyelmeztették egymást: Halkabban, a
falnak is füle van."


Kép
Kép
Kép
Kép

http://edelenyikastelysziget.hu/

Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. május 21. 1:21

Rita írta:Kedves Gabi, dolores és Éva! Éppen készülnek összecsapni a fejem felett a hullámok,
ne haragudjatok, ha nem tudok most válaszolni.
Úgy volt, hogy holnap este érkeznek a gyerekek, aztán mégis ma estére érnek ide,
emiatt kissé (nagyon) felborult a délutánom.

Már megfőztem, de amíg ide nem érnek, gyorsan meg szeretném csinálni az új sori
ismertetőjét, mert holnap már korán ki szeretném tenni a feliratokat.

Ahogy ideérek újra, válaszolok Nektek is, és a többieknek is, akik írtak ma nekem.

Kép


Semmi baj Rita,csinald csak a dolgodat,a csalad a legfontosabb. :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 21. 6:15

dolores953 írta:Szia Rita
Irtam privatot. Nezd meg.

Szia dolores! Nem érkezett meg a PM! Emilt is írhatsz!

Kellemes hétvégét kívánok Magunknak!


A gyerekek fűzik a fejem, hogy menjek el velük Szilvásváradra. Már a múlt héten akartak
menni, de az eső közbeszólt. Sok dolgom lenne, de most benne vagyok a kirándulásban, és
egyébként sem voltam még az idén. Az is csodálatos hely. Ha este előállok a fotóimmal,
akkor az azt jelenti, hogy beadtam a derekam.

Szilvásvárad egyik látványossága a Szalajka-völgy, és a Fátyol-vízesés. Ez a kép a netről van:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 21. 6:39

boszorkany írta:Szia Rita!
Koszonet a beszamlorol a szep utatokrol.
Lillafureden sokszor jartam(a noverem Miskolcon lakik),a diosgyori varban sok-sok evvek ezelott voltunk,kerekparral mentunk.Persze akkor meg nem volt olyen szepen felujitva.Jo volt latni a kepeken ujra. :)
PM-et irtam Neked par napja,nem kaptad meg?

Szia Éva! De megkaptam, el is olvastam, aztán megfeledkeztem róla, pedig akkor
amikor olvastam, azonnal megfogalmazódott bennem a válasz. Az a baj a PM-kel,
ha akkor azonnal nem válaszolok, elfeledkezem róluk, mert nincsenek szem előtt.
Itt a fórumban jó, mert ha balra fenn, a három kis vízszintes vonalkára, azon belül
az "Aktív témák"-ra ráklikkelek, akkor látom, hogy hol írtatok, és hol nem válaszoltam
még, így nem hagyok ki senkit.

Még ma válaszolok!

Szép időt, kellemes hétvégét kívánok!


Szilvásváradon a Pallavicini kastély mai neve La Contessa**** Kastélyhotel, és
Rendezvényközpont:

Kép

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 21. 7:02

Vaskica06 írta:Kedves Rita!
Örülök,hogy jól, sikerült a kirándulás.Nagyon szépek a képek.Mind a két vár csodás.Az elsőt el tudnám egy sorozat helyének képzelni.Olyan ,mint a mesekönyvek képein található kastélyok.Kár,hogy nálunk nem használják ki ezeket a lehetőségeket.Még ha mese volna,akkor is szívesen elnézegetném egy ilyen környezetben.A diósgyőri várban 2012-ben voltam,akkor nem is hasonlított a mostani alakjára.Nagyon szép lett.
Érezd jól magad a gyerekeiddel. Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek. :D

Kedves Ica! Akik szeretjük az ázsiai sorozatokat, mind egyet értünk veled. Jobban és részletesebben
tudjuk a koreai történelmet, mint a sajátunkat! Ázsián kívül hirtelen csak az angolok jutnak eszembe,
akik szintén elég sok történelmi sorozatot készítettek. Példát vehetnénk.

Köszönöm szépen! Neked is pihentető, kellemes hétvégét, és jó sorozatolást kívánok! Már kint van az
Easy Fortune!


A szilvásváradi kisvasút. Vonatoztam vele egy párszor, de mindig nagy élmény, mert csodálatos úton
halad végig:

Kép

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 21. 7:47

Unni2011 írta:
Rita, én is köszönöm a képes élménybeszámolódat!
Gondoltam ám Rátok én is, miközben felénk kicsit beborult akkor, és reméltem, hogy amerre Te jársz ott szép idő van. Örülök, hogy úgy lett! :D
Az iskolapados fotón én is elnosztalgiáztam, mert a nyelvi labor kivételével, még én is ilyen padokban tengettem az általános iskolás éveimet. :lol:
Rita, csak nyugisan készülődj! Ha nem jön minden úgy össze ahogyan szeretnéd, akkor sem dől össze a világ. :D Akkor is Te vagy a "falkavezér", ezt ne feledd! :D

Unni! Ha tudnád, milyen messze áll tőlem a falkavezér szerep! Az életben rendkívül jó falkatag vagyok.
Meg sem fordul a fejemben, hogy akár én is vezethetném a falkát. Nincs rá késztetésem, szeretek tag
lenni.
A virtuális életem valóban más, még mindig csodálkozom magamon, hogy mikre vagyok képes. Olyan
tulajdonságaimat fedezem fel, amikről nem is sejtettem, hogy vannak. Ebben az életemben nem tudok
együttműködni (nem tudok párban fordítani például), magányos farkas vagyok inkább, és végtelenül jól
érzem magam ebben a szerepben is.
Ami közös a két életem között, hogy szeretem a társaimat, akik közt élem a valós és a virtuális napjaimat,
ezért nagyon jól érzem magam közöttük/közöttetek!

Nagyon szívesen az élménybeszámolót! Most a kirándulás kapcsán jutott eszembe, hogy az "Ázsiai kultúra
nagykövete"-ként, szép magyar vidékekről is hírt adhatnék. Ha járok valamerre, kattintgatok egy párat,
és kiteszem ide a Csevegőbe. Biztatnálak benneteket is, hogy a Ti vidéketekről, amit én vagy más nem
ismer adjatok hírt. Jó lesz olvasgatni és szájat tátani, mert azért itt Magyarországon is vannak csodák.


Szilvásvárad a lipicai lovairól és tenyészetéről is híres:

Kép

http://menesgazdasag.hu/

Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. május 21. 9:18

Rita! Szép az idő, használd ki, jó kirándulást Szilvásváradra. Pár éve jártam ott, csodálatos vidék, sok látnivalóval. :D
Az erdei kisvasúttal a Szalajka-völgybe, a fátyol vízeséshez, és fel az ősember barlangjához, maradandó élmény volt. :D
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. május 21. 9:23

Május 21-én tízmilliószoros nap van! Eljött az idő, hogy valóra váltsd az álmaidat!

Kép


Nálunk nyugaton tízmilliószoros napoknak hívják, melyet a tibetiek (Dharmacsakra) más néven Buddha-napoknak tartanak. Ők ezeken a napokon megemlékeznek Shakyamuni Buddháról, életének főbb állomásairól, szent cselekedeteiről, és a csodákról amiket tett. Ezek a napok a tibeti naptárhoz igazodnak, évente más napra esnek. 2016-ban az alábbiak:
- február 22
- május 21
- július 8
- október 22

A tízmilliószoros napokon tehát Sziddhárta/Buddha életének eseményeit idézik meg a hívek. A sokszoros teremtőerő pedig egy kis ferdítés: ezeket a napokat erőteljes hatású napoknak hívják, hiszen ilyenkor sokszoros erővel hatnak a gyakorlatok. Azaz elsősorban a megvilágosodás felé vezető gyakorlatokat érdemes végezniük a híveknek, az pedig – amit mi, európaiak meghallottunk az egészből – hogy úgy tartják, minden vágy, kívánság, minden amit mond vagy gondol az ember, tízmilliószoros valószínűséggel fog teljesülni. Érdemes tehát figyelni a naptárt, és ezekre a napokra pozitív gondolatokkal, mosollyal ébredni, illetve egész napon át koncentrálni arra, amit szeretnénk elérni. Így az nagyobb eséllyel válhat valóra.
Az idei év második tízmilliószoros napján is legyünk körültekintőek gondolatainkkal kapcsolatban, mert amit ezen a napon gondolunk, az tízmilliószoros erővel fog visszahatni ránk az életben
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 22. 7:39

Gabóci5 írta:Rita! Szép az idő, használd ki, jó kirándulást Szilvásváradra. Pár éve jártam ott, csodálatos vidék, sok látnivalóval. :D
Az erdei kisvasúttal a Szalajka-völgybe, a fátyol vízeséshez, és fel az ősember barlangjához, maradandó élmény volt. :D

Gabi! Kihasználtam! Ebéd után útnak indultunk. Útközben megálltunk a Lázbérci-víztározónál.
Csak egy pillanatra. Ha arra járunk mindig megállunk, kiszállunk a kocsiból, szétnézünk, és
megyünk is tovább. Gyönyörű vidék az is. A Bán-patak vízével árasztották el a patak völgyét,
tehát ez egy mesterséges tó. A vize ivóvízként szolgál emiatt csak gyalogosan lehet megközelíteni.
Tilos fürödni benne, de még a parton napozni sem lehet, csak a kijelölt helyeken. Nagyon nehéz
horgászengedélyt szerezni a tóra. Viszont körbe lehet járni, ami hatalmas élmény. A tározó területe
a Bükki Nemzeti Park része. Többször jártam itt üzemlátogatáson, osztálykiránduláson, vagy csak
túrázni. Itt láttam életemben először és utoljára kockás liliomot, ami egy veszélyeztetett faj, de
a környékünkön megtalálható. Egyik kollégám Aggteleken látott egy példányt.

Csak a felső két kép az enyém, a többi a netről van. Az alsó képen az úgynevezett "gátőrház" látható.
Ki lehet bérelni rendezvényekre. Szobák is vannak benne. Régebben egy ballagás utáni estebéden
voltam már itt.

Kép
Kép

A kép alján látható zöld gyepes terület víz felőli vége a gát, onnan készítettem a fotókat:

Kép

Kép

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 22. 8:56

Aztán mentünk tovább Szilvásváradra. Nem kellett sokat várni a kisvasútra, felpattantunk,
és irány a Szalajka-völgy! Egyszerűen megunhatatlan. Gyerekkoromban is sokat jártunk erre
a szüleimmel, ha csak mehetnékünk volt. Emiatt emlékszem arra, amikor a Lázbérci-tározó
még nem volt kész. Hatalmas gépekkel készítették a medrét, és a partoldalak is csupaszon,
növényzet és fák nélkül meredeztek. Nagyon csúnya volt, de pár év után már látszott, hogy
gyönyörűséges lesz, ha visszaáll a természet rendje.

Útban a kisvasút felé:

Kép

Megérkeztünk:

Kép

Felszálltunk, elindultunk, mentünk...

Kép
Kép

és ismét megérkeztünk:

Kép

Csodálatos nyári idő volt, sokan kirándultak a Szalajka patak völgyébe:

Kép
Kép

Ha erdő van, akkor minden van! Be is vetettük magunkat. A Szalajka vize iható tisztaságú:

Kép
Kép

A Fátyol-vízesés:

Kép

A Szikla-forrás. Vize kb. két fokkal melegebb a Szalajka forrásáénál, ebből sejtik, hogy mélyebbről fakad:

Kép

Van itt mocsár is, mocsári gólyahírrel:

Kép

A Szalajka patak természetes élőhelye a sebes pisztrángnak. Szaporításuk érdekében, neveldéket
alakítottak ki a patak vizének duzzasztásával. Az országban még Lillafüreden található hasonló:
(10 dkg pisztráng 700 forint!!)

Kép


Nőstény dámszarvasok:

Kép

Ez a vidék is a Bükki Nemzeti Park területén helyezkedik el:

Kép

Avatar
Vaskica06
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:58

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Vaskica06 » 2016. május 22. 9:10

Kedves Rita!
Nagyon szépek a képek.Pár éve mi is kirándultunk erre felé.Jó volt volt látni,hogy sok minden nem változott.Jót nosztalgiáztam a képek nézegetése közben.Köszi,hogy megosztottad velünk.
További szép hétvégét kívánok. <3
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. május 22. 9:28

Nagyon élveztem a látni valókat, egyenlőre most csak a állóképekben gyönyörködtem, a videókat meg beosztom!! Van amit már láttam, de olyan jó újranézni a csodás tájakat. Vannak nálunk is gyönyörű vidékek. Én már annak is örülnék, ha legalább azokat a helyeket újra láthatnám amiket gyerekként! :D
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. május 22. 12:32

Szia Rita,koszonom a valaszodat!Megertem,amit irtal ,hogy a forumban jobban tudod kovetni,de vannak dolgok,amik inkabb PM-be kivankoznak.
Megint szep kepeket,videokat toltottel fel,jartam en is Szilavsvaradon,a Szalajka volgyeben,tobbszor is.
Meg a '70-es evek elejen pedig a noszvaji kastelyban udultem 2 hetig,regeteget kirandultunk a kornyezo helyeken .
Mutatok kepet majd,ha elokeresem es bescannelem,de azok meg fekete-feherek.
Most uj hazambol teszek be kepet,kicsi orszagnak,kis vizesese :D ;de mar tobbszor voltam ott,szeretem. :)
Szep vasarnapot Nektek.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 22. 12:57

Vaskica06 írta:Kedves Rita!
Nagyon szépek a képek.Pár éve mi is kirándultunk erre felé.Jó volt volt látni,hogy sok minden nem változott.Jót nosztalgiáztam a képek nézegetése közben.Köszi,hogy megosztottad velünk.
További szép hétvégét kívánok. <3

Kedves Ica! Milyen jó, hogy bár nem ismerjük egymást, de vannak közös emlékeink!
Ezt most neked írom, de már Gabi is, és lentebb Éva is írja, hogy jártak velem egy
úton. Ez olyan jó érzés!


A csütörtöki kirándulás után jutott eszembe, hogy mindenki leginkább a maga közelében
lévő értékeket ismeri, a távolabbiakat kevésbé. Jó lenne, ha szokássá válhatna, hogy
reklámozzuk, amerre jártunk az országban. Ha nem is tudunk elmenni, a képeket is nagyon
jó nézegetni, és a másik élménybeszámolóját olvasva, olyan, mintha mi is ott lettünk
volna vele.

Neked is legyen nagyon szép napod!

Tegnap, mielőtt elindultunk volna, a fiam kint volt az udvaron, és ezt az szép kis gyíkocskát
fényképezte le. A szomszéd falán napozott. A mi falunkban, talán az erdő közelsége miatt sok
a sikló is. A hegyről folyamatosan folyik le egy forrás vize, amit beleterelnek az utca egyik
oldalán lévő árokba. Abban a vízben többször láttunk már foltos szalamandrát és tarajos
gőtét is, amik éppúgy védettek, mint a többi hüllő és kétéltű, de a környékünkön elég sok
van belőlük. Az Aggteleki Nemzeti Parknak is a foltos szalamandra a címer állata:

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 22. 13:19

Kata58 írta:Nagyon élveztem a látni valókat, egyenlőre most csak a állóképekben gyönyörködtem, a videókat meg beosztom!! Van amit már láttam, de olyan jó újranézni a csodás tájakat. Vannak nálunk is gyönyörű vidékek. Én már annak is örülnék, ha legalább azokat a helyeket újra láthatnám amiket gyerekként! :D

Kata! Megértelek, hidd el! De amíg erre nincs lehetőséged, addig azt kívánom,
hogy szerezzenek sok örömet az én vagy a mások által kitett képek! Próbálok
szemléletes lenni, mind fotóban, mind leírásban, hogy úgy érezzétek, mintha
ti is ott lettetek volna!


Tegnap Szilvásváradon bementem egy szórakoztatva oktató, gyerekeknek szánt
erdei iskola szerűségbe. A gyerkőcök kipróbálhatják a kecskefejést is. Olyan jót
nevettem rajta. Jól látjátok, a tőgy helyén gumikesztyű van:

Kép

Ugyanitt bemutatják, hogyan őrölt az ősember. A Tésztaút miatt fotóztam
le. A kézi malmot épp a bácsi forgatja, aki végigvezetett. Pont úgy kellett tekerni,
mint ahogy a Szaharában csinálta a nomád asszony:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 22. 13:50

boszorkany írta:Szia Rita,koszonom a valaszodat!Megertem,amit irtal ,hogy a forumban jobban tudod kovetni,de vannak dolgok,amik inkabb PM-be kivankoznak.
Megint szep kepeket,videokat toltottel fel,jartam en is Szilavsvaradon,a Szalajka volgyeben,tobbszor is.
Meg a '70-es evek elejen pedig a noszvaji kastelyban udultem 2 hetig,regeteget kirandultunk a kornyezo helyeken .
Mutatok kepet majd,ha elokeresem es bescannelem,de azok meg fekete-feherek.
Most uj hazambol teszek be kepet,kicsi orszagnak,kis vizesese :D ;de mar tobbszor voltam ott,szeretem. :)
Szep vasarnapot Nektek.

Szia Éva! Hát ez csodálatos lenne, ha te meg a mostani új hazádból tudósítanál!
Ráadásul nekünk minden új. Szerintem nem sokan jártunk Belgiumban!


Noszvaj csodaszép falu! Mikor apukámhoz mentem Bogácsra, át kellett utaznom rajta.
Amerre a szem ellát mindenütt virágok vannak, és a régi házacskáiért is odavagyok,
a környékről nem is beszélve.

Nagyon szép a te képed is! Kis vízesés is vízesés! A Fátyol-vízesés se nagy.
Ez a kép hol készült? Kár, hogy a másik kettőt nem látni!

A fekete-fehér képekkel verhetetlen leszel. Igazi ritkaságnak számítanak már
manapság. Nagyon kíváncsi leszek rá!

Éva, nyugodtan írj PM-et! Én sem írtam volna spoilerben arról, amiről négyszemközt
beszélgettünk. Csak arra bíztatok mindenkit, hogy ha nem kap időben választ, akkor
tegye szóvá. Elfeledkezem róla.

Neked is kellemes vasárnapot kívánok!

Noszvaji ház:

Kép
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2016. május 22. 17:11

Szia Rita

Gepem veglegesen meghalt,e-mailt sem tudok irni. :twisted:
Nem tudom mikor jovok. :idea:
Azert Nevnapod alkalmabol koszontelek. :D
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: nildiko » 2016. május 22. 17:57

De jó, hogy idetévedtem.
Rita nagyon szép helyen voltál. Köszönöm a szép fotókat, és a videókat.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 22. 18:45

dolores953 írta:Szia Rita

Gepem veglegesen meghalt,e-mailt sem tudok irni. :twisted:
Nem tudom mikor jovok. :idea:
Azert Nevnapod alkalmabol koszontelek. :D

Kedves dolores! Ez nagyon-nagyon rossz hír! Igazi sorscsapás!
Abban reménykedem, hogy hamarosan elrendeződik a sorsod,
minden rendbe jön, és újra itt lehetsz közöttünk!

Siess vissza! Nagyon várlak!

Köszön szépen a köszöntést!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Csevegő

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 22. 18:49

nildiko írta:De jó, hogy idetévedtem.
Rita nagyon szép helyen voltál. Köszönöm a szép fotókat, és a videókat.

Kedves Ildikó! Én is örülök, hogy ide is bekukucskáltál!

Nagyon szívesen a képeket, videókat, és a szép látnivalókat!


Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég