Kérések, problémák

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. május 9. 12:53

Margin kívül van még egy online néző, aki nem tudja, hogyan kell letöltve filmeket nézni, és a segítségemet
kéri, ezért ide is beteszem, amit tegnap Marginak írtam emailben:


Nálam a videót és a feliratot is le kell töltened, és úgy tudod a gépeden, vagy tévén megnézni a sorozatot.
Az időnkénti nagy "törlések" miatt nem szoktam videómegosztó oldalakra feltölteni a sorozataimat. Igaz, így
nem tudod online nézni, viszont ennek meg az az előnye, hogy egy sorozat megnézéséhez nem kell feltétlenül
internet.

A Kiss Me esetében is, és más sorozatokéban is, a csatolmányok (Rar fájl) az összes feliratot tartalmazzák.
Rákattintasz egyet, aztán a szürke felugró ablakban arra mész, hogy "Fájl mentése" és leokézod. Máris letöltődött
a gépedre mind a húsz felirat, csak ki kell csomagolnod.

A csatolmányok felett találsz egy olyat, hogy "Spoiler: Mutasd". A Mutasdra ráklikkelsz, a lenyíló ablakban vannak
a videók letöltésének a helyei. Én minden nem koreai sorozatomat felteszem a megára, szóval, ha az első linkre
kattintasz, és vársz egy pillanatot, máris megláthatod a 20 videót. Már csak le kell töltened a gépedre. Sajnos a
mega nem enged egyszerre sokat letölteni, ezért lehet, hogy négy-öt napig fog tartani az összes leszedése, türelmesnek
kell lenned. Kétszer rákattintasz az első rész videójára, és el is indul a letöltés. A képernyő tetején egy fül fogja
mutatni, hogy épp hol tart a folyamat. Egy-két perc alatt le kell jönnie egy videónak. Aztán próbálj meg még egyet,
majd még egyet letölteni, ameddig a mega engedi.

Ha lent van a gépeden a videó is, meg a felirat is, akkor már csak egy mappába kell tenni őket, és nézheted is.
Ha eltérő lenne a videó és a felirat neve össze kéne nevezni őket, de én mindig egyformára csinálom, hogy ne kelljen
vele bajlódni.


Egyelőre ennyi, szólj, ha valami nem megy, szívesen segítek!

További szép napot!


Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2017. május 14. 19:17

Szia Rita!
Tegnap jöttem kíváncsiskodni, láttam, hogy már hamarosan befejeződik a Pretty Li HuiZhen fordítása. Előre is köszönöm. Lassan le szerettem volna szedni a megáról, hogy le legyen töltve, mire vége a fordításnak. Köszönöm a feltöltést. Viszont tegnap óta többször megnéztem és nem lép be az oldalra csak egyfolytában pörög az M betűnél. Azt hittem először, hogy részenként beolvassa, így vártam 40 pörgést is, de nem hagyta abba. Ugyan ez a helyzet a thai Princess haorral is. Egyik letöltés sem indul el. Tehát nem azt nem találja. A megán lehet a hiba? Volt már ilyen másnál is? Próbálkozzam még tovább?

Köszönöm, ha tudsz mondani valamit: Éva
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7224
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. május 14. 19:23

Szia Éva! Én ma az ázsia ékkövénél tapasztaltam ugyanezt... aztán megjavult és le tudtam szedni a feliratokat. A filmekkel kapcsolatban másnál is jártam így, tehát most valóban a mega szórakozik...aki jobban bent van a berekben majd segítenek...hamarosan! :-h @};- :movingflower:
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2017. május 14. 20:35

Kata58 írta:Szia Éva! Én ma az ázsia ékkövénél tapasztaltam ugyanezt... aztán megjavult és le tudtam szedni a feliratokat. A filmekkel kapcsolatban másnál is jártam így, tehát most valóban a mega szórakozik...aki jobban bent van a berekben majd segítenek...hamarosan! :-h @};- :movingflower:

Köszönöm. Akkor várok még. Próbálgatom ismételten
Éva
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. május 15. 19:52

VidékiÉva írta:Szia Rita!
Tegnap jöttem kíváncsiskodni, láttam, hogy már hamarosan befejeződik a Pretty Li HuiZhen fordítása. Előre is köszönöm. Lassan le szerettem volna szedni a megáról, hogy le legyen töltve, mire vége a fordításnak. Köszönöm a feltöltést. Viszont tegnap óta többször megnéztem és nem lép be az oldalra csak egyfolytában pörög az M betűnél. Azt hittem először, hogy részenként beolvassa, így vártam 40 pörgést is, de nem hagyta abba. Ugyan ez a helyzet a thai Princess haorral is. Egyik letöltés sem indul el. Tehát nem azt nem találja. A megán lehet a hiba? Volt már ilyen másnál is? Próbálkozzam még tovább?

Köszönöm, ha tudsz mondani valamit: Éva

Kedves Éva! Ahogy olvasom, ez másnál is előfordul mostanában. Van, aki azt mondja,
hogy elég, ha böngészőjét Firefoxra váltja, és máris sikerül a letöltés. Régebben azt
javasolták, hogy mindenki regisztráljon be a megához, és ha lett egy mega fiókja, akkor
abból soha ne lépjen ki, így fióktulajdonosként könnyebben ment a letöltés.

Őszintén szólva kisebb kellemetlenségeken kívül még soha nem volt problémám a megával,
de nekem kilenc fiókom van, és abból az egyik mindig nyitva van. vagyis nem lépek ki.
Lehet, hogy ezért?

Okosabbat nem tudok mondani, sajnos!

Szép estét kívánok!


Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2017. május 15. 20:38

Szia Rita!
Köszi a segítséget. Be vagyok regisztrálva a megára és nem is léptem ki, pont mert már olvastam itt régebben, hogy ne lépjünk ki belőle. Viszont egy másik oldal megás linkjét kipróbáltam és elindult volna a letöltés. Lehet, hogy mégis itt lenne a hiba? Nekünk edge van. Ez a win10 böngészője. Még próbálkozok vele, nem adom fel.
Köszi: Éva
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. május 15. 20:44

VidékiÉva írta:Szia Rita!
Köszi a segítséget. Be vagyok regisztrálva a megára és nem is léptem ki, pont mert már olvastam itt régebben, hogy ne lépjünk ki belőle. Viszont egy másik oldal megás linkjét kipróbáltam és elindult volna a letöltés. Lehet, hogy mégis itt lenne a hiba? Nekünk edge van. Ez a win10 böngészője. Még próbálkozok vele, nem adom fel.
Köszi: Éva


Szia Éva! Akkor a böngésző lesz a probléma. Aki Chrome-ot használ, annak is át kellett
a letöltés idejére állnia a Firefoxra.

Most megint mind a két sorinál kipróbáltam a megadott linkről letölteni, és ismét simán
elindult!

Ne add fel! Ha lesz egy kis időm, majd én is gondolkodom a megoldáson!

:littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :( :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. május 15. 20:52

Lányok! Olvasom, hogy többeknek van problémája a Megával. Csak jelezni akarom, hogy én Chromot használok, egy Mega fiókom van, és úgyszólván sosincs gondom vele. Ezt a letöltést szeretem a legjobban, ha tehetem, mindig ezt használom.
Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2017. május 16. 12:41

Rita írta:
VidékiÉva írta:Szia Rita!

Most megint mind a két sorinál kipróbáltam a megadott linkről letölteni, és ismét simán
elindult!

Ne add fel! Ha lesz egy kis időm, majd én is gondolkodom a megoldáson!

:littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :( :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:

Szia Rita!
Köszi. A férjem szokott telepítgetni. Nem akar más böngészőt tenni, mert meg van ezzel elégedve. Az az érdekes, hogy a kémest is innen töltöttem le. Direkt azért regiztem a megára. Eddig nem volt gond vele, csak ennél a 2 sorinál forog.(((
Köszönöm: Éva
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7224
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. május 16. 18:40

Éva, irtam neked
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2017. május 19. 16:33

Kata58 írta:Éva, irtam neked

Szia Kata!
Válaszoltam is.
De most világosodtam meg, hogy többször olvastam, hogy a vikiről van leszedve. Most én is onnan szedem a Prettyt. Ez sokkal gyorsabb, mint a doramaxról. Majd még a Princesst kell keresnem, mert nem találom a hsz.-ek között. Csak egyenlőre ezt szedem gyorsan.
Köszönöm a segítséget.
Éva
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7224
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. augusztus 30. 13:13

el Topo

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: el Topo » 2017. október 9. 13:40

Kedves Rita!
a segítségedet szeretném kérni, -egyszer leírtad már valahol, el is mentettem, de egész egyszerűen nem találom-
Szóval, a mega-ra feltöltött fájlt, hogyan lehet mindenki számára megoszthatóvá tenni?

Köszönöm a segítséget!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 9. 18:03

Kedves el Topo, már itt is vagyok! Én is el szoktam menteni ezeket az írásaimat,
így csak elő kell kapnom:

Mega link megszerzése:


Először jobb klikk a kívánt fájlra, és a felugró ablakban újabb klikk a "Link beszerzése"-re.

Spoiler: mutasd
Kép


Utána az újabb felugró ablakban újabb jobb klikk a lenti "Másolás" gombra, és már csak be kell
illesztened a megfelelő helyre a linket. De ha úgy jobb neked, azt a nagy hosszú, félig piros linket
is bemásolhatod, ugyanaz az eredmény:

Spoiler: mutasd
Kép


Ha viszont egyszer már megszerezted a linkjét egy fájlnak, és még egyszer szeretnéd, akkor nem
az fog a felugró ablakban kijönni, hogy "Link beszerzése", hanem az, hogy "Update Link", és onnan
már ugyanaz a lépés, mint amit az előbb írtam:

Spoiler: mutasd
Kép


Kép
el Topo

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: el Topo » 2017. október 9. 18:37

Kedves Ríta!

Köszönöm szépen a segítséget!!!

Szép estét
Avatar
milomartin
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:33

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: milomartin » 2017. november 8. 10:19

Kedves Rita!Szeretném megérdeklődni tőled hogy a thi "fated to love "Nem tervezted be lefordítani?Láttam a koreai és a tajvani változatát is és nagyon jó volna megnézni a tahi változatott is .Persze csak ha betervezted ha nem megnézem felirat nélkül bár nem sok mindent fogok érteni de nagyon kiváncsi vagyok rá.Köszönöm a válaszodat :littlehearth: :x
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 8. 17:47

milomartin írta:Kedves Rita!Szeretném megérdeklődni tőled hogy a thi "fated to love "Nem tervezted be lefordítani?Láttam a koreai és a tajvani változatát is és nagyon jó volna megnézni a tahi változatott is .Persze csak ha betervezted ha nem megnézem felirat nélkül bár nem sok mindent fogok érteni de nagyon kiváncsi vagyok rá.Köszönöm a válaszodat :littlehearth: :x

Kedves Edit! A youtube-on belenéztem az elérhető előzetesekbe, és annyira nem tetszett,
amit láttam, hogy azonnal megírtam, hogy elállok a fordításától.

Azt nem tudom, hogy más tervbe vette-e. Alig vagyunk, akik thai sorit fordítanánk.

Szép estét kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 11. 8:25

Kata, én mindig a VLC médialejátszót használom. Azzal így lehet fényképet készíteni egy filmből
vagy sorozatból:

Megállítod a kedvenc jelenetednél a videót, majd a képernyőn bárhol csinálsz egy jobb klikket.
Azt fogod látni, hogy felugrik egy ablak:

Spoiler: mutasd
Kép

Az egereddel rámész a "Videó"-ra, majd az újabb ablakban a legalul lévő "Pillanatkép készítése"-re kell klikkelned.

Spoiler: mutasd
Kép

Ha megvan a pillanatkép, akkor egy kis képecske jelenik meg róla a bal felső sarokban, egy kísérőszöveg társaságában,
ami pár másodperc múlva eltűnik. Kész a pillanatkép. Nekem automatikusan a "Képek" könyvtárba teszi, ami alapból
fent van a laptopon, nem én kreáltam.

Spoiler: mutasd
Kép


Egy másik módszer. Megállítod a videót, ahogy fentebb is írtam, és a billentyűzeteden a legfelső sorban található
"PrtSc" gombot megnyomva, készíthetsz egy fotót a képernyődről, vagyis, ami látható rajta.

Spoiler: mutasd
Kép

Ezt nemcsak filmnézés közben használhatod, hanem bármikor, amikor meg szeretnéd másnak is mutatni, mi van
a gépeden. Én most készítek egy fotót arról, hogy épp írok neked.

Spoiler: mutasd
Kép


Jó fényképezést!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7224
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. november 11. 8:40

Hú egész felvillanyozódtam....megmondom őszintén PSH új sorijából szeretnék majd kitenni képeket, de nem csak azt, ami hivatalosan kint van, hanem az aktuális fordított részhez egy egy pillanatot. Az ázsia ékkövén éppen összerúgtam egy kicsi a port egy vegiza nevű egyénnel, mert már nem lehet elviselni a szarkeverését, de ráadásul olyan valakinél, aki még soha nem dobott, vagy hagyott befejezetlenül egy sorozatot sem. Minden fordítónak szive joga, mikor, hogyan hozza a feliratot! szóval berágtam a kommentjére! Esetleg ha gondoljátok írjátok meg ott a véleményeteket...a My Golden Life sorinál. Még Hayakóra is azt mondja hogy lusta... :-o bár azt a mondatot nem értettem..de biztosan bennem van a hiba!Nem vitát akarok gerjeszteni, semmi sem áll tőlem távolabb, de úgy éreztem most már ki kell állnom az olyan jellegű megnyilvánulások ellen amit vegiza produkált...aztán csodálkozunk, ha abbamaradnak a munkák... :-o :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Hosszú ideje GOMot használok, de ha kell átállítom VLC-re! Jövő héten újra lesz rakva a gépem! Remélem a jelszavaim megmaradnak!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 14. 5:36

Szia Kata! Beleolvastam a Golden Life topikjába. Jól tetted, hogy megírtad a véleményedet.
Vigeza megnyilvánulásából azonnal kiolvasható, hogy direkt kötözködik, hogy az teszi boldoggá,
ha nekiesnek, és ő áldozati bárányként tetszeleghet. Jól tetted, hogy megvédted Lintkát, de ha
továbbra is szemtelenkedik, akkor hagyjátok figyelmen kívül. Ha nem kap érdeklődést, akkor
el fog onnan menni magától, és máshol szítja majd a tüzet. Az ilyenek betegek lelkűek!

Nyugodtan ajánl sorozatokat, a Sorozatok, filmek ajánlása topikban!

Szép napot kívánok!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7224
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. november 14. 15:41

Köszönöm Rita, hogy egy kicsit bátorítottál, Általában én húzom a rövidebbet, csak mert nem vagyok "alpári" de én nem vagyon hajlandó lemenni olyan szintre csak azért mert egyesek abból értenek! Éppen a facen is van egy hasonló komment, School 2o17 kapcsán hát..ott meg más néven ugyanaz, pontosítva áthozva a komment az indavideó 4. részéről!
Mintha a fordítóknak az lenne a kutyakötelességük, hogy márpedig most rögtön azonnal...aish...

Persze vannak sorik, ahol annyira várja már az ember a folytatást...de egyszer csak meglesz az is. Addig meg van mit nézni...van más dolga is az embernek hála Istennek, csak egészség legyen, hogy mindenre legyen erő! Kellemes délutánt mindenkinek...
A másik két soridat nagyon várom hogy azok is elkezdődjenek...addig meg vigasztalódom a meglévőkkel...xddd :D :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2017. november 14. 18:41

Drága Ritám !!
Köszönöm a VLC képlopó útmutatót!!! Lehet jövőre már az lesz a gépemen,de egyenlőre elvagyok a Media Home Cinema-val.A VLC -nél még egyvalamiben kérném a segítségedet,mégpedig hogy hogyan lehet rajta a feliratot színezni,vagy fekete keretbe tenni ??? Válaszod előre is köszönöm!!

Kata!!
Jól csináltad!! Az effajta naplopó lógó potyázókat ki nem állhatom én sem!! Ilyen esetekben nagyon furdalja az oldalam hogy vajon mennyi idős az adott "kullancs" !! PSH új sorozatát én is nagyon imádom,olyan szinten hogy felirat nélkül is nézem!! Most tart ugye a 22 -ik résznél és eszméletlen jó!! Még a magyar szöveg hiánya ellenére is jól kivehető a történet mondanivalója))
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. november 14. 19:07

Szia Szilvia! Máris írom!

Beindítasz egy videót, majd megállítod. A legfelső sorban találsz egy olyan fület, hogy "Eszközök"
ráklikkelsz,

Spoiler: mutasd
Kép

Majd a legördülő ablakban --> "Beállítások" -> "Feliratok és OSD". Ez kell nekünk!

Spoiler: mutasd
Kép

Látsz egy olyat, hogy "A szöveg alapértelmezett színe" arra egy klikk, és egy csomó szín jelenik meg.

Spoiler: mutasd
Kép

Amelyikre rákattintsz, olyan színű lesz a betűd. Az enyém a halványabb sárga. Alatta van a "Körvonal
színe", az nekem fekete.

Spoiler: mutasd
Kép

Térjünk vissza ehhez a képhez:

Spoiler: mutasd
Kép

Az "Árnyék hozzáadása" és a "Háttér hozzáadása" is ki van pipálva. Szeretem, hogy szürke háttérbe
van ágyazva a felirat szövege, mert jobban látszódik, ha kínai hardsubos a sori.
(A legtöbb kínai ilyen.)
A "Felirat pozíciójának kényszerítése"-nél látható, hogy -30 ponttal lejjebb tettem a feliratot, ez is a
kínai hardsub miatt van. Pont az alá esik, így jobban tudom olvasni.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7224
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. november 14. 20:42

Hú Rita milyen klassz "puskát " adsz a kezünkbe! Én is hálásan köszönöm! :ymhug: \:D/ :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Kellemes estét, ma korábban búcsúzom, vacsora és alvás.. i-)
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Kérések, problémák

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2017. november 15. 17:35

Drága Ritám!!
Köszönöm az útmutatót!! Szóval Eszközök,majd OSD ... Innentől már boldogulni fogok,még egyszer köszönöm szépen!!
Amúgy épp a hajamat ritkítom,mert frissült a Mozilla,és most már művészet megtalálnom a könyvjelző menüket,vagyis szoknom kell))) :-o :-o

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég