Filmek és sorozatok ajánlása

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. augusztus 13. 10:26

virag1 írta:Kedves Rita !

Érdekesség.
Két koreai szinésznő egy utazós show keretében hazánkba járt. Budapest, Balaton, Héviz ezet látogatták meg. Van angol felirat ha bekapcsoljuk.


:flower1: :littlehearth:


De jó, hogy ide is betetted kedves virág, a doramas oldalon már találkoztam vele, de hátha valaki még nem ..szuper ötlet! :D :movingflower: :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 14. 6:49

Kedves Virág! Köszönöm szépen. Még csak belekukkantottam, de végig is fogom
nézni.

Szép napot kívánok!


Kép
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: virag1 » 2017. augusztus 15. 22:33

Két kedvenc szinászünk. Zhang Bin Bin és Dilraba Dilmurat , megint együtt jászanak és Ők a főszereplők.
Az új sorozata tegnap kezdődött cime The King's Women ahogy láttam 40 részes. Már az első részhez van vikis angol.
Belenéztem érdekesnek tűnik.



:flower1: :littlehearth:
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. augusztus 16. 16:10

Jing birok nézése közben pihenésként megnéztem a Cook Up a Storm c. kínai filmet, Bekka magyar feliratával. :)
Főszerepben: Nicholas Tse, Jung Yong-hwa és Tiffany Tang. ;;) Nagyon tetszett, csak meg kellett szokni, hogy Yong-hwá-t szinkronizálták, szerintem nem illett hozzá a hang. Minden van benne amit szeretek: főzés, gyönyörű ételek, na meg persze jó szakácsok. Csak ajánlani tudom. :)

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. augusztus 16. 21:50

Gabóci5 írta:Jing birok nézése közben pihenésként megnéztem a Cook Up a Storm c. kínai filmet, Bekka magyar feliratával. :)
Főszerepben: Nicholas Tse, Jung Yong-hwa és Tiffany Tang. ;;) Nagyon tetszett, csak meg kellett szokni, hogy Yong-hwá-t szinkronizálták, szerintem nem illett hozzá a hang. Minden van benne amit szeretek: főzés, gyönyörű ételek, na meg persze jó szakácsok. Csak ajánlani tudom. :)



ez most már hétvégére marad....köszönöm hogy kitetted! i-) :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. október 1. 20:53

Rita, jól olvastam,hogy a DMZ-ről készülsz dokumentum sorozatot fordítani? Hű, majdnem felugrottam örömömben :-bd , mikor láttam. Micsoda csemege!
Köszönöm, köszönöm! Jövök. :-h ^:)^
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 1. 21:25

Szia Zsu! Nekem is voltál eszemben, mert koreai, és mert dokumentum sorozat. Aztán azt is elolvastam,
hogy miről szól, és akkor már szabályosan láttalak is magam előtt, amint szélesen mosolyogva egymás
tenyerébe csapunk!

Én azért vagyok leginkább boldog, mert újra dokumentumsorit fogok fordítani. Nagyon szeretem őket.
Hogy mi a DMZ? Fogalmam sincs! Szó szerint semmit, de semmit nem tudok róla. Eddig azt sem tudtam,
hogy van ilyen. De nem aggódom, mire a négy részt lefordítom, már nagyon okos leszek a témában.
Máskor is így szokott lenni.

Most tették fel az AvistaZra:


Feliratot a Subscenen találtam hozzá, de nagyon el van csúszva. Még megpróbálok kisebb videókat szerezni.

Még nem tudom, mikor kezdek bele, de nem szeretném sokáig húzni.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 1. 21:48

Na, már le is töltöttem 720p-ben mind a négy részt, és a felirat is jó hozzá:


Beindultam! Nagyon izgatott vagyok!

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. október 1. 21:57

Ritám, én jártam ott! Láttam. Valamilyen szinten tudom is,hogy mi ez a DMZ. S ha jól figyeljük a mai sorozatokat,néha felfedezhető a szöuli jelenetekben a DMZ felé kivezető, Han-folyót kísérő 1-es főút melletti szögesdrót kerítés. Döbbenet volt látni és megtapasztalni!
De nyilván nagyon sokat fogok még tanulni a dokumentumfilmből és a magyar fordításból.

Látom,közben írtál, míg én ezt szerkesztettem. Akkor a megadott linkről kellene letölteni nekem is. Ne is kísérletezzek az AvistaZ-zal?

Egyébként a virtuális " mosolygós ötössel" messzemenőkig egyetértek. Mert most is vigyorgok, miközben írom. Nagyon-nagyon örülök ennek a sorozatnak! Köszi,hogy felfedezted! Ki más tudna autentikus dokumentumfilmet készíteni a témáról, mint épp a koreaiak.
S milyen jó,hogy épp Te fogod lefordítani! :ymapplause:
KépKép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. október 1. 22:14

Hú, Rita! Ez nem semmi lesz majd!! Izgatottan várom. :-)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 2. 5:54

Zsu! Egy picit utánanéztem ennek a DMZ-nek, legalább már azt tudom, hogy a demilitarizált övezet
rövidítése. Annyira elszakadtam már Koreától, hogy nincs kapcsolatom se a modern, sem a régebbi
történelmével.

A "Wild" (vad) angol szóra kaptam fel a fejem az AvistaZon, mert ezen a dokumentumfilmekben mindig
az érintetlen, a "vad" természetet és állatvilágot szokták érteni. Ennek örültem meg igazán, amikor
megláttam a képet a torrent oldalon. Ahogy belelapozgattam a videókba, a sejtésem beigazolódott. A DMZ
élővilágát veszik elsősorban górcső alá, a katonai dolgokról kevés szó fog esni. Remélem, ez sem okoz
majd csalódást. Tudom, hogy Te is szereted a természetet.

Bár letöltöttem az AZ-ról, és fantasztikus minőségűek a videók (több, mint 2GB mindegyik), nem ahhoz
fogom készíteni a feliratokat, hanem a 720p-s verzióhoz, mert ezt könnyebben fel tudom tenni a megára
is, és a felirat is pont jó hozzá.

Én is örülök, hogy újra lesz egy közös sorozatunk! Már várom! Ahol belenéztem a videókba, mindenütt
jó minőségű volt az angol szöveg, úgyhogy ez sem lehet akadály, hála istennek!

Szép napot kívánok!

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 2. 5:57

f.ági írta:Hú, Rita! Ez nem semmi lesz majd!! Izgatottan várom. :-)

Szia Ági! Én is nagy izgalomban vagyok, mióta letöltöttem.

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. október 2. 14:03

Rita, a plakátból gyanítottam,hogy a természet lesz a főszereplő! Amikor ott jártunk, mondta az idegenvezető,hogy ez a 4 km széles sáv, ahová nem léphet be ember, az állat és növényvilág paradicsoma. Be is nézhettünk távcsővel erre a világra.
Szerintem biztos beszélnek magáról a zónáról, legalább alap szinten.De képeket egészen biztos,hogy látunk vele kapcsolatban. Ez a terület 3 évig kőkemény harctér volt, nyilván vannak még a tájban háborús emlékek, romok, sérülések.
Négy részben egyébként is kellemesebb lesz a természetben bolyongani.

So Ji Subnak van egy fotókönyve: The Way. Ő is ott csavargott és fotózott a DMZ zóna bejárható ösvényein. A képein látni elhagyatott épületeket, rozsdás síneket, de gyönyörű tájat, állatokat is. A könyv megvan, ha valamelyik kép csatlakozik a témához, majd valahogy bemásolom.

2010-ben, a háború 60., napra pontos évfordulóján kezdték vetíteni a Road No.1 sorozatot, amiben ő a főszereplő. A film forgatása idején döntött úgy,hogy kamerával is bejárja a vidéket. Személy szerint jobban örülnék,ha a sorozatban ő lenne a narrátor. De ne legyek telhetetlen! [-x
Biztos sokaknak okoz örömöt, hogy Lee Min-ho szerepel a filmben, talán többen épp miatta nézik majd. ;))

Örömmel várom!
KépKép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. október 2. 19:04

Éppen régi filmjein merengtem a napokban Minhónak..nagyon szeretem őket, az egyik a Personal Taste.. De persze a Bof-al volt a kezdet... :)) .
Én is csatlakozom majd ehhez a történethez. az igazsághoz hozzátartozik, hogy sajnos még mindig vannak rejtett aknák, amiket nem sikerült még megtalálni...és az északiak néha tesznek újakat is...persze ez nincs nagydobra verve... :-q .
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. október 2. 19:31

Szia Kata! Köszi a megerősítést! Látom, te már a színésznek is megörültél. Min-hoval is biztos nagyszerű élmény lesz ez a sorozat.
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 3. 6:22

Szia Zsu! Már előre várom a hasznos kiegészítéseidet! Arra számítok, mint amit a többi
dokumentumfilmnél, sorozatnál tapasztaltam, hogy együtt, szórakozva tanulunk. Ezt nagyon
szeretem!!

IMH-t két sorozatban láttam - igaz, azt is régen - és egyáltalán nem nyűgözött le. Őszintén
szólva, nem is értem, mit esznek rajta, mármint színészileg, a többit értem... Azt gondolom,
hogy egy ilyen jellegű sorozathoz még húzónév sem nagyon kell, mert a téma el tudja adni
saját magát is. De ha már mégis... inkább olyan színészt választottam volna, aki híres az
állat- és természetszeretetéről.

Hét hónapig forgattak, LMH végig a stábbal volt. Hála istennek itt nem színészkednie kellett.
Kíváncsi leszek, mit fog produkálni.

Szép napot kívánok Mindannyiunknak!

Annak már utánanéztem, hogy e kis állat neve víziőz, és kardfoga van, ha minden igaz:

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. október 3. 7:02

Szia Rita!
LMH-val kapcsolatban ugyanaz a véleményünk. Valahogy nem tudott megfogni eddig, ellentétben SJS-bal.
Na, majd látjuk, engem úgyis a téma fog érdekelni.
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: virag1 » 2017. október 3. 21:02

Kedves Rita !

Köszi az újabb érdekes választásodat, nagyon szeretem a természet filmeket és ahogy látom olyan élőlényeket ismerhetünk benne amik nálunk nincsnek és nem is valószínű hogy eljutunk oda.
LMH meg számomra mindt szinész......hagyjuk. De itt csak kommentálni kell és résztvenni, és nem kell csak önmagát adni igy lehet hogy még meg is szeretjük.

Mivel irtad honnant lehet letölteni gyorsan letöltöttem.
Köszi előre is a fordítást.
:flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 5. 5:53

f.ági írta:Szia Rita!
LMH-val kapcsolatban ugyanaz a véleményünk. Valahogy nem tudott megfogni eddig, ellentétben SJS-bal.
Na, majd látjuk, engem úgyis a téma fog érdekelni.

Szia Ági! Egyetértek veled.

Minden nap olvasok valamit a DMZ-ről és a forgatásról, hogy "előokosodjak". Azt nyilatkozta LMH, hogy
azért vállalta el a sorozatban a szereplését, hogy valami jelentőségteljeset tegyen, mielőtt bevonul.

Rosszul írtam fentebb, nem hét hónapot, hanem 700 napot forgattak, ami majdnem két év!!! Azt mondta,
hogy a végére nagyon elfáradt.

Vörös koronás daru is él a DMZ-ben (mondom, hogy okosodom!):

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 5. 6:11

virag1 írta:Kedves Rita !

Köszi az újabb érdekes választásodat, nagyon szeretem a természet filmeket és ahogy látom olyan élőlényeket ismerhetünk benne amik nálunk nincsnek és nem is valószínű hogy eljutunk oda.
LMH meg számomra mindt szinész......hagyjuk. De itt csak kommentálni kell és résztvenni, és nem kell csak önmagát adni igy lehet hogy még meg is szeretjük.

Mivel irtad honnant lehet letölteni gyorsan letöltöttem.
Köszi előre is a fordítást.

Kedves Virág! Annyit már én is megtudtam, hogy a demilitarizált övezet érintetlensége miatt
olyan fajok is élnek ott, amik a Koreai-félszigeten máshol már nem léteznek, illetve megritkultak.

Most már kicsit kíváncsi vagyok LMH-ra. Azt még úgysem láttam, hogyan adja önmagát. Még okozhat
meglepetést... bár nem hiszem.

Azok a videók nagyon nem jó minőségűek, ezért keresgéltem még, és találtam is sokkal jobbakat.
Minden rész 1GB körüli, és a felirat is jó hozzá. Ezt a linket fogom majd kitenni a sorihoz is:




A koreai kanalas gém is vígan éldegél a háborítatlan DMZ-ben. Érdekessége, hogy bár a neve szerint
gém, de az íbiszfélékhez tartozik:
Forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/Koreai_kanalasg%C3%A9m

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. október 5. 12:09

Köszönöm az új infókat, jó volt olvasgatni...én Bízom Minhóban.. :D ;)
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2017. november 15. 18:39

Azt hittem hogy mostanában kezdték vetíteni,de mint kiderült már ez év eleje óta,a General and I,vagyis a Tábornok és Én,című Kínai kosztümös sorozatot,ami oly annyira elvarázsolt,hogy már folyamatosan nézem felirat nélkül!! Telis tele szép délceg daliákkal,és csicsásabbnál csicsásabb királynékkal,meg szolgáló lányokkal!! így most a 10 -ik résznél muszáj vagyok betenni egy kis tablót!!
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. december 27. 14:52



meglepődtem...Peter Ho új sorozatán...most botlottam bele... :D ;) :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. február 13. 7:22

Sziasztok!Tegnap este láttam SOHONEY fordításában a Method című filmet.Két férfi ,egy színházi előadás kapcsán, nagyon közel kerül egymáshoz.Jó és elgondolkodtató film volt.Megnézendőnek ajánlom.Itt is megköszönöm SOHONEYNEK,a fordítást.Köszönöm szépen. ^:)^ Paggy
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Filmek és sorozatok ajánlása

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. március 22. 17:25

Ez még csak most fog indulni, vasárnap este. Szerintem nagyon érdekes lesz. A föld története, sorozatban bemutatva.
http://www.origo.hu/teve/20180321-will- ... olygo.html

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég