Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 7. 22:08

Kép
Kép
[
Spoiler: mutasd
url=https://postimg.cc/bZCgJkt7]Kép[
/url]
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 7. 22:13

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 7. 22:19

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 7. 22:21

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 7. 22:25

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 7. 22:29

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 7. 22:30

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 7. 23:03

Itt a vége.Holnap kimegyek a lányomékhoz.Jó éjt!Paggy :-h :movingflower:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. június 8. 6:17

Kedves Lányok!Ezt most kora reggel írom.A tegnap feltett A M.Sz.Háza képeinél sokkal több és szebb ez a kiállítás,csak nem volt türelmem több képet feltenni ÉS az én fotóimon nem jön át igazán az a gazdagság,amiben éltek a nagypolgári családok.Higgyétek el,érdemes elmenni oda és megnézni!H-Sz-ig 10-17-ig van nyitva.Vasárnap zárva.Tudom kevés ember jut el Budapestre,ezért is próbálok innen tudósítani.Lányok!Mostanában megint túlpörgettem magam és kezd az idegeimre menni ez a felújítás.Semmi oka nincs,mert rendesen dolgoznak,csak túl nagy az összevisszaság körülöttem.Meg vándorolok is,meg öregek az állatok...Szóval takarékra kell tennem magam megint,mert állandóan fáj a fejem.Jövök azért,csak kevésbé aktívan.DE!!!!!!!!!Ne hogy abbahagyjátok a fotózást!Annyi,de annyi érték van ,csak ki kell nyitni a szemünket.És a legfontosabb érték,mi magunk,mindannyiunkban az "ISTENI SZIKRA",akár takarítunk,akár repülőgépet tervezünk.Na üdv,megyek macskákat etetni.Szép hétvégét!Paggy :flower1: :littlehearth: :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 8. 7:51

Paggy! Igazad van, ez az épület kívülről-belülről nagyon szép. A szecesszió korát, a békebeli idők
hangulatát nagyon-nagyon szeretem. Azóta kedvencem e korszak, amióta Agatha Christie regényeiből
megismertem. Csoda szépek a bútorok, a festmények, a használati tárgyak. Élvezet lehetett leülni
közéjük és elkortyolni a forrócsokit.

Szerk.: miközben írtam, írtál egy utolsó hsz.-t. Pihenj, ha úgy érzed. Nem könnyű most az életed.
Nincs béke és nyugalom, felborult a megszokott rended. Ez a legfárasztóbb az egészben, nem a kosz
és a por. Megértelek.

Liila nagyon bájos. Nem tűnik fáradtnak. :)

A lányomék pár hete Brüsszelben hosszú hétvégéztek. Ha figyeli az ember a repülőjegy-árakat, ki lehet
fogni hihetetlen olcsó jegyeket. Ők is így jártak. Mindent összevetve a Balatonnál többe került volna
ez a három nap.

Nem tudok mesét hozzáfűzni, a lányom csak küldte-küldte a fotókat, de nem volt időnk hosszabban
elmerengeni felettük és kibeszélni őket egyesével. De látványnak sem utolsók.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 8. 7:52

Kép

Kép

Kép



Az Európai Parlament épülete:

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 8. 7:53

Még mindig Brüsszel:

Kép

Goffrik...

Kép


Szeretjük a cukiságokat:

Telefontartók:

Kép

Konyhai eszközök:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. június 8. 8:58

Lányok! Na, ezért/ezekért a fotókért és tudósításokért járok ide, ha máshonnan már ki is "koptam".

Paggy!
Valami csoda ez a Bedő ház! Én is nagyon szeretem a szecessziót, azonnal késztetést éreztem, hogy vonatra üljek és megnézzem. Nagyon köszönöm a rengeteg képet, ezeken is el lehet bámészkodni, de testközelből az igazi. Tervbe van véve!!!

Rita! Zsuzsinak köszönöm a képeit. Gyönyörű város Brüsszel. Minden képen valami megfogott. A hangulatát most a régi szép épületek, a templom és a nosztalgia villamos miatt érzem. A mai kor modern épületei, a kertben sétáló struccok, a hupikék törpikék a plafonon, meg a jópofa cukiságok mind tetszenek. A toronyból fényképezett látkép sem utolsó, távolban az Atomiummal.
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. június 8. 9:18

Egyenlőre nem utazok sehova, marad a helybenjárás!

Tegnap küldött a lányom képet a kedvenc klematiszomról.
Kép

Kép

A ház előtti rózsák.

Kép

Kép

Masszírozásra menet készült.

Kép

Kép

Kép

Ő Töpe a szomszédból, 9 éves. :) Kicsit makacskodott tovább sétálni a gazdival, inkább nézelődött a napon, amíg mi beszélgettünk egy jót.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 8. 9:42

sziasztok! Jöttem én is...egy pillanatra, Samukámnak a dicséretek szólnak a háttérben, és táncikál...én meg a képekben gyönyörködöm közben, s olvaslak benneteket.
Hozom majd az esti képeket is...
először Paggy, köszönöm a csodaszép képeket, nagyon szeretem én is az ilyen ódonrégies szépségeket...közben meg eszembe jutnak Jókaitól, Móriczig stb azok az írók, akik ezt a világot tették átélhetővé írásaikban, s most tárgyi szépségeket kaptunk képekben hozzá! Nagyon szép az elrendezés, és elcsodálkoztam, ilyen gyönyörűen, tisztán tartani a dolgokat tényleg profizmusra vall már önmagában ez is. Köszönöm ezt a képes kiállítást. Érdemes elmenni...Kíváncsi leszek majd a többiek képeire is, akik eljutnak..Gabóci, Ági...xdd./adtam nektek egy kis házi feladatot :D .

Rita! Köszönöm a lányodék gyönyörű képeit, nagyon tetszetek, egyik legjobban a villamos nekem is. A kilátás is fantasztikus. :-bd
Milyen jó sokszínűen látni a világot. :D :flower1: :littlehearth:
Paggy, elfelejtettem megírni, hogy ne stresszeld magad most a környezet és a helyzetek miatt, ez van, vond meg a vállad és kész..egyszer csak elkészül minden és helyére kerül, ezzel együtt a megszokott életmód. Inkább próbáld meg élvezni azokat a dolgokat, amik most örömöt okoznak!
Tudom nem könnyű az idős állatokkal, akiknek szintén furcsa a kialakult élethelyzet..de most már csak nem tart sokáig!
Kisunokád meg szerintem egyáltalán nem látszik fáradtnak...de jó hogy ennyire bírja szusszal :)) . Jó hallani az olyan gyerekekről, akiknek van elképzelése az életről, hogy hogyan élje meg a mindennapokat. Milyen jó, hogy oda születhetett ahova... :flower1: :littlehearth: .
Mert sok múlik a szülőkön is persze, de azért te is rendesen odateszed magad... :x :-bd

itt vannak az esti képek.
Kép
Kép
Kép

:-h :flower1: :littlehearth:
Irány a konyha... ~o)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 8. 10:07

Szia Gabóci, köszönet a képekért, egy pillanatra visszaléptem...Aranyos az a kutyuska,látni, mennyire élvezi a napfényt. :D
Kedvenc klemátiszod is már milyen magasra megnőtt... :-bd Nekem még menyecske szem az egyik kedvencem...itt most akkor szél fúj hogy nem mertem kimenni, pláne egyedül. Inkább akkor itthon csapok egy kicsit a lovak közé... :ymhug: :x :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 8. 12:15

Sziasztok ! Én is elkészültem az ebéddel, a húsi úgyis későbbre lesz...
hozom mindjárt a képeket...itt akkora szél lett, azt is hozom, remélem érzékelhető lesz a felvételből, az tünt fel, hogy imbolyog a blúzom a vállfán...
Kép
most a régi telós képeket hozom, már az előző is az...
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép


Kép
Kép
Kép
Kép

ez az új telóval..nem vagyok elragadtatva...
Kép

Kép
Kép
Phű közben a hús egy kicsit jobban megsült a kelletténél, Samu csinált egy balesetet amiért kikapott meg le kellett fürdetnem :-q :-o :-? grrr
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 8. 13:21

Gabi! Emlékszem erre a klematiszre, akkor még csak serdülő volt, de már akkor is gyönyörű képeket
ihletett. mennyi árnyalata jelenik meg a lilának! Csodaszép! Mindegyik virágfotó kedves valamiért,
de az a sárga virág a méhecskével, az már-már művészi színvonal! A centrum és a méhecske éles,
kifelé távolodva pedig homályosodik, egyre sejtelmesebbé válik a kompozíció. És már megint a zöld
meg a sárga...! Idegnyugtató látvány. Jólesik nézegetni. Betennéd egy kicsit nagyobban is?

Cukker a kutyuska. Garfield jó egészségnek örvend? Szívesen megnézném őkelmét is.

Kata! Nálunk mostanában nem színes az ég alja este. A repülős képen még egyenesen áll a fa, de a
mai fotón már nagyon meg van hajolva a teteje a szélben.

Te is megcsináltad a főzeléket?! Nem írtad meg, hogy ízlett-e. Főleg Samuka véleménye érdekelne. :)
Egyébként guszta lett a végeredmény!

Szerintem csak annyi hibája van a fényképeidnek, hogy bemozdul a kezed, amikor lenyomod a gombot.
Azt is kipróbálhatod, hogy a kép elkészülte után még egy másodpercig mozdulatlan marad a kezed, mert
nem minden esetben ér véget a gombnyomással a kép feldolgozása.

Én életemben először vegán ételt készítettem, de úgy, hogy nem az volt a szándékom. Nagyon-nagyon
fincsi lett. azonnal jövök vele.

Keskenylevelű útifű virága:

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 8. 14:31

Abban a videóban, amit korábban belinkeltem nagyon megtetszett Fatima egyik étele, ami egy wrap
volt, benne nyers zöldségek voltak hummusz ágyon. A nyers ételek nem állnak közel hozzám, viszont
annál inkább kedvelem a meleg főtt ételeket, ezért úgy döntöttem, hogy az uborka kivételével minden
hozzávalót megfuttatok egy kis olajon. De akkor az is eszembe jutott, hogy ettől jobb alkalom nem
lesz, hogy végre kipróbáljam az indiai fűszereimet, amit az én drága sógornőm küldött Amerikából.

Egyelőre csak kettőt akartam kipróbálni, mert még nem ismerem őket. Minden zacskót felbontottam,
beleszaglásztam, és kiválasztottam a két nyertest: római kömény és kurkuma. Persze a tört piros
csili sem maradhatott ki (eddig azt hittem, hogy csili pelyhem van, amíg el nem olvastam, mi van a
zacskóra írva). A vesztesek a curry és a garam masala, ami egy több fűszerből álló fűszerkeverék.
De ezek is sorra fognak kerülni.

Kép

Hozzávalók (két wraphoz):

kb. 30 dkg fejes káposzta
fél piros kápia paprika
[b]fél sárga kaliforniai paprika

lila hagyma
fél paradicsom (legközelebb az egészet belevágom)
uborka
olaj
(csak kevés, mert a hummusz eléggé sós)
csipet kurkuma és római kömény (két csipet is lehetett volna)
2 db. tortilla wrap (teljes kiőrlésűt szoktam venni)
két púpos evőkanál hummusz

Kép

A fenti képen nem szerepel a paradicsom, mert az menet közben jutott eszembe. A zöldségeket nagyon
vékony csíkokra felvágtam, az uborkát felkarikáztam:

Kép

Majd az uborka kivételével, kevés olajon a fűszerekkel együtt hirtelen megpirítottam őket. Már az illat
sejtetni engedte, hogy finom lesz a végeredmény.

Kép

A wrapot fél percre a mikróba tettem, melegen könnyebb vele bánni. Majd megkentem a hummusszal,
és ráhalmoztam a sült zöldségeket.

Kép

Rákerültek az uborkakarikák is, és már göngyöltem is fel. Ez a fenti tortilla, csak kettévágtam:

Kép

Egy adag bőségesen elég ebédre, a másikat vacsorára fogom elfogyasztani. Almapüré levest ettem hozzá.
Nagyon egyszerű és gyors leves. Már nem tudom, hol láttam a receptjét, de jó, hogy kipróbáltam, mindenki
szereti. Holnap felteszem azt is.

Elolvastam, hogy miből készült a wrap, akkor derült ki számomra, hogy nincs benne tojás, így viszont, egy
igazi vegán ebédem és vacsorám lett.... volna... ha az almalevesben nem lenne főzőtejszín... :))

Most pedig indulok gyalogolni-kocogni. Isteni idő van!
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. június 8. 14:38

Andriska új szobabútort kapott, mert a régit kinőtte.

Készül a dobogó, ezen lesz majd az íróasztala. Garfieldnek ez a legkényelmesebb póza.

Kép

Kiválasztotta polcon is a helyét.

Kép

A végleges kuckója Andrisnál.

Kép

Andriska "munkahelye"

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. június 8. 14:43

Rita! Kérésedre a virág nagyban

Kép

...és Garfield őnagysága, csak meg ne unjátok!

A doboz mániás

Kép

Kép

Kép

Az éhes

Kép

A legjobb telefon támasz

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. június 8. 14:44

A tavaszi szünet környékén Londonban volt a család, mire hazajöttek megnőtt a fű, ... őkelme ott hűsölt.

Kép

Kép

Mikor hazaértek, hova fészkelte be magát legelőször? A bőröndbe.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. június 8. 15:52

Megint olyan finomságokkal jöttél Rita, hogy még jóllakva is összefutott a nyál a számban... :D .annyira jól sikerült a karalábé főzelék, hogy egy kis tálkányi maradt, majd holnap eldöntjük kié a maradék. Egyébként nagyon finom lett, de csilit majd egy kicsivel kevesebbet teszek bele, Gabóci után :)) szabadon, mert szerintem a a kicsi is sok lett, de szerencsémre éhes volt és nem foglalkozott vele. :)) A másik receptedet is majd újraolvasom..Köszi atelós tippet is. lehet hogy ez a baj valóban...de úgy látszik most a régin is siettem..na mindegy már minden elfogyott, és újra nem tudom most megcsinálni, majd legközelebb.
Gabóci, úgy örülök a nálad is készülő butorzatnak, Andriska már kész legényke...biztosan sok örömöt fog neki okozni az egész elképzelés, Garfilddal karöltve. Cuki ez a macsek, már nagyon hiányoltam. Jókat lehet kacagni, hogy milyen dobozos szerelmesek ezek a macskák..nincs olyan méret amit ki ne kellene próbálni.. :)) :)) :))
Örültem hogy viszontlátom. Szuper a bogaras képed, nem is csodálom, hogy Rita nagyítást kért! Megérte megcsinálni, csak gratulálni tudok hozzá! Nagyon tetszik! :D :-bd :littlehearth: :x .
Kellemes délutánt mindenkinek...megyek folytatni a tevegelődést, most jön a 2. teregetés... :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. június 8. 19:04

Gabi! Nagyon élveztem a "Garfield bemutatót" Andriska kap új bútort, mégsem őt a főszereplő, mert a
a kis szemtelen ellopja a showt. Nagyon tetszik Andriska (és Garfield cica) birodalma.

Nem értem, mi ez a dobozmánia a macsekoknál, de egy se marad ki belőle. Határozottan jól áll neki a
dobozbarna, a fűzöld, és a bőröndszürke. :)) :)) Őt is betehetnénk a brüsszeli cuki telefontartók
közé. A telefon is jól áll neki. :D

Köszi a virágot! Jól megnézegettem és lementettem. Szuper kép!

Kata, nyugodtan ki is hagyhatod a csilit. Plusz ízt nem ad az ételnek, csak csípőssé teszi. Én se teszek
sokat az ételekbe.

Boldog vagyok, hogy nektek is ennyire ízlett a főzelék! Én most ettem meg a másik wrapot, és máris
azon gondolkodom, hogy milyen tölteléket tegyek a következőbe, meg hogy mit is csináljak a megmaradt
káposztából. Valami olyat szeretnék, amit még soha nem főztem. Na, majd kitalálom.

Nagyon nagy hiba volt háromnegyed háromkor kitenni a lábamat a lakásból! Nem meleg volt, hanem hőség.
Reggel hétkor elmentem a boltba, de utána nem voltam kint, és nem sejtettem, hogy ilyen forróság van
odakint. Mostantól vagy korán, vagy késő délután indulok gyalogolni.

Megkésett virág egy japáncseresznye bokron. Tegnapi fotóm. Nem a legjobb képem, de olyan, mintha
akvarell lenne, ezért megtartottam:

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. június 8. 21:18

Sziasztok!

Abbahagytam a festést, mert ha folytatom ma sem jövök ide csak nézelődni.
Gyors átfutottam ismét mindent, ami nem azt fogja jelenteni,hogy eszebe is jutnak amiket láttam, most amikor irok róla. :-)
Gabóci!
Nagyon szép a kedvenc virágod. Nem láttam még élőben sosem.
Andris dolgozó asztala nagyon tetszik. Három monitor! Szuper! Na azzal már lehet csodákat művelni. Biztos ki is tudja majd használni a suliban, meg programozásnál idővel.
Garfield, na ő nem változik semmit. :-) Szuper lyukas helye van Andris szobájában.

Kata! Irtam már? Nem emlékszem... örülök,hogy a könyvek eladódtak. Sikerült mindet?
Az esti képed a rózsaszines háttérrel nagyon tetszik.

Rita!
A fiacskámnak problémái vannak a zöldségekkel, igy szóba se jöhetett, hogy ezt a mostanit megkóstolja. Pár kanállal eszik a zöldborsóból, kelkáposztából, tökrőzelékből, spenótból, aztán itt vége is.
Viszont a krémleveseket szereti.
Amit most feltettél biztos megcsinálom. A wap recept keresése közben akadtam arra az oldalra, ahonnan én anno a kenyérkém kovászának titkát ellestem. Ügyes a csaj, úgyhogy rá is kattantam az ottani leirásra.
http://nemvagyokmesterszakacs.blogspot. ... -pita.html
A hummuszt csinálod, vagy veszed?
Bulgurt használsz-e?
A brüsszeli képekért még visszajövök, mert most csak gyors átlapoztam.
Az jutott közben eszembe,hogy milyen jó, ha az embernek iylen jó kapcsolata van a gyerekeivel. Ha kirörülnek, akkor sem marad magára az ember, hanem az életük része lehet és milyen jó ez. Nagyon sok szülőnek ez hiányzik az életéből. Remélem én sem hozzájuk fogok majd tartozni,ha eljön az ideje.

Paggy! Gyönyörűek ezek a bútorok! A bejáratnál az a lámpa szintén nagyon tetszett.
Egyszercsak vége lesz a kálváriának a há zban és visszatér minden a régi kerékvágásba. Kitartás!
Csatlakozom a többiekhez. Lillán igazán nem látszik a fáradság!

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég