Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 30. 16:49

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 30. 20:50

Háromszor voltunk Liverpoolban amióta itt vagyok. Ittlétem második napján a legkisebbemmel
vásárolni, a nagyobbik fiamék elutazása napján (Liverpoolból a John Lennon reptérről mentek haza),
még egy utolsót sétálni az Albert-dokkban és sétahajókázni, és a lányommal egy tavalyi elmaradt
tervünket megvalósítani: szétnézni a katedrális tornyából.

Az elsőről tettem be már képeket, most jöjjön az Albert Dock, séta a Mersey folyó partján és a
sétahajózás:

Kép

Az Albert Dockról ezt írtam akkor, amikor legelőször tettem be róla képeket:
"Az Albert Dock valamikor Anglia második legfontosabb kikötője volt, mára ez a funkciója megszűnt.
A dokk védett épületei teljes egészében a kulturálódást szolgálják. Ez a világ első zárt, tűzbiztos
dokk- és raktár épületegyüttese, és Nagy-Britannia első olyan épülete, amit teljes egészében öntött vas,
tégla és kő felhasználásával készítettek."

https://hu.wikipedia.org/wiki/Liverpool

Az épületekben múzeumok, képtárak, kiállítások kaptak helyet, míg alul kávézók, éttermek, ajándékboltok
vannak:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 30. 20:51

A dokk után elindultunk a sétahajó kikötőjéhez.

Kép

Egyik oldalunkon a Mersey-folyó, a másikon a folyópart gyönyörű épületei. Írtam már korábban, hogy
"hogy Liverpool folyóparti látképe 2004-ben felkerült az UNESCO Világörökség listájára, ezzel is
jelezvén a város jelentőségét a világkereskedelemben és a dokk technológiák fejlesztésében."

https://hu.wikipedia.org/wiki/Liverpool

Kép

Kép

Már messziről látszott, hogy ez nem a mi kis sétahajónk lesz, de az is megérkezett:

Kép

Kép

Elindultunk, és akkor látszott csak igazán, hogy mekkora is ez a nagy hajó, amelynek a neve:
Queen Mary 2. Természetesen utána néztem, és megtudtam, hogy nem is akárkit tisztelhetünk
személyében:

"Az RMS Queen Mary 2 a Cunard Line hajózási vállalat óceánjárója, amely építésekor, 2003-ban minden tekintetben a világ legnagyobb utasszállító hajója volt. Nevét Mária királynéről, V. György brit király hitveséről, II. Erzsébet brit királynő nagyanyjáról neveztek el.

Amikor építették, a világ leghosszabb (345 m), legszélesebb (maximum 45 m, a vízvonalnál 41 m), legmagasabb (72 m, 17 utasfedélzet) és legnagyobb hasznos térfogatú (151 400 grossztonna) utasszállítója volt. Ez utóbbi tekintetben 2006 áprilisában elveszítette első helyét, amikor a Royal Caribbean International vízre bocsátotta a 158 000 tonnás Freedom of the Seas nevű üdülőhajót (cruise ship kategória). Az óceánjáró kategóriában (ocean liner) azonban ezután is a QM2 a rekordtartó, s a többi tekintetben továbbra is egyeduralkodó az utasszállító hajók között.

Legénység: 1253 fő
Férőhelyek száma: 2620 fő

A QM2-n 15 étterem, öt úszómedence, kaszinó, bálterem és planetárium áll az utasok rendelkezésére. Jelenleg a világ egyetlen működő óceánjárója."

https://hu.wikipedia.org/wiki/RMS_Queen_Mary_2

Kép

Kép

Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. július 30. 21:17

Húú Rita! Csak a látványától is szédültem ennek az óriási hajónak. Mennyire tudtátok bejárni, vagy csak a panorámára figyeltetek? Mennyi ideig tartott az út? B-)

Szeretem, hogy az angolok az eredeti funkciójukban már nem működő minden helyet kialakítanak a közösség részére valamilyen formában. A dokk külseje nagyon mutatós ebben az alakjában. :)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 31. 7:46

Sziasztok!Délután jövök nézelődni,este családi vacsora lesz valamilyen thai vendéglőben,ÉS hoztam egy érdekességet:
https://player.hu/tech-3/az-airbus-terv ... o-madarat/
:flower1: :-h
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. július 31. 9:14

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. július 31. 9:25

sziasztok! Tegnap kiütött a fejfájás mire hazaértünk, úgyhogy csak arra volt lelkierőm, hogy a facera már kitettem a képeket. és itt most meg benneteket olvastalak illetve néztelek meg! :) :)
Kedves Paggy, gyönyörű képeket csináltál a felhőkkel el is mentettem a telefonomra, hogy majd az arra érdemesnek megmutassam ... :D ;) .Ritám Gabódi Ági, a tieteket is utólagos engedelemmel egy két képet lekaptam, mert annyira tetszenek. :D . A régi telómmal is csináltam egy két képet, azt meg még ide sem tettem fel, először hozni akarom az újakat...Samut tegnap majdnem megzabáltam, majd látni fogjátok miért! :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 31. 11:37

Nagyon sok képpel jövök, de muszáj volt.

Lyme Park:

Sokat hivatkozok a Peak District Nemzeti Parkra (egy magyar nyelvű oldalon olvastam, hogy Hegyvidéki
Nemzeti Park a magyar neve), de ezek a csodálatos parkok, kertek, paloták, amiket tavaly és az idén
meglátogattunk majdnem mind ott találhatóak. A nemzeti park közel van Warringtonhoz, és annyi látnivaló
van ott, hogy butaság lenne nem kihasználni a lehetőséget. Egyébként "a Hegyvidéki Nemzeti Park
(Peak District National Park) Anglia és a UK legöregebb nemzeti parkja, már több, mint 60 éve alapították.
A Tóvidék és a Yorkshire Dales után a harmadik leglátogatottabb nemzeti park Angliában."

Itt olvastam:
https://gyerekekkelangliaban.blog.hu/2018/08/11/fold_felett_es_fold_alatt_a_hegyvideken

A Lyme Parkról:

"A Lyme Park kezdete a Tudor korszakra nyúlik vissza, de a jelenlegi házat 1720 as években Giacomo Leoni olasz építész (1686 - 1746) építette. Az épület az I Erzsébet uralkodása alatti reneszánsz, továbbá Palladio és barokk stílusokat reprezentál.

A birtokot Piers Legh I 1388 ban szerezte meg Sir Thomas Danyers unokája Margaret D’anyers el történő házassága révén. Későbbi időkben a Legh család leszármazottjainak az otthona volt, akik katonaként szolgáltak az Angol hadseregben, és az Angol történelem számos csatájában vettek részt, ezek közül is a híres száz éves háborúban.

A legh család fiú leszármazottjai általában Peter és Piers nevet kapták, és így a ház feje a neve után még egy római számot kapott. Így Peter X nevéhez fűződik a mai formájú palota kialakítása, aki átalakítatta a palotát a Tudor korszaki neoklasszikusból olasz stílusúvá. A munkálatokra korszak leghíresebb építészét, Giacomo Leoni olasz építészt kérték fel. 1725 ben kezdődtek a munkák, és pár év alatt annyira elegáns palota született, hogy szerte Angliában másolták e stílust.

Richard Legh, 3. báró Newton (1888-1960) a sokadik leszármazottja a Leghs Lyme családnak, aki 1946-ban adományozta a házat és a birtokot az államnak (a National Thrust kezelésébe)."

http://hu.digivideofestmenyek.com/hobbijaink/utazas-kulfold/2000-es-evek/tatton-park-s-parkland-lyme-park-anglia

Szóval majd hatvan éve, hogy nem lakik senki a palotában. Én azt látom, hogy az állam itt sokkal jobb
tulajdonos, mint nálunk. Annyira jól karban és rendben van tartva az ilyen épület is, mintha még az eredeti
tulajdonosoké lenne. Minden teremben és folyosón eléggé idős alkalmazottakat lehetett látni, ebből azt
gondolom, hogy ők a National Thrust (ez olyasmi lehet, mint a mi műemlékvédelmünk) önkéntesei lehettek.
Illetve Angliában minden szervezetnek vannak támogatói, baráti körei, lehet, hogy azok közül kerültek ki.
Itt éppúgy kötelességüknek érzik a gazdagabbak a jótékonykodást, mint Amerikában. Amerre járunk, mindenütt
táblák igazolják ezt. A hétköznapi embereknek is van ezerféle lehetőségük a pénzügyi támogatásra, amivel élnek
is, mert ezek átláthatóak és ellenőrizhetőek. Minden üzletben ott a persely, amibe az visszajáró aprót bele lehet
dobni, de a pénz útjáról és hogy mennyi gyűlt össze azt az üzletekben és a honlapokon is vissza lehet nézni.

A jótékonysági üzletekben - amik olyanok, mint nálunk a turkálók, csak itt a ruhaadományokból befolyt összegek
valóban a rászorulókhoz kerülnek - mindenütt feltüntetik, hogy kikhez kerül majd a pénz, kiknek gyűjtenek,
ami szintén átlátható és követhető.

Na, jöjjön a Lyme Park!

Bocsánat, ezt még muszáj betennem. Egy lelkes magyar látogató írta:

"Megboldogult lánykorom meghatározó élménye volt Jane Austen: Büszkeség és Balítélet c.regénye. Azóta már elolvastam párszor és persze a filmet is láttam, amelyben a kedvenc jelenetem amikor Lizzy ellátogat Pemberleybe és találkozik Mr. Darcy-val, alias Colin Firth-el. Imádom azt a részét a filmnek. Ez a jelenet hívja fel az ember figyelmét erre a csodálatos XVII. századi kastélyra, a Lyme Park-ra és a körülötte elterülő hatalmas parkra, amely a részét képezi Anglia legelső nemzeti parkjának, a Peak District-nek. Ebben a nemzeti parkban található a „másik” Pemberley (2005-ös film) is a Chatsworth House."

Az én megjegyzésem, hogy a fentebb említett Chatsworth House-ban tavaly voltunk. Ehhez hasonlóan
csodaszép az épület és a park is.

A fenti hölgy ezt a képet ragadta ki a filmből:

Kép

És ez az én válaszom rá:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 31. 11:37

Nagyon jó ötlet, hogy korhű ruhákban lehet végigjárni a palotát és a parkot. Meg van szabva, hogy
a hét mely napján lehet kutyákat a parkba vinni: minden szerdán és minden második hétvégén.
De persze a vizes tálak mindenütt ott vannak, mert a parkon kívül, a hatalmas birtokon lehet sétálni
velük.

Kép

Egy nagyi a kisunokájával....

Kép

...és egy másik nagyi a papával és a két uncsival:

Kép

Kép

A hatalmas fogadó szobát csak három részletben tudtam lefotózni. Most épp nem ül senki a zongoránál,
de a túra során mindig lehetett hallani a zongoraszót. Egy fiatal hölgy feladata volt.

Kép

Kép

Kép

Ennyi volt a földszinten, amit mi láthattunk, a többi képet két emeleten készítettem:

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 31. 11:38

Ebben a szobában lehetett kikölcsönözni a Büszkeség és balítélet c. filmhez hasonló jelmezeket.
Külön írás figyelmeztetett rá, hogy a ruhákat önkéntesek varrták kézzel, ellenszolgáltatás nélkül,
úgyhogy kéretik nagyon vigyázni rájuk.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Olyan szép volt ez a lépcsőház:

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 31. 11:38

Itt lehetett biliárdozni, gondolom a fíling kedvéért.

Kép

Kép

A fenti képen lévő két ablakon kinézve ezt láttuk. El is határoztuk, hogy miután ettünk, mi is
ott fogunk kávézni. A kocsiban jutott eszünkbe, hogy ide elfelejtettünk beülni. Nem baj, ide
úgyis vissza kell majd jönnünk, mert a konyhakerti részlegre se jutott már idő, és vannak
erdők is, amiben jó lenne sétálgatni.

Kép

Az egyik gyerekszoba udvarra néző ablakokkal, palatáblával, ABC-vel, játékokkal:

Kép

Kép

Kép

Kép

Ebben a hálószobában mindig rémeseket álmodnék...brrr... de szép a kilátás az ablakából:

Kép

Kép

Kép

Itt végeztünk, újra az udvaron vagyunk:

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 31. 11:38

Az épület alagsorában és a pincében kávézók, teázók, kis éttermek és ajándék boltok voltak.
Mi a hajdan volt sörpincébe mentünk scone-t enni. A scone-nal akkor találkoztam életemben
legelőször, amikor a hongkongi Silver Spoon, Sterling Shackles-t - ami az első nem koreai
sorozatom volt - fordítottam. Akkor utánanéztem, hogy van-e magyar neve és egyáltalán mi
az az étel. Kiderült, hogy angol vajas sütemény, amiből nem szabad kisajnálni a vajat, akkor
lesz igazán jó. Youtube-on megnéztem hogy készül, és már akkor folyt érte a nyálam. Azóta
ha itt vagyok, mindig eszem egyet-kettőt.... hármat, és ezen a vegán elhatározás sem tudott
változtatni. Egyébként Hongkong még angol gyarmat volt abban az időben, amelyben a sorozat
játszódik, így nem csoda, hogy belekerült egy ázsiai drámába.

Szóval bűnöztem, mégpedig a palota sörpincéjében:

Kép

Kép

Az eperdzsem és a "clotted cream" nélkülözhetetlen a scone mellől. A clotted creamnek nincs
magyar neve. Különleges eljáráson keresztül esett sűrű, krémes tejszínt takar. A Cornwallban
készített, minimum 55% zsírtartalmú clotted cream eredet védett az EU-n belül. Isteni finom
vajra emlékeztetett az íze.

Kép

Már alig vártuk, hogy megnézzük a parkot, szerintem ezért felejtettük el a kávét... :))
Kilépve a palotából szemben egy parkot és egy tavat láttunk, jobbra és balra pedig virágos parkokat.
Jobbra indultunk először:

Kép

Kép

Kép

Visszapillantva a lépcsőről:

Kép

Kép

Először a télikert jött az utunkba, mentünk is megnézni:

Kép

A télikert előtt megállva Jobbra is, és balra is a francia park látható:

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 31. 11:38

A télikertben:

A mohával benőtt kisfiú párját megtaláltuk a rózsakertben, legalább ott láthattuk, hogy is néz
ki valójában. Itt is mutatom majd.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép Kép

Kép Kép

Megyünk tovább...

Kép

A rózsakert a magasból, a szökőkút (a télikertben lévő párja) közelről. A látogatásunk előtti esőzések
tönkretették a rózsákat, messzebbről szebben mutat.


Kép

Kép

Megyünk tovább...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A fenti virág bimbóban és kifeslőben:

Kép Kép

Kép Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 31. 11:38

Megyünk vissza a palota baloldalán lévő kertet is megnézni. Az olasz kert lesz:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A palota előtt lévő park szélén volt kihelyezve ez a tábla, amire azt írták, hogy Lyme család
mindig tartott madárritkaságokat a parkban, így a nagy számban jelenlévő kanadai ludak is
jó helyen vannak itt. Jót is tesznek, mert lelegelik a füvet, de közben meg is trágyázzák.
Ha valaki napozni szeretne a tó közelében vagy összeszedi a trágyát a tábla mellett lévő lapáttal,
vagy a tótól távolabb foglaljon helyet.

Kép

Kép

Úgy tűnik érdemes volt ide is eljönni, de magasból jobban fog látszódni az olasz kert szépsége.
Akkor menjünk fel oda szembe, a fehér padon ülők felé.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. július 31. 11:38

Nagyon sok időt eltöltöttünk a palotában a parkban és a kertekben. Zárásig már csak arra van időnk,
hogy elsétáljunk a "Cage"-hez, ami valójában egy torony. Vadászházként, majd később börtönként is
használták.

Indulunk. Csodás felhők az égen:

Kép

Kép

Kép

Kép

Ott egy pad, tuti, hogy valakinek az emlékére állították. Igazam volt:

Kép

Kép

Jövünk!

Kép

Kép

Bemenni nem lehet, de nagyon szép a kilátás. A toronnyal szemben Manchester magasabb épületei
látszódnak, baloldalt pedig a Hegyvidéki Nemzeti Park dombocskái. Fújt a szél megint, de azért
nem annyira, amennyire a videón hallható. Mivel szemben sütött a nap, úgy látszódik jobban a videó,
ha a youtube jelre kattintva nagyobb méretben nézitek meg:

Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. július 31. 13:22

Rita! Csodásak a képek, köszönöm a túra vezetést. Olyan volt, mintha én is veled sétáltam volna. Imádom ezt a kort. :x

Most megyek moziba, majd estére visszanézek. :x Fájdalom és dicsőség, spanyol dráma, Penélope Cruz és Antonio Banderas -szal a főszerepben. Pedro Almodóvar spanyol filmrendező, forgatókönyvíró, producer életrajzi filmje. #:-s B-)
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. július 31. 22:17

Sziasztok!
Huhh, megnéztem mindent, közben memorizáltam miről fogok irni. Igy a végére totál kiment a fejemből. :-)
Fantasztikus dolgokat tettetek fel!
Sorjában:

Kata, remélem jobb már a fejed és csökkent a fejfájás. Eza bolonod idő bekavar mindenbe. Kiváncsi leszek majd Samuka képeire. :-)
A képeket meg s zivesen. :-)

Paggy! Ez a fotós könyv nagyon szép. Az aprólékos leirásában biztos tudsz majd találni olyat, amit hasznositasz. Amikor belemerül az ember egy témába, úgy szeretné, ha minden tökéletes lenne és ez igy is van jól.
Lizi rendben van, nem lett ugye semmi az esés után?
Nagoyn szép a házatok szine. Ha kész a korlát festés, a zért tegyél arról is be képet.
Paggy! Az ember érezze jól magát ahol lakik, amiben lakik. Amikor pl. épitkeztünk kérdezték páran, hogy úszómedence, márvány lépcső van-e. Értetlenül néztek kia fejükből, mikor mondtam, hogy nincs. Minek? Ha úszni akarok elmegyek az uszodába, a márványlépcsőt meg meghagyom másnak. Szeretem a szépet, de az iylen dolgok nem az én világom. Nagoyn sok mindent adtam már le, ahogy telik az idő, mert nem birom erővel már. Pl. napi takaritás. Ablak és függönymosás-vasalás egy nap alatt.... Vannak fontosabb dolgok rá kellett jönnöm. Ha egyszer olyan csoda történne, hogy bekopognék Hozzád, azt hiszem halálra simogatnám az állatkáid. :-) , nem pedig azt nézném,hogy ne adj isten milyen bútorod van. :-)
A képek, amiket végül betettél kockába és társaiba, fantasztikusak!!!
Olyan szivesen látnám a falamon! :-) Ügyes vagy!

Gabóci! Hogy áll a hennád? Épp ma mondta a fiam, hogy anya, a tied nem fog kikopni egy hét alatt. Szép sötétbarna lett. Bocsánat, de lelki szemeimmel elképzeltem az úszó kerekségre felmászást és jót vigyorogtam itt magamban. Annyira jól mutatsz a vizben! Totál olyan, mintha napi szinten művelnéd a kényeztetésnek ezt a formáját. :-)
Megnéztem a felhőt és tényleg félelmetes. Ma irta a hugom, hogy hatalmas nagy eső volt Apácán. Nálunk csak a szele volt meg, esett vagy húsz percet, és ennyi volt. Nagyon a levegő se hült le.
A napraforgós kép másodikja tetszik nekem is jobban. Az a váza is gyönyörű-. Imádom az ilyeneket. Le akartam fényképezni az enyémeket, hogy tényleg imádom őket, de ma nem értem rá, most meg olyan lusta-fáradt vagyok, hogy nem teszem.
Nagyon szép élő tujasor van a lányodéknál!

Rita! Annyira jó, hogy felrakod a képeid. Tudom mekkora munka, meg hogy irjon is az ember hozzá valamit, igy tényleg nagy köszönet érte. Szinte mi is ott vagyunk Veled.
Korhű ruhába én biztos beöltöztem volna :-) A ludak melléktermékének összeszedésén jót vigyorgtam. Látva,hogy azért voltak vállalko zók, el is csodálkoztam rajta.
Gyönyörű a park! Az a hatalmas terebélyes fa, kicsi kiemelt területen nagyon szép. A pad is ahol háttében sövény fal van. Meg még a többi....
A hálószoba borzalom. Nem is tudom hogy tudtak ott jót aludni. Engem a gonosz boszit és vámpirt juttatta eszembe. Nem pontos a meghatározás, de nem tudtam jobban meghatározni. Sötétnek sötét az biztos. A gyerek szoba aranyos. Főleg, hogy betekintést adtak az akkori tárgyak a mindennapokba.
A felhők a videón, és a táj csodás. Olyan nyugalom szigete érzés lehetett, ahogy fentről az ember körbenézett.
A mangóról az jutott eszembe, hogy mikor Pekingbe voltunk én is kiszúrtam, vettem is. Fogalmam nem volt mi akar az lenni, mert itthon tényleg az a verzió van, amit leirtál. Szagolgattam, próbáltam rájönni mi akar az lenni, de nem sikerült. Mire megmondták :-)
Isteni ize van igy sárgán.


Ma Ödönnel kutyakozmetikusnál voltunk, levágta a körmeit. Vagyis pontosabban levágta volna, ha nem ment volna szét a karomvágó, mert olyan erős karmai vannak, hogy ihajj. Megbeszéltük, hogy két hét mulva elvisszük és szed ki a bundájából az aljszörzetből. Nagyon liheg bent, akkor hagyja csak abba, ha megy a klima.
Megmutatta mi jön ki belőle, és elájultam. Én hiába kefélem a speckónak tartott keféimmel, közelébe sincs az övének, igy belementünk a javaslatába. Fürdetés, száritás, kefélés. Ahogy jöttünk haza ott röhögtünk a férjemmel, hogy nem vagyunk mi normálisak. :-)
Ja, és a férjemnek felakadt a szeme,mert a csaj megkérdezte, hogy olyan jól összehangoltak vagyunk és nagyon szeretjük Ödönt, mióta vagyunk házasok. Jajj, még most is röhögök.
Egymásra néztünk és szó szerint köpni nyelni nem tudtunk. AMi hirtelen eszembe jutott az az érettségi időpontja volt 86.
Itthon szól a ház ura, hogy hát az nem stimmel, mert később volt. Na ki is ötöltük, hogy mikor volt, viszont a napjárta tökéletesen emlékeztem, mert az Aradi vértanúk napján volt, akkor is váltunk el. :-) Számunkra triplán fontos évforduló :))

A másik szuper élmény pedig az volt, hogy tegnap előtt éjfélkor megyek ki a konyhába - inni, mielőtt még valaki azt gondolná, hogy zugevő vagyok :-) - visszafele látom, hogy valami feketeség elszalad a szobám előtt a papucsok felé. Hát a villanyt felcsapva, mivel gyanús volt a dolog sikitottam akkorát, hogy összeszaladt a ház. Egy kis cickány volt. Ödön vizes edénye mögül s zemezett velem.
Valószinűleg ahogy nyilt a bejárati ajtó az előtérbe berohant. Onnan nyillik a párom és én szobám, meg a nappali. Minden tárva nyitva, ahogy zsokott. Gyors ajtócsukás, férjem elintézte, hiába kiabáltam neki a szobából, hogy élve vigye ki.
Pár éve is ez volt, csak akkor a garázs felől jött be az egér , végig a házon és a szobámban a szekrényben a ruháimnál landolt. Na azt az élményt nem akarom még egyszer, sem az utána következő mosást.

Ma megnézte végre a fiam a winshestert. Jó és rossz hire is volt. Jó hir, hogy talán meg lehet menteni, nem 100%-osan kidobás. A rossz hir viszont, hogy kellene egy 2 TB-os másik, hogy az adatokat rá lehessen menteni, mert akkor bátran dolgozna vele. Na ez az ami nincs. 5 külső winchesterem van, meg még a gép sem kicsi memóriás, mind tele van. Most itt állok, hogy mi is legyen. Az a baj, hogy egy csomó kinai sorozat van rajta, amit sajnálok letörölni, ha még sem tudná megmenteni. Annyiszor megfogadtam már, hogy nem gyűjtök tovább. De még a legelején azt számoltam, ha megöregszem, legyen mit újra nézni. =))

Szilviával, Évával mi lehet vajon?
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 1. 9:11

sziasztok LÁnyok, most csak gyors helyzetelemzés...Samu itt kuncog a hátam mögött, fülig ér a szája, annyira aranyos.. :littlehearth: :D .
Ritám, most csak egy mondatban, egyszerűen csoda amit hoztál a számunkra, együtt sétáltunk gyönyörködtünk veled, köszönet ezért az élményért is..a videót majd jutalomként ha végeztem a dolgaimmal. :D :flower1: :littlehearth: :x
Ágikám! köszönöm a ti beszámolótokat, én is jót kuncogtam miközben olvastam Ödönnel és pároddal a kozmetikus kalandot :)) :)) :)) .
A többieket én is hiányolom hozom majd a képeket, még a facéra nem tettem ki a tegnap estit, azzal együtt majd az egészet...meg sem merem nézni most mert elcsábulok, s akkor nem jutok el sehova, pedig a Wantedet is megnézem juszt is és most! A tárhelygondokat én is nehezen oldom meg, de úgy döntöttem hogy nem veszek ezentúl 2 terásakat, mert ha meg elromlik oda a gyűjtemény... :x :ymhug: :movingflower: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 1. 9:43

Kedves Lányok!Nagy az elmaradásom,de van rá indokom:TEGNAP A HŐSÉGBEN 1/2-ra kellett menni családi estebédre a TAIWAN/és nem THAI/ étterembe a város másik végére.DE mire este 9-re hazaértünk KÉSZ LETT A HÁZ!!!!!!!!Ezután lefeküdtem aludni és reggel 7-kor ébredtem.A macskák a fejemen álltak ill a fejemnél ordibáltak,hogy éhesek.
Ma reggeli fotó
Kép
Kép
Kép
A bal felső erkély az én szobámhoz tartozik,a mellette lévő ablak a párom szobájáé./2 szobánk van/
Lányok!Előre is köszönöm a sok szép fotót és biztosan nagyon-nagyon klassz magyarázatokat.Délelőtt "PÁROS" napot tartunk,mert tegnap a tajwani kaja miatt "szegény párom majdnem elhalálozott".Imádom,de olyan hisztis,akár egy grófnő:
1 azaz 1 szezámmagos gombócot kóstoltattunk meg vele,kb picit volt nagybb mint egy dió,namármost még ma is"érzi a szörnyű ízét a szájában"."RETTENETES TRAGÉDIA,alig lehet kibírni".Na elég a viccből!Jó leordibáltam szegényt hazafelé,hogy egy vagyont fizettek a lányomék,s ő ott hangosan fitymálta az ételeket.Persze nekem 1000x több elviselhetetlen dolgom van és ő tűri.Na szóval ma békülésként elmegyek vele csavart venni a boltba.ÉS EZÉRT CSAK DÉL KÖRÜL LESZ IDŐM TÜZETESEN ME+GNÉZNI MINDENT.Mergyek is.Majd jövök.SziasztokPaggy :flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. augusztus 1. 11:05

Lányok! Az este már nem volt kedvem posztolni. A moziból hazafelé nagyon siettünk, mert a felhőkből látszott, hogy itt megint vihar lesz. Lett is! Békéscsabán ismét leszakadt az ég!!! Szerencsére most nem volt AKKORA szél! Nagyon ránk jár a rúd! :(

Kép

Kép

Kép

Paggy! Nagyon szép lett a házatok! :) Megérte a sok kényelmetlenséget. Ha nem mondod is ráismertem a párod ablakára a virágokból. @};- :-bd

Ági! Jót mosolyogtam a kutyakozmetikus megjegyyzése utáni filózáson és akkor tudatosult bennem, hogy 20 évvel vagy fiatalabb nálam. Direkt nem azt írtam, hogy öregebb vagyok, mert nem érzem, csak a tagjaim. A cickány kalandot is elképzeltem, bár én nem félek az egértől, meg is fogom ha kell, de a meglepetéstől én sem tudom mit csináltam volna.

A gépemen és a 2 terrás winshesteren is csak félig vannak fájlok, nem gyűjtögetek, csak kivételes esetben. Megnézem és törlöm. Nagyon ritkán nézek valamit újra, akkor minek?

Eddig nagyon borus és párás volt az idő, most kezd kisütni a nap. Remélem befejezte az esőzést, mert holnap szalonnasütésre vagyunk meghívva lányomékhoz. :ympray:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 1. 14:09

Lányok!megjöttem,de előbb leviszem a kutyákat.Egyébként változott a program,nem a csavarboltba mentünk,hanem....de majd mutatom,érdekes.Hosszan időzöm majd itt,mert mindent jól meg szeretnék nézni.Megyek a kutyákkal..
Visszajöttem-nézelődöm.....
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 1. 15:38

sziasztok! Lányok micsoda nap...de a lényeg hogy hazaértünk a nem vásárlásból is, majd a csillagokat szedtem le magamról...na mindegy a hazaszállított dinnyének a fele máris hiányzik, mert még ahhoz sem volt türelmem hogy behűtsem. Samuval megittuk a turmixot amit abban az új boltban vettem , kettőnknek elég volt, pedig igencsak éhesek voltunk már. Hozom a képeket sorjában, utoljára majd a tegnapi felhőket, mert azt hiszem azt még ki sem tettem...
DE mielőtt elkezdem, gyönyörű lett a házatok Paggy, és az erkély is nagyon szép, nekem tetszik. Gabócikám sajnálom hogy nálatok így kavar az időjárás, már igazán abbamaradhatna ez a rendkívűli időjárás helyzet! :(( Itt meg ami eső volt már nem is látszik! :((

na akkor jöjjenek a képek!
itt már fáradtan...olyan már megint anya...
Kép

el is felejtettem írni, hogy kivételesen hátizsák nélkül voltunk... egy hétköznapi kirándulásként.. :)) ;)
Kép

Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Még nem ettem ilyen dinnyét, vajon milyen lehet,
Kép

Kép

Kép
Kép
Püspöki épületek, mind renoválás alatt, nem is teszem fel a többit...
Kép

Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
folyt. köv.---
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 1. 15:45

Kata!nem jelennek meg a képek.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 1. 16:07

most mennek a többiek...
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 1. 16:11

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
régi telóval.... :x :ymhug:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég