Van képem hozzá

Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. augusztus 16. 20:49

Drága Ritám !!

Minden jót az ifjú párnak !! :ymparty: %%- :-bd
Remélem szép időt kaptok az esküvőre!! Majd egy képet a szét táncolt cipellődről,mert ilyenkor úgy szokás !!

Boszi !
Ez a tiritarka cirmos fajta apukám kedvenc színösszeállítása,de be nem vallaná,mert mi dolog már az ha egy férfi bevallja hogy szereti a cicákat [-x

Gabóci !!
Simike Gárfildnak !! Le ne tedd egész nap !!

Ágikám !!
Ödönkének mielőbbi gyógyulást !! Remélem csak ki derül miféle kórság gyötri szegénykét!!

Hétvégén nálunk vendégség lesz,szóval a szombat, meg a vasárnap délelőtt főzéssel és takarítással fog telni;A mosást még most délután megejtettem azzal már nem lesz gondom !! Az előtetőt anyukámmal flottul be huzagoltuk,így még ha zuhog az eső akkor is a szabd levegőn szárad a ruha!! Majd megmutatom hamarosan.
Mindenkinek kellemes hosszú hétvégét kívánok !!! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 17. 20:51

Kedves Lányok!A nagy izgalom előestélyén/esküvőre "várunk"/hoztam néhány meglepetésvideót.Még fel kell töltenek a you tube-ra,de jövök hamarosan.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 17. 21:02

A Deák téri evangélikus templom Budapest legrégebbi és legismertebb evangélikus temploma, torony nélküli klasszicista stílusú teremtemplom a budapesti Deák Ferenc téren (az V. kerületben). A legnagyobb budapesti protestáns templom. A csatlakozó épületekkel együtt alkotott tömbben sok más evangélikus intézmény is működik (evangélikus gimnázium, lelkészi hivatal, lelkészlakások, könyvesbolt, múzeum, óvoda) ezért a területet gyakran Insula Lutherana-nak („evangélikus sziget”-nek) nevezik
A templom homlokzatát négy dór falpillér díszíti, fölöttük triglifdíszes és metopés főpárkány tart sima, háromszögű oromzatot. Az épületet hatalmas, domború bádog tetőszerkezet fedi. A templombelső egyterű, téglalap alaprajzú csarnok, kettős karzattal. Az oltár Pollack Mihály műve, Raffaello Transzfigurációjának (Krisztus Tábor hegyi színeváltozása) művészi átköltése díszíti Lochbichler Ferenctől. A szószéket és a vörösmárvány keresztelőmedencét Dunaiszky Lőrinc készítette.
https://hu.wikipedia.org/wiki/De%C3%A1k ... us_templom
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 17. 21:05

Sziasztok!

Rita, remélem tudsz aludni ma a nagy izgalomra. Jó időt és ismételten csodás pillanatokat kivánok Nektek!

Mindenkinek szép hétvégét!

Nálunk tegnap hajnal egykor indult a banzáj Ödönnel. 41 fok láz, ami kutyánál szinte életveszélyes. Hűtőfürdő semmit nem használt, aztán lement később 40,3-ra ami szintén sok, igy reggel telefonálás után indulás Makóra a dokihoz.
Nagy szerencsénkre a szuper doki vette fel, utánunk indult valahova a családdal, igy tényleg összeteszem a kezem, hogy még ott találtuk.
Lefújva aaz eddigi kezelés, amit vasárnap kellett volna a szurik után inditani , kapott most négy szurit, lórugás Doxicilint.
Vizeletet vittem, totál felkészülve mentem. Még babéziára is kaptunk szurit, biztos ami biztos. Na annak a mellékhatásait nem ecsetelem, de szerencsére túl vagyunk rajta.
Közben anyukámék is megérkeztek a Klinikáról, műtét apunál fél máj kivétel legkésőbb szeptember elején. Ez a legjobb ami most történhet vele.
Szegénynek legnagyobb problémája az volt, hogy fog havat lapátolni és kukoricát törni.

Vendégség letudva, igaz a süti elmaradt, mert Makó elvitte időben, de úgy is azt mondták ne csináljak belőle nagy gondot.
Ödön hőmérséklete az előbb 38,3 volt. El sem hiszem. Remélem három nap kb. három órás alvás után ma végre tudok pihenni, mert lassan falnak megyek a fáradságtól.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 17. 21:08

Kedves Ági!Rettenetes!!!!!!!!Hamost jobban van pihenj le gyorsan!!!!!!!Vigyázzatok MAGATOKRA!Gondolok R %%- %%- %%- :flower1: átok és drukkolok.Paggy
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 17. 21:12

Paggy, köszönöm a videót. A párod totális átéléssel veszi tudomásul az információ átadást nekünk :-)
Szép volt a templom belső. Egyszer voltam csak esküvő alkalmából evangélikus templomban. Akkor meglepett az egyszerűsége, most már totálisan más szemmel nézem ezeket a belsőket. Tetszett és mekkora volt belülről!
A szembeni házak közül nem az egyikben voltak irodák és valami fantasztikus lépcsőzete volt?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 17. 21:22

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 17. 21:23

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 17. 21:30

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 17. 21:33

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 17. 21:35

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 17. 21:35

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 17. 21:36

Fantasztikus lett a Párisi Udvar! Emlékszem volt róla szó még a megnyitás előtt. Megnéztem utána a szobákat is az interneten. Nagyon jó, hogy meghagyták az alját a nagyközönségnek és be lehet menni

Az épitkezéses videónál a templom és a daruk felett a felhők micsoda szépek voltak! :-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 17. 21:36

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 17. 21:39

Kép
Kedves Lányok és különösen Ágika!Vigyázzatok Magatokra.pihenjetek jól,szép álmokat!Holnaptól ehető az ORSZÁG TORTÁJA:Málnás valami és Gesztenyés valami. :-h (-| :flower1: :flower1: :flower1: :littlehearth: Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 17. 21:46

Ági!Édesapád gyógyulásához sok-sok erő és szeretet kell.Addig is míg a műtét elérkezik biztosan rengeteget tudsz segíteni a nagy tapasztalatoddal a méregtelenítés területén.Nekem a paradicsom szokott segíteni,de még sokkal jobb!!!!!!!!a káposztalevelet rátenni.Ne hogy kinevess,valahol olvastam,hogy erős gyógyhatása van.Nagyon drukkolok és pihenj,hogy bírdezt a nagy strapát!!!!! :littlehearth: :flower1: Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 17. 22:31

Az első videón látható nagy sárga ház :
http://pestbuda.hu/cikk/20180228_epizod ... ker_hazrol
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 17. 22:53

– vagyis a Deák Ferenc utca másik sarkán álló épület, a német Jugendstil magyarországi hatásának legszebb példája, amelynek az egykor volt Modern és Breitner áruház kapott helyet falai között. A vertikális osztásaival a századforduló nagyvárosi áruházainak jellegzetességeit mutatja, különösen szép figurális ornamentikával. Én még arra emlékszem, amikor itt az NDK-s légitársaság, az Interflug irodája székelt, már modernebb, csupa üveg portál mögött.
Kép
Ágika!Ebben a házban volt a szép lépcsőház.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 17. 22:54

Kép

gyorgyi pallo <[email protected]>
18:22 (0 perccel ezelőtt)
címzett: én

Az ornamentika, vagyis a díszítmények használata az építészetben
A mai szemléletünkkel az ornamens, vagy épületdísz szó hallatán általában valamilyen plusz, rátett díszítményre gondolunk, holott az ornamentika megjelenhet az épületszerkezeti elemek igényes, míves, művészi megfogalmazásán keresztül is. A legegyszerűbb építményektől eltekintve a fizikai funkciójuk mellett az épületeknek mindig megvolt a szellemi tartalma is – az ornamentika általában ezzel volt összefüggésben.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. augusztus 18. 8:38

Kedves Rita, Nagyon szép időt, gyönyörű és boldog esküvőt kívánok mindenkinek, de legfőképp az ifjú párnak! :flower1: :flower1: :flower1:
Szilvia, izgatottan várom mit készítettetek anyukáddal, hogy megtréfáld az esőt, és juszt is a szabadban tudj teregetni. :D :flower1:
Paggy, köszönöm a sok infót, majd megnézem, sokat jártam arra. Pillanatnyilag ülni is alig bírok, tegnap klasszul megemeltem magam. kb febuári állapotban vagyok, a többit nem ecsetelem. :-q
Gabóci jól használd ki az időt, hogy Garfildozzál, remélem már nem annyira bánatos a gazdasszonyka után... :D :movingflower:
Ágikám, nem semmi ami Ödön körül kavarog, s ráadásként meg apudnak műtéte lesz. De legalább már kiderült, hogy lehet valamit még tenni, hogy jobban legyen. Utána meg gyors lesz a felépülés is. sok erőt, kitartást és jókedvet..sok nevetést, az is segít a gyógyulásban, addig is nem sírunk. ráadásul fájdalomcsillapító is, úgyhogy én is probálom minimum kinevetni magam, mert csillagokat látok fényes nappal :))
na megyek, mert szakad rólam a víz, ahogy űlni próbálok.. :)) =)) már csak a szappan hiányzik rólam :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 18. 10:40

Halihó!Várjuk a vendégeket ,gyorsan bekukkantottam.Szegény Kata!Jobban kéne vigyáznod Magadra!Mit emeltél meg?CSAK LASSAN ÉS KEVESET SZABAD! :flower1: :littlehearth: :flower1:
Már mindig húzóskocsival járok vásároloni,hogy ne kelljen cipekedni.
Egyébként rájöttem, nem kell ilyen terjedelmes dolgot felraknom,mert senkinek sincs ideje olvasgatni.Elég 2-3 jó kép.Most,hogy elkezdtem foglalkozni a fényképezés témájával,biztosan nem leszek ennyire terjengős.Nem az a lényeg ,hogy mi van mögötte,hanem ,hogy képpel mit mondasz.Szerintem sikerülni fog nekem is csak képpel beszélni. :-?
Hoppá,mindjárt itt vannak!üdv.Paggy
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 18. 11:14

Sziasztok!

Kata, vigyázz magadra, pihentesd, kúráld!
Ismerős az érzés, főleg most, ahogy Ödönt emeljük be a tusba naponta többször. Szerencsére az első két lábával bemegy, de a 45 kilóját hátulról megemelni nagyon hiányzik a derekamnak.
Amikor érzem, hogy na talán moost fog becsipődni szépen megállok abban a pózban, igy kicselezem és megúszom. Aztán kérdés, hogy meddig.
Nem használ a cipekedés sem, amikor vásárolni mész. Jó, tudom, muszáj megcsinálni azt is. Még jó, hogy van lift és nem kell mászni az emeleteket.
Samuka tud ebben segiteni?

Paggy, olvastam a vendégeid, de totál lemaradtam róla, hogy kiket is v ársz. Már gondolom odaértek. Ebédet csinálsz nekik?
A videóid azért szeretem, mert olyan, mintha ott lennék. Amennyit én is kimozdulok. Még tartozom a képeimmel ahogy munkába megyek, mert szemléltetni tudom miért is nem hozok normális városi képeket.

Holnap is pihi, kedden is pihi. Élvezze ki mindenki a nyugit, bár a tüzijáték valahogy nem hiányzik. Régen még elnézegettem, de most már amikor boldog boldogtalan lövöldözi már nincs benne újdonság.

Holnap fél ötre vgyunk hivatalosak vissza a dokihoz ellenőrzésre. Úgy gondolom túl vagyunk a nehezén. Hőmérséklet jó, csak az éjszakai két óránkénti kimászkálást elhagynám az életemből. Mindez a nagyon erős szteroid mellékhatása. Ma este kezdem a Doxicilint, na még az is rátesz majd egy lapáttal. De nem panaszkodom, a javulás útjára léptünk.

Jajj, megint kihagyom Boszorkány unokájának a cicusát. Gyönyörűséges! :-)
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. augusztus 18. 12:07

Mindenkinek szép vasárnapot, az időjárás meg van hozzá! :-bd A betegeknek, gyengélkedőknek kellemes ;;) i-) pihenést!

Ritám!
Gratulálok!Kívánok az ifjú párnak életre szóló boldogságot, melyben az örömszükőknek is legyen része!

Kép
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2019. augusztus 19. 14:57

f.ági írta:Sziasztok!

Kata, vigyázz magadra, pihentesd, kúráld!
Ismerős az érzés, főleg most, ahogy Ödönt emeljük be a tusba naponta többször. Szerencsére az első két lábával bemegy, de a 45 kilóját hátulról megemelni nagyon hiányzik a derekamnak.
Amikor érzem, hogy na talán moost fog becsipődni szépen megállok abban a pózban, igy kicselezem és megúszom. Aztán kérdés, hogy meddig.
Nem használ a cipekedés sem, amikor vásárolni mész. Jó, tudom, muszáj megcsinálni azt is. Még jó, hogy van lift és nem kell mászni az emeleteket.
Samuka tud ebben segiteni?

Paggy, olvastam a vendégeid, de totál lemaradtam róla, hogy kiket is v ársz. Már gondolom odaértek. Ebédet csinálsz nekik?
A videóid azért szeretem, mert olyan, mintha ott lennék. Amennyit én is kimozdulok. Még tartozom a képeimmel ahogy munkába megyek, mert szemléltetni tudom miért is nem hozok normális városi képeket.

Holnap is pihi, kedden is pihi. Élvezze ki mindenki a nyugit, bár a tüzijáték valahogy nem hiányzik. Régen még elnézegettem, de most már amikor boldog boldogtalan lövöldözi már nincs benne újdonság.

Holnap fél ötre vgyunk hivatalosak vissza a dokihoz ellenőrzésre. Úgy gondolom túl vagyunk a nehezén. Hőmérséklet jó, csak az éjszakai két óránkénti kimászkálást elhagynám az életemből. Mindez a nagyon erős szteroid mellékhatása. Ma este kezdem a Doxicilint, na még az is rátesz majd egy lapáttal. De nem panaszkodom, a javulás útjára léptünk.

Jajj, megint kihagyom Boszorkány unokájának a cicusát. Gyönyörűséges! :-)

Kedves Agi,koszonom :)
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2019. augusztus 19. 15:55

Paggy írta:Halihó!Várjuk a vendégeket ,gyorsan bekukkantottam.Szegény Kata!Jobban kéne vigyáznod Magadra!Mit emeltél meg?CSAK LASSAN ÉS KEVESET SZABAD! :flower1: :littlehearth: :flower1:
Már mindig húzóskocsival járok vásároloni,hogy ne kelljen cipekedni.
Egyébként rájöttem, nem kell ilyen terjedelmes dolgot felraknom,mert senkinek sincs ideje olvasgatni.Elég 2-3 jó kép.Most,hogy elkezdtem foglalkozni a fényképezés témájával,biztosan nem leszek ennyire terjengős.Nem az a lényeg ,hogy mi van mögötte,hanem ,hogy képpel mit mondasz.Szerintem sikerülni fog nekem is csak képpel beszélni. :-?
Hoppá,mindjárt itt vannak!üdv.Paggy

Kedves Paggy,koszonom szepen az idegenvezetest BP-en,nagyon elveztem.Anno csak 2x jartam a fovarosban,eloszor a szakmai vizsgam miatt(1967-ben),akkor a Metropol szalloban laktunk par napig.Azt sem tudom megvan-e meg.Masodjara 1970-ben,a nagymamam testverenel nyaraltam ,az utca nevet mar elfeljtettem,de a Moszkva teren kellett atszallnom a villamosra.A fiaeknal is jartam a Brody utcaban,a Radio folott laktak akkoriban.Ja,errol jut eszembe kesobb mar csaladostol is voltunk naluk a Rozsadombon az uj lakasukban.szoval 3 az a 2. =))

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Rita valamint 6 vendég