Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 20. 9:41

Kedves Rita!Nagyon szépek a gyerekek a hivatalos képen!!!A berendezés,az asztalok, a székeken a rózsaszín szalag,a szalvéták és a halványrózsaszín-fehér virágok,a ceremóniához vezető út a sok virággal szép,ELEGÁNS.NAGYON ÉRDEKES,HARISNYAKÖTŐT DOBNAK A FIÚK?????Na és ki kapta el?Egyáltalán hol lehet még ilyent kapni???A gyűrű is csodás.Most ez a divat,hogy a feleség gyűrűjébe köveket tesznek?AZÉRT TÉGED SZÍVESEN LÁTTALAK VOLNA ABBAN A klassz fekete-fehér ruhábAN!!! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :flower1: :flower1: :flower1: AHOGY NÉZEM a fotókat,EL TUDOM KÉPZELNI,MILYEN JÓ HANGULAT LEHETETT,
Igazán szép az esti kép,ahol a 2 kislány szedegeti a rózsaszirmokat,Köszönöm Rita a képeket. :flower1: :littlehearth: :flower1:
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. augusztus 20. 10:03

Rita! Nagyon vártam a képeidet az esküvőről. Olyan csodálatos volt minden, hogy szebbet kívánni sem lehetne. Nem ismétlem meg amit a többiek elmodtak, de finom, elegáns, az alkalomhoz illő, igazán ünnepélyes volt minden. Még sokszor fogom megnézni a képeidet. :) A fiatalok nagyon szépek voltak, legyenek nagyon boldogok! :ymparty: %%-
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. augusztus 20. 10:23

Ági! Örülök, hogy Ödön jobban érzi magát, és az, hogy örömmel szaladt be a rendelőbe, azt mutatja, nincsenek rossz emlékei a dokival.

Sajnálom Apukádat a műtét miatt, csak jobbulást tudok kívánni neki.

A talállós kérdésedre eltaláltam a választ; makkot láttam, csak az arcát nem fedeztem fel.;)

Paggy! Nem reagáltam a gyönyörű pesti épületekről készült képeidre, ... egyszer meg kell néznem közelebbről.
A fotós kisérletezésedhez sok sikert kívánok. Tetszik a vállalkozó szellemed.

Néha kisérleteznék én is, de először meg kéne ismernem a fotoapparátok technikai tudását, de nincs türelmem hozzá. Ez egy rossz kép, de valamiért tetszik.

Kép

Végül egy kép a mai napfelkeltéről, amit a lányom küldött. Görögország, keleti part.

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 20. 23:31

Kedves Lányok!Jó késő van.Éppen készültem lefeküdni,amikor eszembe jutott,hogy gyorsan benézek ide,hátha valaki hozott képet.Hát tessék!!!!Gabóci!nagyon tetszik az elmosódott fotó.Szépek a fények,simogatóan homályos.Köszönöm szépen a görög tengert.élőben még nem láttam.Szürke és végtelen a felkelő nappal szemben. Kedves a lányod ,hogy elküldte. :flower1: :flower1: :flower1:
Lányok!Kinéztem mi az újabb az előbbivel összefüggő feladatom a fotóskönyvből.Ha van kedvetek kövessetek,segítsetek nekem összeszedni a tudományt!.Most nincs kábelem,ami átviszi a fényképet/a könyv részletét/de mindjárt megtalálom,szerintem már betettem.
Most nem találom,inkább kiírom.Nehéz lesz a feladat,sok utánaolvasást,keresést igényel,de hátha van aki ráér!!!!/
Tehát:
Még az előző feladatból indulunk:/Örökítsd meg a mozdulatot!- és nem a mozgást!!!!-Milyen hülyén csináltam,rosszul olvastam!!!!!!! :(( :(( :(( :((
...Lenyűgöz az ókori görög szoboralakok jellegzetes könnyed testtartása?Fotózd le a kedvenc szobrodat.............!+/és arra buzdít ,csináljak a szoborhoz hasonló beállítást....ezt kihagyom,de folytatom tovább....
Első feladat tehát görög szobrokat keresni a neten,olyanokat,melyek mozgásban lévő élőlényeket/embereket/ ábrázolnak.AKI AKAR,KERESGÉLHET VELEM!AZUTÁN MAJD MÉG IZGALMASABB LESZ,DE NEM ÁRULOM EL....
ERRE A FELADATRA TÖBB MINT 1 HETET SZÁNOK,MERT MAJD MEGLÁTJÁTOK BONYOLULT és nincs túl sok időm.
Ja ,holnap kezdik a kerítést csinálni.
Most megyek aludni.Sziasztok.Paggy :flower1: :littlehearth: :flower1:
Mielőtt elmennék,gyorsan beteszem kedvcsinálóként a WIKIPÉDIA első mondatát:
A görög szobrászat a testneveléssel együtt bontakozott ki a stadionokban. Így születhetett meg a görög szobrászatban a ruhátlan emberek egyik szobortípusa, a kurosz, (mezítelen fiatal férfi szobra) vagy az Apollószobrászat és a koré (felöltözött fiatal lány).Most már tényleg megyek. :-h
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 21. 16:32

Sziasztok!

Remélem mindenki jól van!

Kata is Samukával, Szilvia a családjával, Rita a gyermekei társaságában, Gabóci is, Paggy is állatkáival, MinGi is, meg persze mi is Ödönnel, ha nem lenne pengeélen táncoló hőemelkedése.

Egyenlőre görög mozgásban levő szobrok Paggynak. Az ember azt hinné milyen könnyű találni. Aha, persze.... Őrzöm Ödön álmát lézerezés után és nem modnom, hogy unalmamban, de ülök a gép előtt és ezeket találtam:

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 21. 16:34

Ehhez mit szóltok????Lehet nevezni! :-bd
Mindjárt jövök vissza és folytatom a feladat szövegét,de már van kábelem.Főleg azért mert nagyon érdekes lesz továbbra is.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 21. 16:37

Ági!CSODÁS!!!!!!Még várok egy kicsit,hátha más is hoz,meg én is összeszedem,DE ELŐBB FELRAKOM A SZÖVEGET.
NAGYON örülök,hogy hoztál képeket,majd lesz még szó róluk!!!!! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :flower1:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 21. 16:45

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 21. 16:49

Ami majd érdekes lesz és nehéz, hogyan jelenik meg a női test az eltérő kultúrákban.Még csak az európairól van némi fogalmunk pld. Rubens igencsak telt idomú szépségei,de a többiről nem.ÉRDEKES LESZ KIcSIT UTÁNAOLVASNI.És főleg!!!!!
https://welovebudapest.com/program/rube ... -fenykora/
LÁNYOK NEM AKTOKAT SZERETNÉK FÉNYKÉPEZNI!!! =)) =)) =)) =)) HANEM CSAK---- LÁTNI TANÍT!!!!! :-bd ---- EZ A FOTÓSKÖNYV!!!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 21. 16:53

EZT OLVASD EL ÉS NÉZD MEG OKVETLENÜL!!!!
https://www.origo.hu/kultura/20150529-r ... ikasa.html
tehát Lányok,a következő mondjuk 2 hétben,ha van kedvetek,segítsetek pld.A NŐI TEST ÁBRÁZOLÁSA AZ ÁZSIAI KULTÚRÁBAN.Vajon mit találunk ebben a témakörben??????
MOST TESZEK FEL NÉHÁNY EGYSZERŰ FOTÓT,DE ELŐTTE ÁGINAK MÉGEGYSZER KÖSZÖNÖM és VÁROM A TÖBBIT IS a 2-3. feladatot olvassátok!
Holnapra én is felkutatok szobrokat. :-h :flower1: :littlehearth: :flower1: Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 21. 17:11

Életem első RAHÁTJA/keleti édesség/.A páromnak készítettem előajándék a szülinapjára,saját ribizliszörpből.Beletettem néhány nektarin és szőlődarabkát.FINOM LETT,csak szörnyen édes.Keveset kell enni belőle.

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 21. 17:26

HOZTAM 2 KÉPET A MOZGÁSRÓL.NE ENGEM NÉZZETEK :)) :)) :)) :)) :)) ,HANEM ,hogy melyik jó!
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 21. 17:27

Kép
Avatar
MinGi
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:10
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: MinGi » 2019. augusztus 21. 17:34

Paggy írta:HOZTAM 2 KÉPET A MOZGÁSRÓL.NE ENGEM NÉZZETEK :)) :)) :)) :)) :)) ,HANEM ,hogy melyik jó!
Kép

Pont jókor jöttem, ez a képed nagyon tetszik, nekem ez a favorit.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 21. 17:54

Paggy, nekem is az tetszik, amelyik MinGinek.

Nézek utána ennek az édességnek....
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 21. 18:36

P.P.Rubens képei:

https://commons.wikimedia.org/wiki/Cate ... aul_Rubens
Még rengeteg kategóriában láthatod a képeit:
Spoiler: mutasd
A
Allegorical paintings by Peter Paul Rubens‎ (9 C, 79 F)
D
Paintings by Peter Paul Rubens by decade‎ (4 C)
Details of paintings by Rubens‎ (28 F)
G
Genre paintings by Peter Paul Rubens‎ (4 C, 31 F)
H
History paintings by Peter Paul Rubens‎ (12 C, 77 F)
Hunting and animals by Rubens‎ (4 C, 30 F)
L
Landscape paintings by Peter Paul Rubens‎ (3 C, 48 F)
M
Mythology paintings by Peter Paul Rubens‎ (22 C, 201 F)
Paintings by Peter Paul Rubens by museum‎ (36 C)
N
Nude paintings by Peter Paul Rubens‎ (22 C, 109 F)
P
Portrait paintings by Peter Paul Rubens‎ (8 C, 46 F)
R
Religious paintings by Peter Paul Rubens‎ (13 C, 149 F)
Rubens paintings after Titian‎ (4 C, 10 F)
S
Sketches for the Torre de la Parada by Rubens‎ (15 F)
Paintings by Peter Paul Rubens on stamps‎ (2 C, 29 F)

Olvasom,hogy neves múzeumokból kölcsönöznek festményeket.---MIT SZÓLTOK A KÉPEKHEZ,mármint ahogy Rubens a női testet ábrázolja?ELVARÁZSOLÓ!!!Már maga a hatalmas festmények is!Mekkora zseni!! ^:)^ ^:)^ ^:)^ Mekkora munka egy ilyen hatalmas képet festeni ^:)^ ^:)^ ^:)^ ,ÉS mennyivel könnyebb dolgunk van lekattintani ,ha nem jó letörölni.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 21. 20:49

Sziasztok!Megjöttem.Holnaptól Lilla lesz 10 napig a programom.
Most viszont:
találtam egy nagyon mozgalmas/mozgást ábrázoló Rubens képet.Címe.Diadal-templom.Sajnos nem vette fel a postimage,mert túl nagy volt,így pixizre tettem.Nem tudok jobbat.Persze így 2 részletben látható.
[url=https://postimages.org/]Kép[/url
Rengeteg mozgó "lény" van rajta.Az egész képet megnézhetitek felnagyítva a betett linken.
Ezek után jöjjön a görög szobrászatról talált TÉNYLEG NAGYSZERŰ ,OKTATÓ CIKK.ÉRDEKES!!!!!!!!!!!NYUGODTAN BELEKEZDHETTEK RÖVID!!!! :ymparty:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 21. 20:54

http://www.sze.hu/muvtori/belso/stiluso ... gorog5.htm
Kiemelnék belőle egy mondatot és mellékelem az a gyönyörű szobrot,ami az ATHENI NEMZET MÚZEUM gyűjteményében található.
Az archaikus korra jellemző szobor a kurosz (ruhátlan ifjú). A szobrokra jellemző az úgynevezett archaikus mosoly (a száj szögletei fel vannak húzva ami sajátos mosolyt ad). Pl. teneai Apollón. Ez a szobor már kitörést jelent az egyiptomi merevségből, mivel a nehézkes izomzatot és oszlopszerű végtagokat könnyed formákkal cserélték fel. A görög mester derűs, könnyed lelkű, mozgékony ifjút akart megörökíteni.
Kép
A fiatal férfi a TENEAI APOLLÓN
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 21. 21:03

És most térnék vissza Ági által betett szobrokra/LÁSD FENTEBB!!!!/
Ismét egy idézet a cikkből:
Kr.e. III. században már nem elégedtek meg a legszokványosabb tartások és mozdulatok típusainak életszeru megmintázásával, hanem megkeresték a legbonyolultabb testhelyzeteket, s még ezek között is különös érdeklődést tanúsítottak a saját tengelye körül megcsavarodó test ábrázolása iránt.
Egyébként ajánlom,olvassátok el,mert érdekes!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 21. 21:14

Kedves Lányok!Marad még feladatom a következő 2 hétre.Szeretnék választ találni a feltett kérdésre:
Hogy ábrázolják a női testet az ázsiai kultúrában?Már írtam,hogy ha van kedvetek ,segítsetek!Lehet fotókat is gyűjteni.Szerintem ezt fogom tenni MAJD!!!!
KATA VAJON HOL VAN???????Remélem nincs nagyobb baja!!!!
Mindenkinek szép estét!Paggy :flower1: :littlehearth: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 21. 21:18

Mielőtt befejezem,MEGMUTATOM a következő
TÉMÁT A KÖNYVBŐL kb 3 hét múlva.Esetleg, lehet rajta gondolkodni.Jönnek a képek.
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 21. 21:24

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 21. 21:28

Kép
A fotóimon nem látható szövegrészletet, legyetek szívesek :x találjátok ki,mert már fáradt vagyok újra fényképezni.Megyek aludni. :-h Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 23. 9:35

Halihó Lányok!Nem jár erre senki? :ymdaydream:
Hoztam egy linket és már megyek is.Üdv:Paggy
https://hu.pinterest.com/topics/house-p ... 3758881752

Lassan meg kell vásárolni a tulipánhagymákat.
Képamerican express near me
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. augusztus 23. 9:53

Áginak:
https://hu.pinterest.com/pin/815644182495073164/ :flower1: :littlehearth: :flower1:
VÁRNOM KELL LILLÁRA,csak délre jön.Addig teszek fel képeket.
Kép
Készül a kerítés.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég