Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 8. 11:40

Picit visszajöttem, már túl is vagyok az ebéden, igaz én levest most nem ettem...de így is teljesen jóllaktam..
Rita, hogy milyen helyesek azok a gyerekek veled együtt! :D ;) :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Barna szemű koszorúban egy kék szemű..helyesek.. @};-
Remélem viszik majd valamire az életben...vajon kapnak e valami különleges inspirációt a hogyan továbbra, hogy ahhoz képest legyen a húzóerő..mi a gyerekek elképzelése?
Gyönyörű helyen laksz, minden egyes kép egy élmény!leszámítva persze az árvizeket! :ympray:

Paggykám, remélem neked meg nem mossa el az időjárás a kirándulásotokat, itt most per pillanat nem esik, de igen be van borulva..nem is szeretek ilyenkor kinézni rá mert csak megfájdul a tarkóm...
további szép napot mindenkinek! :ymhug: :movingflower: :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 8. 12:09

És most jöjjön végre York belvárosa, amelyet a középkorból megmaradt szűk utcák és sikátorok alkotnak. A leghíresebb
utcácskát a "Shambles"-t a legvégére hagytam. Ott még írok róla.


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 8. 12:09

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 8. 12:10

A szőke hajú nő fölötti fekete tábla szerint, a város legrégebbi, még ma is működő fogadóját 1644-ben
építették. Ahhoz hogy megnézhessük, be kellett menni, ebbe a keskeny sikátorba. A második és a harmadik
képen látható ez a fogadó:


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 8. 12:10

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 8. 12:11

"York világhírű középkori belvárosának leghíresebb utcája a Shambles. Bohókás házai még a 15. században
épültek és azóta is gondosan őrzik a macskakövekkel kirakott sétálóutca titokzatos, középkori hangulatát.
Az utca annyira keskeny néhol, hogy a tetők szinte összeérnek.
Az utcáról említést tesznek a “Domesday Book”-ban, ami 1086 augusztusában készült el. Hódító Vilmos
rendelte el az összeírását az angliai birtokoknak és lakosságnak. A “Shambles” utcán akkoriban főleg hentes
üzletek voltak és a húspiac is itt volt. Azokban az időkben nem voltak higiéniai előírások, törvények. Minden
felesleget a hentesek a macskaköves utcára dobtak amit kétszer 1 héten takarítottak."

Ezzel a kis töpörödött vénséges vén házikóval kezdődik a Shambles. Amint látni fogjátok, van, ahol tényleg
majdnem összeérnek a tetők, és a házak is girbegurbák. A legtöbb épületen egy vízmérték alaposan kiakadna.
Se egy tisztességes vízszintes, se egy normális függőleges nincs rajta. Az utcácska végén van egy tér, ott a piac
kapott helyet. Arról is hozok majd pár fotót.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 8. 14:14

Húúú RITA! azok az ódon épületek és utcák...még engem is úgy kellene onnan elhúzni :)) :)) :)) A virágzó petúnián át a betéglázott bejáraton és a vizmérő említésén jót nevettem...hát tényleg kiakadna! De a lényeg, hogy ma is lakhatók azok az épületek. És eszembe jutnak a könyvek amiket olvastam, s csak még jobban ráerősítenek ezeknek a látnivalóknak a hangulatára! :-bd :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Köszönöm a képeket és az úti beszámolót! :ymhug: :flower1: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:

és nagyon várom, hogy legyen telefonom, s már tudom is hova mennék a belvárosba képet csinálni.. :D ;)
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. szeptember 8. 16:25

Sziasztok! Tegnap este 10 körül elkezdtem írni egy bejegyzést, - de mivel közben feljött Kati424 -nek a Lakiteleken megrendezett koreai-magyar országismereti táborban töltött jó hosszú élménybeszámolója, azt olvastam http://lsghungarianfanpage.blogspot.com ... tabor.html - azt eltettem piszkozatba.

A piszkozattal kezdem:
"Eddig megúsztuk, nálunk most kezdett el esni. A levegő is jócskán lehűlt, szerencsére napközben nagyon kellemes idő volt, egy kis szellővel. A fiamnak nincs ilyen szerencséje, Pesten van koncerten a Bp.Parkban.

Ági kérdezted Andrisnak hogy tetszik a suli? Nem sokat lehetett belőle kihúzni. Még ismerkednek. Az tetszett neki, hogy robotika órán az ő ötletét használták. Reméljük a lelkesedése később sem fog alábbhagyni.
Szegeden, kínai halászlé! =)) megkóstoltam volna, de a szegedit jobban szeretem.

A felsorolt kutya angylkákhoz még hozzá tenném Ricsit is, biztos van aki emlékszik rá. Ő is hasonló hátsórész bénulással távozott közülünk 5 éve.

Kép

Paggy! Szerencsés vagy, hogy hamar kész lett a géped. Várom a kerítésről és a komplett kész házról a képet.
A cicókák és a kutyusok, már csak ilyenek, mindenre szeretnek ráfeküdni, pláne ha puha.
A mai időjárás remélhetőleg kedvez a kirándulásodnak."

Rita! Nem véletlenül írtad tetszés nyilvánításomra a yorki kastélynál, hogy várjak,még a várost nem is láttam! Nagyon hangulatos ódon városrész. Szeretem az ilyet. Jó, ha csak virtuálisan is, sétálni benne, neked köszönhetően. ^:)^

Igazi árvíz nem fenyeget minket, a belvíz annál inkább. Az 50-es években még mindenhol volt a városban vízelvezető árok, - néhol jó mély- amit a 60-as években megszüntettek. Volt is belvíz utána jócskán a városközpontban is ahol laktunk. Egyetlen árvíz pusztított 1888-ban a város keleti részén. Egy kopjafa áll előttünk a sarkon ennek emlékére.

Kép

(Itt jegyzem meg, hogy éjszaka volt egy kis eső, de most ismét ragyogóan süt a nap, 26 C° fok van.)

Reggel 8-kor csináltam ezt a képet: Macika még mindég alszik a takaró alatt.

Kép

Közben hazajött a fiam, és elfelejtettem feltenni a képet, hogy délelőtt csináltam egy kis cukkini palacsintát, az ebéd mellé. Sikerült is mindjárt hármat bafalnom, így az ebédnél már nem voltam éhes. Semmi az egész, csak reszelt cukkini, só, bors, fokhagyma, volt egy kis sült kápia paprikám, azt tettem bele, tojás és liszt. Nagyon finom volt! :ymapplause:


Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 8. 16:53

Sziasztok!Megjöttem.Rengeteg mindent hoztam,de csak estére lesz fent,mertelőtte megnézem a sok szép képeteket+fel kell rakjam you tubera is.
Most több részletben nézegetek,kutyázok,macskákat-nyulakat etetek és felrakom a "cuccaimat".NEM ESETT AZ ESŐ!!!Hosszú leszek!!!!!! :-h Paggy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 8. 17:19

Kata! Kíváncsi vagyok, mik lesznek az első képeid! :D :D

Gabi! Emlékszem Ricsire, nagyon is jól, de arra már nem emlékeztem, hogy neki is a lábával volt gond.
Most viszont, hogy leírtad, dereng valami.

Robotika óra! Jó ég! Ez a világ a fiataloké! És a miénk, mert mi is milyen sok mindent megtanultunk
a számítástechnikával kapcsolatban. Pedig nekünk időseb korunkban lépett be az életünkbe, a maiak
meg már okostelefonnal születtek. :))

Nálunk is csodás idő kerekedett délutánra. Itt "csak" 25 fok volt, most már csak 23 van, de gyönyörűen
süt a nap. Pici szellő lengedez. Meg is örökítettem egy szemtelen erdei iszalag ág árnyékát, ahogy táncol
a házam oldalán.

Kép

Paggy! Szerencséd volt az időjárással, örülök neki. Várom a képeket.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 8. 18:32

Gabi! Elfelejtettem a cukkini mackóra reagálni, vagyis inkább a sült kápiára. Egyszerűen imádom.
Lassan mindenbe beleteszem. Tegnapelőtt készítettem párolt vörös káposztát, vékonyra szeletelt
sült paprikát is tettem bele. Alma, hagyma, és fokhagyma is került bele, balzsamecettel, worchester
szósszal és sóval. Nagyon finom lett! Sült gombafejek és cukkiniszeletkék voltak hozzá. A gomba
nagyon finom volt, a cukkini nem ízlett, vizenyős volt:

Kép

A paprikákat külön sütöttem meg, és miután elkészült a párolt káposzta, kevertem hozzá.

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 8. 20:52

Félrenyomtam a gombot és elszállt a hozzászólásom. :(( :(( :(( :((
Lányok!Végre ideértem.Elolvastam amit Rita a borsodi árvízről írt és elbőgtem magam.Elképzeltem a sok szeremcsétlen családot,akik mások hanyagsága miatt vesztettek el mindenüket.Sajnos ismerek olyan embereket,aki csak a saját hasznukkal törődnek és fel sem fogják mit tesznek.Nem látják el rendesen a munkájukat.--Rita tényleg szép helyen laksz.mennyire más problémával küzdenek meg a vidéki emberek.Itt a túlzsúfoltság,az idegesség,a rohanás , a magas létfenntartási költségek/Nálunk a kerületben min.havi 150000ft egy albérlet,ki tudja eztmegfizetni,s még így is sorbanállnak érte./Rita!Nagyon tetszenek a tükrös próbálkozások!!!!!! :-bd Köszönöm szépen a yorki városnézést,igazán hangulatos volt. :flower1: :littlehearth: :flower1:
Kata!Nekem mindig "URASÁGTÓL LEVETETT" telefonom van és egy nagyon régi a biztonsági tartaléáknak.Azon csak hívni tudnak.Nem is értem mit packáznak Veled!!!HOL VAN A FOGYASZTÓVÉDELEM?????Várok majd a felhőidrere!!!!! :littlehearth: :flower1: :flower1: :littlehearth:
Ági!Öröm volt TITEKET látni,amint együtt falatoztok.Annyira nem csábít a kínai halászlé.Szeretem a kínai kaját,mármint amit ismerek,de halászlében én is a szegedit szeretem.HŰ de JÓ LESZ,Kínait tanulni!!!!!Azt hittem és valójában azt hallottam,hogy a kínai 5000 féle változatban él és megtanulni is kb.10-20 év kell hozzá.DE BELEKÓSTOLNI IS ÉLVEZET!!! \:D/ \:D/ \:D/ Sok szép élményünk lesz általad!!!!!VÁROM!!!!!!! :flower1: :littlehearth: :flower1:
Gabóci!Irtó guszta a cukkinis palacsinta!!éS MILYEN JÓ A FOTÓD!!!!--iGEN A FIATALOK ABBAN AZ ÉLTKORBAN,AMIBEN ANDRISKA IS VAN,NEM NAGYON KÖZLÉKENYEK,CSAK RÁHÜMMÖGNEK A KÉRDÉSÜNKRE.--Ricsi kutya igen szemrevaló volt. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: Most már Rivcsi angyalkaként fogócskázik a mennyekben,vagy esetleg kapott egy új megbizatást...köszönöm a képet,amit betettél róla. :flower1: :littlehearth: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 8. 20:56

Lányok!Jöjjenek a fotók és a videók.
Megmondom őszintén nem volt annyira élvezetes ,mint a régebbi,mert ezt gyerekeknek csinálták,de azért jó volt.Viszont a FENE EGYE MEG ,elkéstem a sok METRÓT PÓTLÓ BUSZT PÓTLÓ BUSZ m iatt.Szerencsére az Operával szemvben kezdték a sétát.Tehát kaptzak a gyerekek kis messzelátót és az épületeken állatdíszeket kellett keresni.Beteszem a képeket.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 8. 20:58

Spoiler: mutasd
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 8. 21:00

Kép
Lilla és a lányom.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 8. 21:02

Oroszlándíszek a kapun és felette:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 8. 21:07

Budapest címere az egyesítés után.Budáé régen két griff volt,Pesté 2 oroszlán,ezekből igazságosan 1 griffszerű oroszlán és egy oroszlánszerű griff lett:
Kép
Ugyanez a csatornafedélen:
Képpost images
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 8. 21:10

Itt a legfelső emeleten emberi alakok vannak,a 4 évszakot szimbolizálják és egy kosfej:
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 8. 21:14

Megyün a Mai Manó ház felé/Magyar Fotóművészek Háza/:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 8. 21:16

itt fényképező angyalt és egyéb különlegességeket fogunk látni:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 8. 21:18

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 8. 21:21

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 8. 21:23

Szárnyas lovat keresünk az ersz alatt:
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 8. 21:25

Sárkányt Krudy lakóháza tetején:
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 8. 21:28

Oroszlános ivókút:
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég