Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 6. 16:31

Paggy! Előre sejtetted, hogy esni fog és igazad lett, sajnos. De a képek tanúsága szerint nem
vette el a kedveteket. Lelkesen ment a munka.

Igen, nagyon szeretek mindent, ami a kertészkedéssel kapcsolatos. Már írtam többször, hogy
csinálni is nagyon szerettem.

Hol voltatok pontosan helyileg? Olyan kis aranyos épületek vannak a fotókon. De jó látni a
rézvirágot. Korábban mindig ültettem, aztán a legszebbeket kiszárítottam, és meg is volt a
téli csokor a vázákba. Ma Margitkától kapom a hortenziát ugyanebből a célból.

Nekem még nem volt komposztom, de a szomszédasszonyomnak már van, én is odahordom
a konyhai zöldség és gyümölcs hulladékot.

Hú! Azokra a hatalmas rózsabogár lárvákra azt hittem, hogy lótetű lárvák. Mondjuk azok a
trágyadombokat is nagyon szeretik.

Mit ültettetek?

Budapesten még milyen zöld a vadgesztenye levele! El sem hiszem! Pénteken ilyen volt nálunk:

Kép

Kép

Kata, két naponta bőven elég, ha megmozgatjátok magatokat, a lényeg, hogy menjetek, amikor
csak tudtok. Muszáj, mert különben sorvadásnak indulnak az izmok.

Nálatok is szép habos felhők voltak a héten, nálunk is, amíg sütött a nap. Ma megint egész jó
idő van. Szépen süt a nap, de azért már nem sok ereje van.

Ide is kiteszem, hogy mit ettem a Don Pepében szombaton. Végre Miskolcon is van olyan étterem,
ahol nemcsak vega lehetőség van (a szokásos és fantáziátlan rántott gomba, rántott sajt, rántott
karfiol, rántott hagymakarika kínálattal), hanem vegán is. Nem tudtam megjegyezni a nevét, ezért
kifotóztam az étlapról. A Bosch dolgozóinak 20% kedvezmény is járt! :))

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 6. 16:31

Ági! Azokat a virágokat a telefon tanúsága szerint a hét elején kedden (október 01.) fotóztam.
Nagyon szép gesztus, hogy adományoztatok Ramos nagy családjának! Gondolom, állami támogatást
nem nagyon kapnak.

Olyan jó volt nézni az előadásról kitett képeket és videókat! Április vége óta, amióta befejeztem
a legutolsó sorozatomat, semmiféle kapcsolatom nincs Ázsiával. Most vettem észre, hogy ki vagyok
éhezve.

Csinosak, légiesek a lányok, szépek a ruhák, a férfiaké is. Mennyiféle énekhangon adták elő a dalaikat.
Érdekes volt a táncok és a dalok leírása. A népi hangszereket nagyon szeretem, akár ázsiai, akár nem.
Amióta a mongol filmeket fordítottam, azóta tudok a lófejes hegedűről, és arról, hogy ők is ismerik a
dorombot. Lovak, jurták... rokonok vagyunk, nem vitás. Sajnos a hattyúfejes hegedűt nem sikerült
megfigyelnem. Rákerestem a neten, hát egy kép sincs róla.

Jót röhögtem! Ha egy külföldi előadó kedveskedni akar nekünk, mindig a Tavaszi szél vizet áraszt c. dalt
tanítják be neki. Lásd Freddy Mercury... :D



A Wolf Totem együttest is az egyik mongol filmemnél ismertem meg. Már nem emlékszem, hogy én
vagy más linkelte be. Nagyon menők! És ott is ott van a lófejes hegedű, a morin khuur.

A mi egyik kutyusunk a paradicsomokat zabálta le. Csak vártuk, vártuk, hogy pirosodjanak, de midig
csak félérettek voltak a bokrokon. Aztán egyszer a hálószoba ablakból megláttam, hogy Fannika
egy pici lyukon bemászik az elkerített veteményes kertbe, és elkezdi legelni a paradicsomokat.

Nagyon elégedetten ül a lombkupac tetején. Szerintem arra gondol, hogy ha nem adtatok körtét, akkor
én meg szétfekszem, amit összegereblyéztetek.

Nem baj, ha többször is kiteszed a festményeidet! Szívesen nézegetjük. A legutolsót már látom
bekeretezve a falon. :D :D

K. Szürke Cica a templom kapuja előtt ücsörög. A nagy szünet után tényleg majdnem minden nap látom:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 6. 16:50

Mai ebédem:

Paradicsomos hummuszos madársalátás penne

Hozzávalók:

kb. 8 szem koktélparadicsom vagy 2 paradicsom kimagozva
kb. 8 szem aszalt paradicsom
2 evőkanál hummusz
1 gerezd fokhagyma
két marék madársaláta
15 dkg tészta (az enyém csicseriborsóból készült, az Aldiban vettem)
kevés olaj, só, bors

Kép

A tésztavizet megsózzuk és feltesszük főni. Közben elkészítjük a tészta feltétjét.

A felaprított szárított paradicsomokat és a félbe-négybe vágott koktélparadicsomokat kevés
olajon megfuttatjuk, közben rányomjuk a fokhagymát és megsózzuk. Erős lángon pár percig
kevergetjük, majd levesszük a tűzről:

Kép

Még forrón hozzáadjuk a madársalátát és a hummuszt:

Kép

Jól összekeverjük, majd egy kevés főzővízzel a forró tésztát beleszedjük ebbe a masszába:

Kép

Jól összeforgatjuk őket, és csak addig tesszük vissza a tűzre, hogy újra felforrósodjon az étel,
főzni már nem kell.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 6. 19:00

Angliában már karácsonyi készülődés van, holott még a Halloween is messze van. Most a kedvenceknek
szánt ajándékokból küldött jó párat Zsuzsi. Karácsonyi ajándékok következnek a jó kutyusoknak és cicáknak.


Egyszerű papírdobozosok:

a felső pulyka ízű, az alatta lévő pulyka és áfonya(!!!!) ízű jutalomfalat:

Kép

Kép

Kép

Csirkehúsos karácsonyfa alakú falatok:


Kép

Fémdobozosok:

Kép

Kép

Gusztustalan műanyag dobozos:

Kép

Ronda műanyag karácsonyi zoknik a kedvenceknek. Biztosan ezeket is a kandallóra kell kiakasztani:

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 6. 19:00

Rágcsák:
Ennél megjegyezték, hogy a csontok kézzel festettek, mintha ez érdekelné a kutyákat:


Kép

Kép

Kép

Játékok:

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 7. 3:56

Szép hajnalt Lányok,akik már korán ébredtek!Nálunk macska és "egyéb"/sok gyógyteát ittam/ébresztés volt 3-kor.Gyorsan megcsináltam a fűszeres bundáskenyeret és a friss teát a páromnak,s majd még visszafekszem,De picit idejöttem a gép elé.
Még nem néztem meg Ági videóit,mert ahhoz tiszta fej kell.Ma délután fogom.Túl vagyok a 4 napos tortúrán és hogy egy pillanat nyugi se legyen,ma reggel Lukrécia cicát viszem orvoshoz:a füle begyulladt és váladékozik.
A tegnapi bábszínház /élő szereplős volt!!!/,HÁT MIT MONDJAK!???! IZÉ.....Szerintem nem XXI.századi dolog nekem ez már.Az egészen kicsiknek igen,de a nagyobbaknak úgy érzem kevés.Ennek ellenére Lillának és a többi gyereknek tetszett.Nekem nem.SAJNOS A SZÍNHÁZZAL IS ÍGY VAGYOK,hogy régen odavoltam érte,most unom.A koncertet, a táncszínházat, a kiállítást szeretem
A történet: Az aranygyapjas kaland

A trónbitorló Péliász király, Jolkosz ura, megrémül egy jóslattól: az ifjú Jászón a trónjára tör. Hogy ártalmatlanná tegye, teljesíthetetlennek látszó feladattal bízza meg: hozza el Kolkhiszból a híres aranygyapjút. Jászón ötven társával indul el az Argó nevű hajón. Útjuk veszedelmes sziklák, háborgó örvények, ellenséges népek és csábító szirének között vezet. Kolkhiszban Médea, a király lánya varázslattal segíti a fiatal hőst, aki megszerzi az aranygyapjút. Vígan és épen érkeznek haza Jolkoszba, ahol Jászón lesz a király. Megfogadják, hogy négyévenként összegyűlnek, hogy újra és újra összemérhessék erejüket. Úgy, ahogyan manapság teszik ezt a versenyzők, az Olimpiákon.
3 kép az előadásról:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 7. 4:15

Kép
A hintán űlő lányok a szirének.
Kép
Kép
Harc az egyszemű óriásokkal.
Most visszafekszem egy kicsit. :-h :movingflower: :littlehearth: :movingflower: Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 7. 10:25

sziasztok lányok! itt csepereg az eső.Hűvösebb van 4 fokkal mint a beigért reggeli. :)

Köszönöm a sok sok beszámolót, képeket. A videókat majd délutáni repetaként fogom megnézni! :D
Ági, jót vigyorogtam Ramoson jó humorérzéke van! Gyönyörű és okos! Igazán jól érzi magát nálatok, és ez nagyon fontos! :ymblushing: ;) :littlehearth:
Paggy, néha én is észreveszem hogy ami eddig lendületbe hozott, időnként hidegen hagy, nem töröm magam vele hogy komolyabban foglalkozzak a dologgal. Viszont nagyon tetszettek a pesti képek, és máris várom a tavaszt, hogy a tulipánok virágozzanak! ;) :D

Rita! Milyen érdekes dolgokkal kell foglalkoznotok, mintha pszihovizsgát kellene letennetek. Igencsak kíváncsi vagyok a kislány értékelésére.. :ymblushing:
Az ételekkel mindig meghozod az étvágyamat. Nagyon guszta és nem is nehéz megcsinálni!Majd visszakeresek a kedvencemhez..az egyik az avokádós.
A fene essen a sok dohányzós marhába..tisztára füstös kocsmaszaga van a nagyszobának, néha meg a kábítószer illatot érezni annyira, hogy majdnem leszédülök na persze ezzel néha még a légtísztitó sem tud megbírkózni. de hogy én hogy utálom...és szinte egész éjjel és egész nap.
legszívesebben letolnám az egész készletet a torkán. :-q

Ma még nem tudom mit fogunk csinálni, igazából egy fordulóra ki akartam volna menni..de még majd meglátom. a másik telefonon apuén még van egy két kép, amit nem biztos hogy láttatok, majd megkeresem, hátha a facen kint van csak itt nincs..amikor a lépcsőn meg fel nagy tanakodva..hogy ezt most mind meg kell mászni... :))
Mentem...irány a konyha . nagyon sokáig elaludtam, ilyen is ritkán van..3/4 9-kor ébredtem fel. Igaz kétszer is megébredtem...talán azért. :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Ágikám a krizanténjaid csodaszépek, nem lehet őket megunni. az ismertetőket meg inkább kétszer mint egyszer sem köszönöm, jó volt olvasni! :x :D :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 7. 19:49

Tegnap véletlenül az Örömhírekbe tettem be ezt a pár képet, áthozom ide a szöveggel együtt.

Ezt írtam oda: "Különben Angliában nagyon nagy macaroonokat is lehetett kapni, meg hatalmas
színes habcsókokat is. Már a látványtól émelygett a gyomrom. A muffinok is nagyobbak attól, amit
itthon lehet kapni. A fotósarkunkba teszek be képeket róluk."

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 7. 20:05

Paggy! Jaj, ezek a kisállatok! Mindig van valami. Remélem, hamar meggyógyul a cicád füle.

Lehet, hogy ne volt valami jó az előadás, de a fotók nagyon szépek lettek. Gyönyörűek a kékek!

Kata, ezt írtam a rajzról (a képet is mellékelem újra, úgy még szemléletesebb):

Spoiler: mutasd
Kép

Családrajz elemzés

Egy 8. osztályos kislány családrajzát választottam elemzésre. Jól ismerem a családot, mindhárom gyermeküket tanítottam,
illetve a 8. osztályos Virágot jelenleg is tanítom.

Virág rajza tökéletesen tükrözi azt a képet, ami él bennem a családjáról. A kislány az édesapjával, az édesanyjával, a
bátyjával (Dáni), annak a párjával (Szimi) és a nővérével (Angi) él együtt.

A családtagok sorrendje a rajzon: Apu, Dáni, Szimi, Angi, Anyu, én (Virág).

Dáni nem az elsőszülött a családban, előtte már született egy fiúgyermek, aki csak pár napig élt. A tragédia után a szülők,
nagyon várták az újabb babát, aki hamarosan meg is érkezett, ráadásul fiúként, ami nem titkolt büszkeséggel töltötte el
a szülőket. Dáni hatéves koráig egyke volt, ő volt a család szemefénye, jól el is kényeztették. Aztán megszületett a második
gyermek, Angi, majd másfél év múlva Virág is.

A rajzon jól látható, hogy Dáni, az egyetlen fiúgyermek, még mindig nagyon fontos szerepet tölt be a család életében, Virág
rögtön az édesapa után rajzolta őt.

Dánit öt éven keresztül tanítottam, és az elbeszéléseiből, megnyilvánulásaiból számomra is kiderült, hogy tökéletesen tudatában
van annak, hogy mit jelent ő a szüleinek. Ő a kárpótlás az elveszített elsőszülött fiúért.

Otthon mindent megengedhetett magának, ő irányította a szüleit, akik – bár tudták, hogy ők rontották el a gyermeküket -
tehetetlenül szemlélték fiuk viselkedését. Ez folytatódott az iskolában is, főleg, miután Dáni felső tagozatos lett. Nem lehetett
miatta órát tartani. Ekkor az édesanyával azt találtuk ki, hogy minden nap bejön az iskolába, és a gyermeke jelenlétében rákérdez
az osztályfőnöknél vagy bármelyik, az osztályban tanító pedagógusnál, hogy aznap hogy viselkedett a fia. Ha nem megfelelően,
akkor büntetést kap, lehetőleg olyat, ami rosszul esik neki. Az édesanya következetes volt ez ügyben, és egy év alatt sikerült elérni,
hogy Dánival nagyon kevés gond legyen.

A rajzról az is kiderül, hogy még Dáni párja, Szimi is előrébb van a családi hierarchiában, mint a két lánytestvér vagy akár az
édesanya. Dáni státusza, a Szimiére is erős hatással van.

A nagyobbik lány, Angi, tavaly került ki az általános iskolából. Ő is, és Virág is a legtöbbször egymást, és az édesanyjukat emlegették,
ha a családjukról beszéltek. A két lány nemcsak jó testvérek, hanem jó barátnők is. Egyszer Angi azt mondta az édesanyjukra is,
hogy olyan, mintha a barátnőjük lenne, mindent elmondhatnak neki. A rajzról is leolvasható, hogy a két lány szorosabban kötődik
az anyjukhoz, mint a többi családtaghoz. Virág maga, és Angi közé helyezte őt, ami kifejezi, hogy központi szerepet tölt be hármójuk
életében.

A két lányt nem kényeztették el, nem is volt velük sok gond az iskolában. Az édesanyának mai napig szokása érdeklődni a gyereke felől.
Nem tudunk olyan problémát mondani, amiről már ne tudott volna. A lányok valóban minden elmondanak neki. Virág egyszer úgy fogalmazott,
hogy akkor érzi jól magát, ha azonnal elmondja otthon, ha rossz jegyet kapott, vagy rossz fát tett a tűzre. Ha nem ezt teszi, úgy érzi,
hogy becsapta az édesanyját.

De jó lenne, ha minden szülővel ilyen hatásosan, a gyermek érdekeit szem előtt tartva, tudnánk együttműködni.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 7. 20:12

Ha már itt vagyok, még pár "érdekes" sütemény:

Kép

Kép

A fánkok is jó nagyok:

Kép

Kép

Különböző ízesítésű popcornok. A nagy üvegek több literesek. Hihetetlen!:

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. október 7. 22:34

Sziasztok! Néhány képet felteszek a kirándulás fő eseményéről a Plitvicei tavaknál tett túráról.
Ez egy közel 12 km-es és 6 órás séta volt, több szintkülönbséggel. Egy elektromos kisbusz vitt fel az indulás helyére, onnan jöttünk lefelé. Mi a hosszabb "H" útvonalat követtük, 2/3-nál a tó hosszában egy kis hajózási pihenővel, majd a jött a maradék 1/3-ad séta. Viszonylag kevesebbet fotóztam, mert állandóan a lábam elé kellett néznem. Két irányban hömpölyögtek a látogatók, csak néha álltunk meg fotózni. Gyönyörű, de fárasztó út volt. Az előző napról is teszek majd fel képeket, akkor Csáktornyán és Varasdon néztünk várakat.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 8. 6:14

Gabi! Csodálatos képek! Gondoltam, hogy ilyeneket fogok látni. Valóban rengeteg a látogató.

Vasárnapi harmatos fotóm:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 8. 17:47

Sziasztok lányok! hozom a tegnapi képeket..remélem mindenkik jól van...eltekintve egy kis náthától... :D
annyira rossz a buszállomány, hogy befelé és kifelé is kimaradtak járatok, és bevásárolva nem volt kedvem mér sem képeket csinálni sem gyalogolni....
Gabócikám köszönöm a gyönyörű képeket...Ritám te meg megint micsoda gyönyörű pillanatképet csináltál...a másik kedvenc karaktere cica újabb képe. :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
régi városfalrész..
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
emlékképek
[img]https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14517519_1284150508296554_558899715096672724_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_oc=AQmwxd1a4cjVrEIRC7Tkw_W3MuwcSpNMQiMC29z8p2IpFcga7-Gi8FdU4WK1jXsCBCI&_nc_ht=scontent-vie1-[img]1.xx&oh=db1cd4f12aa4dfa6cae7857e23383453&oe=5E31E4F6[/img]
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5E3071F7[/img]
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
itt a mese vége... :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 8. 19:11

Ritám csak jelzem, hogy a bejutás változatlanul nehézkes... :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 8. 20:31

Lányok!Ezer bocsánat,hopgy igéretem ellenére nem jöttem és még ma sem jövök,csak holnap este.Lilla beteg reggel 6-tól este 6-ig rá vigyátzok és lukrécia cicámat óriási daganattal műtötték.Eddig is volt,de most hirtelen megnőtt.Kétségres volt felébred-e.Most telefpnált a doktornő,hogy felébredt,de a nagy fájdalom miatt infúziót kap még 3 napig.addig nem lehet hazahozni.Nem aludtam az éjjel csaK 2 ÓRÁT,MERT IZGATOTT VOLTAM,HOGYAN JUTOK KI A LÁNYOMÉKHOZ+HAJNALI KUTYASÉTA A KÓMÁS LIZIVEL+ LUKRÉCIA.Most mindjárt megyek az ágyba és majd reggel takarítok rendesen.A hypós felmosás/csónakáztam a 12 órás kutya- bezártság után/ megvolt, a többi holnap jön Ja és a páromnak nagyon begyulladt az ujja/fémszilánk/ és nem akarja,hogy bekössem.Azt mondja "IDEGASÍTI A KÖTÉS".Holnap hajnalban, ilyen ujjal megy dolgozni.
Ágika!nagyon várom,hogy végignézhessem az előadást ,amit feltettél és Gabócinak,Katának,Ritának köszönöm előre is.Most megyek aludni.Sziasztok :-h :movingflower: Paggy
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 8. 22:11

Sziasztok!

Csak gyorsat Paggynak, mert én is kinulláztam magam egészségileg, fekszek is le utána!
Szegény cicus, remélem ha a három nap letelik és hazaviheted túl lesztek a nehezén és otthon gyógyulhat. Mit mond a daganatra az orvos??
Nincs elég baj, még a párod is... Kitartást és sok-sok erőt most Paggy!
Lillának is gyógyulást!!

Minden mással később jövök, nézelődéssel is. Vasárnap Ramos megfogott egy sünit az udvaron. Rohanok ki egyszál semmiben, nem ecsetelem, de voltam olyan ideges, mert ebbe nem csak a sün, hanem a kutyák is elpusztulhatnak. A párom mivel megfázott épp gőzölt a konyhában. A vége az lett, hogy ő is félbehagyta, zokniba rohant ki, igy ketten el tudtuk venni a sünt tőle. Eredmény: A férjem meggyógyult, én meg olyan torokgyulladással lézengek per pill, hogy nyelni nem tudok. Le voltam izzadva eleve mikor kimentem, a hideg levegőt szipákoltam be ezerrel, ez lett a vége.
Úgyhogy lányok majd jövök, nem vesztem el, csak gyógyitom magam. Még filmet nézni sincs kedvem.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 9. 6:08

Kata! Nagyon jó fotókat hozol mostanában, élesek és a színek is élénkek. Írtam már, hogy Győr is
nagyon szép város. Neki is van egy sajátos építészeti stílusa, és az is nagyon tetszik, hogy bátran
használják a színeket a felújításoknál.

Egerben is van egy Gárdonyi emlékház.

Tényleg nagyon jó színe van az esőkabátjaitoknak. Én is szeretem az ilyen "kisliba" zöldet. Az emlékképek
közül sok megmaradt bennem, de van olyan is, amit már elfelejtettem. Samuka olyan aranyos kisfiú volt,
huncut csillogással a szemében. Most viszont komoly felnőtt már.

Paggy! Erről írtam a múltkor, hogy vagy a tenyésztéssel van a gond, vagy az állateledelekkel, de nem normális
dolog, hogy minden kis kedvencünket daganattal kell megműteni. Elkeserítő nagyon. Minden elromlik, amibe
az ember beleavatkozik.

Minden kis és nagy betegnek jobbulást kívánok! Nálunk is sok a beteg gyerek az iskolában. Nem tudom, hogy
írtam-e vagy csak akartam, de a gyerekek közt hasfájós, hányós, hasmenéses járvány van, a felnőtteknél
úgy indul, mint egy megfázás, de nem az. Minimum három hétig tart, mellkasi és hátfájással jár.

Ha gyerek korunkban tüske ment a kezünkbe és elkezdett gennyezni, anyukám mindig forralt egy kis lábosban
vizet, és amikor lobogva forrt, hirtelen bele kellett dugni az ujjunkat (de csak a gennyes részig), majd
ugyanolyan hirtelen kikapni. Ezt nagyjából háromszor tudtuk megcsinálni, harmadikra már éreztük, hogy
forró a víz, de addig elviselhető volt. Ezt egy nap párszor megismételtük, és utána könnyű szerrel ki tudtuk
nyomni a tüskét és a gennyeződés is elmúlt. Én is csináltam a gyerekeimnél.

Mivel fával tüzelek, nekem a szálkákkal kell állandó harcot vívnom ősztől tavaszig.

Ági! Neked is jobbulást kívánok! Remélem, csak megfáztál, és nem a fentebb leírt kórságot kaptad el, mert
az hosszabb ideig tart, és sokkal kellemetlenebb tünetei vannak, mint egy megfázásnak. Most kell emelni a
C-vitaminon. 3ooo milligrammot is beszedhetsz, de akár többet is.

Egyik kutyánk se sünizett, csak Dundi, de ő ezerrel. És mivel a sün éjszakai állat, mindig este-éjjel kapta el
őket, és csak valami finomság ellenében adta oda őket. Mi is ki voltunk akadva, mikor meghallottuk a sünis
ugatását. Minden más ugatásától különbözött, de nagyon. Egyszer egy öt fős süncsaládot mentettünk ki a
szájából a ház előtti árokba. Onnan gondoltuk, hogy egy család lehetett, mert kettő hatalmas példány volt,
három meg átlagos méretű, olyan, amilyennek egy sünit megszokott az ember. A két hatalmas közül az egyik
annyira nagy volt, hogy azóta se láttam akkorát, el se akartuk hinni, hogy az egy sün. Szerencsére hamar
egymás után hozta őket elő, nagyjából egy óra alatt letudtuk a mentést, és mehettünk vissza aludni.
Sajnos minden évben megismétlődött a sünizés, de szerencsére ilyen fogása nem volt többet.

Én meg azért írok most, mert megyek Miskolcra - ma lesz a képzés utolsó napja - estére érek haza.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 9. 6:11

Kata, Ági! Megkérdezem majd a fiamat, hogy tud-e valami érdemlegeset csinálni az ügyben,
hogy megkönnyítse a bejutásotokat. Nem értem, mi lehet a gond, más nem panaszkodott még.

Addig is légyszi írjátok le pontosan, hogy mi a gond nálatok.

Szép napot mindannyiunknak!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 9. 14:19

sziasztok lányok, hát látom csősztől jön a baj...csak ennél nagyobb ne legyen. Ma én is be akartam ugrani ACC2ooért a patikába, de olyan full fáradt voltam a fölösleges mászkálástól, hogy már nem volt kedvem bemenni, mert még a 3 lépcsőfokot is soknak találtam. Nekem ma indult be az arcüreggyulladás! nem mintha hiányzott volna... :-q . De majd mindjárt csinálok hársfateát, mert azt kívánom. Ma kínai kaját vettem, azt ebédelünk, de akkora adag hogy kettőnknek is sok lett. :-o de eléggé tűrhető...nem fogok ész nélkül rohanni az újabb adagért!
Mindenkinek jobbulást! ~o)

nálam úgy jelentkezik, hogy először üresen jelenik meg a belépési rubrika, majd kattintva megjelenik, de újrakattintással nem biztos hogy sikerül újra belépni..akkor kezdődhet az egész elölről. gondolom Áginál is ugyanez van, üres rubrikák fogadják, és hiába jelölöm be hogy emlékezzen rám, úgy csinál mintha nem lennék még beregizve...Remélem a Miskolci utad sikerrel zárul, és szép időt fogtál ki az utazásra is.. :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. október 9. 17:44

Szia Mindenki!
Először is minden betegeskedő barátomnak és állatkájának gyors gyógyulást kívánok. Itt az ősz, a változékony időjárással, vigyázni kell magunkra, mert könnyű megfázni, az egybekről meg most ne beszéljek. :( B-) :-o :ympray:
Egy pár szót a kirándulásról.Kívánni sem lehetett volna jobb időt, végig sütött a nap.
A szállásunk Nagykanizsán volt, így naponta mentünk át Horvátországba. Első nap a hajnal 4 órai indulás után a déli órákban érkeztünk meg Csáktornyára, ahol az öregvárat felújítás miatt nem, csak a belső palotában működő Muraközi Múzeum néprajzi kiállítását, a Zrínyi családra vonatkozó néhány tárgyat és dokumentumot
valamint a függetlenségi háborúval kapcsolatos emlékeket néztük meg.
A vár az 1500-as évek közepétől másfél évszázadon át volt a Zrínyi család birtokában.

Kép

Kép

Zrínyi Péter és Frangepán Ferenc búcsúzik Zrínyi feleségétől, Frangepán Katalintól.

Kép

A belső udvar

Kép

Ezután a 14 km-re fekvő Varazsdra mentünk. A vár a 14. század végén a Cillei grófoké, majd a 16. század végén az Erdődyeké lett, akik több részét barokk stílusban építtették át.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A kiállításon sok szépet láttunk, amit a facebookon tettem fel.
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. október 9. 18:38

Mégegyszer kívánok mindenkinek gyors gyógyulást!
Nem győzöm mindenfelé a lemaradásaimat bepótolni. Még mindig egy kicsit fáradtnak érzem magam, de gyorsan beteszek a harmadik napról is egy pár képet. Hazafelé megálltuk Balatonfüreden a Hajózástörténeti Központnál. A plitvicei izomlázra rá kellett dolgozni, ezért felmásztam a kilátóba. Csak azért is! Lefelé már lifttel jöttem.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Következő pihenőnk a kecskeméti Csalánosi Csárda volt.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. október 9. 18:45

Szép estét mindenkinek!!

Minden szenvedő fórumtársamnak,kis kedvencnek,és házastársnak,gyerkőcnek gyors és eredményes gyógyulást!!!

Látom egyes szerencsés mázlisták gyönyörű hajdan volt Magyar tájakra is eljutottak,gyönyörű képek,szív facsarodás hogy ez a sok szépség egykor Magyarhon része volt .
Nálunk is próbálkozik az infulenza,de annyi bogyót szedünk hogy neki még ezidáig nem jutott hely ... remélem nem is fog...
Ma ragyogó meleg napsütéses idő volt a településünkön,és sikerült lefotóznom ezt a gyönyörűséget napfürdőzés közben:

Kép

Vannak még tündéri kiscicák is,de ők olyan fürgék hogy még nem sikerült lencsevégre kapnom őket,és mostanában Gombóckám se akaródzik modellt állni.
Én is megosztok egy velem kapcsolaton negatív hírt:
Holnap temetjük édesapám édesanyjának,az én drága mamikámnak a húgát,Róza mamát aki 97 évet élt meg.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 9. 19:12

a frászt hozza rám most ez az oldal...egy pillanatra azt adta ki hogy az oldal nem található pedig csak írni akartam.
Gabóci, nagyon szépek a képek, jobb klikkel volt látható! : :D :-bd :ymblushing:
Jövök majd...
Kép

Kép
:x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 9. 19:17

RIP! Kedves Szilvia, de ő elmondhatja magáról, hogy betelvén az élettel..sok szép, sok próbát megélt, legyen könnyű számára a föld!
Kép

köszönöm a kedves kis kutyaképet...a cicusok meg egyszer csak lencsevégre kapódnak.
bár szomorú esemény elé nézel, de mégis legyen szép napotok, lehetőleg ne essen az eső! :ymhug: :x :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég