Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 27. 5:11

Négykor kivetett az ágy - ami mától nem is négy, hanem három - gyorsan írok pár dolgot.

Ági! Ramos minden fotóján az látszik, hogy nagyon értelmes kutyuska. Fiatal kora ellenére
már megjárta a hadak útját, sok mindenen ment keresztül, és ez biztosan nyomott hagyott
a személyiségében. Szerencsére egymásra találtatok, így elfeledheti az összes rosszat, ami
eddig történt vele. Lehet, hogy számára ijesztő volt amikor először elvittétek az iskolába.
Talán azt gondolta magában, hogy "jó ég, csak nem tovább adnak ezek is?". Most már tudja,
hogy nem jelent semmi rosszat, ha póráz kerül rá.

Paggy! Szerencsére nem ott lakom, ahol dolgozom, az én drága kis falumban nyoma sincs
olyasminek, aminek a munkahelyemen szemtanúja lehetek.
Spoiler: mutasd
Itt is van pár cigány, de teljes mértékben asszimilálódtak. Ha valaki elmegy a házuk előtt,
nem mondaná meg, hogy cigányok élnek benne. Pont úgy néz ki a kert, az udvar, mint a
nem cigányoké. Egyébként a legtöbbje vegyes házasságban él, a gyerekeik továbbtanultak,
szakmájuk, és tisztességes munkahelyük van. Egy fiatalt se látni a közmunkások között,
akik amúgy sincsenek sokan.
Amióta cigányok között dolgozom, arra jöttem rá, hogy nagyon káros a telepesedés. Ott
egymás közt vannak, kialakítják a saját törvényeiket, amiket a börtönökből hoznak magukkal.
Ennek a törvénynek a legfontosabb, mindenkire érvényes eleme: az erősebb kutya b...ik.
Csak az erőfölény számít, észérvek nincsenek - mondjuk ész nincs is egy végletekig belterjes
telepen - és még az is fontos, hogy neked legyen a legnagyobb hangod. Mindennaposak a
verekedések, aminek során új királyok választódnak, de csak addig vagy király, addig értékelnek,
amíg valaki le nem csap.

Nagyon hosszan tudnék beszélni ezekről a dolgokról, hiszen '82-től köztük vagyok. A szegénységről
annyit, hogy mindent, de mindent ingyen kapnak a gyerekek. Tízórai, ebéd (az iskolai szünetekben
is, a leghosszabb nyári szünetben is!!), tankönyv (ez ma már más gyereknek is ingyenes, de nekik
már sok-sok éve az), tanszerek (az idén az államtól is kaptak, de minden évben kapnak az
önkormányzattól, és pár éve már az Üdvhadseregtől is). Ma már nincs segély, mindenkinek dolgozni
kell. Abból a pénzből, amit keresnek, és a gyerekek után kapnak (plusz az ingyen rendelkezésre
álló dolgok) nem dúskálva, de szépen meg lehetne élni. Nem indokolt mélyszegénységről beszélni
ott, ahol minden családtag, még a három éves is cigarettázik, és alkoholt fogyaszt. A szülinapi
bulikat érdemes lenne levideózni. Másnap nem tudnak iskolába jönni, mert nincsenek olyan állapotban.
Mi megengedjük a gyerekeknek, hogy az iskola udvar eldugottabb, kevésbé szem előtt lévő részén
dohányozzanak, ami egyébként tilos. Amíg nem engedtük meg, órán is képesek voltak rágyújtani,
meg a vécékből hömpölygött a füst a folyosóra. Sajnos a kismamák dohányzása miatt a gyerekek
már az anyjuk hasában rászoknak a cigarettára.

A bolha, a tetű, a rüh, az ótvar hatalmas probléma. Sajnos mi sem vagyunk védve ezek ellen. Én
kétszer hoztam haza tetvet, az egyik kollégát a bolhák szeretik nagyon, két kolléganőm volt már rühös...
nem sorolom tovább. 300 gyerek mellett nem könnyű nem elkapni valamelyiket. Szerencsére ismerjük
a jeleket, és azonnal tudunk tenni ellene. Bizonyos időnként felüti a fejét a sárgaság egyik változata,
akkor minket is beoltanak (én nem szoktam kérni). Csótányokat és egereket hoznak be a táskájukban,
de láttam már kabátzsebből kiugró egeret is...

Na, ennyi elég is mára...

Néhány harmatoska a múlt hétvégéről. Ezek nagyon-nagyon pici levelek, amit kinagyítva láttok:

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 27. 8:59

sziasztok lányok, most csak röviden annyi, hogy olvastam és néztelek benneteket, Ági szuper szélkabátja, Ramos mint az ártatlanság szobra :)) ,
Lilla csodás hajzuhataga, a Mozi belseje..és külseje nem is emlékszem ilyen volt e, anno nem tünt fel hogy milyen gyönyörű a mozi épülete kívülről :D
Rita csodás ködös és utcaképe, valamint a gyerekekről és az ottani életmódról való beszámolás. mind mind érdekes és egyben szívbemarkoló is volt, hiszen pont ezek miatt a hozzáállások miatt tartanak ott a cigányok ahol. Sok sok évi szenvedés után megszabadultunk itt egy családtól, borzalom volt , a csótányokat még mindig nem tudtuk kiírtani ..viszont jöttek új lakók, állandóra, mert megvettek két lakást, hát a tetoválást kivéve egyenlőre nem tudok mit írni róluk..majd kiderül. Mindenesetre udvariasak, a többségük köszön.
Ágikám a kemo akár akarjuk akár nem..van mellékhatása! Barátnőm is átesett ezeken és ma már virul, pedig már lemondtak az életéről, mert úgy nézett ki hogy nem veszi be a szervezete az idegen májat. S azóta már férjhez is ment és boldogan élnek a családjukkal. Majd megkérdezem tőle, hogy mit szedett kemoval vagy utána... :) . Addig is apukádnak további kitartást, és jobbulást. :ymhug: :x
Házra holnapra mondok igent az egyik vevőnek, igaz, így 3 millát veszítek, de nem akarok tovább várni! Túl akarok lenni rajta! Ha ez biztos még mindig jobb mint téliesíteni és ki tudja tényleg elvinnék e még az idén!
Megér 3 millát hogy a bizonytalanra várjak?! kíváncsi vagyok mit szóltok hozzá! De tényleg... :x :ymhug: :-bd
Nekem irány most a konyha, mert finom ebédet beszéltünk meg holnapra! Samukám már most enné...pörkölt rizzsel, ubival. Pulyka felsőcomb filéből. :D :x :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 27. 9:48

Sziasztok!

Csak egy gyors irás Katának, mert én is főzök, aztán még el akarok menni ebédig egy helyre.
Kata, mikor meghirdettem a lakásom kb. négy éve szeptemberben, karácsony előtt lett egy vevő, aki jóval áron alul kérte. 18-cal kezdük, 10,5-ért ment el garázzsal együtt. Már mindegy volt, csak vigye. Ugyanis azt mondták, hogy januárban megáll az ingatlan piac tavaszig. Nem akartam ennyit várni, odaadtuk. Nem bántam meg. Csak a gondom volt vele, szolgáltatóknak fizetni, albérlőnek nem akartam kiadni, igy jobb volt ez igy.
Mérlegelj, jó és rossz oldalát. Tudsz-e azzal a pénzzel valamit kezdeni, amit kigondoltál, vagy kell hozzá még a három millió. Kérdés jövőre, vagy később adnak-e érte annyival többet. Lutri ez az egész.
Szurkolok nagyon és várom a hireket.

Rita, gyönyörűek a harmatos képeid!!
Most nem irok többet, pedig tudnék a felvetett kérdésről én is, de rohannom kell.

Ja, képzeljétek megjöttek a cinegéim. :-)
Lesz harc szerintem, mert ott vannak a verebek és két galamb is.

Mindenkinek szép napsütéses vasárnapot!
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. október 27. 14:18

Sziasztok Kislányok! Nagyon hosszú lenne felsorolni a lemaradásomból mindazt ami tetszett. Nem kisérletezek vele, egyszóval,... mindenkinél, minden. Már arra sem emlékszem, hogy velem mik történtek mostanában.

Volt 50. házassági évfordulónk; ( a napján Horvátországban voltam) csak szűk családi ebéd keretében emlékeztünk a múlthéten. :o)

Spoiler: mutasd
Kép


53. osztálytalálkozónk.

Spoiler: mutasd
Kép


Tegnap az aranyló napsütésban ismét Budapesten jártam. Séta a Wekerle telepen. :-h Úgy tudom, hogy Győrnek is van egy hasonló munkástelepe a XX.sz. elejéről.

Wekerle Sándor, a telep megálmodója.

Kép

Kós Károly , az építészek egyike, és a főtér névadója. :)

Kép

A telep alaprajza. Mi 3 óra alatt csak a főteret sétáltuk körbe egy építész vezetésével.

Kép

Folytatás
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. október 27. 14:24

Képek folyt.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Nem enged több képet egyszerre feltenni. Resource Limit Is Reached

Folyt.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 27. 14:38

Na Gabóci, tudom már mit hozzak Győrről képeket most start aztán jövök!
:x
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. október 27. 14:46

Folytatás...

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 27. 15:37

Kedves Lányok!Öröm egy ilyen vagány csapat tagja lenni!!!!!! :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :movingflower: :movingflower:
Hoztam pesti képet és videót/Operett Színház--2 nagyi+ 1 Lilla--/és utána nézem és olvasom mégegyszer,mert gyorsan végigolvastam és néztem,ezért írtam,hogy mennyire örülök,hogy a csapat tagja lehetek.MOST MEGINT LEÍROM,HOGY SENKI SE GONDOLJA,HOGY NEM JÖHET IDE,mert itt egy összeszokott társaság van,BÁRKIT,BÁRMIKOR IGAZÁN ÖSZINTE KÍVÁNCSISÁGGAL ÉS ÖRÖMMEL FOGADOM ÉN/mint a fórum 1 tagja/GYERTEK!!!! :flower1: :littlehearth: :flower1: \:D/
Most felrakom a képeket és utána írok.MINDJÁRT!!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 27. 16:15

Most jöttem rá ,hogy miért ilyen a videó!!!Valószínűleg fordítva tarottam a telefont:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 27. 16:17

Itt egy részlet : MUSICALMESÉKBEN is elhangzó szám/ez az eredeti musical egy részlete/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 27. 16:18

Most picit nem érek rá,de jövök vissza !!!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 27. 17:31

Visszajöttem.A páromnak adtam enni.Mindjárt írok.
Hülyén "hangzik" ,amit most írok.A párom egy roppant rendes ember,aki együtt érez a szegényekkel ,de mióta a 28-as villamoson jár hajnalban dolgozni /és mióta öregszik!!!/kicsit megváltozott.RITA HOZZÁSZÓLÁSÁRA REAGÁLOK/SPOILER ALATTI/Nekem nagyon szimpatikus és nagyon-nagyon tiszteletre méltó L Ritók Nóra Igazgyöngy alapítványos programja. https://igazgyongyalapitvany.hu/rolunk/tortenetunk/ MEG,fontos!!!Eddig a párom is csodálta,hogy ilyen okos és önfeláldozó ember,most azonban egy BUTA ÚTTÖRŐNEK TARTJA.Ma du.az asztalnál mesélt az idei NOBEL-DÍJRÓL.Mellékelem a cikket.ÉRDEMES A KUTATÁSOKRÓL OLVASNI.Mindjárt kiragadok egy részt belőle,amin vitatkoztunk a párommal.Előpször a LINK:
https://qubit.hu/2019/10/14/a-globalis- ... obel-dijat
Ahogy átpörgettem a cikksorozatot,amit érdemes nagyon részletesen elolvasni,nem találtam a párom által említett részt.
Azt hozta fel,hogy megnézték mi a jelentősége annak,ha a szegényeknek a műtrágyát jóval a beszántás előtt adják oda vagy pedig a beszántásnak itélt időben.Csak az utóbbi hatott,mert különben elköltötték.Nagyon-nagyon elgondolkodtató a fent említett cikkek végigolvasása.Belenéztem 2-be.
https://qubit.hu/2018/11/20/hiaba-a-lat ... egenyseget
https://qubit.hu/2018/08/13/nem-biztos- ... anak-nekik
Na most én azt gondolom,hogy kellenek a lehetőségek,mert az az alap,de hosszú-hosszú idő kell,hogy megváltozzanak a dolgok.Magamból indulok ki,hogy hányszor,de hányszor elcsúsztam a banánhéjamon egy-egy problémám felszámolása közben.ha valaki akkor nem segít önzetlenül,nem is tudom hova jutok.És most is kűzdök dolgokkal.Hát még egy ilyen nagyon-nagyon nehéz dolog!!Szóval a párom azt mondja,hogy aki résztvesz a műtrágya programban,annak 100%-ig be kell tartani a szabályokat,ha nem nem kap SEMMI SEGÍTSÉGET.ÉHEN HALHAT,mert a legközelebbi segítő hely nagyon messze van.a párom szerint CSAK EZ LEHET,MERTMÁS MÁR NEM MŰKÖDIK.------DE ez---kérdezem én---mennyivel jobb a HALATOSZTÁSNÁL????/HÁLÓT ADJ,S NE HALAT!/Nem okoskodunk/mi ketten/,hanem csak gondolkodunk.Nem ítélkezünk,csak gondolkodunk.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 27. 17:35

jövök pár képpel, még ha nem is jutottam el odáig amíg akartam...
Kép
Kép
A barátság park fái között...
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
ennyi a mai kép...majd értekezem, de most full fáradt lettem... :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. október 27. 18:20

Kedves Gabóci!Köszönöm szépen először is ,hogy elküldted a férjed és a Te fotódat .Nagyon kedves és megható kép.GRATULÁLOK NEKTEK!!!! :ymparty: :flower1: :flower1: :flower1: Nagy dolog 53 évet együtt leélni!!!
Azután gratulálok az 50.iskolai találkozódhoz is.Öszintén írom,Te nézel ki a legjobban a képen.Főleg mert tudom,milyen klassz csaj vagy!!!! :-bd
Ezután köszönöm szépen a pesti/wekerlei fotókat/.Sokat jártam arra fejlesztő tanárként.Nehezen tanuló gyerekekhez jártam ki házakhoz.Szerettem.Szépek a képek .Köszönöm szépen. :flower1: :littlehearth:
Kedves Kata!Jó kis fotókat hoztál :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd !Samuka és Te persze,hogy tetszik,DE TALÁLTAM egy ART MARKETRe való képet.köztük.Mindjárt hozom
Kép
Ezt Te csináltad?????Teljesen modern!!!!!!!!!!!Köszönöm szépen a sok szép képet. :flower1: :littlehearth: :flower1:
Avatar
Yagamilight
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2018. december 27. 10:49

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Yagamilight » 2019. október 27. 19:48

Sziasztok!

Számos dologgal foglalkozom, hobbi szinten.
Többek között: Olvasni nagyon szeretek. Fő kedvencem Stephen King.
Drámaírók között viszont: William Shakespeare.
Grafikákkal, rajzolással, festészettel és szobrászattal is foglalkozom.
Begyűjtök minden ázsiai dolgot amihez hozzá tudok jutni. :D Ez nem kérdés... :))
Három kutyusom van. Imádom őket.
Ha időm engedi akkor ökölvívást (boksz), úszást és női önvédelmet gyakorlom.
Jelenleg Személy és vagyonőr szakmát tanulom fegyvervizsgával, későbbiekben beterveztem a kutyás védelem (kutyaőr) tovább képzést.
Virágok, növények: nálam csak kaktuszok jöhetnek szóba, mert más fajta virágot, növényt mind kipusztítom. :ymblushing:
Utazások: Sok helyen jártam már. Lássuk: Spanyolország, Dél-Korea, Tunézia, Ciprus ( nem nagyon tetszett),
Görögország, Németország ( itt dolgoztam is), Svédország, Oroszország, Horvátország...
Betervezett utazások: Dél-korea, Japán, Kína, Thaiföld, Amerika, Olaszország, Kuba, Dubaj.
Betervezett nyelv tanulás:Spanyol és Japán.
Zene: Japán Kei visual, Rock, komolyzene, opera, musical, cauntry, Latin, Kpop.
Ha még eszembe jut valami vagy esetleg van szép képen megosztom veletek. ;)

Szép estét.


Yagamilight

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 28. 6:17

Yagamilight ! Szia! De örülök, hogy vetted a bátorságot, és ennyi érdekes dolgot írtál magadról és ilyen sok képet hoztál is..Annyi minden érdekel és csinálsz, hogy 3 embernek is sok lenne! :)) . Persze magamból indulok ki! :)) .Amit kiszúrtam a képekből, rajzokból az egyik a kis mopsz volt..aranyos, és gondolom ő saját.. :ymblushing: Bátyámnak is volt és sajnos megharapta Samut, Úgyhogy igencsak időbe telt mire én túl tettem magam rajta, azóta csak kis dögnek neveztem. :ymblushing: Mondjuk úgy az odakapás harapás határa volt de még most is megáll a szívem egy pillanatra ha eszembe jut. :( .
végignézve a képeket még egyszer, csodaszép kaspód van és a virág is benne. Te csináltad a virágtartót? Mennyire élvezi a helyét! :) . gyönyörű a Ruhadisz, elnézve elég nehéznek tűnik, na és a fegyvertár..ezeket is kintről hoztad, vagy megrendelve hozattad? A legyezők is tetszenek, na és az üveges könyves szekrény..hát most én is dilemmában vagyok, hogy milyen legyen a mostani helyett..hát majd még átgondolom.. :ymblushing:
Jó lenne végre nem darabokban lenne a bútorzatom, hanem rendezett és erős. Mert annak meg semmi értelme, hogy nem bírja el a könyveket! :D .
A rajzaid is saját, vagy gyűjtöd.. :)

Köszönöm kedves bemutatkozásodat...csak viccesen kérdezem, hogy mindezek mellett hogy van időd magadra?! :) .
A kutyás járőr megint csak izgalmas kérdés, milyen kutyával fogsz akkor dolgozni..Én teljesen bele vagyok esve a Tervueren fajtába, mind a 3 változatba, igaz, hogy lassan érő fajta, 3 éves korukra lesznek igazán felnőttek, de pl K9-eseknél is nagy aranyában velük dolgoznak..Hú azt még én is bevállalnám, kábítószer keresés tagonként és lakásonként Úgy elmennének innen a drogosok hogy csak. Néha leájulok itt bent a széken olyan erősen feljön..pedig esz nap megy a légtisztító!.
A Többiről majd később. ;) :ymhug: :x :flower1: :littlehearth:

Paggykám, elolvastam amit írtál, tegnap az előadás videóit is megnéztem, jó volt ismét sétálni Pest utcáin..és meg kell állapítsam unokád változatlanul nagyon szép és aranyos..annyira természetesen mozog minden helyen, hogy csak... :x :flower1: :littlehearth:
Az utolsó két újságcikk vagy mi az most lemarad, de pótolom majd, mert érdekel..csak ma ha minden igaz pont kerül végre a körülöttem levő huzavonára...
Kellemes hetet mindenkinek! :x :ymhug: :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 28. 7:25

Ági! Lesz harc, és első körben a verebek fognak győzni a cinkék felett, mert ők összefognak, nem
úgy, mint a cinkék, akik csak saját magukkal törődnek, és egymást is elzavarják az etetőtől. Szóval
először veréburalom lesz, a cinkéknek csak az éhezés és a lopkodás jut, de aztán megtanulják,
hogyan cselezzék ki a verebeket, és ők is jól laknak majd. A galamb viselkedéséről nem tudok írni,
mert még soha nem láttam az én etetőmben.

Gabi!
Gratulálok az 50. évfordulótokhoz! Ahogy mondani szokták, még gombócból is sok. Igaza van
Paggynak, mindkét fotón nagyon jól nézel ki, de a diáktársaid közül is többen éveket tagadhatnának
le. Fiatalosak vagytok!

Miközben nézegettem a fotóidat az jutott eszembe, hogy egy angol ugyanúgy fotózgatná őket és tenné
ki otthon érdekességként, mint ahogy én szoktam az ő házaikkal. Nagyon érdekes a stílusuk, ilyet
még nem is láttam. Mindegyik házat percekig lehet nézegetni. És mintha mind más lenne. Nagyon tetszenek!

Kata! A fotóid újabb elemekkel bővültek. Rengetegszer fotóztál már fákat, de ezek most másak!
Érdekesebbek, látványosabbak. Nem tudom pontosan megfogalmazni, de sokkal jobbak, mint az
előzőek. És megint a kis részletek! Tényleg bennük rejlik az ördög! :D A muskátli fölötti ablaküvegben
visszatükröződő emeletes ház, aminek a képét apróra tördeli a függöny mintája. Vagy ugyanez a kép
megdöntve és rombuszok (kerítés) mögé téve. Még mindig nem értem, azt a fotót, ahol csak Samuka
ül egyenesen, minden más borul, holott igazából minden más áll a talpán, csak ő ül megdőlve. Ezt
jól kitaláltad! Nagyon tetszik!

Ez az a kép:

Spoiler: mutasd
Kép

Már mondtam, de jelenleg közülünk te fejlődsz a leggyorsabban a fotózásban.

Többször olvastam, hogy visszaesik a lakáspiac, szóval én eladnám a biztos vevőnek a házat.

Paggy! Nagyon kedves a nászasszonyodtól, hogy rád is gondolt. Sajnálom, hogy ferde lett a videó, de azért
az látszik (főleg nagyban a yt-on megnézve), mennyire gyönyörű az Operett színház. Nem jártam még benne.

Gabi képeinél és most is elgondolkodtam rajta, hogy magyar létemre Angliához kötődnek az élményeim.
Ott nem vagyok egyedül, van kivel mennem ide-oda, míg itthon ritkábban adódik ilyesmire lehetőségem.

Nem írtad, vagy lehet, hogy elsiklott a szemem rajta, hogy hogy tetszett Lilának és nektek az előadás.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 28. 7:25

Kedves Mónika (Yagamilight)! Tegnap este csak a bemutatkozásodat olvastam, ma viszont
már a fotóidat is végignéztem hozzá. Hááát!!! Nem is tudom, mit mondjak! Sok Ázsia fant
láttam már, de te mindegyiken túlteszel! Ámulva nézegettem a fotóidat és nem hittem a
szememnek - és szerintem, még nem is mindent mutattál meg. Én is azt kérdezem, mint
Kata, hogy hogy van időd a rajzolás, szobrászkodás, gyűjtögetés és tanulás mellett ilyen
jó tempóban fordítani is! A Lobbystot is jó hamar kivégezted! :))

Örülök, hogy úgy tetted be a képeket, hogy rájuk kattintva nagyobbak lesznek. Sajnáltam
volna, ha nézhetem meg alaposabban őket.

Festesz, rajzolsz, szobrászkodsz! Milyen sokoldalú vagy! De nemcsak technikában, hanem
stílusban és témában is.

Nagyon tetszik, hogy nem ragadsz le egy országnál, mindenre vevő vagy, ami ázsiai. Eddig
csak Ági kínai festészetében gyönyörködhettünk, most a te japán, és koreai ihletésű munkáidon
is ámulhatunk. Te is nagyon tehetséges vagy!

Tetszik az a sokféleség, amit látok a fotóidon látok. És aminek még külön nagyon örülök, az
a kutyuskák! Ebben a csoportban mindenki nagy állatbarát, szívesen nézegetünk egymás
kedvenceinek fényképeit is.

Az utolsó előtti fotón igazi mopszok vannak? Egyszer azt gondolom, hogy igen, máskor meg azt,
hogy nem. =))

A szemem állandóan visszatért a nádszál vékony gésa hölgyekhez. Gyönyörűségesek!

Köszönöm, hogy erről az oldalról is megismerhettünk! Gyere bátran, ha lesz időd, mi itt mindenre
kíváncsiak vagyunk!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. október 28. 7:39

Nem ússzátok meg, még három harmatos képet beteszek. Az eredeti fotóból (legfelső)
kivágtam egy részletet, amit utána elforgattam, hogy úgy is megnézzem, hogy milyen.
Állítva és fektetve is nagyon tetszik, úgyhogy mindkettőt beteszem:

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. október 28. 8:18

The website is temporarily unable to service your request as it exceeded resource limit. Please try again later. fezt írja ki folyamatosan, de ha visszalépek egyet és megint be akkor látod máris tudok írni! Ki érti ezt, van amikor az egész oldalra mármint fórumra írja ki ugyanez a lépcsőzés.

szuperek a harmatképeid, nem lehet velük betelni...nagyon tetszenek...szinte érezni is a harmatos fű illatát!Ennél erősebben már csak a frissen kaszált fű illata jön be az orromba, még ha csak rágondolok is :)) :)) :)) .

Izgatottan várom itthon a telefont, mondhatni tűkön ülve.... :)) :(( :-o . szóval minden bajom van...mert ha ez ma összejön, akkor megint lezárhatok az életemben egy szakaszt, és problémát..legalább is nagy részét! :ymblushing: :ympray: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Yagamilight
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2018. december 27. 10:49

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Yagamilight » 2019. október 28. 12:48

Sziasztok!

Nos, igen sokan kérdezték már, hogy hogyan tudok ennyi mindenre időt szakítani.
Nem egyszerű. Általában meg tervezem a napi dolgaimat.
Nem alszom valami sokat, ezért éjszakába nyúlóan is tevékenykedek. ( fordításokra gondolok első sorban )
Folyamatosan mozgásban vagyok. Olyan vagyok, mint egy "cápa". :))
Kora reggel kelek, már a "fiaim" kutyusok miatt is. Örömmel olvastam, hogy itt mindenki nagy állatbarát.
Ha tehetném az összes kóbor állatott befogadnám. Úgy mint gyermek koromban. A szüleim nem nagy örömére
minden nap cipeltem haza egy-egy kutyust. Mivel ha az utcán van akkor elveszett és éhes.
És ha az utcán van akkor az enyém címszó működött. ;)
Nyilván a többsége a szomszédok által kiengedett kutyusok voltak. Úgyhogy tudták hová kell menni,
vissza kérni az "elveszett" kis kedvenceiket.
Minden nap igyekszem teljesen kihasználni az időt, ezért ebéd közben is képes vagyok rajzolni, majd este befejezni.
Ha dolgozom, pihenő időmet is erre használom fel. Szobrászkodni vagy festeni arra kevesebb időm van.
Igen, valóban nem mindent mutattam meg nektek az ázsiai dolgaimból.
Az egész lakásomat az ázsiai kultúra stílusában rendeztem be. A bútorokat magam terveztem és ez alapján készítettem el.
Van egy nagy zárt terasz helység amit majd úgynevezett "dolgozó szobának" fogok megcsinálni. Ez még folyamatban van.
Ott szeretnék majd rajzolni, festeni..stb. A másik felében meg egy pihenő részt alakítok ki. Esetleg barátokkal ücsörögve teázni.
Tea imádó vagyok.
Ez még a jövő zenéje.
Majd hozok nektek képet a hajtűimről is. Előszeretettel használok ázsiai kozmetikumokat.
A kardokat és egyéb eszközöket külföldről hozattam be, engedély kötelezettségnek megfelelően.
Harci eszközök lebilincselik az érdeklődésemet.
Sok időt szentelek a nagyszüleimre, hiszen már abban az egészségügyi állapotban vannak, hogy felügyelni kell őket.
Sokat kell nekik segíteni. Nem bánom hiszen szeretem őket, még akkor sem ha már a türelmem végére érek.
Nem könnyű velük. #:-s
Visszatérve a kaspós növény nem igazi. Nálam csak a kaktuszok tudnak megmaradni. :D
Nem leszek egy nagy kertész az már biztos. :D
Viszont ha a kertbe kavicsos vagy egyéb utat kell csinálni akár kerti elválasztó kis kerítést stb. Azt szívesen megcsinálom.
A növények, virágok tartását, gondozását nem vállalom..kipusztítom!

Szép napot kívánok mindenkinek!

Yagamilight

Itt a nagyszüleimmel vagyok. Rólam sok kép nem készül, mert utálom ha fényképeznek.
Spoiler: mutasd
Kép


Kutyusaim. ( Az úrfik :D )
James Dean Iljimae ( ő már nincs köztünk) :(
Kép
Mopsz: Sumo Sang Do ( Szumi-Szumo) Francia Bulldog: Flaco De Medina ( Flaki)
Kép
Máltai selyem szőrű: Cuki ( cukimuki ) alias: Mocskos kis tolvaj! :))
Kép

Kép
Avatar
Yagamilight
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2018. december 27. 10:49

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Yagamilight » 2019. október 28. 12:56

Kép áradat. :D
Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. október 28. 13:09

Sziasztok!
Húha, lányok! Mi minden történt mig nem voltam itt! :-)
Mónika! Örülök, hogy csatlakoztál ide is.
Félig meddig átfutottam mindent, de estefelé remélem tudok jönni bővebben is.
Amúgy meg: aztamindenit!! - Ez Mónikának szólt. :-)
Avatar
Yagamilight
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2018. december 27. 10:49

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Yagamilight » 2019. október 28. 15:06

Sziasztok!

Laza napom van.
Átnéztem a képeiteket.
Nagyon szépek.
Kedves Rita gyönyörűek a képeid. Fotózással is foglalkozol?

Némi negatívumot is eltudok mondani nektek magamról.
Mindenkinek van valami dilije, szerintem. ;)

Negatívumok: Makacs, időről időre önfejű, hirtelen haragú-haragtartó,
modorom változékony, dohányzok, baci-lábfejfóbia ( ne tessék röhögni, ez komoly dolog kérem szépen :)) ),
gyerekeket nehezen tűrőm, főleg ha a tárgyaimat próbálják letapizni elmozdítani ha túl hangosak vagy ha hiszti van,
a keresztlányommal is (2 éves) néha összeveszünk :D. Csak úgy hívom, hogy "kaja lenyúló".
Ha eljön hozzánk, csak is kizárólag amit én eszek azt hajlandó megenni. Így igazából egy nagyon jó diétáztató.
Nagyon édesen tud kunyizni.
Majácska a kaja lenyúló.
Spoiler: mutasd
Kép

Túl lelkese tudok lenni, ezért túlzásokba is esek.
Mindig kimondom amit gondolok, és van amikor megbántok embereket, mert néha nyersen fogalmazok.
De akik közelebbről ismernek tudják, hogy nem úgy gondolom csak rosszul fejeztem ki magam.
Akár hiszitek akár nem nagyon szeretek egyedül lenni.
Van, hogy a barátaim sem tudnak kirángatni a lakásból, még ha fejen is állnak akkor sem.
Mozgólépcső fóbia ha ezt annak lehet nevezni. Egyedül nem szándékozom fel állni rá csak is ha valakiben kapaszkodom. #:-s :-ss
Hmm... azt hiszem alapjában ennyi..

Apropó, szeretem az anime, manga sorozatokat, filmeket is.
Jöhet akár BL Boys Love..stílusú is.

Yagamilight

Ő a barátnőm cicája, alig várom, hogy újra láthassam.

Kép

ut: Édesanyámnak gyönyörű kertje van csupa szép virágokkal. Mutatok majd pár képet erről ha gondoljátok.
Avatar
Yagamilight
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2018. december 27. 10:49

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Yagamilight » 2019. október 28. 16:12

Kedves Kata58!

Mopsz harap?
Biztosan véletlen volt. Nem olyan fajták, hogy csak úgy harap vagy oda kap.
Nyilván ha veszélyt vagy véletlenül rálépnek esetleg valakit védelmeznek akkor előfordul.
De ez más fajta kutyusoknál is előfordulhat.

A rajzok sajátok.
Van olyan amit már láttam de akad közte ami a képzeletem szülötte.

Spoiler: mutasd
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Yagamilight

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég