Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 23. 14:48

Na, készen lettem a fermentált kölesből készült gombócokkal. Ha a túrógombóchoz akarnám
hasonlítani, azt kéne mondanom, hogy a túróból készült finomabb. De ha nem hasonlítom
semmihez, akkor azt mondom, hogy nagyon ízlett ez a kölesgombóc. És végül is ez a lényeg,
mert túróból készültet már nem eszem.

Szóval a többszörös vízben átmosott egy csészényi köles négy napig fermentálódott felforralt
és visszahűtött vízben. Ezalatt az idő alatt a befőttes üveget nem nyitottam ki. A második
nap után aktívan folyt belőle a lé.

Négy nap után leöntöttem róla a vizet, ami már citrusos ízű volt. Bár meg lehetett volna inni,
de nem ízlett annyira, ezért csak a felét fogyasztottam el. Utólag jutott eszembe, hogy valamivel
ízesíthettem is volna, de már utána vagyok.

Az egy csésze kölest egy csipet sóval, két csésze vízben feltettem főni. Elég sokára puhult meg
(kb. fél órát főztem), és a vége felé kétszer is pótolnom kellett a folyadékot. Mindkétszer víz
helyett zabtejjel pótoltam (kb. 2 dl-t). Nem tudom, hogy ennek köszönhető-e, de a köles egyre
selymesebb állagú lett. Egy problémám volt, nem tudtam, meddig kell főzni, mikor éri el az optimális
állapotot. Amikor másodszor is magába szívta az összes zabtejet, levettem a tűzről. Késznek
nyilvánítottam. Legközelebb kuktában fogom megfőzni.

A főzés alatt egyre savanyúbb lett a köles íze. Valóban képes helyettesíteni a túrót. A masszát
kóstolgatva, el tudtam képzelni, hogy egy kevés édesítőszerrel, citromhéjjal bőven elmehetne
palacsinta tölteléknek.

Mikor langyosra hűlt a massza, gombócokat formáztam belőle, majd darált mákba, dióba és
mandulába forgattam őket. Tetejükre kevés juharsziruppal elkevert vegánfölt halmoztam, és még
a sziruppal is meglocsoltam őket.

A csészényi mennyiségből 9 darab gombóc lett. Hármat ettem meg, de az bőven elég is volt.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 23. 19:17

Hú Rita, micsoda gombócok.! Ha összeszedem a bátorságomat én is megcsinálom, de most inkább majd ünnepek után. addigra be is spájzolok. Elvoltunk gyógyszertárba, és vettem orrsprayt több félét és Acc 2oo meg elővettem. A káposztát megvettem már csak meg kell majd csináljam. a hét vicce, hogy nagyon rossz volt az idő és ezért nem vásároltam hogy majd itt a kicsiboltban..erre minden elfogyott és holnap csak azoknak lesz akik feliratkoztak. na vicces lesz ha kenyér nélkül maradok..vagy sütnöm kell. Itt egész nap olyan ronda idő volt hogy..de látva az időjárás egyéb hozadékát inkább nem is szólok e gy szót se, elvégre nem estünk el szerencsére a széllökésektől. phű ha ez hó lett volna mindenhol torlaszok lettek volna már és semmi sem járna legalábbis itt a környezetemben.
Na mindegy mindenkinek nyugodalmas éjszakát kívánok! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. december 23. 20:14

Rita! Nagy élvezettel olvastam a fermentálásról írt tapasztalataidat. Ehhez kedvet kaptam én is kipróbálni. Szeretem a kimcsit, már sokszor csináltam, de a családom nem rajong még az illatáért sem, kíváncsi vagyok a különbségre, és hogy megkóstolják-e egyáltalán, mert a férjem semmi újat nem hajlandó. Már alig várom, hogy próbát tegyek. ;) ;;)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 23. 20:48

Kata! Betegek vagytok, hogy gyógyszert vettél, vagy csak előre beszerezted, minden eshetőségre
készen?

Nálunk egy kis szellő sem fújdogált és hideg sem volt, sőt... Csepergett az eső, savanyú idő volt.

A kenyérsütésről jut eszembe, hogy sajnálom, hogy nem eszek kenyeret, mert a kovászok
készítését (többféle van belőle), és felhasználását is olyan szívesen kitapasztalnám. Nagy kedvem
lenne. Izgalmas az is.

Vacsorára megint megettem három gombócot, és finomabb volt, mint a déli. Határozottan összeértek
az ízek, és még "túrósabb" lett.

Gabi! Ma írtam még két hsz.-t fermentálás ügyben, de elmentettem őket piszkozatban, mert félte,
hogy túl sok lesz belőlem. De most, hogy olvastam a lelkes írásodat, azokat is beteszem. Különben
a fb csoportban is egymás tapasztalataiból lehetett a legtöbbet tanulni, na meg Ágitól, aki fiatal nő
létére egy elképesztő energiákkal bíró, végtelenül értelmes és humánus ember. Tudom, már áradoztam
róla, de képes 16 ezer követő között harmóniát és békét teremteni. Nyugodt, egymást támogató,
segítő közösséget tudott létrehozni.

Mindjárt betöltöm a két piszkozatba lementett hsz.-t. Vannak abban is tapasztalatok.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 23. 20:50

Gyorsan beindítottam egy újabb üveg céklát.

1 nagy darab cékla
1 alma
1 vajretek
1 lilahagyma
1 gerezd fokhagyma

A céklát, az almát és a retket nagyobb lyukú almareszelőn, a fokhagymát sajtreszelőn lereszeltem.
A lilahagymát nagyon vékony karikákra szeleteltem. Megtisztítva 85 dkg lett, ehhez adtam 2% sót.

A lereszelt hozzávalókat a sóval összekevertem, és pár percre állni hagytam. Ezután szorosan az
üvegbe tuszkoltam. Végül vékony répaszeletekkel szorítottam le a reszeléket, hogy ne úszhassanak
a lé fölé.

A konyhában lesz addig, amíg ki nem forrja magát. Egy tálkát tettem az üveg alá a kifolyó lé felfogására.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 23. 20:50

Felbontottam a négy napos cukkini-zeller-karalábé-kápia keveréket is. Mikor lecsavartam a kupakot,
jó sok lé kifolyt az üvegből, és még pezsgett, dolgozott a lelkem. Pedig egész nap hallgatóztam,
hogy jönnek-e ki halk sziszegő hangok az üvegből. Mivel levet már nem eresztett ma, meg csendben
is volt, azt hittem, hogy befejezte a forrást.

De semmi baj. Mivel kellően savanyú volt már, kóstolás után a hűtőbe tettem. Őt is viszem 24.-én.

Nem tudok mást mondani, minthogy ez is nagyon finom lett! A tetején lévő kápia leszorító is
rettentően ízlett. Meg is ettem az egészet. :)) Fogok csinálni egy kápiás üveget is, de még ki kell
gondolnom, hogy is legyen.

Így dolgozott még:

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 24. 7:20

Hirtelen ötlettől vezérelve, egy perccel ezelőtt meg is gifesítettem a fenti videót.
Kiteszem, és rohanok a fodrászhoz.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 24. 7:23

Elfelejtettem tegnap Gabi kimcsijére reagálni. Én is gyúrok rá, de elsőre az egyszerűbb savanyúságokkal
akartam kipróbálni magam. De már érik bennem a gondolat, és most már a bátorság is! :D :D

Gabi, ha lesz kedved megírod, hogy te milyen alapanyagokat használtál hozzá? Annyiféle verzió kering a
neten. Szeretném, ha pozitív kimenetele lenne az első találkozásunknak. :))
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 24. 7:45

Sziasztok Lányok,! Most sajnos én dőltem ki, betett a szombati kiruccanás. Tegnapi meg még rátett egy lapáttal! Na megyek reggelit adni manómnak, aztán itthon hagyom bekapcsolva a Youtubot, mert nem teszem ki a tömegnek. Megpróbálok kenyeret venni, hogy ne kelljen sütnöm... :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 24. 16:42

Kedves Lányok! Kedves Kata!Mindenkinek szép estét!Csak bekukkantottam ide,hogy megnézzem mi ilyen szépségeket lehet látni.Mielőtt leírnám az itteni helyzetet,szeretnék nézelődni.Megyek ,mindjárt visszajövök.Készítek közben egy jó gyógyteát.Ja,amíg jövök hoztam egy délutáni fotót a paradicsomomról.A gangon nincs megpucolva az ablak!!!!
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 24. 17:18

Rita!Megnéztem a fermentálós képeket és végigolvastam,mert nagyon imádom a savanyú káposztát és céklát,ÁM NEM EHETEK semmilyen savanyított dolgot.Csak a szememmel és a képzeletemmel "faltam fel".Szépek a képek,gusztusosok és biztosan finomak az ételek.
Kedves Kata!Gyógyulj meg hamar,ne betegeskedj!!!!Küldök egy kis mézeskalácsot,amit ma csináltam.Gyújtottam az előbb egy gyertyát is anyukámnak,hiszen 2013-ban ezen a napon halt meg.Ma este égni fog a láng és sül a holnapi kacsacomb.vendégségbe megyek a lányomhoz.Szegény párom,aki egyébként ennek örül,itthon marad.Szép estét Mindenkinek !Senki ne szomorkodjon!!!!A mézeskalács és a láng megy MINDENKINEK!!!Küldöm!!!Üdv:Paggy :movingflower: :littlehearth: :movingflower:
Ja és egy kis forró kakaó jót tesz a kedélyállapotnak és nem is kell sütögetni!!! :-bd ~o) :-bd
Kép
Kép
:-h
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 24. 19:23

Köszönöm drága Paggy, egy kicsit meg is vigasztalódtam, hiába nem vagyok egyedül ezzel az életérzéssel. szerencsére sógornőm is felhívott, meg egy másik tesónőm Pestről, így egy picit tudtam beszélgetni. Ma direkt nem megyek a facera sem mert csak színlelés lenne hogy minden oké. És ünneprontó sem akarok lenni. :ymblushing: itt goromba szél van, úgyhogy kihasználtam az alkalmat és a 2. Acctól jól be is aludtam ebéd után, fél négykor ébredtem meg. Most adok vacsorát Manómnak aztán majd meglátom.
Egy kicsit belenéztem az Encuenterbe, bogum végett.. ;;) .Na megyek is csinálni magamnak egy forró kakaót.!
További áldott szép Karácsonyt. Jézus Krisztus megszületése adott az emberiségnek reményt és életértelmet. :x :D :ymhug: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 25. 11:10

Jó reggelt illetve már jó napot Lányok!
Remélem MINDENKI jókedvvel ébred ! Egy felhős,hűvös nap vár ránk.Hogy valami félig vicceset is írjak:
Hajnalban megpucoltam a sárga krumplit,tudjátok,ami a legjobb krumplipürére,szóval megpucoltam.Feltettem főni,de sajnos,mivel hajnali 3-ig filmet néztem,el is aludtam.A sárga krumpli nagyon hamar megfő,sőt,ha nem szűröd le hamar,szinte elmálik a forró vízben.Tehár elaludtam és mikor felkeltem , a párom mosolyogva fogadott,miszerint krumklipürét csinált.HŰHA!!!!DE,JÓ -gondoltam-
Na szóval,képzeljétek,a krumplivízben nyomkodta szét a krumplit. :(( :(( :(( Mivel karácsony van, meg se mukkantam.3 kg krumplit szétnyomott a vízben.Kinézetre híg krumplipürének nézett ki,na de ízre!!!!!!!!! :(( :(( :(( Sutyiban,hogy ne kelljen veszekedni,a FÜRDŐSZOBÁBAN megpucoltam a maradék 2 kg krumplit és megfőztem.A vizes krumplipürét meg otthagyva,mondtam :-Itthon hagyom,mert sok lenne. :))
Kíváncsi vagyok mit szól majd,ha megkóstolja??? :))
Tehát Lányok!Szép napot ,finom ételeket,vidám hangulatot!Üdv:Paggy :movingflower: ~o) :littlehearth: :movingflower:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. december 25. 14:27

Kellemes, szép karácsonyt mindenkinek!
Kicsit megzakkantam az ünnepekre, kedvem a béka feneke alatt, igy ahogy Katát idézzem, senkinek nem akartam elvenni a jó kedvét az ünnepektől.
Most ahogy olvasom Paggyt, látva, hogy nem mindenkinél megy simán minden, igy hangosan mosolyogva magam meg is jelentem .

Remélem Kata sokkal jobban vagy már!
Paggy, remélem nálatok is javul a helyzet. Párodnak kicsit már jobb a bőre, állatkák is amennyire jól lehetnek, jól vannak.
Rita, én lemaradtam azt hiszem, mert csak estére lezs időm, vagyis remélem , visszaolvasgatni, hogy hol is töltöd a karácsonyt?
Mert ugye viszed a fermentált dolgokat is....
Nagyon guszta dolgokat csináltál. Valamikor ki is fogom próbálni.
Holnap megyünk anyuékhoz, 70 éves, csináltam a túró rudi tortát, a konyha romokban, igy megyek is, és takaritok.
Fiúk elvannak, borzalmasan unatkoznak - én nem -, Ramos meg ugat, mint a féleszű. Tiszta sár, mert nálunk még ma is s zakadt az eső, aztán szitált.
Közben Paggyyra visszatérve azon agyalok, hogy a férjem mi a bánatot csinált amivel meg akarta könnnyiteni az életem, én meg fogtam a fejem, hogy na ugyan hogy a frászba tegyem jóvá a munkáját...
Változatosság kedvéért Ramos per pillanat vonyit, mint a farkasok.
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. december 25. 15:10

Szívből kívánok mindenkinek Boldog Karácsonyt

Kép
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2019. december 25. 21:41

Sziasztok. Nagyon sokat írtatok, amióta nem néztem az oldalt. Két ünnep között átolvasom. Valahol már írtam, de itt is kívánok békés, boldog ünnepeket mindenkinek.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 26. 7:14

Kata! Remélem, már tudtál pihenni, és jobban érzed magad! Végül nem kellett kenyeret sütnöd?
Samuka jól van?

Paggy! Neked az nagy ablakos lépcsőházi rész nagyon jó szolgálatot tesz a növényeid szempontjából.
Hogy milyen csodás még mindig a paradicsomod! A zöld paradicsom képes még beérni rajta?

Isten ments, hogy rábeszéljelek, de a fermentált ételek mind élő élelmiszerek, tele jó bacikkal, nagyon
sok beteg emberrel is jót tesznek. Nem tudom pontosan, miért nem ehetsz káposztát vagy céklát, de
ha epeürítési gondok miatt, akkor érdemes végig olvasni ezt a cikket, amelyet Király Ágnes írt a blogján,
szigorúan csak akkor, ha érdekel.


Hogy van a párod? Javult már az állapota? Csökkent a fájdalma?

Gyönyörűek a mézeskalácsok!

A te károdra, de jót röhögtem a krumplis sztorin. Bocsi! Az jutott eszembe, hogy egy kis tejföllel nem
lehetett volna javítani a vizes krumpli ízén? Jó tetted, hogy a karácsonyra való tekintettel nem veszekedtél
a pároddal.

Ági! Életemben először nem nekem kellett sütnöm-főznöm szenteste, mert az itthoni fiam és a menyem
meghívták a családot magukhoz. Nagyon pici ez a család, hiszen a fiam részéről csak én, az apja, és Sárika,
a féltestvére él Mo.-on. Kinga meg egy szem gyermek, neki az apukája, az anyukája, a nagyapja és az
apjának az egyedül élő testvére jelenti a családját. Kilencen voltunk a vacsorán. nagyon ügyesek voltak.
Két napig főztek, pácoltak, de finom estebédet rittyentettek. A fermentált zöldségeket nekik szántam,
de mivel készen lettek szentestére, rájuk bíztam, hogy kiteszik-e az asztalra savanyúságként is. A cékla
kapós volt, de a cukkini-zeller-karalábé-kápia kombónak nem mertek nekiugrani. Nem baj, több maradt
a gyerekeknek. Majd lassan megeszegetik.

Isten éltesse édesanyádat erőben, egészségben nagyon sokáig! :littlehearth:

Jót vihogtam Ramos ünnepi koncertjén!

Szilvia, Elthan! Nektek is Békés Karácsonyi Ünnepeket kívánok!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 26. 7:15

Tegnapelőtt, 24.-én beindítottam egy újabb káposztát. Az első egy mindenmentes natúr káposzta volt, csak
sóval készült. Most viszont csavartam rajta kettőt-hármat. Először is nem gyalultam, hanem reszeltem
a káposztát, mint ahogy a kápia paprikát is, és az egy szem fokhagymagerezdet is. 2% só, és kis állás
után már gyömöszöltem is az üvegbe. A megtisztított hozzávalók pontosan 80 dekát nyomtak. Káposzta
levelet használtam leszorítónak. A kápia paprikától el vagyok ájulva. Nem most kezdődött, hanem már
akkor, amikor először a sütőben megsütöttem és lehúztam a túl vastag emészthetetlen héját. Azóta is
így készítem a lecsót, csak most már a paradicsomnak is lehúzom a héját.

Már másnap folyt a leve, ami még sós volt, de az illata isteni! Mondom, hogy szerelmes vagyok a kápia
paprikába! A héja nagyon vastag, de így reszelve meg fermentálva jobban emészthető lesz. Holnap lehet,
hogy veszek egy nagyobb adagot belőle, és kipróbálom, hogy milyen a savanyított sült kápia (héj nélkül
természetesen).

Ha ez az összeállítás is finom lesz, legközelebb uborkát is reszelek bele.

káposzta
1 kápia paprika
1 gerezd fokhagyma
2% só

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 26. 8:32

Készen lettek a gyerekek hivatalos esküvői fényképei. Párat beteszek közülük:

Spoiler: mutasd
Kép

Mondtam korábban, hogy egy szőlős hegyen-dombon volt az esküvő és a lagzi.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Épp a fiammal pusziszkodok (lábujjhegyen :)) én 164, ő 185)

Kép

A fiaim gyerekkori barátai és a barátnőik. Írtam korábban, hogy a fiatalok nagyban
hozzájárultak a jó hangulathoz. Ez rájuk, négyőjükre is vonatkozik. "Őrültek"! Annyit
röhögtem rajtuk.


Kép

Ezeket a képeket csak azért teszem be, mert olyan kellemes a szemnek. Ági kedvéért
közelről is megmutatom a székszoknyán lévő dupla masnis szalagot. Egy ezzel foglalkozó
cég volt megbízva a dekorálással, az övék az érdem.


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. december 26. 9:09

Sziasztok!
Gyors indulás előtt anyuékhoz még bekukkantottam, látom Elthan is újra itt, valamint Rita gyönyörűséges képeit az ifjúságról.
Jövök haza és ha nem megyünk moziba a Star Warsra, akkor itt a helyem már végre normálisan is.
Addig is mindenkinek kellemes karácsony másnapját, esőmentes jó időt, a szülinaposunknak pedig szép napot a családja körében.
Katának gyógyulást, ha még mindig nem lenne jól! Ez Paggy párjára is vonatkozik.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 26. 10:57

Sziasztok! Üdv mindenkinek! :D :x :ymhug: :littlehearth:
Már javuló félben vagyok, most olvastalak vissza benneteket. :D Nagyon örültem Szilvia, elthan előkerülésének! :D :ymhug: -
Úgy látom sehol nem unatkoztatok :)) Paggy krumplis sztoriján meg még a könnyem is kicsordul.. Mert én meg a csirkemellel jártam majdnem ugyanígy! Ugyanis a náthától nem érzem az illatokat most már egy kicsit...de szerencsére dupla idő után mint amit beterveztem../valamelyik filmet néztem éppen, gondoltam belenézek... ;) :-o #:-s az utolsó pillanatban mentem ki így tudtunk ebédelni..viszont isteni finom lett mert kakukkfű méz, kombóval csináltam, ja citrom, és olívaolaj, mustár..pinduri.. csak nem hagytam benne állni, hanem már lesütés pillanatában mindent ráöntöttem...rá a fedő és már mentem is a szobába...majd átfordítottam és itt felejtkeztem el mindenről.. :)) .
Ágim, Ramosról jutott eszembe, hogy felkészültél e a szilveszteri baromságokra? fülvédő nyugtató..Mivel nem lehet kiszámítani a sok hatökör petárdázását. Mert itt olyanok szoktak lenni hogy belerezeg még a szék is amin ülsz...eddig még furcsa módon csak egy két petárda volt.. :) .
Paggy, remélem a párod is már javuló félben van. Teljes gyógyulást mindenkinek, embernek állatoknak. Ne kelljen most sehova rohangálni. :) .
Égi, Anyukádnak Boldog születésnapot.. :flower1: @};- .
Rita! Nagyon jó dolgokat hoztál megint, örülök a sikeres családi vacsorának is! Az esküvői képek, helyszínek díszítések is csodálatosak, még így visszanézve is szívdobogtató! Aranyos az anyai puszi.."fiacskájának" :)) az én anyukám is így volt az én Zsoltommal anno! Neki még én is vállig értem..na jó talán picit feljebb de ő is megvolt a maga 18o- cm vel. Mindent ami komyolyabb öltözék volt a Lachmannál kellett csináltatni :D . A mai napig csodás dolgokat varrnak! Még most is néha nem állom meg hogy meg ne álljak egy kicsit gyönyörködni...
A fermentáláshoz hozott másik spoilert is elolvastam sőt ott is ragadtam. Érdemes mindig a hozzászólásokat is olvasni..bár nem minden kérdésre jött meg ott a válasz még, de majd gondolom fognak. Érdekes volt az a cikk is hogy ami elromolhat el is romlik..ezek szerint olyasmit is kidobtam amit talán nem is kellett volna, de az az elvem hogy jobb félni mint megijedni...komposztálni meg ugye nem tudok...
Nem felejtkeztem el a kínai képekről sem, amint a kezembe veszem a könyvet készítem a képeket és elküldöm Ritának emailban. Most nem akarom a facera feltenni, majd ha már rendesen ott tudok lenni oda is megyek. Akkor már nem lesz gond ha oda is teszek ki Kínával kapcsolatos érdekességeket..
Mindenkinek kellemes pihenést ma még.. Nekem ünnepek után máris intézendő dolgaim lesznek ...nyugdíjügyileg...nem mintha máris az lehetnék..csak adategyeztetés stb...valami 5 lapos nyomtatványt kell kitölteni.. de persze hogy nem egy hónappal előbb, hanem ünnepekre kell ennek is megjönnie. Most juszt se foglalkozom vele! :D ;) :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 26. 11:26

Ági! ha van kedved, menj csak a családdal moziba! Az itthoni gyerekeim is most voltak megnézni
a Star Wars-ot.

Hű, de igaza van Katának! Felkészültetek a szilveszterre? A kutyaiskolában erre is kiképezhetnék a
kutyusokat. Én a mi Dundinkat kiskorától kivittem a teraszunk fedett részére, amikor égzengés volt.
Ugyanezt csináltam a gyermekeimmel is, amikor kicsik voltak, hogy soha ne féljenek. Velem is ezt
tették a szüleim. Most az van, hogy mindannyian imádjuk a nyári viharokat szemlélni, persze csak
biztonságosan fedett helyről. Így volt vele Dundi is. Elsőként rohant az ajtóhoz, ha vihar kerekedett,
hogy menjünk nézni.... de ennek ellenére, ha valahol petárdáztak, vagy tűzijáték hangját hallotta
úgy be volt sz@rva, hogy azt se tudta, hogy a lakásban hová bújjon félelmében. Sose fogom megérteni!
A villámlásnak sokkal nagyobb, félelmetesebb hangja volt, és azt meg élvezte. =)) =))

Kata! Örülök, hogy jobban vagy már. Szörnyű úgy főzni, hogy se szagokat, se ízeket nem érez az ember.
Ahogy leírtad a husit, hogy miket tettél bele, nagyon finom lehetett.

Lassan te is nyugdíjas leszel már! Én a következő tanéveben már csak márciusig dolgozom. Hurrá!!!

Én ma újra Miskolcon leszek, ahogy tavaly ilyenkor. A menyem szüleihez vagyok hivatalos. Este jövök
majd haza.

De addig is megmutatom, mit ügyködtem most délelőtt fermentálásilag. Na, most aztán el se tudom
képzelni, milyen lesz az eredmény! Az ötletet magamnak és Király Ágnesnek köszönhetem. Ági egyik
káposzta receptjében azt írja, hogy a gyalult káposzta és a só mellett, egy banánt is belegyömöszölhetünk
az üvegbe, így egy selymesebb állagú savanyú káposztát nyerünk. Ezt is ki fogom próbálni, de ma az
én kedvenc alma-cékla-banán kombinációm jutott eszembe, amiről valamelyik nap írtam már. Én nyersen
szoktam enni, de most az jutott eszembe, hogy ki kéne próbálni savanyítva is.

A nyersanyag 75 deka lett, mert az üveg, amit kimostam, a szokásos "uborkás" üvegtől picit kisebb volt.
Mindent lereszeltem, még a banánt is, majd a masszához adtam a 2% sót. Összekevertem, és pici állás
után beletömködtem az üvegbe. Mivel az alma jóval több volt, mint a cékla, sokkal törékenyebb volt
a nyersanyag, így nem lehetett annyira tömöríteni, mint pl. a káposztát, a céklát vagy a répát, emiatt
elég sok lett a maradék, ami már nem fért bele az üvegbe. Megenni sok lett volna (pedig pár kanállal
begyűrtem... nem volt rossz sósan sem!!!!), ezért egy nagyon kicsike (2decis) üvegbe nyomkodtam bele.
Édes káposztával zártam le.

Annyira kíváncsi leszek, hogy milyen lesz savanyúan!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Elthan » 2019. december 26. 15:25

Gratulálok az esküvőhöz. Sok boldogságot nekik. Bár a képeket elnézve, biztos régebben volt. De így utólag is kívánom. Bezzeg én a lányommal mehetek jégvarázs 2 3D filmet nézni. Áldozatnak érzem magam. Sose kedveltem az ilyen rajzfilmeket. De a lányomért mindent bevállalok
.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. december 26. 17:31

Sziasztok.
Elkezdtem visszaolvasni, de most hogy irni akarok megint azon agyalok mit is akartam.
Paggy, újraolvastam a kiállitás anyagát. Hatalmas munkát végeztél a mi gyönyörködtetésünkre. Nekem nagyon tetszik az anyag. Órákat tud az ember a gép előtt töltenia válogatással, feltöltéssel. Nagyon köszönöm, tényleg.
Szeretem ezta stilust és kort. Elolvastam a kor jellemzőit, történelmi bemutatást és amiket feltettél.
Azon elcsodálkoztam mekkorák ezek a festmények. Élőben fantasztikusak lehettek az apró részletek rajta. Mondjuk azt a körgallért elviselni biztos nem tudtam volna...

A krumplival a múltkor úgy jártunk, hogy főve keserű volt, sütve is, és inkább égett, mint sült. Mire rájöttem, hogy nem bennem van a hiba...
A mézeskalács figuráid nagyon szépek voltak. Az a ló pedig igazán tetszett. Gondolom Lilláé lett.

Kata, az Örömhirek részbe betett videóban a tolószékes kisfiú és az egész koncert annyira szép és megható volt! Gyönyörű hangja volt a kissrácnak és ahogy figyelt rá mindenki, a végén az a puszi..., hát könnyes lett a szemem.
Amire még felfigyeltem,hogy a gyerekek milyen arccal hallgatták végig.
Kellett kenyeret sütnöd, vagy kaptál végül?

Rita, én is csatlakozom a hashimotósok táborába, bár a tüneteket olvasva nálam semmi nem jelentkezik.
Mondjuk kb. hat éve iszom a pajzsmirigy teáját a füvesembernek. Ami bennem ezzel kapcsolatban megmaradt az az elbutulás. Úgyhogy még véletlenül sem hagyom ki a napi két bögre teát: közönséges galaj és szurokfű.
Olyan jó volt ismét végignézni az esküvői fotókat. Nagyon jól nézel ki a gratulációnál! :-)
A székmasni igy közelről, hááát igazán különleges. Nem is láttam még ilyen szépséget.
A fermentált zöldéseknél amikor jön a lé ki az üvegből, annak van-e valami " szaga" ?
Köszönöm a jókivánságot anyu részére :-)

Biztos kimaradt valami az irományomból, de majd eszembe jut.
Nemrég értünk haza anyuéktól, este kilencre megyünk moziba, kicsit elfáradtam és pihennem kellene mert nem akarnék ott elaludni. :-)
Jól sikerült minden, anyu nagyon meglepődött, mert a tortát a kocsiban hagytam és csak apu jött ki ahogy megérkeztünk, anyu főzött.
Még a szeme is könnyes lett - az enyém is -, ahogy meglátta a tortát és meggyújtottuk a gyertyát rajta.
Nálunk nem szokás a nagy ünneplés, ehhez szoktattak bennünket. Ezért fogadtam meg anno, ha nekem gyerekem lesz, másként lesz.
Na erre aztán az exem szépen rá is cáfolt, de már nem erőlködök. Ez a mi családunk.
Viszont a torta is nagyon jól sikerült. Életem első olyan piskótaszerű tésztáját sütöttem, ami nem esett össze.
Kelt kalácsot szuperül csinálok, de a piskóta nálam a mumus kategória. Na majd ezután ... :-)

Kép

kutyusuk, sajnos epilepsziás Macika

Kép

Ramos reggel segitett sütni. Persze a fiúk még aludtak és nem látták. :-)

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. december 26. 17:46

Kedves Lányok!Mindenki itt volt.Rita gyönyörűek a fermentált savanyús képek!!!!!!!!!Sajnos nekem vékonybél problémáim vannak és alig ehetek valaqmi ízeset.Tegnap jól bezabáltam,egész éjjel rosszul voltam.A párom már jobban van,de még nem fogadhatunk vendégeket,úgy hogy ma én mentem a barátnőm lányaihoz."Meghívattam" magam finom citromos gyógyteára.Reggel mentem és délután 3-ig maradtam Nagyon szeretem őket.
Nagyon szép volt a karácsony a lányomáknál,de leírom,hogy mindig gondolok azokra,akik vagy egyedül vannak vagy pedig nehéz körülmények között és bár nem vagyok "rendesen" vallásos hálát adok a MINDENSÉGNEK,hogy megajándékozott egy kedves családdalebbe mindenki beletartozikLányok!Gyerekkoromban engem a szomszéd néni fogadott be a szívébe és melegséget adott nekem,ezért rettenetesen haragszom a csak önmagukba sugárzó önző családokra.Hiába van egy szomszéd ,akinek senkije,még egy teára sem mennek be hozzá.Nálunk is régebben 2 boszorkaszerű néni volt,de azért figyeltünk rájuk.Most itt aranyoskodom,pedig nem!!!cSAK ENGEM IS BEFOGADTAK ÉS SZERETNÉM VISSZAADNI.LILLÁNAK IS AZT MONDOM:-HA KÖSZÖNNEK NEKED,NYUGODTAN KÖSZÖNJ VISSZA,VISZONT MÉG IDEGENEKKEL NE ÁLLJ LE BESZÉLGETNI.MAJD HA NAGYOBB LESZEL,KI TUDOD MAJD SZŰRNI A ROSSZ EMBEREKET.-
lÁNYOK KÖSZÖNÖM A KÉPEKET ÉS HOZZÁSZÓLÁSOKAT.Most megyek kutyát sétáltatnilecsalogatni az emeletrőlMindenki öregecske,de azért éldegélgetünk :)) :)) :)) Szép estét kívánok,ja és B.Ú.É.K! :movingflower: :movingflower: ha nem találkoznánk!Paggy

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég