Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 22. 21:46

Szilvi szia!Igazából az Egyiptomi kiállítás előtt Neked mutattam be/pár oldallal előbb/ a Román Csarnokot,meg a Rubens kiállítást.Láttad?Paggy
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2020. január 22. 22:04

Kép

Drága Ritám !!
Én ugyan nem vagyok vegán,nem kertelek imádom a húst,de bizony vannak köretek amiket hús nélkül kétpofára,hiába kínálgatja a nyukám a husit mellé,én csak a köretet látom!! Ide tartozik az édesburgonya,(batáta,amit mi már második éve sikeresen termesztünk) vörös lencse,és mily furcsa,de a csicseri borsó is (püré formában a neve ugyebár Humusz ) valamint az abszolút kedvenc a bulgúr !!

...Vissza olvasás folyt köv.,

Nyugodalmas jóccakát mindenkinek !!! (~~) (~~)
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2020. január 22. 22:05

Paggy írta:Szilvi szia!Igazából az Egyiptomi kiállítás előtt Neked mutattam be/pár oldallal előbb/ a Román Csarnokot,meg a Rubens kiállítást.Láttad?Paggy

Az is sorra kerül drága Paggym,holnap ott kezdek ,mert észre is vettem hogy elszámoltam magam - szánom bánom - ^:)^ ^:)^ ^:)^
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. január 22. 23:38

sziasztok! Most lett vége az Istentiszteletnek..nagyon örülök, hogy végig tudtam hallgatni.. :-bd :littlehearth: Olyan álmos vagyok már hogy alig tudok pár szót hibátlanul megírni, így most csak hatalmas örömmel üdvözlöm Eltant és Szilviát, mert már olyan régen jelentkeztek be...
Ági, majdnem meg kellett néznem a neved, mert nem akart beugrani,,ez is jele a totál lefáradásnak. Örülök, hogy jobban van a szemed. én is előveszem majd a lámpámat. Ma tejet húztunk haza Samuval a tescoból és mandarin meg narancs vásárlás volt..így is elég volt hazahúzni.
Jövök majd , holnapra Samumnak egy szimpla városi körutat igértem...remélem képek is lesznek! Na megyek is aludni mert írtó késő van, tegnap meg csak 4 órát aludtam....Rita sorija miatt, ugyanis nosztalgiáztam A napsugárral... :)) :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 23. 10:27

Sziasztok!Üdv a MEGKERÜLTEKNEK! :flower1:
Ági!Azt hiszem Te írtad,hogy szerettél volna hastáncolni.Ez nem az ,csak hasonló:

Megyek a dolgomra,szép napot!Paggy :movingflower:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 23. 10:29

Ítt lehet tanulni:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. január 23. 13:41

Hát annyit derültem a videókon, már értem miért nem megy a hullahopp karikázás :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) .
Köszönöm a videókat amúgy ezt tényleg lehet itthon is gyakorolni... :)) :)) :)) :ymhug: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 23. 15:09

Ilyen idő van a gangon,lassan"szüretelhetek" megint:
Kép
KépPaggy :movingflower:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. január 23. 20:04

Hú Paggy, lassan édenkert az a gang...gratulálok! :x :ymhug: :-h :flower1: :littlehearth:
Megyek jangborizni, megjött a felirata... :D
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2020. január 23. 20:20

Szép estét mindenkinek !!
Ígéretemhez híven ma folytatom a "lemaradásomat",de előtte még :
Kata olvastam fél szemmel hogy beteg voltál,először is remélem most már teljesen meg gyógyultál,és újra jól vagy!! Csak pár keresetlen tanács részemről: Két évvel ezelőtt,nem volt olyan téli hónap hogy meg ne fáztam volna,az a jófajta
Spoiler: mutasd
taknyom-nyálam
egyben,szemem kiesik ... Szóval két hétig padlón voltam,aztán tavaly előtt jött az áttörés,és akkor még csak propolisz tinktúrával tartottam magam karban,nem is voltam beteg,csak 3 napra elment a hangom,aztán tavaly elkezdtem folyamatosan ősztől szedni a Béres csepp fortét,és csoda történt!! Még tart a tél,de azt vettem észre magamon,hogy hideg tűrővé váltam!! Én a fagyos szent!! Vígan duhajkodom a 20-21 fokos szobámban,és a reggeli 17-et fel sem veszem,és kop-kop,de a nátha újra elkerült!!

További szép estét,majd még szerintem ide ide véleményezek,mentem folytatni a lemaradásomat :-h
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2020. január 23. 21:01

Ágikám
Édesanyádnak utólag is Sok Boldog Születésnapot,erőt egészséget!!
Nagyon szép lett a torta,nagyon gusztusos!! Macikát innen üdvözlöm,sok simi neki !!
Spoiler: mutasd
Én is epilepsziás vagyok :-h :-h
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2020. január 23. 21:13

Paggy képzeld el A Mozicsillag.com-on újra tudtam nézni a Fáraót !!
Hiszitek vagy sem,de gyerekkoromból nagyon sok filmre emlékszem amit egységesen nézett a család,főleg hogy külföldi filmek voltak,vagyis nem szocis országból valóak.A Fáraó az egyik ilyen film volt!! Feltétlenül elolvasom a könyveket,szeretek,és szerettem is olvasni mindíg.A Szihune valóban vacakra sikerült,a téma lecsúszott a második helyre,inkább a látvány világra tették a hangsúlyt.

Sajnálom Lucrécia cicát !! Nem bírom ki sírás nélkül ha szenvedni látok egy állatot,de sajnos ilyen az élet :(( :((

A konyhád nagyon klassz lett,és azokkal a ledes füzérekkel igazán misztikusan hat éjszaka!!
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2020. január 23. 21:42

Katám Édesanyám már nagyon rég meg van műtve epével,(én előtte állok) de ő is beszedi- ha olyat eszik ami nem epebarát-azokat a gyógy bogyókat amiket én,vagyis Mezinforte,Collagol csepp,epe tea,és vígan eszik iszik mindent,úgy ahogy én.Amíg én el nem kezdtem ezeket a szereket evés után-(teszem azt egy kiadós fokhagymás pirítós reggeli után)-szedni addig az én életem is egy szerencsekerék volt.Nem is tudom mikor volt utoljára epegörcsöm-(El ne kiabáljam :-t :-t )
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2020. január 23. 21:49

Kép

Történelem tanárunk mindíg úgy tanította az ókori Görög kultúrát : Ion,Dór,Korinthosi oszlopok,ez a Görög szentháromság !!
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. január 23. 21:50

Sziasztok! Megint este van, mire idejutok.

Kata, ki tudtatok mozdulni? Totál megértem a fáradságod, meg a névnézést. :-) Ülök a gép előtt és elalszom. Nálam ez a verzió működik mostanában. Ha vizszintbe teszem magam, mint most fél órája filmnézésre, hát azonnal elalszom, később meg felébredek és nem tudok visszaaludni.

Paggy, csodaparadicsomaid vannak! Nagoyn szuper, hogy érik!
A tánchoz hasonló mozdulatok vannak a callanaticben is. Na ez helyrebillentené a három gerincsérvem, az biztos. :-) Vagyis helyrerázná. :-)

Szilvia, itt köszönöm meg a köszöntésed felém és anyu felé is. Sajnálom amit Macika vonatkozásában irtál. Mifelénk anyuéknál ami felétek leer, az náluk régen lerni volt. :-)
A térdemet Pesten akupunktúrázzák, az nagyon jó rá. El kellene már menni a sok nyűgömmel, de mindig utolsó utáni , utáni pillanatban érünk oda.

Feltettem Ramosnak a tésztát főzni - még mindig adom neki a levesébe reggel, persze orvosi javaslatra-, nagoyn reméelm nem alszom el, mert nem is merek belegondolni mi lesz akkor....
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2020. január 23. 22:29

Szia Ágikám!!
Hely ha már itt vagy: Micsoda dáma kezeit csókolom,Brithis múzeumban szülinap 20 évesen.Gratulálok!!...szóval a harisnya még megvan...
Olvasom hogy Ramoska lett a környék ugató bajnoka,de szomorúan konstatálom hogy csak konyhai és előszobai kutyu lett,nem tudott Ödönke nyomdokaiba lépni x_x x_x

Paggy drága !!
Végeztem a Román csarnok történetével!! Valami fantasztikus volt !! Hálásan köszönöm !!
Tegnap amiért oly hamar kijelentkeztem,az részben a Viasat History hibája volt,(másrészt az álmosság)mert pont akkor vetítették a Tiltott Város titkai című doku filmet,vagyis: hogyan, miként, ki építtette,mik történtek anno,és mikor a Kínai kormány ráébredt hogy komoly turisztikai bevételt jelent,és rávette magát a restaurálásra,és miket találtak amikről hosszú évekig nem is tudták hogy ott vannak!! Csak egy példa: Egyes pavilonok tető díszei alatt buthista Tibeti nyelven íródott szövegeket,akkor használatos arany fizető eszközöket találtak,és miután ezeket restaurálták,talán babonából,de visszatették oda ahol lelték!!

Nem igazán tudom a Román stílust miért éppen annak hívják.Kissé igaztalannak tartom,hisz a forrás igazából Bizánci.Legalábbis szerény ismereteim szerint,de lehet én tévedek,hisz én csak egy műkedvelő vidéki vagyok,nem régész.
Nos mivel aludnom is kell(sajnos) a múzeum túrát most ismét abba hagyom,de holnap folytatom tovább!! Már ha össze nem esek,mert akkora frontok szaladgálnak hogy ma is majdnem haza kellett jönnöm a munkahelyemről olyan rosszul voltam.
Jó éjszakát mindenkinek :-h
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. január 23. 22:51

Szia Szilvia!

Remélem a frontok békén hagynak holnap, meg jövő héten is. Jön a meleg, vagyis ezt jósolják. Ez a Rettegett Iván nekem is.
Hú, ha én néznék tv-t, és tudtam volna milyen kincsre akadtál tegnap, de majd rákeresek, hátha ismétlik.
Aki megnyerte a festészeten közüllünk a kinai utat, mesélte, hogy a külön kapott idegenvezető milyen helyekre vitte be a Tiltott városba. Csak tátottam a számat.
Ramost sajnos nem lehet egyedül hagyni bent, ezért fel sem merül egyenlőre, hogy Ödön nyomdokaiba lépjen ilyen téren. A járda is úgy néz ki nap végére, mint a disznóól. Szoktam neki mondogatni elég sűrűn. Nem mintha meghatná....
De amikor ott vagyunk vele, szépen elterül - kb. öt percig :)) aztán indulna tovább. Amúgy nagyon jó kutya! Beszédet pedig magas szinten műveli. Néha a vonyitást is. :-)
Na megyek én is vizszintbe, tészta lefőzve, holnap munka, aztán remélhetőleg nyugis hétvége.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. január 24. 18:00

De jó hogy itt vagytok, voltatok, mert még visszaolvasva is öröm. n a fronttól olyan vagyok mint aki altatót vett be, de most ittam kávét. Már ki sem merek mozdulni a konyha felé mert azonnal teszem fel melegedni...persze éjjel meg alvás ..ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
ezért jobb szeretem a téli igazán hideg időt, tavasszal a tavaszit, nyáron a nyárit..remélem nem járunk úgy mint egyik éven hogy jó időre számítva 3 napra lebénult az ország a hótól. apu volt az egyike azoknak akiket utoljára lapátóltak ki a hó alól anno... A győri rádión és a facen keresztül tartottuk a kapcsolatot. még jó hogy volt áram.
tényleg...már mindenkinél oké a villany?! Annyira sajnáltam mindenkit..azt is aki szerelt ebben a lehetetlen időben meg azt is akinek elment a villanya. Szóval nem lányálom a dér hatalma sem...
Na valami vidámabb..Tegnap kimozdultunk..és bementünk egy csokiboltba..hozom a képeket...mostanában nem megyek, durva mit össze lehet vásárolni...
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
na ez a face, majdnem elfelejtettem elküldeni...phűűű :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2020. január 24. 20:43

Szép estét !!

Kata hogy te mennyi kalóriát raktál ide !! Csak ránézek,és máris úgy érzem feszül az úszógumim !!

Folytatni akartam ma a múzeumi kalandozást Paggynél de ma nem jön össze :( :( :( Amúgy amit tegnap csak sejtettem a Román stílussal kapcsolatban, tegnap a Viast History megerősítette!! A stílus valóban Bizánci behatás,ugyanis anno mikor először a muzulmánok elfoglalták Konstantinápolyt a várost nem fosztották ki !! Megtették azt a drága keresztény hittársaik,a templomos lovagok felszabadítás címszó alatt, akik 49 évig bitorolták a várost,és az Ortodox keresztényeket próbálták módszeresen kiírtani.Így aztán ezek az emberek menekültek,és vitték magukkal a hitüket,valamint az építészeti stílusukat,így vertek gyökeret a Balkáni országokban,elsőként a régi Dácia,mai nevén Románia területén.

További szép estét mindenkinek !!
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2020. január 24. 23:53

Szervusztok,hoztam par videot,ugyan nem en csinaltam ezeket(mint Paggy)nem tudok annyira mozogni sajnos.A liege-i honlaprol vettem le;hogy lassatok egy keveset az elohelyemrol.

https://www.youtube.com/watch?v=x40_d5JBvwQA liege-i allomas az 1800-as evektol 2013-ig.Spanyol epitesz tervei a,foleg spanyolok epitettek meg,
https://www.youtube.com/watch?v=165KkeQ5OsAEzen a videon lehet latni egy nagyon magas kek epuletet,ez az adohivatal.
https://www.youtube.com/watch?v=KD9U6j2TUWgIlyen lesz az uj villamospalya(volt regen,de felbontottak,mindenutt buszok kozlekednek,most meg ujra epitik.
https://www.youtube.com/watch?v=j_O7BpTbHfcAz allomas belulrol,majd az elotte levo ter,aztan a Meuse folyo,kesobb egy kis csemege lathato,setalo utcan at a Katedral terre,uzleteket mutat,es egy pasage(atjaro),ami onmagaban latvanyos.Az operahaz,kesobb a Lambert ter a birosaggal.
https://www.youtube.com/watch?v=xjPNNj5SCow
Ebben az utolso videoban sokat beszelnek franciaul,csak az utcak miatt teszem ide,hogy lathassatok milyen magasra kell felmenni.
Azert itt,ahol lakunk ennyi lepcso nincs,csak 150 fok.:)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. január 25. 10:30

sziasztok! Köszönöm az érdekes infókat, főleg Évának a Fr. országi barangolást...te jó ég 15o lépcsőfok is sok..felér egy kisebb hegymászással... :)) . A videókat majd megnézem pihenésképpen.! Legalább így is kirándulunk.! :)) :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 25. 15:04

Sziasztok Lányok!Jaj,de jó!!!!>Kata és Éva!Köszönöm szépen a képeket .Mindjárt megnézek mindent csak kimegyek a konyhába a kolbász sülését ellenőrizni.Hozok 1 fotót és este kis érdekességeket vagy nagyot majd elválik,ám és VÉGRE-VÉGRE lesz egy bő órám nézelődni.ÚGY ÖRÜLÖK,hogy Éva Te is itt vagy!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/ :flower1:
Most megyek a konyhába.
MOST HALLOM A RÁDIÓBAN A KORONAVÍRUS TERJEDÉSÉT.Sajnos így nem megyünk a lányommal a HOLDÚJÉVI HANGVERSENYRE.Szörnyű-szörnyű,annyira készültünk.Lehet,túl óvatosnak tűnünk,de ,ha véletlenül beteg leszek komolyan,mi lesz a csomó állatommal.Az is lehet,hogy ez csak a NAGY NÉPIJESZTÉS RÉSZE és JÓL MEGÉL BELŐLE A MÉDIA :(( :(( :((
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 25. 15:15

Kép
Kép
NEM TELJESEN EGYFORMÁK!!!
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 25. 15:17

Paprika mozgásban:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. január 25. 15:22

Kép
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég