Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 19. 10:59

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 19. 11:10

Amit hallgatok videót azt kitettem, hallgatom a jó tanácsokat is..
Nagyon örülök, hogy mindenki jól van, nekem meg sikerült elérnem a dokit, már fenn van a neten a gyógyszerem...Hétfőig lett volna elég a maradék...phűű.
Sajnos nincs igazi erkélyem, és a biztonság kedvéért kulcsra zárva a kilépő ajtaja..csak azt tudnám ki volt az a pihent agyú aki ezt a építészeti módot megálmodta! :((
Na megyek lepihenek egy picit, bekapcsolom a másik szobában a netet, és ott folytatom a rádióm hallgatását...
Puszim mindenkinek...

Zsuzsinál mi újság? Remélem minden rendben van... :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. március 19. 20:13

Sziasztok!
Eltelt ez a nap is.
Paggy, nagyon aranyos vagy, de még a gondolatát sem fogadom el a magküldésnek!!! Sehova!! Postára meg főképp nem! Boltba is csak akkor, ha muszáj!
Majd iszunk eltett paradicsomlét, ha nagyon hiányozna a zöldség. :-)

Kata, én sem tudom ki találta ki ezeket a kilépőket az alacsony korlátjaikkal!
Ennyi erővel simán kinyitja az ember az ablakot és kinéz, nem?
Kiváncsi leszek erre a nagy lehülésre amit mondanak jövő hét elejére....

Képeim:

kezd virágozni a magnólia.

Kép

Ramos kedvence a szomszédba bejáró macsek. Órákig képes ott ülni, a mienk ugyanennyi ideig ugatni.
Kép

Szeretem ezt a picurka kis virágot


Kép

Saját gizai piramisaink vannak, kb 8 b..-i nagy.

Kép

Kerti virágaim :-)

Kép

Kép

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. március 19. 21:03

Jó estét, gyönyörű fotókat hoztatok, cicákról, kutyákról. A fekete cica a kedvencem.
A virágok is csodaszépek.
Én vetettem petrezselymet, sárgarépát, csak keveset, mert télire nem fogom elrakni. Hagymát csak zöldhagyma kedvéért, ja és persze a mi kedvünkért. /csoportos, v. csopros hagyma, ami egyszerre legalább 5 zöldhagymát hoz. Még maradt belőle, lehet, hogy eldugom. Paradicsom szokott még lenni, mert nem szeretem a boltit, sóska van még, és uborka felfuttatva szokott lenni. Van pár fügebokor, és más bogyósok, és őszi barackfa, csak olyan egyszerű /mi parasztbaracknak mondjuk, amikor érik, akkor én onnan szoktam reggelizni/. Virágaim vannak még, két diófa kivágva,mert sajnos megbetegedtek. Ilyen a kert. Majd hozok virágokat, sokat szoktam fényképezni, csak telefonom van, az is már régi, bár még mindig okosabb mint én, a fényképezőgépemet a fiamtól kaptam, de valami hiba van vele.

A küldött fotó a piros kalapos lányról, már régi, egy délután, talán két éve,vagy több készítettem. Nagyon gyorsan, jó passzban voltam. A fotó nem a legjobb, mert visszatükröződik benne valami. Ma festettem egy tájképet, még valamicskét megpróbálom javítani, vagy rontani, akkor majd megmutatom. Olyan amilyen, 3 óra vagy kevesebb, mig megcsináltam, feszített vászonra. Ma már nagyon kellett festenem. Mindent félredobva, ez volt a délutáni foglalatosságom.
Közben főztem az unokának, és a családnak. Különben nem szoktam, de miattam már annyi időt eltölt a lányom a boltban és erre-arra, hogy mentesítem a főzés alól. Külön háztartásban vagyunk, de most ebben az időben összeálltunk, így többre megyünk talán. Most több munkám lett így ebben a felállásban.
Sajnálom Samukát, hogy nem tudtok jönni-menni, de talán tornagyakorlatokkal lehetne egy kicsit mozgatni. Próbáld meg Kata, hátha kicsit lefárad ezzel is. Néha én is csinálom, és szoktam lógni a kinti ruhaszárítón. Meg is kell tenni, mert egy kicsit kihúzza talán a derekam.
Negro, karácsonyi kép. majd hozok másikat, akkor előre megkeresem, most erre akadtam rá először.

Kép
Ido11
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2016. március 1. 18:47

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Ido11 » 2020. március 19. 22:42

Szervusztok!

Rég jártam nálatok.
Jó egy kicsit beszélgetni. megosztani a gondokat, amikor nem mer az ember kimozdulni otthonról.

Katának mondom: bár nem tudom pontosan, hogy milyen a házatok, de azt hiszem, hogy ezeket mondják francia erkélyeknek. Az interneten biztosan fent van, hogy ki találta ki és milyen megfontolásból.

Mindenkire picit irigy vagyok, aki a kertjében tevékenykedik, az enyém sajnos 30 km-re van és nem merek vonatra ülni.

Ági!
gyönyörű a kutyád. Én is szeretnék egyet, talán egy kicsit kisebbet. Nekem most három macskám van a lakásban, kicsit nehezen viselik a bezártságot, de tehetetlen vagyok. Az alom beszerzése a legnagyobb probléma. Olyan kutyát szeretnék, amelyikkel kibírják egymást a macskáim. Majd menhelyen érdeklődöm-

Most van egy jó fényképezőgépem, a képeket már fel tudom tölteni a gépemre, már csak azt kell kitalálnom, hogyan tudom ide is feltenni és akkor tudok nektek képeket küldeni a macskáimról. Már ha hagyják. Szörnyen élénkek, Néha romokban hever a lakásom. Például nem bírják elviselni, ha telefonálok. olyankor odajönnek és csapkodnak a mancsukkal.
Régóta van macskám, mindig is szerettem őket, de ilyen elviselhetetlen természetűek soha sem voltak, értetlenül állok előtte, Talán az az oka, hogy nem egy van velem mint eddig, hanem három és egymást hergelik, kergetik és nincs fa amire felmászhatnának. :(

Jó éjszakát, szép álmokat,
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 20. 8:06

Jó reggelt!Kedves Lányok!Nagyon örülök ,hogy bővültünk.Ildikó szerintem is az a jó,ha életrendet készítünk ,ha otthon kell maradni.Rengeteg félelem kijön ilyenkor az emberből.A környezetemben sokan rettegnek,de hála :ympray: vannak,akik azért köszönnek és pár méterről mosolyognak,barátságosak.Megpróbáltam megszervezni az ismerőseim között,hogy hajnalban jöjjenek ki,akinek kutyája van.Szörnyű milyen merevek vagyunk."nem szoktam ilyen korán kelni"-mondták sokan.Őrület VÉSZHELYZET esetén is a kényelem a fontos.Kárhoztatják a világot,a kormányt.....Most éppen mindegy miközöttünk egyszerű emberek között ki a hibás.Segítsünk egymáson,abban hogy nem idegenedünk el.Az internet,a telefon ,a hajnali egymástól távoli de barátságos köszönés.Az utcánkban van egy szociális otthon.Ma kint ültek a nővérek az udvaron és köszönetet mondtam nekik,hogy tartják a frontot.Kedvesen válaszoltak.Tudom ez a barátságos viselkedés a nagy bajig tart,de addig fent kéne tartani.
Ildikó!Mekkora a kerted?Szoktál valamit télire elrakni?Most lehet szükség a tudásra:pld emlékeztek a ledarált ,sóban elrakott paprika,befőttek ehhez nem kell kert!Ágika jól fog jönni a szaktudásod/ gyógynövényszárítás/ és MINDENKIÉ!!!!Ildikó!Hú milyen szép kutyád van?Ő micsoda?Weimári?Várom a festményképeket!
Mielőtt folytatom TUDOM RITÁNAK MOST BORZALMASAN SOK DOLGA VAN A TANÍTÁSSAL KACSOLATBAN,REMÉLEM ZSUZSI JÓL VAN! :movingflower: :movingflower: :movingflower:
Kedves Ido 11!Macskailag jól elvagyok látva,jelenleg 4 cicám van,de kijárósak.Teljesen tudom,mi van,ha rohangálnak a lakásban,mert a területüket védik.Nincsenek ivartalanítva?Érdekes nálunk a volt fiúk a szelídebbek.Kaparófát nem tudsz csinálni.sajnos nálunk kiválasztották a nem műanyag ajtófélfát,hiába hoztam be kaparót.Hagyom,mert akkor legalább nem az ágymatracon élesítik a karmokat.Nálatok nincs valami rossz fotel,vagy hokedli.Esetleg megmutathatnád nekik,hogy ott kell kaparni.Egyébként gyűrött újságpapírlabdát kergetnek a szobában mint valami zsákmányt.Bármilyen fényképet hoztatsz,még ha csak félig látszik is rajta a cica!Bármilyen más képet is.
Jó reggelt Kata!Szép idő lesz délben .mi finomat főzöl?Valami jó kis különlegeset?Várom a fényképeket!
Áginak,Ritának,MinGinek,Gabócinak,Krisztinek ,Boszorkánynak és a rég nem "látott "Marcsinak/gyomár/is szép napot!Paggy
Hoztam képeket is,amolyan félkaranténost.Mindjárt. :-h %%-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 20. 8:30

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 20. 8:33

Kép
A fréziák úttörői így állnak ma kora reggel:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 20. 8:36

Napoznak a palántáim:
Kép
És időjárásjelentés az erkélyről:
Kép
Sziasztok,este jövök.Paggy
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. március 20. 8:43

Sziasztok Kislányok!

Most reggel akartam egy hosszabb bejelentkezést megejteni képekkel, videóval, erre most telefonált
a "fásemberem", hogy másfél óra múlva itt lesznek a jövő évi tüzelőmmel. 9 köbméter fát rendeltem,
amit az emberei holnap fel is fognak fűrészelni. A fiammal meg valamikor feltornyozzuk, és gyönyörűen
kiszáradnak a nyár folyamán. Ősszel meg már csak fel kell hasogatni valakinek.

Lilyke még pocaklakó, úgy látszik, nagyon jól érzi magát odabent. :D

Majd jövök. Addig egy tegnapi napkeltét itt hagyok (fényképezővel készült, nincs színszűrő!):

Kép
Avatar
gyomar
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: gyomar » 2020. március 20. 9:56

Sziasztok Lánykák!
Beköszönök nektek én is.
Szeretnék mindenkit megkérni, hogy vigyázzon magára és családjára és maradjatok egészségesek.

Marcsi :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. március 20. 10:00

Négy köbméter már megjött:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 20. 13:54

Na ! ideért a cuccom...most már mindenből van egy havi tartalékom..Lehet, mire a választ írom, addigra Ritához meg is érkezett a tűzifa! De jó, akkor egy gonddal kevesebb. :D Imádtam apósoméknál fűrészelni és utána meg felvágni a fát..mindig csináltam gyújtós csomagot is..a vékony hasadékokból, papírból..meg egy egy korongból. Igaz azt a tüzépen kellett vagy a festékboltból beszerezni..most nem jut eszembe a neve.. :)) alkalmi rövidzárlat :)) valamilyen gyújtós... :)) .
Ez inkább azért is mert sajnos mi használtunk egy nagyon kevés szenet is...
Amúgy az ebédfényképből megint nem lett semmi, mert mire észbe kaptam már nem is volt ;) .Amúgy a szokásos csirkemell most kis kockára vágva, rozmaring, kakukkfű, fokhagyma kombóval. A rizs meg kurkuma pici leveskocka fél kiskanál só...Levest most nem csináltam. Majd holnap tojásleves, túrós tészta...
Rita! Kisunokád igen jó helyen van bent aztán csak kíváncsi lesz a kinti világra is, gyakorlatilag már minden perces, remélem minden zökkenő mentesen fog haladni. :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :flower1: :littlehearth: :ympray:

Paggy, elnéztem a gyönyörű virágokat, és a palántáidat. Látni, hogy milyen jól érik magukat..Már éppen arra gondoltam hogy el kell kezdenünk saját magunknak fokhagymát duggatni a cserepesekbe, egyébként remek tetűriasztók.
kipróbálni meg nem nehéz..csak nagyon nehéz a beszerzése,..mármint a jó minőségűét.
Fruzsina meg milyen illedelmesen megáll a lábadnál egy fénykép erejéig. :D .
Itt emeletenként azért nagyjából összefog a ház.
Sajnos Samut semmilyen tornára nem lehet rávenni. max ha elmentünk valahova, akkor hajlandó visszafelé gyalogolni..az meg mos szüneteltetve...
Kedves Ido11 hát nem irigyellek hallod, hogy gyakorlatilag most terrorizálnak a cicusok...sajnos az van, hogy érzékenyek lehetnek a vonal másik oldalán levő egyénre, mert elvonják a figyelmedet róluk. S mindent bevetnek, hogy minél gyorsabban tedd le. Ha kihangosítod és leteszed akkor is? Esetleg kérdezz meg állatorvost, mit lehet ilyenkor tenni..mert az sem jó ha állandóan romokban a lakás...sokat kell velük játszani. Én azért is nem tartok mert mindkétszer befürödtem...éjjel kettőkor akart játszani velem az egyik, a másik meg alvás közben letámadta A Samut. kivágtam az ágyból, és még neki állt feljebb, adtam egy hatalmas pofont, ami persze nem tetszett neki és visszatámadott. Fogtam és kivágtam az utcára! A gyerekem és saját testi épségem előbbre való .

úgy hogy kiélem magam a képeken látott macsekokkal.
amúgy szerintem ha nincsenek kasztrálva, akkor a hormonok is nagyon bezavarnak. :-q Sehogy sem könnyű. főleg hogy most sok minden változott, változik.

Kis labrador is hogy megnőtt már, még anno a facen láttam őkelméről egy két képet... ;) :D :D :littlehearth:
Nekünk is voltak , pontosabban a bátyám tenyésztette anno őket a vakok iskolájának is többek között.
Még fehér is volt közöttük..aztán aranysárga..barna és fekete.

Milyen szép a kert a mini piramisokkal... :)) :)) :)) biztos sok kártevő szunnyadt a réteg alatt...de azért nem túl nagy öröm, apunál volt hogy 2o körül volt egy tucaton..

Most jutott eszembe, hogy nem tettem el tavaly lecsót, most milyen jó is lenne. Nem is dobom ki a tormás dobozokat, azok pont jók lesznek az idei terméskor...egy egy adag az éppen aktuális pörkölthöz.!

Magnólia...csodaszép..erről is lemaradok most, marad a képernyőn való gyönyörködésnél.
az a fekete macsek kötél idegekkel, de mennyire tudja hogy biztonságban van a túloldalon a kis szemétláda..direkt ugattatja a másikat... :)) :-q :)) . Mi lenne, ha fordítva lenne, és állandó nyávogást lehetne hallgatni,,,???? :)) :)) :)) =)) =)) =))

Megjött a heti Hetek újságom is, kíváncsi vagyok mikről írnak ...

Jövök majd még, addig is mindenkinek egészséges kellemes hétvégét!
:x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: :movingflower: :littlehearth:
Ölelés nagy szeretettel. Várunk ide mindenkit, hogy hogy van... :x

ui: Rita, gyönyörű a napkeltéd,..már nagyon hiányzott az is... :x
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. március 20. 16:13

Sziasztok, megérkeztem én is! :-)

Először is: kedves Ido11, jó, hogy Te is itt vagy! :-)
Jöhet bármilyen kép, mindennek örülünk! :-)
El tudom képzelni, ha három cica kergetőzik mi a végeredmény. :-)

Marcsi, jó, hogy bejelentkeztél! :-)
Ma néztem az Agórás 3D-s videót. Legalább gondolatban igy ott festettem :-)

Kata, Samukát nem érdekli a kinti világ nyitott ablakon keresztül? Vagy akkor is nagyon vigyáznod kell rá?

Rita, hát nem gondoltam volna, hogy picurka ilyen jól érzi magát és nem akar bejelentkezni a családnak. :-)
Hogy megy az iskola netről??
Sok fát hoznak Hozzátok, el lesztek a pakolással egy ideig.

Paggy, a sok virág szépen fejlődik Nálad. Én meg csak nézem a tengeliceim. Csak adok még nekik egy kicsit enni, mert mondja a hideget, addig nem akartam teljesen megszüntetni a magevést. Majd utána. Nemrég az egyik a párkányon megcsipte kétszer a veréb farktollát, jelezve, hogy tünés.
Ilyenkor van invázió, szeretem őket figyelgetni, kukkolni.
Szép lesz az előkert!!

Ildikó! Gyönyörű kutyusod van!! :-)

Mai kalandom a piacon: állok sorban Ramosnak a lerendelt húsért, korán mentem, mert be kellett mennem az üzletbe. - jövő héten totál zárlat lesz nálam is most már- Kevesen is voltak s zerencsére. Tartom a másfél méteres távolságot, erre egy nénike szemből jőve beáll elém. Nem szoktam az ilyenen fennakadni, de mennem kellett.... Kérte a kérnivalóját és szemtelen módon közöltem vele, hogy én vagyok a soros. Erre ő: Hát ő nem siet kérjem csak nyugodtan. Hát erre már tényleg nem lehet mit mondani. :))
A protekciósan kapott tanyasi tojásaim meg nem ott hagytam a cserpes boltban... Próba, szerencse, visszamentem. A lányok már azt tervezgették, hogy ebből sütik a reggeli rántottát. He-he. :-)
Ma végre kicsit lemetzsettem a rózsáim az üzlet előtt, meg megkapáltam, amolyan cica-kapálás volt csak, de valamennyit pofásodott már.


Ramos járórözésen:

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 20. 16:44

Ági de aranyos volt Ramos..egy szemvillanás alatt elbújt...gondolom a frászt hozza másra ha hirtelen előbújik.. :)) :)) :))
ezek szerint meglett a tojásod..hát nem irigyellek a pillanatnyi helyzetért..én a hátizsákom hagytam el párszor, még szerencse, hogy éppen fodrászatnál ott mindig megvolt...csak az nem volt mindegy mennyit kellett érte visszamenni. :)) :(( :)) .
Na hiába ahogy teljek az évek annál több hülyeséget csinál az ember..pl. Samu lemaradt, egy hölgy mögöttem, mire megfogom karját hogy Samukám...gondolhatjátok aztán persze ott volt a hölgy mögött...de azt a megrökönyödött képet amit vágott a hölgy, mondtam bocsi, elengedtem és nyúltam a Samuért...szóval mi még séta közben sem unatkozunk... :)) :)) :)) kb. két hónapja..

Citromsavat mindenki elfelejt hozni :)) :(( :)) pedig az is jó fertőtleníteni..
Most csináltam úgy pudingot, hogy a maradék tej helyett amivel a port kevertem volna ki kókusztejporral kevertem ki...olyan finom lett így a vanília..mintha nápolyit ettem volna! \:D/ ~o) Kávé is kifolyt közben, úgyhogy most kényeztetem magam másfél órás alvás után..

Samukám az ablaknál napfürdőzik és stíkelget..még jó hogy nem magas, így nem fér annyira az ablak széléhez, meg ott a radiátor, de azért a monitorról ahogy visszaverődik a sziulettje látom... ha nagyon belelendül elzavarom onnan. Ugyanezt csinálja bent is, mondtam neki a szekrényt féltem nem a fejét... :D :(( ;) De most tele szájjal vigyorog, tetszik neki a napsütés..és a jó idő.

Ági, a rózsák nagyon hálás virágok, tényleg még nem is tettél ki róluk képet...nem is tudom milyen színűek... :flower1: :littlehearth:
Mindenkinek napsugaras további szép délutánt és hétvégét! Maradjatok egészségesek! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. március 20. 19:16

szia Kata!

Emlékszem a hátizsákos mizériádra. Samukára úgy kell vigyázni,mint a himes tojásra :-)
Még emlékszem, mikor valahol voltatok és eltünt a szemed elől. Még rossz rágondolni is.

A virágaim az üzlet előtt. Nem a régi pompájukban, mert az egyik unatkozó szomszéd a márciusi fagyok előtti napokban megmetszette. Többet nem fogja, miután elmondtam neki hol és mikor metszes na és kiét. Mindezt szépen és nőiesen, bár a szemem az ilyenkor is mindent elárul.
Kicsit gazos, kicsit ritka, de ebben az évben már tökéletesnek kell lennie. Itt még a sövény sem leveledzett ki, vagy éppen akkor nyirhatta meg a férjem. Amikor minden bimbó kinyillik, igazi lángtenger az egész. Sokan megdicsérik.

Kép

eZEK meg az otthoniak.

Kép

Kész lett a pár darab palacsinta is a törött tojásokból. Csak a héja sérült kicsit, igy még aznap fel merem használni, mert gyors beteszem ahogy hazahozom a hűtőbe.
Nesquick kakaós, mákos és én csinálta őszibarack lekváros. Normál esetben túrós van, nyakon öntve mézes tejföllel és be a sütőbe.

A szomszédba macska orgia volt, vagy lett volna. Mindez Ramos etetése után. Egy akkora fekete macska, mint a kutya, meg a háreme. Pórázzal kellett behoznom az ebzetet, mert ugrált a keritésre. Az előző mindkét német juhászunk gyomorcsavaros volt, Ödön szegény kétszer is, hiába varrták fel a gyomrát, igy féltem. Megpróbáltam elijeszteni őket, de semmi. Aztán megpróbáltam átdobni kavicsot, jót vigyorogva magamon, mert évek alatt semmit nem változtam. Általános iskolában a tesi tanárunk mindig apuval példálózott, hogy mekkorát tudott dobni. Na ez nálam megragadt a két méternél. Most is :-) Úgyhogy maradt a póráz és a bentlét.

Vacakol a szivem, lámpáznom kell. Sok volt ez a hét idegeskedés hogy is csináljam Ramos etetését, meg az egyebeket.
Ma is felhiv az egyik vendég sima egyszerű műveletre. A vége az lett, hogy a lánya nem engedi ki a lakásból, aminek én örülök.
Viszont az unokát miért viszik hozzá és a lánya munka után miért ül be hozzájuk???
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2020. március 20. 21:44

Helló Lányok!

Bejelentkezem én is. :-h Kedden voltam CT vizsgálaton, az utolsó nap, mielőtt a kórházat lezárták, csak a sürgűs és életmentő vizsgálatokat végzik el. Vizsgálatok végeredménye: nincs különösebb baj, jól vagyok. :ympray: Azóta ki sem tettem a lábamat itthonról, maximum az erkélyen napozok egy kicsit amíg a jó idő tart. Sajnos vasárnap jön a hideg. A bevásárlásokat a gyermekeim végzik. A főzés megkönnyítésére vettem egy elektromos kuktát, amit most lesz időm tanulmányozni, kisérletezgetni benne.
Spoiler: mutasd
Kép


A bezártságon kívül nagy bánatom, hogy a pünkösdre tevezett lengyelországi kirándulásom elmarad. Helyette csak virtuálisan lehet világot látni. Egy ajánlás: ismerjétek meg megyénket a Körös-mentén.


Utolsó sétámon március 17-én, amikor gyalog mentem a kórházba, nem szálltam buszra.

Kép

Azóta a fotózás is csak az erkélyről jöhet szóba. Néhány naplemente.

Kép

Kép

Kép

Mindenki vigyázzon magára és családjára, maradjatok egészségesek!

Rita minden nap gondolok rád és Zsuzsira. Legyen sima a szülés, és szerencsés, akadálymentes útja a kis Lilynek! :ympray:
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2020. március 20. 21:54

Még egy ajánló! Az egyébként fizetős Digitális Tudománytár 2020. április 16-ig ingyenesen hozzáférhető.

Akit érdekel lehet szemezgetni; a címlista Hírlapok, Képes magazinok, Sport, hobby, Kultúra, Politika, Ifjusági témákban. Jó időtöltést!

https://adtplus.arcanum.hu/hu/?fbclid=I ... 789jNzlCnQ
Ido11
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2016. március 1. 18:47

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Ido11 » 2020. március 20. 22:13

Szervusztok!
A macskák meg vannak műtve, kivéve a legfiatalabbat. Őt most akartam, de közbe szólt a koronavírus. A vörös egy szexmániás. Nem hagyja békén a kisfiút. Lehet, hogy azért, mert a lánytól néhány pofont kapott, amikor közeledni próbált.
a kisfiú pedig élvezi a kényeztetést. Kész őrület. x_x
Adtam nekik körmölőfát, ami az előző macskától maradta, aki meghalt szegény. Még most is gyászolom. Használják is, a bútort akkor rongálják, amikor elégedetlenek valamivel, amit nem mindig találok ki,pedig már elég sokat tudok macskául.

Most azon izgulok, hogy a leandereim, amit múlt héten kiraktam a kertbe, hogy tudja locsolni a szomszédom, ha nem tudok leutazni, nehogy megfagyjanak. Máskor Sándor József Benedek meleget szoktak hozni, nem pedig mínuszokat. Feje tetejére állott a világ.

Szép álmokat-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 21. 7:42

Sziasztok! Örülök mindenki bejelentkezésének.! Nem sokat aludtam, sajnos kiszúrtam magammal, mert egy füstölt sonka szeletet ettem lilahagymával és sajttal, és utána persze vakaródzás ezerrel, a vérnyomásom már meg sem mertem mérni, de már jól vagyok. de hogy mi nem esett jól, ez talány.
Ahhoz képest jó korán megébredtem. ;) Erről jut eszembe, jövő héten óraátállás-.
Köszönöm Gabóci a virtuális kalandozási lehetőséget, legalább most élhetek vele. Na Samum is megébredt, megyek is reggelit készíteni.
Jövök majd. Addig is köszönet a gyönyörű virágokért és naplementékért! Ágim most pihenj, semmi más nem fontosabb, most én is bevezetem a déli pihenéseket, nem csak random.
Szép és egészséges hétvégét...A híreket későbbre hagyom.
:x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. március 21. 11:41

Sziaszotk!
Hazaértem már én is, még hétfőre volna munka pici, aztán ki tudja.
Megpróbálok most már tényleg pihenni és csak az itthoni dolgokkal foglalkozni.

Gabóci, örülök a jó eredményeidnek, remélem jó sokáig nem kell kórház tájékára menned.
Köszi a képeket, a linket! :-) Sok szép virág van kinyilva már felétek is. Nem baj, ha csak az erkélyről fényképezel, igy is szépséges a pirosas égbolt.

Rita, gyönyörű reggeli napfelkelte volt arra. :-)
Meghoztak már minden fát.?

Ido11! Jót mosoylogtama vörös macsek szexmániás mivoltán. :-)
Tegnap este hat után, mikor már Ramost megetettem és nyugiba kellett volna lennie itt volt macska orgia a szomszédban. Lakatlan, most épitkeznek, ide jár a környék jó pár macskája. Van egy nagyon szép háromszinű is közte, az a kedvencem, a sötét dominál benne, de Ramos nem tűri egyiket sem.
Mondjuk ami mozog semmit.

Kata: füstölt sonka meg még lilahagya is! Ej-ej!! Mintha magamnak mondanám néha. :-) Amúgy meg muszáj néha bűnbe esni....
Jó lett végül a matrac?
Ahogy irtad a fertőtlenitőt rákerestem a gyógyszertárban miből csinálják a most eladandó fertőtlenitőket jó pénzért. - itt legalábbis Szegeden-
Hát ha volna alkoholom több itthon - gyógyszertári-, akkor simán meg is csinálnám....-

Paggy, Lillával találkozol azért ebben a karanténos világban?

Ma tettem a madaraimnak Ramos szőréből fészekanyagot. Mondtam neki, hogy szépen tűrje a fésülködést, mert sok szőrre van szükségem. Aztán még összeszedtem a lehullott madár pihe tollakat és kis raselzsákba amibe a cinkegolyó volt feltettem a fára. Na kiváncsi leszek kapós lesz-e.
A holnapi lehülésre szintén....
A hóra már nem annyira....
Főzök egy gyors ebédet, gulyáslevest és túrós tésztát, amihez kolozsvári szalonnát szoktam megpiritani.
Apunak tegnap Gyulára volt időpontja befekvésre a szokásos kezelésre. Ma hivom, hogy mi újság, hát kiderült, hogy nem jó időpontot adtak, majd kiértesitik az aktuálisról levélben. Még jó, hogy felhivták előtte őket egyáltalán menjenek-e a kialakult helyzetre tekintettel.

Vigyázzatok magatokra, jó hétvégét mindenkinek.
Ezzel kellett volna kezdenem: Olyan jó, hogy sokan bejelentkezünk és hiába van vészhelyzet a világban, akkor is tudunk örülni pici dolgoknak!
kép nincs :-) :-)
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. március 21. 20:02

Szép jó estét mindenkinek! :-)

Mai képek:

Körtefa Remélem nem fog elfagyni...

Kép

igy esett ma az eső. Ramos totál berezelt, mert dörgött is. Ugrált ezerrel megint minden ajtóra, sőt az ablakomon is be akart jönni.

Kép

Biztonságban az asztal alatt:

Kép

Két zöldike és két tengelic

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. március 21. 20:09

Paggy! A kis fűszeres "kertedért" irigy vagyok. Mivel nyáron nem vagyok itthon, számomra nem
megvalósítható, de nemsokára (jövőre) majd eljön az én időm is.

Most értem Lukréciához! Szegényke! De jobb már neki így! Együtt érzek veled, és a kis barátaival!

De jó lett a sárga taxis fényfotód!

Jaj, de szépek a jácintok!

Ági! A rossz, jót is hozott magával. Most, hogy állandóan itthon vagyok, még többet tudok "együtt
lenni" az angliai gyerekeimmel, így a kis unokámat is többet láthatom majd. Igaz, hogy videón
keresztül, de az is valami.

A kolléganőm is panaszkodott, hogy az anyukája nem akarja megérteni, hogy nem járkálhat összevissza.
Egyáltalán nem veszi komolyan azt, hogy ő 78 évesen a legrizikósabb táborba tartozik. Ezt most a
tolakodó nénire reagálva írtam. Ja, és itt lakik a faluban, tehát nagyon sok mindent csinálhatna a
kertben például, de nem, ő a városba akar utazni a boltokat járni.

Gyönyörű a magnólia! Nálunk még nem bújtak ki a szőrös kis burokjukból. A picurka kis virág a madársóska.
Ehető növény, mint ahogy a pitypang (én is találtam már egy sárga virágot), a százszorszép, az ibolya,
és az ibolya körül lévő tyúkhúr is. Jó tudni ebben a vészterhes időben.

Nekem is vannak már jó nagy túrásaim. :D

Még én is etetem a madarakat, de már csak fele annyit adok, mert nem akarom hirtelen megvonni tőlük
a kaját. Az idén nem láttam tengelicét. Lehet, hogy jöttek enni, csak én pont nem láttam őket. Tavaly
is csak párszor figyeltem meg őket.

Na, most jutottam oda, ahol írod, hogy szúr a szíved! Már csak ez hiányzott! Vigyázz nagyon magadra!

Szép kutyus ez a Ramos! Na, és a rózsák! Csodaszépek!

Igen, az összes fát meghozták tegnap, és ma fel is fűrészelték a kétméteres szálakat.

Nálunk csak csepergett, de azt egész délután. Szinte csak szitált. Nem volt rettenetesen beborulva, dörgés
meg villámlás se volt.

Kata! Szerencséd van, tényleg jókor csináltad meg a nagyobb beruházásaidat, most kockázatosabb
lenne kivitelezni.

Sajnálom Samukát, de nem lehet mit tenni, otthon kell maradnia. Nem is tudok hirtelen ötleteket adni,
mert nem ismerem annyira. Egy dolog jutott az eszembe. Nem szeret zenére mozogni? Táncolni? Már ennyi
is jó kis mozgás lenne neki.

Elhiszem, hogy Samukának tetszett a tegnapi napsütés. Én is így voltam vele. Jártam is egy nagyot
délután. Ma viszont eseget egész nap, de szerencsére megvárta, hogy felfűrészeljék a fákat. :D %%-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. március 21. 20:10

Ildikó! Későn leszek nagymama, de ez csak azt jelenti számomra, hogy még nagyon sokáig akarok élni,
hogy a dédunoká(i)mat is megérjem. És ezt teljesen komolyan gondolom. Négy éve, amikor elkezdtem
sok mindent megváltoztatni az életemben, csak ez lebegett a szemem előtt, és most is, tulajdonképpen.

De cuki Negró! Szép kutyus! És hát a festményeid is, mint mindig!

Jót nevettem, ahogy elképzeltem, hogy lógsz a ruhaszárítón, de igazad van, nyújtja a gerincet.

Ido! Mióta egy gyermekem sincs már itthon, magamért nem művelek kertet, meg amúgy is kint vagyok
egész nyáron Angliában. Pedig valamikor imádtam csinálni.

Itt a Társalgóban, egy másik topikban pontosan, lépésről-lépésre leírtam, hogy lehet képet betenni a fórumba.
Örülni fogsz, ha meglátod a képeket. A szomszédasszonyom cicájának fotóján mutatom be a lépéseket.
Kíváncsian várjuk a te cicáid fotóit is!

https://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=41&t=238

Az én Dundi kutyám se bírta, ha telefonáltam. Örökké bökdösött az orrával, néha hangokat is adott ki,
mintha méltatlankodott volna. Van egy kolléganőm, akinek meg cicája volt. Az meg addig nyávogott jó
hangosan, amíg tartott a beszélgetésünk. Szóval mi beszélgettünk, ők meg csinálták a műsort a háttérben.

Örülök, hogy kedved szottyant bekukkantani hozzánk!

Marcsi! Te is vigyázz magadra és a családodra! Nálatok nem jön még az uncsi?

Gabi! De nagyon jó, hogy újra beugrottál, és írtál pár sort! Nagy örömmel olvastam a jó hírt, hogy jók az
eredményeid. Maradjon is így az idők végezetéig! Nagyon szép az új elektromos kuktád! Használd egészséggel!
Amit elsősorban meg kell szokni benne, az az, hogy egy kicsit eltér az étel állaga, íze és a látványa a megszokottól.
Ha ezt igyekeztek megszokni, egyenesen imádni fogod. De az tény, hogy kell egy kis idő hozzá, és nem szabad
megijedni, ha az első főzések nem lesznek annyira sikeresek, Mint mindent, ezt is ki kell tapasztalni.
Az egyik legcsodálatosabb dolog az az, hogy a különböző főzési idejű dolgok is egyszerre főnek meg benne. Nem
tudom, hogy ezt hogy csinálja, de így van. Még a mai napig is elcsodálkozom rajta.
A másik legcsodálatosabb a főzési idő lerövidülése.
Én nem használom a beépített programokat, hanem mindig manuálisan állítom be az időt. Már nagyon jól
meg tudom saccolni, minek mennyi főzési idő kell. Mondjuk a barna rizsnél nagyon mellétrafáltam. 15 perc
helyett még egy 15 perc kellett, hogy készre főjön. Bármi kérdésed van, szívesen segítek.
A joghurtkészítő programját viszont ki fogom próbálni növényi joghurt készítéséhez.

Holnap hozok fotókat, de lehet, hogy elkezdem még ma felrakosgatni őket.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. március 21. 20:41

Itt érkezett meg az újabb négy köbméter fa, és még egyszer fordultak egy köbméterrel.
A második képen elől a már felfűrészelt, hátul még a hosszú fadarabok láthatóak:

Kép

Kép

Tegnap délután a kolléganőmmel mentünk egy nagyon nagyot (két és fél órát) a falu határában.
Telefonnal fotóztam, hol szűrővel, hol anélkül:

Kép

Kép

Kép

Kép

Szarvas, vaddisznó és őz lábnyomok:

Kép

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég