Van képem hozzá

Ido11
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2016. március 1. 18:47

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Ido11 » 2020. március 26. 18:17

Kedves Paggi!
Nem töltöm minden időmet az ágyban, mert nagyon szeretek főzni, a macskákat is el kell látni, háztartás stb. Csak nem székre ülök, mert akkor dagad a lábam és nincs mire feltennem és az ágyat találtam ki,mert ez a legkényelmesebb. Van egy szobakerékpárom, majd üzembe helyezem és vettem egy lábpedált is, vagy hogy hívják, amit karosszékből is lehet hajtani. Nem rossz az egészségi állapotom szerencsére, vagy inkább hála Istennek, de a lábaim vacakolnak és az utcán valamiért szédülök. A vérnyomásomat szoktam mérni azzal nincs baj, valami más oka van. Készültem megbeszélni az orvosommal, de közbeszólt ez a járvány.
Üdv.Ido
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 26. 19:31

Kedves Lányok!Most gyorsan jövök,mert ezer dolgom van.Nagy kupi van itthon,mert sok mindent csináltam.Hoztam történetet és várom a Tieteket,ha van és ha ráértek.Remélem Ági férje szerencsésen és egészségesen hazaért,.Az enyém PERSZE DOLGOZIK ,ami bizonyos szempontból fantasztikus és csodálatos,de más szempontból FAFAJSÉG és FELELŐTLENSÉG.Mindenesetre TISZTELEM ŐT ÉS NAGYON HARAGSZOM rá ,aminek az a következménye,hogy alig találkozunk és 1-2 mondat kivételével nem beszélünk.Tegnap képes lett volna meggyőzni arról,hogy gyorsan betegedjünk meg és vagy meghalunk vagy nem,legalább kiderül.-TE HÜ..E VAGY,mondtam neki.Mit csinálunk az állatokkal???--EZ VAN. :)) :)) :))
Most beleöntöttem némi gyömbérteát a billentyűzetbe.
Ma bűnöztem és elmentem a fényképen bemutatott kínaihoz gumikesztűvel és maszkkal,mert gyertyát,fogkrémet,illóolajat vettem.Látszólag butaság,de megnyugtatott,hogy van otthon gyertya.Vettem vászon szájmaszkot is és most gyártok magamnak a mintáról párat.Lányok ez egy vastag vászon valami,ami harmonikára van hajtva középen.Bugyigumival a 2 szélén.600ft volt!!!!!otthon meg lehet csinálni!!!!!Amit vettem odaadtam a lányomnak.Ma kertészkedtem.Miközben ezt tettem a földszintiek azt mondták,hogy miért pont járványos időben csinálom a belső kertben való vacakolást.Ők cigizni járnak oda,nem zavarjuk egymást mert más időpontban megyünk.Semmi rosszindulat nem volt benne,de mégis rosszul esett.
Most jön a rövid történet és 1kép azután megyek vissza maszkot varrni.
Szegény kLizikám már nagyon ZOKNIAGYÚ.Mikor délután lejöttem kertészkedni lehoztam őket magammal levegőzés gyanánt.Hajnalban és későeste kiviszem őket,de délután csak a kert.lizikém sehogy sem akarta megérteni,hogy a kertben maradunk,és rohangált a folyosón és nyüszögött.kénytelen voltam egy sálamból pórázt csinálni és kicsit kivinni 1/2 saroknyit.Ezt fényképeztem le.mikor visszaértünk azonnal felszaladt az emeletre,fittyet hányva arra,hogy én kertészkedni akartam,közben feldöntötte a vödörnyi vizet,amit a hagymák öntözésésre hoztam.Ömlött a víz a folyosón,ő süketen és vakon a lépcsők tetején,a kert romokban a megkezdett munka miatt,S EKKOR CSÖNGETTEK.Na most mi legyen.kiordítottam,hogy mindjárt,felrohantam Lizivel,a folyosó csurom víz és közben azon izgultam nehogy azt higgyék,hogy a kutyák pisiltak be.Nagy nehezen rendeződött minden,de közben káromkodtam olyan cifrán,ahogy a szomszé házban lévő lány szokta.kimentem,hogy ki csöngetett-PIZZAFUTÁR,de nem hozzánk.Majd feljöttem és leroskadtam,ekkor telefonált a lányom,hogy mindjárt jön a lányom,hoz egy csomó ennivalót.
Ennyi volt a kis történetem.Hozom a szuperpórázas képet.Szép estét!Paggy Mindjárt nézelődök is @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 26. 19:34

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 26. 19:47

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2674
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. március 26. 21:16

Sziasztok!

A boldogsághormonjaim fokozom, kakaós tejbegrizt majszolok :-)

Ildikó, nagyon szép volt a fás képed. Szépek a szinek, a kidolgozás.
Még nem jött meg a rendelt rizspapirom, meg az új 36 szines vizfesték, igy a régiből doglozom.
Nem igazán a szivem csücske amit most vettünk, vagy pedig a kialakult helyzet miatt nem t udok agyilag pontositani, túl későn fogok neki, nem tetszik amit csinálok. Nem hagyom abba, addig csinálom amig nem sikerül, de nehezen is fogok hozzá...

Ido, sajnálom, hogy pont most kellett elromlani a cserépkályha égőjének. Majdcsak jön már a jó idő, addig Paggy bevált receptje nem rossz.

Paggy, olvastalak, elképzeltelek, és át is éltem a napod. Nem mintha az enyém különb lenne, bár nem ennyi mozgalommal van mostanában az is biztos.
Viszont, hogy mia frászt csinálok egész nap, hogy telik el az idő, nem tudom. Nincs rendszer, talán az a baj. Ma reggel hivott az a srác vendégem, akiért fáj a szivem, mert lesebesedik a fejbőre, ha nincs levágva a haja. Elmondtam neki, hogy csinálja otthon :-)
Ma hogy ne essek ki a gyakorlatból vágtam a hajamból. =))
nem értem Paggy, miért is ne lehetne kertészkedni ilyen időben. Nem áll meg a világ otthon a virus miatt, örülnének, hogy nem nekik kell csinálni.
Szegény Lizike, el nem tudtam képzelni miért van a sál a nyakában.
A kiömlött vizről eszembe jutott, mikor a Zoltán ovodás volt és mentem érte délután a gyerek meg büntetésben volt. - maszek oviba járt, amiből akkor egy volt Szegeden-. Kiderült, hogy fellopakodott a kintlétből a wc-khez és midnen csapot kinyitott. Az óvoda az emeleten volt. Hömpölygött le a viz, mire észrevették. =)) Igazából nagyon tűrtőztetnem kellett magam, hogy ne vigyorogjak :-)
Úgy elterveztem, hogy pihenek, festek... Hát nem jött még össze eddig. Reggel hatkor kelés Ramos miatt, mert várja a levesét, a ztán meg indul a nap.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 27. 8:40

sziasztok Lányok, jöttem beköszönni. Éppen olvasom a hírt, hogy kijárási tilalom van. Még jó hogy eddig megúsztuk!
Paggym, látom nálatok is zajlik az élet. Unatkozásról szó sem lehet. A szomszédok meg oda vissza lehetnének az örömtől, hogy szép rendezett udvaruk lesz van, ha minden kikel, és minden a helyére kerül. :D
Párod meg...hát inkább nem mondok semmit.........egyrészről érthető, másrészről pont az ilyen helyzetek is terjesztik a vírust, még akkor is ha nem tud róla. Lányod bement hozzád, amikor vitte a kaját? Hozzám bejönnek, a szomszédom meg a barátnőm, de tartjuk az 1 m távolságot, és csak szóban üdvözöljük egymást!.
Ági! Sajnálom a vendégedet, de nagyon rossz lehet neki így. De ez van. Muszáj sajnos most egy kicsit szigorúbbnak lenni az embernek saját magával is.. Ramost nagyon sajnálom, mert tudom, ha egy kutya megszokja hogy kint is rendszeresen mozog, nehéz neki a csak udvari méretű szabadság..Mi van az albérlőiddel?
Ido, ha valami elromlik, mindig a lehető legrosszabbkor történik. Remélem valamelyik szobából, a napfény felmelegíti a szobát is. A palack jó megoldás...gyerekkoromban a melegített tégla volt a megoldás...bebugyolálva törülközőbe... ;)
Lányok vigyázzunk magunkra, egymásra!
Sziasztok... :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 27. 9:42

Szép napot Lányok!megjöttem az első TORTÚRÁRÓL.Mindjárt hozom a képeket és olvasgatok.
https://funland.hu/otthoni-szajmaszk-ke ... fertozest/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 27. 10:21

Hoztam néhány vicces fotót.
Kép
Mi ez?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 27. 10:22

HÁT EZ "AZ":
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 27. 10:24

Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 27. 10:27

És most jöjjenek a kora reggeli parki képek.Kis időbe telik,amíg a pixizre teszem.
Rövidítenem kell,mert a pixiz nem veszi be.
Tehát reggel 6óra 15perc,út a parkba.
Kép
Kép
Reggeli "CSÚCSFORGALOM".
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 27. 10:43

Üres a kutyafuttató.
Képupload img
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 27. 11:13

A SORS keze,valamiért nem enged több képet feltölteni,talán azért,hogy ne legyek telhetetlen.Egyébként is mennem kell a dolgomra.
A lényeg,hogy üres volt a park.Kijárási tilalmat vezettek be,de rengeteg kivétel van pld kutyasétáltatás és 9-12 között tudunk vásárolni.A z albérlő srác bevásárolt nekem és a lányom is hozott némi ennivaló.Az állatok nak egyelőre van kajájuk.Ennyit magamról .most pedig rendesen elolvasom,amit írtatok.Este jövök.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 27. 11:37

Ágika!Tényleg annyi dolga van az embernek,főleg ha csinál egy rendszert,hogy elillan az idő.Most az lenne a fontos,hogy legyen a napnak egy pihenő része amikor festesz vagy csak lógasd a lábad,hiszen "pont ezért" jött a vírus ,hogy észhez térítsen mindenkit.VAGY NEM!!!!Ági!Üdítő és emelő lelkileg,ha látjuk a festményeidet és Ildikóét is várom.NE CSAK MINDIG A A FÖLDI DOLGOKKAL FOGLALKOZZUNK!Persze csak ,ahogy és amint Te szeretnéd.Új életformát kell kialakítani.A földszintiek ma megüzenték,hogy kijárási tilalom van.Gondolom ezt nevelő célzattal,de nem rossz szándékból írták.mert ők csak cigizni jönnek ki a lakásból,DE NEM TUDOM ÍRTAM-E ,hogy a srávc vitt el engem,a szabálytalan öregasszonyt,Lukréciát elaltatni.És várt velem 2 órát ott és ő aki mindig nagyon ad magára én meg csak úgy otthoni cuccban üldögéltem mellette,elviselt.Nem haragszom rájuk,csak kicsit rosszul esett.És a fiatal házaspár férfi tagjának apukája csontrákos,vinni kell kemóra.MINDENKINEK MEGVAN A KERESZTJE!!De ewnnek ellenére igyekezni kell emberségesen bánni a szomszédainkkal .A kutyát lehet sétáltatni hajnalban és este!!!Esetleg nem tudsz felkelni és egy kicsit megfuttatni hajnalban Ramost?Vigyázz MAGADRA és a férjedre!Rendben hazaért tegnap?
Kata!Lehet vásárolni 9-12ig.Nem tudom a szomszédasszonyod hány éves.Muszáj vigyázni egymásra és lelkileg is segíteni is.milyen jó,hogy bár sok nehéz ember lakik nálatok,azért van kivel beszélgessél.Nem írtam a múltkor,hogy sajnálom szegény eltávozott szomszédnénidet.NYUGODJÉK BÉKÉBEN! :flower1:
A lányom nem jött be,hanem lementem a kapuhoz és ott 2 m-re tölem lerakta és meg ,amikor visszaült az autóba elvettem.Rajtam volt aját készítésű szájmaszk.Neki meg odaadtam a vászonmaszkot,amit vettem.Bár nagyon félnek a fiatalok is,mégis nagyszerűen helytállnak .Szegény Lillát sajnálom,mert gondolom nem egészen érti,mármint igazából nem is értheti a helyzetet.
Lányok éjszaka főzök,hogy mikor a párom reggel hazaérkezik,valami finom várja,ha már ilyen hü...e,de azért rendes egy pasi.Képzeljétek EBBEN AZ IDŐBEN tortaszeletekkel állított be.Nekem hozta.Nem mertem megenni,de úgy csináltam hogy ne lássa,amikor lehúztam a WC-n.Izgultam,mert a csodaszép csokitorta nem akart lemenni,s a párom már pisilni akart.majdnem eldugítottam a klotyótHogy miért odatettem?NEM TUDOM!!Ez az öregedés =)) =)) =)) Kata!Szép napot Neked és Samukának és finom ebédet."KICSIT""""""elvacakoltam most az időt,de nem baj majd behozom.Ugyanis a takarítás az én MUMUSOM.Ha azt kell csinálni,felmegyek előbb a HIMALÁJÁBA,elolvasok egy 500 oldalas könyvet és egyebek.most megyek,majd este jövök.Üdv:Paggy @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 27. 19:02

Halihó Lányok!Valami különlegességet hoztam hála a Szépművészeti Múzeumban sokszori látogatásomnak.Az jöjjön,akit érdekel a keleti művészet.Pár perc múlva jövök.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2674
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. március 27. 19:03

Sziasztok!

Gyors irok, mert el akarok kezdeni festeni, aztán még kicsit Nelli sorozatát nézni, és késő lesz, megint elmaradna a gépelés

Kata, ma reggel épp a piacra mentünka férjemmel, mikor hallottuk a rádióban a kijárási korlátozást, de csak céloztak rá. Aztán itthon néztem rá, hogy mi is van pontosan. Mondta is a férjem, hogy tudják ő mikor jár a piacra. :-) Nem minhta engedném.
Most is csak a 15 kg répát, 10 kg. céklát, 15 kg krumplit kellett elhoznia, meg kapott 50 tojást is a pasitól. Egy termelőtől szoktuk venni, és itt nem nagoyn találkozik senkivel, mert a kocsinál adja át neki.
Most már nagyon nem kell mennünk sehova, mert tényleg meg van minden hónapokra, csak egyszer egy héten a piacra tejes doglokért, meg Ramosnak húsért. Ma még citromot is tettem a fagyóba. :-)

Paggy, nagyon rendes volt a srác, hogy elvitt szegény Lukréciával!
Hát mivel a süti be volt csomagolva, én bi ztos kibontottam volna, kezet mosok, villával átteszem a tányérra és úgy befaltam volna, mint a pinty. :))
A férjem végül jövő héten hétfőn vagy kedden megy Pestre. Nem kell kommunikálni senkivel, leadja az anyagot, aztán bepakolják neki a kocsi hátuljába, közben fertőtlenit ahogy beül a kocsiba, maszk végig rajta, betartja a szabályokat. Igaz, eddig csak a sima sebészi maszkot hordtuk, de ott a szénszűrős is.

Spoiler: mutasd
Kép


a nagyon régi, megörökölt körtefánk virágzik elsőnek

Kép

mai kenyérkém

Kép


Paggy, én jövök, nézem majd a keleti felrakásod, csak most elmegyek festeni.
Nem igazán tetszik a mostani téma, azrét nem tettem fel semmit, de ami kész, majd felrakom elrettentés gyanánt. :-)
Kép

Paggy, Ramost most nem akarom kivinni sétálni, futkos itt az udvarban, labdázok, focizok vele. Nálunk tud a kertbe rohangálni, kibirja most ezt az időszakot, más, mint akinek nincs ilyen lehetősége.

Ramos ismét az asztal alatt

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 27. 19:04

Ágika!Mielőtt elmész,tedd el MAGADNAK!!!!
https://www.szepmuveszeti.hu/utvonaltip ... onzasaban/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 27. 19:05

Mindjárt nézem,amit kiraktatok.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1105
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. március 27. 19:12

Nem tudom hova lettek a képek, a beírt szöveg, talán majd valahol meglesz.
Még egy próba.

Kép
Ido11
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2016. március 1. 18:47

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Ido11 » 2020. március 28. 5:18

Szervusztok!
Felébredtem valamire?????
Most írok Nektek, aztán megetetem az állatokat, később lehet, hogy kipróbálom a kijárási korlátozást ;;)
Paggy! A cigarettázó szomszédaid miért szólnak bele, hogy mit csinálsz a kertben, még ha közös is?
Jobban tennék, ha nem rontanák a levegőt.
Az első kép minden bizonnyal a kutya kedvenc takarója. Megnéztem a kiállítást, tetszett.
Ildikó! Ramosnak hiányzik a régi élete, biztosan nagyobb futtatásokhoz szokott, mert munkakutya.
Nagyon tetszik a képed, jók a szinei. Azt akarod jelezni, hogy kezdünk hasonlítani az arab nőkhöz ezekben a maszkokban? :))
Üdv Ido
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1105
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. március 28. 8:46

Jó reggelt.
Ido jó korán ébredtél. Most kivételesen aludtam 7-ig. Holnap ez már 8-nak számít.
Mai boltlátogatási időben azt hiszem elmegyek a temetőbe. Két hete sehol sem voltam.
Ramos nagyon szép kutya, kell a mozgás ekkora állatnak. Biztonságban érzi magát az asztal alatt.

Amikor ezt a képet festettem még semmit sem tudtam a vírusról. Egy válaszható feladat volt a tanodában. De mivel nem mentem el itthon festettem meg. Eddig még arcot nem festettem. Itt próbálkoztam egy féllel. A kék színt legalább kedvemre kevertem, törekedtem arra, hogy átlátsszon az arcbőr itt-ott. Bizony aktuális lett a maszk. Megreggelizem, aztán készülődöm, nem kell messze mennem, gyalog kell menni.
Mindenkinek kellemes ébredést és szép szombatot ebben a remek időben.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 28. 13:05

Sziasztok lányok, most csak beköszönök, majd hozom az egy két képet is, de most muszáj kinyújtóznom,...Tejfölös csirke tésztával volt az ebéd, persze megint nem tudtam mennyi az annyi..nem szabadna ilyen finoman főzni... :))
Aztán nem tudom miért is nem mennek le a kilók...
szépek lettek a képek megint, itt is betartják nagyon a kijárási tilalmat. A kedvenc fámról csináltam képeket...ahogy lementem a kicsiboltba. Ramos is milyen aranyos, mint aki a világon senkinek sem tudna ártani...ahogy ott szendereg a biztonságos kis kuckóban. Hihetetlen hogy össze tudnak kucorodni... :D ;) .
Cicók is a kényelem magas fokán ahogy Lyzzike is..
Ildikó, elfelejtkeztem a virágodról,m ilyen szép és milyen sokatmondó a pöttyös háttérrel, olyan kis elegáns és vidám. :x Az álarcos képről az jutott eszembe milyen szép a kék több árnyalata azon a kendőn, és éppen aktuális is..hát szerintem olyan június közepe felé talán teljesen lecseng, csak nagy nagy fegyelem kell.
Ido, milyen jó, hogy teneked is van hova kimozdulni, még ha csak vásárolni is..ma én is lementem, igaz csak ide a kicsi boltunkba zsemléért! Sajtért..
Na megyek is és lefekszem olyan álmos vagyok, és nem akarok már kávét inni, ma már ittam 3-at, igaz abból az egyik adag tulajdonképpen tejeskávésan ittam, de akkor is. Jövök majd a képekkel, mert ha most belépek a facéra megint nem szabadulok... :x :ymhug: :flower1: :-bd i-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 28. 14:51

Sziasztok Lányok!
A pixizre nem lehet felrakni,tegnap óta próbálom,így most néhány külön kép jön.Tegnapi "mindent bele" répás süti.
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 28. 15:07

Kijárási tilalom ,9-12ig csak az idősek vásárolhatnak.Elmentem a piac szélére.A parkban sokan futnak,labdáznak.... :(( :(( :((
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 28. 15:11

Kép
Spoiler: mutasd
Kép

a kissé csapzott képem.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 34 vendég