Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 28. 15:14

Kép
Végül 10 órakor még mindig ott fekszik a hajléktalan a padon,mellette a takaróm és az ételek és pénz.VAJON ÉL MÉG???
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 28. 15:17

Most jövök nézelődni.
Ágika!Meghatódtam az illusztráló maszkfotótól.Köszönöm szépen. \:D/ Valamint Ramos és a kenyérke fotója szintén szívet melengető.Kellene mindkettő.Nagyon guszták.Jövök nemsokára ,mert Lizi felkelt le kell vinnem ,mert bepisil
Kicsit sokáig tartott,de már itt vagyok.
Folyt.
Kíváncsian várom a nemszeretem témájú festményt,jó kis ecsethasználat gyakorlás.Nem kell szeretni-mondta a tanárom-csak csinálni kell! :))
De jó Neked,hogy majdnem mindent megvettél.Nálunk ugyan sok minden meg van,de nincs elég hely és lehetőség 15 kg répát tárolni.Mit tervezel a bezártságra?Szép estét!
Kedves Ildikó!Köszönöm szépen a kékfátylas hölgyet.Volt valaki a családban,akinek hasonló tehetséggel bírt?Hogyan válsztod a témát vagy mindig megadják,hogy mit kell festeni?Sikerült eljutnod a temetőbe?
Kedves Ido!Tőled is kérdezem,kihasználtad a "nagy lehetőséget" és bevásároltál?Nagyon szép idő volt,lehetett bevásárlás álcája alatt sétálni,maszkban.Remélem jól telt a napod!Merre felé laksz,nem emlékszem,hogy írtad?Kíváncsi vagyok. :ymdaydream:
Kedves Rita!Bár nem vagy itt,de gondolok Rád. :movingflower: :movingflower: :movingflower: Vajon hogy bírtad az egész nehéz hetet és vajon mi van Zsuzsival?
Sziasztok,szép estét Mindenkinek!Pa @};- ggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 28. 17:59

HÚÚÚ,de jó képek!!!!!SZEMÉLYES..ILYENEKET SZERETNÉK CSINÁLNI!!!! :ymdaydream:
https://kepek.444.hu/2020/03/28/tobb-mi ... n-maradnia
Ido11
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2016. március 1. 18:47

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Ido11 » 2020. március 28. 20:47

Kedves Paggy!
Azért hogy kíváncsiságodat kielégítsem, elárulom, hogy az Alkotás utcában lakom. Délelőtt innen indultam el az Önkormányzat előtt keddenként és szombatonként nyitva tartó kis piac meglátogatására. Csak virágot vettem kerek 1000 Ft-ért, hogy ne kelljen a visszajáró pénzt megfognom. Kesztyűben és maszkban voltam. Az árus, akit régóta jól ismerek kedvesen segített és berakta a virágokat a hátizsákomban és felsegítette rám, azóta egy frászban vagyok, hogy nem fertőződtem-e meg a közelségtől. Azt hiszem bele fogok bolondulni, hogy a rutinszerű dolgokat nem tudom kiküszöbölni. Most két hétig otthon maradok és lesem magamon a tüneteket. :(
A hátizsákot azóta kezdtem hordani, amióta az egyensúly zavaraim miatt bottal kezdtem járni, kb. egy éve, mer ugye bot és csomag egyszerre nem könnyű, és még mindig nem szoktam meg teljesen, de rajta vagyok. Már egész jól ment a járás, sokat javultam, de ez a vírus betett mindennek, majd ha vége, kezdhetek minden előröl.

A képek tényleg nagyon jók (kár hogy nem szeretem a 444-t), mi akadályoz, hogy ilyeneket csinálj? talán, hogy nem jutsz ilyen helyekre?
Üdv. Ido
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. március 28. 21:04

Sziasztok!

Csak a mostani barackvirágokat teszem fel, amiket csinálunk, és amikkel nem vagyok kibékülve.
Paggy, hogy lásd miről is beszélek:
Nagyon sokszor megcsináltam mindkettőt. A szineket kikisérletezni sem volt egyszerű a meglévőekből. Pl. a szirom: vörös-fehér-kék. A levél: sötétzöld-sárga-fekete-vörös.

Kép

Kép

Mára ennyi voltam, fürdés és filmnézés. megpróbálok nem rögtön elaludni. Összefolynak a napok, de én élvezem,hogy nem kell menni sehova. Lehet nem vagyok normális? :-)
Most annyival több doglom van itthon, hogy vacsira is főzhetek az ebéd után. Ma pl. kenyérlángos volt.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. március 28. 21:21

Jó estét.
Paggy megnéztem a képeket, nagyon szépek, a színek kavalkádja és mégis nagyon jó. Én ilyet nem tudok,mert csak a telefonomat használom. Akinek van márkás fényképezőgépe biztos tud. Itt is nagyon szép fotókat látok.

Festés témaválasztás: Régebben 2 kép volt azok közül kellett egyet választani, akkor még nagyon nagyon kezdő voltam, és próbáltam választani. Igazán Afremov képei tetszenek, de legutóbb is nagyon leegyszerűsítették és nem volt meg az a csillogás és szín, amit én szerettem volna. Nem beszélve arról, hogy Afremov festőkéssel dolgozott mi egy ecsettel. Igaz vékony csíkot is lehet vele húzni. Nemrég vettem 2 ecsetet, ami igazán jó, mostanában nem is használtam másikat. Visszatérve már több kép van, amiből választhatok. Délelőtt és délután is mehetnék, de visszatart azért az ára is. Ha jól sikerül, akkor keretet is veszek, szóval bekeretezik, ez majdnem annyi, mint a festőóra. Egy alkalomra nem verhetek el ennyi pénzt és el is fáradok bele. Ezt a fátylas nőt nem festettem volna meg ott.Most lóg náluk egy kis pénzem,mert nem mertem elmenni a járvány miatt.

Ido 11 én is hátizsákkal járok vásárolni, nagyon kényelmes, igaz azt sem szabad nagyon telerakni, mert busszal közlekedek és a buszon le szoktam venni, és hát az fel is kell venni. Kabátra azért elég nehéz. Mindig van egy táska is nálam, amibe rakodhatok ha túlméretezem a kg-ot. Amúgy lóg még egy a nyakamban, amiben az értékeim vannak. Ha több táska lenne nálam mindig félnék, hogy egyet valahol elhagyok. A lábfájdalmam nekem is megvan, sarkantyúm kicsit javult, de a napokban megint riogat, hogy előjön. Ma voltam a temetőben, nem vitt el semmit sem a szél. Mindent megtaláltam, kis edénykében az árvácskát valamilyen állat leharapta, egyetlen virág sem volt a tövön. Amúgy találtam szép színes kankalint, eddig csak erős sárgákat láttam, most volt lilás, rózsaszín és fehér. Kicsit áskálódtam és vittem haza belőle. Senkivel sem találkoztam, egyedül a barátnőm jött el, neki is látogathatnékja volt, kicsit beszélgettünk az úton és mindketten haza mentünk. Ido mi már találkoztunk Birinél.

Rita mi újság, nagyon bírja a kis pocaklakó a mostani kuckóját.
Szép estét.

Mielőtt elküldtem volna, most látom Ági megjöttél. Nagyon szépeket festettél. Az jó, hogy ti keveritek ki a színeket, sajnos nálunk kész van, csak kenni kell. Nehéz dolgom van itthon, mert itt én pacsmagolom össze. Az első kép még szebb mint a második. Ez akvarell ugye? Bár a papír egész más. Mennyi idő alatt kell megcsinálni, vagyis meddig tart egy foglalkozás. Jó pihenést neked is.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. március 28. 21:39

Ildikó, csak visszajöttem, hogy irjak pár szót Neked. :-)
Nagyon tetszik a kék kendős lány. Szépek az ivek, a szine is, a lány szeme..., szóval minden.
Mi nem akvarellel festünk, hanem kinai vizfestékkel. Amig nem jött meg az ebay-s rendelés, addig akvarellt vettem, de beleeszi magát az ecset szőrébe és emiatt kerülöm. Van aki a kész szinnel dolgozik, én szeretem a kapott kép s zineit előhivni. A rizspapir sem mindegy milyen, van amelyiken folyik a festék, van amelyiken szétterül. meg kell találni azt a papirt, ami jó. A viasztartalmától függ, kinek melyik munkához milyen fajta kell. Jobb esetben be is vállik amit rendel. :-)

Ido, nem lehet mindent észben tartani, mire figyeljen az ember a vásárlásnál. Ha jobban meggondoljuk,akkor mindent lehetne fertőtleniteni. az élelmiszertől kezdve a boltban vásárolt tisztitószereket, mindent.
Úgyhogy szerintem ne foglalkozz vele. Hagyd kint az erkélyen a táskát, ha van, vagy tedd olyan helyre, ahol keveset jársz, aztán pár nap múlva használd újra. Gondolom úgysem mész minden nap vásárolni.
Én a tescoban jártam úgy, hogy elejtettem a citromot. Egy pasi megfogta és felvette. Csak hazaérve döbbentem rá, hogy mi történt. Megmostam.
Előtte meg a kutya tudja ki fogdosta....

Paggy, nagyon jók azok a mások által készitett képek.
Nálunk csend és nyugalom van, csak mosolygok azokon a megnyilvánulásokon a facebookon, hogy mit tenne az ember a férjével ennyi idő után, meg a gyerek, meg stb. Lehet azért, mert mi úgy dolgozunk, ahogy van munka normál esetben is. Általában mindig van itthon valaki.
Igy most nem gond, hogy senki nem mozdul ki.
Ido11
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2016. március 1. 18:47

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Ido11 » 2020. március 28. 22:58

Szia Ági!
Az akvarell is vizfesték, gyerekkoromba festettem vele, nem volt könnyű, később inkább temperával. Apámnak van egy szép kis képe akvarellel, bekeretezve. Miben különbözik az akvarell a kínai vízfestéktől?
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. március 29. 8:51

Szia Ido!

A kinai vizfesték különbözik az itthon kapható akvarellektől. Talán a pigmentek mások benne, nem tudom. Összekeverve, vagy magában is erőteljesebb szint ad azt hiszem és másként viselkedik a rizspapiron. Pl. nem mertem japán vizfestéket sem rendelni, mert a nagyobb szett ára már azért húzósabb, nem kisérleteztem vele. Pl. az itthon kapható holland jó minőségűnek mondott akvarell festék szabályosan folyt. Vannak azért, akik nem kintről rendelnek, azok az itthonról beszerezhetővel dolgoznak. A másik különbség: a kinai lemosható a tálkáról az itthoni nem. Domestossal szoktam beáztatni és utána levakarni. Persze ez akkor van, ha festek és 2-3 órát áll a kis tányérjában.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7221
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 29. 10:27

sziasztok lányok, ma mormota voltam reggelre, mert ugyan egy pillanatra fél 5-kor megébredtem, de aztán fél 1o-ig úgy visszaaludtam mint a bunda!
Tegnapi kimerészkedésem eredménye egy remek megfázás, el sem hiszem hogy így jártam. Mielőtt megijednétek..tényleg csak megfázás és nem korona..arra aztán végképp nem kívánkozom.
Kaptam egy hatalmas mosolyt, hogy éhes...mennem kell a konyhába, majd jövök..addig is mindenkinek puszim és nagy ölelés.. :x :ymhug:
De legalább az olvasásig eljutottam! :x :)) :flower1: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. március 29. 10:36

Kata!
Samuka egy drága lélek! :-) :littlehearth:
Nagyon kell vigyázni, mert cseles az idő. Én még mindig nagykabátba megyek ki a kertbe Ramoshoz, hiába süt a nap jó melegen. Megint mondja a lehülést.
Kúráld magad! Gyógyulj meg gyorsan!
Ido11
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2016. március 1. 18:47

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Ido11 » 2020. március 29. 11:14

Ági! Érdekes, amit írsz. GYerekkorobman a vízfesték könnyen kimoshat volt az ecsetből, a tálkába, ami beleszáradt később is kimosható volt. Változnak az idők.!!!
Azt hiszem ezek után, hogy a vízfesték az vízfesték, az akvarell pedig akvarell, mégha vízzel higitják, akkor is. Vannak un. vizes alapú fabevonó festékek, de ha megszáradnak, olyanok, mint higitósak. Megkeményednek. Jó hogy megtudtam, ha netán festeni lenne kedvem meg kell néznem.kérdeznek, a viselkedését, olyan más minden, mint ami régen volt.
Köszönöm a válaszodat, hasznos volt. :)
Üdv.Ido
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7221
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 29. 11:25

Sziasztok, most csak gyorsan beteszem a tegnapi képemet, aztán majd jövök...megyek megnézni a My Golden befejező részét, meg közben főzök is.. :x A teámról meg elfelejtkeztem... :)) ~o)
Kép
Kép
Kép
Kép

További szép vasárnapot! :x :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7221
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 29. 11:49

Kép
Mézzel és pici citromsavval.. :x
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 29. 12:20

Sziasztok Lányok!Hamarosan hozok képet,csak reggel lemerítettem a telefonomat fényképezés közben és kb 1/2 óra alatt töltődik fel.
Most írok és olvasok.
Írok.Változatlanul a legeslegrendesebb a környezetemben az albérlő srác,persze a lányomék is ,csak ők el vannak foglalva a saját életük rendezésével,mert rettentő sok izgalom volt ott is.
Spoiler: mutasd
A vejem karácsony előtt felmondott és bár nagyon képzett csak most talált munkát.Jó nagy izgalom volt a lányomnak.Tündéri másik FAFEJ férfi a családban.ELVEI vannak és büszke.Nagyrészt igaza ,ám felelősség is van.....Ez ugyan nem az én dolgom.Most mindenki otthonról dolgozik és tanul/LILLA/.A házunkban nagyon "nagyvonalúak",mert én egy vagány nő vagyok.Mindegy,csak arra gondolok,mi lenne ha igazán rájuk szorulna az ember.Talán ,mert látják milyen vagyok ,nem eröltetik meg magukat.Általában nem kérek szívességet,sőt.Persze tudom,hogy saját döntésed,hogy rendes vagy -e vagy nem,NE VÁRJ ÉRTE semmit.Csak néha UNDORODOM,HOGY NEM TUDNAK DISZTINGVÁLNI.Ha kell,akkor kell és mégsem.Egyszer bevásároltak,s legközelebb majd ,akkor ha valamikor elmennek,majd szólnak mikor és nem tudják megmondani mikor lesz kedvük.Majd ha elfogy a kajájuk.Most szerintem igazságtalan vagyok nagyon. [-x Csak borzasztóan rosszul esett.
Talán más világ lett.Jó hogy még mozgásképesek vagyunk. \:D/ :)
A lényeg,a panaszkodás után,itt mindenki tapsol esténként az egészségügyiseknek.Hülyeségnek tűnik,de tegnap este visszhangzott a környék.HÁLÁS VAGYOK NEKIK. ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^
A kutyások között van bölcsödei dadus.nagyon egyszerű,de végtelen jó ember :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: .Állandóan be van osztva.Sokat tapasztalt vidéki nő.Még a férjeim is vidékiek/ebből csak 2 van a volt és a mostani párom,sokkal több önzetlen,dolgos ember van nálatok,akik vidéken laktok.
Spoiler: mutasd
a párom ma elzarándokolt nekem a skype-hoz egy áruházba,pedig csak azt kértem adja oda a mikrofonját.Állítólag nincs meg,de ezt csak utólag mondta.Nem kellett volna elmennie,de nem bír magával.Jó szívű FAFEJ ,már megint.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 29. 12:36

Kedves Ido!Csatlakozom Ágihoz,hálisten azért Magyarországon eddig nem annyira elterjedt a vírus,úgy hogy nem lesz semmi baj!!!Minél többet morfondírozol,annál rosszabb lesz!Ettől kezdve figyelj jobban és kész!Minden rendben lesz. %%- %%- %%- %%- @};- @};- @};- @};-
A nekem is van olyan,hogy ezt vagy azt az újságot /a szöveget/nem szeretem,nem értek vele egyet,de a kép az más és az összeköthet különböző világlátású embereket.KÖZÖS NEVEZŐ LEHET.pld.ez a fórum is olyan.A rádióban hallottam:
Valaki mellett ült a buszon az illető ,egy hirteen mozdulat miatt leesett a táskája és a szomszédja felvette.Megköszönte.Ám ekkor a másik elővett egy ellentétes pártállású újságot .HŰ,már majdnem azt gondolta,hogy FUJJJ,de azután rájött,hogy miért ne lehetne rendes ember a másik,hiszen az is volt.Nekem is ez a véleményem.Sokszor "utálkozom",mint már ma is panaszkodtam,de ez nem komoly,mert pld ugyanezeknek a szomszédaimnak sok érdekes ,értékes tulajdonságuk van.Tegnap este korán mentem az ágyba,hiszen 4-kor kelek.Mielőtt elaludtam/1/2 9-kor/nagyon halkan,de áthallatszott,hogy az alattam lévő házaspár kóruspróbát tart.Eddig soha nem hallottam este.most jó volt hallani,amint a pasi a szólamát "kornyikálta".megnyugtató,ismerős és színpatikus volt.NEM ZAVART.
Azt gondolom,majd ha elmúlt a félelmed menj le picit sétálni,ha lehet korán reggel.Akkor csak a kutyások kószálnak az utcán.Már 1/2 6-kor világos van.Közel van a szépséges Gesztenyés kert,talán a szélén,ahol a parkolók vannak,ott biztonsággal lehet sétálni.mi a véleményed?Szép napot és egy jó kis vidám sorozatnézést kívánok!Paggy :movingflower:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 29. 12:44

Kedves Ildikó!Mindjárt megnézem ki az az Afmerov.
HÚÚÚÚÚÚ Ildikó,szuper.Keveset internetezek komolyan,ezért nem ismertemm
lc.hu/szabadido/20160905/leonid-afremov-festo-terapia/.
Micsoda fénygazdag képek!!!!!
Nézzétek meg!
Nem jók keretezésre a vastag papírkeretek?Olyan mintha fából volna.a művészellátóban lehetett kapni.Jó ,hogy van egy ilyen nagyszerű hobbid!
Szép napot!Paggy :movingflower:
Ági!Bár biztosan nehéz lehet ilyen kevésbé jellegzetes virágot festeni,nagyon jól sikerült Gratulálok hozzá és köszönöm szépen,hogy betetted.Szépek a színei,bármennyi vacakolás van vele.
Bár minden nap frászban vagyok a párom mászkálása miatt,írok neki vidám levélkéket a kaja mellé.Sokszor ezért azt gondolom a FENE EGYE MEG,ILYEN HELYZETBE HOZ,de ......
Legalább nem kell hallgatnom minden nap tőle a sok "szörnyű a világ"-ot :)) Bár most tényleg szörnyű a helyzet.
Kata!Szépek a fotók!!Hogy és mikor csináltad?Vigyázz MAGADRA!!!Jó kis mézes,citromos tea + 1 Kalmopyrin./ :)) "TÁVGYÓGYÍTOK"/
Lányok nemsokára hozom a képeket.
Szép napot!Paggy @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 29. 13:54

Ma reggel6 óra,ami 7 óra.
Kép
A pihenő nyugdíjas park.
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 29. 14:04

Kép
Alszik az óvoda is.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 29. 14:08

És alszanak /kivételesen!/egymás mellett,a séta után, a kutyák...
Kép
és a csatatér szobámban-felébredtek.
Kép
Most pedig ebédelek-diétás zöldséges BASMATI RIZST.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10957
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. március 29. 14:19

Hoztam még 3 gyors vidám képet.A nyulak 2 órája a konyhában vannak.Így néz ki a konyhamikor az eltelt idő után következik a helyükre tevés. =))
Kép
Az ebédem,nagyon finom.
Kép
A felmosás előtt megjelenik KITTYKE.
Kép
:-h
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7221
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 29. 16:05

Már nagyon várom hogy a végére érjünk ennek a bezártságos mizériának..a netezésben is el lehet fáradni.
Édesek nagyon az állatos képek, cickó meg mintha mondná, hogy megint munkában talál téged... :)) .
Nyuszkók rendetlenségét nagyon nem bírnám, így megelégszem a képekkel, meg félő hogy Samu felvenné és leejtené őket..szóval így vagy úgy de maradnak a képek. Egyébként most még a simogatást is érdemes mellőzni,, különösen séta után. Itt fátyolosan süt a nap, és kicsit erősebb szél fúj, és szinte senki nincs az utcán, majd ha látok kutyást, egy távoli képet majd csinálok.

a tegnapi ebédmaradék után dugig jóllakva + 1 óra múlva a pudinggal azt hiszem már tényleg egy kis fekvést igényel a jóllakottság :)) .
Megyek most olvasni, közben várom a dokis sorim befejező részét, mert ma azt még megnézném és utána netszünet..Már túlontúl sokat voltam előtte..mert behoztam ráadásként még két sorozatot. Ki is javítottam a feliratokat, már amit muszáj volt.
De élveztem nagyon hogy újranézhettem őket. A számomra nagyon szerethetőket képes vagyok többször is megnézni..és egyáltalán nem tartom unalmasnak. Van amikor már bizonyos helyzeteket akarok újra nézni.. :(( .

Na a nyári időszámítás szerint rendesen 4 óra van, de olyan álmos vagyok, hogy elképesztő. Jut eszembe..akkor most a román, vagy a nyugati időbeosztáshoz sorozolódtunk?

Valahol olvastam, de most nem akarom kikeresni.
A Pesti Srácok most hozta, hogy Spanyolországban napi 8oo-ra emelkedett a virusban meghaltak száma...iszonyat.
Megyek az ágyban olvasni a híreket, addig is vízszintben lesz egy kicsit a lábam.
Vigyázzon mindenki magára.. :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13480
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. március 29. 18:19

Sziasztok Kislányok! Három és fél oldal a lemaradásom, úgyhogy most tényleg keveset fogok
reagálni. Viszont elolvasok mindent, amit írtatok.

Spoiler: mutasd
Lilyke még mindig nem született meg. Holnapig kapott haladékot, ha addig nem indul meg a
szülés, meg fogják indítani. Mindketten jól vannak egyébként.


Paggy, most olvasom az otthoni háborús helyzetet. Remélem az olvasnivalóm végére érve, már arról
számolsz be, hogy béke van köztetek.

Nálunk egy szem hó se esett.

Nagyon tetszik az onlie társasjáték. Szeretem az ilyen stratégiai jellegű játékokat.

Aranyosak a kutyuskák. Szegény Lizike nem is tud róla, hogy néha katasztrófa sújtotta övezetté kell
nyilvánítani, amerre megfordul. :))

Ildikó, én olyan hajdinát vettem, ami enyhén pörkölt. Angliában a lengyel boltban a lányomék olyat
szoktak venni, ami egész barnára van pörkölve. Imádják. Itthon még nem láttam olyat.

Szemet kápráztató az őszi festményed!

Írod, hogy a régi hó elolvadt a régi meg nem maradt meg. Én meg csak nézek, mert nálunk semmilyen
hó nem volt, se új, se régi. :D

Gabi! Remélem, már ki is próbáltad a kuktácskádat! Az enyémet itthon nem lehet kapni, az Amazonról
rendeltük. Mivel a fiamnak is meg a lányomnak is ilyen van, én is ezt a típust akartam, hogy tudjanak
tanítani. Ám arra nem gondoltunk, hogy itthon nincs ez a márka, ezért az enyémet is onnan rendeltük,
ahonnan az övékét.

Ma megint szereztem egy tapasztalatot. Az egy napig sima vízben előáztatott csicseriborsó 15 perc alatt
főtt meg benne. Annyi vizet tettem rá, amennyi épp ellepte.

Kata! Csak nehogy ránk romoljon a kaja. A lányom mondja, hogy Angliában a héten kezdték el kidobálni
az első bontatlan ételes zacskókat. Te vannak a szemetesek. Én újra beindítottam a tavaly leállított nagy
fagyasztómat. Minden romlandót, avasodót, zsizsikesedőt, molyosódót belepakoltam. Korpák, gabonák,
olajos magvak, tészták, lisztek, aszalt gyümölcsök, száraz hüvelyesek vannak benne.

De jó, hogy van segítségetek!

Én is remélem, hogy nem húzódik el őszig ez a helyzet. A Ryanairnél felár nélkül át lehetett foglalni az áprilisi
jegyemet. Lehet, hogy túl optimista voltam. Július negyedikére tetettem át.

A kolléganőmmel minden másnap kimegyünk a falun túlra. Mások is járnak most arra. Van, aki fut, van, aki
kutyát sétáltat.

Ági! Falnám a buktákat! Guszták! Itt sincs élesztő. Mindenki emiatt panaszkodik. Mondtam, hogy süssenek
olyan dolgokat, amibe sütőpor vagy szódabikarbóna kell. Még jó, hogy te kovásszal is tudsz sütni.

Az orvos vendégednek főként meg kellett volna értenie helyzetedet. Védjük az időseket, de ha az ő
hajáról van szó, függesszük fel egy kis időre...

Ido! Jó neked, én még nem tudtam megfigyelni a csuszkák hangját. Madárhangokból amúgy sem vagyok
nagyon jó. Nem vagyok képes megjegyezni őket.

Amikor pár éve elromlott a fűtésem, én is 16-17 fokban éltem egy darabig. Szerencsére ez áprilisban volt,
és egyszer csak megérkezett a meleg. Csak annyit kellett csinálnom, hogy kinyitottam az összes ablakot,
hogy a kinti meleg bejöjjön. Igazi ökofűtés. :)) Ebben a két napban biztosan te is tudtál becsalni pár fokot.
Nálunk ma majdnem 20 fok volt.

Egyszer láttam a yt-on, hogy milyen meleget tud adni egy mécses és egy virágcserép. Beteszek egy egyszerűbb,
egy cserepes, és egy két cserepes változatot. Hátha hasznát tudod venni.



Most ezt a hsz.-t útjára bocsátom, után hozom a szokásos kajáimat.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13480
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. március 29. 18:44

Most nem konzerv csicseriből csináltam falafelt, hanem ahogy kell, egy napra beáztatott nyers csicseriből.
A hitelesség kedvéért vettem koriander zöldet (jó pénzért), meg azért is, hogy hátha másodszorra megszeretném,
de nem így lett. Nem tudom elfogadni az ízét, marad az imádott petrezselyemzöld alternatívának. Viszont
akkor a falafel névtől elbúcsúzunk örökre. Jó lesz nekünk a csicseri fasírt vagy golyó elnevezés is.

A tányéron középen a két falafel között bundás brokkoli és karfiol van. Először megpároltam őket, majd
csicseri liszt és víz 1:1 arányú keverékébe, majd tört kukoricapehelybe mártottam bele a fejeket. Legközelebb
még kisebb darabokra fogom összetördelni a pelyhet. A falafellel együtt olaj nélkül a sütőben sültek.

Baloldalon a nagy kedvencem az almás, lilahagymás, balzsamecetes, pici juharszirupos párolt lilakáposzta.
Jobb oldalon bébispenót, lencse csíra kesujoghurttal.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13480
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. március 29. 19:03

Életem első hajdinalepénykéje. Hajdinaliszt, víz, útifűmaghéj, só, és összeaprított bébispenót van benne.
A serpenyőt ki kellett kennem kevés olajjal, mert egyébként odatapadt. Nem csináltam sokat, mert nem
tudtam, milyen lesz a végeredmény. Sima lisztet használtam negyven évig, az nem tud már meglepetést
okozni, de a többi... A hajdina lisztben nincs sikér, vagyis glutén, ezért nem is annyira rugalmas a tésztája.
Az útifűmaghéj segít ezen a dolgon. Kétféle lepényt sütöttem: hajlíthatót, wraphoz, és ropogósat például
mártogatósokhoz. Mikor mindegyik kisült, még egy ötletem támadt. Elő akartam kapni a kontakt grillemet,
amiről kiderült, hogy a fiaméknak odaadtam, aztán jól elfeledkeztem róla. Sebaj, jó lesz a gofrisütő is.

A hajlítható verzióhoz csak gyorsan megsütöttem mind a két oldalát.

Kép

A ropogós verzióhoz hosszabb ideig sütöttem. A képen (már megint) karalábélevél, brokkoli és karfiol
torzsájából készült főzelékszerűséggel ettem. Nekem nagyon bejön ez az ízvilág:

Kép

És amihez a gofrisütő kellett. Ronda de finom! Két lepény közé fokhagymás párolt spenótot kentem, és
a gofrisütőben megsütöttem. Nagyon bejött! Vacsorára mindet befaltam.

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég